Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
01.07. klo 14:00 42. Someron seiväskarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 97 henk. (165 lajisuoritusta)
M seiväs (14)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Juho AlasaariLaihian Luja5.42 / 5.42
Eemil HallikainenKaavin Kaiku4.50 / 4.50
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.50 / -
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.60
Tommi HolttinenSomeron Esa5.64 / 5.64
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.40
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.25 / 4.00
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.20 / -
Andrei KiviharjuEsbo IF4.11 / -
Artjom KiviharjuEsbo IF3.60 / -
Johan-Antti KivilahtiHaapajärven Kiilat5.31 / 5.10
Petri KoranderVihdin Viesti3.25 / 3.00
Atte KuuselaTammelan Ryske3.60 / 3.60
Albin LundbergVasa IS5.00 / 5.00
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.65 / 4.65
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.64 / 5.64
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset ry4.30 / 4.25
Jami SiiraTampereen Pyrintö5.05 / 4.80
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat5.00 / -
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.15 / -
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat5.02 / 4.88
Petteri TuomaalaSaloisten Salama4.05 / 4.00
 
N seiväs (9)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.31
Silja AnderssonEsbo IF3.83 / -
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset ry3.50 / 3.45
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat3.90 / 3.90
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja4.00 / 3.71
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.15 / 3.05
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.80 / 3.80
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu4.00 / 4.00
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.62 / 3.60
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.30 / 3.83
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry3.52 / 3.41
Aino PyykköLieksan Urheilijat3.05 / 3.00
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.85 / 3.50
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat3.15 / 3.10
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / -
Sofie WesterlundVasa IS3.88 / 3.40
Sofie WesterlundVasa IS3.88 / 3.40
 
M22 seiväs (3)
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.65 / 4.65
Jami SiiraTampereen Pyrintö5.05 / 4.80
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat5.00 / -
 
M19 seiväs (6)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.50 / -
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna4.20 / -
Andrei KiviharjuEsbo IF4.11 / -
Artjom KiviharjuEsbo IF3.60 / -
Albin LundbergVasa IS5.00 / 5.00
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.15 / -
 
N19 seiväs (8)
Silja AnderssonEsbo IF3.83 / -
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset ry3.50 / 3.45
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.80 / 3.80
Saara MattilaKosken Kaiku3.20 / 2.75
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry3.52 / 3.41
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.85 / 3.50
Saara RuoppiKuopion Reipas3.00 / 3.00
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.55
 
M17 seiväs (11)
Eemil HallikainenKaavin Kaiku4.50 / 4.50
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.65 / -
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.60
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.40
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.25 / 4.00
Atte KuuselaTammelan Ryske3.60 / 3.60
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.25 / 4.15
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.90 / 3.90
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset ry4.30 / 4.25
Petteri TuomaalaSaloisten Salama4.05 / 4.00
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto3.93 / 3.86
 
N17 seiväs (10)
Jutta HeinoKarkkilan Pojat2.90 / 2.90
Aino HongistoTurun Urheiluliitto3.00 / -
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat3.90 / 3.90
Saara KivikariTurun Urheiluliitto2.45 / -
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.15 / 3.05
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.62 / 3.60
Aino PyykköLieksan Urheilijat3.05 / 3.00
Tuuli SaraniemiLieksan Urheilijat3.15 / 3.10
Lotta SariolaSomeron Esa3.10 / 2.50
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat2.95 / -
 
P15 seiväs (8)
Arttu HaaksluotoRiihimäen Kisko3.30 / 3.30
Vilho HaaksluotoRiihimäen Kisko3.33 / 3.20
Markus HakalaEspoon Tapiot3.20 / 3.20
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat3.90 / 3.90
Olavi HalonenHyvinkään seudun Urheilijat3.90 / 3.90
Eelis HynninenHartolan Voima3.30 / 3.30
Eelis HynninenHartolan Voima3.30 / 3.30
Elias HyytiäLaitilan Jyske3.00 / 3.00
Elias HyytiäLaitilan Jyske3.00 / 3.00
Tommi JärvenpääJyväskylän Kenttäurheilijat ry3.91 / 3.91
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset ry3.60 / 3.60
Olavi KiiskiKarhulan Katajaiset ry3.60 / 3.60
Jusa NiemiRiihimäen Kisko3.50 / 3.50
 
T15 seiväs (16)
Aida AhlholmJoensuun Kataja3.10 / 3.10
Aida AhlholmJoensuun Kataja3.10 / 3.10
Jenni HirvonenEsbo IF2.35 / 2.35
Jenni HirvonenEsbo IF2.35 / 2.35
Lumi KenttäIF Raseborg3.05 / 2.80
Lumi KenttäIF Raseborg3.05 / 2.80
Sora KenttäIF Raseborg2.30 / 2.25
Sora KenttäIF Raseborg2.30 / 2.25
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko2.95 / 2.95
Tähkä-Alina KoskelaRiihimäen Kisko2.95 / 2.95
Venla LehtinenTurun Urheiluliitto3.10 / 3.10
Venla LehtinenTurun Urheiluliitto3.10 / 3.10
Isla LehtonenNaantalin Löyly2.45 / 2.45
Isla LehtonenNaantalin Löyly2.45 / 2.45
Iina LokistoSalon Vilpas2.25 / -
Iina LokistoSalon Vilpas2.25 / -
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.41 / 3.41
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.41 / 3.41
Jemina NikkanenSavonlinnan Riento2.85 / 2.85
Jemina NikkanenSavonlinnan Riento2.85 / 2.85
Essi NurmelaSavonlinnan Riento2.85 / 2.85
Essi NurmelaSavonlinnan Riento2.85 / 2.85
Elli RantalaEspoon Tapiot3.10 / 3.10
Elli RantalaEspoon Tapiot3.10 / 3.10
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.21 / 3.10
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat3.21 / 3.10
Saara VirkkiSalon Vilpas2.35 / 2.05
Saara VirkkiSalon Vilpas2.35 / 2.05
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.10 / 3.10
Hanna VornanenHimangan Urheilijat3.10 / 3.10
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa3.00 / 3.00
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa3.00 / 3.00
 
P13 seiväs (6)
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot2.90 / 2.90
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot2.90 / 2.90
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto2.70 / 2.70
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto2.70 / 2.70
Voima KenttäIF Raseborg1.85 / 1.85
Voima KenttäIF Raseborg1.85 / 1.85
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.10 / 1.80
Sisu SuutarinenÄhtärin Urheilijat2.10 / 1.80
Paavo VirkkiSomeron Esa2.25 / 2.25
Paavo VirkkiSomeron Esa2.25 / 2.25
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa2.40 / 2.35
Vilho WillmanNoormarkun Nopsa2.40 / 2.35
 
T13 seiväs (8)
Frida BlomfeltEsbo IF2.60 / 2.60
Frida BlomfeltEsbo IF2.60 / 2.60
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit3.10 / 3.10
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit3.10 / 3.10
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot2.10 / 2.10
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot2.10 / 2.10
Taika KuuselaTammelan Ryske2.55 / 2.55
Taika KuuselaTammelan Ryske2.55 / 2.55
Liina LaineLauttakylän Luja2.52 / 2.52
Liina LaineLauttakylän Luja2.52 / 2.52
Ella NieminenSomeron Esa1.55 / 1.55
Ella NieminenSomeron Esa1.55 / 1.55
Emma SuovanenNaantalin Löyly2.45 / 2.45
Elli TättiläKalannin Vankka2.40 / -
Elli TättiläKalannin Vankka2.40 / -
 
P11 seiväs (5)
Roni HynninenHartolan Voima1.70 / 1.70
Roni HynninenHartolan Voima1.70 / 1.70
Elmo KenttäIF Raseborg1.43 / 1.35
Elmo KenttäIF Raseborg1.43 / 1.35
Jyvä-Kasperi KoskelaRiihimäen Kisko2.00 / 2.00
Jyvä-Kasperi KoskelaRiihimäen Kisko2.00 / 2.00
Niilo TalonenSomeron Esa2.60 / 2.45
Niilo TalonenSomeron Esa2.60 / 2.45
Samu TulasaloTampereen Pyrintö2.46 / 2.40
Samu TulasaloTampereen Pyrintö2.46 / 2.40
 
T11 seiväs (3)
Meeri AroHelsingin Kisa-Veikot1.50 / 1.50
Meeri AroHelsingin Kisa-Veikot1.50 / 1.50
Sanni PeltolaHelsingin Kisa-Veikot1.94 / 1.80
Sanni PeltolaHelsingin Kisa-Veikot1.94 / 1.80
Roosa SuutarinenÄhtärin Urheilijat1.80 / -
Roosa SuutarinenÄhtärin Urheilijat1.80 / -