Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
pm-kilpailut
16.07. klo 18:00 Avoimet Satakunnan Mestaruuskilpailut
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 116 henk. (189 lajisuoritusta)
M 100m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Samir DemnatiIkaalisten Urheilijat10.88 / 11.17
Eero HelppolainenPorin Tarmo11.14 / 11.14
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku11.45 / 11.69
Patrik JakonenNakkilan Vire11.23 / 11.48
Lauri NiemiKankaanpään Seudun Leisku11.86 / 12.07
Aleksi NieminenPorin Tarmo11.92 / 11.92
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa14.15 / -
 
M 400m (8)
Heikki ÄijäläNousiaisten Susi 50.35 / 50.35
Iiro HeinoPorin Yleisurheilu 51.75 / -
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima 50.16 / 50.16
Kalle RaitalaTampereen Pyrintö 49.80 / 50.56
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy 51.85 / 52.82
Robert SilenkoLauttakylän Luja 51.28 / 51.28
Sakari VatunenPorin Tarmo 61.53 / -
Julius WalliNoormarkun Nopsa - / -
 
M 1500m (2)
Samuli KeroVammalan seudun Voima 4:44.93 / 4:44.93
Jouko MahlamäkiLauttakylän Luja 4:07.9h / -
 
M 110m aj (3)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku15.31 / 15.34
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit16.57 / 16.57
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy15.69 / 15.69
 
M 400m aj (1)
Aleksi NieminenPorin Tarmo 60.25 / -
 
M korkeus (4)
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit1.83 / 1.83
Samuli NurminenNoormarkun Nopsa2.05 / -
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy1.72 / 1.72
Jussi VälimäkiNoormarkun Nopsa1.97 / -
 
M seiväs (4)
Andrei KiviharjuEsbo IF4.02 / 4.02
Artjom KiviharjuEsbo IF3.40 / 3.40
Olli RannikkoNokian Urheilijat5.38 / 5.00
Jussi VälimäkiNoormarkun Nopsa4.80 / -
 
M 3-loikka (4)
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku11.38 / 11.26
Kari MajuriHarjavallan Jymy14.61 / 12.18
Kimmo MäkeläinenRauman Työväen Urheilijat13.78 / 11.05
Matti SaunanenIkaalisten Urheilijat8.74 / -
 
M kuula (5)
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit12.92 / 12.73
Olli NiemiKangasalan Kisa15.03 / 14.75
Aki NurminenSiikaisten Sisu11.84 / 11.84
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy12.52 / 12.28
Jussi VälimäkiNoormarkun Nopsa14.43 / -
 
M kiekko (3)
Mikko KarppanenTampereen Urheilijat -3837.91 / 34.30
Ville KiviojaNokian Urheilijat58.43 / 55.31
Olli NiemiKangasalan Kisa45.02 / 45.02
 
M moukari (2)
Oskari EskolaSäkylän Urheilijat56.71 / 56.71
Tomi RantanenHarjavallan Työväen Urheilijat48.08 / 41.77
 
M keihäs (6)
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit53.28 / 53.28
Aki NurminenSiikaisten Sisu65.05 / 55.06
Risto RuohoNakkilan Vire65.27 / 63.61
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy52.97 / 50.23
Matti SaunanenIkaalisten Urheilijat35.30 / 35.30
Jussi VälimäkiNoormarkun Nopsa57.88 / -
 
N 100m (12)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu12.64 / 12.65
Aino EnoLauttakylän Luja12.92 / 12.92
Jenni KahriSiikaisten Sisu13.95 / 13.95
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu13.50 / 13.50
Karoliina KujanpääValkeakosken Haka12.35 / 13.00
Pritne LemberNoormarkun Nopsa12.66 / 12.66
Vilma LindroosPorin Tarmo12.45 / 12.45
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa13.29 / 13.29
Emilia PyysaloKankaanpään Seudun Leisku14.28 / 14.29
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat13.29 / 13.29
Nina SeppäläPorin Yleisurheilu14.27 / -
Milja ThuresonTurun Toverit11.62 / 11.84
 
N 400m (11)
Kaisa ÄijäläNousiaisten Susi 63.35 / 63.35
Jessica JunkkalaVammalan seudun Voima - / -
Katriina LaurilaVammalan seudun Voima 70.45 / -
Inari LeppäniemiKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu 67.10 / 67.10
Vilma LindroosPorin Tarmo 60.86 / 60.86
Veera MattilaVammalan seudun Voima 60.73 / 60.73
Johanna NieminenVammalan seudun Voima 63.68 / 64.71
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat 62.65 / 62.65
Milja ThuresonTurun Toverit 54.21 / 55.59
Sini VäliläPorin Yleisurheilu 64.70 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 56.07 / 56.07
 
N 1500m (3)
Aino MannerNoormarkun Nopsa - / -
Roosa MarjaniemiNoormarkun Nopsa 5:03.36 / 5:29.22
Sirpa RiitamäkiVirtain Urheilijat 4:53.00 / -
 
N 100m aj (5)
Aino EnoLauttakylän Luja16.08 / 16.08
Senja LammiKankaanpään Seudun Leisku15.58 / -
Pritne LemberNoormarkun Nopsa15.36 / 15.36
Laura LepistöPorin Yleisurheilu16.01 / 16.11
Wilhelmiina MyllykoskiKankaanpään Seudun Leisku - / -
 
N 400m aj (4)
Aino EnoLauttakylän Luja 65.80 / 69.24
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö 61.88 / 65.35
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa 67.34 / 67.34
Pritne LemberNoormarkun Nopsa - / -
 
N korkeus (2)
Laura LepistöPorin Yleisurheilu1.54 / 1.54
Janica NurminenSiikaisten Sisu1.45 / 1.43
 
N seiväs (2)
Friida KivistöKalajoen Junkkarit3.40 / 3.40
Klaara KivistöKalajoen Junkkarit2.70 / 2.70
 
N 3-loikka (5)
Eveliina HavialaNakkilan Vire8.85 / -
Eeva KariNakkilan Vire10.47 / 10.47
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu10.53 / 10.53
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot10.93 / 10.78
Nina SeppäläPorin Yleisurheilu10.26 / 10.26
 
N kuula (3)
Maarit Iso-JaakkolaPunkalaitumen Kunto13.30 / 11.48
Marika LähteenmäkiIkaalisten Urheilijat11.27 / 9.56
Jane LemberNoormarkun Nopsa10.10 / 10.10
 
N kiekko (4)
Maarit Iso-JaakkolaPunkalaitumen Kunto35.82 / 29.61
Marika LähteenmäkiIkaalisten Urheilijat34.94 / 26.85
Jane LemberNoormarkun Nopsa32.68 / 32.68
Petra ValkamaIlmajoen Kisailijat38.44 / 38.35
 
N moukari (3)
Maarit Iso-JaakkolaPunkalaitumen Kunto42.09 / 36.40
Wilhelmiina MyllykoskiKankaanpään Seudun Leisku - / -
Maija ValliKurikan Ryhti58.04 / 57.95
 
N keihäs (4)
Maarit Iso-JaakkolaPunkalaitumen Kunto23.40 / -
Marika LähteenmäkiIkaalisten Urheilijat43.68 / 31.13
Jane LemberNoormarkun Nopsa - / -
Laura LepistöPorin Yleisurheilu37.47 / 37.47
 
M19 110m aj (2)
Aleksi HakanenLauttakylän Luja16.65 / -
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -38 - / -
 
M19 kuula (2)
Aleksi HakanenLauttakylän Luja12.32 / 12.32
Ilmari OhristoKankaanpään Seudun Leisku10.65 / 10.65
 
M19 kiekko (3)
Aleksi HakanenLauttakylän Luja - / -
Rami KankaanpääIlmajoen Kisailijat52.90 / 52.90
Heikki LeveelahtiVirtain Urheilijat47.29 / 44.97
 
M19 moukari (1)
Veikka RajalaTampereen Pyrintö58.74 / 58.74
 
M17 200m (3)
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat24.08 / 24.09
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku27.48 / -
Robert SilenkoLauttakylän Luja22.93 / 22.93
 
M17 3000m (1)
Samuli KeroVammalan seudun Voima10:19.42 / -
 
M17 110m aj (3)
Andrei KiviharjuEsbo IF16.32 / 16.32
Artjom KiviharjuEsbo IF21.01 / 21.01
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa - / -
 
M17 400m aj (1)
Andrei KiviharjuEsbo IF 59.67 / 59.67
 
M17 kuula (3)
Veikka GranatNoormarkun Nopsa - / -
Johannes KivirantaKankaanpään Seudun Leisku11.58 / -
Manu KurriNakkilan Vire11.59 / 11.59
 
M17 kiekko (4)
Andrei KiviharjuEsbo IF37.03 / 32.11
Artjom KiviharjuEsbo IF17.08 / 17.08
Johannes KivirantaKankaanpään Seudun Leisku43.90 / 43.90
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat44.14 / 44.14
 
M17 moukari (4)
Elmeri EskolaSäkylän Urheilijat62.49 / 62.49
Lauri HirveläJämsänkosken Ilves61.10 / 61.10
Manu KurriNakkilan Vire54.10 / 54.10
Leevi LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu57.39 / 57.39
 
M17 keihäs (5)
Veikka GranatNoormarkun Nopsa - / -
Tim HeininenRauman Urheilijat38.17 / 38.17
Petri HynnäSäkylän Urheilijat41.29 / -
Eetu JalonenSäkylän Urheilijat29.76 / -
Juuso LönnbergPorin Yleisurheilu41.69 / 41.69
 
N17 200m (7)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu25.62 / 25.62
Jessica JunkkalaVammalan seudun Voima31.20 / -
Jenni KahriSiikaisten Sisu - / -
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu29.26 / 29.26
Sonja PuumalainenSäkylän Urheilijat27.41 / 27.65
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat27.62 / 27.62
Sara TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat27.10 / -
 
N17 800m (4)
Mila JokinenVammalan seudun Voima2:46.77 / 2:46.77
Jessica JunkkalaVammalan seudun Voima2:27.00 / 2:27.73
Aino MannerNoormarkun Nopsa2:31.13 / 2:31.13
Sini SiroParkanon Urheilijat2:39.85 / -
 
N17 3000m (1)
Susanna PalomäkiUlvila Sport Team - / -
 
N17 100m aj (4)
Liinu KarjalaPorin Yleisurheilu17.74 / 17.74
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot14.99 / 14.99
Aada PuosiEurajoen Veikot15.89 / 15.89
Vilma ReunanenYläneen Kiri15.70 / 15.70
 
N17 400m aj (2)
Veera MattilaVammalan seudun Voima 66.89 / 66.89
Aada PuosiEurajoen Veikot - / -
 
N17 pituus (12)
Emilia AaltonenSäkylän Urheilijat4.17 / -
Liuba AgapovaKankaanpään Seudun Leisku4.04 / 4.04
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.18 / 5.18
Jenna JärvinenKankaanpään Seudun Leisku4.23 / 4.23
Jenni KahriSiikaisten Sisu4.21 / 4.18
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu5.22 / 5.22
Henna KaunistolaLauttakylän Luja4.53 / 4.45
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot5.08 / 5.03
Liina MäkinenSäkylän Urheilijat4.79 / 4.75
Aada-Olivia OksanenNoormarkun Nopsa4.79 / 4.79
Nina SeppäläPorin Yleisurheilu4.81 / -
Anniina VehkalaSiikaisten Sisu4.50 / 4.50
 
N17 kuula (3)
Maria JuhalaKankaanpään Seudun Leisku9.88 / 9.88
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa10.32 / 10.32
Sini SiroParkanon Urheilijat11.39 / 11.39
 
N17 kiekko (3)
Maria JuhalaKankaanpään Seudun Leisku29.39 / 29.39
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa30.90 / 30.90
Emilia PyysaloKankaanpään Seudun Leisku26.54 / 26.54
 
N17 moukari (11)
Emmanuela KoomsonIF Länken54.61 / 54.61
Arlea KoskenniemiTampereen Urheilijat -3845.74 / 45.74
Elisabet KujanpääValkeakosken Haka33.61 / 33.61
Jaana LeppinenKarijoen Tappara49.53 / 49.53
Tiia LindgrenPorin Tarmo52.09 / 52.09
Jessi LopeNoormarkun Nopsa35.77 / 35.77
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa37.28 / 37.28
Aino MannerNoormarkun Nopsa23.10 / 23.10
Senja PanttiBorgå Akilles50.33 / 50.33
Mea RosenvallNakkilan Vire26.60 / -
Marika VirtanenSomeron Esa60.51 / 60.51
 
N17 keihäs (3)
Eveliina HavialaNakkilan Vire - / -
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa - / -
Janica NurminenSiikaisten Sisu - / -