Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
am-kilpailut
11.07. klo 12:00 Läntisen alueen aluemestaruuskilpailut
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 184 henk. (239 lajisuoritusta)
M 100m (16)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft10,69 / 10,98
Sebastian BjörkmanSjundeå IF11,18 / 11,29
Christoffer EnvallIK Falken10,75 / 10,97
Rasmus EnvallIK Falken11,64 / 11,64
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Joonas JyrkkäVetelin Urheilijat11,58 / 11,58
Veikko LaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat11,70 / -
Albin LundbergVasa IS11,30 / 11,30
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo - / -
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat10,81 / 10,81
Viljami ParpalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11,04 / 11,04
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat10,86 / 10,86
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Teemu TuomelaAlajärven Ankkurit11,23 / 11,31
 
M 400m (10)
Mustafa Al-JubouriGamlakarleby IF - / -
Markus ErkkiläKannuksen Ura - / -
Joni HuhtalaKauhavan Wisa - / -
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat51,61 / -
Veikko LaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat50,97 / 51,35
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo - / -
Tarmo SavolaLappajärven Veikot - / -
Samuli TakkunenAlavieskan Viri51,76 / 51,76
Jani-Matti TuomelaAlajärven Ankkurit53,47 / 53,47
 
M 1500m (4)
Tuomas AholaNivalan Urheilijat - / -
Jonas IngoVasa IS4.09,74 / 4.09,74
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat - / -
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa - / -
 
M 110m aj (3)
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat14,02 / 14,16
Tarmo SavolaLappajärven Veikot - / -
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
M 3000m ej (1)
Joakim TräskelinVasa IS - / -
 
M korkeus (5)
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat - / -
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat - / -
Artturi TiipiöTeuvan Rivakka200 / 200
Tomi ValkamaKauhavan Wisa190 / 187
Sebastian WidjeskogIF Åsarna197 / 193
 
M pituus (6)
Juho NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Roope SaariKuortaneen Kunto - / -
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat714 / 714
Tomi ValkamaKauhavan Wisa701 / 651
 
M kuula (5)
Petteri PeitsoSeinäjoen Seudun Urheilijat12,01 / 11,16
Tuomo TarvainenKauhavan Wisa - / -
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat - / -
Jussi TukevaJalasjärven Jalas - / -
Kalle YrjänäHimangan Urheilijat - / -
 
M kiekko (10)
Juhani Hauta-AhoTöysän Veto - / -
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat - / -
Timo MustikkamaaTampereen Pyrintö - / -
Adam NäseIF Åsarna39,32 / 38,24
Petteri PeitsoSeinäjoen Seudun Urheilijat40,45 / 36,27
Tarmo SavolaLappajärven Veikot - / -
Tuomo TarvainenKauhavan Wisa - / -
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat - / -
Jussi TukevaJalasjärven Jalas - / -
Kalle YrjänäHimangan Urheilijat - / -
 
M 5000m kävely (1)
Rasmus LerstrandVasa IS - / -
 
N 100m (21)
Cornelia BergVasa IS - / -
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12,16 / 12,16
Wilma JungarEsbo IF - / -
Kerttu KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat13,53 / -
Emma KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat12,00 / -
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot - / -
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Maisa LaaksoVasa IS - / -
Jutta LatvalaKuortaneen Kunto - / -
Sanni MahonenJyväskylän Kenttäurheilijat11,85 / -
Nelli MustolaVasa IS - / -
Nea-Mari NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Miina PalonenViitasaaren Viesti - / -
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot12,12 / 12,39
Neea PuskalaÄhtärin Urheilijat12,61 / 12,83
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat - / -
Alina StrömbergLarsmo IF - / -
Nella TuuriLapuan Virkiä - / -
 
N 400m (8)
Madeleine GlasbergVasa IS - / -
Kaisa IsokääntäKalajoen Junkkarit59,85 / 59,85
Justiina JuntunenGamlakarleby IF - / -
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Nea-Mari NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Malva NylundVasa IS - / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat57,93 / -
 
N 1500m (3)
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Karoliina UkskoskiPerhon Kiri - / -
 
N 100m aj (7)
Fina BackholmVasa IS - / -
Wilma JungarEsbo IF - / -
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit - / -
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot15,05 / 15,05
Miina PalonenViitasaaren Viesti - / -
Sanni SänttiIlmajoen Kisailijat - / -
Reeta ValveMuuramen Yritys14,60 / 14,60
 
N 3000m ej (2)
Kaisla KeiskiGamlakarleby IF - / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
N seiväs (4)
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara400 / 380
Essi MelenderVaasan Vasama - / -
Oosa SiukonenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sofie WesterlundVasa IS - / -
 
N 3-loikka (3)
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Janita LeppärantaKristiinan Urheilijat - / -
Victoria MynttiIF Drott - / -
 
N moukari (5)
Ellen BosVasa IS - / -
Jonna JaakkolaKankaanpään Seudun Leisku - / -
Sara KillinenLapuan Virkiä - / -
Hannamari KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat55,50 / 54,44
Jenni PenttiläKaustisen Pohjan-Veikot - / -
 
N keihäs (5)
Fina BackholmVasa IS - / -
Niina KeloKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Ronja KoivistoKauhavan Wisa - / -
Heli PynnönenHankasalmen Hanka - / -
Inka SinivuoriJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
N 5000m kävely (2)
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä - / -
Sanna MäenpääLapuan Virkiä - / -
 
M17 100m (16)
Taneli HietalaAlavieskan Viri11,71 / 11,71
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Eetu JokelaAlavieskan Viri11,80 / 11,80
Viljami KariVetelin Urheilijat - / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Henri KorhonenViipurin Urheilijat11,53 / 11,53
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä10,95 / 10,95
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa - / -
Ive NtumbaVasa IS - / -
Benjamin OlliVasa IS11,50 / 11,50
Elias RintanenVasa IS11,58 / -
Samuel SaloAlavuden Urheilijat - / -
Tomi SimonenAlavieskan Viri11,71 / 11,71
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat11,65 / 11,65
Santeri YliseläLapuan Virkiä - / -
 
M17 400m (1)
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat - / -
 
M17 1500m (1)
Mika KetolaAlahärmän Kisa - / -
 
M17 110m aj (5)
Taneli HietalaAlavieskan Viri - / -
Juho KallioLapuan Virkiä15,09 / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Valtteri LoukoLapuan Virkiä14,76 / -
Samuli TakkunenAlavieskan Viri - / -
 
M17 2000m ej (5)
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Miki NiemensivuRauman Urheilijat - / -
Teemu PihlajamäkiLapuan Virkiä - / -
Jani SimoinenHalsuan Toivo - / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire - / -
 
M17 korkeus (2)
Mika KetolaAlahärmän Kisa - / -
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
M17 pituus (9)
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Eetu JokelaAlavieskan Viri643 / 633
Juho KallioLapuan Virkiä638 / -
Benjamin OlliVasa IS660 / 660
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat603 / 603
Samuel SaloAlavuden Urheilijat - / -
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat641 / 641
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura - / -
Santeri YliseläLapuan Virkiä - / -
 
M17 kuula (7)
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat - / -
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat - / -
Linus NurminenKristiinan Urheilijat - / -
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat - / -
Lauri PimiäSaarijärven Pullistus - / -
Tomi SimonenAlavieskan Viri - / -
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura - / -
 
M17 kiekko (4)
Juho KallioLapuan Virkiä - / -
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat - / -
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot45,46 / 45,46
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura - / -
 
N17 100m (22)
Ana CiorneiIF Åsarna - / -
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat12,72 / -
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat - / -
Vilja HautaniemiLahden Ahkera - / -
Maria JääskäKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva - / -
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat - / -
Oona KiljalaYlivieskan Kuula - / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa12,66 / 12,66
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus - / -
Aada MäättäläToholammin Urheilijat12,79 / 12,97
Anni MäenpääSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Lotta PudasVeitsiluodon Kisaveikot13,76 / 13,76
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat - / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat12,80 / 12,87
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
Kaisa TuovinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sanni ViertolaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Milana VuorinenSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12,74 / 12,99
 
N17 400m (4)
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa58,21 / 58,21
Aada MäättäläToholammin Urheilijat57,92 / 57,92
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
Milla UtriainenKaustisen Pohjan-Veikot - / -
 
N17 1500m (1)
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
 
N17 100m aj (4)
Tilda HöglundIF Drott - / -
Oona KiljalaYlivieskan Kuula - / -
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
 
N17 2000m ej (5)
Melissa KykyriKälviän Tarmo - / -
Emma SyväojaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
Heta VirkajärviKaipolan Vire - / -
Teodora WesterlundIF Drott - / -
 
N17 seiväs (8)
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara375 / 375
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot330 / 330
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti - / -
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat282 / -
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat345 / 330
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
Aamu UusitaloHimangan Urheilijat320 / 311
Felicia VikströmLarsmo IF - / -
 
N17 3-loikka (8)
Vilja HautaniemiLahden Ahkera - / -
Eveliina HuhtaluhtaAlahärmän Kisa - / -
Veera JokinenKarstulan Kiva - / -
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat - / -
Ella KärkiVaasan Vasama - / -
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Sari RantojaAlavuden Urheilijat - / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot - / -
 
N17 moukari (10)
Jonna AholaKaipolan Vire - / -
Carolina GranöIK Falken - / -
Terhi KangastieLappajärven Veikot - / -
Taru KillinenLapuan Virkiä - / -
Emmanuela KoomsonIF Länken - / -
Saana KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Jaana LeppinenKarijoen Tappara - / -
Charlotta SandkullaIF Åsarna - / -
Aino-Kaisa SihvonenVirtain Urheilijat - / -
 
N17 keihäs (6)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka - / -
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot - / -
Saga KurunmäkiLehtimäen Jyske - / -
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus - / -
Sini TakkunenAlavieskan Viri - / -
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot - / -