Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
SM-kilpailut
22.02. klo 17:00 SM-halli M/N 22, 19, 17
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 623 henk. (1029 lajisuoritusta)
M22 60m (15)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Mouctar DialloSavonlinnan Riento 7.36 / 7.36
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna 7.28 / 7.28
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat 7.14 / -
Tuukka HuuskolaEsbo IF 6.98 / 6.98
Ville HyttinenKuopion Reipas 7.19 / 7.19
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma 7.09 / -
Pyry KeränenKarkkilan Pojat 7.20 / 7.23
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 6.84 / 6.84
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.98 / 7.02
Arttu PaananenEsbo IF 6.97 / 6.98
Eliel PohjolainenKuopion Reipas 7.00 / 7.04
Juho RönkäJanakkalan Jana 7.09 / 7.22
Aleksi SairanenHelsingfors IFK 7.16 / 7.16
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -58 7.12 / -
Valtteri VälläriJanakkalan Jana 7.17 / 7.29
 
M22 200m (10)
Mikael GranqvistIF Sibbo-Vargarna22.68 / 22.68
Viljami HietaharjuJyväskylän Kenttäurheilijat23.00 / -
Tuukka HuuskolaEsbo IF21.76 / 21.76
Ville HyttinenKuopion Reipas23.20 / -
Filiph JohanssonGamlakarleby IF22.33 / -
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu22.03 / -
Eliel PohjolainenKuopion Reipas22.25 / -
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -3822.20 / 22.20
Aleksi SairanenHelsingfors IFK22.83 / 22.83
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
 
M22 400m (9)
Mouctar DialloSavonlinnan Riento - / -
Filiph JohanssonGamlakarleby IF 49.07 / 49.07
Janne KanervaLahden Ahkera 52.34 / -
Tuomas LehtonenLiedon Parma 49.33 / -
Ilari RyyppöTampereen Urheilijat -38 49.78 / -
Daniel SavolainenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Lauri SiltanenHelsingfors IFK 51.47 / 51.47
Anton TallbackaHelsingfors IFK 51.03 / -
Leo UusimäkiKenttäurheilijat -58 49.71 / -
 
M22 800m (15)
Kristian BackmanImatran Urheilijat2:02.34 / 2:02.34
Felix ForsgårdIF Nykarlebynejden1:59.70 / 1:59.70
Konsta HämäläinenSulkavan Urheilijat -411:58.42 / 2:08.10
Wilho HautalaLahden Ahkera1:57.90 / 1:57.90
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:01.34 / 2:01.81
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto2:03.63 / -
Mikko HirvonenJoensuun Kataja2:04.66 / -
Hannes HolmbackIK Falken2:07.32 / 2:07.32
Samuli HussaLimingan Niittomiehet1:57.33 / -
Janne KanervaLahden Ahkera1:58.38 / -
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja1:58.15 / -
Tuomas PuputtiIF Raseborg1:56.95 / 1:57.93
Mikko RahkolaPudasjärven Urheilijat1:56.11 / 2:01.42
Alex RauhalaVasa IS1:54.92 / 1:56.38
Lauri SiltanenHelsingfors IFK2:19.29 / -
 
M22 1500m (11)
Pekka AntikainenTurun Toverit 4:08.71 / -
Felix ForsgårdIF Nykarlebynejden 4:23.90 / 4:23.90
Konsta HämäläinenSulkavan Urheilijat -41 - / -
Wilho HautalaLahden Ahkera 4:12.96 / -
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:06.22 / 4:06.22
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto - / -
Mikko HirvonenJoensuun Kataja 4:21.06 / -
Samuli HussaLimingan Niittomiehet 4:00.09 / -
Janne KanervaLahden Ahkera - / -
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja 3:57.28 / -
Tuomas PuputtiIF Raseborg 4:01.45 / 4:03.95
 
M22 3000m (6)
Pekka AntikainenTurun Toverit 9:01.75 / 9:10.84
Wilho HautalaLahden Ahkera 8:41.27 / 8:41.27
Samu HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8:57.08 / 9:04.60
Eero HeinonenTurun Urheiluliitto 9:09.61 / 9:09.61
Antti IhamäkiAlajärven Ankkurit - / -
Jiri KarjalainenJoensuun Kataja 8:38.45 / -
 
M22 60m aj (7)
Eelis HirvinenKankaanpään Seudun Leisku 8.54 / 8.54
Valtteri KalliokuljuLiedon Parma 8.07 / 8.12
Santeri KuusiniemiLempäälän Kisa Yleisurheilu 8.04 / 8.04
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna 8.42 / 8.64
Tuomas MäättäTurun Urheiluliitto 8.77 / -
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.88 / 7.88
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat 8.12 / 8.12
 
M22 300m aj (5)
Lauri EnehTampereen Urheilijat -3838.01 / 38.01
Tuomas LehtonenLiedon Parma37.65 / 37.65
Edward LindbergIF Sibbo-Vargarna38.87 / 38.87
Ilari ManninenJyväskylän Kenttäurheilijat37.99 / -
Anton TallbackaHelsingfors IFK38.70 / 38.70
 
M22 korkeus (1)
Matias MustonenLempäälän Kisa Yleisurheilu2.11 / 2.05
 
M22 seiväs (7)
Tommi HolttinenSomeron Esa5.55 / 5.45
Jere KeskinenVaasan Toverit5.15 / 4.90
Santtu KoskiahoKarijoen Tappara5.25 / 5.25
Urho KujanpääTampereen Pyrintö5.56 / 5.56
Anton KunnasIF Sibbo-Vargarna5.00 / 4.95
Mikko PaavolaAlajärven Ankkurit5.25 / 5.00
Eetu TurakainenTurun Urheiluliitto5.35 / 5.25
 
M22 pituus (4)
Joona ForsgrenMaarian Mahti6.94 / 6.92
Pyry KeränenKarkkilan Pojat7.13 / 7.13
Miska SundbergJyväskylän Kenttäurheilijat6.96 / -
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet7.09 / 7.09
 
M22 3-loikka (4)
Veikko NugrahaEspoon Tapiot15.19 / 14.74
Daniel OfosuTurun Weikot Yleisurheilu14.94 / 14.94
Antti TieksoTurun Weikot Yleisurheilu14.80 / 13.71
Arttu TyystjärviLappeenrannan Urheilu-Miehet15.56 / 15.56
 
M22 kuula (4)
Samuli KyrönviitaIkaalisten Urheilijat18.02 / 17.70
Lauri LindqvistSiilinjärven Ponnistus15.51 / 15.51
Jonas SolvinIK Falken14.62 / 14.30
Kalle YrjänäHimangan Urheilijat12.20 / 12.20
 
M22 5000m kävely (1)
Jaakko MäättänenEspoon Tapiot21:43.9hot / 21:43.9hot
 
N22 60m (25)
Annika HaverinenKajaanin Kipinä 7.57 / 7.61
Viivi HellmanTampereen Pyrintö 7.98 / 7.98
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto 7.69 / 7.69
Jandeh JallowOulun Pyrintö 7.79 / 7.79
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat 7.87 / 7.87
Siiri KarjalainenLahden Ahkera 8.07 / 8.22
Ilona KekkonenLahden Ahkera 7.77 / 7.96
Taika KoilahtiTurun Weikot Yleisurheilu 7.58 / 7.65
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot 7.69 / 7.69
Lotta LahtinenIF Raseborg 8.06 / 8.06
Nea LaineTurun Urheiluliitto 8.03 / 8.14
Ilona LuomaTampereen Pyrintö 7.85 / 7.85
Roosa MäättäläKokkolan Veikot 7.75 / 7.75
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.60 / 7.70
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 7.87 / 7.87
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot 8.01 / 8.01
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat 8.07 / 8.27
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.47 / 7.47
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot 7.82 / 7.82
Ella SavonenLoimaan Leisku 8.30 / 8.30
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 7.69 / 7.78
Tiia TammisaloEsbo IF 7.75 / 7.92
Iiris TörrönenKuivasjärven Aura 8.21 / 8.21
Taru VäisänenOulun Pyrintö 8.41 / 8.41
Lotta VentoTurun Urheiluliitto 8.11 / -
 
N22 200m (20)
Säde HonkalaTurun Urheiluliitto25.79 / 25.79
Jandeh JallowOulun Pyrintö26.37 / 26.57
Sofia JärvelinAlavuden Urheilijat26.35 / 26.35
Siiri KarjalainenLahden Ahkera27.14 / 27.41
Ilona KekkonenLahden Ahkera26.87 / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura26.41 / 26.60
Kira KruutiHelsingin Kisa-Veikot24.94 / 25.32
Nea LaineTurun Urheiluliitto26.41 / 26.54
Sanni MahonenKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.82 / 25.54
Eveliina OjalaSoinin Sisu26.26 / -
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot26.22 / 26.34
Salla ParviainenEsbo IF25.42 / 25.42
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat24.13 / 24.13
Minttu RinneSaarijärven Pullistus26.96 / 26.96
Elisabet SalmelaVeitsiluodon Kisaveikot25.81 / 26.53
Liisa SätiläEspoon Tapiot25.92 / 26.30
Tiia TammisaloEsbo IF25.61 / 25.87
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna25.15 / -
Emma TuomalaHelsingfors IFK27.10 / 27.13
Viola WestlingTurun Urheiluliitto25.95 / 25.95
 
N22 400m (12)
Hanna FrostdahlIK Falken - / -
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 55.41 / 55.41
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot 58.41 / 58.41
Silja KempasJoensuun Kataja - / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura 60.42 / -
Lotta LahtinenIF Raseborg 63.63 / 63.63
Wilma LassfolkIF Kraft 57.39 / -
Eveliina OjalaSoinin Sisu 58.95 / 59.52
Aino PulkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 54.98 / 55.59
Liisa SätiläEspoon Tapiot 59.28 / 59.37
Taru VäisänenOulun Pyrintö - / -
Viola WestlingTurun Urheiluliitto 61.10 / -
 
N22 800m (8)
Hanna FrostdahlIK Falken2:16.01 / 2:20.74
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu2:15.35 / 2:22.86
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:14.57 / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:15.26 / -
Emma KatajalaaksoKannuksen Ura2:16.12 / -
Janette NiemiJyväskylän Kenttäurheilijat2:14.48 / 2:14.79
Jasmin TukiainenPyhäselän Urheilijat2:27.95 / 2:27.95
Viola WestlingTurun Urheiluliitto2:17.02 / 2:17.02
 
N22 1500m (6)
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 4:43.32 / 4:47.91
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:56.86 / -
Emma KatajalaaksoKannuksen Ura 4:42.06 / 4:50.13
Ninni LöfKalajoen Junkkarit 5:03.19 / -
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu 4:51.88 / 4:52.37
Jasmin TukiainenPyhäselän Urheilijat - / -
 
N22 3000m (5)
Katri GauriloffKeski-Uudenmaan Yleisurheilu10:47.51 / 10:47.51
Emma KatajalaaksoKannuksen Ura - / -
Ninni LöfKalajoen Junkkarit - / -
Natalia NylundLahden Ahkera11:14.09 / -
Sara-Elise RuokonenKuusjoen Humu10:29.05 / -
 
N22 60m aj (11)
Julia EnarviJyväskylän Kenttäurheilijat 8.24 / 8.24
Nora-Julia IsoluomaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.75 / 8.88
Jandeh JallowOulun Pyrintö 8.93 / 9.14
Elina KakkoPerttelin Peikot 8.71 / 8.71
Mathilda KvistVasa IS 8.79 / 8.79
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu 9.14 / 9.14
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot 8.74 / 8.76
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot 8.99 / 8.99
Anni SiirtolaHelsingin Kisa-Veikot 8.28 / 8.40
Vilhelmiina TornbergJyväskylän Kenttäurheilijat 9.13 / 9.43
Lotta VentoTurun Urheiluliitto 8.97 / 8.97
 
N22 300m aj (5)
Kristiina HalonenLappeenrannan Urheilu-Miehet - / -
Annika HannolaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Mathilda KvistVasa IS - / -
Salla ParviainenEsbo IF - / -
Pinja PikkupeuraHelsingfors IFK - / -
 
N22 korkeus (8)
Sofia HeikonenVeitsiluodon Kisaveikot1.71 / -
Ella JunnilaTampereen Pyrintö1.92 / 1.90
Elina KakkoPerttelin Peikot1.88 / 1.84
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat -581.68 / 1.64
Maija MarttilaTampereen Urheilijat -381.68 / 1.62
Janina PykäriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu1.66 / 1.54
Minttu RinneSaarijärven Pullistus1.66 / -
Saara SinervoSalon Vilpas1.81 / 1.70
 
N22 seiväs (4)
Pinja KoivumäkiLauttakylän Luja3.75 / 3.72
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.15 / 4.15
Maria KytöläNurmijärven Yleisurheilu3.85 / 3.65
Laura OllikainenVarkauden Kenttä-Veikot4.15 / 4.10
 
N22 pituus (13)
Suvi EerikäinenJanakkalan Jana5.89 / 5.83
Saara HakanenHelsingin Kisa-Veikot6.06 / 5.92
Taika KoilahtiTurun Weikot Yleisurheilu6.45 / 6.45
Ada KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat5.91 / -
Tilda LipastiHelsingfors IFK6.01 / 5.58
Roosa MäättäläKokkolan Veikot6.13 / 6.04
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat -585.78 / 5.53
Jessica MiettinenJoensuun Kataja5.78 / 5.78
Heidi ParikkaHelsingin Kisa-Veikot5.29 / 5.28
Jonna PeritaloEvijärven Urheilijat5.35 / 5.25
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat5.99 / 5.99
Aino TapioIF Sibbo-Vargarna5.71 / 5.71
Mette UkkonenSavonlinnan Riento5.20 / 5.18
 
N22 3-loikka (9)
Elina ÅkerlundTampereen Pyrintö11.59 / 11.34
Suvi EerikäinenJanakkalan Jana12.25 / 11.79
Saara HakanenHelsingin Kisa-Veikot13.08 / 12.89
Ada KoistinenJyväskylän Kenttäurheilijat12.79 / 12.79
Tilda LipastiHelsingfors IFK11.98 / -
Jessica MiettinenJoensuun Kataja12.47 / 12.47
Janina PykäriKeski-Uudenmaan Yleisurheilu11.21 / 11.21
Laura RautiainenLahden Ahkera12.08 / 12.04
Gia ReinholmJyväskylän Kenttäurheilijat12.10 / 12.06
 
N22 kuula (6)
Suvi ArvelaVehmaan Kiisto13.41 / 12.14
Helena LeveelahtiVirtain Urheilijat14.79 / 14.79
Iina-Kaisa MäkeläKenttäurheilijat -5812.70 / 12.39
Eveliina RouvaliKuopion Reipas15.72 / 15.72
Henna SallinenSavonlinnan Riento14.44 / 13.29
Jenna VanhalaKuivasjärven Aura11.58 / 10.50
 
N22 3000m kävely (3)
Elina HeikkinenOulun Pyrintö14:04.60ot / 14:04.60ot
Anniina KivimäkiLapuan Virkiä13:56.42 / 13:59.69ot
Enni NurmiEspoon Tapiot13:07.98 / 13:22.48ot
 
M19 60m (26)
Sebastian BjörkmanSjundeå IF 7.23 / 7.23
Niclas ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat 7.41 / 7.41
Konsta GröndahlPaimion Urheilijat 7.41 / 7.41
Aki HäkkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 7.19 / 7.19
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku 6.97 / 7.06
Lassi HirvonenHelsingfors IFK 7.11 / 7.11
Veikko HirvonenSavonlinnan Riento 8.02 / -
Joni JärvinenLahden Ahkera 7.33 / 7.34
Anton KoskinenHelsingin Kisa-Veikot 7.47 / 7.53
Eetu KumpulainenKuopion Reipas 7.41 / -
Topias LaineHelsingin Kisa-Veikot 7.11 / 7.11
Max MontinTurun Urheiluliitto 7.26 / 7.26
Kaarle MuurikoskiVarkauden Kenttä-Veikot 7.34 / 7.34
Jimi NukalaVasa IS 7.15 / -
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.18 / 7.22
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.27 / 7.27
Eeli PurolaOulun Pyrintö 7.10 / 7.10
Akseli SautilaTurun Urheiluliitto 7.41 / 7.41
Tha TaLarsmo IF 7.13 / 7.13
Kabongu TshibanguVasa IS - / -
Prince TshibanguVasa IS - / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.11 / 7.11
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat 6.90 / 6.90
Veeti VesalainenLahden Ahkera 7.29 / 7.29
Isac WedenbergBorgå Akilles 7.07 / 7.07
Ville Yli-KivistöVantaan Salamat 7.85 / -
 
M19 200m (15)
Sebastian BjörkmanSjundeå IF - / -
Konsta GröndahlPaimion Urheilijat23.85 / 23.85
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana23.24 / -
Lassi HirvonenHelsingfors IFK23.10 / 23.10
Elias JradKenttäurheilijat -5822.67 / 22.67
Jussi JulkunenKuopion Reipas23.13 / 23.13
Lassi KaukonenHelsingin Kisa-Veikot22.18 / 22.18
Eetu KumpulainenKuopion Reipas - / -
Topias LaineHelsingin Kisa-Veikot22.81 / -
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot22.12 / 22.12
Max MontinTurun Urheiluliitto - / -
Akseli SautilaTurun Urheiluliitto24.10 / -
Pietari ValorantaJyväskylän Kenttäurheilijat23.72 / -
Jesse VäyrynenJyväskylän Kenttäurheilijat23.12 / -
Isac WedenbergBorgå Akilles21.92 / 21.92
 
M19 400m (23)
Olli AhlgrenLahden Ahkera - / -
Carl-Ivar BackIF Sibbo-Vargarna 56.63 / 56.63
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot 50.56 / 50.56
Elias JradKenttäurheilijat -58 50.94 / 50.94
Jussi JulkunenKuopion Reipas - / -
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima 52.24 / -
Leevi KallioLahden Ahkera 55.07 / -
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat - / -
Lauri KlingaHelsingin Kisa-Veikot - / -
Eeki KokkonenJoensuun Kataja 52.31 / -
Robin KronqvistIK Falken - / -
Lassi KuvaLahden Ahkera 52.37 / 52.37
Robin LaintoTurun Urheiluliitto 54.40 / -
Veeti LapveteläinenLapinlahden Veto - / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö - / -
Tommi MäkinenHelsingin Kisa-Veikot 50.36 / 50.41
Iiro PitkänenPohjan Koitto 55.50 / 55.50
Kabongu TshibanguVasa IS 54.85 / 54.85
Elias TuominenNaantalin Löyly 50.47 / 50.94
Eelis UittoViipurin Urheilijat 51.48 / 51.48
Asseri VälimäkiNoormarkun Nopsa 51.61 / -
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot 49.91 / 49.91
Ville Yli-KivistöVantaan Salamat - / -
 
M19 800m (24)
Olli AhlgrenLahden Ahkera2:00.00 / 2:00.00
Samuel AuvinenJoensuun Kataja2:05.33 / -
Walte HautalaLahden Ahkera2:04.69 / 2:04.69
Joonatan JunkkalaVammalan seudun Voima2:03.46 / -
Jani JuntunenLimingan Niittomiehet2:03.97 / -
Leevi KallioLahden Ahkera1:58.73 / 1:58.73
Roope KangasvieriToholammin Urheilijat2:01.91 / 2:01.91
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu2:01.91 / -
Lauri KlingaHelsingin Kisa-Veikot2:10.73 / -
Mika KotirantaJoensuun Kataja - / -
Robin KronqvistIK Falken1:59.45 / 1:59.45
Lassi KuvaLahden Ahkera2:00.23 / 2:00.23
Robin LaintoTurun Urheiluliitto1:58.39 / 1:58.39
Eetu LindholmTurun Urheiluliitto2:04.70 / 2:04.70
Julius MäkinenTampereen Pyrintö1:55.38 / 1:55.38
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu2:10.60 / -
Mustafe MuuseTurun Urheiluliitto2:01.25 / 2:01.25
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset2:05.28 / 2:05.28
Oskari SilvennoinenJoensuun Kataja2:21.60 / -
Lauri SyvärantaLahden Ahkera2:01.60 / 2:04.26
Kalle TurunenLimingan Niittomiehet - / -
Eelis UittoViipurin Urheilijat1:55.93 / 1:55.93
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF2:01.68 / 2:01.68
Niko ViljolaHelsingin Kisa-Veikot1:55.29 / 1:55.29
 
M19 3000m (13)
Samuel AuvinenJoensuun Kataja 9:23.38 / 9:23.38
Walte HautalaLahden Ahkera 9:15.12 / 9:15.12
Jani JuntunenLimingan Niittomiehet 9:17.40 / -
Aleksi KiveläLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Mika KotirantaJoensuun Kataja 8:43.76 / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö - / -
Matias MeriläinenNurmijärven Yleisurheilu 9:09.79 / -
Mustafe MuuseTurun Urheiluliitto 8:46.28 / 8:46.28
Niko PutkinenKarhulan Katajaiset 9:19.06 / 9:19.06
Oskari SilvennoinenJoensuun Kataja - / -
Juho-Kusti SivosaviTurun Weikot Yleisurheilu 9:25.01 / -
Kalle TurunenLimingan Niittomiehet - / -
Väinö VenetjokiGamlakarleby IF - / -
 
M19 60m aj (9)
Daniel AaltonenHelsingin Kisa-Veikot 8.42 / 8.42
Karim EchahidLahden Ahkera 8.16 / 8.16
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot 8.11 / 8.11
Eero HirvinenKankaanpään Seudun Leisku 8.03 / 8.03
Joni JärvinenLahden Ahkera 8.31 / 8.31
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.11 / 8.11
Akim RaufHelsingin Kisa-Veikot 8.69 / 8.69
Lassi SaarelaLänsi-Uudenmaan Urheilijat 8.63 / 8.63
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -3811.35 / 11.35
 
M19 300m aj (6)
Daniel AaltonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Chibunna EzeabasirimHelsingin Kisa-Veikot37.66 / 37.66
Markus HurriLiedon Parma40.39 / 40.39
Juuso PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat40.17 / 40.17
Kalle StylmanLiedon Parma38.25 / 38.25
Arttu TuominenTampereen Urheilijat -38 - / -
 
M19 korkeus (4)
Ville EikkulaTampereen Pyrintö1.95 / 1.95
Daniel KosonenTampereen Pyrintö2.12 / 2.12
Lassi SaarelaLänsi-Uudenmaan Urheilijat1.89 / 1.80
Casper TillanderIF Sibbo-Vargarna2.00 / 1.94
 
M19 seiväs (8)
Severi NiittymäkiSavonlinnan Riento4.50 / 4.50
Santtu RäsänenJoensuun Kataja4.05 / 4.00
Lassi SaarelaLänsi-Uudenmaan Urheilijat4.20 / 4.00
Jami SiiraTampereen Pyrintö4.82 / 4.82
Iiro SuutarinenÄhtärin Urheilijat4.70 / 4.70
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat5.00 / 4.90
Joni UolamoToijalan Vauhti4.45 / 4.45
Veeti VesalainenLahden Ahkera4.85 / 4.85
 
M19 pituus (9)
Aaro DavidilaLapin Lukko6.79 / 6.79
Karim EchahidLahden Ahkera6.55 / 6.55
Aleksi HakanenLauttakylän Luja6.48 / 6.48
Lasse HämelahtiJanakkalan Jana6.79 / 6.71
Rasmus HiltunenSavonlinnan Riento6.68 / 6.68
Eeki KokkonenJoensuun Kataja6.47 / -
Jimi NukalaVasa IS7.21 / 7.21
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat6.41 / 6.41
Juuso ToivonenÄhtärin Urheilijat6.85 / 6.85
 
M19 3-loikka (7)
Aaro DavidilaLapin Lukko15.39 / 15.39
Rasmus HiltunenSavonlinnan Riento14.09 / 14.09
Jimi HuuhoPyhäselän Urheilijat13.01 / 13.01
Oliver KärkiVaasan Vasama14.15 / -
Aapo KarvinenVammalan seudun Voima14.49 / 14.49
Sami LaakkonenHelsingin Kisa-Veikot13.23 / 13.23
Kristian PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat13.70 / 13.70
 
M19 kuula (6)
Ville HalonenPyhäselän Urheilijat16.81 / 16.81
Joonas KarppinenKuivasjärven Aura - / -
Kaapo KolariVarkauden Kenttä-Veikot14.33 / 14.28
Aaro LeinonenRymättylän Soihtu16.46 / 15.82
Vesa LeveelahtiVirtain Urheilijat17.37 / 17.37
Eero VirtanenImatran Urheilijat14.93 / 14.93
 
M19 5000m kävely (1)
Lauri TossavainenSavonlinnan Riento - / -
 
N19 60m (27)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot 7.63 / 7.63
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 7.75 / 7.75
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot 8.00 / 8.05
Aino EnoLauttakylän Luja 8.17 / 8.17
Anni GrekulaRaahen Vesa 7.92 / 7.92
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot 7.95 / 8.00
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 7.60 / 7.60
Pihla KinnunenKuivasjärven Aura 8.19 / 8.19
Juulia KokkoImatran Urheilijat 7.87 / 7.88
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä 7.75 / 7.75
Maisa LaaksoIF Drott 7.98 / 7.98
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.64 / 7.64
Jessica LaxenIF Sibbo-Vargarna 8.26 / 8.26
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö 7.84 / 7.84
Reeta-Mari MäntyselkäKuopion Reipas 8.06 / 8.21
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu 7.74 / 7.74
Kaisa MikanderEsbo IF 7.87 / 7.93
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu 7.84 / 7.84
Kiia PaanilaKuopion Reipas 8.15 / 8.15
Maija PitkänenTurun Urheiluliitto 8.15 / 8.15
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot 7.70 / 7.70
Pinja PurolaOulun Pyrintö 8.30 / 8.30
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat 7.91 / 7.91
Jenna RiikonenJoensuun Kataja 8.15 / 8.15
Elina RönkköSavonlinnan Riento 8.08 / 8.08
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot 8.01 / 8.07
Jonna VoutilainenKuopion Reipas 7.94 / 8.25
 
N19 200m (22)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot24.54 / 24.54
Madeleine GlasbergVasa IS - / -
Petra HäggqvistHelsingin Kisa-Veikot26.40 / 26.40
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet26.40 / 26.40
Pinja HirvilahtiJyväskylän Kenttäurheilijat26.23 / 27.07
Saara KeskitaloEspoon Tapiot25.61 / -
Pihla KinnunenKuivasjärven Aura27.73 / 27.73
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä25.91 / 25.91
Maisa LaaksoIF Drott26.10 / -
Kerttu LatvalaKeski-Uudenmaan Yleisurheilu24.95 / 24.95
Laura LepistöPorin Yleisurheilu31.25 / -
Reeta-Mari MäntyselkäKuopion Reipas - / -
Pirkitta MarjanenPorin Yleisurheilu - / -
Kaisa MikanderEsbo IF25.84 / 26.45
Malva NylundVasa IS - / -
Evelina OjaniittuTurun Weikot Yleisurheilu26.02 / 26.02
Kiia PaanilaKuopion Reipas32.05 / -
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot25.86 / 25.86
Helmiina RaninenLänsi-Uudenmaan Urheilijat - / -
Sara SiltalaHelsingin Kisa-Veikot25.59 / -
Kaisla TorppaEsbo IF27.22 / 27.22
Jonna VoutilainenKuopion Reipas - / -
 
N19 400m (16)
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot 57.00 / -
Aino EnoLauttakylän Luja 64.61 / -
Madeleine GlasbergVasa IS 60.11 / 60.11
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö 57.68 / -
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 58.68 / 58.68
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu 58.07 / 58.07
Maisa LaaksoIF Drott 59.85 / 59.85
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö - / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna 58.28 / 58.28
Malva NylundVasa IS 58.98 / 58.98
Veera PudasVeitsiluodon Kisaveikot - / -
Pinja PurolaOulun Pyrintö 65.61 / 65.61
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat 59.69 / -
Meeri SalomaaEsbo IF 59.37 / 59.37
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat 66.68 / -
Helmi VuorimaaLahden Ahkera - / -
 
N19 800m (22)
Nathalie BlomqvistIK Falken2:10.69 / 2:11.00
Edith EikkinenKenttäurheilijat -582:23.91 / 2:23.91
Jemina ForssTampereen Pyrintö2:13.54 / 2:14.85
Riina HeikkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet2:18.44 / 2:18.44
Reetta JoronenSavonlinnan Riento2:15.74 / 2:15.74
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö2:18.08 / 2:18.11
Olivia KoivuniemiKuivasjärven Aura2:32.82 / 2:32.82
Ella KoskiniemiEspoon Tapiot2:22.39 / -
Lumi LaitinenOulun Pyrintö2:28.32 / -
Salla LaukkanenLahden Ahkera2:24.49 / 2:24.49
Nea LiljaJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Marianna LiukkonenOulun Pyrintö2:28.84 / -
Riikka LonkainenJoensuun Kataja - / -
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat2:11.68 / -
Aada MiskalaMikkelin Kilpa-Veikot2:44.96 / -
Marianne MyllyläKuusamon Erä-Veikot2:32.11 / -
Iida PyykönenNurmeksen Sepot - / -
Siiri RainioJyväskylän Kenttäurheilijat2:20.48 / -
Aino SikkinenTampereen Pyrintö2:20.44 / -
Siiri SilvennoinenJoensuun Kataja2:35.93 / -
Maija TukevaÄhtärin Urheilijat2:22.16 / 2:22.16
Helmi VuorimaaLahden Ahkera2:24.63 / -
 
N19 1500m (15)
Nathalie BlomqvistIK Falken 4:24.62 / 4:24.62
Edith EikkinenKenttäurheilijat -58 4:56.03 / 4:56.03
Jemina ForssTampereen Pyrintö 4:48.58 / -
Kiia KeinonenTampereen Pyrintö 4:56.67 / 4:56.67
Lumi LaitinenOulun Pyrintö 5:03.92 / -
Salla LaukkanenLahden Ahkera 4:43.54 / -
Nea LiljaJyväskylän Kenttäurheilijat 5:04.97 / 5:06.43
Lotta MäkinenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:36.87 / -
Marianne MyllyläKuusamon Erä-Veikot - / -
Iida PyykönenNurmeksen Sepot - / -
Aino SikkinenTampereen Pyrintö 5:02.22 / -
Siiri SilvennoinenJoensuun Kataja 5:14.00 / -
Maija TukevaÄhtärin Urheilijat - / -
Venla TurakainenHelsingin Tarmo 5:21.02 / 5:21.02
Helmi VuorimaaLahden Ahkera 5:05.83 / 5:05.83
 
N19 60m aj (17)
Saga AnderssonEsbo IF 8.95 / -
Olivia Ben KhalifaTampereen Pyrintö 8.69 / 8.69
Janette HanskiKarhulan Urheilijat 8.90 / 8.90
Mari HeinonenKajaanin Kipinä 9.20 / 9.20
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot 8.37 / 8.37
Kia KemppainenLahden Ahkera 8.66 / 8.66
Saara KeskitaloEspoon Tapiot 8.64 / 8.64
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 9.23 / 9.23
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat 9.29 / 9.29
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.42 / 9.46
Ella NisulaKuivasjärven Aura 8.77 / 8.77
Kaisa PousiTampereen Pyrintö 9.05 / 9.05
Janika PulkkinenSavonlinnan Riento 9.20 / 9.20
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot 9.12 / 9.12
Roosa RissanenSavonlinnan Riento 9.74 / 10.10
Venla RutanenKuivasjärven Aura10.17 / 10.17
Anni SinelampiLahden Ahkera 9.57 / 9.57
 
N19 300m aj (10)
Aino EnoLauttakylän Luja - / -
Frida HämäläinenTampereen Pyrintö - / -
Janette HanskiKarhulan Urheilijat - / -
Mari HeinonenKajaanin Kipinä - / -
Erin KarjalahtiNurmijärven Yleisurheilu - / -
Kia KemppainenLahden Ahkera - / -
Elin MickosIF Sibbo-Vargarna - / -
Malva NylundVasa IS - / -
Meeri SalomaaEsbo IF - / -
Pihla TiilikainenViipurin Urheilijat - / -
 
N19 korkeus (11)
Jessica KähäräMikkelin Kilpa-Veikot1.90 / 1.90
Valentina LemettinenSeinäjoen Seudun Urheilijat1.63 / 1.57
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö1.65 / 1.63
Inka MehtolaRaahen Vesa1.70 / 1.68
Emma NymanIF Kraft1.70 / 1.68
Maria PeuraTervolan Terävä1.71 / 1.71
Roosa RissanenSavonlinnan Riento1.51 / 1.43
Jenny SkuthällaIF Åsarna1.67 / 1.62
Rebekka SukselainenEsbo IF1.69 / 1.67
Salla TuominenTampereen Pyrintö1.66 / 1.57
Jutta VäkeväinenLappajärven Veikot1.72 / 1.62
 
N19 seiväs (5)
Saga AnderssonEsbo IF4.42 / 4.30
Kiia JullenmaaPorin Yleisurheilu3.76 / 3.72
Minttu KoskiahoKarijoen Tappara4.00 / 4.00
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.60 / 3.60
Roosa RissanenSavonlinnan Riento2.90 / 2.80
 
N19 pituus (8)
Edith BerdenHelsingin Kisa-Veikot5.69 / 5.31
Pinja LehtinenLempäälän Kisa Yleisurheilu5.28 / 5.28
Laura LepistöPorin Yleisurheilu5.37 / 5.21
Olivia MäkinenTampereen Pyrintö5.83 / 5.83
Oona NieminenJyväskylän Kenttäurheilijat5.84 / 5.70
Maria PeuraTervolan Terävä5.74 / 5.63
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot5.51 / 5.20
Selma SaarinenLappajärven Veikot5.76 / 5.64
 
N19 3-loikka (11)
Laura KoivistoJyväskylän Kenttäurheilijat11.78 / 11.78
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.63 / -
Tiia Neuvo EnParikkalan Urheilijat - / -
Ella NisulaKuivasjärven Aura12.53 / 12.53
Maria PeuraTervolan Terävä12.36 / 12.36
Riikka PitkänenSavonlinnan Riento11.79 / 11.79
Inka PuumalainenMikkelin Kilpa-Veikot11.66 / 11.61
Venla RutanenKuivasjärven Aura11.31 / 11.31
Selma SaarinenLappajärven Veikot12.16 / 12.16
Anni SinelampiLahden Ahkera10.81 / -
Sofia StorbjörkIF Åsarna11.42 / 11.25
 
N19 kuula (10)
Kaisu EskelinenMaaningan Mahti14.91 / 14.91
Meiju EskelinenMaaningan Mahti10.96 / 10.96
Janette HanskiKarhulan Urheilijat14.00 / 14.00
Emilia KangasSeinäjoen Seudun Urheilijat13.60 / 13.60
Sanni KuparinenJanakkalan Jana12.33 / 12.33
Laura LepistöPorin Yleisurheilu11.23 / 11.23
Minttu MattinenLappeenrannan Urheilu-Miehet11.53 / 11.53
Nilla RättyäJanakkalan Jana10.20 / 10.20
Nelli TalvitieHyvinkään seudun Urheilijat11.10 / 9.00
Taija TirkkonenKeiteleen Kunto11.08 / 10.51
 
N19 3000m kävely (3)
Peppi AhponenPyhäselän Urheilijat14:28.2hot / 14:28.2hot
Venla-Nora NirkkonenTurun Weikot Yleisurheilu16:08.42 / 16:15.77
Netta TuusjärviHelsingfors IFK16:23.77 / -
 
M17 60m (31)
Johannes ÅhmanIF Drott 7.53 / 7.53
Arttu AholaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.53 / 7.53
Adrian BjörkgrenIF Drott 7.53 / 7.53
Alexander BjörkgrenIF Drott 7.00 / 7.00
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna 7.41 / 7.41
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna 7.70 / 7.70
Juho HaapalaMaskun Kataja 7.33 / 7.33
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat 7.37 / 7.37
Juho HirstoHelsingin Kisa-Veikot 8.17 / 8.17
Aleksi HuotariPohjan Koitto 7.66 / 7.66
Veeti KatainenKenttäurheilijat -58 7.48 / 7.48
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu 7.32 / 7.32
Konsta KekäläinenVeitsiluodon Kisaveikot 7.45 / 7.45
Tuukka KoskinenLahden Ahkera 7.07 / 7.07
Rasmus KujalaHelsingfors IFK 7.58 / 7.58
Miki LaaksoHelsingin Kisa-Veikot 7.52 / 7.52
Julius LehtoTampereen Urheilijat -38 7.21 / 7.21
Richard LiemulaKuopion Reipas 7.58 / 7.58
Hugo LimnellHelsingfors IFK 7.38 / 7.38
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 7.62 / 7.62
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna 7.38 / 7.38
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat 6.95 / 6.95
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 7.17 / 7.17
Sakke PetäjäsaariValkealan Kajo 7.28 / 7.28
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera 7.40 / 7.40
Joonas RajaniemiOulaisten Huima 7.43 / 7.43
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto 7.45 / 7.45
Thanakon SingpetLapinlahden Veto 7.48 / 7.48
Walter TörnwallEsbo IF 8.12 / 8.42
Joel TurkkaTampereen Pyrintö 7.17 / 7.17
Adnan VuorinenEsbo IF 8.32 / 8.32
 
M17 300m (19)
Leevi-Kalle HeikkiläJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Antti JuvonenOulun Pyrintö - / -
Daniel KeaneKeski-Uudenmaan Yleisurheilu37.88 / 37.88
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto37.97 / 37.97
Tuukka KoskinenLahden Ahkera - / -
Rasmus LehikoinenJoensuun Kataja - / -
Julius LehtoTampereen Urheilijat -3837.58 / -
Richard LiemulaKuopion Reipas - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö38.26 / 38.26
Dani LirkkiJyväskylän Kenttäurheilijat36.03 / 36.03
Rasmus MartinIF Sibbo-Vargarna38.28 / 38.28
Niilo MustalahtiSeinäjoen Seudun Urheilijat36.12 / 36.21
Sakke PetäjäsaariValkealan Kajo38.70 / 38.70
Robert SilenkoLauttakylän Luja38.69 / -
Eetu SillanpääPyhäselän Urheilijat - / -
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK37.72 / 37.72
Joel TurkkaTampereen Pyrintö - / -
 
M17 800m (29)
Jussi AlastaloLahden Ahkera2:06.84 / 2:06.84
Viktor BjörkellVasa IS2:17.88 / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto1:58.94 / 1:58.94
Ville HarjuKenttäurheilijat -582:15.95 / -
Wäinö HautalaLahden Ahkera2:07.34 / 2:07.34
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu2:03.22 / -
Johannes HelanderLimingan Niittomiehet2:03.34 / -
Josef HöglundIK Falken2:07.99 / -
Veikko HuuskonenPosion Pyrintö2:27.66 / 2:28.49
Onni IkonenHankasalmen Hanka2:17.30 / 2:17.30
Jiri JuntunenLimingan Niittomiehet2:09.98 / 2:09.98
Antti JuvonenOulun Pyrintö2:08.97 / 2:16.13
Eetu KalskeEspoon Tapiot2:22.67 / -
Frans KoivulaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:04.82 / 2:04.82
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat2:05.75 / 2:05.75
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot2:01.48 / 2:01.48
Justus LuonelaLahden Ahkera2:08.56 / 2:08.56
Atte NevalaKenttäurheilijat -581:59.23 / 1:59.23
Teo PenttinenLahden Ahkera2:28.02 / 2:28.02
Joakim PitkänenPohjan Koitto2:11.64 / 2:11.64
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera2:04.10 / 2:04.10
Saska RauhalaHelsingin Kisa-Veikot2:14.83 / 2:14.83
Jere RaunioHelsingin Kisa-Veikot2:10.35 / -
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat2:08.65 / 2:08.65
Pyry SuojanenTurun Urheiluliitto2:07.84 / 2:07.84
Pyry TeräLahden Ahkera - / -
Walter TörnwallEsbo IF2:42.14 / -
Okko VuorikoskiLahden Ahkera2:11.88 / -
Adnan VuorinenEsbo IF2:29.89 / 2:29.89
 
M17 1500m (27)
Jussi AlastaloLahden Ahkera 4:37.05 / -
Viktor BjörkellVasa IS - / -
Jonathan EkbergEsbo IF - / -
Tuure HaapanenTurun Urheiluliitto 4:08.50 / 4:08.50
Ville HarjuKenttäurheilijat -58 4:32.95 / 4:32.95
Wäinö HautalaLahden Ahkera 4:33.96 / -
Santtu HeikkinenLempäälän Kisa Yleisurheilu 4:21.24 / -
Johannes HelanderLimingan Niittomiehet 4:12.39 / -
Josef HöglundIK Falken - / -
Veikko HuuskonenPosion Pyrintö - / -
Onni IkonenHankasalmen Hanka - / -
Jiri JuntunenLimingan Niittomiehet - / -
Frans KoivulaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat - / -
Benjamin LeeHelsingin Kisa-Veikot 4:25.78 / 4:25.78
Rasmus LerstrandVasa IS - / -
Otto LintulaViipurin Urheilijat - / -
Justus LuonelaLahden Ahkera - / -
Atte NevalaKenttäurheilijat -58 4:13.09 / -
Teo PenttinenLahden Ahkera - / -
Aleksi RajaniemiLahden Ahkera - / -
Saska RauhalaHelsingin Kisa-Veikot 4:38.47 / 4:38.47
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK - / -
Markus SereniusLänsi-Uudenmaan Urheilijat 4:33.19 / 4:33.19
Pyry SuojanenTurun Urheiluliitto 4:30.79 / 4:30.79
Otto VilpponenKuopion Reipas - / -
Okko VuorikoskiLahden Ahkera - / -
 
M17 60m aj (22)
Arttu AholaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.72 / 8.72
Adrian BjörkgrenIF Drott 8.54 / 8.54
Alexander BjörkgrenIF Drott 7.95 / 7.95
Fredrik BjörkqvistIF Åsarna 8.21 / 8.21
Ibrahim El MrabtEspoon Tapiot 8.78 / 8.78
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna 8.62 / 8.62
Hugo LimnellHelsingfors IFK - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö 8.69 / 8.69
Manu MetsäkangasLahden Ahkera 8.89 / 8.89
Abdinain MoalinHelsingfors IFK 8.50 / 8.50
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.17 / 8.17
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot 8.65 / 8.65
Juuso PyyhtiäLahden Ahkera 8.81 / 8.81
Väinö RipattiSavonlinnan Riento 8.96 / 8.96
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK 8.81 / 8.81
Jeremi SiimesTurun Urheiluliitto 9.00 / 9.00
Jonatan SperrynEspoon Tapiot 8.72 / 8.72
Matvei TelovHelsingfors IFK 8.54 / 8.54
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot 8.30 / 8.30
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat 8.49 / 8.49
Sakari ValliusJoensuun Kataja 9.03 / 9.03
Oliver WesterlundHelsingin Kisa-Veikot 9.05 / 9.05
 
M17 300m aj (18)
Johannes ÅhmanIF Drott - / -
Samu FribergViipurin Urheilijat - / -
Andrei KiviharjuEsbo IF - / -
Matias KomiIF Sibbo-Vargarna47.19 / -
Hugo LimnellHelsingfors IFK - / -
Jaakko LinnusTampereen Pyrintö41.87 / 41.87
Abdinain MoalinHelsingfors IFK41.36 / 41.36
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot41.67 / 41.67
Eemil PorvariHartolan Voima - / -
Abdirahiim SalahHelsingfors IFK41.26 / 41.26
Henrik TapioKeski-Uudenmaan Yleisurheilu - / -
Matvei TelovHelsingfors IFK40.19 / 40.19
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat47.20 / -
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot39.87 / 40.26
Joel TurkkaTampereen Pyrintö39.09 / 39.09
Sakari ValliusJoensuun Kataja51.27 / -
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö - / -
Oliver WesterlundHelsingin Kisa-Veikot50.42 / -
 
M17 korkeus (8)
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu1.76 / -
Ehklu HtooLapinlahden Veto1.80 / 1.80
Joona KoskiNummen Kipinä1.80 / 1.80
Teemu LaurikainenOriveden Ponnistus1.67 / 1.67
Kare LysmäHelsingin Kisa-Veikot1.70 / 1.70
Otso MikkiläImatran Urheilijat1.87 / 1.87
Benjamin OittinenPyhäselän Urheilijat1.85 / 1.85
Eemil PorvariHartolan Voima1.85 / -
 
M17 seiväs (11)
Juho AlasaariLaihian Luja4.80 / 4.80
Eeli HeikkiläTurun Urheiluliitto3.86 / 3.86
Oliver HeleniusTurun Urheiluliitto3.75 / 3.75
Oskari HenttinenKokemäen Kova-Väki Yleisurheilu4.00 / 4.00
Otto JunnilaIF Sibbo-Vargarna3.75 / 3.75
Joonatan KemppainenPihtiputaan Tuisku4.40 / 4.40
Andrei KiviharjuEsbo IF3.90 / 3.90
Albin LundbergVasa IS4.50 / 4.20
Anton PurolaOulun Pyrintö4.50 / 4.50
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö4.00 / 4.00
Niklas TallqvistBorgå Akilles4.05 / 4.00
 
M17 pituus (19)
Adrian BjörkgrenIF Drott5.66 / 5.66
Oliver EnqvistIF Sibbo-Vargarna5.97 / 5.97
Patrik JakonenNakkilan Vire6.72 / 6.72
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat6.06 / 6.06
Miska KäyhköSavonlinnan Riento5.95 / 5.95
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat6.81 / 6.81
Nuutti KokkoTurun Urheiluliitto6.25 / 6.25
Patrick LindbergVihdin Viesti5.99 / 5.99
Manu MetsäkangasLahden Ahkera6.03 / 6.03
Otso MikkiläImatran Urheilijat6.16 / 6.16
Arttu PeltolaJyväskylän Kenttäurheilijat6.38 / 6.38
Eemil PorvariHartolan Voima6.31 / 6.16
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat5.91 / 5.91
Eelis SnåreLahden Ahkera6.09 / 6.09
Evangelos SpartiotisEspoon Tapiot6.51 / 6.51
Aaro SyväniemiIlmajoen Kisailijat5.61 / 5.50
Ville ToivonenÄhtärin Urheilijat6.52 / 6.52
Jermu VihmakoskiTurun Urheiluliitto6.03 / 6.03
Jere VirtaVaasan Toverit5.95 / 5.95
 
M17 3-loikka (11)
Aleksi HuotariPohjan Koitto12.39 / 12.39
Aukusti JaskariSeinäjoen Seudun Urheilijat12.39 / 12.20
Miska KäyhköSavonlinnan Riento12.42 / 12.42
Jonatan KinnunenJyväskylän Kenttäurheilijat14.21 / 14.21
Ville MyllyahoKuivasjärven Aura11.84 / 11.79
Antti PihlavistoHelsingin Kisa-Veikot12.57 / 12.57
Väinö RipattiSavonlinnan Riento12.09 / 12.09
Luukas SaariJyväskylän Kenttäurheilijat12.63 / 12.63
Eelis SnåreLahden Ahkera12.89 / 12.89
Atte TimgrenHelsingin Kisa-Veikot13.24 / 13.24
Kasperi ValonenTampereen Pyrintö12.26 / 12.26
 
M17 kuula (12)
Samu FribergViipurin Urheilijat10.59 / 10.59
Arttu HärkönenSavonlinnan Riento15.24 / 15.24
Niklas HyvönenPyhäselän Urheilijat13.44 / 13.16
Taneli KarvonenMynämäen Isku15.19 / 15.19
Miika LahtonenMynämäen Isku15.80 / 15.80
Ville MyllyahoKuivasjärven Aura12.21 / 11.73
Linus NurminenKristiinan Urheilijat15.83 / 15.83
Lauri PimiäSaarijärven Pullistus10.80 / 10.80
Joonas PulkkinenRistiinan Urheilijat15.03 / 14.46
Aleksi SavolainenTampereen Pyrintö14.24 / 14.24
Jesse SorvariBorgå Akilles13.35 / 13.35
Okko TiilikainenViipurin Urheilijat9.45 / 9.45
 
M17 3000m kävely (3)
Sulo AaltoJanakkalan Jana14:56.96 / -
Jonathan EkbergEsbo IF15:41.4hot / 15:41.4hot
Rasmus LerstrandVasa IS14:16.6hot / 14:16.6hot
 
N17 60m (42)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö 8.05 / 8.11
Tiia-Noora AnttilaVeitsiluodon Kisaveikot 8.20 / 8.21
Fina BackholmVasa IS 8.09 / 8.10
Saana BoeliusTampereen Pyrintö 8.29 / 8.29
Ninja FoxellVasa IS 8.57 / 8.57
Veera HäkkinenJoensuun Kataja 9.05 / 9.05
Sofia HärkönenOulun Pyrintö 8.40 / 8.40
Olivia HeinoTurun Urheiluliitto 8.06 / 8.06
Veera HolopainenKaavin Kaiku 8.60 / 8.60
Katri KaijanniemiVantaan Salamat 8.31 / 8.43
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 7.80 / 7.80
Vilja KetolainenViipurin Urheilijat 8.21 / 8.24
Eeva KilpeläinenOulun Pyrintö 8.45 / 8.55
Kiia KoivistoinenIisalmen Visa 7.67 / 7.67
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -38 8.20 / 8.20
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat 8.18 / 8.18
Sade LampilaKarhulan Katajaiset 8.47 / 8.47
Enni LehtomäkiOulun Pyrintö 8.18 / 8.18
Janette LohilahtiHelsingfors IFK 8.07 / 8.07
Emma MäkikallioPohjan Koitto 7.87 / 7.92
Siiri MetsäläEsbo IF 8.68 / 8.68
Tessa MoisioKaipolan Vire 8.00 / 8.00
Edit NurminenTurun Urheiluliitto 8.08 / 8.08
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö 7.96 / 7.96
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja 8.58 / 8.58
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK 7.72 / 7.72
Anna PursiainenEspoon Tapiot 7.67 / 7.67
Pinja RuohoLahden Ahkera 8.25 / 8.25
Senni SalorinneKarhulan Katajaiset 8.76 / 8.76
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot 8.35 / 8.35
Jenny SarioEspoon Tapiot 8.13 / 8.13
Helmi SaukkonenHelsingin Kisa-Veikot 8.82 / 8.98
Jutta SeppänenEspoon Tapiot 8.19 / 8.19
Janna SiegfridsVasa IS 8.36 / -
Venla SimolinEsbo IF 8.25 / 8.25
Sonja StångKuivasjärven Aura 7.89 / 7.89
Wilma TaavitsainenRistiinan Urheilijat 8.51 / 8.51
Tiina TaskinenVeitsiluodon Kisaveikot 8.07 / 8.08
Oona VasilevTapanilan Erä 8.40 / 8.40
Aleksandra ViljanenHelsingin Kisa-Veikot 8.83 / 8.83
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat 8.36 / 8.39
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat 8.33 / 8.64
 
N17 300m (20)
Vilma HakalaEspoon Tapiot41.99 / 41.99
Siiri HihnalaOulun Pyrintö43.68 / 43.68
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö41.30 / 41.30
Katri KaijanniemiVantaan Salamat - / -
Veera KauhanenHeinäveden Yleisurheilijat - / -
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit42.04 / 42.04
Stiina KokkonenTampereen Urheilijat -3844.47 / -
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet50.00 / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura - / -
Johanna KulmalaJyväskylän Kenttäurheilijat43.53 / 43.53
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK40.88 / 40.88
Janette LohilahtiHelsingfors IFK42.99 / 42.99
Katja LuukkolaLeppävaaran Sisu - / -
Emma MäkikallioPohjan Koitto54.57 / -
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat42.61 / 42.61
Sandra Piippo-PinhoHelsingfors IFK41.56 / 41.56
Anna PursiainenEspoon Tapiot42.64 / 42.64
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat41.99 / -
Nella VarjasEspoon Tapiot42.97 / 42.97
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
 
N17 800m (30)
Suzette FinneIK Falken2:27.15 / -
Venla HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Venla HaralaTampereen Pyrintö2:37.18 / 2:39.56
Veera HelkamaSalon Vilpas2:29.02 / 2:29.02
Nelli HiippavuoriTurun Urheiluliitto2:26.55 / 2:31.66
Ingrid JalasHelsingin Tarmo2:53.14 / 2:53.14
Liisa JalavaTurun Urheiluliitto2:26.88 / 2:26.88
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:17.00 / -
Kaisla KeiskiGamlakarleby IF2:39.33 / 2:39.33
Jenna-Julia KettunenKuopion Reipas2:34.86 / -
Ronja KoskelaKuivasjärven Aura2:18.71 / 2:20.39
Ada KoskelainenKarhulan Urheilijat2:31.94 / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera2:14.75 / -
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot2:42.20 / 2:48.52
Venla MarjanenKaipolan Vire2:22.34 / 2:22.88
Sanni MarkkanenHelsingin Kisa-Veikot2:35.53 / 2:35.53
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:26.76 / 2:26.76
Inka MetsämäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:22.56 / -
Siiri OjanenTurun Urheiluliitto2:27.96 / 2:27.96
Elina PaavolaLohtajan Veikot - / -
Maria PeltoniemiTampereen Pyrintö2:33.91 / 2:33.91
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat2:18.62 / -
Hanna-Maija SiltanenHelsingin Kisa-Veikot2:34.42 / 2:34.42
Emilia TalaViipurin Urheilijat2:34.26 / 2:34.26
Juulia TalaViipurin Urheilijat2:40.79 / 2:40.79
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto2:20.03 / 2:21.62
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat2:18.36 / 2:18.36
Nella VarjasEspoon Tapiot2:21.78 / 2:21.78
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat2:10.92 / 2:14.83
 
N17 1500m (24)
Venla HäkkinenJoensuun Kataja - / -
Venla HaralaTampereen Pyrintö 5:28.48 / 5:28.48
Veera HelkamaSalon Vilpas 5:09.70 / 5:09.70
Emma HietarantaLappeenrannan Urheilu-Miehet 4:44.87 / 4:44.87
Essi HietulaTapanilan Erä - / -
Nelli HiippavuoriTurun Urheiluliitto 5:10.64 / 5:10.64
Liisa JalavaTurun Urheiluliitto 5:06.52 / 5:06.52
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura 4:56.66 / 4:56.66
Kaisla KeiskiGamlakarleby IF - / -
Pinja KotinurmiLahden Ahkera 4:40.85 / -
Nikita KumpulainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Jenna MaukonenJyväskylän Kenttäurheilijat 5:13.29 / 5:13.29
Vera NylanderSiilinjärven Ponnistus 5:18.75 / 5:18.75
Maria PeltoniemiTampereen Pyrintö 5:19.01 / -
Emma RantaLempäälän Kisa Yleisurheilu - / -
Selina RintalaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Venla SaariJyväskylän Kenttäurheilijat - / -
Ellen SeistoEspoon Tapiot - / -
Emilia TalaViipurin Urheilijat 5:23.06 / 5:23.06
Juulia TalaViipurin Urheilijat 5:36.63 / 5:39.72
Lotta TarvainenKuopion Reipas - / -
Heljä-Viivi UnkilaTurun Urheiluliitto 4:45.48 / 4:49.82
Janette VänttinenPorvoon Urheilijat - / -
Alisa VirtanenJyväskylän Kenttäurheilijat 4:29.07 / 4:42.41
 
N17 60m aj (30)
Heljä HalonenMikkelin Kilpa-Veikot 9.70 / 9.70
Iitu HeikkinenKuivasjärven Aura 9.44 / 9.44
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat 9.96 / 9.96
Iina HolopainenHelsingfors IFK 8.86 / 8.86
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko 9.58 / 9.58
Wilma JungarEsbo IF 9.26 / 9.26
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat 9.78 / 9.78
Niina KarttunenSavonlinnan Riento 8.68 / 8.68
Adeliina KemppainenPohjan Koitto 9.40 / 9.49
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit 9.16 / 9.34
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot 9.30 / 9.30
Tanja KokkonenLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.43 / 8.43
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot10.45 / 10.45
Aino KoskelaRiihimäen Kisko 9.48 / 9.48
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö 9.80 / 9.80
Vilma LehtorantaJyväskylän Kenttäurheilijat 9.76 / 9.76
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK 8.54 / 8.54
Sofia LindholmLappeenrannan Urheilu-Miehet 8.59 / 8.59
Janette LohilahtiHelsingfors IFK 9.28 / 9.28
Hilla MikkiläImatran Urheilijat10.07 / 10.07
Edit NurminenTurun Urheiluliitto 9.22 / 9.22
Peppi-Rosa PenttinenJoensuun Kataja 9.68 / 9.68
Venla PulkkanenLahden Ahkera 9.12 / 9.12
Sani RantalainenLappeenrannan Urheilu-Miehet 9.17 / 9.17
Helmi SaukkonenHelsingin Kisa-Veikot10.52 / 10.52
Sonja StångKuivasjärven Aura 8.72 / 8.72
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot 9.08 / 9.13
Saga VanninenTampereen Pyrintö 8.55 / 8.55
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot 9.67 / 9.67
Ada ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat 9.61 / 9.61
 
N17 300m aj (13)
Olivia ChandrasEspoon Tapiot49.62 / 49.62
Vilma HakalaEspoon Tapiot44.43 / 44.43
Siiri HihnalaOulun Pyrintö50.15 / -
Iina HolopainenHelsingfors IFK44.38 / 44.38
Adeliina KemppainenPohjan Koitto49.04 / -
Krista KorhonenHelsingin Kisa-Veikot - / -
Linda LeveelahtiHelsingfors IFK45.33 / -
Venla PulkkanenLahden Ahkera46.02 / -
Heidi SalminenJyväskylän Kenttäurheilijat44.19 / -
Eeva SambergHelsingin Kisa-Veikot48.41 / 48.41
Soyoung TeatiniOulun Pyrintö55.73 / -
Roosa ToivonenHelsingin Kisa-Veikot47.61 / 47.61
Emilia VoutilainenHelsingin Kisa-Veikot - / -
 
N17 korkeus (19)
Fina BackholmVasa IS1.58 / 1.53
Camilla ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat1.53 / -
Heljä HalonenMikkelin Kilpa-Veikot1.53 / 1.41
Iina HolopainenHelsingfors IFK1.63 / 1.63
Juulia InkinenLahden Ahkera1.50 / -
Henna JalovaaraRiihimäen Kisko1.57 / 1.55
Aino KoskelaRiihimäen Kisko1.60 / 1.53
Eveliina LehtolaOulun Pyrintö1.53 / 1.53
Victoria LindbergIF Sibbo-Vargarna1.57 / 1.50
Nea LuokkanenHimangan Urheilijat1.68 / 1.68
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat1.58 / 1.56
Hilla MikkiläImatran Urheilijat1.49 / 1.49
Wolferiina MörönenTurun Urheiluliitto1.58 / 1.58
Saana PeuraTervolan Terävä1.57 / -
Lotta PutkirantaEspoon Tapiot1.73 / 1.73
Milka RiialiImatran Urheilijat1.70 / 1.65
Maiju SaukkosaariTampereen Pyrintö1.63 / 1.56
Janna SiegfridsVasa IS1.57 / -
Saga VanninenTampereen Pyrintö1.71 / 1.62
 
N17 seiväs (13)
Lotta Alasaukko-OjaTampereen Pyrintö3.10 / 2.90
Silja AnderssonEsbo IF3.80 / 3.80
Kiia BrandesHyvinkään seudun Urheilijat3.21 / 3.21
Vilma HannulaKarhulan Katajaiset3.25 / 3.15
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.55 / 3.42
Miisa KoskiahoKarijoen Tappara3.70 / 3.70
Essi MelenderVaasan Vasama3.80 / 3.80
Ella NiskalaOulun Pyrintö3.05 / 3.05
Fiinu PuustinenJyväskylän Kenttäurheilijat3.03 / 3.03
Emma RovasaloHyvinkään seudun Urheilijat3.72 / 3.72
Emilia TuomaalaSaloisten Salama3.45 / 3.35
Emmi UusitaloKarkkilan Pojat3.25 / 3.05
Gea ZittingJyväskylän Kenttäurheilijat3.17 / -
 
N17 pituus (21)
Olivia BojangVeitsiluodon Kisaveikot5.71 / 5.71
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.22 / 5.22
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat5.54 / 5.54
Emilia HeinoTampereen Pyrintö5.28 / 5.28
Noora HietalaHyvinkään seudun Urheilijat5.18 / 4.67
Vilma ItälinnaTampereen Pyrintö5.50 / 5.50
Janika JokinenTampereen Urheilijat -385.34 / 5.34
Neea KäyhköSavonlinnan Riento5.75 / 5.75
Nelli-Rosa KorpuaPorin Yleisurheilu5.21 / 5.09
Nea LentoTampereen Pyrintö6.08 / 6.08
Elina MännikköKuivasjärven Aura5.22 / 5.22
Aada MikkiläSeinäjoen Seudun Urheilijat5.26 / 5.26
Veera PaasovaaraOulun Pyrintö5.29 / 5.29
Saana PeuraTervolan Terävä5.36 / 5.36
Sani RantalainenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.36 / 5.36
Pinja RuohoLahden Ahkera4.97 / 4.97
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto5.11 / 5.07
Enni SaarinenHämeenlinnan Tarmo5.23 / 5.10
Siiri SaloJyväskylän Kenttäurheilijat5.20 / 5.20
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat5.25 / 5.25
Noora TiainenLappeenrannan Urheilu-Miehet5.13 / 5.05
 
N17 3-loikka (16)
Olivia BojangVeitsiluodon Kisaveikot12.13 / 12.13
Meeri ElomaaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.38 / 11.38
Essi ErikssonHelsingin Kisa-Veikot10.94 / 10.94
Wilhelmiina HarjuJyväskylän Kenttäurheilijat12.22 / 12.22
Emilia HeinoTampereen Pyrintö11.61 / 11.61
Janika JokinenTampereen Urheilijat -3811.58 / 11.58
Lilli KärkkäinenJyväskylän Kenttäurheilijat10.82 / 10.82
Laura KoivukoskiEurajoen Veikot10.53 / 10.53
Nelli-Rosa KorpuaPorin Yleisurheilu11.22 / 11.14
Aino KoskelaRiihimäen Kisko10.80 / 10.80
Nea LentoTampereen Pyrintö11.44 / -
Siiri MetsäläEsbo IF10.52 / 10.52
Rosa MuurasniemiTampereen Pyrintö11.67 / 11.67
Saana PeuraTervolan Terävä11.27 / 11.27
Ilona RuoholaTurun Urheiluliitto11.42 / 11.42
Saana TakalaSeinäjoen Seudun Urheilijat11.20 / 11.20
 
N17 kuula (21)
Enni AulaPohjan Koitto13.18 / 13.18
Meri ElomaaTampereen Pyrintö13.01 / 12.88
Siiri ElomaaTampereen Pyrintö11.74 / 11.74
Camilla ForsbergJyväskylän Kenttäurheilijat12.41 / 12.41
Juulia InkinenLahden Ahkera10.80 / 10.80
Patricia KellgrenHelsingfors IFK16.03 / 13.81
Eucabeth KivikangasAlajärven Ankkurit15.02 / 15.02
Aada KoppeliJyväskylän Kenttäurheilijat13.31 / 13.23
Veera KoskinenLahden Ahkera10.92 / 10.92
Noora LaaksoJuvan Urheilijat13.27 / 13.27
Veera LaamanenHeinolan Isku13.91 / -
Elina MännikköKuivasjärven Aura12.40 / 12.38
Tiia MatilaKuortaneen Kunto12.20 / 12.20
Vilma RäsänenViitasaaren Viesti14.04 / 14.04
Gita ReinholmKarhulan Katajaiset11.28 / 11.28
Sara SavikkoRiihimäen Kisko12.56 / 12.56
Johanna TikkalaIF Kraft13.03 / 13.03
Riia ToivanenJuankosken Kuohu11.73 / 11.68
Saga VanninenTampereen Pyrintö14.26 / 14.26
Oona ViljanenOriveden Ponnistus13.87 / 13.87
Ilona VuoriMarttilan Murto13.47 / 13.32
 
N17 3000m kävely (8)
Essi HietulaTapanilan Erä15:29.2hot / 15:29.2hot
Helmi KöykkäRekolan Raikas17:12.5hot / 17:12.5hot
Inka SakkaraElimäen Vauhti16:58.0hot / 16:58.0hot
Iida SalmelaKauhavan Wisa - / -
Ellen SeistoEspoon Tapiot15:41.0hot / 16:55.2hot
Aava SevonkariKeravan Urheilijat18:09.8hot / 18:32.5hot
Essi UrpalainenImatran Urheilijat - / -
Heta VeikkolaLapuan Virkiä14:59.94ot / 14:59.94ot