Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
12.07. klo 11:00 Porvoon huippukisat - Borgå Topgames
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 331 henk. (592 lajisuoritusta)
M19 100m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Karim EchahidLahden Ahkera11.06 / 11.06
Samuli HänninenKarhulan Urheilijat11.92 / 11.92
Andrei KiviharjuEsbo IF12.33 / -
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna11.26 / 11.26
Sakke PetäjäsaariValkealan Kajo11.27 / 11.77
Atte SormunenUudenkaupungin Kenttäkarhut11.53 / 11.75
Hadi YousefiHelsingin Tarmo12.60 / -
 
M19 110m aj (5)
Karim EchahidLahden Ahkera14.38 / 14.78
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku14.13 / 14.46
Eero IlomäkiHelsingfors IFK14.32 / -
Andrei KiviharjuEsbo IF - / -
Tomi LaaksoTapanilan Erä15.15 / 15.15
 
M19 kiekko (4)
Aron JohanssonBorgå Akilles - / -
Andrei KiviharjuEsbo IF - / -
Juha NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu38.29 / 38.29
Eero VirtanenImatran Urheilijat54.17 / 53.40
 
N19 100m (10)
Anniina HaapalaJoutsan Pommi13.06 / 13.21
Vilma HakalaHelsingfors IFK12.47 / 12.47
Nea HänninenKarhulan Urheilijat13.53 / -
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö12.58 / 13.03
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat13.66 / 14.35
Hanna LammassaariLahden Ahkera13.26 / -
Roosa PirinenKarhulan Katajaiset12.99 / 12.99
Saara RantanenHyvinkään seudun Urheilijat13.46 / 13.56
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot12.34 / 12.34
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet12.41 / 12.41
 
N19 800m (2)
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat2:29.52 / -
Nelli ViskariValkealan Kajo - / -
 
N19 100m aj (2)
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö14.82 / 15.28
Essi VehmaaLappeenrannan Urheilu-Miehet14.84 / 14.84
 
N19 kiekko (4)
Patricia KellgrenHelsingfors IFK48.83 / 47.11
Pinja MuotkaLahden Ahkera30.06 / 30.06
Annukka VainonenIitin Pyrintö45.05 / 45.05
Jonna VirénLiljendal IK27.89 / -
 
M17 100m (10)
Johannes HakalaEspoon Tapiot11.68 / 11.68
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat13.19 / -
Rahul HyvönenHelsingin Tarmo - / -
Joonas JäppinenEspoon Tapiot11.35 / -
Artjom KiviharjuEsbo IF13.61 / -
Miki LikanderEspoon Tapiot11.83 / 11.83
Anton MustonenLahden Ahkera11.86 / 12.02
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas12.68 / 12.68
Emil StadeBorgå Akilles11.86 / 11.86
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot11.87 / -
 
M17 800m (10)
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna2:22.27 / 2:22.27
Johannes HakalaEspoon Tapiot2:13.88 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat2:15.40 / 2:15.40
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa2:22.26 / -
Kasper LindebergLahden Ahkera2:10.22 / 2:10.22
Teemu MälkiäLahden Ahkera2:09.59 / 2:09.59
Oscar NyholmBorgå Akilles2:13.67 / -
Samuel RätyKeravan Urheilijat - / -
Anton RiihilahtiAsikkalan Raikas - / -
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat2:09.68 / 2:09.68
 
M17 110m aj (3)
Jonatan SperrynEspoon Tapiot14.51 / 14.51
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna14.81 / 14.81
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot15.04 / 15.04
 
M17 seiväs (9)
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot2.60 / 2.60
Eeli HeikkiläTurun Urheiluliitto4.35 / 4.24
Oliver HeleniusTurun Urheiluliitto4.00 / 4.00
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto2.62 / 2.62
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.35 / 4.25
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.40 / 4.40
Artjom KiviharjuEsbo IF3.40 / 3.40
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.80 / 3.80
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.10 / 3.56
 
M17 kuula (3)
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat8.68 / -
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna13.82 / 13.82
Aron JohanssonBorgå Akilles9.91 / -
 
N17 100m (14)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko13.99 / 14.44
Ina AppelqvistEsbo IF13.83 / 13.83
Laura EinamoHelsingfors IFK12.91 / 12.91
Amanda EkblomBorgå Akilles13.94 / 13.96
Iina HolopainenHelsingfors IFK12.94 / 12.94
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot13.78 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK13.29 / 13.60
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.86 / 13.23
Saimi LupalaIF Raseborg13.31 / 13.64
Olivia MarttilaVantaan Salamat13.02 / 13.04
Ella PaukkuEsbo IF12.77 / 12.77
Senja RoosLahden Ahkera12.42 / 12.42
Ida SuuronenBorgå Akilles13.26 / -
Liina TervoHelsingfors IFK13.00 / -
 
N17 800m (15)
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat2:46.07 / -
Nea HalttunenAsikkalan Raikas2:30.15 / 2:30.15
Olivia HänninenEspoon Tapiot2:23.67 / 2:23.67
Jessica HjortBorgå Akilles2:34.21 / 3:01.61
Carla JalkanenBorgå Akilles2:26.25 / 2:26.25
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot2:35.92 / -
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK2:31.33 / 2:31.33
Iiris KoskiLahden Ahkera2:21.96 / 2:21.96
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot2:42.69 / 2:47.76
Vilja MinkkinenIF Raseborg2:40.91 / 2:40.95
Petriina NiininenNokian Urheilijat2:27.65 / 2:27.65
Mette NurminenKarhulan Katajaiset - / -
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat2:24.53 / 2:24.53
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot2:41.74 / 2:54.58
Ida SuuronenBorgå Akilles2:30.38 / 2:30.91
 
N17 100m aj (7)
Laura EinamoHelsingfors IFK15.66 / 15.66
Emmi HietanenRiihimäen Kisko16.08 / -
Juulia InkinenLahden Ahkera15.82 / 16.61
Helmi LievonenRiihimäen Kisko - / -
Saimi LupalaIF Raseborg15.64 / -
Ella PaukkuEsbo IF15.90 / 15.90
Liina TervoHelsingfors IFK14.38 / 14.38
 
N17 pituus (10)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko5.18 / -
Ina AppelqvistEsbo IF4.52 / 4.50
Gisela BergströmBorgå Akilles5.18 / 5.18
Amanda EkblomBorgå Akilles4.70 / 4.64
Sandra JohanssonBorgå Akilles4.56 / -
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot5.22 / -
Vanessa LindbergIF Sibbo-Vargarna4.77 / 4.77
Venla LindroosKeravan Urheilijat4.57 / 4.57
Juulia RaitanenLänsi-Uudenmaan Urheilijat4.94 / 4.94
Jannika ViljakainenBorgå Akilles4.78 / 4.35
 
N17 kuula (8)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko9.58 / -
Emmi HietanenRiihimäen Kisko11.97 / 11.89
Tiina JärvinenLahden Ahkera13.93 / 13.82
Senja LaaksoKeravan Urheilijat8.18 / 7.85
Helmi LievonenRiihimäen Kisko11.28 / 11.28
Sara PuustinenBorgå Akilles9.91 / -
Annukka VainonenIitin Pyrintö15.67 / 14.85
Jonna VirénLiljendal IK11.92 / 11.87
 
P15 100m (8)
Alec EkblomBorgå Akilles13.45 / 13.45
Linus HenrikssonBorgå Akilles13.34 / 13.49
Kalle HirviKirkkonummen Urheilijat11.84 / 11.84
Thomas IsakssonBorgå Akilles12.64 / 12.64
Oliver ÖhmanIF Raseborg11.61 / 11.68
Samuel PuustinenBorgå Akilles13.56 / 13.56
Elliot SchmidtBorgå Akilles12.23 / 12.23
Rasmus TenkanenIF Raseborg13.09 / 13.09
 
P15 800m (3)
Linus HenrikssonBorgå Akilles2:26.43 / 2:26.43
Samuel PuustinenBorgå Akilles2:27.48 / 2:27.48
Rasmus TenkanenIF Raseborg2:37.24 / -
 
P15 korkeus (3)
Linus HenrikssonBorgå Akilles1.45 / 1.45
Thomas IsakssonBorgå Akilles1.60 / 1.60
Eemil KulmalaVehmaisten Urheilijat - / -
 
P15 kiekko (5)
Linus HenrikssonBorgå Akilles25.28 / -
Samuel PuustinenBorgå Akilles36.36 / 36.36
Onni RustholkarhuLahden Ahkera46.73 / 46.73
Elliot SchmidtBorgå Akilles - / -
Pyry SelinLahden Ahkera37.01 / 37.01
 
T15 100m (12)
Ida FinellBorgå Akilles13.58 / 13.67
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot13.04 / 13.04
Kajsa GrönqvistBorgå Akilles17.32 / 17.32
Aischa KalalaKeravan Urheilijat - / -
Safi KalalaKeravan Urheilijat14.29 / 14.29
Malin LindrothEsbo IF13.64 / -
Kerttu NiemiHelsingin Kisa-Veikot12.99 / -
Amanda RontuKeravan Urheilijat13.76 / 13.86
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat13.73 / -
Ruusu SaarelaEspoon Tapiot13.76 / 13.77
Siiri SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.85 / 12.85
Leonie WinellEsbo IF13.35 / 13.36
 
T15 800m (7)
Venny AuvinenHelsingin Kisa-Veikot2:30.46 / 2:30.46
Ida FinellBorgå Akilles2:18.37 / 2:22.06
Ronja OrivuoriViipurin Urheilijat2:24.97 / 2:24.97
Unna PutaalaHelsingin Kisa-Veikot2:36.91 / 2:36.91
Emma RiihilahtiAsikkalan Raikas2:41.47 / 2:41.47
Aino RiskuKeravan Urheilijat2:34.88 / 2:38.32
Maria WennerstrandKarhulan Urheilijat2:29.46 / -
 
T15 pituus (8)
Kajsa GrönqvistBorgå Akilles3.22 / 2.98
Silja HäkämiesYlämaan Pyrkijät4.65 / 4.46
Kiirna HemminkiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Suvi KnoopPorvoon Urheilijat4.02 / -
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.25 / 4.25
Malin LindrothEsbo IF4.61 / 3.11
Moona VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat4.29 / 4.29
Leonie WinellEsbo IF4.27 / 4.27
 
T15 kuula (4)
Kajsa GrönqvistBorgå Akilles6.27 / -
Meeri LehtimäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10.31 / 10.31
Iiris OjalaHelsingfors IFK9.22 / 9.22
Emilia RouvinenHyvinkään seudun Urheilijat11.14 / 10.74
 
P14 100m (7)
Henri AspelinBorgå Akilles15.14 / 15.14
Linus EkholmBorgå Akilles - / -
Mathias HäggblomIF Åland - / -
Markus HakalaEspoon Tapiot15.06 / -
Alexander HeikkinenBorgå Akilles14.01 / 14.01
Lauri KylmäpuroHelsingin Kisa-Veikot13.08 / 13.08
Rasmus VuonorantaEsbo IF12.91 / 12.91
 
P14 800m (2)
Mathias HäggblomIF Åland - / -
Josue Perez RoselloKenttäurheilijat -582:33.5h / 2:33.5h
 
P14 korkeus (2)
Henri AspelinBorgå Akilles1.38 / 1.35
Valter NylundIF Sibbo-Vargarna1.54 / 1.54
 
P14 kiekko (4)
Henri AspelinBorgå Akilles - / -
Artturi GauffinKaarinan Ura35.00 / 35.00
Alexander HeikkinenBorgå Akilles - / -
Aatu KangasniemiNurmijärven Yleisurheilu59.99 / 59.99
 
T14 100m (22)
Jonna AaltoJoensuun Kataja13.52 / 13.52
Angelina BillinghamHyvinkään seudun Urheilijat14.29 / 14.29
Fanny BöhlingBorgå Akilles14.00 / 14.03
Frida CaloniusHelsingin Tarmo - / -
Saara ErikssonHelsingfors IFK13.36 / 13.36
Carolina FrimanIF Raseborg14.50 / 14.50
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu14.18 / -
Nathalie JakobssonEsbo IF13.46 / 13.46
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset13.48 / 13.48
Elsa KeinänenEsbo IF - / -
Anni KiiskiPorvoon Urheilijat16.18 / 16.18
Eevi KontinenBorgå Akilles - / -
Nea NummenpääJanakkalan Jana13.90 / 14.00
Harmony NwoguKeravan Urheilijat15.21 / 15.21
Madelaine NymanIF Raseborg13.82 / 13.82
Polina PetrovaKeravan Urheilijat13.79 / 13.79
Emma RiihilahtiAsikkalan Raikas - / -
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera13.02 / 13.02
Matilda SilfverIF Raseborg14.14 / 14.14
Emma VäänänenVantaan Salamat - / -
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko13.54 / 14.76
Lotte WikstedtEsbo IF13.80 / 13.80
 
T14 800m (11)
Frida CaloniusHelsingin Tarmo3:00.70 / 3:00.70
Elle CederKeravan Urheilijat2:28.42 / 2:29.86
Jill FribergIF Raseborg2:37.69 / 2:37.69
Mila HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:36.07 / -
Alisa HyrriHelsingin Tarmo3:13.34 / -
Alexandra KinnunenBorgå Akilles2:39.47 / 2:39.47
Sara KoskelaPorvoon Urheilijat2:41.18 / 2:41.18
Venla PatrikainenNokian Urheilijat2:35.00 / 2:35.00
Matilda SilfverIF Raseborg2:43.95 / 2:43.95
Emma VäänänenVantaan Salamat3:03.92 / -
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot2:28.64 / 2:28.64
 
T14 pituus (18)
Emelie BergholmIF Raseborg4.50 / 4.50
Fanny BöhlingBorgå Akilles4.57 / 4.57
Frida CaloniusHelsingin Tarmo3.85 / 3.85
Helmi CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.49 / 4.34
Saara ErikssonHelsingfors IFK4.61 / -
Jill FribergIF Raseborg3.71 / -
Carolina FrimanIF Raseborg3.83 / 3.34
Kira KaipiainenKarhulan Katajaiset4.48 / -
Elsa KeinänenEsbo IF4.11 / -
Anni KiiskiPorvoon Urheilijat3.36 / 3.36
Alexandra KinnunenBorgå Akilles3.88 / -
Tuuli KiviniemiPorvoon Urheilijat4.84 / -
Lumia LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.45 / 4.45
Sara MäkeläEsbo IF3.95 / 3.95
Nea NummenpääJanakkalan Jana4.70 / 4.53
Madelaine NymanIF Raseborg4.53 / 4.48
Helmiina SaarikunnasLahden Ahkera5.23 / 5.23
Emma VäänänenVantaan Salamat4.54 / -
 
T14 kuula (7)
Emelie BergholmIF Raseborg - / -
Jessica BjörkstenLiljendal IK10.20 / -
Jill FribergIF Raseborg - / -
Elsa KeinänenEsbo IF - / -
Eevi KontinenBorgå Akilles - / -
Emma VäänänenVantaan Salamat9.83 / 9.80
Sanni-Veera ViertolaRiihimäen Kisko10.48 / 10.48
 
P13 60m (11)
Daniel GrönvikIF Raseborg 8.22 / 8.22
Mikael GustafssonIF Sibbo-Vargarna 8.74 / 8.74
Edvin HolmbergIF Raseborg 8.50 / 8.50
Kasper HortlingHelsingfors IFK10.13 / -
Albert IsakssonBorgå Akilles 9.28 / 9.28
Aapo NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.04 / 9.04
Oiva OdiahPorvoon Urheilijat 8.39 / 8.39
Matias PalomäkiPorvoon Urheilijat10.18 / 10.18
Max SjöströmIF Raseborg 7.97 / 7.97
Kaarlo StrandströmIF Sibbo-Vargarna 8.81 / 8.81
Oliver SveholmBorgå Akilles 9.03 / 9.38
 
P13 1000m (5)
Karri KuusinenHelsingin Kisa-Veikot3:14.75 / -
Tuomas KuusinenHelsingin Kisa-Veikot3:20.79 / -
Matias PalomäkiPorvoon Urheilijat4:12.55 / 4:22.55
Kaarlo StrandströmIF Sibbo-Vargarna3:08.28 / 3:08.28
Konsta VäisänenLahden Ahkera3:10.81 / -
 
P13 korkeus (6)
Daniel GrönvikIF Raseborg1.28 / -
Kasper HortlingHelsingfors IFK1.18 / -
Albert IsakssonBorgå Akilles1.40 / 1.39
Oiva OdiahPorvoon Urheilijat1.30 / 1.30
Max SjöströmIF Raseborg1.44 / -
Oliver SveholmBorgå Akilles1.30 / 1.30
 
P13 kiekko (7)
Daniel GrönvikIF Raseborg22.73 / 22.73
Edvin HolmbergIF Raseborg25.17 / 25.17
Kasper HortlingHelsingfors IFK10.62 / -
Albert IsakssonBorgå Akilles21.84 / -
Aapo NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu32.17 / 32.17
Oliver SveholmBorgå Akilles19.04 / -
Wictor WernerIF Raseborg22.72 / 22.62
 
T13 60m (15)
Silja FileniusHelsingfors IFK 8.79 / -
Mia FlinkEspoon Tapiot 8.73 / 8.73
Niia HietalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.12 / 9.12
Jenni HirvonenEsbo IF 9.16 / -
Fanny HolmIF Sibbo-Vargarna 9.15 / 9.15
Dina-Irene LönnströmBorgå Akilles 9.56 / 9.56
Alisa MiettinenKarhulan Urheilijat 9.08 / -
Hanna MustonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.84 / 8.84
Silja NiemiLahden Ahkera 8.67 / 8.67
Aino-Kaisa PyykkönenKeravan Urheilijat 8.94 / 9.00
Fanny-Amanda SeppäläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 8.97 / 8.97
Hertta TurunenPorvoon Urheilijat 8.83 / 9.02
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot 8.73 / 8.85
Aila VarilaEsbo IF 8.64 / 8.64
Pinja WallenBorgå Akilles 9.34 / 9.34
 
T13 1000m (6)
Jenni HirvonenEsbo IF3:41.17 / 3:53.5h
Nella HjortEspoon Tapiot3:37.10 / -
Aino JokkalaPorvoon Urheilijat3:34.52 / -
Alisa KiiskiPorvoon Urheilijat3:24.84 / 3:24.84
Pinja LindstedtPorvoon Urheilijat3:11.36 / 3:15.92
Minea NurminenKarhulan Katajaiset - / -
 
T13 pituus (10)
Mia FlinkEspoon Tapiot4.46 / 4.46
Niia HietalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.32 / 4.32
Fanny HolmIF Sibbo-Vargarna3.96 / 3.96
Dina-Irene LönnströmBorgå Akilles3.34 / -
Hanna MustonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.41 / 4.41
Silja NiemiLahden Ahkera4.44 / 4.44
Aino-Kaisa PyykkönenKeravan Urheilijat4.19 / -
Fanny-Amanda SeppäläKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.11 / 4.11
Aila VarilaEsbo IF3.91 / -
Pinja WallenBorgå Akilles4.06 / 4.06
 
T13 kuula (5)
Jessica BjörkstenLiljendal IK12.43 / 12.43
Niia HietalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu7.15 / -
Emilia LiljendalBorgå Akilles6.11 / -
Silja NiemiLahden Ahkera9.43 / 9.43
Wilma WernerIF Raseborg8.15 / 7.83
 
P12 60m (8)
Ville EkebomIF Raseborg 9.83 / -
Danny GrönvikIF Raseborg 8.92 / 8.92
Valtteri HyyrynenTurun Urheiluliitto 8.68 / -
Elmer KeinänenEsbo IF 9.04 / 9.04
Anton MyrtenbladPorvoon Urheilijat 8.79 / 9.16
Bernard SjöblomHelsingfors IFK10.66 / -
Juho TaavilaNastolan Naseva 8.64 / 8.64
Samuli VehkasaariHelsingin Jyry - / -
 
P12 1000m (9)
Alex AhlgrenPorvoon Urheilijat3:38.15 / -
Lukas ForsmanIF Raseborg3:52.51 / -
Danny GrönvikIF Raseborg3:57.32 / -
Elmer KeinänenEsbo IF3:44.8h / 3:44.8h
Adrian LångstedtIF Raseborg3:38.72 / -
Anton MyrtenbladPorvoon Urheilijat3:36.77 / -
Oskari PiirainenPorvoon Urheilijat - / -
Juho TaavilaNastolan Naseva3:36.52 / -
Anton VainioVehkalahden Veikot3:33.0h / 3:33.0h
 
P12 korkeus (5)
Ville EkebomIF Raseborg1.24 / 1.24
Danny GrönvikIF Raseborg1.09 / -
Elmer KeinänenEsbo IF1.41 / 1.40
Anton MyrtenbladPorvoon Urheilijat1.30 / 1.30
Bernard SjöblomHelsingfors IFK1.31 / -
 
P12 kiekko (7)
Ville EkebomIF Raseborg - / -
Danny GrönvikIF Raseborg17.13 / 17.13
Jesse KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu30.22 / -
Elmer KeinänenEsbo IF26.30 / 26.30
Anton MyrtenbladPorvoon Urheilijat - / -
Bernard SjöblomHelsingfors IFK13.20 / -
Juho TaavilaNastolan Naseva38.79 / 38.79
 
T12 60m (15)
Catarine BillinghamHyvinkään seudun Urheilijat 9.08 / 9.08
Sara HämelinEsbo IF 9.45 / -
Enni HedbergKerkkoon Urheilijat 9.15 / 9.15
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot 9.37 / 9.37
Sarah IsakssonBorgå Akilles 9.85 / -
Jenna KolariValkealan Kajo 9.32 / -
Hanna KotakallioKirkkonummen Urheilijat 9.13 / 9.13
Miisa MäittäläPorvoon Urheilijat10.15 / -
Helmi NieminenVantaan Salamat 9.50 / -
Aino PirhonenPorvoon Urheilijat 8.99 / 8.99
Isabella SerkoHelsingfors IFK10.29 / 10.29
Erika TallqvistBorgå Akilles 9.34 / 9.48
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko 9.13 / 9.19
Unna UosukainenKerkkoon Urheilijat - / -
Livia Von WendtHelsingfors IFK 9.85 / 9.85
 
T12 1000m (6)
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot3:33.71 / 3:33.71
Brenda JalkanenBorgå Akilles3:38.48 / -
Miisa MäittäläPorvoon Urheilijat4:06.14 / -
Alina NyholmBorgå Akilles3:56.42 / -
Isabella StenbäckBorgå Akilles3:47.54 / -
Hilla TuominenLahden Ahkera3:18.36 / 3:18.36
 
T12 pituus (18)
Catarine BillinghamHyvinkään seudun Urheilijat3.67 / 3.67
Sara HämelinEsbo IF4.04 / 4.04
Enni HedbergKerkkoon Urheilijat3.84 / 3.84
Taika HenttonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Sarah IsakssonBorgå Akilles - / -
Jenna KolariValkealan Kajo3.87 / 3.87
Hanna KotakallioKirkkonummen Urheilijat - / -
Helmi NieminenVantaan Salamat - / -
Alina NyholmBorgå Akilles3.19 / 3.19
Aino PirhonenPorvoon Urheilijat4.13 / 4.13
Isabella SerkoHelsingfors IFK2.86 / 2.86
Frida SjöblomIF Raseborg3.66 / 3.66
Isabella StenbäckBorgå Akilles3.32 / 3.32
Erika TallqvistBorgå Akilles3.76 / 3.76
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko4.57 / 4.57
Hilla TuominenLahden Ahkera4.27 / 4.27
Unna UosukainenKerkkoon Urheilijat - / -
Livia Von WendtHelsingfors IFK3.77 / 3.77
 
T12 kuula (9)
Sara HämelinEsbo IF7.84 / 7.59
Sarah IsakssonBorgå Akilles5.84 / -
Miisa MäittäläPorvoon Urheilijat - / -
Helmi NieminenVantaan Salamat6.80 / -
Isabella SerkoHelsingfors IFK - / -
Frida SjöblomIF Raseborg6.71 / -
Erika TallqvistBorgå Akilles7.79 / 7.71
Ruth ToivolaRiihimäen Kisko10.79 / 10.79
Livia Von WendtHelsingfors IFK9.08 / 9.08
 
P11 60m (8)
Urho AroHelsingin Kisa-Veikot10.28 / -
Oliver HallikainenBorgå Akilles 9.57 / 10.16
Robin HeleniusTurun Urheiluliitto 9.50 / 9.50
Jakob HolmbergIF Raseborg 9.46 / 9.46
Marcus KoljonenPorvoon Urheilijat 9.07 / 9.22
Julius LaaksoKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 9.22 / 9.22
Filip NyströmPorvoon Urheilijat10.45 / 10.65
Eric RinneLahden Ahkera 9.61 / 9.65
 
P11 1000m (10)
Oliver HallikainenBorgå Akilles3:50.38 / -
Jesse HirvonenEsbo IF3:54.5h / 3:54.5h
Jaakko KauppinenVehkalahden Veikot3:26.46 / 3:26.46
Marcus KoljonenPorvoon Urheilijat - / -
Kent LindholmLovisa Tor3:22.73 / 3:22.73
Filip NyströmPorvoon Urheilijat - / -
Eric RinneLahden Ahkera3:35.20 / -
Eetu VäisänenLahden Ahkera3:55.54 / -
Väinö ViljanenOriveden Ponnistus3:34.71 / -
Vincent WinbergIF Raseborg3:17.89 / -
 
P11 korkeus (5)
Agaton BlombergEsbo IF0.90 / -
Benjamin BlombergEsbo IF1.20 / 1.20
Oliver HallikainenBorgå Akilles1.23 / 1.23
Jakob HolmbergIF Raseborg1.24 / -
Marcus KoljonenPorvoon Urheilijat1.30 / 1.30
 
P11 kiekko (6)
Agaton BlombergEsbo IF12.63 / -
Benjamin BlombergEsbo IF16.25 / -
Oliver HallikainenBorgå Akilles16.13 / -
Jesse HirvonenEsbo IF22.91 / 22.91
Oliver LiljendalBorgå Akilles19.56 / -
Eetu-Pekka VuorentoTapanilan Erä22.06 / 22.06
 
T11 60m (17)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot 9.40 / -
Kaisa AlastaloRiihimäen Kisko 9.91 / 9.99
Fanny FinellBorgå Akilles 9.81 / 9.81
Katja HannénPorvoon Urheilijat 9.99 / 10.59
Ronja HannénPorvoon Urheilijat10.98 / 10.98
Clara HenrikssonBorgå Akilles10.16 / 10.38
Minttu KanervaVantaan Salamat10.22 / -
Helmi KuitunenKenttäurheilijat -58 9.54 / 9.54
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot10.51 / -
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -5810.00 / 10.69
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu10.50 / -
Ada MyrtenbladPorvoon Urheilijat10.69 / 10.97
Livia NordmanIF Raseborg10.28 / 10.28
Alicia PalomäkiIF Raseborg 9.88 / 9.88
Venla RepoPorvoon Urheilijat 9.47 / 9.47
Matilda SuokasKenttäurheilijat -58 9.94 / 9.94
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat11.19 / 11.75
 
T11 1000m (12)
Kaisa AlastaloRiihimäen Kisko3:46.74 / 3:52.30
Fanny FinellBorgå Akilles4:06.67 / -
Katja HannénPorvoon Urheilijat4:05.15 / -
Ronja HannénPorvoon Urheilijat - / -
Enni JokkalaPorvoon Urheilijat4:33.39 / -
Charlotte KnapeIF Sibbo-Vargarna4:05.87 / 4:05.87
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -583:45.34 / 3:48.67
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu4:10.22 / -
Emilia MyyräVantaan Salamat4:16.05 / 4:16.05
Alicia PalomäkiIF Raseborg3:43.56 / -
Venla RepoPorvoon Urheilijat4:30.39 / -
Matilda SuokasKenttäurheilijat -584:05.03 / 4:05.03
 
T11 pituus (15)
Olivia AaltonenHelsingin Kisa-Veikot3.82 / -
Kaisa AlastaloRiihimäen Kisko3.37 / -
Fanny FinellBorgå Akilles3.54 / 3.32
Katja HannénPorvoon Urheilijat3.22 / -
Clara HenrikssonBorgå Akilles3.13 / 3.13
Minttu KanervaVantaan Salamat3.23 / -
Helmi KuitunenKenttäurheilijat -583.90 / 3.90
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot3.18 / 3.18
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -583.61 / 3.57
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu3.46 / 3.34
Emilia MyyräVantaan Salamat2.88 / -
Livia NordmanIF Raseborg3.17 / 3.17
Venla RepoPorvoon Urheilijat3.72 / 3.72
Matilda SuokasKenttäurheilijat -583.45 / 3.45
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat3.18 / 3.18
 
T11 kuula (16)
Fanny FinellBorgå Akilles6.50 / 6.11
Ronja HannénPorvoon Urheilijat4.75 / -
Clara HenrikssonBorgå Akilles5.65 / 5.55
Enni JokkalaPorvoon Urheilijat5.16 / 5.05
Minttu KanervaVantaan Salamat4.88 / -
Charlotte KnapeIF Sibbo-Vargarna10.13 / 10.13
Helmi KuitunenKenttäurheilijat -585.51 / 5.51
Anni KujansivuHelsingin Kisa-Veikot6.24 / -
Hilma LarvalaKenttäurheilijat -585.16 / 5.16
Emma LiikkanenNurmijärven Yleisurheilu6.93 / 6.93
Ada MyrtenbladPorvoon Urheilijat6.11 / 6.11
Livia NordmanIF Raseborg4.26 / -
Venla RepoPorvoon Urheilijat6.16 / -
Matilda SuokasKenttäurheilijat -586.48 / 6.48
Sara TuparinnePorvoon Urheilijat5.42 / 5.31
Viivi ViikiläLahden Ahkera7.30 / 7.30
 
P10 60m (5)
Tobias IsakssonBorgå Akilles 9.69 / 9.69
Alex LeiramoPorvoon Urheilijat11.40 / 11.40
Luka SoiramoPorvoon Urheilijat10.88 / -
Tobias TallqvistBorgå Akilles10.00 / 10.00
Melvin WasströmIF Raseborg10.06 / 10.06
 
P10 1000m (3)
Alex LeiramoPorvoon Urheilijat5:00.42 / -
Luka SoiramoPorvoon Urheilijat - / -
Eemeli TaponenHelsingin Jyry4:00.1h / -
 
P10 korkeus (4)
Tobias IsakssonBorgå Akilles1.23 / 1.23
Luka SoiramoPorvoon Urheilijat0.95 / 0.95
Tobias TallqvistBorgå Akilles1.16 / 1.15
Melvin WasströmIF Raseborg - / -
 
P10 kiekko (6)
Tobias IsakssonBorgå Akilles14.46 / -
Robin JohanssonBorgå Akilles9.56 / -
Alex LeiramoPorvoon Urheilijat - / -
Tomas MäkinenLahden Ahkera23.87 / 23.87
Tobias TallqvistBorgå Akilles14.31 / -
Melvin WasströmIF Raseborg - / -
 
T10 60m (11)
Emilia FrösénHelsingin Kisa-Veikot11.28 / -
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot 9.48 / 9.48
Emma KimpimäkiEspoon Tapiot10.12 / 10.23
Isla KimpimäkiEspoon Tapiot 9.20 / 9.20
Jonna KolariValkealan Kajo10.04 / 10.04
Nella LemströmKarhulan Urheilijat 9.59 / 9.59
Maiju MäittäläPorvoon Urheilijat10.64 / -
Oona MarttinenTapanilan Erä10.39 / 10.39
Fianna MyllyniemiHelsingin Kisa-Veikot 9.59 / 9.59
Emmi RiutankoskiHelsingin Kisa-Veikot - / -
Julia SihvonenEspoon Tapiot 9.83 / -
 
T10 1000m (4)
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot4:14.34 / -
Maiju MäittäläPorvoon Urheilijat - / -
Oona MarttinenTapanilan Erä5:27.29 / 5:27.29
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset4:04.0h / 4:04.0h
 
T10 pituus (11)
Emilia FrösénHelsingin Kisa-Veikot3.32 / 3.32
Sofia HämelinEsbo IF2.95 / 2.95
Meri HenttonenHelsingin Kisa-Veikot3.91 / 3.91
Emma KimpimäkiEspoon Tapiot3.46 / 3.46
Isla KimpimäkiEspoon Tapiot3.81 / 3.81
Johanna KumpulainenEspoon Tapiot3.08 / 3.08
Nella LemströmKarhulan Urheilijat3.90 / 3.90
Oona MarttinenTapanilan Erä3.23 / 3.21
Fianna MyllyniemiHelsingin Kisa-Veikot4.10 / 4.10
Emmi RiutankoskiHelsingin Kisa-Veikot3.73 / 3.73
Julia SihvonenEspoon Tapiot3.66 / -
 
T10 kuula (10)
Emilia FrösénHelsingin Kisa-Veikot6.33 / 6.16
Sofia HämelinEsbo IF5.55 / 5.05
Emma KimpimäkiEspoon Tapiot6.93 / 6.93
Isla KimpimäkiEspoon Tapiot6.48 / 6.48
Jonna KolariValkealan Kajo5.43 / 5.43
Johanna KumpulainenEspoon Tapiot4.35 / 4.35
Nella LemströmKarhulan Urheilijat7.08 / 7.08
Maiju MäittäläPorvoon Urheilijat5.79 / -
Oona MarttinenTapanilan Erä4.12 / 4.12
Emmi RiutankoskiHelsingin Kisa-Veikot4.77 / 4.77
 
P9 40m (8)
Leo ErokhinPorvoon Urheilijat - / -
Levi FrilundIF Raseborg 8.29 / -
Elias HirtentreuPorvoon Urheilijat 8.06 / -
Kaarlo KorkeavuoriHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jan KujansivuHelsingin Kisa-Veikot - / -
Einari LahtinenLahden Ahkera 7.56 / 7.56
Veeti SeppäläNastolan Naseva 6.89 / 6.89
William VuonorantaEsbo IF 7.48 / -
 
P9 pituus (9)
Tarmo AroHelsingin Kisa-Veikot2.53 / 2.27
Leo ErokhinPorvoon Urheilijat - / -
Levi FrilundIF Raseborg1.68 / -
Elias HirtentreuPorvoon Urheilijat2.84 / -
Kaarlo KorkeavuoriHelsingin Kisa-Veikot3.07 / 3.07
Jan KujansivuHelsingin Kisa-Veikot2.93 / 2.93
Einari LahtinenLahden Ahkera3.00 / 3.00
Veeti SeppäläNastolan Naseva3.63 / 3.63
William VuonorantaEsbo IF2.84 / -
 
P9 keihäs (7)
Leo ErokhinPorvoon Urheilijat - / -
Levi FrilundIF Raseborg - / -
Leevi KaipiainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Kaarlo KorkeavuoriHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jan KujansivuHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jonathan LiljendalBorgå Akilles - / -
Tomas MäkinenLahden Ahkera - / -
 
T9 40m (17)
Meeri AroHelsingin Kisa-Veikot 8.08 / 8.08
Enia GürlerHelsingin Kisa-Veikot 6.90 / 6.98
Lumi GürlerHelsingin Kisa-Veikot 9.25 / 9.25
Vera HaminaPorvoon Urheilijat 8.00 / -
Vanessa KinnunenBorgå Akilles 8.21 / -
Emma KotakallioKirkkonummen Urheilijat 7.47 / 7.47
Kerttu KurikkaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Nala LasseniusPorvoon Urheilijat - / -
Lilian MikkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lotta MontonenNurmijärven Yleisurheilu 8.16 / 8.16
Mira MontonenNurmijärven Yleisurheilu 7.76 / 7.76
Felica MyllyniemiHelsingin Kisa-Veikot 7.52 / 7.52
Elin NyholmBorgå Akilles 7.31 / 7.31
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset 7.61 / 7.67
Alisa TaponenHelsingin Jyry - / -
Tilda TommolaKerkkoon Urheilijat - / -
Miisa VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat 6.98 / 6.98
 
T9 pituus (15)
Meeri AroHelsingin Kisa-Veikot2.64 / 2.64
Enia GürlerHelsingin Kisa-Veikot3.69 / 3.69
Lumi GürlerHelsingin Kisa-Veikot2.30 / 2.30
Vera HaminaPorvoon Urheilijat2.70 / 2.70
Sini KnoopPorvoon Urheilijat2.68 / -
Emma KotakallioKirkkonummen Urheilijat3.08 / 3.00
Kerttu KurikkaHelsingin Kisa-Veikot2.92 / 2.92
Nala LasseniusPorvoon Urheilijat - / -
Lilian MikkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lotta MontonenNurmijärven Yleisurheilu2.65 / 2.65
Felica MyllyniemiHelsingin Kisa-Veikot2.89 / 2.89
Elin NyholmBorgå Akilles3.23 / 3.23
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset3.30 / 3.21
Tilda TommolaKerkkoon Urheilijat3.03 / 3.03
Miisa VirtanenHyvinkään seudun Urheilijat3.63 / 3.63
 
T9 keihäs (5)
Vera HaminaPorvoon Urheilijat - / -
Emma KotakallioKirkkonummen Urheilijat - / -
Nala LasseniusPorvoon Urheilijat - / -
Mira MontonenNurmijärven Yleisurheilu - / -
Ada PuhakkaKarhulan Katajaiset - / -