Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Klikkaa seuran nimeä jos haluat nähdä vain kyseisen seuran ilmoittautuneet.
Kansalliset
16.06. klo 13:00 Kälviän kansalliset
KK.fi:n kautta ilmoittautuneita urheilijoita 85 henk. (93 lajisuoritusta)
M 200m (7)
Nimi Seura Ennätys (PB) / Kauden paras (SB)
Konsta AlatupaKokkolan Työväen Urheilijat21.58 / 21.58
Christoffer EnvallIK Falken21.71 / -
Filiph JohanssonGamlakarleby IF22.00 / -
Kasperi KeiskiKälviän Tarmo25.21 / -
Aleksi LehtoSeinäjoen Seudun Urheilijat21.81 / 21.88
Tha TaLarsmo IF22.98 / -
Eero-Matias ViitalaKannuksen Ura23.90 / -
 
M 1500m (12)
Felix ForsgårdIF Nykarlebynejden 4:18.49 / -
Robert HagströmGamlakarleby IF - / -
Jonas HärtullGamlakarleby IF 4:14.54 / 4:26.66
Jonas IngoVasa IS 4:14.63 / -
Robin KronqvistIK Falken - / -
Valtteri LuomalaKauhavan Wisa 4:31.11 / -
Julius MäkinenTampereen Pyrintö 3:59.51 / 3:59.51
Konsta PuutioYkspihlajan Reima 4:29.38 / -
Lasse RaudaskoskiNivalan Urheilijat 4:18.64 / -
Alexi RuokamoPosion Pyrintö 4:13.23 / -
Pauli RuostetsaariGamlakarleby IF 3:59.21 / -
Kevin SandellIK Falken 4:13.67 / -
 
M moukari (1)
Simon SolvinIK Falken61.92 / 55.95
 
M keihäs (2)
Martin GrandellVasa IS70.26 / 65.73
Jaakko Hauta-AhoTöysän Veto70.93 / 70.93
 
N 200m (9)
Jenny AsplundLarsmo IF25.87 / -
Mette BaasVeitsiluodon Kisaveikot24.79 / 24.97
Mari HeinonenKajaanin Kipinä27.21 / 27.25
Tiia JärvinenVeitsiluodon Kisaveikot25.25 / -
Anniina KortetmaaKannuksen Ura23.62 / 24.26
Helmi KortetmaaKannuksen Ura26.20 / 26.20
Maisa LaaksoIF Drott25.80 / 26.23
Katri MustolaKalajoen Junkkarit24.30 / -
Jeanine NygårdIF Drott24.25 / -
 
N 800m (23)
Johanna Ala-PöntiöKälviän Tarmo2:20.20 / 2:25.21
Hanna FrostdahlIF Drott2:16.79 / -
Heini IkonenJyväskylän Kenttäurheilijat2:13.99 / -
Justiina JuntunenKälviän Tarmo2:23.68 / 2:30.22
Eveliina KarlssonIK Falken2:23.65 / 2:45.89
Lina KarlssonVasa IS2:24.91 / 2:42.53
Lycke KarlssonVasa IS2:18.92 / 2:27.42
Enni KatajalaaksoKannuksen Ura2:16.40 / 2:16.40
Sanna KekkiHankasalmen Hanka2:28.84 / 2:29.77
Rosa KilpiOulun Pyrintö2:23.62 / -
Päivi KnutarKälviän Tarmo2:17.64 / -
Kaisa KnuuttilaKälviän Tarmo2:59.49 / -
Helmi KortetmaaKannuksen Ura2:26.40 / -
Melissa KykyriKälviän Tarmo2:30.95 / -
Saana LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:16.43 / 2:17.34
Ninni LöfKalajoen Junkkarit2:25.93 / 2:32.80
Tiina Mäki-PanulaSeinäjoen Seudun Urheilijat2:23.08 / -
Katri MustolaKalajoen Junkkarit2:15.25 / 2:15.25
Elina MyllymäkiSeinäjoen Seudun Urheilijat2:14.73 / -
Veera PeräläSeinäjoen Seudun Urheilijat2:17.69 / -
Saija SeppäSuolahden Urho2:06.21 / -
Erika UtriainenVeitsiluodon Kisaveikot2:16.07 / 2:19.74
Annina WallingSavonlinnan Riento2:13.38 / -
 
N seiväs (9)
Olivia HärkönenVeitsiluodon Kisaveikot3.50 / 3.30
Erica HjerpeVasa IS4.25 / -
Eerika JouppilaSeinäjoen Seudun Urheilijat - / -
Henriikka KönönenKuivasjärven Aura4.05 / 4.00
Tuuli KujalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.20 / 3.20
Linnea MarttalaSeinäjoen Seudun Urheilijat3.72 / -
Essi MelenderVaasan Vasama3.60 / 3.60
Jatta SalmelaVasa IS4.00 / 3.95
Sofie WesterlundVasa IS3.82 / 3.82
 
N moukari (1)
Merja KorpelaSoinin Sisu69.56 / 64.54
 
M17 800m (5)
Josef HöglundIK Falken2:05.81 / 2:05.81
Eemeli KatajalaaksoKannuksen Ura2:18.39 / -
Lassi KorpijärviToholammin Urheilijat2:23.50 / -
Topi LappalainenSeinäjoen Seudun Urheilijat2:26.40 / -
Onni MäkeläKälviän Tarmo2:15.18 / -
 
N17 200m (4)
Kaisa KnuuttilaKälviän Tarmo29.17 / 29.25
Amanda KuljuIisalmen Visa28.26 / -
Nelli MustolaKalajoen Junkkarit26.85 / 27.65
Elli-Noora PuustinenKannuksen Ura27.82 / 27.82
 
N17 3000m (1)
Reija-Elina JylhäHalsuan Toivo11:01.34 / -
 
N17 pituus (7)
Alicia BjörkvikIK Falken4.60 / -
Jenna KokkonenKajaanin Kipinä5.65 / -
Amanda KuljuIisalmen Visa4.65 / -
Camilla KuorikoskiLohtajan Veikot4.14 / -
Roosa MäättäläKokkolan Veikot5.90 / 5.87
Monika PekurinenKajaanin Kipinä4.66 / 4.66
Elli-Noora PuustinenKannuksen Ura4.55 / -
 
P15 300m (5)
Niilo IsosaariKälviän Tarmo48.77 / -
Eetu JokelaAlavieskan Viri - / -
Oskari NissiläKälviän Tarmo43.09 / -
Tomi SimonenAlavieskan Viri - / -
Samuli TakkunenAlavieskan Viri45.23 / -
 
P15 kiekko (4)
Oskari HanhikoskiKaustisen Pohjan-Veikot31.60 / 31.60
Taneli HietalaAlavieskan Viri38.70 / 38.70
Eetu JokelaAlavieskan Viri41.14 / 41.14
Tomi SimonenAlavieskan Viri30.23 / 28.63
 
T15 300m (2)
Melissa KykyriKälviän Tarmo - / -
Tuulia PaavolaLohtajan Veikot - / -
 
T15 kuula (1)
Henna KrekiläKälviän Tarmo10.47 / 10.25