Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Aluekisat
30.05. klo 12:00 48. Toukokuun kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 224 henk. (253 lajisuoritusta)
M 100m (20)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Jonathan BraceEsbo IF10.76 / -
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot11.19 / -
Samu FribergViipurin Urheilijat12.76 / -
Mauno HavukorpiVihdin Viesti11.47 / -
Tuukka HuuskolaEsbo IF10.72 / 10.72
Jonathan HyvärinenHelsingin Kisa-Veikot10.96 / 11.53
Karim JaitehHelsingin Tarmo - / -
Tomas JatskoTapanilan Erä12.04 / 12.04
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot11.04 / -
Oskari LakkaLappeenrannan Urheilu-Miehet11.69 / -
Oskari LeppänenHelsingin Kisa-Veikot11.48 / -
Verneri LopperiMäntyharjun Virkistys11.58 / 11.58
Eetu LouhivuoriMäntyharjun Virkistys11.55 / 11.55
Veli-Matti MannilaHelsingin Tarmo12.91 / 13.64
Daniel NivaBorgå Akilles11.42 / -
Jarkko PesolaHelsingin Kisa-Veikot11.36 / -
Benjamin StendahlBorgå Akilles11.30 / -
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat12.85 / -
Joska TommolaLahden Ahkera11.45 / -
Juha TuomainenViipurin Urheilijat12.11 / 12.11
 
M 400m (8)
Oscar HärkönenEsbo IF 55.88 / 55.88
Mauno HavukorpiVihdin Viesti 50.31 / -
Oskari JacobssonKeravan Urheilijat 53.5h / -
Samu LaaksoTapanilan Erä 52.11 / -
Otto LintulaViipurin Urheilijat 54.9h / -
Joose PaajanenJoensuun Kataja 52.34 / -
Benjamin StendahlBorgå Akilles 49.71 / 51.43
Lauri SyvärantaLahden Ahkera 53.33 / -
 
M 800m (20)
Daniel ÄikäsHelsingin Kisa-Veikot2:07.86 / 2:07.86
Ramses BackmanPorvoon Urheilijat2:05.71 / 2:05.71
Benjamin BjörkellPorvoon Urheilijat2:06.05 / 2:06.05
Olli HarjuKenttäurheilijat -582:04.56 / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö2:10.75 / 2:11.60
Leevi KallioLahden Ahkera1:59.61 / -
Janne KanervaLahden Ahkera1:54.69 / -
Niklas LaintoTurun Urheiluliitto1:55.98 / -
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:52.29 / -
Jesse LoisaLappeenrannan Urheilu-Miehet2:05.23 / 2:09.21
Justus LuonelaLahden Ahkera2:06.66 / -
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:51.76 / 1:55.30
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:57.37 / 1:58.28
Miikka OjalaKenttäurheilijat -582:10.28 / -
Pyry PusaHelsingin Kisa-Veikot1:59.60 / -
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera1:58.92 / -
Mikko SalmelaForssan Salama2:04.70 / 2:08.29
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:13.85 / -
Markus TeijulaNaantalin Löyly1:48.10 / 1:54.79
Okko VuorikoskiLahden Ahkera2:07.07 / -
 
M 3000m ej (8)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja - / -
Jussi EskolaJyväskylän Kenttäurheilijat 9:49.34 / -
Jukka-Pekka HassinenRunners Club12:00.18 / 13:21.07
Walte HautalaLahden Ahkera - / -
Eemil HelanderJyväskylän Kenttäurheilijat 9:22.86 / -
Tomi LehtoEspoon Tapiot 9:04.67 / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu 9:42.02 / -
Markus NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat10:28.85 / -
 
M korkeus (2)
Iiro IsokääntäSalon Vilpas1.96 / -
Petri KoranderVihdin Viesti1.60 / 1.46
 
M pituus (1)
Petri KoranderVihdin Viesti4.86 / 4.38
 
M 3-loikka (1)
Emil NylundIF Sibbo-Vargarna10.61 / -
 
M kiekko (2)
Joonas MikkanenLahden Ahkera40.64 / -
Ville TanskanenHelsingin Tarmo48.54 / -
 
N 100m (21)
Iira BützowViipurin Urheilijat13.11 / 13.11
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot12.44 / -
Tiia HeikkinenTampereen Pyrintö13.20 / -
Wilma JungarEsbo IF13.10 / -
Reetta KämäräinenEspoon Tapiot12.63 / -
Beda KauppinenViipurin Urheilijat14.83 / -
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat13.45 / -
Iia KumpuojaViipurin Urheilijat - / -
Silja LaaksonenHelsingin Tarmo12.72 / -
Hanna LammassaariLahden Ahkera13.26 / 13.55
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.90 / -
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.85 / -
Olivia MarttilaVantaan Salamat13.11 / 13.58
Maria NoponenViipurin Urheilijat - / -
Iina NykänenLahden Ahkera12.65 / -
Kati OikarinenRunners Club12.52 / 15.76
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / -
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.58 / -
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat14.96 / -
Oona VasilevTapanilan Erä13.38 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto12.49 / -
 
N 400m (9)
Jemina ForssTampereen Pyrintö 58.02 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 57.46 / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 57.40 / 59.69
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 55.93 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles 55.26 / -
Johanna KylmänenRaision Kuula 55.50 / -
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK 54.56 / -
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 60.07 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 56.16 / 57.14
 
N 3000m (36)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas10:41.47 / -
Milla Ala-LahtiLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Nathalie BlomqvistIK Falken 9:36.41 / -
Edith EikkinenKenttäurheilijat -5810:28.62 / 10:41.46
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10:21.82 / 10:24.04
Linnea HaralaSomeron Esa 9:56.99 / -
Janna HautalaLahden Ahkera10:55.56 / -
Laura HeikkiläRunners Club - / -
Pinja HietanenKuusankosken Urheiluseura11:48.43 / -
Helmi KarjainenLempäälän Kisa Yleisurheilu10:52.19 / -
Emma KatajalaaksoKannuksen Ura10:08.68 / -
Julia KekkonenKenttäurheilijat -5812:35.08 / -
Maarit KuhmonenTampereen Urheilijat -3810:25.94 / -
Aino KuljukkaLahden Ahkera 9:54.36 / 10:36.09
Lumi LaitinenOulun Pyrintö10:36.42 / -
Saara MalinenRunners Club11:02.95 / -
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot11:41.44 / -
Jenni MoskariKenttäurheilijat -5810:31.81 / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot10:05.86 / -
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat10:07.60 / -
Lotta PenttinenEspoon Tapiot - / -
Iida PyykönenNurmeksen Sepot12:26.30 / -
Janica RaumaForssan Salama 9:29.74 / -
Camilla RichardssonVasa IS 9:03.84 / -
Silja RönkäLahden Ahkera10:16.71 / 11:30.45
Siiri SaaloLahden Ahkera - / -
Johanna SällinenTurun Urheiluliitto10:29.01 / -
Elisa SihvolaViipurin Urheilijat10:41.49 / -
Astrid SnällForssan Salama 9:32.25 / -
Anni SuominenRaision Kuula 9:59.45 / -
Jonna TanskanenTampereen Urheilijat -3810:26.67 / -
Sini TirriToijalan Vauhti10:19.63 / 10:45.95
Kaisa TyniPyhtään Yritys 9:26.68 / -
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut 9:51.34 / -
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat10:52.69 / -
Amanda VirtanenTurun Urheiluliitto10:20.47 / -
 
N 100m aj (4)
Jenni ElorantaVihdin Viesti16.06 / -
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat13.61 / 13.83
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.61 / -
 
N korkeus (3)
Iia KumpuojaViipurin Urheilijat - / -
Maria NoponenViipurin Urheilijat - / -
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.74 / 1.74
 
N pituus (6)
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.64 / -
Wilma JungarEsbo IF5.24 / -
Beda KauppinenViipurin Urheilijat4.24 / -
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat4.78 / -
Emelie ÖstermanHelsingfors IFK5.21 / -
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat4.15 / -
 
N 3-loikka (8)
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot11.05 / -
Saara HakanenHelsingin Kisa-Veikot12.93 / -
Aino KoskimäkiKeravan Urheilijat10.54 / -
Elina KostiainenVihdin Viesti12.84 / -
Aura PieriRekolan Raikas8.92 / -
Venla PoikonenKiukaisten Kisailijat9.30 / -
Laura RautiainenLahden Ahkera12.45 / -
Kia WirenRekolan Raikas8.82 / -
 
N kuula (3)
Senja LaaksoKeravan Urheilijat - / -
Jessica MeriheinäLiljendal IK14.11 / 13.99
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK12.99 / 12.99
 
M19 5000m (1)
Frej ForsénVasa IS - / -
 
M19 kuula (1)
Antti KoskinenViipurin Urheilijat - / -
 
N19 kuula (2)
Maria NoponenViipurin Urheilijat - / -
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat7.25 / 7.25
 
M17 3000m (7)
Rasmus KrogellKenttäurheilijat -58 9:51.83 / -
Teo PenttinenLahden Ahkera - / -
Jesse PihamäkiEspoon Tapiot - / -
Saska RauhalaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Lauri SalminenRekolan Raikas - / -
Akseli StarkKenttäurheilijat -58 - / -
Sebastian TorkkelViipurin Urheilijat - / -
 
M17 110m aj (1)
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat - / -
 
M17 keihäs (4)
Samu FribergViipurin Urheilijat35.52 / -
Jere NyforsKeski-Uudenmaan Yleisurheilu56.64 / 54.50
Ilmari PehkonenRekolan Raikas39.97 / -
Joar SöderholmHelsingfors IFK52.70 / 46.83
 
N17 3000m (7)
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Helmi KöykkäRekolan Raikas - / -
Katharina MarekwiaEspoon Tapiot - / -
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Nea TarvoEspoon Tapiot - / -
Aino TengvallRekolan Raikas - / -
Liisa UrpolaEspoon Tapiot12:16.37 / -
 
N17 keihäs (4)
Sonja FermRekolan Raikas27.84 / 22.70
Emilia KarellSjundeå IF53.38 / 49.74
Rosa SalonenKenttäurheilijat -5826.24 / -
Vivian SuominenHelsingfors IFK55.74 / 55.74
 
P15 100m (10)
Tuomas AhokasVantaan Salamat13.80 / -
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat12.25 / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö12.70 / 12.70
Luukas KemppainenJoutsan Pommi13.23 / 13.23
Samuel KoskiViipurin Urheilijat13.78 / -
Mortti MetsäkoivuViipurin Urheilijat13.13 / -
Joose PasanenHelsingin Tarmo13.65 / -
Eetu RantalaLänsi-Uudenmaan Urheilijat12.72 / 12.72
Nikolay RinasViipurin Urheilijat13.31 / -
Einari TiainenVantaan Salamat14.47 / -
 
P15 2000m (7)
Oliver AsikainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Kalle GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7:35.94 / -
Aapo IkolaKenttäurheilijat -58 - / -
Sajan IrincheevViipurin Urheilijat 7:34.42 / -
Miska KoponenViipurin Urheilijat - / -
Tero KorpiKenttäurheilijat -58 7:20.73 / -
Veeti SavolainenKeravan Urheilijat 7:44.38 / -
 
P15 keihäs (5)
Iivo HämäläinenViipurin Urheilijat - / -
Anton LeppäahoKenttäurheilijat -5820.11 / -
Leo SavolainenAnjalan Liitto - / -
Tiitus SiikalaKenttäurheilijat -58 - / -
Einari TiainenVantaan Salamat - / -
 
T15 100m (12)
Edesa GashiHelsingin Kisa-Veikot13.45 / -
Sara-Julia HellstenKeravan Urheilijat13.77 / -
Lilli JohanssonEsbo IF - / -
Gerli KumarViipurin Urheilijat - / -
Lilli LehtoViipurin Urheilijat14.62 / -
Malin LindrothEsbo IF13.64 / 13.64
Milka MansikkaViipurin Urheilijat14.35 / -
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset13.27 / 13.80
Eva PeltopuroVantaan Salamat - / -
Erika RuotsalainenViipurin Urheilijat14.91 / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat - / -
Leonie WinellEsbo IF - / -
 
T15 2000m (6)
Miina KilpeläinenViipurin Urheilijat 7:33.12 / -
Maisa MikkolaHelsingin Tarmo - / -
Petriina NiininenNokian Urheilijat 7:14.37 / -
Eva PeltopuroVantaan Salamat - / -
Sini-Minea SaarikoskiKeravan Urheilijat 6:56.38 / -
Ea VuoriLahden Ahkera 7:02.88 / -
 
T15 keihäs (5)
Aava HolopainenViipurin Urheilijat - / -
Malin KarellSjundeå IF38.19 / 38.19
Lilli LehtoViipurin Urheilijat13.89 / -
Milka MansikkaViipurin Urheilijat9.00 / 9.00
Marlena NieminenKarhulan Katajaiset39.20 / -
 
P13 100m (6)
Elias Das BhowmikViipurin Urheilijat - / -
Jesse KettunenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Tumi SirankoVantaan Salamat14.45 / -
Eino SormunenHelsingin Kisa-Veikot13.85 / -
Valtteri VasamaNurmijärven Yleisurheilu - / -
Martti WalleniusKiukaisten Kisailijat14.18 / 14.18
 
P13 1000m (4)
Niklas GillbergViipurin Urheilijat - / -
Teemu JauhiainenViipurin Urheilijat - / -
Samuli SaarikoskiKeravan Urheilijat3:30.96 / -
Martti WalleniusKiukaisten Kisailijat3:52.5h / -
 
P13 keihäs (3)
Pietari HanhisaloHelsingfors IFK - / -
Eero SormunenHelsingin Kisa-Veikot39.54 / -
Valtteri VasamaNurmijärven Yleisurheilu36.51 / 33.87
 
T13 100m (9)
Peppi EhrnstenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Tara HatakkaVantaan Salamat16.08 / 16.08
Matilda HelminenEsbo IF14.24 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot15.49 / -
Olivia LaukkoskiViipurin Urheilijat16.76 / -
Saana SäiläViipurin Urheilijat21.62 / -
Sevin UrazViipurin Urheilijat - / -
Ronja UrpulahtiViipurin Urheilijat16.65 / -
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot14.97 / -
 
T13 1000m (4)
Nella HjortEspoon Tapiot3:49.70 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot4:20.86 / -
Ellen TelénLänsi-Uudenmaan Urheilijat3:39.28 / -
Taimi VallinojaHelsingin Kisa-Veikot3:20.96 / -
 
T13 keihäs (3)
Tara HatakkaVantaan Salamat10.47 / -
Aino IkäheimoEspoon Tapiot18.73 / -
Kira KoskiniemiHelsingin Kisa-Veikot18.09 / 17.45