Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piirin myöntämä kilpailu
07.09. klo 17:30 TuWe:n Junnukisat ja pm-ratakävelyt
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 88 henk. (123 lajisuoritusta)
M 5000m kävely (2)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Kari LaihoLaitilan Jyske22:20.1h / 26:38.99
Rasmus LerstrandVasa IS23:36.17 / 25:12.20
 
N 5000m kävely (6)
Maria AntolaLaitilan Jyske28:30.64 / 28:30.64
Tiina KääriäinenFinnish Marathon Runners - / -
Venla LaihoLaitilan Jyske23:36.32 / 23:36.32
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu25:08.66 / 25:08.66
Kaisa UnkilaFinnish Marathon Runners - / -
Jonna VoronkoffLaitilan Jyske24:53.90 / -
 
M17 5000m kävely (1)
Sajan IrincheevEspoon Tapiot23:36.64 / 23:36.64
 
N17 3000m kävely (2)
Linnea ElläKalannin Vankka16:36.59 / 19:51.27
Aava SevonkariKeravan Urheilijat17:14.78 / 17:14.89
 
P15 100m (4)
Jimi AhoSalon Vilpas11.72 / 11.72
Niko MyllynenTurun Weikot Yleisurheilu13.15 / 13.15
Aku NyyssönenTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Oluwashina OniludeRaision Kuula13.54 / 13.54
 
P15 pituus (1)
Niko MyllynenTurun Weikot Yleisurheilu4.85 / 4.85
 
P15 3000m kävely (2)
Samuel MarkuVahdon Tuisku16:38.51 / 16:38.51
Eetu SalmiYläneen Kiri17:51.24 / 17:51.24
 
T15 100m (8)
Venla HämäläinenLiedon Parma13.44 / 13.44
Lili JokelaPerniön Urheilijat13.87 / 13.87
Minea LindénLoimaan Leisku13.41 / 13.41
Ida MäkiLoimaan Leisku13.73 / 13.73
Neea NummiKiukaisten Kisailijat13.63 / 13.63
Ella PäiviöTurun Weikot Yleisurheilu13.93 / 13.93
Tinja PirttikoskiTurun Urheiluliitto13.20 / 13.20
Mea VirtaTurun Weikot Yleisurheilu14.15 / 14.15
 
T15 pituus (6)
Fatou FaalTurun Weikot Yleisurheilu3.80 / 3.80
Venla HämäläinenLiedon Parma4.62 / 4.48
Lili JokelaPerniön Urheilijat4.47 / 4.47
Marianelle KoskinenTurun Weikot Yleisurheilu4.06 / -
Minea LindénLoimaan Leisku4.55 / 4.55
Neea NummiKiukaisten Kisailijat4.42 / 4.42
 
T15 3000m kävely (2)
Linda ElläKalannin Vankka18:27.59 / 19:42.15
Aino SaarinenKalannin Vankka16:54.06 / 16:54.06
 
T14 3000m kävely (1)
Emilia ElläKalannin Vankka16:56.80 / 16:56.80
 
P13 60m (3)
Luukas LehtinenLapin Salama 8.54 / 8.54
Nikolas LindénLoimaan Leisku 9.12 / 9.12
Aleksanteri NyholmVirttaan Nousu 8.40 / 8.40
 
P13 pituus (3)
Luukas LehtinenLapin Salama5.19 / 5.19
Nikolas LindénLoimaan Leisku4.40 / 4.40
Aleksanteri NyholmVirttaan Nousu - / -
 
P13 2000m kävely (1)
Elmo KuorilehtoRaision Kuula14:34.28 / 14:34.28
 
T13 60m (5)
Oona LampinenLiedon Parma 9.01 / 9.22
Netta NummiKiukaisten Kisailijat 9.43 / 9.43
Oluwakemi OniludeRaision Kuula 8.82 / 8.82
Marianne SavolainenLoimaan Leisku 8.56 / 8.56
Saga WahlroosTurun Weikot Yleisurheilu 9.86 / 9.86
 
T13 pituus (5)
Siiri ÄänismaaTurun Weikot Yleisurheilu4.08 / 4.08
Oona LampinenLiedon Parma4.07 / 4.07
Ida MäkiLoimaan Leisku4.86 / 4.86
Netta NummiKiukaisten Kisailijat3.86 / 3.86
Marianne SavolainenLoimaan Leisku4.50 / 4.50
 
T13 2000m kävely (3)
Nanna KukkulaKalannin Vankka11:20.88 / 11:20.88
Anni SaarinenKalannin Vankka10:41.49 / 10:41.49
Helmi VoutilainenKaarinan Ura12:10.4h / 12:10.4h
 
P12 2000m kävely (2)
Roope KirjavainenTurun Urheiluliitto - / -
Aapo PimiäSaarijärven Pullistus14:40.07 / 14:40.07
 
T12 2000m kävely (4)
Helmi KoivumäkiTurun Urheiluliitto - / -
Iida LehtoTurun Urheiluliitto - / -
Vilma ToivonenLoimaan Leisku - / -
Helli TukkiniemiLiedon Parma - / -
 
P11 60m (4)
Artturi LaineRaision Kuula10.12 / 10.12
Niklas LehtinenLapin Salama 9.41 / 9.41
Jami NummiKiukaisten Kisailijat10.01 / 10.01
Niklas OjanenTurun Urheiluliitto 9.26 / 9.26
 
P11 kuula (3)
Niklas LehtinenLapin Salama8.62 / 8.62
Jami NummiKiukaisten Kisailijat5.72 / 5.72
Niklas OjanenTurun Urheiluliitto9.35 / 9.35
 
P11 1000m kävely (1)
Onni UnkuriNakkilan Vire 5:21.50 / 5:21.50
 
T11 60m (6)
Noora AltimirTurun Weikot Yleisurheilu 9.82 / 9.82
Nadia JammaTurun Weikot Yleisurheilu13.02 / -
Helvi LehtinenTurun Weikot Yleisurheilu10.86 / -
Nella MännistöTurun Weikot Yleisurheilu11.04 / 11.04
Linda NissiläTurun Weikot Yleisurheilu 9.76 / 9.76
Fairouz YoussufiTurun Weikot Yleisurheilu 9.73 / 9.73
 
T11 kuula (5)
Nadia JammaTurun Weikot Yleisurheilu4.64 / -
Vilmiina MattilaNakkilan Vire8.09 / 8.09
Jenny SköldNakkilan Vire7.65 / 7.65
Emma ToivonenLoimaan Leisku7.18 / 7.18
Fairouz YoussufiTurun Weikot Yleisurheilu5.66 / -
 
T11 1000m kävely (4)
Ellen ElläKalannin Vankka 5:48.5h / 5:48.5h
Sara HonkakangasLaitilan Jyske 6:17.4h / -
Nella LahtonenMynämäen Isku 5:59.7h / 5:59.7h
Jenny SköldNakkilan Vire 5:50.72 / 5:50.72
 
P10 1000m kävely (1)
Artturi LaineRaision Kuula - / -
 
T10 1000m kävely (7)
Devine AgbontaenRaision Kuula - / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske - / -
Nella MännistöTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Vilmiina MattilaNakkilan Vire 5:56.33 / 5:56.33
Alva SjöqvistTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Emma TättiläKalannin Vankka 7:40.47 / 7:40.47
Emma ToivonenLoimaan Leisku - / -
 
P9 pituus (3)
Anton LindénLoimaan Leisku3.27 / 3.27
Tuomas SalmivirtaTurun Weikot Yleisurheilu3.04 / 3.04
Elmo VuohijokiMaarian Mahti2.43 / 2.43
 
P9 kuula (2)
Anton LindénLoimaan Leisku4.85 / 4.85
Elmo VuohijokiMaarian Mahti3.78 / 3.78
 
P9 600m kävely (2)
Juho ElläKalannin Vankka4:57.8h / 5:05.0h
Tuomas SalmivirtaTurun Weikot Yleisurheilu - / -
 
T9 pituus (8)
Milja AnttilaNakkilan Vire3.56 / 3.56
Aino GrusanderTurun Weikot Yleisurheilu2.35 / 2.35
Pinja LähdeTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Hilda MattilaNaantalin Löyly2.99 / 2.99
Oona PaleniusMaarian Mahti3.35 / 3.35
Säde SavirantaTurun Weikot Yleisurheilu2.33 / 2.33
Venla VainioNaantalin Löyly3.73 / 3.73
Hilda VuohijokiMaarian Mahti3.16 / 3.16
 
T9 kuula (7)
Milja AnttilaNakkilan Vire5.70 / 5.70
Aino GrusanderTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Eveliina JokelaPerniön Urheilijat4.10 / 4.10
Säde SavirantaTurun Weikot Yleisurheilu2.69 / -
Julia SköldNakkilan Vire5.44 / 5.44
Venla VainioNaantalin Löyly5.82 / 5.82
Hilda VuohijokiMaarian Mahti3.51 / 3.51
 
T9 600m kävely (9)
Milja AnttilaNakkilan Vire3:46.1h / 3:46.1h
Julia ElläKalannin Vankka3:38.1h / 3:38.1h
Aino GrusanderTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Helvi LehtinenTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Kerttu MatikainenLaitilan Jyske3:37.4h / 3:37.4h
Viola PärköLaitilan Jyske4:18.98 / 4:18.98
Säde SavirantaTurun Weikot Yleisurheilu - / -
Julia SköldNakkilan Vire3:59.95 / 3:59.95
Aino TättiläKalannin Vankka4:51.45 / 4:51.45