Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
01.08. klo 13:00 Kalevan kisat
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 682 henk. (851 lajisuoritusta)
M 100m (25)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Otto AhlforsIkaalisten Urheilijat10.44 / 10.52
Aleksi Ala-PrinkkiläIF Kraft10.67 / 10.79
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat10.58 / 10.58
Jonathan BraceEsbo IF10.72 / 10.72
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana10.78 / 10.78
Tuukka HuuskolaEsbo IF10.72 / 10.72
Riku IllukkaVantaan Salamat10.53 / 10.68
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat10.52 / 10.57
Willem KajanderBorgå Akilles10.54 / 10.74
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot11.00 / 11.00
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat10.57 / 10.62
Samuli LehtinenLahden Ahkera10.69 / 10.92
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat10.51 / 10.72
Joonas LiukkonenJuvan Urheilijat10.92 / 10.92
Ilari MäkinenHelsingfors IFK10.70 / 10.95
Erno MehtonenSavonlinnan Riento10.76 / 10.95
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku10.38 / 10.58
Heikki NieminenJanakkalan Jana10.73 / 10.90
Eerikki PekkolaIkaalisten Urheilijat10.73 / 10.78
Kristian PulliKaipolan Vire10.63 / 10.63
Samuel PurolaOulun Pyrintö10.31 / 10.43
Eetu RantalaOulun Pyrintö10.30 / 10.86
Roope SaarinenEsbo IF10.58 / 10.67
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat10.83 / 10.83
Eino VuoriHämeenlinnan Tarmo10.94 / 10.94
 
M 200m (27)
Eljas AaltoIF Sibbo-Vargarna21.32 / 21.32
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö21.27 / 21.36
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat21.38 / -
Erik BackHelsingfors IFK21.49 / 21.49
Jonathan BraceEsbo IF22.11 / 22.11 (ranking-listalla)
Lauri EerolaLahden Ahkera22.18 / 22.18
Christoffer EnvallIK Falken21.71 / 21.88
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.07 / 22.07
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku21.39 / 21.39
Tuukka HuuskolaEsbo IF21.66 / 21.66
Riku IllukkaVantaan Salamat21.31 / 21.57
Filiph JohanssonGamlakarleby IF21.89 / 22.08
Viljami KaasalainenJyväskylän Kenttäurheilijat21.29 / 21.34
Willem KajanderBorgå Akilles21.54 / 21.74
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot21.79 / 21.98 (ranking-listalla)
Sampo KiviharjuHämeenlinnan Tarmo22.05 / 22.20 (ranking-listalla)
Samuli LehtinenLahden Ahkera21.68 / 22.10
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat21.43 / 21.67
Oskari LehtonenNurmijärven Yleisurheilu20.83 / 20.83
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot21.65 / 22.02
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot21.63 / 22.51
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat21.80 / 21.80
Ville MyllymäkiKankaanpään Seudun Leisku21.40 / 22.10
Eerikki PekkolaIkaalisten Urheilijat21.60 / 22.07
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3821.85 / 21.85
Roope SaarinenEsbo IF20.99 / 21.24
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa22.32 / 22.32
 
M 400m (22)
Eljas AaltoIF Sibbo-Vargarna 47.76 / 47.90
Ville AarnivalaTampereen Pyrintö 47.84 / 47.84
Heikki ÄijäläNousiaisten Susi 49.84 / 49.84
Erik BackHelsingfors IFK 47.80 / 48.12
Lauri EerolaLahden Ahkera 48.75 / 48.75
Christoffer EnvallIK Falken 47.63 / 47.63
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 48.23 / 48.56
Elias JradKenttäurheilijat -58 49.73 / 49.75
Teemu KeronenJyväskylän Kenttäurheilijat 49.05 / 49.68
Robin LaintoTurun Urheiluliitto 50.00 / 50.00
Ville LampinenKenttäurheilijat -58 47.24 / 48.34
Matias LinkoahoHelsingin Kisa-Veikot 48.18 / 49.38
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot 48.09 / 48.96
Juho PirskanenKuopion Reipas 48.64 / 49.77
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -38 48.87 / 48.87
Markus TeijulaNaantalin Löyly 47.63 / 48.25
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 49.50 / 49.53
Julius UutelaHelsingin Kisa-Veikot 48.58 / - (ranking-listalla)
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 48.77 / 48.77
Eemeli VälimäkiNoormarkun Nopsa 49.47 / 49.86
Christian VänttinenNaantalin Löyly 49.51 / 49.51
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot 49.30 / 49.30
 
M 800m (34)
Olli AhlgrenLahden Ahkera1:54.97 / 1:54.97
Lauri HassiOriveden Ponnistus1:53.38 / 1:53.38
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura1:52.47 / 1:54.00
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu1:54.69 / 1:54.69
Samuli HussaLimingan Niittomiehet1:53.97 / 1:53.97
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot1:50.37 / 1:54.23
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima1:54.03 / 1:54.07
Janne KanervaLahden Ahkera1:54.36 / 1:54.36
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat1:56.97 / 1:56.97
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja1:54.94 / 1:54.94
Robin LaintoTurun Urheiluliitto1:56.17 / 1:56.17
Ville LampinenKenttäurheilijat -581:48.44 / 1:49.73
Antton LauntoSauvon Urheilijat1:52.29 / 1:54.13
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot1:57.17 / 1:57.17
Jaakko LehtiläHelsingfors IFK1:51.33 / 1:51.33
Julius MäkinenTampereen Pyrintö1:54.37 / 1:54.37
Samu MikkonenJoensuun Kataja1:51.41 / 1:51.41
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:55.39 / 1:55.39
Juho PirskanenKuopion Reipas1:54.66 / 1:58.39
Eetu PöyryTampereen Pyrintö1:56.61 / 1:56.61
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:54.56 / 1:54.56
Vincent QuednauHelsingin Kisa-Veikot1:54.73 / 1:55.49
Jussi RaittinenKurikan Ryhti1:52.08 / 1:54.51
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera1:57.16 / 1:57.16
Alex RauhalaVasa IS1:52.72 / 1:55.16
Joonas RinneSaarijärven Pullistus1:48.59 / 1:48.59
Tuomo SalonenEspoon Tapiot1:49.39 / 1:53.56
Markus TeijulaNaantalin Löyly1:48.10 / 1:48.61
Matias TiiroLimingan Niittomiehet1:53.77 / 1:53.77
Elias TuominenNaantalin Löyly1:52.35 / 1:52.35
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:54.54 / 1:54.54
Julius UutelaHelsingin Kisa-Veikot1:51.53 / 1:56.45
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:52.26 / 1:52.87
Joni VirkkalaGamlakarleby IF1:57.55 / 1:58.05 (ranking-listalla)
 
M 1500m (16)
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto 3:56.10 / 3:56.10 (ranking-listalla)
Niklas HeikkiläKuusankosken Urheiluseura 3:55.63 / 3:55.63
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 3:55.22 / 3:55.22
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 3:57.33 / 3:57.33 (ranking-listalla)
Samuli HussaLimingan Niittomiehet 3:51.80 / 3:55.22
Panu JantunenHelsingin Kisa-Veikot 3:44.80 / 3:52.74
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja 3:50.74 / 3:50.74
Antton LauntoSauvon Urheilijat 3:50.09 / 3:50.09
Julius MäkinenTampereen Pyrintö 3:54.39 / 4:07.46
Samu MikkonenJoensuun Kataja 3:45.54 / 3:48.07
Tuomas PuputtiIF Raseborg 3:57.74 / 3:57.74 (ranking-listalla)
Joonas RinneSaarijärven Pullistus 3:41.38 / 3:41.38
Tuomo SalonenEspoon Tapiot 3:46.38 / 3:57.15
Martti SiikaluomaLahden Ahkera 3:47.96 / 3:49.21
Tommi SundellPorin Yleisurheilu 3:44.14 / 3:55.94
Elias VuorinenTurun Urheiluliitto 3:57.91 / 3:57.91
 
M 5000m (25)
Tuomas AhoLimingan Niittomiehet15:44.27 / 15:44.27 (ranking-listalla)
Hannu GranbergLahden Ahkera14:13.11 / 14:13.11
Joonas HarjamäkiHelsingin Kisa-Veikot14:09.72 / 16:01.70 (ranking-listalla)
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet15:05.78 / 15:05.78 (ranking-listalla)
Eemil HelanderJyväskylän Kenttäurheilijat14:43.54 / 14:43.54
Samuli HussaLimingan Niittomiehet15:12.80 / 15:23.30 (vaihtoehtoinen laji)
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto15:25.34 / 15:25.34 (ranking-listalla)
Tommi HytönenNurmijärven Yleisurheilu14:59.41 / - (ranking-listalla)
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit14:42.79 / 14:48.09
Otto KaarioJyväskylän Kenttäurheilijat15:02.82 / 15:18.81
Ossi KekkiLahden Ahkera14:11.25 / -
Jaakko KeroTurun Urheiluliitto14:32.13 / 15:46.96 (ranking-listalla)
Jukka KeroTurun Urheiluliitto14:28.69 / 15:29.87
Leevi KeronenLempäälän Kisa Yleisurheilu14:55.61 / 15:10.81
Roope KoskinenJyväskylän Kenttäurheilijat15:27.65 / 15:27.65
Mika KotirantaJoensuun Kataja14:36.60 / 14:36.60
Ari-Pekka LassilaVetelin Urheilijat14:44.87 / 15:15.08
Victor LövdalVasa IS14:42.59 / 15:22.79
Antti-Pekka NiinistöLahden Ahkera14:28.88 / 15:27.02
Aki NummelaHelsingin Kisa-Veikot14:28.06 / 15:10.97
Jaakko PiesanenSaarijärven Pullistus14:11.73 / - (vaihtoehtoinen laji)
Matti RaumaTurun Urheiluliitto14:42.26 / - (ranking-listalla)
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot14:02.30 / 14:02.30
Martti SiikaluomaLahden Ahkera14:19.96 / -
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto14:55.32 / 15:19.26
 
M 10000m (23)
Tuomas AhoLimingan Niittomiehet32:44.68 / 32:51.6h (ranking-listalla)
Henri AnsioFinnish Marathon Runners31:37.94 / 31:54.3h
Henrik GoeschTurun Urheiluliitto33:44.25 / -
Harri HietamäkiVasa IS32:41.62 / 32:41.62 (ranking-listalla)
Samuli HuuskoTurun Urheiluliitto31:53.62 / 32:34.22 (ranking-listalla)
Tommi HytönenNurmijärven Yleisurheilu30:56.75 / 30:56.75 (ranking-listalla)
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit30:42.43 / 31:43.67
Jarkko JärvenpääTampereen Pyrintö29:08.63 / -
Jan KaasGamlakarleby IF32:51.12 / 33:48.2h (ranking-listalla)
Ossi KekkiLahden Ahkera29:31.26 / 30:42.50
Jaakko KeroTurun Urheiluliitto30:08.07 / - (ranking-listalla)
Jukka KeroTurun Urheiluliitto30:40.61 / 32:49.41
Henri ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat29:32.20 / -
Jaakko NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat29:52.00 / -
Antti-Pekka NiinistöLahden Ahkera30:53.51 / 30:53.51
Aki NummelaHelsingin Kisa-Veikot30:23.51 / 31:18.98
Ossi PeltoniemiRovaniemen Roadrunners32:15.04 / 33:34.51
Matti RaumaTurun Urheiluliitto30:48.67 / - (ranking-listalla)
Eero SalevaHelsingin Kisa-Veikot29:51.52 / 29:51.52
Kevin SandellIK Falken32:33.3h / 32:33.3h (ranking-listalla)
Björn SandlerIK Falken32:04.0h / 32:04.0h
Toni ValidoRunners Club32:23.00 / 32:23.00
Niklas WihlmanTurun Urheiluliitto31:00.88 / 31:48.2h
 
M 110m aj (17)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku15.24 / 15.24
Joni JärvinenLahden Ahkera15.46 / 15.46
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma14.16 / 14.16
Henri KangasniemiIkaalisten Urheilijat15.41 / 15.59 (ranking-listalla)
Viktor KanteleBorgå Akilles14.16 / 14.81
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu14.30 / 14.30
Elmo LakkaJyväskylän Kenttäurheilijat13.49 / 13.49
Jere LehtoOulun Pyrintö14.49 / 15.09
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna15.23 / -
Tuomas MäättäTurun Urheiluliitto15.65 / 15.65
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat14.02 / 14.02
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.78 / -
Otto SeppäläLamminpään Korpi14.30 / 15.04
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat14.91 / 15.31
Niko TahvanainenPyhäselän Urheilijat14.71 / 15.23
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot16.15 / 16.15
Elias YlöstaloIF Sibbo-Vargarna15.07 / 15.40
 
M 400m aj (16)
Jevgeni AleksandrovHelsingfors IFK 54.81 / 56.77
Jonni BlomqvistBorgå Akilles 52.46 / 52.46
Lauri EnehTampereen Urheilijat -38 53.79 / 53.79
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot 52.08 / 53.98
Aleksi HeimonenTampereen Urheilijat -38 53.70 / 55.96
Markus HurriLiedon Parma 56.90 / 56.90 (ranking-listalla)
Eero IlomäkiHelsingfors IFK 55.12 / 55.12
Tuomas LehtonenLiedon Parma 51.81 / 52.17
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna 53.90 / 54.76
Oskari MöröEsbo IF 49.04 / 50.24
Samuli RaikunenLiedon Parma 55.47 / 55.47
Kalle StylmanLiedon Parma 53.13 / 53.13
Iiro SurkkaJyväskylän Kenttäurheilijat 56.84 / 56.84
Anton TallbackaHelsingfors IFK 52.78 / 52.78
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot 56.50 / 56.50
Joni Vainio-KailaLaitilan Jyske 51.09 / 51.72
 
M 3000m ej (21)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja 9:40.18 / 9:40.18
Hannu GranbergLahden Ahkera 8:47.62 / 9:17.33
Joonas HarjamäkiHelsingin Kisa-Veikot 8:35.75 / 9:33.17
Walte HautalaLahden Ahkera 9:32.16 / 9:32.16
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto 9:44.35 / 9:47.53
Eemil HelanderJyväskylän Kenttäurheilijat 9:04.01 / 9:04.01
Vilho HeleniusNokian Urheilijat 9:51.31 / 9:51.31
Mikko HirvonenJoensuun Kataja 9:19.41 / 9:19.41
Jonas IngoVasa IS 9:41.60 / 9:41.60
Väinö KlemolaKuopion Reipas 9:24.18 / 9:51.44 (ranking-listalla)
Sami MaamelaAnjalan Liitto 9:27.69 / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu 9:34.53 / 9:34.53
Mustafe MuuseTurun Urheiluliitto 9:54.83 / 9:54.83
Markus NikanderLänsi-Uudenmaan Urheilijat 9:56.51 / 9:56.51
Jari PillerVehkalahden Veikot 9:19.43 / 9:19.43
Kari PoutiainenLimingan Niittomiehet 9:35.84 / 9:40.79
Topi RaitanenHelsingin Kisa-Veikot 8:21.47 / 8:21.47
Joona SointuLempäälän Kisa Yleisurheilu10:07.16 / 10:07.16 (ranking-listalla)
Teppo SyrjäläTampereen Pyrintö 8:45.25 / 9:59.09 (ranking-listalla)
Miika TenhunenNivalan Urheilijat 8:54.96 / 8:54.96
Joakim TräskelinVasa IS 9:34.63 / 9:54.80 (ranking-listalla)
 
M korkeus (18)
Ville EikkulaTampereen Pyrintö1.95 / 1.95
Samuli ErikssonSalon Vilpas2.20 / 2.11
Herman HaavistoKannuksen Ura2.00 / 1.92
Mika HietaniemiEspoon Tapiot2.11 / 2.02
Jesse HuttunenSavitaipaleen Urheilijat2.10 / 2.06
Aleksi KlemolaUllavan Kilpa2.04 / 1.99
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.12 / 2.12
Julius KuuselaLänsi-Uudenmaan Urheilijat2.08 / 2.03
Manu MäenpääLempäälän Kisa Yleisurheilu1.92 / 1.92
Arttu MattilaÄänekosken Urheilijat2.16 / 2.12
Valtteri MattilaÄänekosken Urheilijat2.09 / 2.03
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.08
Artturi TiipiöTeuvan Rivakka2.00 / 2.00
Casper TillanderIF Sibbo-Vargarna2.00 / 1.97
Valtteri VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut2.11 / 2.09
Joonatan VeijolaHämeenlinnan Tarmo1.91 / 1.91
Ville WaherTurun Urheiluliitto2.04 / 2.02
Sebastian WidjeskogIF Åsarna - / -
 
M seiväs (19)
Juho AlasaariLaihian Luja4.86 / 4.86
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.45
Joonas JokivartioJyväskylän Kenttäurheilijat5.10 / 4.83
Jere KeskinenVaasan Toverit5.15 / 5.10
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.25 / 5.25
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.15 / 5.15
Joonas MikkanenLahden Ahkera5.00 / -
Pietari OutinenJyväskylän Kenttäurheilijat4.75 / 4.43
Tuomas OutinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4.90 / 4.90
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.25 / 5.25
Aleksi SaarelainenEspoon Tapiot5.20 / 4.90
Jami SiiraTampereen Pyrintö4.95 / 4.95
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat4.70 / 4.70
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat5.00 / 4.90
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.25
Einari VälimäkiNoormarkun Nopsa5.10 / 4.96
Veeti VesalainenLahden Ahkera4.90 / 4.90
Tomas WeckstenKarhulan Urheilijat5.55 / 5.45
Mikael WestöVasa IS5.50 / -
 
M pituus (21)
Kristian BäckVasa IS7.95 / 7.48
Karim EchahidLahden Ahkera6.99 / 6.99 (ranking-listalla)
Janne EtelämäkiKuortaneen Kunto7.46 / 6.95 (ranking-listalla)
Eero HaapalaViipurin Urheilijat7.95 / 7.67
Ville HakomäkiYlihärmän Junkkarit7.22 / 7.08
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana6.94 / 6.87
Konsta KauppinenOrimattilan Jymy7.50 / 7.03
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.47 / 7.47
Joona KokkolaValtimon Vasama7.60 / 7.30
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet7.65 / 7.65
Miika MäkinenRiihimäen Kisko7.32 / 7.18 (ranking-listalla)
Jimi NukalaVasa IS7.30 / 7.18
Roni OllikainenHelsingin Kisa-Veikot8.05 / 7.79
Arttu PajulahtiViipurin Urheilijat8.10 / 7.25
Kristian PulliKaipolan Vire8.07 / 7.88
Tuomas RouvaliJyväskylän Kenttäurheilijat7.37 / 6.96 (ranking-listalla)
Kalle SalminenJoensuun Kataja7.75 / 7.75
Julius ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat7.24 / 7.22
Joska TommolaLahden Ahkera7.22 / 7.22
Antti TuomelaLaihian Luja7.33 / 6.92
Valtteri VälläriJanakkalan Jana7.25 / 7.16 (ranking-listalla)
 
M 3-loikka (18)
Iikka AlingueJanakkalan Jana15.50 / 14.13
Rasmus HiltunenSavonlinnan Riento14.05 / 14.05
Antti InkinenImatran Urheilijat15.45 / 14.15
Oliver KärkiVaasan Vasama14.78 / 14.78
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima14.76 / 14.76
Tuomas KaukolahtiKenttäurheilijat -5816.50 / 16.50
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat14.18 / 14.13
Topias KoukkulaKangasalan Urheilijat -6816.14 / 15.92
Sami LaakkonenHelsingin Kisa-Veikot14.04 / 14.04
Simo LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet17.14 / 16.57
Juho NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat14.98 / 14.98
Veikko NugrahaEspoon Tapiot15.70 / 15.70
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu15.14 / 15.14
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat14.08 / 14.08 (ranking-listalla)
Niko SimolaVammalan seudun Voima14.75 / 14.75
Daniel SjölindIF Åsarna15.49 / 14.67
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu15.13 / 14.28
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet15.90 / 15.72
 
M kuula (18)
Eero AholaPorin Yleisurheilu18.11 / 17.94
Matti KahilainenPihtiputaan Tuisku15.83 / 14.89
Arttu KangasKankaanpään Seudun Leisku20.30 / 19.50
Timo KööpikkäSeinäjoen Seudun Urheilijat19.13 / 19.10
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat18.02 / 17.70
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat15.17 / 15.17
Lauri LindqvistSiilinjärven Ponnistus16.26 / 16.26
Niklas LoukolaSeinäjoen Seudun Urheilijat17.14 / 16.10
Olli NiemiKangasalan Kisa15.03 / 14.88
Nico OksanenLoimaan Voima17.77 / 17.77
Henri PakisjärviArctic Athletics Rovaniemi18.48 / 16.57
Jani SantalaHimangan Urheilijat17.30 / 15.81
Kalle SavolainenKeiteleen Nuju15.22 / 15.01
Tomas SöderlundIF Raseborg19.12 / 18.51
Jonas SolvinIK Falken15.49 / 15.49 (ranking-listalla)
Panu TirkkonenKeiteleen Kunto18.27 / 17.68
Mikko ToiviainenLoimaan Jankko17.80 / 17.80
Jussi TukevaJalasjärven Jalas16.36 / 16.30
 
M kiekko (19)
Sami AartolahtiLahden Ahkera56.56 / 53.41
Eero AholaPorin Yleisurheilu47.69 / 47.69
Jussi HämelahtiLängelmäen Urheilijat48.56 / 48.56 (ranking-listalla)
Jouni HelppikangasOrimattilan Jymy61.72 / -
Ville KiviojaNokian Urheilijat58.43 / 55.31
Olli-Pekka KorhonenKaavin Kaiku54.53 / 50.15
Juha LahdenrantaPorin Yleisurheilu60.90 / 53.82
Topi LaitilaTeuvan Rivakka50.94 / 46.82 (ranking-listalla)
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu47.00 / 47.00
Mikko MartinmäkiRaahen Vesa51.98 / 49.82
Raine MunukkaKuortaneen Kunto62.40 / 56.78
Olli NiemiKangasalan Kisa45.73 / 45.73 (ranking-listalla)
Oskari PerälampiEspoon Tapiot57.75 / 56.96
Teemu PoikolainenJoensuun Kataja54.85 / 50.13
Mika RuhtinasJyväskylän Kenttäurheilijat48.68 / 47.87 (ranking-listalla)
Juuso SillanpääJyväskylän Kenttäurheilijat55.12 / 48.68 (ranking-listalla)
Olli TakalaLahden Ahkera56.55 / 53.39
Ville TanskanenHelsingin Tarmo48.54 / 46.22 (ranking-listalla)
Eero VirtanenImatran Urheilijat45.08 / 45.08
 
M moukari (20)
Roope AuvinenSjundeå IF70.76 / 70.76
Oskari EskolaSäkylän Urheilijat58.59 / 58.59
Fredrik FröbergSjundeå IF65.10 / 63.88
Aleksi JaakkolaVehmaisten Urheilijat73.77 / 73.76
Tuomas KalliovaaraLänsi-Uudenmaan Urheilijat63.88 / 60.45
Marco KammerHelsingfors IFK66.95 / 66.95
Aaron KangasKankaanpään Seudun Leisku73.94 / 73.94
Juhana KarjanlahtiAlajärven Ankkurit57.45 / 57.45
Markus KokkonenPyhäselän Urheilijat69.83 / 68.00
Veikka KoskinenKauhajoen Karhu57.84 / 57.84
Oskari LahtinenNoormarkun Nopsa59.75 / 59.75
Jesse LehtoKaustisen Pohjan-Veikot73.09 / 69.20
Henri LiipolaSomeron Esa75.47 / 73.88
Jani PihkanenSomeron Esa61.14 / 57.15 (ranking-listalla)
Petri RautioOulun Pyrintö69.85 / 63.22
Tommi RemesKiuruveden Urheilijat72.55 / 71.68
Tuomas SeppänenNoormarkun Nopsa76.20 / 73.22
Simon SolvinIK Falken61.92 / 61.45 (ranking-listalla)
Joni SyrjäläTampereen Pyrintö65.34 / 62.45
Arttu VäänänenVarpaisjärven Vire62.72 / 59.55 (ranking-listalla)
 
M keihäs (20)
Lassi EtelätaloJoensuun Kataja84.98 / 81.95
Taneli JuutinenKuopion Reipas77.21 / 77.21
Joni KarvinenJoensuun Kataja80.04 / 72.12
Toni KeränenLimingan Niittomiehet78.86 / 74.63
Jani KiiskiläVeitsiluodon Kisaveikot78.41 / 75.37
Jami KinnunenÄänekosken Urheilijat78.44 / 75.63
Toni KuuselaKuortaneen Kunto83.40 / 83.40
Topias LaineHelsingin Kisa-Veikot76.26 / 76.26
Jarmo MarttilaKälviän Tarmo75.23 / 73.35
Teemu NarviKankaanpään Seudun Leisku75.90 / 74.20
Sami PeltomäkiAlajärven Ankkurit80.36 / 78.10
Antti RuuskanenPielaveden Sampo88.98 / 85.15
Lassi SaarinenKeuruun Kisailijat76.47 / 76.47
Jere SaloLauttakylän Luja73.33 / 73.33
Toni SirviöSulkavan Urheilijat -4181.62 / 73.75
Teo TakalaIF Raseborg77.97 / 77.97
Patrik TornPyhäselän Urheilijat72.72 / 72.72
Leevi UusitaloRaision Kuula71.76 / 70.34
Teemu WirkkalaToholammin Urheilijat87.23 / 78.91
Aleksi Yli-MannilaAlajärven Ankkurit70.51 / 70.51
 
M 10-ottelu (14)
Juuso HassiOriveden Ponnistus7734 / 7256
Tuomas HelinLahden Ahkera6285 / 5550
Petri IhanderKeski-Uudenmaan Yleisurheilu6944 / 6944
Jesse JokinenSysmän Sisu6530 / -
Eetu KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat7097 / 7016
Ville KattelusYlihärmän Junkkarit6182 / 6131
Petri LemmetyinenKenttäurheilijat -587225 / 6547
Jere LiskojärviHelsingin Tarmo6614 / 6379
Aleksi SalminenHarjavallan Jymy6513 / 6415
Elmo SavolaLappajärven Veikot7956 / 7660
Tarmo SavolaLappajärven Veikot6140 / -
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -587370 / 7370
Tuomas ValleJyväskylän Kenttäurheilijat6780 / 6552
Otto YlöstaloIF Sibbo-Vargarna7476 / -
 
M 20km kävely (7)
Joni HavaEspoon Tapiot1:32:24 / 1:32:24
Lauri JoukasYläneen Kiri - / -
Jarkko KinnunenJalasjärven Jalas1:22:53 / -
Matias KorpelaTurun Urheiluliitto1:27:46 / -
Jaakko MäättänenEspoon Tapiot1:32:24 / 1:32:24
Aleksi OjalaUrjalan Urheilijat1:23:16 / 1:23:41
Veli-Matti PartanenLappeenrannan Urheilu-Miehet1:24:01 / -
 
N 100m (30)
Annika HaverinenKajaanin Kipinä11.89 / 11.98
Milla HeiskanenIisalmen Visa12.01 / 12.01
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto12.27 / 12.27
Merituuli JääskeläinenLappeenrannan Urheilu-Miehet12.05 / 12.05 (ranking-listalla)
Jandeh JallowOulun Pyrintö12.04 / 12.04
Jenna JokelaHelsingfors IFK11.74 / 11.86
Anna JulinIF Nykarlebynejden12.04 / 12.14 (ranking-listalla)
Lotta KemppinenHelsingfors IFK11.50 / 11.50
Saara KeskitaloEspoon Tapiot12.05 / 12.05
Taika KoilahtiTurun Weikot Yleisurheilu11.60 / 11.60
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä11.96 / 11.96
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat11.59 / 11.59
Johanna KylmänenRaision Kuula11.77 / 11.77
Hanna-Maari LatvalaJyväskylän Kenttäurheilijat11.30 / 11.38
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.88 / 11.88
Sofia LindholmLappeenrannan Urheilu-Miehet12.19 / 12.19
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa11.95 / 11.95
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.85 / 12.13
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu12.13 / 12.13
Nooralotta NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat11.48 / -
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu12.21 / 12.21
Eeva PaavilainenTurun Weikot Yleisurheilu12.10 / 12.27 (ranking-listalla)
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot12.14 / 12.14
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat11.65 / -
Anna PursiainenEspoon Tapiot11.88 / 11.88
Maria RäsänenLapinlahden Veto11.65 / 12.11
Netta SaloSavonlinnan Riento12.03 / 12.18
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot12.11 / 12.11 (ranking-listalla)
Milja ThuresonTurun Toverit11.62 / 11.84
Sara WissIF Åland12.00 / 12.00
 
N 200m (29)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö25.10 / 25.10 (ranking-listalla)
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot25.22 / 25.22 (ranking-listalla)
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera24.46 / 24.84
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja24.36 / 24.36
Milla HeiskanenIisalmen Visa24.53 / 24.53
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.18 / 25.18
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto24.54 / 24.54
Jandeh JallowOulun Pyrintö25.37 / 25.37
Jenna JokelaHelsingfors IFK24.11 / 24.38
Anna JulinIF Nykarlebynejden24.57 / 25.14 (ranking-listalla)
Lotta KemppinenHelsingfors IFK23.87 / 23.87
Saara KeskitaloEspoon Tapiot24.86 / 25.14
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä24.88 / 24.88
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet25.13 / 25.13
Anniina KortetmaaJyväskylän Kenttäurheilijat23.62 / 23.83
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.82 / 25.95 (ranking-listalla)
Johanna KylmänenRaision Kuula24.35 / 24.35
Hanna-Maari LatvalaJyväskylän Kenttäurheilijat22.98 / 23.65
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.35 / 24.35
Annika MäenpääNoormarkun Nopsa24.93 / 25.02
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.72 / -
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu25.05 / 25.05 (ranking-listalla)
Jeanine NygårdIF Drott24.25 / 24.95
Salla ParviainenEsbo IF25.25 / 25.25
Anna PursiainenEspoon Tapiot24.74 / 24.74
Maria RäsänenLapinlahden Veto24.10 / 24.97
Ida RavaskaVeitsiluodon Kisaveikot25.22 / 25.22
Alina StrömbergLarsmo IF24.65 / 25.22
Milja ThuresonTurun Toverit23.65 / 24.14
 
N 400m (16)
Alisa AaltoTampereen Pyrintö 57.11 / 57.11
Amira ChokairyHelsingin Kisa-Veikot 55.41 / 55.47
Sanna ErkinheimoLahden Ahkera 54.09 / 56.23
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 55.94 / -
Hertta HankimaaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 57.73 / 57.73 (ranking-listalla)
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 57.46 / 58.89
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 57.40 / 59.69 (ranking-listalla)
Wilma LassfolkIF Kraft 55.77 / 56.76
Krista LindholmIF Raseborg 57.40 / 57.40 (ranking-listalla)
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 57.25 / 57.31
Jeanine NygårdIF Drott 55.07 / 55.27
Malva NylundVasa IS 57.05 / 57.05
Aino PaunonenTurun Urheiluliitto 54.24 / 54.59
Ida RavaskaVeitsiluodon Kisaveikot 55.42 / 55.42
Milja ThuresonTurun Toverit 54.21 / 54.88
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 55.85 / 55.85
 
N 800m (25)
Marika AarnioTurun Weikot Yleisurheilu2:14.75 / 2:14.80
Nathalie BlomqvistIK Falken2:09.08 / 2:09.08
Katja BlundenHelsingin Kisa-Veikot2:07.22 / 2:12.52
Jemina ForssTampereen Pyrintö2:11.43 / 2:14.77
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:13.67 / 2:16.05 (ranking-listalla)
Veera HakomäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:11.99 / 2:12.65
Janna HautalaLahden Ahkera - / 2:16.49
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:15.23 / 2:15.23
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo2:12.11 / 2:12.11
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.60 / 2:11.60
Reetta JoronenSavonlinnan Riento2:09.70 / 2:11.85
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:13.99 / 2:13.99
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:15.18 / 2:15.18 (ranking-listalla)
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:12.68 / -
Sara KuivistoBorgå Akilles2:02.14 / 2:02.64
Roosa LahtinenTampereen Pyrintö2:09.67 / 2:20.50
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot2:11.70 / 2:11.70
Krista LindholmIF Raseborg2:12.25 / 2:16.80 (ranking-listalla)
Veera MensonenMaaningan Mahti2:14.47 / 2:15.36
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas2:12.51 / 2:18.54
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.99 / 2:13.76
Aino PaunonenTurun Urheiluliitto2:04.26 / -
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:15.13 / 2:17.23
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:09.68 / 2:13.43
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:11.31 / 2:11.31
 
N 1500m (17)
Nathalie BlomqvistIK Falken 4:24.10 / 4:24.10
Katja BlundenHelsingin Kisa-Veikot 4:28.53 / 4:35.84
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 4:36.25 / 4:36.25 (ranking-listalla)
Pihla HokkanenKuopion Reipas 4:37.78 / 4:39.52
Kaisa HonkaharjuKälviän Tarmo 4:36.31 / 4:36.31 (ranking-listalla)
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot 4:30.93 / 4:35.38 (ranking-listalla)
Reetta JoronenSavonlinnan Riento 4:26.88 / 4:28.23
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:30.00 / 4:30.00
Sara KuivistoBorgå Akilles 4:08.96 / 4:17.05
Moona LatvalaHelsingin Kisa-Veikot 4:34.17 / 4:34.17 (ranking-listalla)
Kristiina MäkiLahden Ahkera 4:06.71 / 4:09.86
Maria Murtorinne-TaskinenKuopion Reipas 4:31.73 / 4:35.59
Janica RaumaForssan Salama 4:21.28 / 4:24.05
Astrid SnällForssan Salama 4:36.49 / 4:40.00
Anni SuominenRaision Kuula 4:34.70 / 4:40.24
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut 4:33.23 / 4:35.21
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:33.31 / 4:35.67 (ranking-listalla)
 
N 5000m (29)
Edith EikkinenKenttäurheilijat -5817:49.84 / 17:49.84 (vaihtoehtoinen laji)
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat17:28.49 / 17:28.49
Emma HakalaEspoon Tapiot18:03.28 / 18:03.28
Linnea HaralaSomeron Esa17:48.79 / 18:06.74
Minttu HukkaHelsingin Kisa-Veikot16:37.18 / 16:37.36
Mona JäppinenHelsingin Kisa-Veikot17:59.08 / - (vaihtoehtoinen laji)
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat17:25.55 / 18:27.00
Jenni KeränenOulun Pyrintö18:01.57 / 18:55.38
Oona KettunenKarhulan Katajaiset16:03.79 / - (vaihtoehtoinen laji)
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet17:04.85 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera - / -
Aino KuljukkaLahden Ahkera17:07.01 / 17:45.83
Krista LindholmPudasjärven Urheilijat17:55.09 / 17:55.09
Kristiina MäkiLahden Ahkera15:31.15 / -
Jenni MoskariKenttäurheilijat -5816:51.08 / 16:51.08
Sofia MuinonenEspoon Tapiot17:32.71 / 18:55.21
Katri NiemistöJyväskylän Kenttäurheilijat17:29.61 / 17:37.26
Anne-Marika PartanenKuopion Reipas17:55.34 / - (vaihtoehtoinen laji)
Janica RaumaForssan Salama16:02.24 / -
Camilla RichardssonVasa IS15:37.02 / 15:37.02
Johanna SällinenTurun Urheiluliitto18:19.58 / 18:20.13 (ranking-listalla)
Suvi SelveniusHelsingin Kisa-Veikot17:21.45 / -
Katarina SkräddarHelsingin Jyry16:52.65 / 16:52.65
Astrid SnällForssan Salama17:01.77 / -
Minna SyväläEspoon Tapiot17:02.29 / 18:18.56
Sini TirriToijalan Vauhti17:55.17 / 17:55.17
Mira TuominenForssan Salama17:02.11 / -
Alisa VainioLappeenrannan Urheilu-Miehet15:51.94 / -
Ilona VälimäkiUudenkaupungin Kenttäkarhut17:33.17 / 17:53.65
 
N 10000m (25)
Tiina AlhonenVaajakosken Kuohu38:43.61 / -
Nina ChydeniusGamlakarleby IF35:22.59 / 37:41.3h
Iida HaatajaPudasjärven Urheilijat37:13.52 / -
Taru HäyrinenMikkelin Kilpa-Veikot38:58.6h / 38:58.6h
Laura HeikkiläRunners Club38:31.27 / 38:31.27
Anna-Elina HeikkinenJyväskylän Kenttäurheilijat38:44.5h / 38:44.5h (ranking-listalla)
Minttu HukkaHelsingin Kisa-Veikot37:52.56 / -
Laura KarkkulainenPyhäselän Urheilijat37:03.1h / -
Jenni KeränenOulun Pyrintö37:10.27 / -
Annemari KiekaraForssan Salama31:40.42 / -
Moona KorkealaaksoLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Johanna LindholmLovisa Tor36:16.49 / 37:38.0h
Krista LindholmPudasjärven Urheilijat37:47.3h / 37:47.3h
Laura ManninenKenttäurheilijat -5833:32.96 / -
Jenni MoskariKenttäurheilijat -5836:26.70 / -
Sofia MuinonenEspoon Tapiot37:36.49 / 37:36.49
Natalia NylundLahden Ahkera38:26.33 / 38:26.33
Anne-Marika PartanenKuopion Reipas37:25.89 / 37:25.89 (vaihtoehtoinen laji)
Johanna PeiponenRovaniemen Lappi31:42.9h / -
Emilia SiltanenJyväskylän Kenttäurheilijat38:56.6h / 38:56.6h (ranking-listalla)
Josefin Sjölind-KohtamäkiHelsingfors IFK - / -
Katarina SkräddarHelsingin Jyry34:58.26 / -
Minna SyväläEspoon Tapiot36:05.59 / -
Mari UlkuniemiRunners Club39:14.0h / 39:14.0h
Alisa VainioLappeenrannan Urheilu-Miehet32:58.17 / 34:47.46
 
N 100m aj (26)
Viivi AvikainenLahden Ahkera13.32 / 13.70
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö14.20 / 14.20 (ranking-listalla)
Eveliina BogdanoffKuivasjärven Aura14.58 / 14.58
Matilda BogdanoffHelsingfors IFK13.11 / 13.11
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat13.41 / 13.41
Reetta HämäläinenLahden Ahkera14.80 / 14.80
Mari HeinonenKajaanin Kipinä14.65 / 14.65
Reetta HurskeTampereen Pyrintö12.78 / 12.78
Emma HyvärinenTurun Urheiluliitto13.78 / 13.78
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat14.24 / 14.37 (ranking-listalla)
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu14.56 / 14.56 (ranking-listalla)
Niina KarttunenSavonlinnan Riento14.52 / 14.52
Noora KauranenHämeenlinnan Tarmo14.26 / 14.59
Saara KeskitaloEspoon Tapiot13.70 / 13.70
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet14.12 / 14.12
Annimari KorteHelsingfors IFK12.72 / 12.72
Petra-Sofia LaaksoSavonlinnan Riento14.08 / 14.65
Sofia LindholmLappeenrannan Urheilu-Miehet14.10 / 14.10
Nooralotta NeziriJyväskylän Kenttäurheilijat12.81 / 12.90
Ella NisulaKuivasjärven Aura14.18 / -
Marika PartinenJoensuun Kataja13.78 / 13.78
Janette RinneHelsingin Kisa-Veikot14.00 / 14.31 (ranking-listalla)
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot13.60 / 13.60
Sonja StångKuivasjärven Aura14.09 / 14.09
Saga VanninenTampereen Pyrintö13.82 / 13.82
Lotta VentoTurun Urheiluliitto14.23 / 14.23
 
N 400m aj (25)
Vilma HakalaEspoon Tapiot 65.45 / 65.45
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 60.99 / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 60.36 / 60.36
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot 60.11 / 60.11
Pinja HeinonenTampereen Pyrintö 61.88 / 64.07
Oona HujanenHelsingin Kisa-Veikot 59.57 / 60.29
Jonna KangasniemiNoormarkun Nopsa 66.76 / 66.76
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 61.38 / 63.03
Neea KäyhköSavonlinnan Riento 61.54 / 61.54
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 64.80 / 66.10
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura 62.33 / 62.33
Mathilda KvistVasa IS 60.13 / 60.13
Anniina LaitinenHelsingin Kisa-Veikot 57.80 / 62.61
Viivi LehikoinenHelsingfors IFK 56.49 / 58.02
Eveliina MäättänenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 58.07 / 59.11
Nea MattilaHelsingfors IFK 57.81 / 59.99
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 60.77 / 60.77
Ilana OnnelaNaantalin Löyly 66.71 / 66.71
Salla ParviainenEsbo IF 62.89 / -
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK 62.39 / 62.39
Martta RautalaViipurin Urheilijat 59.99 / 59.99
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat 61.68 / 61.68
Meeri SalomaaEsbo IF 60.77 / 60.77
Rosa SalonenKenttäurheilijat -58 65.13 / 65.13 (ranking-listalla)
Nella VarjasEspoon Tapiot 65.47 / 65.47
 
N 3000m ej (20)
Mona Af ForsellesRekolan Raikas11:21.83 / 11:43.86 (ranking-listalla)
Emma HakalaEspoon Tapiot11:05.68 / 11:07.80
Oona-Mari HakulinenJyväskylän Kenttäurheilijat10:56.88 / 11:18.54
Roosa HämäläinenKälviän Tarmo11:14.95 / 11:18.54 (ranking-listalla)
Linnea HaralaSomeron Esa10:50.61 / 10:50.61
Emma HietarantaLappeenrannan Urheilu-Miehet11:06.47 / 11:06.47
Pihla HokkanenKuopion Reipas10:54.05 / 11:01.01
Oona KettunenKarhulan Katajaiset 9:45.51 / 11:09.02
Aino KuljukkaLahden Ahkera10:34.41 / 10:51.62
Salla LaukkanenLahden Ahkera10:36.38 / -
Sofie LövdahlVasa IS10:21.91 / 10:58.36
Saara MalinenRunners Club12:11.75 / 12:15.01
Janica RaumaForssan Salama 9:41.70 / 9:49.95
Camilla RichardssonVasa IS 9:35.27 / 9:35.27
Silja RönkäLahden Ahkera11:26.37 / 11:26.37
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu10:58.87 / 10:58.87
Aino SikkinenTampereen Pyrintö11:32.24 / 11:32.24
Astrid SnällForssan Salama10:07.67 / 10:19.28
Anni SuominenRaision Kuula10:33.25 / 11:07.25
Mira TuominenForssan Salama10:24.47 / 11:18.56
 
N korkeus (15)
Heidi ErkinheimoSeinäjoen Seudun Urheilijat1.83 / 1.70
Tilda HuffKuivasjärven Aura1.81 / 1.65
Ella JunnilaTampereen Pyrintö1.95 / 1.95
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot1.90 / 1.90
Neea KäyhköSavonlinnan Riento1.72 / 1.72
Gabriela KosonenJyväskylän Kenttäurheilijat1.81 / 1.72
Sini LälläJyväskylän Kenttäurheilijat1.84 / 1.79
Miia LindholmHelsingfors IFK1.81 / -
Emma NymanIF Kraft1.71 / 1.71
Elin PajunenIF Åsarna1.80 / 1.76
Laura RautanenVilppulan Veikot1.87 / 1.81
Linda SandblomHIK Friidrott1.93 / 1.84
Salla TuominenTampereen Pyrintö1.69 / 1.69
Heta TuuriLahden Ahkera1.88 / 1.88
Viivi VoutilainenTurun Urheiluliitto1.82 / 1.79
 
N seiväs (22)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö3.30 / 3.30
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.30
Silja AnderssonEsbo IF3.83 / 3.83
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.50 / 3.50
Enna HassinenOulun Pyrintö3.95 / 3.70
Kiia JullenmaaPorin Yleisurheilu3.72 / 3.72
Friida KivistöKalajoen Junkkarit3.40 / 3.40
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja3.78 / 3.78
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.15 / 4.15
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.70 / 3.70
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 4.00
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.65 / 3.65
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu3.85 / 3.80
Elina LampelaOulun Pyrintö4.32 / 3.90
Essi MelenderVaasan Vasama3.90 / 3.90
Wilma MurtoSalon Vilpas4.71 / 4.51
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.30 / 4.30
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet3.60 / 3.40
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.78 / 3.78
Aino SiitonenHelsingin Kisa-Veikot4.30 / 4.00
Oosa SiukonenJyväskylän Kenttäurheilijat3.30 / 3.30 (ranking-listalla)
Emilia TuomaalaSaloisten Salama3.55 / 3.55 (ranking-listalla)
 
N pituus (24)
Suvi EerikäinenJanakkalan Jana5.95 / 5.89
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.70 / 5.70
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat5.74 / 5.74 (ranking-listalla)
Oona HietalaTampereen Pyrintö5.92 / 5.92 (ranking-listalla)
Katja KangasPohjan Koitto6.12 / 5.80
Neea KäyhköSavonlinnan Riento5.86 / 5.86
Taika KoilahtiTurun Weikot Yleisurheilu6.64 / 6.64
Kira KytöläEsbo IF6.42 / 5.75
Anne-Mari LehtiöKenttäurheilijat -586.35 / 6.27
Nea LentoTampereen Pyrintö6.21 / 6.21
Tilda LipastiHelsingfors IFK5.96 / 5.74
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.19 / 6.19
Emmi MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat6.38 / 6.13
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.84 / 5.79
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.94 / 5.94
Eeva PaavilainenTurun Weikot Yleisurheilu5.99 / 5.78
Marika PartinenJoensuun Kataja6.20 / 5.98
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.87 / 5.87 (ranking-listalla)
Selma SaarinenLappajärven Veikot5.75 / 5.75
Sini SanaslahtiKaipolan Vire6.09 / 6.09
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna5.98 / 5.98
Sini ToivolaJyväskylän Kenttäurheilijat5.96 / 5.84
Saga VanninenTampereen Pyrintö6.00 / 6.00
Paula VihtalahtiNoormarkun Nopsa5.86 / 5.86 (ranking-listalla)
 
N 3-loikka (30)
Saara HakanenHelsingin Kisa-Veikot13.05 / 13.05
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.58 / 12.58
Emilia HeinoTampereen Pyrintö11.90 / 11.90
Oona HietalaTampereen Pyrintö12.30 / 12.30
Johanna HokkanenKangasniemen Kalske12.61 / 12.49
Hanna JämsäToholammin Urheilijat12.82 / 12.19
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot13.29 / 13.04
Lotta KirvesmiesMikkelin Kilpa-Veikot12.10 / 11.90
Ada KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat12.92 / 12.37
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat11.92 / 11.91
Elina KostiainenVihdin Viesti12.84 / 12.81
Elina KujalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.83 / 11.75
Kira KytöläEsbo IF13.61 / 13.38
Essi LindgrenKuivasjärven Aura13.44 / -
Tilda LipastiHelsingfors IFK12.23 / 12.23
Kristiina MäkeläOrimattilan Jymy14.31 / 13.97
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.74 / 12.74
Liisa NaskaliNokian Urheilijat12.87 / 12.63
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.07 / -
Maria PeuraTervolan Terävä12.25 / 12.25
Riikka PitkänenSavonlinnan Riento12.06 / 11.78
Emma PullolaVaasan Vasama13.57 / 13.57
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot11.87 / 11.23
Laura RautiainenLahden Ahkera12.45 / 12.38
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.14 / 11.77
Selma SaarinenLappajärven Veikot12.09 / 11.96
Senni SalminenImatran Urheilijat13.44 / 13.44
Sini SanaslahtiKaipolan Vire12.95 / 12.95
Elina TorroLappeenrannan Urheilu-Miehet13.72 / 12.84
Paula VihtalahtiNoormarkun Nopsa12.25 / 10.38
 
N kuula (20)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto13.97 / 13.97
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.91 / 14.91
Suvi HelinTampereen Pyrintö15.96 / 15.11
Katri HirvonenJoensuun Kataja15.35 / -
Hennariikka JärvinenTurun Urheiluliitto15.19 / 13.59
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat14.19 / 14.19
Sanni KuparinenJanakkalan Jana13.09 / 13.09
Kaisa KymäläinenOriveden Ponnistus16.15 / 16.15
Senja MäkitörmäVarpaisjärven Vire16.95 / 16.72
Jessica MeriheinäLiljendal IK14.56 / 14.56
Sara OraheimoIF Raseborg13.15 / 13.15
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK12.99 / 12.99 (ranking-listalla)
Vera RäsänenIitin Pyrintö12.69 / 12.08
Vera RäsänenIitin Pyrintö - / -
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti12.30 / 12.30
Eveliina RouvaliKuopion Reipas16.50 / 16.50
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.44 / 14.05
Tiia TirkkonenKeiteleen Kunto12.71 / 12.71
Oona ViljanenOriveden Ponnistus12.49 / 12.49
Hanna VuolteenahoYlivieskan Kuula12.54 / 12.38
 
N kiekko (23)
Pauliina AaltoRaision Kuula52.86 / 49.03
Silja AhonenParkanon Urheilijat48.58 / 48.58
Enni AulaPohjan Koitto45.02 / 45.02
Lotta-Kaisa ElianderTurun Urheiluliitto53.96 / 53.96
Katri HirvonenJoensuun Kataja57.44 / 48.53
Sanna KämäräinenLapinlahden Veto61.07 / 53.92
Pinja KarhunenHämeenlinnan Tarmo48.56 / 48.56
Patricia KellgrenHelsingfors IFK48.83 / 48.23
Sanni KuparinenJanakkalan Jana47.75 / 47.75
Johanna LehtiöKenttäurheilijat -5851.53 / 51.53
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat56.80 / 51.72
Elina MattilaTurun Urheiluliitto52.89 / 49.30
Nellinoora MaunulaHelsingfors IFK43.04 / 43.04
Roosa NaulaTurun Urheiluliitto46.83 / 46.83
Anna OlkkonenHartolan Voima46.96 / 45.41
Vilma PaakkalaEspoon Tapiot53.82 / 53.82
Tuula PenttinenPuumalan Viri50.77 / 47.71
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti44.83 / 44.83
Salla SipponenKeuruun Kisailijat58.36 / 57.79
Taija TirkkonenKeiteleen Kunto45.85 / 45.62
Tiia TirkkonenKeiteleen Kunto47.89 / 45.13
Krista Uusi-KinnalaLaitilan Jyske53.48 / 51.69
Venla VäliharjuTampereen Pyrintö43.90 / 43.90
 
N moukari (21)
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti54.30 / 54.30
Taru KangasYlämaan Pyrkijät57.05 / 52.06
Sara KillinenLapuan Virkiä63.53 / 63.49
Hannamari KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat55.50 / 53.83 (ranking-listalla)
Julia KivinenKaustisen Pohjan-Veikot59.96 / 59.96
Suvi KoskinenKauhajoen Karhu64.61 / 62.12
Silja KosonenSomeron Esa61.10 / 61.10
Inga LinnaRiihimäen Kisko68.79 / 67.23
Josefine LundströmIF Raseborg49.87 / 49.87 (ranking-listalla)
Tytti OikarainenPosion Pyrintö58.79 / 57.64
Kati OjalooNoormarkun Nopsa68.16 / 68.16
Tahiti OjansivuTurun Urheiluliitto49.86 / 49.86 (ranking-listalla)
Andrea ÖstermanHelsingfors IFK51.99 / 51.99 (ranking-listalla)
Heli RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.67 / 62.67
Kati RinnekariNurmijärven Yleisurheilu53.60 / 53.60 (ranking-listalla)
Tiina RinnekariNurmijärven Yleisurheilu62.67 / 53.49
Johanna SalmelaJyväskylän Kenttäurheilijat67.08 / 62.64
Krista TervoKarhulan Katajaiset70.18 / 70.18
Kiira VäänänenVarpaisjärven Vire62.46 / 62.46
Maija ValliKurikan Ryhti58.20 / 58.20
Johanna WitkaSomeron Esa62.70 / 60.11
 
N keihäs (24)
Anni-Linnea AlanenVaasan Vasama55.24 / 55.24
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö44.31 / 44.31 (ranking-listalla)
Sanne ErkkolaTurun Urheiluliitto55.15 / 55.15
Minna HollantiGamlakarleby IF51.52 / 51.52
Jelena JaakkolaSoinin Sisu58.89 / 51.12
Jatta-Mari JääskeläinenTurun Urheiluliitto57.47 / 57.47
Jenni KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat60.98 / 57.70
Suvi KemppainenKajaanin Kipinä57.75 / 53.00
Elina KinnunenUudenkaupungin Kenttäkarhut55.41 / 55.41
Janette LepistöLehtimäen Jyske54.11 / 53.70
Saara LipsanenLappeenrannan Urheilu-Miehet56.66 / 56.07
Rebecca LjungLarsmo IF50.26 / 50.26 (ranking-listalla)
Milja LusilaAsikkalan Raikas51.86 / 47.05 (ranking-listalla)
Miia MakkonenSysmän Sisu52.43 / 51.92
Heidi NokelainenJoensuun Kataja62.13 / 58.55
Venla PeltolaLappeenrannan Urheilu-Miehet46.86 / 46.86
Sofia PölkkySeinäjoen Seudun Urheilijat52.73 / 52.73
Heli PynnönenHankasalmen Hanka49.90 / 49.90
Amanda RätyKeski-Uudenmaan Yleisurheilu49.68 / 48.65
Meri RautamiesLappeenrannan Urheilu-Miehet51.08 / 49.45
Vivian SuominenHelsingfors IFK51.07 / 51.07
Sanni UtriainenTampereen Pyrintö63.03 / 53.80
Julia ValtanenRauman Urheilijat53.41 / 53.21
Roosa YlönenÄänekosken Urheilijat54.33 / 50.44
 
N 7-ottelu (19)
Janette HanskiKarhulan Urheilijat5291 / 5291
Hertta HeikkinenJoensuun Kataja5787 / 5749
Jutta HeikkinenJoensuun Kataja5795 / 5795
Maria HuntingtonTampereen Pyrintö6053 / 6053
Karoliina IsoahoEspoon Tapiot4509 / 4152
Elisa KirvesniemiJyväskylän Kenttäurheilijat5571 / -
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat4446 / 4446
Laura LepistöPorin Yleisurheilu4726 / 4726
Amanda LiljendalBorgå Akilles5335 / 5335
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat -585145 / 4881
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet4363 / 4363
Elisa OksanenJyväskylän Kenttäurheilijat5322 / -
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot4548 / 4548
Maria PeuraTervolan Terävä4814 / 4814
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot4530 / 4530
Miia SillmanTampereen Pyrintö6209 / 6209
Iitu SutelaLappeenrannan Urheilu-Miehet4840 / -
Reeta ValveMuuramen Yritys4881 / 4721
Saga VanninenTampereen Pyrintö5449 / 5449
 
N 10km kävely (11)
Peppi AhponenPyhäselän Urheilijat51:11 / 51:11
Hele HaapaniemiEspoon Tapiot48:34 / -
Elina HeikkinenOulun Pyrintö51:50 / -
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä49:32 / 50:37
Tiia KuikkaLappeenrannan Urheilu-Miehet47:38 / -
Venla LaihoLaitilan Jyske50:24 / -
Sanna MäenpääLapuan Virkiä56:23 / -
Elisa NeuvonenLappeenrannan Urheilu-Miehet46:50 / -
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu56:18 / 56:18
Enni NurmiEspoon Tapiot46:58 / -
Heta VeikkolaLapuan Virkiä53:43 / 53:43