Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
06.07. klo 10:30 Timanttikisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 291 henk. (569 lajisuoritusta)
M 100m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Otto AhlforsIkaalisten Urheilijat10.44 / 10.52
Heikki ÄijäläNousiaisten Susi11.43 / -
Tommi EerolaEsbo IF10.98 / 11.79
Aleksi HakanenLauttakylän Luja11.85 / -
Pyry IltanenTampereen Pyrintö12.98 / 12.98
Markus JutilaTampereen Pyrintö11.03 / 11.30
Aleksi KuusinenTampereen Pyrintö11.09 / 11.39
Kalle LahtinenTampereen Pyrintö12.64 / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö11.74 / 11.74
Ari MahmoudianTampereen Pyrintö12.27 / 12.57
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot10.87 / 11.07
Mikko MäkipääIkaalisten Urheilijat11.61 / 11.61
Heikki NieminenJanakkalan Jana10.73 / 11.04
Joel TurkkaTampereen Pyrintö11.03 / 11.03
Christian VänttinenNaantalin Löyly11.21 / 11.21
 
M 400m (17)
Heikki ÄijäläNousiaisten Susi 50.35 / 50.35
Aleksi HakanenLauttakylän Luja 54.18 / -
Markus HurriLiedon Parma 51.58 / 52.36
Pyry IltanenTampereen Pyrintö 59.06 / 59.06
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö 58.34 / -
Elias JradKenttäurheilijat -58 49.73 / 49.97
Jouko JuntunenTampereen Pyrintö 49.08 / 51.40
Aleksi KuusinenTampereen Pyrintö 50.06 / -
Kalle LahtinenTampereen Pyrintö 53.28 / 53.28
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 54.32 / 54.32
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu 59.44 / -
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot 53.6h / 57.26
Robert SilenkoLauttakylän Luja 51.90 / -
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 49.50 / 49.86
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 49.15 / 49.15
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa 49.47 / 49.86
Christian VänttinenNaantalin Löyly 49.67 / 49.71
 
M 800m (22)
Olli AhlgrenLahden Ahkera1:56.76 / 1:56.76
Jere HaapalainenTampereen Pyrintö2:01.94 / 2:01.94
Juuso HakalaTurun Urheiluliitto2:00.49 / -
Wäinö HautalaLahden Ahkera2:04.40 / 2:04.40
Walte HautalaLahden Ahkera2:02.59 / -
Lassi HopeasaloTeivo Stayers2:10.90 / 2:19.27
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima1:54.03 / 1:54.07
Oskari KangasniemiIkaalisten Urheilijat2:03.25 / 2:03.82
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat1:58.36 / 1:58.36
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot1:58.83 / 1:58.83
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:57.14 / 1:57.14
Vincent QuednauHelsingin Kisa-Veikot1:54.73 / 1:57.34
Samuli RaikunenLiedon Parma1:57.95 / -
Mikko SalmelaForssan Salama2:04.70 / 2:06.75
Kari-Pekka SeppänenJyväskylän Kenttäurheilijat2:08.25 / -
Valtteri SillanpääNoormarkun Nopsa2:04.43 / 2:04.43
Pyry TeräLahden Ahkera2:02.40 / 2:02.40
Elias TuominenNaantalin Löyly1:53.74 / 1:54.26
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:55.06 / 1:55.06
Konsta UutteraTampereen Pyrintö2:16.59 / 2:20.13
Sakari VatunenPorin Tarmo2:20.96 / 2:23.32
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:52.26 / 1:53.49
 
M korkeus (6)
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.12 / 2.12
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.16 / 2.06
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat2.09 / 2.03
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.05
Artturi TiipiöTeuvan Rivakka1.97 / 1.97
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.09
 
M 3-loikka (6)
Oliver KärkiVaasan Vasama14.78 / 14.78
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima14.76 / 14.76
Ari MahmoudianTampereen Pyrintö11.32 / 10.82
Juho NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat14.98 / 14.98
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.75 / 14.75
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu15.13 / 14.28
 
M keihäs (6)
Juho JärvinenKarstulan Kiva69.96 / 69.96
Henri-Jussi KurvinenVehmaisten Urheilijat68.58 / 68.58
Sami ReunanenVammalan seudun Voima65.40 / -
Risto RuohoNakkilan Vire65.27 / 63.61
Jere SaloLauttakylän Luja72.20 / 72.20
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit69.01 / 69.01
 
N 100m (16)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö12.54 / -
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö12.64 / 13.08
Jonna AlkulaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.14 / 12.71
Heli HalonenLahden Ahkera12.18 / 12.85
Viivi HellmanTampereen Pyrintö12.68 / 12.91
Maria HerralaSeinäjoen Seudun Urheilijat12.54 / 12.54
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat12.71 / -
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat12.29 / 12.48
Iina LehtimäkiTampereen Pyrintö12.39 / 12.88
Siiri MäkiläTammelan Ryske14.27 / -
Titta MehtänenTampereen Pyrintö12.51 / 12.92
Hanna PeltolaTampereen Pyrintö13.12 / -
Jenna PihkolaLahden Ahkera12.29 / 12.56
Irina PotinojaLohtajan Veikot12.51 / -
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.58 / 12.64
Milja ThuresonTurun Toverit11.62 / 11.84
 
N 400m (11)
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot 55.41 / 56.36
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera 54.09 / 56.43
Ilona LampilaVammalan seudun Voima - / -
Lotta-Maria MaineLauttakylän Luja 62.27 / -
Veera MattilaVammalan seudun Voima 60.73 / 60.73
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat 60.29 / 61.15
Johanna NieminenVammalan seudun Voima 63.68 / 64.71
Martta RautalaViipurin Urheilijat 56.82 / 56.82
Milja ThuresonTurun Toverit 54.21 / 55.59
Noora ToivoToijalan Vauhti 56.30 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 56.07 / 56.07
 
N 800m (9)
Jenna EnholmNokian Urheilijat2:38.46 / 2:45.27
Jessica JunkkalaVammalan seudun Voima2:27.00 / 2:28.30
Aino LausniemiLauttakylän Luja2:29.99 / 2:30.46
Inari LeppäniemiKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu2:40.32 / -
Vilma PatrikainenNokian Urheilijat2:27.54 / 2:28.52
Veera PuosiJyväskylän Kenttäurheilijat2:34.37 / 2:34.37
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat2:16.02 / -
Nina VälimäkiVammalan seudun Voima2:31.24 / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:13.66 / 2:13.66
 
N korkeus (6)
Eveliina HavialaNakkilan Vire1.54 / 1.48
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot1.90 / 1.90
Gabriela KosonenJyväskylän Kenttäurheilijat1.81 / 1.72
Sini LälläJyväskylän Kenttäurheilijat1.84 / 1.79
Anni NurminenTampereen Pyrintö1.53 / 1.45
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö1.63 / 1.59
 
N pituus (8)
Emilia HeinoTampereen Pyrintö5.43 / 5.43
Oona HietalaTampereen Pyrintö5.92 / 5.92
Janika JokinenTampereen Urheilijat -385.16 / 5.16
Vera KarttunenPorin Yleisurheilu5.16 / 5.16
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu5.33 / 5.33
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö6.00 / 5.76
Anna PyykköOriveden Ponnistus5.14 / 4.93
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.87 / 5.87
 
N kuula (4)
Suvi HelinTampereen Pyrintö15.96 / 15.11
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.11 / 15.92
Marika LähteenmäkiIkaalisten Urheilijat11.27 / 9.56
Oona ViljanenOriveden Ponnistus10.98 / -
 
M19 kuula (3)
Ville HalonenPyhäselän Urheilijat16.81 / 16.81
Samuli KaikkonenTurun Urheiluliitto13.61 / 13.61
Miikka OinonenVammalan seudun Voima16.37 / 16.37
 
N19 kuula (2)
Meri ElomaaTampereen Pyrintö11.16 / 11.16
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat14.19 / 14.19
 
M17 keihäs (1)
Eemeli AarnioNaantalin Löyly66.95 / 65.99
 
N17 keihäs (4)
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö47.10 / 47.10
Julia JunkkalaVammalan seudun Voima32.13 / -
Pinja KiantaLempäälän Kisa Yleisurheilu47.68 / 45.00
Charlotta PetterssonTampereen Pyrintö35.27 / 35.27
 
P15 100m (6)
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö - / -
Patrik JärvinenTampereen Pyrintö12.51 / 12.51
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu13.23 / 13.47
Carlos PeltonenSäkylän Urheilijat12.35 / -
Eemil SiukoPunkalaitumen Kunto13.92 / -
Juho TalvitieTampereen Pyrintö14.07 / -
 
P15 800m (1)
Konsta SaariKiukaisten Kisailijat3:06.01 / -
 
P15 pituus (8)
Santeri HaapamäkiTampereen Pyrintö5.12 / 5.12
Santtu KalliomäkiNokian Urheilijat5.31 / 5.31
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima5.13 / 5.13
Mikael LähteenmäkiKankaanpään Seudun Leisku5.52 / 5.52
Luukas LehtinenLapin Salama4.80 / 4.80
Niko MikkolaPorin Yleisurheilu5.14 / 5.13
Juho TalvitieTampereen Pyrintö5.07 / 5.07
Konsta UutteraTampereen Pyrintö4.58 / -
 
T15 100m (16)
Reetta ÄäriSäkylän Urheilijat14.94 / 14.94
Eveliina HavialaNakkilan Vire14.21 / 14.27
Mila JokinenVammalan seudun Voima14.38 / 14.38
Aada JuhalaPorin Tarmo13.45 / 13.45
Iida KastarinenTampereen Pyrintö14.32 / 14.82
Sohvi KenttäläVehmaisten Urheilijat13.25 / 13.87
Aada KoivurantaLauttakylän Luja14.08 / 14.08
Ilona LampilaVammalan seudun Voima14.06 / 14.13
Lotta MetsärintaLaitilan Jyske13.62 / -
Anni NurminenTampereen Pyrintö13.19 / 13.19
Maria PukkilaPorin Tarmo13.86 / 13.86
Miia RintalaVammalan seudun Voima14.59 / 14.59
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö13.90 / 13.90
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat13.45 / 13.45
Ella TuohiniemiPorin Tarmo13.12 / 13.12
Nina VälimäkiVammalan seudun Voima14.15 / -
 
T15 800m (6)
Reetta ÄäriSäkylän Urheilijat3:24.54 / -
Mila JokinenVammalan seudun Voima - / -
Julia KaasalainenLauttakylän Luja - / -
Miia RintalaVammalan seudun Voima - / -
Venla SaariKiukaisten Kisailijat3:05.19 / -
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat2:35.15 / -
 
T15 pituus (6)
Eveliina HavialaNakkilan Vire4.71 / 4.63
Veera KaunistoVammalan seudun Voima3.67 / -
Anni NurminenTampereen Pyrintö5.14 / 4.75
Kärki OliviaLauttakylän Luja4.88 / 4.88
Katri PärssinenVammalan seudun Voima4.08 / -
Jenna SaarilahtiTampereen Pyrintö4.86 / 4.83
 
P13 60m (13)
Lauri AaltonenVammalan seudun Voima 9.76 / 9.76
Kalle ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko 9.46 / -
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa 8.96 / 8.96
Elmeri KivipeltoLauttakylän Luja 9.40 / 9.40
Aatu KuusistoVammalan seudun Voima 9.00 / 9.00
Eerik LehtinenLauttakylän Luja 9.52 / -
Luukas LehtinenLapin Salama 8.64 / 8.64
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu 9.25 / -
Niklas MäntyläVammalan seudun Voima 9.38 / -
Niklas RannePorin Yleisurheilu 8.87 / 8.87
Eemil SiukoPunkalaitumen Kunto 8.17 / 8.17
Arttu ViljanenToijalan Vauhti 9.82 / 9.89
Lauri WeckströmPorin Yleisurheilu 7.84 / 7.84
 
P13 1000m (6)
Lauri AaltonenVammalan seudun Voima3:39.80 / 3:39.80
Aleksi AhlforsRauman Urheilijat3:07.58 / 3:08.00
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa3:39.66 / 3:39.66
Luukas LehtinenLapin Salama3:12.55 / 3:12.55
Olli LindroosNoormarkun Nopsa3:18.47 / 3:18.47
Arttu ViljanenToijalan Vauhti3:36.58 / 3:36.58
 
P13 korkeus (7)
Aleksi AhlforsRauman Urheilijat1.34 / 1.34
Kalle ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko1.43 / 1.43
Aleksi HujoVammalan seudun Voima1.32 / 1.25
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa1.40 / 1.40
Elmeri KivipeltoLauttakylän Luja - / -
Veikka LoikasPorin Yleisurheilu1.56 / 1.56
Arttu ViljanenToijalan Vauhti1.28 / 1.28
 
P13 kiekko (12)
Kalle ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko41.05 / 41.05
Aarni ElomaaTampereen Pyrintö19.79 / -
Aleksi HujoVammalan seudun Voima26.36 / -
Samuel JussilaNoormarkun Nopsa21.35 / 21.35
Manu KankaanniemiVammalan seudun Voima46.70 / -
Elmeri KivipeltoLauttakylän Luja - / -
Eerik LehtinenLauttakylän Luja - / -
Luukas LehtinenLapin Salama29.76 / 29.76
Niklas MäntyläVammalan seudun Voima24.36 / 24.36
Veikka NordbergPorin Yleisurheilu - / -
Miiro TähkänenMerikarvian Into25.31 / 25.31
Arttu ViljanenToijalan Vauhti - / -
 
T13 60m (13)
Iida KastarinenTampereen Pyrintö 8.68 / 8.70
Siiri MäkeläLauttakylän Luja 9.18 / -
Ida MäkiVirttaan Nousu 9.00 / -
Nella MäkynenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.54 / -
Kärki OliviaLauttakylän Luja 8.48 / 8.48
Sanni PihkoLauttakylän Luja 8.89 / 8.89
Inkeri RantapelkonenKiukaisten Kisailijat 9.80 / 9.85
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa 8.88 / 8.88
Emmi SaveniusVehmaisten Urheilijat 8.51 / 8.51
Anna SelinTampereen Pyrintö 9.01 / -
Anni ViljanenToijalan Vauhti10.36 / -
Enni VirjonenTurun Urheiluliitto 8.57 / -
Moona YlitaloNastolan Naseva 9.18 / 9.18
 
T13 1000m (11)
Kiia IhanmäkiLaitilan Jyske3:28.84 / 3:28.84
Iida KastarinenTampereen Pyrintö3:23.10 / -
Linnea KeroTurun Urheiluliitto3:18.57 / 3:18.57
Suvi-Ester KoivistoNoormarkun Nopsa3:55.38 / -
Siiri MäkeläLauttakylän Luja3:34.36 / 3:36.81
Nella MäkynenLempäälän Kisa Yleisurheilu3:33.20 / -
Karoliina OlliLoimaan Leisku3:14.81 / 3:14.81
Venla PatrikainenNokian Urheilijat3:41.78 / 3:41.78
Anna SelinTampereen Pyrintö3:27.77 / 3:27.77
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu3:09.05 / 3:09.05
Anni ViljanenToijalan Vauhti4:06.41 / -
 
T13 korkeus (8)
Laura KarusalmiVihdin Viesti1.20 / 1.20
Siiri MäkeläLauttakylän Luja1.35 / 1.35
Ida MäkiVirttaan Nousu1.20 / -
Venla PatrikainenNokian Urheilijat1.28 / 1.28
Inkeri RantapelkonenKiukaisten Kisailijat1.25 / 1.25
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa1.25 / 1.25
Sofia SivunenPorin Yleisurheilu1.45 / 1.44
Moona YlitaloNastolan Naseva1.40 / 1.40
 
T13 kiekko (12)
Elli IsometsäKankaanpään Seudun Leisku21.40 / -
Milja KaapuPunkalaitumen Kunto20.64 / 20.64
Pinja KärhäLoimaan Voima40.95 / 40.95
Venla KärhäLoimaan Voima31.97 / 31.97
Laura KarusalmiVihdin Viesti16.40 / -
Ida MäkiVirttaan Nousu - / -
Kiia MäkinenPorin Yleisurheilu26.77 / 26.77
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu26.97 / 26.97
Rebecca NelimarkkaUlvila Sport Team27.30 / 27.30
Venla PatrikainenNokian Urheilijat18.77 / -
Ronja RäsänenNoormarkun Nopsa15.09 / -
Anni ViljanenToijalan Vauhti34.84 / 34.84
 
P11 60m (20)
Eerik HäkliRaision Kuula 9.58 / 9.58
Rasmus HeiniluomaKankaanpään Seudun Leisku 9.08 / 9.08
Nooa HyvärinenTampereen Pyrintö 9.01 / 9.01
Sakarja KoivistoNoormarkun Nopsa 9.57 / 9.57
Oula KuusiluomaParkanon Urheilijat 9.47 / 9.47
Niklas LehtinenLapin Salama 9.67 / 9.67
Richard LindqvistTurun Urheiluliitto 9.45 / 9.45
Carlos MattssonTurun Urheiluliitto 9.97 / 9.97
Niklas NuorsaariPorin Yleisurheilu 9.20 / 9.20
Arttu RantalaNakkilan Vire 9.61 / 9.61
Isak RaunioPargas IF 9.53 / 9.53
Elias RuusuvuoriNoormarkun Nopsa 9.38 / 9.38
Mikael SaastamoinenNoormarkun Nopsa 9.27 / 9.27
Hugo SalmiVammalan seudun Voima 9.51 / 9.51
Oskari SavolainenIkaalisten Urheilijat 9.10 / 9.10
Olavi TuomistoVammalan seudun Voima11.16 / -
Riku Uusi-ErkkiläTampereen Pyrintö 8.85 / 8.85
Nico VälimäkiVammalan seudun Voima10.28 / -
Juho ViitanenNoormarkun Nopsa 9.66 / 9.66
Voitto VirjonenTurun Urheiluliitto 8.96 / 8.96
 
P11 1000m (10)
Sakarja KoivistoNoormarkun Nopsa3:18.80 / 3:18.80
Oula KuusiluomaParkanon Urheilijat3:36.66 / 3:36.66
Niklas LehtinenLapin Salama3:30.72 / 3:30.72
Kasper NaskiNakkilan Vire3:45.19 / 3:45.19
Niklas NuorsaariPorin Yleisurheilu3:23.28 / 3:23.28
Arttu RantalaNakkilan Vire3:26.55 / 3:26.55
Konsta SaariKiukaisten Kisailijat3:47.19 / 3:47.19
Oskari SavolainenIkaalisten Urheilijat3:22.73 / 3:22.73
Olavi TuomistoVammalan seudun Voima3:37.96 / 3:37.96
Nico VälimäkiVammalan seudun Voima3:57.04 / 4:01.56
 
P11 pituus (17)
Eerik HäkliRaision Kuula3.80 / 3.80
Rasmus HeiniluomaKankaanpään Seudun Leisku4.23 / 4.23
Nooa HyvärinenTampereen Pyrintö3.85 / 3.85
Sakarja KoivistoNoormarkun Nopsa3.87 / -
Richard LindqvistTurun Urheiluliitto4.25 / 4.12
Carlos MattssonTurun Urheiluliitto3.84 / 3.84
Niklas NuorsaariPorin Yleisurheilu3.83 / -
Isak RaunioPargas IF3.52 / -
Elias RuusuvuoriNoormarkun Nopsa3.67 / -
Konsta SaariKiukaisten Kisailijat3.47 / 3.47
Mikael SaastamoinenNoormarkun Nopsa4.17 / 4.17
Hugo SalmiVammalan seudun Voima3.91 / 3.43
Jussi SoraluomaKaarinan Ura3.71 / 3.71
Olavi TuomistoVammalan seudun Voima3.05 / -
Riku Uusi-ErkkiläTampereen Pyrintö4.00 / 3.79
Juho ViitanenNoormarkun Nopsa3.42 / 3.42
Voitto VirjonenTurun Urheiluliitto4.45 / 4.45
 
P11 keihäs (16)
Aarni ElomaaTampereen Pyrintö32.40 / 32.40
Eerik HäkliRaision Kuula25.69 / 25.69
Juho HukkanenVehmaisten Urheilijat26.44 / 26.44
Nooa HyvärinenTampereen Pyrintö16.21 / 16.21
Sakarja KoivistoNoormarkun Nopsa23.72 / 22.51
Niklas LehtinenLapin Salama29.03 / 29.03
Richard LindqvistTurun Urheiluliitto18.88 / 18.88
Veikka NordbergPorin Yleisurheilu19.58 / 19.58
Arttu RantalaNakkilan Vire25.22 / 25.22
Elias RuusuvuoriNoormarkun Nopsa11.60 / -
Hugo SalmiVammalan seudun Voima19.70 / 18.01
Jimi SaloNoormarkun Nopsa29.37 / 27.68
Jussi SoraluomaKaarinan Ura28.67 / 28.67
Joose TiensuuVammalan seudun Voima22.56 / 22.56
Riku Uusi-ErkkiläTampereen Pyrintö19.16 / 17.58
Juho ViitanenNoormarkun Nopsa20.40 / 19.65
 
T11 60m (24)
Minttu HeinonenVammalan seudun Voima10.23 / -
Nuppu HeinonenVammalan seudun Voima10.06 / 10.06
Elli JalonenVammalan seudun Voima 9.84 / 9.84
Sara KarimäkiVammalan seudun Voima - / -
Neea KesoTampereen Pyrintö 9.32 / 9.32
Essi KinnanenVammalan seudun Voima 9.27 / 9.27
Amanda KoivurantaLauttakylän Luja10.01 / 10.01
Elli KurkikangasTammelan Ryske 9.04 / 9.04
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö 8.92 / 8.92
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa10.73 / 10.73
Eerika NieminenJanakkalan Jana 9.57 / 9.57
Elea NieminenNakkilan Vire 9.86 / 9.86
Iina PoussuNoormarkun Nopsa 9.81 / 9.81
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu 9.31 / 9.31
Venla SaariKiukaisten Kisailijat10.14 / 10.14
Sofia SampolahtiPorin Tarmo 9.29 / 9.29
Maija SantanenJanakkalan Jana 9.64 / 9.64
Daniela SnällNoormarkun Nopsa 9.79 / 9.79
Minttu SuomelaLauttakylän Luja 9.84 / -
Sanni TähtinenVampulan Urheilijat10.32 / -
Unna TörmänenHämeenlinnan Tarmo 9.42 / 9.42
Janette TorpoLauttakylän Luja - / -
Piitu TourunenLahden Ahkera 9.40 / 9.40
Eeva UkkonenKangasalan Urheilijat -68 9.40 / 9.40
 
T11 1000m (5)
Sara HonkakangasLaitilan Jyske3:43.75 / 3:43.75
Sara KarimäkiVammalan seudun Voima3:38.81 / 3:38.81
Essi KinnanenVammalan seudun Voima - / -
Iina PoussuNoormarkun Nopsa3:38.66 / 3:38.66
Venla SaariKiukaisten Kisailijat3:57.60 / 3:57.60
 
T11 pituus (19)
Minttu HeinonenVammalan seudun Voima3.43 / 3.43
Nuppu HeinonenVammalan seudun Voima3.43 / 3.43
Elli JalonenVammalan seudun Voima3.50 / 3.50
Sara KarimäkiVammalan seudun Voima3.61 / -
Neea KesoTampereen Pyrintö4.18 / 4.08
Essi KinnanenVammalan seudun Voima3.92 / 3.92
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö4.50 / 4.50
Eerika NieminenJanakkalan Jana3.94 / 3.94
Elea NieminenNakkilan Vire3.95 / 3.95
Iina PoussuNoormarkun Nopsa3.71 / 3.71
Rauha RajainmäkiPorin Yleisurheilu3.82 / 3.82
Venla SaariKiukaisten Kisailijat3.09 / -
Maija SantanenJanakkalan Jana3.94 / 3.94
Daniela SnällNoormarkun Nopsa3.56 / 3.56
Sanni TähtinenVampulan Urheilijat3.84 / -
Unna TörmänenHämeenlinnan Tarmo3.80 / 3.80
Janette TorpoLauttakylän Luja3.12 / -
Piitu TourunenLahden Ahkera4.14 / 4.14
Eeva UkkonenKangasalan Urheilijat -683.89 / 3.89
 
T11 keihäs (14)
Minttu HeinonenVammalan seudun Voima13.07 / 13.07
Nuppu HeinonenVammalan seudun Voima - / -
Liina JälköOripään Vesa22.61 / 22.61
Sara KarimäkiVammalan seudun Voima13.09 / -
Neea KesoTampereen Pyrintö21.27 / 21.27
Essi KinnanenVammalan seudun Voima16.04 / 16.04
Vilma LuontilaTampereen Pyrintö25.57 / 25.57
Minja MäkeläNoormarkun Nopsa22.80 / 22.80
Kiia MäkinenPorin Yleisurheilu23.80 / 23.80
Vilma PääkkönenVammalan seudun Voima13.04 / -
Iina PoussuNoormarkun Nopsa13.43 / 12.36
Janette TorpoLauttakylän Luja7.49 / -
Piitu TourunenLahden Ahkera23.18 / 23.18
Eeva UkkonenKangasalan Urheilijat -6814.68 / -
 
P9 40m (20)
Ville ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko - / -
Oskari HäkliRaision Kuula 7.48 / 7.48
Atte HukkanenVehmaisten Urheilijat 7.51 / 7.51
Joonatan JalonenEurajoen Veikot 6.94 / 6.94
Niilo KartanoUlvila Sport Team 7.17 / 7.17
Väinö KoivuVammalan seudun Voima 8.26 / -
Lenni KorpelaNoormarkun Nopsa 7.60 / 7.60
Teemu KosonenPorin Tarmo 6.95 / 6.95
Vincent MattssonTurun Urheiluliitto 6.60 / 6.60
Oliver MikkolaNakkilan Vire 6.67 / 6.67
Aapeli MyllymaaPorin Yleisurheilu 9.41 / -
Jonni PirttinenNoormarkun Nopsa 7.50 / 7.50
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa 7.23 / 7.23
Axel RaunioPargas IF 6.93 / 6.93
Veikka SaariKiukaisten Kisailijat 8.03 / 8.03
Niki SirénRaision Kuula 7.49 / 7.49
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat 6.84 / 6.84
Samuli TorpoLauttakylän Luja - / -
Antti TuomistoVammalan seudun Voima 8.28 / -
Aku YlimaaVammalan seudun Voima - / -
 
P9 600m (7)
Joonatan JalonenEurajoen Veikot - / -
Teemu KosonenPorin Tarmo2:15.44 / 2:15.44
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa2:15.94 / 2:15.94
Veikka SaariKiukaisten Kisailijat - / -
Niki SirénRaision Kuula2:18.9h / 2:18.9h
Antti TuomistoVammalan seudun Voima2:31.66 / -
Aku YlimaaVammalan seudun Voima - / -
 
P9 pituus (19)
Ville ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko - / -
Oskari HäkliRaision Kuula3.09 / 3.09
Atte HukkanenVehmaisten Urheilijat2.80 / 2.80
Niilo KartanoUlvila Sport Team3.46 / 3.46
Väinö KoivuVammalan seudun Voima2.69 / -
Lenni KorpelaNoormarkun Nopsa3.11 / 2.93
Teemu KosonenPorin Tarmo3.85 / 3.85
Vincent MattssonTurun Urheiluliitto3.89 / 3.89
Oliver MikkolaNakkilan Vire3.67 / 3.66
Aapeli MyllymaaPorin Yleisurheilu - / -
Jonni PirttinenNoormarkun Nopsa3.06 / 3.06
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa3.51 / 3.51
Axel RaunioPargas IF3.52 / 3.41
Veikka SaariKiukaisten Kisailijat2.44 / 2.26
Niki SirénRaision Kuula3.05 / 3.05
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat3.50 / 3.50
Samuli TorpoLauttakylän Luja - / -
Antti TuomistoVammalan seudun Voima2.72 / -
Aku YlimaaVammalan seudun Voima - / -
 
P9 kuula (21)
Ville ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko - / -
Oskari HäkliRaision Kuula - / -
Atte HukkanenVehmaisten Urheilijat4.49 / 4.49
Niilo KartanoUlvila Sport Team - / -
Lenni KorpelaNoormarkun Nopsa4.48 / 4.48
Teemu KosonenPorin Tarmo5.46 / 5.37
Vincent MattssonTurun Urheiluliitto7.06 / 7.06
Oliver MikkolaNakkilan Vire5.17 / 5.17
Aapeli MyllymaaPorin Yleisurheilu3.88 / -
Valtteri NordbergPorin Yleisurheilu3.95 / 3.95
Veikka NordbergPorin Yleisurheilu5.36 / 5.36
Jonni PirttinenNoormarkun Nopsa3.50 / 3.50
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa3.55 / -
Axel RaunioPargas IF5.84 / 5.84
Veikka SaariKiukaisten Kisailijat3.33 / -
Tuomas SaarijokiKankaanpään Seudun Leisku6.58 / 6.58
Niki SirénRaision Kuula4.81 / 4.81
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat5.63 / 5.63
Samuli TorpoLauttakylän Luja - / -
Antti TuomistoVammalan seudun Voima3.77 / -
Aku YlimaaVammalan seudun Voima - / -
 
P9 3-ottelu (18)
Ville ÄijäläPälkäneen Luja-Lukko - / -
Oskari HäkliRaision Kuula - / -
Atte HukkanenVehmaisten Urheilijat - / -
Niilo KartanoUlvila Sport Team - / -
Lenni KorpelaNoormarkun Nopsa - / -
Teemu KosonenPorin Tarmo - / -
Vincent MattssonTurun Urheiluliitto - / -
Oliver MikkolaNakkilan Vire - / -
Aapeli MyllymaaPorin Yleisurheilu - / -
Jonni PirttinenNoormarkun Nopsa - / -
Eemeli PoussuNoormarkun Nopsa - / -
Axel RaunioPargas IF - / -
Veikka SaariKiukaisten Kisailijat - / -
Niki SirénRaision Kuula - / -
Juho SuonsaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Samuli TorpoLauttakylän Luja - / -
Antti TuomistoVammalan seudun Voima - / -
Aku YlimaaVammalan seudun Voima - / -
 
T9 40m (24)
Mette HäkkinenPunkalaitumen Kunto - / -
Milja HeinonenVammalan seudun Voima - / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske 7.33 / 7.33
Janna-Sofie JunkkalaVammalan seudun Voima 7.70 / 7.70
Elena JussilaNoormarkun Nopsa 7.13 / 7.13
Eveliina KankaanpääNokian Urheilijat 8.16 / 8.16
Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa 7.60 / 7.60
Aina KuusistoVammalan seudun Voima 7.97 / -
Isabel LindqvistTurun Urheiluliitto - / -
Pinja LuontilaTampereen Pyrintö 6.74 / 6.74
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu 7.42 / 7.42
Jenna MäkynenLempäälän Kisa Yleisurheilu 7.95 / -
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu 6.94 / 6.94
Vilmiina MattilaNakkilan Vire 7.30 / 7.30
Anette NelimarkkaUlvila Sport Team 8.27 / 8.27
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team 7.73 / 7.73
Kristiina NieminenVammalan seudun Voima 7.54 / 7.54
Melina NieminenJanakkalan Jana - / -
Minttu PääkkönenVammalan seudun Voima 8.70 / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat 7.10 / 7.10
Milla RitvonenVammalan seudun Voima 7.23 / -
Saana TähtinenVampulan Urheilijat 8.77 / -
Salla TähtinenVampulan Urheilijat 8.37 / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa 6.79 / 6.79
 
T9 600m (15)
Ellinor ForsmanIF Nykarlebynejden2:07.88 / 2:11.30
Mette HäkkinenPunkalaitumen Kunto - / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske2:12.86 / -
Janna-Sofie JunkkalaVammalan seudun Voima2:27.32 / 2:27.32
Eveliina KankaanpääNokian Urheilijat - / -
Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa2:28.96 / 2:28.96
Aina KuusistoVammalan seudun Voima2:30.59 / -
Pinja LuontilaTampereen Pyrintö2:28.25 / 2:28.25
Vilmiina MattilaNakkilan Vire - / -
Alissa NaskiNakkilan Vire - / -
Kristiina NieminenVammalan seudun Voima - / -
Minttu PääkkönenVammalan seudun Voima - / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat2:12.71 / 2:12.71
Milla RitvonenVammalan seudun Voima2:28.06 / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa2:14.33 / 2:14.33
 
T9 pituus (23)
Mette HäkkinenPunkalaitumen Kunto - / -
Milja HeinonenVammalan seudun Voima - / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske3.64 / 3.64
Janna-Sofie JunkkalaVammalan seudun Voima2.95 / 2.95
Elena JussilaNoormarkun Nopsa3.17 / 3.17
Eveliina KankaanpääNokian Urheilijat2.46 / 2.46
Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa2.71 / 2.71
Aina KuusistoVammalan seudun Voima2.86 / -
Isabel LindqvistTurun Urheiluliitto3.33 / 3.33
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu3.40 / 3.40
Jenna MäkynenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.67 / -
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu3.39 / 3.39
Vilmiina MattilaNakkilan Vire3.02 / 2.91
Anette NelimarkkaUlvila Sport Team2.51 / 2.51
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team2.73 / 2.73
Melina NieminenJanakkalan Jana - / -
Minttu PääkkönenVammalan seudun Voima2.56 / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat3.34 / 3.34
Milla RitvonenVammalan seudun Voima3.34 / 3.30
Oona SavolainenIkaalisten Urheilijat2.87 / -
Saana TähtinenVampulan Urheilijat2.25 / -
Salla TähtinenVampulan Urheilijat2.34 / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa3.92 / 3.92
 
T9 kuula (18)
Mette HäkkinenPunkalaitumen Kunto - / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske4.88 / 4.55
Eveliina KankaanpääNokian Urheilijat - / -
Senja KärhäLoimaan Voima7.64 / 7.64
Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa - / -
Isabel LindqvistTurun Urheiluliitto3.61 / 3.61
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu6.90 / 6.90
Jenna MäkynenLempäälän Kisa Yleisurheilu4.39 / 4.39
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu4.91 / 4.82
Vilmiina MattilaNakkilan Vire5.53 / 5.53
Anette NelimarkkaUlvila Sport Team2.69 / 2.69
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team4.55 / 4.55
Minttu PääkkönenVammalan seudun Voima - / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat5.27 / 5.27
Milla RitvonenVammalan seudun Voima4.11 / 4.11
Saana TähtinenVampulan Urheilijat - / -
Salla TähtinenVampulan Urheilijat - / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa7.34 / 7.34
 
T9 3-ottelu (18)
Mette HäkkinenPunkalaitumen Kunto - / -
Neela IhanmäkiLaitilan Jyske - / -
Eveliina KankaanpääNokian Urheilijat - / -
Susanne KoivistoNoormarkun Nopsa - / -
Aina KuusistoVammalan seudun Voima - / -
Isabel LindqvistTurun Urheiluliitto - / -
Mila MäkinenPorin Yleisurheilu - / -
Jenna MäkynenLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Iina MansikkaPorin Yleisurheilu - / -
Vilmiina MattilaNakkilan Vire - / -
Anette NelimarkkaUlvila Sport Team - / -
Rosaliina NelimarkkaUlvila Sport Team - / -
Minttu PääkkönenVammalan seudun Voima - / -
Niina PaasikasKiukaisten Kisailijat - / -
Milla RitvonenVammalan seudun Voima - / -
Saana TähtinenVampulan Urheilijat - / -
Salla TähtinenVampulan Urheilijat - / -
Jenny ViitanenNoormarkun Nopsa - / -