Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Karnevaalit
04.07. klo 12:00 Pikajuoksukarnevaalit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 277 henk. (385 lajisuoritusta)
M 100m (35)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft10.67 / 10.82
Erik BackHelsingfors IFK10.67 / 10.67
Alexander BjörkgrenIF Drott10.60 / 10.60
Jonathan BraceBorgå Akilles10.68 / 10.78
Mike ChangalaBorgå Akilles11.05 / -
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana10.78 / 10.90
Tuukka HuuskolaViipurin Urheilijat10.45 / 10.65
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot10.96 / 11.02
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.94 / 11.15
Mikael KangaskorteKuivasjärven Aura11.89 / 11.89
Niko KangasojaOulun Pyrintö10.74 / 10.74
Viktor KanteleBorgå Akilles10.98 / -
Aleksi KuusinenViipurin Urheilijat11.09 / 11.61
Mikko LaaksonenTampereen Pyrintö10.86 / 11.45
Jasper LeppäkangasKankaanpään Seudun Leisku11.16 / 11.20
Joonas LiukkonenPolvijärven Urheilijat10.92 / 10.99
Valtteri LoukoLapuan Virkiä10.81 / 10.81
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna11.10 / 11.10
Erno MehtonenSavonlinnan Riento10.76 / 10.90
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku10.38 / 10.64
Heikki NieminenJanakkalan Jana10.73 / 10.89
Marko NieminenHartolan Voima10.80 / -
Santeri ÖrnPolvijärven Urheilijat10.49 / 10.49
Väinö PekkolaLahden Ahkera11.47 / 11.47
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat ry10.66 / 10.66
Juho RönkäJanakkalan Jana11.16 / 11.44
Samuli SamuelssonIkaalisten Urheilijat10.27 / 10.27
Tarmo SavolaLappajärven Veikot11.12 / 11.12
Pekka SinkkonenHelsingfors IFK11.26 / 11.41
Atte SormunenUudenkaupungin Kenttäkarhut11.27 / -
Harald SpoofTurun Urheiluliitto11.38 / -
Tha TaLarsmo IF11.15 / 11.42
Joel TurkkaTampereen Pyrintö10.89 / 11.00
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske10.98 / -
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo10.60 / 10.67
 
M 200m (19)
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft22.03 / 22.03
Konsta AlatupaJyväskylän Kenttäurheilijat ry21.29 / 21.29
Jonathan BraceBorgå Akilles22.08 / -
Topi HuttunenVieremän Koitto22.55 / 22.55
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / 22.40
Mikael KangaskorteKuivasjärven Aura24.36 / 24.36
Niko KangasojaOulun Pyrintö22.05 / 22.05
Aleksi KuusinenViipurin Urheilijat22.46 / 23.20
Jasper LeppäkangasKankaanpään Seudun Leisku - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä22.09 / 22.09
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna22.60 / 22.60
Heikki NieminenJanakkalan Jana21.96 / -
Marko NieminenHartolan Voima22.07 / -
Ive NtumbaVasa IS22.49 / 22.49
Väinö PekkolaLahden Ahkera23.69 / 23.97
Pekka SinkkonenHelsingfors IFK22.72 / 22.80
Atte SormunenUudenkaupungin Kenttäkarhut31.84 / -
Harald SpoofTurun Urheiluliitto22.79 / 23.23
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat ry21.88 / -
 
M 400m (27)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 50.78 / 51.81
Erik BackHelsingfors IFK 47.64 / 47.91
Lassi HakonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 51.75 / 52.15
Joni HuhtalaKauhavan Wisa 53.03 / 53.03
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 51.93 / 51.93
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 47.89 / 48.24
Elias JradKenttäurheilijat-58 48.49 / 48.49
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 48.10 / 48.10
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat 49.52 / 49.61
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat 50.51 / 50.51
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot 48.18 / 49.04
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 50.10 / 50.10
Samuli LosoiTampereen Pyrintö 49.91 / 49.91
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot 47.85 / 48.21
Juho PirskanenKuopion Reipas 48.35 / 48.35
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö 49.80 / 50.54
Mikko RyhänenLappeenrannan Urheilu-Miehet 50.27 / 50.27
Aleksi SairanenHelsingfors IFK 50.19 / -
Tarmo SavolaLappajärven Veikot 48.99 / 48.99
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat ry 50.49 / 51.51
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat 52.46 / 52.46
Elias TuominenNaantalin Löyly 49.21 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 48.80 / 48.95
Konsta UutteraTampereen Pyrintö 50.70 / 50.70
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske 47.72 / 49.07
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat ry 49.32 / -
Joni VirkkalaGamlakarleby IF 53.67 / -
 
M 110m aj (8)
Ville-Veikko HanninenHausjärven Urheilijat15.98 / -
Joni JärvinenLahden Ahkera15.15 / 15.20
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.07 / 14.07
Viktor KanteleBorgå Akilles14.16 / 14.37
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.26 / 14.26
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot15.71 / 15.71
Elmo SavolaLappajärven Veikot14.21 / 14.68
Otto SeppäläLamminpään Korpi14.30 / -
 
M 400m aj (7)
Lauri EnehTampereen Urheilijat -38 53.26 / 54.05
Markus HurriLiedon Parma 55.30 / 55.30
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 53.94 / 53.94
Aleksi NieminenPorin Tarmo 59.05 / -
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa - / -
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot 56.61 / 56.61
Santeri TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat 57.10 / 57.76
 
N 100m (50)
Jenny AsplundLarsmo IF12.62 / 12.62
Julia FabritiusVarkauden Kenttä-Veikot13.39 / 13.39
Sara FrancisJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.75 / 12.09
Anniina HaapalaJoutsan Pommi12.99 / 13.19
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot12.36 / 12.46
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö13.20 / 13.35
Viivi HellmanTampereen Pyrintö12.68 / 12.78
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto12.38 / 12.62
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto12.27 / 12.44
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.16 / 12.16
Maria JääskäUllavan Kilpa12.74 / 12.76
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.97 / 11.97
Jandeh JallowOulun Pyrintö11.95 / 12.32
Anna JulinIF Nykarlebynejden12.04 / 12.11
Maija JussilaJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.46 / -
Ilona KamunenKuivasjärven Aura12.73 / 12.73
Saara KeskitaloEspoon Tapiot11.97 / 11.99
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.52 / -
Riikka KokkoOulun Pyrintö12.04 / 12.21
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.13 / 12.18
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka11.81 / 11.81
Johanna KylmänenRaision Kuula11.73 / 11.73
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.77 / 12.11
Vilma LindroosPorin Tarmo12.45 / 12.46
Mette LukinKuopion Reipas13.17 / 13.39
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu12.15 / 12.15
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.85 / 12.23
Hilda MäkeläKenttäurheilijat-5814.44 / -
Eveliina MalinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.44 / 13.44
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu11.97 / 11.97
Nea-Mari NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.86 / 13.16
Sini OikarinenOulun Pyrintö12.63 / 12.95
Kiia PaanilaKuopion Reipas12.42 / 12.60
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento12.01 / 12.01
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto12.95 / 12.98
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot12.12 / 12.67
Alina PuhakkaJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.98 / 13.09
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.65 / 11.85
Pinja PurolaOulun Pyrintö12.62 / 12.62
Anna PursiainenEspoon Tapiot11.77 / 11.77
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat12.61 / 12.96
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / 12.07
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.58 / -
Laura RistoKuopion Reipas13.25 / 13.25
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.95 / 12.95
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot11.86 / 11.86
Sonja StångKuivasjärven Aura12.20 / 12.20
Emma TainioPaimion Urheilijat12.03 / 12.03
Milla TuppuriLahden Ahkera15.38 / -
Taru VäisänenOulun Pyrintö12.16 / 12.59
 
N 200m (33)
Rauha BuchwaldHelsingin Kisa-Veikot - / -
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera24.46 / -
Julia FabritiusVarkauden Kenttä-Veikot28.11 / 28.11
Sara FrancisJyväskylän Kenttäurheilijat ry24.06 / -
Anniina HaapalaJoutsan Pommi27.20 / 27.77
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö27.02 / 27.46
Viivi HellmanTampereen Pyrintö26.34 / 26.34
Enni HenttonenTurun Urheiluliitto25.85 / 26.35
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.06 / 25.53
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.19 / -
Maria JääskäUllavan Kilpa26.54 / 26.54
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.16 / 26.01
Jandeh JallowOulun Pyrintö25.27 / 25.65
Ilona KamunenKuivasjärven Aura26.43 / 26.43
Silja KempasJoensuun Kataja25.35 / 25.49
Saara KeskitaloEspoon Tapiot24.73 / 25.01
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry25.94 / -
Riikka KokkoOulun Pyrintö24.95 / 25.23
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.35 / 25.43
Vilma LindroosPorin Tarmo25.57 / 25.82
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu24.84 / 24.99
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat-5826.32 / -
Nea-Mari NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.68 / -
Kiia PaanilaKuopion Reipas25.07 / 25.56
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto26.91 / 27.40
Pinja PurolaOulun Pyrintö25.86 / 25.86
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.10 / -
Minttu RinneSaarijärven Pullistus26.59 / 27.20
Suvi-Tuuli SaarnioJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.98 / 26.98
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot24.34 / 24.46
Taru VäisänenOulun Pyrintö24.99 / 25.46
Lotta VentoTurun Urheiluliitto25.75 / -
Simone WiklundIF Nykarlebynejden25.23 / 25.68
 
N 400m (18)
Jonna BerghemHIK Friidrott 54.72 / 55.75
Rauha BuchwaldHelsingin Kisa-Veikot 58.14 / 58.14
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 56.49 / 57.61
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 56.99 / 56.99
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö 58.98 / -
Silja KempasJoensuun Kataja 56.93 / 56.93
Aino KoskelaHelsingfors IFK - / -
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 55.93 / -
Mette LukinKuopion Reipas 60.22 / 62.97
Hilda MäkeläKenttäurheilijat-58 60.53 / 60.53
Veera MattilaVammalan seudun Voima 55.13 / 55.13
Veera PeräläLahden Ahkera 55.82 / 56.72
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 54.07 / 54.70
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 55.34 / -
Iina TakkulaKuivasjärven Aura 59.35 / -
Riika TirkkonenJoensuun Kataja 59.00 / 59.00
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot 58.08 / 58.08
Elvi WarwickKaipolan Vire ry 66.06 / 66.06
 
N 100m aj (17)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.15 / 14.34
Reetta HämäläinenLahden Ahkera14.55 / 14.55
Mari HeinonenKajaanin Kipinä14.43 / 14.67
Iina HolopainenHelsingfors IFK14.20 / 14.20
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat ry14.17 / 14.17
Noora JuslinBorgå Akilles13.71 / 13.71
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet13.67 / 13.67
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK14.12 / 14.12
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat-5814.93 / 15.75
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot14.47 / 14.86
Kaisa PousiTampereen Pyrintö14.93 / 15.44
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento14.63 / 14.63
Anna PyykköOriveden Ponnistus15.06 / 15.06
Sonja StångKuivasjärven Aura13.71 / 13.71
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.00 / 14.00
Lotta VentoTurun Urheiluliitto13.73 / 13.99
Iida VerainenNousiaisten Susi14.55 / 14.55
 
N 400m aj (9)
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.41 / 60.19
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 63.39 / 64.41
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö 61.88 / 63.43
Anni KorhonenLahden Ahkera 62.28 / 64.70
Laura LoponenOulun Pyrintö 61.46 / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 59.90 / 62.77
Alisa PennanenForssan Salama 71.59 / 71.59
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 61.72 / 61.72
Iida VerainenNousiaisten Susi 64.97 / -
 
M19 100m (11)
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.54 / 11.54
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.31 / -
Aleksi HuotariPohjan Koitto11.32 / 11.37
Tuukka IngersLahden Ahkera11.66 / 11.78
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.47 / 11.47
Daniel KeaneLahden Ahkera10.99 / 10.99
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.25 / 11.25
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna11.10 / 11.10
Joonas RajaniemiOulun Pyrintö11.19 / 11.19
Eelis SnåreLahden Ahkera11.63 / -
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot11.38 / 11.39
 
M19 200m (15)
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.60 / 23.60
Ville HarjuKenttäurheilijat-5824.21 / -
Tuukka IngersLahden Ahkera23.22 / 23.81
Viljami KariVetelin Urheilijat23.90 / 24.59
Daniel KeaneLahden Ahkera22.67 / 22.67
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat ry22.91 / -
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna22.60 / 22.60
Anton MustonenLahden Ahkera23.24 / 23.24
Benjamin OlliVasa IS22.82 / 22.95
Joonas RajaniemiOulun Pyrintö23.17 / -
Elias RintanenVasa IS23.42 / 23.42
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot22.69 / 23.13
Joonas TikkanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry22.62 / 22.62
Lenni TorkkelForssan Salama26.73 / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire ry27.19 / -
 
N19 100m (13)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö12.64 / 12.91
Venla HämäläinenLapinlahden Veto13.29 / 13.42
Nea HänninenKarhulan Urheilijat13.53 / 13.75
Sanni HirttiöPohjan Koitto13.17 / 13.26
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat13.25 / -
Kerttu KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.29 / 13.53
Milla KokkonenVehkalahden Veikot13.17 / 13.17
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.13 / 12.18
Aino KoskelaHelsingfors IFK13.17 / -
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.15 / 13.26
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot14.67 / -
Saara SuonpääSomeron Esa13.32 / 13.47
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.71 / 12.71
 
N19 200m (12)
Elizabeth FogdeMalax IF26.17 / 26.17
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot26.36 / 26.36
Emma HalonenSavonlinnan Riento28.12 / 28.12
Aada HeiskanenSavonlinnan Riento27.43 / 27.43
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot28.08 / -
Milla KokkonenVehkalahden Veikot28.20 / -
Iida LounelaHelsingin Kisa-Veikot29.74 / -
Nea NakariVehkalahden Veikot28.45 / -
Saara SuonpääSomeron Esa27.12 / 27.54
Aino VenäläinenImatran Urheilijat25.99 / 25.99
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry26.50 / 26.80
Heta VirkajärviKaipolan Vire ry30.59 / -
 
M17 100m (20)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat10.81 / 10.81
Topi HuttunenVieremän Koitto11.08 / 11.08
Juho KallioLapuan Virkiä11.53 / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi11.87 / 12.22
Henri KorhonenKokkolan Työväen Urheilijat11.36 / 11.36
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat ry11.65 / 11.65
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske11.44 / 11.44
Sampo MäättäKuivasjärven Aura12.20 / -
Anton MustonenLahden Ahkera11.34 / 11.60
Ive NtumbaVasa IS11.11 / 11.11
Benjamin OlliVasa IS11.16 / 11.16
Carlos PeltonenLahden Ahkera11.72 / 11.72
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat12.01 / 12.01
Elias RintanenVasa IS11.48 / 11.48
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat11.64 / 11.64
Rico SievänenJoutsan Pommi13.05 / -
Lenni TorkkelForssan Salama12.26 / 12.26
Topi TuunanenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.29 / 12.29
Juho VenäläinenImatran Urheilijat12.48 / 12.48
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu10.96 / 10.96
 
M17 300m (5)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat35.82 / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö38.21 / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi38.95 / -
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske38.87 / -
Carlos PeltonenLahden Ahkera38.41 / -
 
N17 100m (21)
Olivia AsikainenKaipolan Vire ry12.66 / 12.66
Elizabeth FogdeMalax IF12.77 / 12.77
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot12.79 / 12.79
Emma HalonenSavonlinnan Riento13.33 / 13.33
Aada HeiskanenSavonlinnan Riento12.91 / 13.07
Aada JuhalaPorin Tarmo13.27 / 13.48
Netta KallioPylkönmäen Yrittävä13.26 / 13.26
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.25
Jenni KiminkinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.47 / 13.47
Hilma KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.32 / 12.62
Martta KoskelaOulun Pyrintö12.70 / 12.70
Vilma KoskiPorin Yleisurheilu12.92 / 12.92
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat12.68 / 12.75
Nea NakariVehkalahden Veikot13.19 / 13.19
Anni NurminenTampereen Pyrintö12.75 / -
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa12.23 / 12.23
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu12.99 / 12.99
Noora SalmiJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.94 / 12.94
Aino VenäläinenImatran Urheilijat12.94 / 12.94
Minea VertalaJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.71 / -
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.48 / 12.64
 
T15 100m (14)
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves14.64 / -
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat ry13.05 / 13.05
Sofia KokkoMikkelin Kilpa-Veikot13.49 / 13.49
Iita KononenÄänekosken Urheilijat - / -
Emmi MäkinenVehmaisten Urheilijat12.48 / 12.64
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä13.02 / 13.02
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot13.35 / -
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot13.43 / 13.43
Elina RuotsalainenValkealan Kajo13.34 / 13.42
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat12.60 / 12.78
Nea SavolainenMaaningan Mahti13.13 / 13.29
Kia SuniEspoon Tapiot13.17 / 13.17
Pihla TiihonenJyväskylän Kenttäurheilijat ry12.67 / 12.83
Siiri VäyrynenImatran Urheilijat13.33 / 13.33
 
T15 300m (7)
Karoliina HirveläJämsänkosken Ilves49.78 / -
Siiri KihlmanJyväskylän Kenttäurheilijat ry45.38 / 45.38
Sofia MorenoPylkönmäen Yrittävä44.23 / 44.23
Chantelle PeterHelsingin Kisa-Veikot42.93 / -
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat39.98 / 41.25
Nea SavolainenMaaningan Mahti42.74 / 43.87
Kia SuniEspoon Tapiot43.62 / 43.93
 
P14 100m (4)
Eevert HapponenKuopion Reipas12.90 / 12.90
Niko PartalaMaaningan Mahti - / -
Eemil SiukoPunkalaitumen Kunto13.08 / 13.08
Touko TarvonenLahden Ahkera12.66 / 12.66
 
P14 300m (3)
Eevert HapponenKuopion Reipas41.39 / 41.39
Niko PartalaMaaningan Mahti - / -
Eemil SiukoPunkalaitumen Kunto42.61 / 42.61
 
T14 100m (9)
Ellen AhoKaipolan Vire ry - / -
Ella HyppöläKaipolan Vire ry13.49 / 13.49
Viivi-Leena KariVetelin Urheilijat14.00 / 14.00
Minttu MäkinenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.89 / 14.89
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö13.51 / 13.51
Liisa MarttilaHämeenlinnan Tarmo13.94 / 13.94
Teea OsmalaVarkauden Kenttä-Veikot14.55 / 14.55
Laura RatilainenToijalan Vauhti14.14 / 14.14
Ainu VerhoLempäälän Kisa Yleisurheilu12.97 / 12.97
 
T14 300m (7)
Iida HeinoPyhtään Yritys - / -
Ella HyppöläKaipolan Vire ry48.49 / 48.49
Juuli MarkkulaTampereen Pyrintö46.01 / 46.01
Liisa MarttilaHämeenlinnan Tarmo - / -
Emmi PiispanenLahden Ahkera44.94 / 45.63
Emma RytkönenMaaningan Mahti52.50 / -
Juuli SaloniemiTampereen Pyrintö45.60 / -
 
T13 60m (6)
Nelli FlyktmanKaipolan Vire ry 8.45 / 8.45
Iida HeinoPyhtään Yritys 8.54 / 9.02
Vilma KoskiPorin Yleisurheilu 8.01 / 8.01
Ella NyholmKaipolan Vire ry10.10 / -
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu 8.14 / 8.14
Emma RytkönenMaaningan Mahti 9.11 / 9.11
 
P12 60m (1)
Jonni LohenojaLahden Ahkera 9.05 / 9.05
 
T12 60m (6)
Lydia AhoKaipolan Vire ry 9.59 / -
Anna HaapakoskiKaipolan Vire ry - / -
Tuuli KämäräinenKuopion Reipas 8.41 / 8.41
Anna NjieJyväskylän Kenttäurheilijat ry 8.52 / 8.52
Peppi SoiluahoÄänekosken Urheilijat 8.83 / 8.83
Iida TamminenKaipolan Vire ry 9.38 / -
 
P11 60m (4)
Onni HaukijärviTampereen Pyrintö 9.08 / 9.08
Konsta PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat ry 9.30 / 9.30
Eeli SavukoskiKeuruun Kisailijat 9.31 / 9.31
Lassi TuomainenKuopion Reipas 9.32 / 9.32
 
T11 60m (4)
Lina NieminenHeinolan Isku10.43 / -
Emilia SalonenKaipolan Vire ry 9.45 / 9.45
Helmi SantaloEsbo IF 9.37 / 9.37
Julia TalvinenKaipolan Vire ry 9.36 / 9.36