Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
07.08. klo 13:00 SM-kilpailut M/N17-16
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 588 henk. (1050 lajisuoritusta)
M17 100m (21)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Matias AhtinenJoensuun Kataja11.55 / 11.55
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.64 / 11.64
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat11.31 / 11.54
Arttu HeilalaRaahen Vesa13.66 / -
Taneli HietalaAlavieskan Viri11.63 / 11.63
Ilari HiltunenKaarinan Ura11.45 / 11.45
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat11.64 / 11.98
Niko KangasojaOulun Pyrintö10.95 / 10.95
Daniel KeaneLahden Ahkera11.18 / 11.18
Roope KiveläTurun Urheiluliitto11.70 / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat11.47 / 11.47
Tuukka KoskinenLahden Ahkera11.14 / 11.14
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja11.60 / 11.73
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot12.01 / 12.01
Valtteri LoukoLapuan Virkiä10.95 / 10.95
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa12.15 / 12.20
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna11.26 / 11.26
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot12.25 / 12.25
Joonas RajaniemiOulaisten Huima11.25 / 11.25
Tomi SimonenAlavieskan Viri11.59 / 11.59
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat11.36 / 11.36
 
M17 200m (23)
Matias AhtinenJoensuun Kataja28.84 / 22.92
Akseli EskelinenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.94 / 23.94
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat23.41 / -
Taneli HietalaAlavieskan Viri24.24 / 24.24
Pyry IltanenTampereen Pyrintö24.94 / 24.94
Tuukka IngersLahden Ahkera23.22 / 23.22
Niko KangasojaOulun Pyrintö22.64 / 22.64
Viljami KariVetelin Urheilijat24.13 / 24.13
Daniel KeaneLahden Ahkera22.82 / 22.82
Roope KiveläTurun Urheiluliitto23.91 / -
Tuukka KoskinenLahden Ahkera22.75 / -
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot22.52 / 22.52
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja22.43 / 23.77
Aarni LemettiHelsingin Kisa-Veikot24.47 / 24.47
Valtteri LoukoLapuan Virkiä22.22 / 22.22
Aleksi LuomalaKauhavan Wisa25.43 / 25.53
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna22.87 / 22.87
Paavo NiinikoskiHelsingin Kisa-Veikot24.97 / 24.97
Joonas RajaniemiOulaisten Huima23.17 / 23.17
Tomi SimonenAlavieskan Viri24.35 / 24.35
Joonas TikkanenPyhäjärven Pohti23.13 / 23.13
Marius WasströmIF Raseborg24.42 / 24.88
 
M17 400m (13)
Rasmus HaavistoMaskun Kataja 53.53 / 53.70
Lassi HakonenJyväskylän Kenttäurheilijat 54.84 / -
Antti JuvonenOulun Pyrintö 52.13 / 52.13
Miska KäyhköSavonlinnan Riento 53.22 / -
Mika KetolaAlahärmän Kisa 55.93 / 57.34
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 50.84 / 50.84
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot 48.87 / 48.87
Mikael LehtimäkiIF Sibbo-Vargarna 64.18 / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 51.73 / 51.73
Sebastian NordbergIF Kraft 51.65 / 51.65
Joonas TikkanenPyhäjärven Pohti 52.07 / 52.07
Adnan VuorinenEsbo IF 55.18 / 56.58
 
M17 800m (19)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot2:03.37 / 2:03.37
Onni FlinkmanNaantalin Löyly2:05.66 / 2:05.66
Emil HuomoOulun Pyrintö2:08.23 / 2:08.23
Onni HuovinenJoensuun Kataja2:02.51 / 2:02.51
Pyry IltanenTampereen Pyrintö2:12.35 / 2:12.35
Jiri JuntunenSuomussalmen Rasti2:04.39 / 2:04.39
Antti JuvonenOulun Pyrintö2:03.62 / 2:03.62
Heikki KumaraLaihian Luja1:57.64 / 2:03.40
Simo LaineLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot1:51.15 / 1:51.15
Elias MarjamäkiTampereen Pyrintö2:06.42 / 2:06.42
Leonard MarkénIF VOM1:58.42 / 1:58.42
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot2:02.20 / 2:02.20
Joona RissanenLapin Lukko2:00.41 / 2:00.41
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:00.64 / 2:02.52
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat1:59.86 / 1:59.86
Arvi VäreHämeenlinnan Tarmo2:04.81 / 2:04.81
Otto VilpponenJoensuun Kataja2:01.54 / 2:02.42
Adnan VuorinenEsbo IF2:07.89 / 2:15.26
 
M17 1500m (15)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot 4:25.77 / 4:25.77
Jonathan EkbergEsbo IF 4:37.05 / 4:40.17
Wäinö HautalaLahden Ahkera 4:10.93 / 4:20.47
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat 4:43.44 / 4:43.44
Emil HuomoOulun Pyrintö 4:34.18 / 4:34.18
Pyry IltanenTampereen Pyrintö 4:55.45 / 4:55.45
Jiri JuntunenSuomussalmen Rasti 4:30.75 / 4:30.75
Heikki KumaraLaihian Luja 4:10.57 / 4:12.76
Paulus LehtimäkiIF Sibbo-Vargarna - / -
Leonard MarkénIF VOM 4:04.80 / 4:04.80
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera 4:07.93 / 4:10.65
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat 4:20.87 / 4:34.88
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:09.00 / 4:09.00
Jani SimoinenHalsuan Toivo 4:35.56 / 4:35.56
Otto VilpponenJoensuun Kataja 4:15.17 / 4:16.88
 
M17 3000m (7)
Petrus GenasVasa IS 9:41.54 / 9:41.54
Wäinö HautalaLahden Ahkera 9:18.01 / 9:37.87
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat10:22.42 / 10:22.42
Justus LuonelaLahden Ahkera 9:18.93 / -
Leonard MarkénIF VOM 9:05.59 / 9:05.59
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera 9:53.50 / -
Akseli StarkKenttäurheilijat -58 9:50.60 / -
 
M17 110m aj (11)
Adrian BjörkgrenIF Drott13.91 / 13.91
Taneli HietalaAlavieskan Viri - / -
Juho KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat14.64 / 14.64
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna14.60 / -
Patrick LindbergVihdin Viesti15.93 / 15.93
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa15.31 / 15.31
Väinö RipattiSavonlinnan Riento15.45 / 15.45
Jonatan SperrynEspoon Tapiot14.51 / 14.51
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna14.81 / 14.81
Sakari ValliusJoensuun Kataja14.80 / 14.80
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto15.87 / 15.96
 
M17 400m aj (10)
Rasmus HaavistoMaskun Kataja 57.97 / 57.97
Daniel KeaneLahden Ahkera 56.45 / 56.45
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna 56.31 / -
Mikael LehtimäkiIF Sibbo-Vargarna - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 56.39 / 56.39
Valtteri LoukoLapuan Virkiä 55.28 / 55.28
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa 57.78 / 57.78
Matias TulokasIF Sibbo-Vargarna 56.56 / 56.56
Sakari ValliusJoensuun Kataja 57.57 / 57.57
Arvi VäreHämeenlinnan Tarmo 57.88 / 57.88
 
M17 2000m ej (8)
Wäinö HautalaLahden Ahkera 6:14.51 / -
Joona HeikkeröPorvoon Urheilijat 7:52.29 / -
Mikael LehtimäkiIF Sibbo-Vargarna 6:45.20 / -
Paulus LehtimäkiIF Sibbo-Vargarna 6:37.13 / -
Justus LuonelaLahden Ahkera 6:28.73 / 6:48.83
Elias MarjamäkiTampereen Pyrintö 6:56.6h / 6:56.6h
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera 6:44.93 / 6:44.93
Jani SimoinenHalsuan Toivo 7:08.01 / 7:08.01
 
M17 korkeus (9)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.94 / 1.94
Ilari HiltunenKaarinan Ura1.85 / 1.85
Miska KäyhköSavonlinnan Riento1.75 / -
Mika KetolaAlahärmän Kisa1.69 / 1.65
Jonathan LindroosEspoon Tapiot1.76 / 1.65
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu1.96 / 1.83
Eetu PaasikiviJoensuun Kataja1.71 / 1.71
Jani SimoinenHalsuan Toivo1.76 / -
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto1.66 / -
 
M17 seiväs (8)
Juho AlasaariLaihian Luja5.25 / 5.25
Eeli HeikkiläTurun Urheiluliitto4.35 / 4.24
Oliver HeleniusTurun Urheiluliitto4.00 / 4.00
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.40 / 4.40
Janne JuholaKalajoen Junkkarit4.30 / 4.30
Artjom KiviharjuEsbo IF3.45 / 3.45
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.10 / 3.95
Juuso TornbergRaahen Vesa3.90 / 3.90
 
M17 pituus (15)
Adrian BjörkgrenIF Drott6.68 / 6.68
Arttu HeilalaRaahen Vesa4.81 / -
Lauri HonkanenImatran Urheilijat6.20 / 6.20
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat6.26 / 5.97
Eetu JokelaAlavieskan Viri6.47 / 6.47
Patrick LindbergVihdin Viesti6.36 / 6.36
Manu MetsäkangasLahden Ahkera6.20 / 6.11
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat6.03 / 6.03
Eemil PorvariHartolan Voima6.96 / 6.96
Eelis SnåreLahden Ahkera6.68 / 6.68
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat6.41 / 6.41
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat6.65 / 6.65
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto6.27 / 6.23
Marius WasströmIF Raseborg6.04 / 6.04
Santeri YliseläLapuan Virkiä5.73 / 5.52
 
M17 3-loikka (13)
Adrian BjörkgrenIF Drott13.00 / 13.00
Jesse FagerströmKaarinan Ura12.68 / 12.68
Arttu HeilalaRaahen Vesa10.24 / -
Ilari HiltunenKaarinan Ura13.25 / -
Lauri HonkanenImatran Urheilijat13.03 / 13.03
Eetu PaasikiviJoensuun Kataja11.61 / 11.61
Otto PeltokangasToholammin Urheilijat13.25 / 13.25
Eemil PorvariHartolan Voima13.90 / 13.72
Michael RännarIF VOM12.51 / 12.51
Väinö RipattiSavonlinnan Riento12.81 / -
Eelis SnåreLahden Ahkera13.78 / 13.75
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat13.17 / 13.17
Miro TanninenJoensuun Kataja13.59 / 13.06
 
M17 kuula (7)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys15.60 / 15.60
Arttu HärkönenSavonlinnan Riento16.14 / 15.90
Markus HuhtalaPiikkiön Kehitys13.76 / 13.76
Miika LahtonenMynämäen Isku18.25 / 18.25
Linus NurminenKristiinan Urheilijat16.86 / 16.86
Lauri PimiäSaarijärven Pullistus12.17 / 12.17
Niilo WaherTurun Urheiluliitto13.57 / 13.49
 
M17 kiekko (11)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys43.97 / 43.97
Arttu HärkönenSavonlinnan Riento49.02 / 48.37
Eetu JokelaAlavieskan Viri43.24 / 43.24
Miika LahtonenMynämäen Isku56.83 / 56.83
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat48.73 / 48.73
Jonathan LindroosEspoon Tapiot47.59 / 47.59
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot48.38 / 48.38
Lari NikkanenNaantalin Löyly42.08 / 38.55
Tommi SlidenYppärin Urheilijat37.02 / 37.02
Niilo WaherTurun Urheiluliitto37.88 / 37.88
Lauri WuorenrinneIF Raseborg45.02 / 45.02
 
M17 moukari (4)
Arttu HärkönenSavonlinnan Riento69.14 / 69.14
Lauri HirveläJämsänkosken Ilves63.30 / 63.30
Juho KoponenVarkauden Kenttä-Veikot53.41 / 53.41
Jaakko TenhunenLappajärven Veikot62.26 / 62.26
 
M17 keihäs (9)
Topi HatakkaLappeenrannan Urheilu-Miehet53.13 / 53.13
Niklas HyvönenPyhäselän Urheilijat69.72 / 61.81
Juha KarjunenPyhäselän Urheilijat58.75 / 54.04
Aku ParviainenTuupovaaran Urheilijat76.30 / 74.81
Eemil PorvariHartolan Voima76.45 / 75.69
Onni RuokangasJanakkalan Jana72.03 / -
Niilo WaherTurun Urheiluliitto53.05 / 53.05
Lauri WuorenrinneIF Raseborg64.74 / 64.74
Santeri YliseläLapuan Virkiä53.45 / 48.66
 
M17 3000m kävely (3)
Jonathan EkbergEsbo IF13:03.49 / 13:03.49
Mika KetolaAlahärmän Kisa16:37.24 / 16:37.24
Veeti ValliKeski-Uudenmaan Yleisurheilu18:52.05 / 18:52.05
 
N17 100m (27)
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat13.54 / 13.64
Julia IhantolaEspoon Tapiot12.40 / 12.55
Juulia InkinenLahden Ahkera13.11 / 13.11
Matlena KarvonenTurun Urheiluliitto13.31 / 13.31
Oona KiljalaYlivieskan Kuula12.94 / 12.94
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat12.71 / 12.71
Venla LindroosKeravan Urheilijat14.29 / 14.29
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu12.31 / 12.31
Saga MalmioPargas IF13.89 / 13.89
Olivia MarttilaVantaan Salamat12.73 / 12.73
Tessa MoisioKaipolan Vire12.57 / -
Elviira NiemeläTurun Urheiluliitto13.38 / 13.38
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja13.49 / 13.64
Hilma RantalaKokkolan Veikot13.35 / 13.62
Senja RoosLahden Ahkera12.25 / 12.25
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto12.41 / 12.51
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat13.43 / 13.43
Sofia ShashkinaHelsingin Kisa-Veikot13.66 / 13.66
Ada-Sofia SöderlundLiedon Parma12.96 / 13.10
Belinda StenroosIF Nykarlebynejden13.12 / 13.12
Emma TainioPaimion Urheilijat12.35 / 12.35
Emilia TallqvistEsbo IF14.03 / 14.03
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot13.63 / 13.66
Oona VasilevTapanilan Erä13.30 / 13.30
Emma VikmanIF Åsarna13.80 / 14.16
Ida WiklundVasa IS13.46 / 13.46
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.74 / 12.95
 
N17 200m (27)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi27.48 / 28.12
Anna BardzinskiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.03 / 30.10
Laura ByströmIK Falken29.69 / -
Ana CiorneiIF Åsarna28.21 / 28.43
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat26.19 / -
Veera HäkkinenJoensuun Kataja29.15 / -
Siiri HihnalaOulun Pyrintö26.92 / 27.50
Julia IhantolaEspoon Tapiot25.64 / 25.64
Juulia InkinenLahden Ahkera27.22 / 27.22
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö25.15 / 25.15
Vilma JukkolaLohtajan Veikot28.13 / 28.47
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu28.80 / 28.80
Matlena KarvonenTurun Urheiluliitto - / -
Veera KauhanenJoensuun Kataja26.28 / 26.67
Saimi LupalaIF Raseborg26.65 / 26.65
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu25.14 / 25.14
Olivia MarttilaVantaan Salamat27.00 / 27.00
Veera MattilaVammalan seudun Voima25.66 / 25.66
Elviira NiemeläTurun Urheiluliitto28.06 / 28.06
Senja RoosLahden Ahkera25.48 / 25.48
Sofia ShashkinaHelsingin Kisa-Veikot28.29 / 28.29
Ada-Sofia SöderlundLiedon Parma27.28 / 27.28
Belinda StenroosIF Nykarlebynejden27.38 / 27.41
Emma TainioPaimion Urheilijat25.31 / 25.31
Emilia TallqvistEsbo IF28.34 / 28.34
Oona VasilevTapanilan Erä27.77 / 27.87
Ida WiklundVasa IS27.45 / 27.45
 
N17 400m (17)
Aada AhoRaision Kuula 56.16 / 56.16
Veera HäkkinenJoensuun Kataja 63.81 / 63.81
Siiri HihnalaOulun Pyrintö 62.83 / 62.83
Veera KauhanenJoensuun Kataja 62.55 / 62.55
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot 64.25 / 64.25
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura 57.65 / 57.65
Saimi LupalaIF Raseborg 61.8h / 61.8h
Veera MattilaVammalan seudun Voima 56.52 / 56.52
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 60.29 / 61.87
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot 58.58 / 58.58
Ilana OnnelaNaantalin Löyly 62.18 / 63.67
Elina PaavolaLohtajan Veikot 62.06 / 63.56
Jenna-Emilia PiirainenPohjan Koitto 62.22 / -
Aada PuosiEurajoen Veikot 60.81 / 60.81
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat 57.68 / 57.68
Margarita TsubarevaSjundeå IF 63.36 / 63.36
Ninna WallinOulaisten Huima 60.25 / 61.86
 
N17 800m (10)
Senja GustafssonKauhavan Wisa2:30.41 / 2:30.41
Viola GustafssonKauhavan Wisa2:34.86 / 2:36.71
Venla HäkkinenJoensuun Kataja2:22.85 / 2:22.85
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:09.49 / 2:09.49
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:18.50 / -
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot2:14.79 / 2:15.15
Ilona MononenLahden Ahkera2:09.34 / 2:09.34
Heta NeuvonenEspoon Tapiot2:32.11 / 2:35.93
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat2:22.37 / 2:22.37
Kerttu SalmiOulun Pyrintö2:30.79 / 2:30.79
 
N17 1500m (18)
Senja GustafssonKauhavan Wisa - / -
Viola GustafssonKauhavan Wisa 5:51.94 / -
Ronja HaavistoNokian Urheilijat 5:01.29 / 5:01.29
Venla HäkkinenJoensuun Kataja 4:59.54 / 4:59.54
Veera HelkamaSalon Vilpas 4:54.48 / 4:54.48
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot 5:22.27 / 5:22.27
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot 5:29.81 / 5:29.81
Elina MettäläHelsingin Kisa-Veikot 4:54.85 / 4:54.85
Ilona MononenLahden Ahkera 4:28.36 / 4:28.36
Heta NeuvonenEspoon Tapiot 5:45.61 / 5:45.61
Laura NissinenEspoon Tapiot 5:02.88 / 5:10.77
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat 4:33.19 / 4:51.78
Kerttu SalmiOulun Pyrintö 5:12.12 / 5:12.12
Muska SandenSalon Vilpas 4:50.49 / 4:50.49
Emilia TalaViipurin Urheilijat 4:55.39 / 4:55.39
Juulia TalaViipurin Urheilijat 5:11.89 / 5:28.35
Aino TengvallRekolan Raikas 5:21.44 / 5:21.44
 
N17 3000m (13)
Iida HaukilahtiVetelin Urheilijat10:58.70 / -
Veera HelkamaSalon Vilpas10:52.72 / 10:52.72
Inari KarppinenEspoon Tapiot - / -
Lotta MalmivaaraRunners Club10:33.21 / 10:33.21
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot12:07.69 / 12:07.69
Ilona MononenLahden Ahkera 9:50.16 / 9:50.16
Laura NissinenEspoon Tapiot11:43.20 / 11:43.20
Sini RahkonenPolvijärven Urheilijat12:01.52 / 12:45.18
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu10:45.68 / 10:45.68
Muska SandenSalon Vilpas10:40.62 / 10:40.62
Emilia TalaViipurin Urheilijat10:45.06 / 10:45.06
Juulia TalaViipurin Urheilijat11:53.75 / 12:08.12
Aino TengvallRekolan Raikas11:43.72 / 11:43.72
 
N17 100m aj (16)
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat15.88 / 15.88
Iina HolopainenHelsingfors IFK14.08 / 14.08
Juulia InkinenLahden Ahkera15.82 / 16.19
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu17.54 / 17.54
Oona KiljalaYlivieskan Kuula15.09 / 15.09
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat14.84 / 14.84
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö14.91 / 15.00
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat14.57 / 14.57
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja16.06 / -
Anna PyykköOriveden Ponnistus15.12 / 15.12
Andrea RönnskärIK Falken15.36 / 15.36
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat14.12 / 14.12
Emmi ValtonenTurun Urheiluliitto15.24 / 15.24
Kerttu ValtonenEspoon Tapiot16.29 / 16.29
Saga VanninenTampereen Pyrintö13.49 / 13.63
Iida VerainenNousiaisten Susi14.40 / 14.49
 
N17 400m aj (14)
Aada AhoRaision Kuula 60.30 / 60.30
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi 69.32 / -
Laura ByströmIK Falken 80.01 / 82.94
Lotta FerberEspoon Tapiot - / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK 65.23 / 65.23
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot 71.63 / 71.63
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura 62.28 / 62.41
Ilana OnnelaNaantalin Löyly 65.91 / 67.73
Elina PaavolaLohtajan Veikot - / -
Nea PalokangasKuivasjärven Aura 74.11 / 74.11
Aada PuosiEurajoen Veikot 65.25 / 65.25
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat 72.24 / 72.24
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat 60.39 / 60.39
Iida VerainenNousiaisten Susi 65.98 / 66.78
 
N17 2000m ej (8)
Ronja HaavistoNokian Urheilijat 7:45.99 / 7:45.99
Veera HelkamaSalon Vilpas - / -
Liisa JalavaTurun Urheiluliitto 7:18.84 / 7:18.84
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat 6:57.84 / -
Emilia TalaViipurin Urheilijat 7:38.57 / 7:38.57
Aino TengvallRekolan Raikas 8:24.24 / 8:32.44
Maija VirtanenEurajoen Veikot 7:58.17 / 7:58.17
 
N17 korkeus (9)
Silja ArohonkaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.66 / 1.61
Heljä HalonenMikkelin Kilpa-Veikot1.53 / 1.50
Iina HolopainenHelsingfors IFK1.71 / 1.71
Amanda KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.63 / 1.63
Nea LuokkanenHimangan Urheilijat1.68 / 1.62
Saimi LupalaIF Raseborg1.65 / 1.61
Saana PeuraTervolan Terävä1.64 / 1.60
Janna SiegfridsVasa IS1.67 / 1.67
Saga VanninenTampereen Pyrintö1.75 / 1.75
 
N17 seiväs (13)
Silja AnderssonEsbo IF3.83 / -
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat3.21 / 2.82
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.75 / 3.75
Loviisa KupsalaKannuksen Ura2.90 / 2.90
Alisa LuostarinenKälviän Tarmo2.75 / 2.60
Heini MäenpääTampereen Pyrintö3.25 / 3.20
Saara MattilaKosken Kaiku3.20 / 3.20
Kiia PerkausPohjan Koitto3.05 / 3.00
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.45 / 3.30
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.82 / 3.70
Aino SuorsaOriveden Ponnistus3.00 / 2.90
Julia VuolliKosken Kaiku3.60 / 3.60
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat3.30 / 3.20
 
N17 pituus (29)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi5.15 / 5.15
Hanna BackIF Nykarlebynejden4.53 / 4.53
Anna BardzinskiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.37 / 4.11
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.70 / -
Heljä HalonenMikkelin Kilpa-Veikot4.59 / -
Nenna HelppolainenPielaveden Sampo4.97 / 4.97
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat5.26 / 5.02
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö5.83 / 5.83
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat5.35 / 5.23
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu5.28 / 4.98
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat5.08 / 5.08
Anniina KuukkaImatran Urheilijat5.04 / 5.04
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö5.40 / 5.31
Venla LindroosKeravan Urheilijat4.57 / 4.57
Saga MalmioPargas IF5.02 / 4.61
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.51 / 5.38
Elviira NiemeläTurun Urheiluliitto4.85 / 4.85
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.43 / 5.43
Saana PeuraTervolan Terävä5.29 / 5.29
Anna PyykköOriveden Ponnistus5.29 / 5.29
Andrea RönnskärIK Falken5.28 / 5.28
Pinja RuohoLahden Ahkera5.31 / 5.14
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat5.51 / 5.51
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.37 / 5.37
Anni TiensuuLempäälän Kisa Yleisurheilu4.80 / 4.80
Milla UittiImatran Urheilijat5.27 / 5.26
Emmi ValtonenTurun Urheiluliitto5.20 / 5.20
Iida VerainenNousiaisten Susi5.38 / 5.38
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot5.03 / 5.03
 
N17 3-loikka (18)
Hanna BackIF Nykarlebynejden10.05 / 10.05
Anna BardzinskiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.75 / 9.75
Nenna HelppolainenPielaveden Sampo10.64 / 10.64
Piia KalliomäkiÄänekosken Urheilijat11.25 / 11.05
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat10.98 / 10.98
Anniina KuukkaImatran Urheilijat9.90 / 9.70
Saga MalmioPargas IF10.52 / 10.36
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat11.22 / 10.86
Johanna NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat11.19 / 11.19
Saana PeuraTervolan Terävä11.15 / 11.04
Andrea RönnskärIK Falken10.81 / 10.30
Pinja RuohoLahden Ahkera11.28 / 10.67
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto12.20 / 12.20
Riikka SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat11.71 / 11.71
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.73 / 11.73
Milla UittiImatran Urheilijat10.37 / 10.15
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot10.88 / 10.88
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat10.89 / 10.80
 
N17 kuula (17)
Sanni HirttiöPohjan Koitto12.47 / 12.47
Veera KoskinenLahden Ahkera11.42 / 11.25
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö13.69 / 13.69
Heini MäenpääTampereen Pyrintö10.43 / -
Tiia MatilaKuortaneen Kunto13.24 / 12.89
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK13.61 / 12.78
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö12.28 / 11.11
Henna PirinenParikkalan Urheilijat10.11 / 9.25
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti14.57 / 14.11
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset13.41 / 13.36
Tara SaikkonenParikkalan Urheilijat12.85 / 12.30
Henna SalminenTammelan Ryske11.35 / 10.71
Aino-Kaisa SihvonenVirtain Urheilijat12.37 / 12.37
Johanna TikkalaIF Kraft13.99 / 13.69
Annukka VainonenIitin Pyrintö15.67 / 14.97
Saga VanninenTampereen Pyrintö16.60 / 15.50
Oona ViljanenOriveden Ponnistus14.69 / 14.69
 
N17 kiekko (14)
Ella Ala-LahtiLempäälän Kisa Yleisurheilu29.32 / 29.28
Enni AulaPohjan Koitto46.19 / 46.19
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö39.29 / 37.92
Sofia HagmanIK Falken25.89 / 23.12
Patricia KellgrenHelsingfors IFK48.83 / 48.71
Anu LehtinenTampereen Urheilijat -3837.96 / 37.96
Heta NeuvonenEspoon Tapiot31.19 / -
Michelle NybackIF Nykarlebynejden24.30 / 24.30
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti46.30 / 46.30
Liisa RöyttäOulaisten Huima29.99 / 29.99
Tara SaikkonenParikkalan Urheilijat40.16 / 39.97
Nea SavolaLahden Ahkera32.47 / 32.47
Annukka VainonenIitin Pyrintö45.05 / 45.05
Emilia VörlinKokkolan Veikot33.01 / 33.01
 
N17 moukari (11)
Emma BacklundBorgå Akilles48.72 / 46.07
Carolina GranöIK Falken53.15 / 49.28
Emmanuela KoomsonIF Länken58.83 / 58.83
Jaana LeppinenKarijoen Tappara54.35 / 54.35
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK55.78 / 55.78
Senja PanttiBorgå Akilles50.44 / 47.63
Petra PikkarainenRiihimäen Kisko50.29 / 50.29
Henna SalminenTammelan Ryske49.13 / 49.13
Aino-Kaisa SihvonenVirtain Urheilijat57.88 / 57.88
Sini TiussaImatran Urheilijat44.11 / -
Marika VirtanenSomeron Esa61.15 / 59.96
 
N17 keihäs (14)
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö54.13 / 52.64
Fanny HansenNaantalin Löyly30.50 / 30.50
Varpu-Sofia HeinonenJyväskylän Kenttäurheilijat47.92 / 47.92
Sanni HirttiöPohjan Koitto46.09 / 46.09
Emilia KarellSjundeå IF54.21 / 54.21
Veera KoskinenLahden Ahkera30.45 / 30.45
Saga KurunmäkiLehtimäen Jyske44.06 / 44.06
Kaisla OlkkolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö39.84 / 34.95
Henna PirinenParikkalan Urheilijat34.88 / 33.39
Viivi RaatikainenÄänekosken Urheilijat46.11 / -
Tara SaikkonenParikkalan Urheilijat44.34 / 43.78
Sini TiussaImatran Urheilijat39.81 / 39.81
Oona ViljanenOriveden Ponnistus40.39 / 40.39
 
N17 3000m kävely (6)
Linnea ElläKalannin Vankka16:36.59 / -
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Helmi KöykkäRekolan Raikas16:40.25 / 16:40.25
Ellen SeistoEspoon Tapiot14:49.81 / 14:49.81
Aava SevonkariKeravan Urheilijat17:14.78 / 17:14.89
Anna-Maj VierikkoRekolan Raikas17:20.77 / 17:20.77
 
M16 100m (24)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat11.05 / 11.05
Joonas JäppinenEspoon Tapiot11.35 / -
Pietari KivirantaKankaanpään Seudun Leisku12.06 / 12.06
Henri KorhonenViipurin Urheilijat11.53 / 11.53
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku12.93 / -
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske11.64 / 11.64
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat11.83 / 11.83
Mikko MurtoYlöjärven Urheilijat11.79 / 11.86
Anton MustonenLahden Ahkera11.86 / 11.87
Miska NiemonenNivalan Urheilijat12.32 / 12.32
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot11.78 / 11.78
Ive NtumbaVasa IS11.15 / 11.15
Benjamin OlliVasa IS11.20 / 11.20
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.46 / 11.46
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat12.03 / 12.27
Elias RintanenVasa IS11.52 / 11.52
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.44 / -
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat11.70 / 11.70
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat12.90 / -
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet11.72 / 11.72
Aleksi TauriainenPerniön Urheilijat11.81 / 11.81
Veeti VainionpääIkaalisten Urheilijat12.16 / 12.44
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu11.16 / 11.16
Edward WikarIF Drott12.74 / 12.85
 
M16 200m (23)
Jarmo EromäkiHaukivuoren Kisailijat22.39 / 22.39
Johannes HakalaEspoon Tapiot23.62 / 23.62
Joonas JäppinenEspoon Tapiot23.41 / -
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat24.44 / 24.44
Henri KorhonenViipurin Urheilijat23.42 / 23.42
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat24.41 / 24.41
Stephen KurkiNaantalin Löyly23.79 / 24.30
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot25.43 / 25.43
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat24.76 / 24.76
Anton MustonenLahden Ahkera23.83 / 23.83
Ive NtumbaVasa IS22.67 / 22.67
Benjamin OlliVasa IS22.82 / 22.82
Eino PerämaaTampereen Pyrintö24.33 / 24.33
Kristian PirnesEsbo IF24.96 / 24.96
Eetu PohjonenLappeenrannan Urheilu-Miehet23.44 / 23.44
Rasmus RemesahoToholammin Urheilijat25.13 / 25.13
Elias RintanenVasa IS23.79 / 23.79
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat24.53 / 24.58
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat25.11 / 25.11
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet - / -
Oskar ToometTampereen Pyrintö25.78 / 25.78
Niklas ViikisaloPorin Yleisurheilu22.92 / 22.92
Edward WikarIF Drott26.68 / 26.68
 
M16 400m (12)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 51.99 / 51.99
Johannes HakalaEspoon Tapiot 53.10 / 53.10
Isak HöglundIF Drott 54.24 / 54.24
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 52.90 / 52.90
Stephen KurkiNaantalin Löyly 53.08 / 53.08
Lassi LehtimäkiEspoon Tapiot 55.30 / 55.30
Eino PerämaaTampereen Pyrintö 53.79 / 53.79
Kristian PirnesEsbo IF 53.97 / 53.97
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat 54.81 / 54.81
Samuli TakkunenAlavieskan Viri 51.76 / 51.76
Oskar ToometTampereen Pyrintö 59.40 / 59.40
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot 50.67 / 50.67
 
M16 800m (14)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö1:59.04 / 1:59.04
Oliver HeikkinenIF Raseborg2:11.12 / 2:11.12
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:03.45 / 2:03.45
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa2:10.19 / 2:10.19
Andreas KärkkäinenLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:01.71 / 2:01.71
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat1:59.06 / 1:59.06
Elmeri KeroTurun Urheiluliitto2:13.1h / -
Veikko KorpikallioMikkelin Kilpa-Veikot2:08.61 / 2:08.61
Pyry LaineTurun Urheiluliitto2:09.39 / 2:09.39
Kasper LindebergLahden Ahkera2:04.70 / 2:04.70
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet2:04.44 / 2:04.44
Teemu MälkiäLahden Ahkera2:04.45 / 2:04.45
Jaakko SalomäkiKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:09.86 / 2:09.86
Otso VäyrynenEspoon Tapiot2:39.05 / -
 
M16 1500m (19)
Jimi AlastaloPyhäselän Urheilijat 4:34.39 / 4:34.39
Aarni EijsSalon Vilpas 4:14.69 / 4:14.69
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna 4:51.66 / 4:51.66
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 4:26.28 / 4:26.28
Pietari JussinmäkiHalsuan Toivo 4:29.91 / 4:29.91
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura 4:15.12 / 4:15.12
Karlos KemppaalaViipurin Urheilijat 4:16.06 / 4:16.06
Elmeri KeroTurun Urheiluliitto 4:32.61 / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Ilmari LehmusJoensuun Kataja 4:25.11 / 4:25.11
Kasper LindebergLahden Ahkera 4:31.56 / 4:31.56
Martti MajuriLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:24.20 / 4:24.20
Teemu MälkiäLahden Ahkera 4:37.47 / 4:37.47
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura 4:30.58 / 4:30.58
Miki NiemensivuRauman Urheilijat 4:29.03 / 4:29.03
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 4:11.93 / 4:11.93
Oscar NyholmBorgå Akilles 4:26.88 / 4:26.88
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat 4:30.54 / 4:30.54
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
 
M16 3000m (13)
Aarni EijsSalon Vilpas 9:14.66 / 9:14.66
Robin FransmanIF Sibbo-Vargarna11:06.45 / 11:06.45
Pietari JussinmäkiHalsuan Toivo - / -
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Mikael KoskinenHelsingin Kisa-Veikot10:11.49 / 10:11.49
Ilmari LehmusJoensuun Kataja 9:31.41 / 9:31.41
Niklas MoilanenKuivasjärven Aura - / -
Miki NiemensivuRauman Urheilijat 9:32.04 / 9:32.04
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat 9:05.32 / 9:05.32
Aarre PaukkeriLimingan Niittomiehet 9:46.37 / 9:55.6h
Atte TaipaleVetelin Urheilijat - / -
Juho VirkajärviKaipolan Vire11:33.55 / 11:33.55
Joel VuohtoniemiViipurin Urheilijat 9:59.77 / 9:59.77
 
M16 110m aj (13)
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat15.75 / 15.75
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Juho KallioLapuan Virkiä14.80 / 14.80
Konsta KankainenTampereen Pyrintö15.50 / 15.50
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske15.25 / 15.25
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat15.18 / 15.18
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot15.33 / 15.33
Konsta RutonenLappeenrannan Urheilu-Miehet15.37 / 15.43
Samuli TakkunenAlavieskan Viri14.77 / 14.77
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto15.60 / 15.60
Ville VäliharjuTampereen Pyrintö15.93 / 15.93
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot15.04 / 15.04
Kai YinSavonlinnan Riento17.77 / 17.77
 
M16 400m aj (10)
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö 56.35 / 56.35
Johannes HakalaEspoon Tapiot 58.73 / 58.73
Aapeli HatanpääViipurin Urheilijat 57.75 / 57.75
Konsta KankainenTampereen Pyrintö 59.03 / 59.03
Ville KyrönlahtiKangasniemen Kalske 61.72 / 61.72
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat 63.40 / 63.40
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu 62.79 / 62.79
Samuli TakkunenAlavieskan Viri 56.77 / 56.77
Sampo VäyrynenEspoon Tapiot 56.00 / 56.00
 
M16 2000m ej (12)
Jimi AlastaloPyhäselän Urheilijat - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 6:56.9h / 6:56.9h
Eeli JauhiainenKuusankosken Kisa 7:19.01 / 7:19.01
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura 6:34.20 / 6:34.20
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Vinski MalinenMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu 7:02.29 / 7:02.29
Miki NiemensivuRauman Urheilijat 6:56.84 / 6:56.84
Aleksi NokkanenViipurin Urheilijat - / -
Oscar NyholmBorgå Akilles 6:28.77 / 6:28.77
Aarre PaukkeriLimingan Niittomiehet - / -
Oiva Ylä-JarkkoLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7:01.7h / 7:01.7h
 
M16 korkeus (10)
Johan GrönroosSjundeå IF1.80 / 1.80
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.65 / 1.65
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat1.72 / 1.72
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku1.70 / 1.55
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.92 / 1.92
Noor-Eldin MahmoudHelsingfors IFK1.85 / -
Max MynttiVasa IS1.81 / 1.80
Jere NyströmKorian Ponsi1.88 / 1.86
Zakaria SaballyViipurin Urheilijat1.60 / 1.55
Miko TähkänenMerikarvian Into1.75 / 1.75
 
M16 seiväs (13)
Eemil HallikainenKaavin Kaiku4.30 / 4.30
Miro HeikkonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.65 / 3.65
Otto HiivolaKalannin Vankka4.60 / 4.60
Martti HyvärinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.45 / 4.45
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.25 / 4.25
Konsta KankainenTampereen Pyrintö4.45 / 4.40
Eerik MäkeläLahden Ahkera4.25 / 3.95
Johannes MäkeläHelsingin Kisa-Veikot3.80 / 3.80
Eetu TornbergRaahen Vesa3.60 / 3.60
Atte TuominenLahden Ahkera3.31 / 3.10
Väinö Vähä-KouvolaVehmaan Kiisto3.93 / 3.70
Verneri VesalaForssan Salama4.00 / 4.00
Kai YinSavonlinnan Riento3.00 / 3.00
 
M16 pituus (16)
Oliver ForsmanIF Raseborg5.86 / 5.73
Aatu HolopainenJoensuun Kataja5.79 / 5.79
Topi HuttunenVieremän Koitto5.99 / 5.99
Akseli HyytiäLaitilan Jyske6.42 / 6.42
Juho KallioLapuan Virkiä6.38 / 6.20
Aku KuljuJyväskylän Kenttäurheilijat5.61 / 5.61
Sisu MikkiläImatran Urheilijat6.63 / 6.63
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu5.57 / 5.57
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna5.73 / 5.73
Benjamin OlliVasa IS6.71 / 6.71
Daniel SaaristoIkaalisten Urheilijat5.33 / 4.94
Arttu SavilaaksoLimingan Niittomiehet6.07 / 6.07
Samuel ShamsKenttäurheilijat -586.29 / 6.29
Veeti VainionpääIkaalisten Urheilijat5.99 / 5.69
Ville VäliharjuTampereen Pyrintö5.87 / 5.87
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot6.48 / 6.48
 
M16 3-loikka (14)
Oliver ForsmanIF Raseborg11.86 / 11.86
Isak HöglundIF Drott12.30 / 12.30
Aatu HolopainenJoensuun Kataja12.70 / 12.70
Topi HuttunenVieremän Koitto12.23 / 12.23
Akseli HyytiäLaitilan Jyske12.51 / 12.51
Anselmi JaatinenUrjalan Urheilijat11.28 / 11.28
Juho KallioLapuan Virkiä13.18 / 13.18
Sisu MikkiläImatran Urheilijat13.28 / 13.28
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna12.52 / 12.52
Jere NyströmKorian Ponsi12.72 / 12.72
Roni RämäLahden Ahkera12.73 / 12.73
Samuel ShamsKenttäurheilijat -5812.40 / 12.40
Simeon VorselmanHelsingin Kisa-Veikot13.48 / 13.48
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura12.75 / 12.75
 
M16 kuula (14)
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna13.87 / 13.87
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu12.15 / 12.15
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat12.13 / 12.13
Anselmi KoskelaRiihimäen Kisko12.96 / 12.96
Jani LaaksoTammelan Ryske12.64 / 12.64
Max LampinenSomeron Esa14.03 / -
Henrik LehtinenLauttakylän Luja14.54 / 14.54
Eliel MulariKarhulan Katajaiset12.58 / 12.49
Eino PerämaaTampereen Pyrintö11.76 / 11.20
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku13.59 / 13.59
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku11.24 / 11.24
Juho SuominenPiikkiön Kehitys13.08 / 13.08
Riku TenhunenSiilinjärven Ponnistus13.20 / 13.20
Vili VälimäkiTammelan Ryske13.46 / 13.46
 
M16 kiekko (14)
Oskari HanhikoskiKaustisen Pohjan-Veikot35.92 / 35.92
Otto HiivolaKalannin Vankka46.45 / 46.45
Robin HildénIF Sibbo-Vargarna39.41 / 39.41
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu46.05 / 46.05
Topi HuttunenVieremän Koitto30.15 / 30.15
Max LampinenSomeron Esa45.79 / -
Henrik LehtinenLauttakylän Luja41.11 / 41.11
Eliel MulariKarhulan Katajaiset42.72 / 42.72
Kosti SaineKankaanpään Seudun Leisku51.17 / 51.17
Elias SairioKankaanpään Seudun Leisku41.44 / 41.44
Juho SuominenPiikkiön Kehitys44.89 / 44.89
Riku TenhunenSiilinjärven Ponnistus38.50 / 38.50
Oskar ToometTampereen Pyrintö26.98 / 26.98
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit38.40 / 38.40
 
M16 moukari (10)
Mikko HuhtaNurmijärven Yleisurheilu59.28 / 59.28
Aron JohanssonBorgå Akilles43.72 / 43.72
Jani LaaksoTammelan Ryske50.98 / 50.98
Max LampinenSomeron Esa71.71 / 71.71
Tuomas NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu41.01 / 41.01
Eemil SairioKankaanpään Seudun Leisku51.02 / 51.02
Juho SuominenPiikkiön Kehitys51.33 / 51.33
Riku TenhunenSiilinjärven Ponnistus50.35 / 50.35
Ville VäliharjuTampereen Pyrintö41.18 / 41.18
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit52.04 / 52.04
 
M16 keihäs (10)
Otto HiivolaKalannin Vankka60.98 / 60.98
Jaakko HonkaLimingan Niittomiehet55.27 / -
Patrick JokelaAlavuden Urheilijat52.63 / 52.63
Joonas LapinkeroJyväskylän Kenttäurheilijat48.85 / 48.85
Tuomas NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu46.72 / 46.72
Aapo NikkolaHelsingin Kisa-Veikot48.42 / 48.42
Mika NiskalaPohjan Koitto54.94 / 54.94
Teemu RantanenSeinäjoen Seudun Urheilijat41.92 / 41.92
Arno ToivolaRiihimäen Kisko56.05 / 56.05
Lenni Yli-KotilaKannuksen Ura64.14 / 64.14
 
M16 3000m kävely (3)
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu16:40.14 / 16:40.14
Sajan IrincheevEspoon Tapiot12:40.26 / 12:40.26
Miska JohanssonHeinolan Isku17:30.98 / 18:17.82
 
N16 100m (40)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu12.31 / 12.81
Nelli AnttonenImatran Urheilijat12.79 / 12.79
Laura EinamoHelsingfors IFK12.73 / 12.73
Minttu EskelinenIisalmen Visa12.54 / 12.54
Daniela Fernandez FuruTurun Urheiluliitto13.11 / 13.11
Minea FogelholmEspoon Tapiot12.35 / 12.35
Emma ForsIK Falken14.06 / 14.06
Emma HalonenSavonlinnan Riento13.62 / 13.62
Micaela HänninenVantaan Salamat13.41 / 13.41
Lotta JalonenJanakkalan Jana13.51 / 13.51
Aada JuhalaPorin Tarmo13.27 / 14.12
Terhi JunnoYlivieskan Kuula13.34 / 13.56
Eliisa KallioEurajoen Veikot12.88 / 12.88
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.88 / -
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.54
Aava KipinäJoensuun Kataja13.56 / 13.56
Tilda KorhonenSiilinjärven Ponnistus13.23 / 13.23
Venla LehtonenHelsingfors IFK13.27 / 13.27
Helmi LievonenRiihimäen Kisko12.86 / 13.05
Viveka LoukolaRaision Kuula12.83 / 12.96
Anni MäenpääSeinäjoen Seudun Urheilijat13.60 / 13.60
Anni NurminenTampereen Pyrintö13.01 / 13.01
Fanny ÖstmanIF Drott13.64 / 13.64
Iida PahtajaPohjan Koitto12.66 / 12.66
Ella PaukkuEsbo IF12.68 / 12.68
Inka RekonenTurun Toverit13.52 / -
Reetta RyynänenJoensuun Kataja12.97 / 12.97
Tiia SädeJoensuun Kataja13.19 / 13.19
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat12.89 / 12.89
Venla SarvilinnaEspoon Tapiot13.86 / 13.86
Jenni SimunaKuivasjärven Aura13.32 / 13.32
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö12.71 / 12.71
Liina TervoHelsingfors IFK12.48 / 12.48
Elvi ThiesEspoon Tapiot14.13 / 14.13
Ella TuohiniemiPorin Tarmo12.44 / 12.44
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö12.42 / 12.42
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo12.77 / 12.77
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu13.69 / 13.72
Vilma VesaluomaYlivieskan Kuula13.33 / 13.86
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.48 / -
 
N16 200m (36)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu25.41 / 26.40
Nelli AnttonenImatran Urheilijat26.42 / 26.42
Ina AppelqvistEsbo IF28.01 / 28.01
Laura EinamoHelsingfors IFK26.13 / 26.13
Minttu EskelinenIisalmen Visa25.80 / 25.80
Daniela Fernandez FuruTurun Urheiluliitto26.81 / 26.81
Carolina GrönroosLaitilan Jyske28.65 / -
Emma HalonenSavonlinnan Riento28.52 / 28.52
Aada JuhalaPorin Tarmo27.42 / 28.78
Eliisa KallioEurajoen Veikot27.14 / 27.14
Hille KankaanpääKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.29 / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa25.32 / 25.32
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot30.60 / -
Venla LehtonenHelsingfors IFK27.32 / 27.32
Helmi LievonenRiihimäen Kisko26.81 / -
Sofia MäättäEurajoen Veikot25.54 / 25.54
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto26.02 / 26.02
Hilda OilaEspoon Tapiot29.12 / 29.12
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat31.66 / -
Ella PaukkuEsbo IF26.26 / 26.26
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot29.17 / 29.17
Inka PöyryHelsingfors IFK25.15 / 25.15
Inka RekonenTurun Toverit30.91 / -
Reetta RyynänenJoensuun Kataja27.21 / 27.21
Tiia SädeJoensuun Kataja27.69 / 27.69
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat26.85 / 26.85
Serafina SalmiTampereen Urheilijat -3828.84 / -
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö26.75 / 26.75
Liina TervoHelsingfors IFK26.37 / 26.37
Riika TirkkonenJoensuun Kataja26.05 / 26.49
Elli VainioNaantalin Löyly27.54 / 27.54
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo26.26 / 26.37
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -3826.80 / 26.80
Sara VeijalainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.71 / -
Aino VenäläinenImatran Urheilijat26.43 / 26.87
Vilma VesaluomaYlivieskan Kuula28.14 / 28.35
 
N16 400m (18)
Anni BergLappeenrannan Urheilu-Miehet 61.9h / 61.9h
Laura EinamoHelsingfors IFK 61.2h / 61.2h
Carolina GrönroosLaitilan Jyske 61.36 / 61.36
Hilla KoivulaOulun Pyrintö 67.57 / 67.57
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa 56.92 / 56.92
Mona KorelinHelsingin Kisa-Veikot 66.36 / 66.36
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 63.33 / 63.33
Aada MäättäläToholammin Urheilijat 57.92 / 57.92
Lotta NurminenTurun Urheiluliitto 59.23 / 59.90
Hilda OilaEspoon Tapiot 67.1h / 67.1h
Aada OmbatiMikkelin Kilpa-Veikot - / -
Petranella PoranenHelsingin Kisa-Veikot 64.92 / 65.1h
Inka PöyryHelsingfors IFK 55.73 / 55.73
Laura StrömIF Nykarlebynejden - / -
Riika TirkkonenJoensuun Kataja 59.98 / 61.71
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF 60.73 / 60.73
Nadija VasylenkoTampereen Urheilijat -38 60.29 / 60.29
Aino VenäläinenImatran Urheilijat 60.78 / 60.78
 
N16 800m (20)
Salla AhonenImatran Urheilijat2:29.09 / 2:29.09
Ina AppelqvistEsbo IF2:38.10 / 2:38.10
Olivia EttanenKarhulan Urheilijat2:25.26 / 2:25.26
Nea HalttunenAsikkalan Raikas2:29.54 / 2:29.54
Olivia HänninenEspoon Tapiot2:21.58 / 2:21.58
Riia HiiteläNokian Urheilijat2:30.01 / 2:30.66
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit2:24.19 / 2:24.19
Carla JalkanenBorgå Akilles2:24.98 / 2:24.98
Sini KarjalainenIisalmen Visa2:18.51 / 2:18.51
Emma LooPargas IF2:25.90 / 2:25.90
Maisa MikkolaHelsingin Tarmo2:37.21 / 2:37.21
Ella MykkänenIisalmen Visa2:20.35 / 2:20.35
Anni NikuNivalan Urheilijat2:31.97 / 2:31.97
Emma NyströmHelsingfors IFK2:16.40 / 2:16.40
Eveliina PääkköVahdon Tuisku2:29.93 / 2:29.93
Sini RajaniemiLahden Ahkera2:13.25 / 2:13.25
Iida RautioNivalan Urheilijat2:41.28 / 2:41.28
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:41.92 / -
Serafina SalmiTampereen Urheilijat -382:32.22 / 2:32.22
Nelli ViskariValkealan Kajo2:18.87 / 2:18.87
 
N16 1500m (21)
Salla AhonenImatran Urheilijat 5:31.95 / 5:31.95
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:49.10 / 4:49.10
Nea HalttunenAsikkalan Raikas 5:23.47 / 5:23.47
Jenni JaatinenKalajoen Junkkarit 5:06.91 / 5:06.91
Carla JalkanenBorgå Akilles 5:01.01 / 5:01.01
Sini KarjalainenIisalmen Visa 4:47.79 / 4:47.79
Meeri KorhonenKuivasjärven Aura 5:00.49 / 5:00.49
Melissa KykyriKälviän Tarmo 5:13.68 / 5:13.68
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:45.32 / 4:45.32
Aino MannerNoormarkun Nopsa 5:20.72 / -
Maisa MikkolaHelsingin Tarmo 5:28.75 / 5:28.75
Ella MykkänenIisalmen Visa 4:58.95 / 4:58.95
Petriina NiininenNokian Urheilijat 5:00.87 / 5:00.87
Anni NikuNivalan Urheilijat 6:13.48 / -
Emma NyströmHelsingfors IFK 5:03.26 / 5:03.26
Enni PetreliusPohjan Koitto 4:48.21 / 4:48.21
Sini RajaniemiLahden Ahkera 4:56.66 / -
Iida RautioNivalan Urheilijat 5:56.94 / -
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo 5:00.35 / 5:00.35
Emma SyväojaLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Nelli ViskariValkealan Kajo 4:43.55 / 4:43.55
 
N16 3000m (11)
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet11:09.70 / 11:09.70
Salla IsoherranenViipurin Urheilijat - / -
Meeri KorhonenKuivasjärven Aura11:15.31 / 11:15.31
Melissa KykyriKälviän Tarmo11:08.35 / 11:08.35
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Aino MannerNoormarkun Nopsa11:40.88 / 11:40.88
Petriina NiininenNokian Urheilijat10:44.65 / 10:44.65
Enni PetreliusPohjan Koitto10:42.77 / 10:42.77
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo10:48.27 / 10:48.27
Nelli ViskariValkealan Kajo - / -
Teodora WesterlundIF Drott11:16.66 / 11:16.66
 
N16 100m aj (14)
Takwa AdamVantaan Salamat15.68 / 15.68
Minea FogelholmEspoon Tapiot14.24 / 14.24
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet16.90 / 16.90
Tilda HöglundIF Drott15.77 / 15.77
Lotta JalonenJanakkalan Jana15.58 / 15.58
Erin KainulainenSavonlinnan Riento15.82 / 15.82
Helmiina KivilahtiPorin Yleisurheilu - / -
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet14.99 / 14.99
Anni NurminenTampereen Pyrintö15.26 / 15.26
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja15.37 / 15.37
Reetta RyynänenJoensuun Kataja15.61 / 15.61
Oona SyyriForssan Salama15.98 / 15.98
Liina TervoHelsingfors IFK14.38 / 14.38
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö14.07 / 14.07
 
N16 400m aj (14)
Erin KainulainenSavonlinnan Riento 70.56 / 70.56
Nora Koskela-KoivistoHelsingfors IFK 71.85 / 71.85
Emmi LampioKeravan Urheilijat 73.77 / 73.77
Carla LiukkonenEspoon Tapiot 64.27 / 64.27
Laura LoponenOulun Pyrintö 61.67 / 61.67
Viveka LoukolaRaision Kuula 65.14 / 65.14
Aada MäättäläToholammin Urheilijat 62.13 / 62.13
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö 69.86 / 69.86
Lotta NurminenTurun Urheiluliitto 68.01 / 68.01
Ella PaukkuEsbo IF 66.30 / 66.30
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera 62.99 / 62.99
Jelizaveta TsubarevaSjundeå IF 65.88 / 65.88
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö 63.47 / 63.47
 
N16 2000m ej (5)
Henna EineluotoLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo 7:40.51 / 7:40.51
Nora KytäjäLempäälän Kisa Yleisurheilu 7:15.58 / 7:15.58
Enni PetreliusPohjan Koitto 7:14.53 / 7:14.53
Emma SyväojaLappeenrannan Urheilu-Miehet 8:20.17 / 8:20.17
 
N16 korkeus (12)
Neea-Maria JokiPohjan Koitto1.70 / 1.68
Emma KammonenSiilinjärven Ponnistus1.63 / 1.50
Anni KonnuImatran Urheilijat1.64 / 1.64
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.63 / 1.55
Henni LiimattaMaskun Kataja1.59 / 1.55
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko1.65 / 1.60
Jenina LuotonenLaitilan Jyske1.55 / 1.55
Lotta MäkeläTampereen Pyrintö1.50 / 1.50
Elena Ohra-AhoÄhtärin Urheilijat1.54 / 1.45
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat1.50 / 1.50
Viivi PeräläNaantalin Löyly1.60 / 1.50
Alina VirtanenPiikkiön Kehitys1.60 / 1.50
 
N16 seiväs (10)
Hertta AhonenTurun Urheiluliitto3.08 / 2.92
Maija BorenLieksan Urheilijat3.50 / 3.50
Aino HongistoTurun Urheiluliitto2.84 / 2.82
Emma HovirintaTurun Urheiluliitto3.10 / 3.10
Ilona JärvenpääKeuruun Kisailijat2.92 / 2.82
Saara KivikariTurun Weikot Yleisurheilu2.40 / 2.40
Vanessa LindbergRiihimäen Kisko3.50 / 3.45
Vilma MikkolaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu3.55 / 3.50
Fanny OjalaSeinäjoen Seudun Urheilijat2.82 / 2.70
Felicia VikströmLarsmo IF3.10 / 3.10
 
N16 pituus (29)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.74 / 5.12
Laura-Kaisa AitanevaIlmajoen Kisailijat5.18 / 5.18
Olivia AsikainenKaipolan Vire5.56 / 5.56
Gisela BergströmBorgå Akilles5.20 / 5.20
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu5.42 / 4.80
Minttu EskelinenIisalmen Visa5.54 / 5.40
Micaela HänninenVantaan Salamat4.90 / 4.90
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu5.25 / 5.25
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet4.70 / 4.70
Tilda HöglundIF Drott5.11 / 5.11
Sonja JääskeläinenKarstulan Kiva5.26 / 5.26
Anni KonnuImatran Urheilijat4.74 / 4.74
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot5.36 / 5.36
Sanni LentoTampereen Pyrintö5.15 / 5.10
Vanessa LindbergIF Sibbo-Vargarna4.77 / 4.77
Emma LooPargas IF5.18 / 5.18
Viveka LoukolaRaision Kuula4.87 / 4.87
Sofia MäättäEurajoen Veikot5.51 / 5.51
Milja MahlavuoriLappeenrannan Urheilu-Miehet5.12 / 5.12
Moona MäkeläHämeenlinnan Tarmo5.16 / 5.16
Anni NurminenTampereen Pyrintö5.31 / 5.05
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu4.60 / 4.58
Ilona SaarikunnasLahden Ahkera5.41 / 5.39
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö4.95 / 4.95
Tiia SädeJoensuun Kataja5.06 / 5.06
Josefina SalmiIkaalisten Urheilijat4.84 / 4.63
Maria SuntioKarhulan Katajaiset5.01 / 5.01
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot5.16 / 5.16
Rosa ValkendorffLappeenrannan Urheilu-Miehet4.82 / 4.46
 
N16 3-loikka (22)
Elisa AlastaloRiihimäen Kisko10.65 / 10.36
Ina AppelqvistEsbo IF10.13 / 10.13
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.65 / 10.24
Micaela HänninenVantaan Salamat9.69 / 9.37
Vilma HarilainenTurun Weikot Yleisurheilu10.81 / 10.81
Anna HelanderLimingan Niittomiehet10.11 / 10.04
Jenny-Maria JäniskangasKankaanpään Seudun Leisku10.40 / 10.40
Erin KainulainenSavonlinnan Riento11.38 / 11.11
Ella KärkiVaasan Vasama10.28 / 10.28
Aava KipinäJoensuun Kataja10.19 / 10.19
Lilja KoskelaHelsingin Kisa-Veikot11.68 / 11.68
Sanni LentoTampereen Pyrintö11.51 / 11.51
Emma LooPargas IF10.37 / 10.37
Siiri NyyssönenJoensuun Kataja11.47 / 11.47
Fanny ÖstmanIF Drott10.07 / 10.07
Emmi RonkainenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu9.99 / 9.99
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö11.24 / 10.89
Noora SihvonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.17 / 11.17
Oona SyyriForssan Salama10.94 / 10.74
Petra VäkeväinenLappajärven Veikot10.58 / 10.58
Rosa ValkendorffLappeenrannan Urheilu-Miehet10.34 / 9.63
Kia WirenRekolan Raikas9.66 / 9.44
 
N16 kuula (18)
Ronja HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat10.87 / 10.87
Janna HuuhoPyhäselän Urheilijat12.10 / 11.55
Tiina JärvinenLahden Ahkera13.93 / 13.93
Emma KammonenSiilinjärven Ponnistus11.27 / 10.95
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot10.89 / 10.89
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot15.17 / 14.05
Henni LiimattaMaskun Kataja11.99 / 11.99
Carla LiukkonenEspoon Tapiot12.36 / 11.35
Moona MäkeläHämeenlinnan Tarmo12.36 / 11.51
Siru MyllykangasHeinolan Isku10.58 / 10.36
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat9.81 / 9.37
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja12.85 / -
Neea SuhonenViialan Valtti10.01 / 10.01
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko10.24 / 10.24
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö11.69 / 11.40
Lumi VahteristoToijalan Vauhti11.35 / 11.35
Jonna VirénLiljendal IK12.42 / 12.42
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana9.67 / 9.67
 
N16 kiekko (18)
Jonna AholaKaipolan Vire26.92 / 26.92
Erica ÅminneIF Åsarna26.35 / 26.35
Ida CardonaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu29.56 / 29.56
Lyydia HerralaTöysän Veto37.75 / 37.75
Emilia ImmonenJyväskylän Kenttäurheilijat30.96 / 30.96
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot29.36 / 29.36
Tiia KopsalaKannuksen Ura27.00 / 25.10
Emmi KotamäkiNurmijärven Yleisurheilu27.26 / 27.26
Sanni KrapiLoimaan Jankko38.46 / 38.46
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu30.36 / 30.36
Carla LiukkonenEspoon Tapiot29.22 / 29.22
Pinja MuotkaLahden Ahkera30.34 / 30.34
Pinja NaulaTurun Urheiluliitto42.26 / 42.26
Nelli PajulaJyväskylän Kenttäurheilijat33.40 / 33.40
Jasmin PajunenPorin Yleisurheilu28.93 / 28.93
Anette SaalismaaPudasjärven Urheilijat43.01 / 43.01
Jonna VirénLiljendal IK30.16 / 30.16
Jenniina VirtanenJanakkalan Jana27.22 / 27.22
 
N16 moukari (14)
Jonna AholaKaipolan Vire45.85 / 43.42
Sandra HongellIF Åsarna46.11 / 46.11
Tuuli KammonenMikkelin Kilpa-Veikot45.71 / 45.71
Terhi KangastieLappajärven Veikot48.55 / 48.55
Tilda KorhonenSiilinjärven Ponnistus44.43 / 43.86
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot53.84 / 53.84
Tyyne LaukkanenEspoon Tapiot48.02 / 46.73
Emmi MaloLopen Urheilijat55.72 / 55.72
Siru MyllykangasHeinolan Isku44.59 / 44.59
Sara PuustinenBorgå Akilles53.84 / 46.18
Charlotta SandkullaIF Åsarna56.99 / 56.99
Viivi TaipalePälkäneen Luja-Lukko39.58 / 39.58
Anna VillförVasa IS41.31 / 41.31
Sofia WahlstedtBorgå Akilles41.18 / 40.40
 
N16 keihäs (13)
Noora HaapaniemiTeuvan Rivakka45.80 / 45.80
Elisa HilskaLappeenrannan Urheilu-Miehet36.66 / 36.66
Emma KammonenSiilinjärven Ponnistus31.86 / 31.86
Salla KoskimäkiKaustisen Pohjan-Veikot48.65 / 48.65
Helmiina KynnäsSaarijärven Pullistus46.53 / 46.53
Sohvi LaineLahden Ahkera33.86 / 33.86
Kristiina LaitinenLempäälän Kisa Yleisurheilu31.14 / 31.14
Nanna LeivonenJyväskylän Kenttäurheilijat47.09 / 47.09
Siiri NikulaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu40.59 / 40.59
Tiisa PaukkuPihtiputaan Tuisku45.69 / 45.69
Neea SuhonenViialan Valtti33.71 / 33.71
Vilma ToivonenHämeenlinnan Tarmo38.54 / 38.54
Minttu TurunenKuopion Reipas46.04 / 46.04
 
N16 3000m kävely (4)
Cindy AhponenPyhäselän Urheilijat14:05.4h / 14:05.4h
Liina AhtiainenTurun Urheiluliitto15:56.63 / 16:17.91
Anna KokkoKuivasjärven Aura16:46.06 / 16:48.50
Taika NurroRekolan Raikas17:32.58 / 17:48.36