Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
26.02. klo 17:00 Nuorten SM-hallit
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 663 henk. (1087 lajisuoritusta)
M22 60m (14)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Konsta AlatupaJyväskylän Kenttäurheilijat 6.86 / 6.88
David BammVasa IS 7.21 / 7.26
Viljami HietaharjuJoensuun Kataja 7.10 / 7.10
Jasper LeppäkangasKankaanpään Seudun Leisku 8.94 / -
Pavel MäkinenHelsingfors IFK 6.97 / 7.04
Severi MäntyläBorgå Akilles 7.17 / -
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.05 / 7.15
Eeli PurolaOulun Pyrintö 7.01 / 7.01
Daniel SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.11 / -
Elias SopoKuopion Reipas 7.02 / 7.16
Atte SormunenUudenkaupungin Kenttäkarhut - / -
Tha TaLarsmo IF 7.13 / 7.16
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.06 / -
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.90 / 6.92
 
M22 200m (12)
Konsta AlatupaJyväskylän Kenttäurheilijat21.51 / 21.51
David BammVasa IS23.94 / -
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Elias JradKenttäurheilijat -5822.67 / -
Kalle KompuinenLiedon Parma23.47 / 23.47
Kalle LahtinenTampereen Pyrintö - / -
Pavel MäkinenHelsingfors IFK22.52 / -
Eeli PurolaOulun Pyrintö27.83 / -
Elias SopoKuopion Reipas23.07 / -
Tha TaLarsmo IF23.45 / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat22.24 / 22.24
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat23.12 / -
 
M22 400m (10)
Olli AhlgrenLahden Ahkera 50.81 / -
Markus HurriLiedon Parma 53.23 / -
Elias JradKenttäurheilijat -58 49.29 / 49.29
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat 52.24 / 52.24
Kalle KompuinenLiedon Parma 50.47 / 50.47
Lassi KuvaLahden Ahkera 52.37 / -
Kalle LahtinenTampereen Pyrintö 51.84 / -
Benjamin StendahlBorgå Akilles 50.92 / -
Anton TallbackaHelsingfors IFK 50.27 / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 50.31 / 50.31
 
M22 800m (7)
Olli AhlgrenLahden Ahkera1:55.94 / 1:55.94
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura1:54.40 / 1:54.40
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat1:58.78 / 2:01.00
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu2:01.91 / -
Lassi KuvaLahden Ahkera1:56.50 / 1:58.57
Veeti LapveteläinenLapinlahden Veto2:19.76 / -
Leevi TähtinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:09.25 / 2:09.25
 
M22 1500m (7)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja 4:01.20 / 4:01.20
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 3:55.73 / 3:55.73
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:21.34 / -
Antton KoivistoKenttäurheilijat -58 4:22.04 / 4:22.04
Mika KotirantaJoensuun Kataja 4:17.30 / -
Leevi TähtinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
M22 3000m (7)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja 8:38.56 / 8:38.56
Lasse EiniJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu 8:35.40 / 8:35.40
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu 8:34.34 / 8:34.34
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:35.00 / 8:35.80
Oskari SilvennoinenJoensuun Kataja - / -
Juho-Kusti SivosaviTurun Weikot Yleisurheilu 9:25.01 / -
 
M22 60m aj (4)
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku - / -
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.34 / 8.34
Pyry SantahuhtaKankaanpään Seudun Leisku 8.08 / 8.08
Tomi ValkamaKauhavan Wisa - / -
 
M22 300m aj (3)
Markus HurriLiedon Parma39.35 / 39.35
Pyry SuutarinenÄhtärin Urheilijat - / -
Anton TallbackaHelsingfors IFK37.72 / 37.72
 
M22 korkeus (4)
Ville EikkulaTampereen Pyrintö2.08 / 2.03
Anton GrönroosSjundeå IF1.78 / -
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.21 / 2.20
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.21 / 2.06
 
M22 seiväs (5)
Jere KeskinenVaasan Toverit5.32 / 5.21
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.22 / 4.95
Miikka MetsäkangasLahden Ahkera4.50 / 4.50
Jami SiiraTampereen Pyrintö5.00 / 4.80
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat5.02 / -
 
M22 pituus (7)
Iikka AlingueJanakkalan Jana7.11 / -
Aleksi HakanenLauttakylän Luja6.57 / 6.57
Daniel KosonenTampereen Pyrintö3.92 / -
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.02 / 7.02
Otto PulkkinenImatran Urheilijat6.90 / 6.90
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat6.99 / -
Tomi ValkamaKauhavan Wisa6.92 / 6.70
 
M22 3-loikka (5)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.94 / 15.65
Aaro DavidilaLapin Lukko15.39 / 15.28
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima14.87 / 14.56
Daniel KosonenTampereen Pyrintö8.89 / -
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.35 / 14.18
 
M22 kuula (4)
Ville HalonenPyhäselän Urheilijat15.16 / 14.49
Arttu KorkeasaloLielahden Kipinä18.93 / 18.93
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu14.20 / -
Eero VirtanenImatran Urheilijat - / -
 
M22 5000m kävely (1)
Antton KoivistoKenttäurheilijat -58 - / -
 
N22 60m (23)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot 7.55 / 7.55
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 7.67 / 7.76
Sara FrancisJyväskylän Kenttäurheilijat 7.45 / 7.58
Anniina HaapalaJoutsan Pommi 8.18 / 8.22
Annika HaverinenKajaanin Kipinä 7.57 / -
Viivi HellmanTampereen Pyrintö 7.98 / 8.14
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto 7.69 / 7.82
Noora JuslinBorgå Akilles 8.03 / -
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 7.53 / 7.66
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 7.81 / 7.81
Juulia KokkoImatran Urheilijat 7.87 / -
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -38 8.15 / 8.15
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka 7.61 / 7.61
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.64 / 7.77
Vilma LindroosPorin Tarmo 7.97 / 7.99
Ilona LuomaTampereen Pyrintö 7.77 / 7.77
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu 7.68 / 7.69
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö 8.09 / -
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto 8.12 / 8.12
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot 7.65 / 7.81
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7.91 / -
Alina StrömbergLarsmo IF 7.70 / 7.70
Taru VäisänenOulun Pyrintö 7.84 / 7.87
 
N22 200m (17)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot24.05 / 24.05
Aino EnoTampereen Urheilijat -38 - / -
Sara FrancisJyväskylän Kenttäurheilijat24.39 / 25.75
Anniina HaapalaJoutsan Pommi27.39 / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö25.02 / 25.34
Viivi HellmanTampereen Pyrintö - / -
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.72 / 26.12
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -38 - / -
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.95 / 25.10
Pritne LemberNoormarkun Nopsa26.98 / -
Vilma LindroosPorin Tarmo25.46 / -
Ilona LuomaTampereen Pyrintö26.56 / -
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu24.75 / 24.75
Malva NylundVasa IS26.09 / 26.09
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat26.47 / 26.47
Alina StrömbergLarsmo IF24.77 / 24.77
Taru VäisänenOulun Pyrintö25.41 / 25.72
 
N22 400m (12)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot 54.79 / 54.79
Karoliina BogdanoffKuivasjärven Aura - / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 57.63 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.68 / 60.68
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö 60.08 / 60.08
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK 55.27 / 55.38
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö 60.71 / 60.71
Malva NylundVasa IS 58.98 / -
Alisa PennanenForssan Salama - / -
Veera PeräläLahden Ahkera 56.91 / 56.91
Meeri SalomaaEsbo IF 57.74 / 58.94
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 60.47 / -
 
N22 800m (12)
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat2:27.70 / 2:27.70
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:16.93 / 2:23.40
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.05 / 2:11.05
Reetta JoronenSavonlinnan Riento2:15.74 / -
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:12.03 / 2:12.03
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö2:21.32 / -
Veera MensonenMaaningan Mahti2:15.87 / 2:15.87
Veera PeräläLahden Ahkera2:11.44 / 2:11.44
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.29 / 2:11.29
Siiri SilvennoinenJoensuun Kataja2:31.66 / -
Helmi VuorimaaLahden Ahkera2:24.63 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:12.22 / 2:12.22
 
N22 1500m (12)
Heidi HaapamäkiJyväskylän Kenttäurheilijat 5:04.13 / 5:04.13
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:43.85 / -
Reetta JoronenSavonlinnan Riento - / -
Emma KatajalaaksoLahden Ahkera 4:42.06 / -
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö 4:50.36 / -
Veera MensonenMaaningan Mahti 4:37.96 / 4:37.96
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sara-Elise RuokonenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:41.94 / 4:41.94
Sini TirriLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:49.76 / -
Venla TurakainenHelsingin Tarmo 5:21.02 / -
Irja-Ulriikka ValtaMaaningan Mahti - / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto - / -
 
N22 3000m (16)
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emma KatajalaaksoLahden Ahkera10:04.11 / 10:04.11
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö - / -
Julia KekkonenKenttäurheilijat -58 - / -
Maarit KuhmonenTampereen Urheilijat -38 - / -
Veera LaaksoviitaSuomussalmen Rasti - / -
Andrea LiljaVasa IS11:38.04 / -
Mikaela LövgrenRunners Club - / -
Veera MensonenMaaningan Mahti - / -
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot10:50.78 / -
Veera PeräläLahden Ahkera - / -
Venla RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu10:47.96 / -
Sara-Elise RuokonenJyväskylän Kenttäurheilijat 9:57.26 / 9:57.26
Siiri SilvennoinenJoensuun Kataja - / -
Sini TirriLempäälän Kisa Yleisurheilu10:44.96 / -
Venla TurakainenHelsingin Tarmo - / -
 
N22 60m aj (10)
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 8.50 / 8.50
Janette HanskiKarhulan Urheilijat 8.88 / -
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 9.02 / -
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.62 / 8.62
Noora JuslinBorgå Akilles 8.67 / 8.67
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 8.36 / 8.36
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.03 / 9.03
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.29 / 9.66
Kaisa PousiTampereen Pyrintö 9.05 / 9.45
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento 8.95 / -
 
N22 300m aj (11)
Karoliina BogdanoffKuivasjärven Aura - / -
Aino EnoTampereen Urheilijat -38 - / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö - / -
Mari HeinonenKajaanin Kipinä - / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö - / -
Mathilda KvistVasa IS - / -
Pritne LemberNoormarkun Nopsa - / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna - / -
Alisa PennanenForssan Salama - / -
Ella PullinenJanakkalan Jana - / -
Meeri SalomaaEsbo IF - / -
 
N22 korkeus (6)
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat1.63 / 1.56
Laura LepistöPorin Yleisurheilu1.57 / 1.57
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet1.67 / 1.63
Emma NymanIF Kraft1.71 / -
Salla TuominenTampereen Pyrintö1.69 / -
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot1.72 / 1.62
 
N22 seiväs (4)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.11
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 3.85
Roosa RissanenSavonlinnan Riento3.10 / 3.10
Sofie WesterlundVasa IS3.88 / 3.80
 
N22 pituus (15)
Henriikka AaltonenVaasan Vasama5.87 / 5.87
Minttu-Maaria AlanenVaasan Vasama5.76 / 5.55
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.69 / 5.42
Janette HanskiKarhulan Urheilijat5.45 / -
Oona HietalaTampereen Pyrintö5.69 / 5.69
Saara KeskitaloEspoon Tapiot5.84 / 5.84
Merette KoskenniemiTampereen Urheilijat -385.38 / 5.38
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu5.41 / 5.41
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.17 / 4.91
Laura LepistöPorin Yleisurheilu5.59 / 5.46
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat5.87 / 5.87
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.44 / 5.44
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.51 / -
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.99 / 5.96
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot5.39 / -
 
N22 3-loikka (12)
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.45 / -
Nea-Nora HeiskanenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.94 / -
Oona HietalaTampereen Pyrintö12.20 / 12.10
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat12.23 / 12.23
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat12.48 / 12.48
Roosa MähönenJyväskylän Kenttäurheilijat12.80 / 12.80
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.63 / -
Helmi NikulaOulun Pyrintö10.92 / 10.92
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.70 / 12.48
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö11.31 / -
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat11.50 / 10.70
Siri SavolainenNaantalin Löyly11.72 / 11.72
 
N22 kuula (9)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / -
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat15.38 / -
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.09 / 12.32
Jane LemberNoormarkun Nopsa10.95 / -
Laura LepistöPorin Yleisurheilu12.81 / 12.81
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat15.36 / 14.70
Nilla RättyäJanakkalan Jana11.65 / 11.65
Linn SundVasa IS13.53 / 13.21
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat11.47 / -
 
N22 3000m kävely (2)
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä12:57.35 / 12:57.35
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu15:06.13 / 15:06.13
 
M19 60m (26)
Adrian BjörkgrenIF Drott 7.15 / 7.15
Alexander BjörkgrenIF Drott 6.94 / 6.94
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.33 / 7.33
Juho FyrsténOulun Pyrintö 7.58 / 7.58
Juho HaapalaTurun Urheiluliitto 7.14 / 7.14
Tuomas HäkkiläOulaisten Huima 7.51 / 7.51
Samuli HänninenKarhulan Urheilijat 7.42 / 7.56
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat 7.31 / 7.31
Niko KangasojaOulun Pyrintö 7.07 / 7.07
Daniel KeaneLahden Ahkera 6.96 / 6.96
Roope KiveläTurun Urheiluliitto 7.47 / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 7.13 / 7.13
Taavi LeppänenIkaalisten Urheilijat 7.15 / 7.44
Patrick LindbergVihdin Viesti 7.34 / 7.34
Valtteri LoukoLapuan Virkiä 7.06 / 7.06
Albin LundbergVasa IS 7.08 / 7.08
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu 7.37 / 7.37
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat 7.28 / 7.30
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna 7.25 / 7.25
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 6.90 / 6.90
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera 7.24 / 7.24
Joonas RajaniemiOulun Pyrintö 7.25 / 7.25
Robert SilenkoLauttakylän Luja 7.23 / 7.26
Tomi SimonenAlavieskan Viri 7.32 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 7.06 / 7.06
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo 6.83 / 6.83
 
M19 200m (21)
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet27.12 / -
Juho FyrsténOulun Pyrintö - / -
Juho HaapalaTurun Urheiluliitto22.97 / 22.97
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat - / -
Tuukka IngersLahden Ahkera - / -
Niko KangasojaOulun Pyrintö22.60 / -
Daniel KeaneLahden Ahkera23.82 / -
Roope KiveläTurun Urheiluliitto24.88 / -
Richard LiemulaKuopion Reipas23.62 / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö23.89 / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat23.10 / 23.10
Valtteri LoukoLapuan Virkiä22.58 / 22.58
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Eemeli MäntyläPorin Tarmo - / -
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa - / -
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat22.64 / 22.64
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera24.45 / -
Joonas RajaniemiOulun Pyrintö - / -
Robert SilenkoLauttakylän Luja23.27 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö - / -
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo - / -
 
M19 400m (12)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 54.35 / -
Lassi HakonenJyväskylän Kenttäurheilijat 52.18 / 52.18
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat - / -
Onni IkonenHankasalmen Hanka 56.12 / -
Pyry IltanenTampereen Pyrintö - / -
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto 51.43 / -
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat 51.78 / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö - / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 51.72 / 51.72
Sebastian NordbergIF Kraft - / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 51.27 / -
 
M19 800m (12)
Viktor BjörkellVasa IS2:09.98 / 2:09.98
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto1:55.76 / -
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1:51.54 / 1:51.54
Onni HuovinenJoensuun Kataja2:04.23 / -
Onni IkonenHankasalmen Hanka2:02.22 / 2:02.22
Pyry IltanenTampereen Pyrintö - / -
Samuli KeroVammalan seudun Voima - / -
Junnu KorvenpääKenttäurheilijat -58 - / -
Nuutti LintunenTampereen Pyrintö - / -
Elias MarjamäkiTampereen Pyrintö - / -
Matias MononenLahden Ahkera1:57.33 / 1:57.33
Aleksanteri SihvonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
M19 3000m (10)
Ahmad ArashLahden Ahkera - / -
Kristian BoströmIF Raseborg - / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto 8:36.00 / 8:36.00
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat 8:54.54 / -
Samuli KeroVammalan seudun Voima - / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat 9:43.89 / -
Junnu KorvenpääKenttäurheilijat -58 - / -
Rasmus KrogellKenttäurheilijat -5810:19.92 / -
Nuutti LintunenTampereen Pyrintö - / -
 
M19 60m aj (8)
Adrian BjörkgrenIF Drott 8.10 / 8.10
Alexander BjörkgrenIF Drott 8.06 / 8.06
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna 8.13 / 8.13
Juho KahelinTampereen Pyrintö 8.71 / 8.71
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat 8.45 / 8.45
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 8.77 / 8.77
Sakari ValliusJoensuun Kataja 8.49 / 8.49
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö 9.16 / -
 
M19 300m aj (7)
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna40.58 / 40.58
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö39.06 / 39.06
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä - / -
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa40.95 / 40.95
Sakari ValliusJoensuun Kataja - / -
 
M19 korkeus (6)
Joona KoskiNummen Kipinä1.86 / -
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu1.96 / 1.86
Otso MikkiläImatran Urheilijat1.93 / -
Elias SaruTurun Urheiluliitto1.84 / -
Joonatan VeijolaHämeenlinnan Tarmo1.99 / 1.94
Niilo WaherTurun Urheiluliitto1.59 / -
 
M19 seiväs (5)
Juho AlasaariLaihian Luja5.25 / 5.21
Eeli HeikkiläTurun Urheiluliitto4.35 / -
Janne JuholaKalajoen Junkkarit4.40 / 4.15
Joonatan KemppainenPihtiputaan Tuisku4.85 / 4.75
Albin LundbergVasa IS4.91 / 4.91
 
M19 pituus (14)
Lauri HonkanenImatran Urheilijat6.13 / 6.11
Patrik JakonenNakkilan Vire6.72 / -
Juho KahelinTampereen Pyrintö6.27 / 6.08
Patrick LindbergVihdin Viesti6.42 / 6.28
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat6.20 / 6.20
Otso MikkiläImatran Urheilijat6.26 / 6.23
Eemil PorvariHartolan Voima6.95 / 6.95
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto6.18 / 6.18
Eelis SnåreLahden Ahkera6.52 / 6.52
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat6.40 / 6.40
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat6.54 / -
Sakari ValliusJoensuun Kataja6.46 / 6.46
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö5.67 / -
Santeri YliseläLapuan Virkiä5.73 / 5.73
 
M19 3-loikka (8)
Mathias GustafssonTurun Urheiluliitto11.84 / -
Lauri HonkanenImatran Urheilijat13.08 / 13.08
Oskari KäpyahoLapuan Virkiä12.41 / -
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat12.93 / -
Eemil PorvariHartolan Voima14.71 / 14.71
Michael RännarIF VOM13.18 / 13.18
Eelis SnåreLahden Ahkera13.72 / 13.72
Miro TanninenJoensuun Kataja13.80 / 13.80
 
M19 kuula (6)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys13.76 / -
Miika LahtonenMynämäen Isku15.98 / 15.86
Linus NurminenKristiinan Urheilijat14.97 / 12.46
Ilmari PehkonenRekolan Raikas12.16 / -
Joonas PulkkinenRistiinan Urheilijat14.26 / -
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö13.95 / -
 
M19 5000m kävely (2)
Jerry JokinenNaantalin Löyly21:56.81 / -
Rasmus LerstrandVasa IS23:35.8h / -
 
N19 60m (33)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö 8.05 / 8.22
Laura AnttilaJanakkalan Jana 8.67 / 8.67
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat 7.87 / 7.87
Sanni HirttiöPohjan Koitto 8.39 / 8.39
Julia IhantolaEspoon Tapiot 7.69 / 7.69
Juulia InkinenLahden Ahkera 7.99 / 7.99
Maria JääskäUllavan Kilpa 8.14 / 8.18
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat 8.84 / -
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 7.71 / 7.84
Milla KokkonenVehkalahden Veikot 8.40 / -
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -38 8.01 / 8.01
Sade LampilaKarhulan Katajaiset 8.47 / 8.98
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu 7.78 / 7.78
Edit NurminenTurun Urheiluliitto 8.03 / 8.06
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö 7.87 / 8.02
Ella PeräläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.37 / -
Siiri PiekkalaViipurin Urheilijat - / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK 7.72 / 7.96
Roosa PirinenKarhulan Katajaiset 8.25 / 8.25
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento 7.70 / 7.70
Anna PursiainenEspoon Tapiot 7.45 / 7.53
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat 8.56 / 8.56
Senja RoosLahden Ahkera 7.74 / 7.74
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.80 / 7.80
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö 8.55 / -
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat 8.62 / -
Sonja StångKuivasjärven Aura 7.73 / 7.73
Emma TainioPaimion Urheilijat 7.65 / 7.65
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -38 8.42 / 8.59
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö 7.94 / -
Emmi ValtonenTurun Urheiluliitto 7.99 / 7.99
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot 8.73 / -
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat 8.33 / 8.50
 
N19 200m (28)
Aada AhoRaision Kuula25.33 / 25.33
Veera HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.14 / 25.14
Juulia InkinenLahden Ahkera - / -
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö26.44 / -
Maria JääskäUllavan Kilpa27.14 / -
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3826.97 / -
Adeliina KemppainenPohjan Koitto28.41 / -
Milla KokkonenVehkalahden Veikot - / -
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -38 - / -
Aino KoskelaHelsingfors IFK26.80 / -
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu24.99 / 24.99
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat30.65 / -
Emma MäkikallioPohjan Koitto25.58 / -
Veera MattilaVammalan seudun Voima - / -
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat27.59 / -
Helmi PeipinenOulun Pyrintö - / -
Siiri PiekkalaViipurin Urheilijat - / -
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK25.52 / 26.32
Jenna-Emilia PiirainenPohjan Koitto27.36 / -
Anna PursiainenEspoon Tapiot24.69 / 24.69
Senja RoosLahden Ahkera28.01 / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat25.12 / 25.14
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat - / -
Emma TainioPaimion Urheilijat25.37 / 25.37
Margarita TsubarevaSjundeå IF32.30 / -
Emmi ValtonenTurun Urheiluliitto26.35 / 26.35
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot29.39 / -
 
N19 400m (17)
Veera HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Olivia HeinoTurun Urheiluliitto - / -
Kaisa IsokääntäKalajoen Junkkarit - / -
Adeliina KemppainenPohjan Koitto 65.59 / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura - / -
Veera MattilaVammalan seudun Voima 56.67 / 56.67
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat 64.82 / 64.82
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 60.69 / 61.96
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot - / -
Elina PaavolaLohtajan Veikot - / -
Helmi PeipinenOulun Pyrintö 63.61 / 63.61
Vilma PereEuran Raiku - / -
Jenna-Emilia PiirainenPohjan Koitto 58.53 / 60.90
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat 59.51 / 59.51
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat 56.70 / 56.70
Rosa SalonenKenttäurheilijat -58 60.64 / -
Elvi WarwickKaipolan Vire 64.74 / 64.74
 
N19 800m (24)
Venla HäkkinenJoensuun Kataja2:29.35 / -
Veera HakomäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:21.23 / -
Veera HelkamaSalon Vilpas2:26.84 / -
Kaisa IsokääntäKalajoen Junkkarit2:23.81 / -
Liisa JalavaTurun Urheiluliitto2:26.88 / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa2:33.36 / -
Veera KontkanenJoensuun Kataja - / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:12.68 / 2:12.68
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:14.75 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:14.75 / -
Lotta-Maria MaineTurun Urheiluliitto2:19.48 / -
Lotta MalmivaaraRunners Club - / -
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:26.76 / 2:28.21
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot2:22.01 / -
Ilona MononenLahden Ahkera2:09.52 / 2:09.52
Laura NissinenEspoon Tapiot2:26.47 / -
Vilma PereEuran Raiku2:27.50 / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat2:12.53 / 2:12.53
Rosa SalonenKenttäurheilijat -582:39.31 / -
Lotta TarvainenJoensuun Kataja2:25.01 / -
Ellinoora TuominenRauman Urheilijat2:50.06 / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:10.92 / -
Ninna WallinOulaisten Huima - / -
Elvi WarwickKaipolan Vire2:28.31 / 2:28.31
 
N19 3000m (14)
Ingrid JalasHelsingin Tarmo12:17.11 / -
Katariina KärkkäinenIisalmen Visa11:30.49 / -
Veera KontkanenJoensuun Kataja - / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera10:10.76 / 10:10.76
Matilda LatvalaKeravan Urheilijat - / -
Lotta-Maria MaineTurun Urheiluliitto10:30.47 / -
Lotta MalmivaaraRunners Club - / -
Ilona MononenLahden Ahkera - / -
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Emilia TalaViipurin Urheilijat - / -
Juulia TalaViipurin Urheilijat - / -
Lotta TarvainenJoensuun Kataja10:24.06 / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat 9:58.89 / 9:58.89
 
N19 60m aj (20)
Iina HolopainenHelsingfors IFK 8.89 / 8.89
Wilma JungarEsbo IF 8.88 / 8.88
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 8.60 / 8.60
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot 9.19 / 9.27
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -38 8.94 / 8.94
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.31 / 8.31
Aino KoskelaHelsingfors IFK 9.42 / 9.42
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat 8.82 / 8.82
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö 9.17 / 9.17
Vilma MäkiAlavuden Urheilijat 8.81 / 8.81
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Edit NurminenTurun Urheiluliitto 8.90 / 8.90
Anna PyykköOriveden Ponnistus 9.10 / 9.10
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö 9.40 / 9.52
Sonja StångKuivasjärven Aura 8.49 / 8.49
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.27 / 9.54
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö 9.04 / 10.68
Emmi ValtonenTurun Urheiluliitto 8.97 / 8.97
Saga VanninenTampereen Pyrintö 8.48 / -
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.62 / 8.62
 
N19 300m aj (2)
Iina HolopainenHelsingfors IFK - / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
N19 korkeus (9)
Essi KärhäNurmijärven Yleisurheilu1.60 / -
Neea KäyhköSavonlinnan Riento1.78 / 1.76
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.64 / 1.64
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö1.58 / 1.58
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat1.67 / -
Saana PeuraTervolan Terävä1.64 / 1.60
Venla PulkkanenLahden Ahkera1.78 / 1.76
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö1.63 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö1.79 / 1.77
 
N19 seiväs (6)
Silja AnderssonEsbo IF3.83 / -
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.78 / 3.62
Kiia PerkausPohjan Koitto3.25 / 3.25
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.52 / 3.52
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.85 / 3.85
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.40
 
N19 pituus (24)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.67 / 5.66
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat5.77 / 5.68
Emilia HeinoTampereen Pyrintö5.40 / -
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö5.63 / 5.63
Wilma JungarEsbo IF5.55 / 5.55
Neea KäyhköSavonlinnan Riento6.13 / 6.03
Aino KoskelaHelsingfors IFK5.33 / -
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat5.43 / 5.43
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö5.11 / 5.04
Nea LentoTampereen Pyrintö6.24 / 5.96
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.61 / 5.15
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.61 / 5.37
Alina NissinenTampereen Pyrintö5.31 / 5.31
Saana PeuraTervolan Terävä5.51 / 5.51
Anna PyykköOriveden Ponnistus5.02 / 5.02
Milka RiialiImatran Urheilijat5.55 / 5.55
Pinja RuohoLahden Ahkera5.44 / 5.27
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat5.28 / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.44 / 5.44
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.30 / 5.28
Milla UittiImatran Urheilijat5.11 / 5.11
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö5.61 / 5.38
Saga VanninenTampereen Pyrintö5.88 / -
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet5.81 / 5.81
 
N19 3-loikka (14)
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.35 / 12.21
Lotta JoenpolviViipurin Urheilijat10.74 / -
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3812.10 / 12.10
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat11.28 / 10.96
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat10.38 / -
Nea LentoTampereen Pyrintö13.04 / 13.04
Saga MalmioPargas IF10.28 / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat10.78 / 10.78
Saana PeuraTervolan Terävä11.64 / 11.17
Milla PirkkalainenSavonlinnan Riento12.31 / 12.31
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto12.54 / 12.54
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat11.75 / 11.75
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.70 / 11.42
Milla UittiImatran Urheilijat10.76 / 10.76
 
N19 kuula (14)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö11.65 / 11.18
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö9.98 / -
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit13.17 / -
Veera KoskinenLahden Ahkera9.76 / 9.76
Senja LaaksoKeravan Urheilijat6.65 / -
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö11.90 / 11.90
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti12.64 / 11.90
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset - / -
Annukka SaalismaaPudasjärven Urheilijat13.82 / -
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö9.20 / 9.20
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -389.77 / -
Annukka VainonenIitin Pyrintö14.09 / 14.09
Saga VanninenTampereen Pyrintö14.32 / 14.32
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat9.72 / 9.72
 
N19 3000m kävely (4)
Essi HietulaTapanilan Erä15:26.83 / -
Ellen SeistoEspoon Tapiot14:23.48 / 14:23.48
Aava SevonkariKeravan Urheilijat17:15.0h / -
Heta VeikkolaLapuan Virkiä13:25.34ot / 13:38.22
 
M17 60m (47)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat 7.15 / 7.15
Linus HenrikssonBorgå Akilles 9.93 / -
Aleksi HirvonenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.49 / 7.49
Topi HuttunenVieremän Koitto 7.39 / 7.39
Thomas IsakssonBorgå Akilles 7.80 / 7.80
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 7.66 / 7.66
Frans KankkunenMaskun Kataja 7.57 / 7.57
Luukas KemppainenJoutsan Pommi 7.58 / 7.58
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot 7.60 / 7.60
Henri KorhonenKokkolan Työväen Urheilijat 7.28 / -
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat 7.59 / 7.59
Stephen KurkiNaantalin Löyly 7.55 / -
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske 7.45 / -
Milo LaaksoLahden Ahkera 7.38 / 7.38
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö 7.99 / 7.99
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 7.55 / 7.55
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.62 / 7.62
Rado LindbergEsbo IF 7.53 / 7.53
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat 7.46 / 7.46
Lauri Manner-RaappanaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat 7.62 / -
Mikko MurtoYlöjärven Urheilijat 7.47 / 7.47
Ive NtumbaVasa IS 7.17 / 7.17
Benjamin OlliVasa IS 7.20 / 7.20
Aatu PenttiläTurun Urheiluliitto 7.68 / -
Eino PerämaaTampereen Pyrintö 7.72 / -
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.28 / 7.28
Samuel PuustinenBorgå Akilles 8.00 / 8.00
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat 7.68 / -
Elias RintanenVasa IS 7.30 / 7.39
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat 7.44 / 7.48
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat 8.00 / -
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet 7.56 / 7.56
Elliot SchmidtBorgå Akilles 7.57 / 7.57
Rico SievänenJoutsan Pommi 7.98 / 7.98
Elias SireniYlöjärven Urheilijat 7.45 / 7.45
Aleksi TauriainenPerniön Urheilijat 7.46 / -
Romeo TeräsmaaYlöjärven Urheilijat 7.34 / 7.34
Oskar ToometTampereen Pyrintö 7.76 / 7.76
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö 7.57 / 7.57
Aatu VaittinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 7.71 / 7.71
Ville VäyrynenTampereen Pyrintö 8.48 / 8.48
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.19 / 7.19
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.27 / 7.27
Petteri VihtalahtiNoormarkun Nopsa 7.58 / 7.58
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu 7.20 / 7.20
Daniel WickströmIF Sibbo-Vargarna 7.82 / -
 
M17 300m (38)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat36.71 / -
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö37.10 / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat39.48 / -
Linus HenrikssonBorgå Akilles - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö - / -
Frans KankkunenMaskun Kataja - / -
Luukas KemppainenJoutsan Pommi - / -
Waltteri KoenkytöEspoon Tapiot - / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat37.90 / -
Henri KorhonenKokkolan Työväen Urheilijat37.50 / -
Stephen KurkiNaantalin Löyly38.28 / -
Mikael LahdensuoTampereen Pyrintö - / -
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Miro MäkinenYlöjärven Urheilijat - / -
Teemu MälkiäLahden Ahkera38.45 / -
Eero MauroLieksan Urheilijat - / -
Mikko MurtoYlöjärven Urheilijat - / -
Elias NeuvonenViipurin Urheilijat42.25 / -
Ive NtumbaVasa IS36.61 / -
Eino PerämaaTampereen Pyrintö - / -
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Samuel PuustinenBorgå Akilles - / -
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat41.25 / -
Elias RintanenVasa IS - / -
Lauri SaarelainenKuopion Reipas - / -
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat - / -
Antti SainioTampereen Pyrintö - / -
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset - / -
Pietari SippolaLiperin Taimi - / -
Elias SireniYlöjärven Urheilijat - / -
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset - / -
Tarmo TakalaTampereen Pyrintö - / -
Samuli TakkunenAlavieskan Viri - / -
Rasmus TenkanenIF Raseborg - / -
Oskar ToometTampereen Pyrintö42.04 / -
Konsta UutteraTampereen Pyrintö - / -
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Luka VeselinovicEspoon Tapiot - / -
 
M17 800m (33)
Jimi AlastaloJoensuun Kataja2:08.39 / -
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot2:18.55 / -
Kasper BiskopGamlakarleby IF2:11.45 / 2:11.45
Aarni EijsSalon Vilpas2:09.99 / -
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö2:03.89 / -
Eelis HarjunmaaTampereen Pyrintö2:44.52 / -
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat2:19.61 / -
Kristian HautakoskiAlavieskan Viri2:01.93 / 2:01.93
Miro HeikkiläGamlakarleby IF2:11.77 / 2:11.77
Joona HeiskanenKenttäurheilijat -582:34.89 / -
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat -58 - / -
Eemeli HirvonenLiperin Taimi - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:05.77 / -
Veli-Matti KesoIkaalisten Urheilijat - / -
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat2:03.31 / 2:03.31
Miska KoponenViipurin Urheilijat2:09.66 / -
Noa KorhonenOulun Pyrintö - / -
Veikko KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Saku KoukkuLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Ilmari LehmusJoensuun Kataja2:09.35 / -
Kasper LindebergLahden Ahkera2:08.44 / -
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet2:07.51 / -
Teemu MälkiäLahden Ahkera2:08.00 / -
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura - / -
Elias NeuvonenViipurin Urheilijat - / -
Miki NiemensivuRauman Urheilijat - / -
Jimi RousuGamlakarleby IF2:11.14 / 2:11.14
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat2:33.72 / -
Tarmo TakalaTampereen Pyrintö - / -
Riku UusitaloTurun Urheiluliitto - / -
Konsta UutteraTampereen Pyrintö - / -
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat - / -
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset - / -
 
M17 1500m (23)
Jimi AlastaloJoensuun Kataja 4:37.09 / -
Kasper BiskopGamlakarleby IF 4:38.87 / 4:38.87
Aarni EijsSalon Vilpas 4:19.61 / -
Miro HeikkiläGamlakarleby IF 4:44.61 / 4:44.61
Joona HeiskanenKenttäurheilijat -58 - / -
Santtu HeiskanenKenttäurheilijat -58 - / -
Eemeli HirvonenLiperin Taimi - / -
Artturi KangasmaaRovaniemen Roadrunners - / -
Elmeri KeroTurun Urheiluliitto 4:48.07 / -
Veli-Matti KesoIkaalisten Urheilijat - / -
Luukas KontroJyväskylän Kenttäurheilijat 4:14.38 / 4:14.38
Veikko KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Ilmari LehmusJoensuun Kataja 4:21.66 / -
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:18.55 / -
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura - / -
Sisu MoilanenTurun Urheiluliitto 4:50.77 / -
Miki NiemensivuRauman Urheilijat - / -
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 4:35.71 / -
Oscar NyholmBorgå Akilles 4:43.60 / -
Jimi RousuGamlakarleby IF 4:38.60 / 4:38.60
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat - / -
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat - / -
Elmo Ylä-KotolaKarhulan Katajaiset - / -
 
M17 60m aj (14)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 8.47 / 8.47
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat 8.91 / 8.91
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske 8.64 / 8.64
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat 8.65 / -
Rado LindbergEsbo IF 8.67 / 8.67
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat 8.93 / 8.93
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat 8.23 / 8.23
Antti SainioTampereen Pyrintö 8.10 / 8.10
Elliot SchmidtBorgå Akilles 8.70 / 8.70
Matias TapanainenEspoon Tapiot 8.92 / 8.92
Juuso TuominenRiihimäen Kisko - / -
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 7.94 / 7.94
Rasmus VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.18 / 8.18
Luka VeselinovicEspoon Tapiot 9.08 / 9.08
 
M17 300m aj (14)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö38.67 / 38.67
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat43.21 / -
Linus HenrikssonBorgå Akilles - / -
Thomas IsakssonBorgå Akilles - / -
Joona LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Rado LindbergEsbo IF41.66 / 41.66
Victor LindroosBorgå Akilles - / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat43.84 / -
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu43.12 / 43.12
Elias NeuvonenViipurin Urheilijat - / -
Antti SainioTampereen Pyrintö38.15 / 38.15
Samuli TakkunenAlavieskan Viri40.89 / -
Matias TapanainenEspoon Tapiot - / -
Luka VeselinovicEspoon Tapiot - / -
 
M17 korkeus (11)
Johan GrönroosSjundeå IF1.91 / 1.91
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.70 / -
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat1.68 / -
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat1.82 / 1.79
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.95 / 1.94
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat1.60 / -
Veikko SundbergKarhulan Katajaiset1.73 / -
Miko TähkänenMerikarvian Into1.81 / -
Matias TapanainenEspoon Tapiot - / -
Juuso TuominenRiihimäen Kisko1.63 / -
Ville VihertöIitin Pyrintö1.61 / -
 
M17 seiväs (9)
Joona Ali-HaapalaKaustisen Pohjan-Veikot4.21 / 3.95
Eemil HallikainenKaavin Kaiku4.30 / 4.30
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / -
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.30
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.25 / 4.15
Aatu SihvonenKarhulan Katajaiset4.01 / -
Petteri TuomaalaSaloisten Salama4.05 / -
Atte TuominenLahden Ahkera3.31 / 3.00
Verneri VesalaForssan Salama4.11 / 4.00
 
M17 pituus (12)
Oliver ForsmanIF Raseborg6.12 / 6.12
Aatu HolopainenJoensuun Kataja6.21 / 6.21
Topi HuttunenVieremän Koitto5.93 / 5.93
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat6.14 / 6.14
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat6.07 / 6.07
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat6.45 / 6.45
Benjamin OlliVasa IS6.65 / 6.65
Samuel ShamsKenttäurheilijat -586.05 / 5.99
Konsta TynkkynenTampereen Pyrintö6.06 / 6.06
Kasperi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet6.93 / 6.93
Petteri VihtalahtiNoormarkun Nopsa - / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.43 / 6.43
 
M17 3-loikka (8)
Aatu HolopainenJoensuun Kataja13.54 / 13.54
Johannes JokelaKristiinan Urheilijat - / -
Lauri LiljavirtaJyväskylän Kenttäurheilijat12.07 / -
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu13.08 / 13.08
Lassi NalkkiJyväskylän Kenttäurheilijat13.08 / -
Roni RämäLahden Ahkera13.63 / 13.63
Samuel ShamsKenttäurheilijat -5811.75 / -
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot13.40 / 13.40
 
M17 kuula (10)
Otto HiivolaKalannin Vankka15.11 / -
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna14.73 / 14.73
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu12.93 / -
Petrus JakonenNakkilan Vire15.03 / 15.03
Max LampinenSomeron Esa14.80 / -
Henrik LehtinenLauttakylän Luja15.47 / 15.47
Akseli MäkeläIkaalisten Urheilijat - / -
Paavo PuroSuolahden Urho16.23 / 16.23
Samuel PuustinenBorgå Akilles10.26 / 10.26
Onni RustholkarhuLahden Ahkera12.96 / 12.96
 
M17 3000m kävely (4)
Sajan IrincheevEspoon Tapiot13:00.81 / -
Samuel MarkuVahdon Tuisku19:37.82 / -
Samuel PuustinenBorgå Akilles - / -
Eetu SalmiYläneen Kiri - / -
 
N17 60m (51)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu 7.79 / 7.79
Amanda AsikainenMikkelin Kilpa-Veikot 8.46 / 8.46
Olivia AsikainenKaipolan Vire 8.27 / -
Saaga AttenbergMikkelin Kilpa-Veikot 8.36 / 8.36
Felicia AyelbassaTurun Urheiluliitto 8.58 / -
Minea FogelholmEspoon Tapiot 7.73 / 7.73
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot 8.04 / 8.04
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot 8.84 / -
Aada JuhalaPorin Tarmo 8.50 / 8.50
Eliisa KallioEurajoen Veikot - / -
Anni KantolaTampereen Pyrintö 8.11 / 8.11
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat 8.21 / 8.25
Aava KipinäJoensuun Kataja 8.54 / 8.54
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat 7.91 / 7.91
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa 8.01 / 8.01
Martta KoskelaOulun Pyrintö 7.99 / 7.99
Silja KoukonenMietoisten Maununpojat 7.83 / 7.83
Julia LaapioTurun Urheiluliitto 8.95 / -
Aava LajunenVantaan Salamat 8.03 / 8.08
Venla LaukkaOulun Pyrintö 8.31 / 8.31
Amanda LehtimäkiForssan Salama 8.20 / -
Selma LepistöBorgå Akilles 8.60 / 8.60
Hilla LeväniemiPorin Yleisurheilu 8.30 / -
Helmi LievonenRiihimäen Kisko 8.13 / 8.13
Sofia MäättäEurajoen Veikot 8.09 / -
Vilma MeriläinenVihdin Viesti 8.50 / 8.50
Roosa MyllymäkiTampereen Pyrintö 8.40 / 8.40
Nea NakariVehkalahden Veikot 8.41 / -
Anni NurminenTampereen Pyrintö 8.07 / 8.07
Iida PahtajaPohjan Koitto 7.76 / 7.76
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat 8.12 / -
Vilma PietiläTampereen Pyrintö 8.63 / 8.63
Inka PöyryHelsingfors IFK 8.05 / -
Maria PukkilaPorin Tarmo 8.37 / 8.49
Meeri RiialiImatran Urheilijat 7.91 / 7.91
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat 8.52 / 8.52
Reetta RyynänenJoensuun Kataja 8.02 / 8.02
Tiia SädeJoensuun Kataja 8.27 / 8.27
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat 8.15 / 8.17
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.04 / 8.08
Bettina SiltalaOulun Pyrintö 8.05 / 8.05
Maria SuntioKarhulan Katajaiset 8.53 / 8.53
Maisu SuomiTurun Urheiluliitto - / -
Sofia TannerLänsi-Uudenmaan Urheilijat 8.82 / -
Liina TervoHelsingfors IFK 7.75 / 7.75
Vivian TranHelsingfors IFK 8.06 / -
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö 7.75 / 7.84
Johanna VälimäkiIkaalisten Urheilijat 8.69 / 8.69
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo 8.03 / 8.08
Aino VuorjokiKuivasjärven Aura 7.60 / 7.64
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä 7.97 / 7.97
 
N17 300m (42)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu - / -
Liina AhtiainenTurun Urheiluliitto45.60 / -
Felicia AyelbassaTurun Urheiluliitto - / -
Aada BorgTampereen Pyrintö - / -
Ida FinellBorgå Akilles - / -
Elizabeth FogdeMalax IF - / -
Nea HassilaIF Drott - / -
Maggie HolloEspoon Tapiot - / -
Fanny HormistoTampereen Pyrintö - / -
Linne KallioEurajoen Veikot - / -
Aava KipinäJoensuun Kataja46.31 / -
Carita KivimäkiIkaalisten Urheilijat - / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa41.36 / -
Martta KoskelaOulun Pyrintö - / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK44.43 / -
Aava LajunenVantaan Salamat - / -
Venla LaukkaOulun Pyrintö46.53 / -
Minea LindénLoimaan Leisku44.49 / -
Emma LooPargas IF44.62 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat41.49 / -
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö - / -
Alisa NiemiOulun Pyrintö - / -
Hilda OilaEspoon Tapiot47.09 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK40.43 / -
Inka PöyryHelsingfors IFK40.61 / -
Sofia RinneEspoon Tapiot - / -
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat - / -
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö43.92 / -
Tiia SädeJoensuun Kataja44.85 / -
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat - / -
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Bettina SiltalaOulun Pyrintö - / -
Sanja SiuralaEspoon Tapiot - / -
Maisu SuomiTurun Urheiluliitto - / -
Riika TirkkonenJoensuun Kataja42.71 / -
Vivian TranHelsingfors IFK40.75 / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF42.74 / -
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö - / -
Martta ValtonenEspoon Tapiot - / -
Aino VenäläinenImatran Urheilijat42.88 / -
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö50.73 / -
 
N17 800m (33)
Aada BorgTampereen Pyrintö - / -
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Nea HassilaIF Drott - / -
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit - / -
Carla JalkanenBorgå Akilles2:26.50 / -
Elsa KarjalainenTurun Urheiluliitto2:33.30 / -
Sini KarjalainenIisalmen Visa2:18.64 / -
Minttu KaukonenLahden Ahkera2:32.24 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat2:35.31 / -
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto2:24.49 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK2:34.75 / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo2:33.00 / -
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:31.80 / -
Minea LindénLoimaan Leisku2:19.08 / -
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat2:41.59 / -
Hilja NiemiJanakkalan Jana - / -
Noora NiininenEspoon Tapiot2:46.35 / -
Petriina NiininenNokian Urheilijat - / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:35.34 / -
Teresa PerttiläHelsingfors IFK2:20.66 / -
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto2:24.02 / -
Sini RajaniemiLahden Ahkera2:15.61 / -
Nataliya RozhnovaViipurin Urheilijat - / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat2:26.89 / -
Valentina SeppäläEspoon Tapiot2:31.93 / -
Ida-Sofia SimolaJyväskylän Kenttäurheilijat2:27.44 / -
Tilde StråkaIF Nykarlebynejden2:40.79 / -
Alina TikkaJoensuun Kataja2:46.98 / -
Riika TirkkonenJoensuun Kataja2:41.77 / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF2:38.17 / -
Nelli ViskariLappeenrannan Urheilu-Miehet2:24.29 / -
Ea VuoriLahden Ahkera2:30.25 / -
 
N17 1500m (16)
Ellanoora HaapalehtoLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Sini KarjalainenIisalmen Visa 4:54.06 / -
Helmi KarkiainenKeuruun Kisailijat 5:17.62 / -
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat - / -
Annika KoistinenTurun Urheiluliitto - / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo - / -
Pinja LaasanenSiilinjärven Ponnistus - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Maisa MikkolaViipurin Urheilijat 5:40.26 / -
Petriina NiininenNokian Urheilijat 5:11.55 / -
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat 5:39.53 / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat - / -
Ida-Sofia SimolaJyväskylän Kenttäurheilijat 5:08.68 / 5:15.40
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
Nelli ViskariLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Ea VuoriLahden Ahkera - / -
 
N17 60m aj (23)
Minea FogelholmEspoon Tapiot 8.46 / -
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.80 / 10.16
Anni KantolaTampereen Pyrintö 9.06 / 9.06
Iida KujanpääTampereen Pyrintö 9.11 / 9.11
Julia LaapioTurun Urheiluliitto - / -
Helmi LaineSavonlinnan Riento 9.00 / 9.00
Oona LentoTampereen Pyrintö 9.36 / 9.36
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet - / -
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.13 / 9.13
Eeva NurkkalaOulun Pyrintö10.24 / 10.24
Anni NurminenTampereen Pyrintö 9.37 / -
Reetta RyynänenJoensuun Kataja 9.27 / 9.27
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö 9.27 / 9.27
Evita SantalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.54 / 9.54
Alisa SeilonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.86 / 8.91
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot10.03 / 10.03
Bettina SiltalaOulun Pyrintö 9.35 / 9.35
Liina TervoHelsingfors IFK 8.48 / 8.48
Jenna VakkilainenVantaan Salamat 8.66 / 8.66
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö 8.46 / 8.46
Martta ValtonenEspoon Tapiot 9.78 / 9.78
Olivia VeneskoskiOulun Pyrintö10.30 / 10.30
 
N17 300m aj (11)
Ida FinellBorgå Akilles - / -
Iida KujanpääTampereen Pyrintö46.45 / 46.45
Selma LepistöBorgå Akilles - / -
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet49.89 / -
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö48.79 / 48.79
Essi NiskalaKuivasjärven Aura44.28 / -
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera44.92 / 45.45
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot - / -
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF45.47 / 45.87
Jenna VakkilainenVantaan Salamat44.14 / 44.14
Martta ValtonenEspoon Tapiot50.97 / -
 
N17 korkeus (16)
Maiju AutioToijalan Vauhti1.65 / -
Elizabeth FogdeMalax IF1.68 / 1.65
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat1.75 / 1.72
Neea-Maria JokiPohjan Koitto1.70 / 1.70
Mia KänsäkangasGamlakarleby IF1.63 / 1.58
Anni KonnuImatran Urheilijat1.64 / 1.60
Jenni LaineToijalan Vauhti1.54 / -
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.63 / -
Vilja LiimatainenJyväskylän Kenttäurheilijat1.45 / -
Henni LiimattaMaskun Kataja1.61 / -
Hanna LindbergIF Femman1.65 / 1.65
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.65 / -
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet1.68 / 1.67
Olivia SiitarinenEspoon Tapiot1.57 / -
Sanja SiuralaEspoon Tapiot1.55 / -
Miina TurpeinenVesannon Urheilijat1.57 / -
 
N17 seiväs (11)
Edith CarlssonVasa IS2.80 / 2.80
Helmi EklundEspoon Tapiot3.30 / -
Aino HongistoTurun Urheiluliitto2.90 / -
Emma HovirintaTurun Urheiluliitto3.20 / -
Tuuli JärvinenKeuruun Kisailijat3.85 / 3.82
Saara KivikariTurun Urheiluliitto2.45 / -
Vilja-Matilda KoskelaRiihimäen Kisko3.15 / 2.80
Iida KujanpääTampereen Pyrintö3.45 / 3.10
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.62 / 3.62
Isla SokoffHyvinkään seudun Urheilijat2.95 / 2.80
Aada VaahtorantaTurun Urheiluliitto2.30 / -
 
N17 pituus (20)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.36 / 5.35
Olivia AsikainenKaipolan Vire5.65 / 5.65
Elizabeth FogdeMalax IF5.71 / 5.71
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot5.21 / 5.21
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu5.19 / -
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet5.30 / 5.30
Sanni LentoTampereen Pyrintö5.37 / 5.37
Helmi LievonenRiihimäen Kisko5.27 / -
Saimi LithoviusLimingan Niittomiehet5.09 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot5.48 / -
Anni NurminenTampereen Pyrintö5.36 / 5.19
Aino OjaniemiHämeenlinnan Tarmo5.53 / 5.53
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat5.27 / -
Sari RantojaAlavuden Urheilijat5.40 / 5.40
Meeri RiialiImatran Urheilijat5.58 / 5.58
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera5.48 / 5.48
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot5.49 / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot5.11 / -
Jenna VakkilainenVantaan Salamat5.58 / 5.58
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö5.59 / 5.59
 
N17 3-loikka (20)
Elisa AlastaloJanakkalan Jana10.86 / 10.86
Lotta HäkkänenMikkelin Kilpa-Veikot10.83 / 10.83
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu11.12 / -
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja10.99 / 10.99
Erin KainulainenSavonlinnan Riento11.54 / 11.54
Ella KärkiVaasan Vasama11.13 / 11.13
Anne-Karin KilkkiLappeenrannan Urheilu-Miehet9.67 / -
Aava KipinäJoensuun Kataja10.62 / 10.62
Aava LajunenVantaan Salamat10.60 / -
Sanni LentoTampereen Pyrintö11.97 / 11.97
Helmi LipsanenJanakkalan Jana11.29 / 11.29
Emma LooPargas IF9.80 / -
Ella NissinahoLimingan Niittomiehet10.78 / -
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja11.16 / 10.80
Iida PajunenJyväskylän Kenttäurheilijat11.38 / -
Sari RantojaAlavuden Urheilijat - / -
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö11.10 / 11.10
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.10 / 10.88
Oona SyyriForssan Salama10.76 / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot10.73 / 10.73
 
N17 kuula (20)
Ronja HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat10.87 / 9.99
Anniina HenttonenJanakkalan Jana7.25 / 6.97
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet10.28 / -
Sara-Sofia HyvönenJoensuun Kataja12.58 / 11.23
Tiina JärvinenLahden Ahkera14.78 / 14.78
Vilma KeräläHämeenlinnan Tarmo13.33 / 13.33
Iida KujanpääTampereen Pyrintö12.28 / -
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.91 / -
Vilja LiimatainenJyväskylän Kenttäurheilijat7.28 / -
Henni LiimattaMaskun Kataja11.99 / 11.94
Julia NystrandEsbo IF13.23 / 13.23
Julia PitkänenJanakkalan Jana11.16 / 11.16
Joanna PuukkaIitin Pyrintö13.93 / 13.93
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat11.39 / 11.39
Koskimäki SallaKaustisen Pohjan-Veikot15.17 / 14.02
Salla SavikkoRiihimäen Kisko13.84 / 13.84
Neea SuhonenViialan Valtti10.58 / 10.34
Johanna VälimäkiIkaalisten Urheilijat10.87 / 10.87
Iiris VeijolaHämeenlinnan Tarmo14.62 / 14.62
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana9.83 / 9.60
 
N17 3000m kävely (4)
Aliisa KiiskiKarhulan Katajaiset15:58.7h / -
Anna KokkoKuivasjärven Aura16:10.53 / 16:10.53
Alina TikkaJoensuun Kataja - / -
Laura YlönenHyvinkään seudun Urheilijat - / -