Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Piiriottelu
30.07. klo 17:30 Piiriottelu ( HämSY-SatY-VarSY-EPU )
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 183 henk. (222 lajisuoritusta)
M17 100m (8)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Juho HaapalaMaskun Kataja11.22 / 11.22
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat11.75 / 11.97
Jonne LeppinenKurikan Ryhti11.84 / 11.84
Valtteri LoukoLapuan Virkiä11.23 / 11.23
Joel TurkkaTampereen Pyrintö11.03 / 11.03
Leo VanhanenRauman Urheilijat12.78 / 12.16
Ilmari VuorelaLaitilan Jyske11.46 / 11.46
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo10.94 / 10.94
 
M17 400m (8)
Juho HaapalaMaskun Kataja 51.33 / 51.33
Joonatan HuilaSäkylän Urheilijat - / -
Mika KetolaAlahärmän Kisa 56.70 / 56.70
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto 51.76 / 51.76
Julius LehtoTampereen Urheilijat -38 51.80 / 51.80
Santeri OinonenVammalan seudun Voima - / -
Tommi SaarinenAlavuden Urheilijat 57.95 / 57.95
Roope TurunenIkaalisten Urheilijat 55.23 / -
 
M17 800m (8)
Remi HolvitieKalannin Vankka2:07.19 / 2:07.19
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:06.75 / 2:06.75
Tino KnuutilaKankaanpään Seudun Leisku2:12.35 / 2:12.35
Heikki KumaraLaihian Luja1:57.64 / 1:57.64
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu2:11.52 / 2:11.52
Mikael SalminenNaantalin Löyly2:07.80 / 2:07.80
Juho SeppäläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:02.29 / 2:02.29
Arvi VäreHämeenlinnan Tarmo2:05.05 / 2:05.05
 
M17 3000m (7)
Niklas ErkintaloNoormarkun Nopsa 9:27.17 / 9:43.62
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat 9:09.00 / 9:09.00
Samuli KeroVammalan seudun Voima10:05.25 / 10:05.25
Konsta MäntyvaaraTampereen Pyrintö10:31.38 / 10:31.38
Kalle OksanenMaskun Kataja10:00.93 / 10:00.93
Teemu PihlajamäkiLapuan Virkiä - / -
Pyry SuojanenTurun Urheiluliitto 9:34.69 / 9:34.69
 
M17 110m aj (6)
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat15.76 / 15.76
Valtteri LoukoLapuan Virkiä14.76 / 14.76
Oliver OksanenNoormarkun Nopsa16.80 / 16.80
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö14.55 / 14.55
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto15.00 / 15.00
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto15.87 / 15.87
 
M17 400m aj (6)
Rasmus HaavistoMaskun Kataja 61.39 / 61.39
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat 63.70 / -
Iivo KalajokiTurun Urheiluliitto 60.57 / -
Frans KoivulaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 57.70 / 57.70
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö 56.01 / 56.01
 
M17 korkeus (8)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.80 / 1.80
Ilari HiltunenKaarinan Ura1.76 / -
Elias KurumaaKankaanpään Seudun Leisku1.70 / 1.70
Taavi LauttamusKauhavan Wisa1.60 / 1.60
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu1.92 / 1.92
Eero MäkinenÄhtärin Urheilijat1.81 / 1.81
Joonatan VeijolaHämeenlinnan Tarmo1.91 / 1.91
Daniel VuoristoVehmaan Kiisto1.69 / 1.69
 
M17 seiväs (7)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.17 / 4.17
Otto HiivolaKalannin Vankka4.30 / 4.30
Akseli HyytiäLaitilan Jyske4.10 / 4.10
Konsta KankainenTampereen Pyrintö4.10 / 4.10
Atte KortehistoSeinäjoen Seudun Urheilijat3.50 / 3.20
Sameli PukkinenVaasan Toverit3.90 / 3.90
Verneri VesalaForssan Salama3.70 / 3.70
 
M17 pituus (8)
Juho KallioLapuan Virkiä6.36 / 6.36
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku5.61 / 5.61
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat6.00 / 5.84
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat6.28 / 6.28
Arttu TauriainenPerniön Urheilijat6.32 / 6.32
Veeti VainionpääIkaalisten Urheilijat5.99 / 5.99
Leo VanhanenRauman Urheilijat5.63 / 5.63
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto6.27 / 6.27
 
M17 3-loikka (8)
Mathias GustafssonTurun Urheiluliitto12.54 / 12.54
Ilari HiltunenKaarinan Ura13.09 / 13.05
Juho KahelinTampereen Pyrintö11.90 / 11.90
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku12.30 / 12.30
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu12.32 / 12.32
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö13.26 / 13.26
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat12.65 / 12.65
Santeri YliseläLapuan Virkiä11.24 / -
 
M17 kuula (7)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys13.53 / 13.53
Taneli KarvonenMynämäen Isku15.84 / 15.84
Johannes KivirantaKankaanpään Seudun Leisku11.58 / -
Leevi LampénLempäälän Kisa Yleisurheilu12.29 / 12.29
Henrik LehtinenLauttakylän Luja - / -
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat12.99 / 12.99
Linus NurminenKristiinan Urheilijat16.16 / 16.16
 
M17 kiekko (7)
Mico EkmanPiikkiön Kehitys40.74 / 40.74
Taneli KarvonenMynämäen Isku47.19 / 47.19
Johannes KivirantaKankaanpään Seudun Leisku48.62 / 48.62
Leevi LampénLempäälän Kisa Yleisurheilu36.84 / 36.84
Juho LeveelahtiVirtain Urheilijat45.15 / 45.15
Juho-Joel MäenpääLappajärven Veikot43.50 / 43.50
Olavi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit - / -
 
M17 moukari (7)
Elmeri EskolaSäkylän Urheilijat62.49 / 62.49
Lauri KakkoSomeron Esa43.11 / 43.11
Max LampinenSomeron Esa61.71 / 61.71
Leevi LipponenLempäälän Kisa Yleisurheilu57.39 / 57.39
Juha NärhiLempäälän Kisa Yleisurheilu52.93 / 52.93
Toivo TarvainenKauhavan Wisa - / -
Jaakko TenhunenLappajärven Veikot62.10 / 62.10
 
M17 keihäs (8)
Eemeli AarnioNaantalin Löyly67.27 / 67.27
Otto HiivolaKalannin Vankka - / -
Petri HynnäSäkylän Urheilijat43.82 / 43.82
Juho KahelinTampereen Pyrintö44.32 / 44.32
Juuso LönnbergPorin Yleisurheilu41.69 / 41.69
Juho TakanenKuortaneen Kunto67.21 / 67.21
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö43.30 / 43.30
Santeri YliseläLapuan Virkiä51.62 / 51.62
 
M17 3000m kävely (5)
Otto AhonenTampereen Pyrintö18:04.68 / 18:06.7h
Jerry JokinenNaantalin Löyly12:43.0h / -
Mika KetolaAlahärmän Kisa18:49.80 / -
Akseli LeinoUrjalan Urheilijat16:24.74 / 16:24.74
Oskari MatilaKuortaneen Kunto18:11.33 / 18:11.33
 
N17 100m (8)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu12.45 / 12.45
Sofia MäättäEurajoen Veikot12.80 / 12.80
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto12.65 / 12.65
Emma TainioPaimion Urheilijat12.59 / 12.59
Vilma VäliharjuTampereen Pyrintö12.71 / 12.71
Erika VälkkynenHämeenlinnan Tarmo12.84 / 12.84
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat12.74 / 12.74
Inka-Maria YlitaloLapuan Virkiä12.50 / 12.50
 
N17 400m (7)
Noora HarjuIlmajoen Kisailijat - / -
Olivia HeinoTurun Urheiluliitto - / -
Eerika KoivuniemiKauhavan Wisa 61.66 / -
Ilona LampilaVammalan seudun Voima 64.45 / 64.45
Rosa MuurasniemiTampereen Pyrintö 60.13 / 63.35
Lotta NurminenTurun Urheiluliitto 59.23 / 59.23
Kaisu SeppäläSäkylän Urheilijat 62.65 / 62.65
 
N17 800m (8)
Senja GustafssonKauhavan Wisa2:33.08 / 2:33.83
Viola GustafssonKauhavan Wisa2:34.86 / 2:34.86
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja2:17.00 / 2:17.00
Siiri OjanenTurun Urheiluliitto2:24.01 / 2:24.01
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat2:25.75 / 2:25.75
Sani RajalaEurajoen Veikot2:26.18 / 2:26.18
Muska SandenSalon Vilpas2:25.32 / 2:25.32
Ida-Sofia SimolaHämeenlinnan Tarmo2:24.34 / 2:26.30
 
N17 3000m (8)
Nelli HiippavuoriTurun Urheiluliitto11:16.28 / -
Liisa JalavaTurun Urheiluliitto - / -
Helmi KarjainenLempäälän Kisa Yleisurheilu10:49.23 / 10:49.23
Pinja KoivistoKauhavan Wisa11:48.74 / 11:48.74
Aino LausniemiLauttakylän Luja11:03.84 / 11:03.84
Maria PeltoniemiTampereen Pyrintö11:11.65 / 11:11.65
Vilma PereEuran Raiku - / -
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
 
N17 100m aj (7)
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot14.85 / 14.85
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat15.41 / 15.41
Edit NurminenTurun Urheiluliitto14.90 / 14.90
Aada PuosiEurajoen Veikot15.75 / 15.75
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat15.14 / 15.14
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö14.56 / 14.56
Iida VerainenNousiaisten Susi14.40 / 14.40
 
N17 400m aj (8)
Viveka LoukolaRaision Kuula - / -
Veera MattilaVammalan seudun Voima 63.85 / 63.85
Anni NurminenTampereen Pyrintö - / -
Ilana OnnelaNaantalin Löyly 66.71 / 66.71
Aada PuosiEurajoen Veikot 67.89 / 67.89
Sanni PynttäriAlavuden Urheilijat 73.54 / -
Meri SuomalainenTeuvan Rivakka 68.33 / -
Helmi TarkiainenTampereen Pyrintö - / -
 
N17 korkeus (8)
Aino AaltoHämeenlinnan Tarmo1.73 / 1.73
Sofie Latva-RiskuPorin Tarmo1.60 / 1.60
Milja MäkirantaVähänkyrön Viesti1.58 / 1.58
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat1.61 / 1.61
Wolferiina MörönenTurun Urheiluliitto1.59 / 1.59
Viivi PeräläNaantalin Löyly1.59 / 1.53
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö1.63 / 1.59
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa1.55 / 1.55
 
N17 seiväs (8)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö3.30 / 3.30
Iida KujanpääTampereen Pyrintö3.30 / 3.30
Janna-Juulia MäenpääLappajärven Veikot3.00 / 3.00
Heidi NyrhinenVähänkyrön Viesti3.15 / 3.15
Minttu PeltonenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu3.00 / 3.00
Riikka VirkkiSomeron Esa3.05 / 3.05
Julia VuolliKosken Kaiku3.30 / 3.30
Nuppu WillmanNoormarkun Nopsa2.60 / 2.60
 
N17 pituus (8)
Inkeri AhokasPorin Yleisurheilu5.74 / 5.74
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.70 / 5.70
Emilia HeinoTampereen Pyrintö5.54 / 5.54
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu5.22 / 5.22
Edit NurminenTurun Urheiluliitto5.17 / 5.17
Anna PyykköOriveden Ponnistus5.28 / 5.28
Iida VerainenNousiaisten Susi5.32 / 5.32
Sofia YlinenSeinäjoen Seudun Urheilijat5.35 / 5.35
 
N17 3-loikka (7)
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.89 / 11.89
Emilia HeinoTampereen Pyrintö11.90 / 11.90
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3811.66 / 11.66
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu10.68 / 10.68
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot10.93 / 10.89
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto12.01 / 12.01
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.57 / 11.57
 
N17 kuula (8)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö13.58 / 13.58
Sara KorkeakoskiSäkylän Urheilijat12.32 / 11.68
Tiia MatilaKuortaneen Kunto12.46 / 12.46
Jessika MursulaTöysän Veto14.64 / 14.64
Emmi PohjolainenLauttakylän Luja11.85 / 11.85
Daniela SandåsTurun Urheiluliitto12.89 / 12.89
Oona ViljanenOriveden Ponnistus14.67 / 14.67
Ilona VuoriMarttilan Murto13.94 / 13.94
 
N17 kiekko (8)
Lyydia HerralaTöysän Veto27.82 / -
Maria JuhalaKankaanpään Seudun Leisku29.39 / 29.39
Silja KosonenSomeron Esa42.08 / 41.14
Jaana LeppinenKarijoen Tappara34.54 / 34.54
Rafaela LiskiTurun Urheiluliitto36.52 / 36.04
Sanni-Maria MäkeläNoormarkun Nopsa30.90 / 30.90
Anni VähäkoskiTampereen Urheilijat -3837.49 / 37.49
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö43.90 / 43.90
 
N17 moukari (8)
Amanda KätkänahoTeuvan Rivakka50.47 / 50.47
Silja KosonenSomeron Esa72.35 / 72.35
Jaana LeppinenKarijoen Tappara50.25 / 50.25
Tiia LindgrenPorin Tarmo52.09 / 52.09
Jessi LopeNoormarkun Nopsa38.30 / 38.30
Aino-Kaisa SihvonenVirtain Urheilijat55.23 / 55.00
Ilona VerhoKangasalan Kisa55.54 / 55.54
Marika VirtanenSomeron Esa61.15 / 61.15
 
N17 keihäs (8)
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö50.10 / 50.10
Pinja KiantaLempäälän Kisa Yleisurheilu47.68 / 45.00
Saga KurunmäkiLehtimäen Jyske37.91 / 37.91
Linnea LoukolaRaision Kuula34.46 / 32.86
Anni MyllymäkiRaision Kuula34.89 / 34.89
Janica NurminenSiikaisten Sisu33.49 / 33.49
Sani RajalaEurajoen Veikot34.10 / 34.10
Veera Sauna-AhoKuortaneen Kunto41.35 / 40.14
 
N17 3000m kävely (5)
Maria AntolaLaitilan Jyske16:23.2h / 16:23.2h
Essi HokkanenTurun Weikot Yleisurheilu18:35.53 / 19:21.73
Salla KorpiIkurin Vire21:51.5h / 21:51.5h
Anni VälimäkiPorin Yleisurheilu20:10.63 / 20:12.01
Amanda Yli-FutkaNakkilan Vire20:09.8h / 20:09.8h