Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
29.01. klo 11:00 Kajastuksen kansalliset Tulokset (päivitetty: 12:07 02.02.2011)
Kyläsaaren Kajastus					
Karhuhalli. Pori 29.01.2011					
					
Finaalien tulokset					
					
	Naiset PITUUS				
1	Minna Viljanen	Nakkilan Vire	542		
2	Kirsi-Maria Kero	Kankaanpään Seudun L	538		
3	Mari Iso-Koivisto	Kauhajoen Karhu	536		
4	Suvi Seppälä	Kauhajoen Karhu	502		
5	Jonna Kangasniemi	Porin Yleisurheilu	501		
6	Ronja Revell	Koiviston Isku 	491		
7	Sini Välilä	Porin Yleisurheilu	444		
					
	Miehet PITUUS				
1	Henri Forsman	Lapin Salama	586		
2	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	579		
3	Jani Ahopelto	Nakkilan Vire	578		
4	Alex Lause	Vammalan Seudun V	539		
	Arttu Halmela	Honkajoen Seudun U	DNS		
					
	T 15 pituus				
1	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu	507		
2	Nea-Mari Neziri	Pori Yleisurheilu	445		
3	Henna Rauhansalo	Ulvila Sport Team	437		
4	Emmi Nurminen	Humppilan Yri	431		
5	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	428		
6	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja	427		
7	Annika Godin	Kokemäen Kova-Väki	423		
8	Julia Kiviranta	Noormarkun Nopsa	420		408
9	Mariia Vasara	Pori Yleisurheilu	420		407
10	Tuulia Lohivuo	Kankaanpään Seudun L	420		405
11	Elisa Ristimäki	Merikarvian Into	413	
12	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa	408	
13	Emmi Hiltunen	Merikarvian Into	405	
14	Erika Alander	Porin Tarmo	402	
15	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa	397	
16	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	393	
17	Nea Sillanpää	Porin Tarmo	385	
18	Anni-Mari Huhtanen	Laitilan Jyske	381	
19	Susanna Helin 	Lauttakylän Luja	375	
20	Ellaliisa Kaukkila	Rauman Urheilijat	368	
				
	T 11 Pituus			
1	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat	424	
2	Olivia Mäkinen 	Ylöjärven Urheilijat	413	
3	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot	412	
4	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	408	
5	Janita Leppäranta	Kauhajoen Karhu	393	
6	Manda Gullberg 	Vasa IS	387	
7	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun L	386	
8	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	376	
9	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	373	
10	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat	346	
11	Jerika Mäkipuro	Merikarvian Into	340	
12	Anni Järvenpää	Noormarkun Nopsa	339	
13	Vilma Lindroos	Porin Tarmo	315	
14	Viivi Collander	Porin Tarmo	313	
15	Sara Jylhänkoski 	Ulvila Sport Team 	299	
16	Sara Nieminen	Porin Tarmo	252	
				
	P 9 PALLO			
1	Arttu Syystö	Porin Yleisurheilu 	36,82	
2	Atte Tuomela	Porin Yleisurheilu 	34,61	
3	Jere Kankare 	Forssan Salama	29,13	
4	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa	27,70	
5	Aleksi Savolainen	Nokian Urheilijat	23,48	
6	Henri Hirvinen	Kankaanpään Seudun L	23,37	
7	Aki Huhtala 	Ulvila Sport Team 	23,30	
8	Antti Hiltunen	Merikarvian Into	22,90	
9	Juho Peltola 	Porin Yleisurheilu 	20,28	
10	Olli Elo	Vaajakosken Kuohu	18,92	
11	Juho Koivu	Porin Tarmo	12,07	
				
	T 9 PALLO			
1	Siiri Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	17,93	
2	Emilia Kankare	Forssan Salama 	16,66	
3	Charlotta Pettersson	Noormarkun Nopsa	15,86	
4	Salla Jylhänkoski	Ulvila Sport Team 	14,82	
5	Tiia Lindgren	Porin Tarmo	12,00	
6	Emma Saarni	Ulvila Sport Team 	11,22	
7	Riina Rantanen	Porin Tarmo	9,66	
8	Vilma Vilkuna	Porin Tarmo	7,65	
9	Sofia Hellman	Ulvila Sport Team 	4,25	
	Charlotta Suoniemi	Kiukaisten Kisailijat	DNS	
				
	P 11 KUULA			
1	Arttu Korkeasalo	Lielahden Kipinä	9,81	
2	Aki Halme 	Noormarkun Nopsa	9,44	
3	Topias Nordberg 	Euran Raiku	8,65	
4	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,17	
5	Aleksi Kankare	Forssan Salama	8,03	
6	Eemeli Rantaneva	Merikarvian Into 	7,48	
7	Aleksi Nieminen	Turun Weikot	7,42	
8	Niko Nissilä Ulvila	Ulvila Sport Team 	7,04	
9	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	6,42	
10	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu	6,29	
11	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun L	6,15	
12	Aleksi Nurminen	Humppilan Yri	6,11	
				
	T 11 KUULA			
1	Jenny Virta Ulvila	Ulvila Sport Team 	7,97	
2	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	7,68	
3	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	7,66	
4	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	7,54	
5	Noora Tuomela	Porin Yleisurheilu	7,31	
6	Olivia Mäkinen 	Ylöjärven Urheilijat	7,08	
7	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot	7,08	
8	Ann-Nina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	6,86	
9	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat	6,77	
10	Anni Järvenpää	Noormarkun Nopsa	6,75	
11	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat	6,65	
12	Manda Gullberg	Vasa IS	6,35
13	Viivi Collander	Porin Tarmo	6,29
14	Sara Jylhänkoski 	Ulvila Sport Team 	5,73
15	Iida Saarni	Ulvila Sport Team	5,45
16	Jenniina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	5,19
			
	P 13 KUULA		
1	Eero Ahola	Porin Yleisurheilu	11,73
2	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat	10,62
3	Timi Riento	Noormarkun Nopsa	9,27
4	Eelis Sillanpää 	Kiukaisten Kisailijat	8,80
5	Juho Ojanen	Humppilan Yri	8,09
6	Lauri Savolanen	Nokian Urheilijat	7,89
7	Joel Rajamäki 	Ulvila Sport Team	6,49
			
	P 15 KUULA		
1	Markus Saarinen	Nakkilan Vire	14,41		
2	Juuso Lahdenranta	Pori Yleisurheilu	14,08		
3	Aleksi Jaakkola	Nokian Urheilijat	13,36		
4	Juuso Walli	Noormarkun Nopsa	8,64		
	Pietari Pelto-Piri	Noormarkun Nopsa	DNS		
					
	T 15 KUULA				
1	Anni-Mari Huhtanen	Laitilan Jyske	12,80		
2	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat	12,14		
3	Netta-Nana Mäkkylä	Kankaanpään Seudun Leisku	10,61		
4	Jenni Ahokas	Siikaisten Sisu	9,14		
5	Henna Rauhansalo	Ulvila Sport Team	8,59		
6	Desiré Rönngren	IF Länken	8,55		
7	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team	7,85		
8	Saina Pöyhönen	Noormarkun Nopsa	7,53		
	Annika Godin	Kokemäen Kova-Väki	DNS		
			
	T 13 KORKEUSHYPPY 		
1	Nelli Kuronen 	Porin Tarmo	138
2	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	130
3	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	130
4	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa	125
5	Saara Mannila	Porin Yleisurheilu	115
6	Jonna Ojanen	Humppilan Yri	115
7	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo	115
8	Jenny Virta	Ulvila Sport Team	110
9	Elli Uusitalo 	Noormarkun Nopsa	105
	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	DNS
	Eveliina Poukka 	Porin Tarmo	DNS
			
	P 13 KORKEUSHYPPY 		
1	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat	144
2	Eelis Hirvinen	Kankaanpään Seudun L	141
3	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat	130
4	Niklas Järvenpää	Ulvila Spost Team	130
5	Pyry Santahuhta	Kankaanpään Seudun L	125
6	Niko Nissilä	Ulvila Sport Team	120
7	Leo Granat	Kankaanpään Seudun L	95
Ulkop.	Lauri Lehtonen	Kankaanpään Seudun L	165
			
	T 9 1000m		
1	Emma Saarni	Ulvila Sport Team 	4.55,56
2	Nelli Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	5.00,53
3	Charlotta Pettersson	Noormarkun Nopsa	5.28,39
	Charlotta Suoniemi	Kiukaisten Kisailijat	DNS

	P 9 1000m		
1	Aleksi Savolainen	Nokian Urheilijat	3.59,87
2	Arttu Syystö	Porin Yleisurheilu 	3.59,91
3	Olli Elo	Vaajakosken Kuohu	4.05,24
4	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa	4.22,01

	M 17 Seiväshyppy		
1	Akseli Välimäki	Noormarkun Nopsa	470
2	Einari Välimäki	Noormarkun Nopsa	440
3	Heikki Välimäki	Noormarkun Nopsa	430

	N 17 Seiväshyppy		
1	Hanna Rintala	Noormarkun Nopsa	280
2	Laura Virta	Ulvila Sport Team	250
3	Saina Pöyhönen	Noormarkun Nopsa	220
4	Susanna Vihlman	Ulvila Sport Team	210
5	Jenny Virta	Ulvila Sport Team	200

	T 11 1000m		
1	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	3.40,37
2	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	3.44,03
3	Janita Leppäranta	Kauhajoen Karhu	3.44,71
4	Inka Heininen	Kankaanpään Seudun L	3.52,56
5	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	3.55,40
6	Anni Järvenpää	Noormarkun Nopsa	4.12,19
7	Iida Saarni	Ulvila Sport Team 	4.27,04
8	Ann-Nina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	4.30,64
	Elli Uusi-Rauva	Kiukaisten Kisailijat	DNS
			
	P 11 1000m		
1	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa	3.36,23
2	Julius Walli	Noormarkun Nopsa	3.52,54
3	Eemeli Rantaneva	Merikarvian Into 	3.56,35
			
	T 13 1000m		
1	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa	3.29,02
2	Anniina Hakala	Porin Yleisurheilu	3.29,89
3	Suvi Mäkitalo	Noormarkun Nopsa	3.37,87
4	Saara Mannila	Porin Yleisurheilu	4.18,59
5	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo	4.23,94
	Eveliina Poukka	Porin Tarmo	DNS
			
	P 13 1000m		
1	Eero Helppolainen	Porin Tarmo	3.30,46
2	Joel Rajamäki	Ulvila Sport Team	3.36,38
3	Lauri Savolainen	Nokian Urheilijat	3.43,69
	Eelis Hirvinen 	Kankaanpään Seudun Leisku	DNS
			
	T 9 40m		
1	Siiri Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	7,38
2	Emilia Kankare	Forssan Salama 	7,73		
3	Lilli Virtanen	Vammalan seudun Voima	7,84		
4	Sara Nieminen	Porin Tarmo	7,99		7,983
4	Emma Saarni	Ulvila Sport Team 	7,99		7,983
6	Sini Saarinen	Porin Tarmo	8,04		
7	Nelli Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,04		
8	Tiia Lindgren	Porin Tarmo	8,23		
9	Salla Jylhänkoski	Ulvila Sport Team 	8,69		
10	Sofia Hellman	Ulvila Sport Team 	8,75		
11	Riina Rantanen	Porin Tarmo	9,19		
	Charlotta Suoniemi	Kiukaisten Kisailijat	DNS		
					
	P 9 40m				
1	Aleksi Savolainen	Nokian Urheilijat	7,12		
2	Arttu Syystö	Porin Yleisurheilu 	7,20		
3	Olli Elo	Vaajakosken Kuohu	7,42		
4	Atte Tuomela	Porin Yleisurheilu 	7,47
5	Jere Kankare 	Forssan Salama	7,62
6	Henri Hirvinen	Kankaanpään Seudun L	7,65
7	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa	7,73
8	Aki Huhtala 	Ulvila Sport Team 	7,82
9	Juho Koivu	Porin Tarmo	9,57
			
	T 11 60m		
1	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot	9,35
2	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	9,47
3	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat	9,52
4	Olivia Mäkinen 	Ylöjärven Urheilijat	9,59
5	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	9,71
6	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	9,71
7	Elsa Salminen	Porin Yleisurheilu	9,72
8	Janita Leppäranta	Kauhajoen Karhu	9,73
9	Manda Gullberg 	Vasa IS	9,85
10	Inka Heininen	Kankaanpään Seudun L	9,95
11	Jerika Mäkipuro	Merikarvian Into	10,07
12	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun L	10,12
13	Heidi Färm	Porin Yleisurheilu	10,15
14	Noora Tuomela	Porin Yleisurheilu	10,26
15	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat	10,35
16	Pirkitta Marjanen	Porin Tarmo	10,35
17	Vilma Lindroos	Porin Tarmo	10,41
18	Anni Järvenpää	Noormarkun Nopsa	10,45
19	Ann-Nina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	10,69
20	Saara Tillqvist	Ulvila Sport Team 	10,81
21	Jenny Virta Ulvila	Ulvila Sport Team 	10,89
22	Jenniina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	10,96
23	Sara Jylhänkoski 	Ulvila Sport Team 	11,45
	Elli Uusi-Rauva	Kiukaisten Kisailijat	DNS

	P 11 60m				
1	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,93		
2	Topias Nordberg	Euran Raiku	9,02		
3	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku	9,12		
4	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa	9,64		
5	Niko Nissilä	Ulvila Sport Team	9,85		
6	Aleksi Nieminen	Turun Veikot	9,91		0,904
7	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	9,91		9,901
8	Julle Virtanen	Vammalan seudun Vo	10,23		
9	Aleksi Nurminen	Humppilan Yri	10,26		
10	Jesse Salopää	Porin Tarmo	10,57		
11	Akseli Lahin	Porin Tarmo	10,60		
12	Matias Järvenpää	Ulvila Sport Team	10,64		
13	Aleksi Kankare	Forssan Salama	10,75		
14	Julius Walli	Noormarkun Nopsa	10,93		
15	Leevi Törölä	Ulvila Sport Team 	10,94
16	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu	11,20
17	Aki Halme 	Noormarkun Nopsa	11,55

	T 13 60m		
1	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	8,82
2	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	9,03
3	Ellaliisa Kaukkila	Rauman Urheilijat	9,06
4	Suvi Mäkitalo 	Noormarkun Nopsa	9,07
5	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	9,10
			
	P 13 60m		
1	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat	8,28
2	Juho Ojanen	Humppilan Yri	8,78
3	Eelis Hirvinen 	Kankaanpään Seudun L	8,80
4	Pyry Santahuhta	Kankaanpään Seudun L	9,07
5	Eero Helppolainen	Porin Tarmo	9,40		9,395
6	Eelis Sillanpää 	Kiukaisten Kisailijat	9,40		9,397
7	Leo Granat	Kankaanpään Seudun L	9,78		
	Matti Painilainen	Porin Tarmo	DNS		

	T 15 60m				
1	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu	8,47		
2	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat	8,78		
3	Aleksiina Astala 	Pori Yleisurheilu	8,81		
4	Beea Keskimäki	Porin Tarmo	8,93		
5	Mariia Vasara	Pori Yleisurheilu	9,07		

	P 15 60m				
1	Pietari Pelto-Piri	Noormarkun Nopsa	7,96		
2	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto	8,21		
3	Aleksi Nieminen	Porin Tarmo	8,52		
	Antti Lempinen	Pori Yleisurheilu	DNS
Ulkop.	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	7,67
			
	Miehet 60m		
1	Simo Sipilä	Helsingfors IFK	6,86
2	Eero Filppula	Euran Raiku	7,31
3	Kimmo Kero	Kankaanpään Seudun L	7,37
4	Juho Launto	Sauvon Urheilijat	7,45
5	Fredrik Mitts	Vasa IS 	7,48
			
	M 17 60m		
1	Kristian Salo	Nakkilan Vire	7,33
2	Sami Nieminen	Kankaanpään Seudun L	7,37
3	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	7,51
4	Samuli Samuelsson	Ikaalisten Urheilijat	7,61
	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	DNS
			
	Naiset 200m		
1	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	25,64
2	Milja Kuikka	Porin Tarmo	25,85
3	Anna Järvinen	IF Femman	26,82
4	Reetta Kohonen	Porin Yleisurheilu	27,14
5	Minna Viljanen	Nakkilan Vire	27,20
6	Heidi Saarinen	Turun Urheiluliitto	27,63
7	Elina Peltola	Noormarkun Nopsa 	28,40
8	Sini Välilä	Porin Yleisurheilu 	29,10
9	Jessica Rönngren	IF Länken	30,97
10	Linda Lauste	Vammalan Seudun V	32,57
	Nelli Toivo	Toijalan Vauhti 	DNS
	Riikka Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	DNS
			
	Naiset 60m		
1	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	7,92		
2	Minna Viljanen	Nakkilan Vire	8,16		
3	Marika Eko	Euran Raiku	8,33		
4	Suvi Seppälä	Kauhajoen Karhu	8,36		
5	Jonna Kangasniemi	Porin Yleisurheilu	8,40		
6	Heidi Saarinen	Turun Urheiluliitto	8,42		
7	Anna Järvinen	IF Femman	8,49		
8	Mari Iso-Koivisto	Kauhajoen Karhu	8,68		
					
	N 17 60m				
1	Ronja Revell	Koiviston Isku	8,44		
2	Aino Westerlund	Noormarkun Nopsa	8,55		8,541
3	Elina Peltola	Noormarkun Nopsa	8,55		8,544
4	Elli Koivisto	Koiviston Isku	8,87		
5	Iida-Maria Ylitalo	Koiviston Isku	9,00		
6	Jessica Rönngren	IF Länken	9,06		
7	Sonjariina Ojalahti	Koiviston Isku	9,14
8	Rosariina Ojalahti	Koiviston Isku	9,76
	Riikka Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	DNS
			
	Miehet 200m		
1	Mikko Laiho	Kangasalan Urh. -68	22,61
2	Juuso Heino	Noormarkun Nopsa	22,93
3	Hannu Poussu	Noormarkun Nopsa	23,36
4	Juho Launto	Sauvon Urheilijat	23,56
5	Eero Filppula	Euran Raiku	23,62
6	Fredrik Mitts	Vasa IS	23,70
7	Sami Nieminen	Kankaanpään Seudun L	24,06
8	Kimmo Kero	Kankaanpään Seudun L	24,07
9	Einari Välimäki	Noormarkun Nopsa	24,30
10	Heikki Välimäki	Noormarkun Nopsa	24,34
11	Ville Leisten	Turun Urheiluliitto	24,55
12	Valtteri Välimäki	Noormarkun Nopsa	24,60	
13	Roni Hermo	Porin Yleisurheilu	24,86	
14	Eerikki Pekkola	Tampereen Kisatoverit	24,95	
15	Lauri Junnila	Noormarkun Nopsa	24,97	
16	Reijo Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	25,96	
	Robert Bamm	IF VOM	DNS	
	Teemu Luoma-Aho	Kangasalan Urh. -68 	DNS	
	Tomi Nieminen	Kankaanpään Seudun L	DNS	

	ERÄTULOKSET			
	T 15 60m alkuerä 1/3			
1	Aleksiina Astala 	Pori Yleisurheilu	8,77	q
2	Tuulia Lohivuo	Kankaanpään Seudun L	9,12	
3	Susanna Helin 	Lauttakylän Luja	9,15	
4	Erika Alander	Porin Tarmo	9,27	
5	Ilona Jokinen 	Porin Tarmo	9,55	
				
	T 15 60m alkuerä 2/3			
1	Beea Keskimäki	Porin Tarmo	8,85	q
2	Nea-Mari Neziri	Pori Yleisurheilu	8,91	
3	Henna Rauhansalo	Ulvila Sport Team	8,95	
4	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja	9,13	
5	Riikka-Maria Rintee	Kankaanpään Seudun L	9,43	

	T 15 60m alkuerä 3/3			
1	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu	8,45	q
2	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat	8,73	q
3	Mariia Vasara	Pori Yleisurheilu	8,91	q
4	Annika Godin	Kokemäen Kova-Väki	8,98	
5	Emmi Nurminen	Humppilan Yri	9,03	

	T 15 60m alkukilpailu			
1	Petra Pohjalainen	Kauhajoen Karhu	8,45	q	
2	Oona Vilermo	Nokian Urheilijat	8,73	q	
3	Aleksiina Astala 	Pori Yleisurheilu	8,77	q	
4	Beea Keskimäki	Porin Tarmo	8,85	q	
5	Mariia Vasara	Pori Yleisurheilu	8,91	q	8,902
6	Nea-Mari Neziri	Pori Yleisurheilu	8,91		8,904
7	Henna Rauhansalo	Ulvila Sport Team	8,95		
8	Annika Godin	Kokemäen Kova-Väki	8,98		
9	Emmi Nurminen	Humppilan Yri	9,03		
10	Tuulia Lohivuo	Kankaanpään Seudun L	9,12		
11	Heidi Savolainen	Lauttakylän Luja	9,13		
12	Susanna Helin 	Lauttakylän Luja	9,15		
13	Erika Alander	Porin Tarmo	9,27		
14	Riikka-Maria Rintee	Kankaanpään Seudun L	9,43		
15	Ilona Jokinen 	Porin Tarmo	9,55		

	T 13 60m, alkuerä 1/4			
1	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	8,98	q
2	Ellaliisa Kaukkila	Rauman Urheilijat	9,08	q
3	Nelli Kuronen 	Porin Tarmo	9,51	
4	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa	9,58	
5	Frida Kivi	Porin Tarmo	9,90	
				
	T 13 60m, alkuerä 2/4			
1	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa	9,31	
2	Jonna Ojanen	Humppilan Yri	9,66	
3	Nea Sillanpää 	Porin Tarmo	9,93	
4	Noora Lindholm	Ulvila Sport Team	10,84	
				
				
	T 13 60m, alkuerä 3/4			
1	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	8,70	q
2	Suvi Mäkitalo 	Noormarkun Nopsa	9,07	q
3	Saara Mannila 	Porin Yleisurheilu	9,63	
4	Saara Godin	Kokemäen Kova-Väki	10,02	


	T 13 60m, alkuerä 4/4			
1	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	9,03	
2	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	9,57	
3	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo	10,9	
4	Eveliina Poukka 	Porin Tarmo	DNS	

	T 13 60m, alkukilpailu			
1	Taija Lankinen	Noormarkun Nopsa	8,70	q
2	Jenni Lope	Noormarkun Nopsa	8,98	q
3	Veera Kangasniemi	Noormarkun Nopsa	9,03	q
4	Suvi Mäkitalo 	Noormarkun Nopsa	9,07	q
5	Ellaliisa Kaukkila	Rauman Urheilijat	9,08	q
6	Jenni Walli	Noormarkun Nopsa	9,31	
7	Nelli Kuronen 	Porin Tarmo	9,51	
8	Veera Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	9,57	
9	Elli Uusitalo	Noormarkun Nopsa	9,58	
10	Saara Mannila 	Porin Yleisurheilu	9,63	
11	Jonna Ojanen	Humppilan Yri	9,66	
12	Frida Kivi	Porin Tarmo	9,90	
13	Nea Sillanpää 	Porin Tarmo	9,93	
14	Saara Godin	Kokemäen Kova-Väki	10,02	
15	Noora Lindholm	Ulvila Sport Team	10,84	
16	Jenna Saaresoja	Porin Tarmo	10,90	
	Eveliina Poukka 	Porin Tarmo	DNS	
				
	P 13 60m, loppukilpailu, Erä A			
1	Anssi Pajukanta	Nokian Urheilijat	8,28	
2	Eelis Hirvinen 	Kankaanpään Seudun L	8,80		
3	Pyry Santahuhta	Kankaanpään Seudun L	9,07		
4	Eelis Sillanpää 	Kiukaisten Kisalijat	9,40		9,397
	Matti Painilainen	Porin Tarmo	DNS		
					
	P 13 60m, loppukilpailu, Erä B				
1	Huho Ojanen	Humppilan Yri	8,78		
2	Eero Helppolainen	Porin Tarmo	9,40		9,395
3	Leo Granat	Kankaanpään Seudun L	9,78		
					
	M 17 60m, Alkuerä 1/3				
1	Sami Nieminen	Kankaanpään Seudun L	7,41	q	
2	Samuli Samuelsson	Ikaalisten Urheilijat	7,58	q	
3	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	7,59	q	
4	Veli-Pekka Saxen	Ikaalisten Urheilijat	7,65		
5	Toni Nevanpää	Porin Yleisurheilu	8,15		

	M 17 60m, Alkuerä 3/3			
1	Lasse Lund	Porin Yleisurheilu	7,77	
2	Mikael Päiväniemi	Ikaalisten Urheilijat 	7,82	
3	Matias Nordberg	Euran Raiku	7,88	
4	Reijo Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	7,90	
	Lauri Lehtonen	Kankaanpään Seudun L	DNS	

	M 17 60m, Alkuerä 3/3			
1	Kristian Salo	Salo Nakkilan	7,44	q
2	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	7,56	q
3	Jani Ahopelto	Nakkilan Vire	7,80	
4	Axel Lauste	Vammalan Seudun Vo	8,05	
5	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto	8,23	

	M 17 60m, Alkukilpailu			
1	Sami Nieminen	Kankaanpään Seudun L	7,41	q
2	Kristian Salo	Salo Nakkilan	7,44	q
3	Jaakko Lähteenmäki	Merikarvian Into	7,56	q
4	Samuli Samuelsson	Ikaalisten Urheilijat	7,58	q
5	Tuure Heikkilä	Eurajoen Veikot	7,59	q
6	Veli-Pekka Saxen	Ikaalisten Urheilijat	7,65	
7	Lasse Lund	Porin Yleisurheilu	7,77	
8	Jani Ahopelto	Nakkilan Vire	7,80	
9	Mikael Päiväniemi	Ikaalisten Urheilijat 	7,82	
10	Matias Nordberg	Euran Raiku	7,88	
11	Reijo Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	7,90	
12	Axel Lauste	Vammalan Seudun Vo	8,05	
13	Toni Nevanpää	Porin Yleisurheilu	8,15	
14	Antti Perttula	Punkalaitumen Kunto	8,23	
	Lauri Lehtonen	Kankaanpään Seudun L	DNS	

	M 60m, alkuerä 1/3			
	Ville Leisten	Turun Urheiluliitto	DNS	
	Tomi Nieminen	Kankaanpään Seudun L	DNS	
	Robert Bamm	IF VOM	DNS	
	Mikko Laiho	Kangasalan Urheilijat -68	DNS	

	M 60m, alkuerä 2/3			
1	Simo Sipilä	Helsingfors IFK	6,89	q
2	Kimmo Kero	Kankaanpään Seudun L	7,41	q
3	Juho Launto	Sauvon Urheilijat	7,47	q
4	Niko Kekki	Noormarkun Nopsa	7,62	


	M 60m, alkuerä 3/3			
1	Eero Filppula	Euran Raiku	7,38	q
2	Fredrik Mitts	Vasa IS 	7,50	q
3	Henri Forsman	Lapin Salama	7,98	
	Arttu Halmela	Honkajoen Seudun Ur	DNS	

	M 60m, alkukilpilu			
1	Simo Sipilä	Helsingfors IFK	6,89	q
2	Eero Filppula	Euran Raiku	7,38	q
3	Kimmo Kero	Kankaanpään Seudun L	7,41	q
4	Juho Launto	Sauvon Urheilijat	7,47	q
5	Fredrik Mitts	Vasa IS 	7,50	q
6	Niko Kekki	Noormarkun Nopsa	7,62	
7	Henri Forsman	Lapin Salama	7,98	
	Ville Leisten	Turun Urheiluliitto	DNS	
	Tomi Nieminen	Kankaanpään Seudun L	DNS	
	Robert Bamm	IF VOM	DNS	
	Mikko Laiho	Kangasalan Urheilijat -68	DNS	
	Arttu Halmela	Honkajoen Seudun Ur	DNS	

	T9 40m, Loppukilpailu 1/3				
1	Emilia Kankare	Forssan Salama 	7,73		
2	Sara Nieminen	Porin Tarmo	7,99		7,983
3	Tiia Lindgren	Porin Tarmo	8,23		
4	Sofia Hellman	Ulvila Sport Team 	8,75		

	T9 40m, Loppukilpailu 2/3				
1	Emma Saarni	Ulvila Sport Team 	7,99		7,983
2	Sini Saarinen	Porin Tarmo	8,04		
3	Salla Jylhänkoski	Ulvila Sport Team 	8,69		
4	Riina Rantanen	Porin Tarmo	9,19		

	T9 40m, Loppukilpailu 3/3				
1	Siiri Tuominen	Kokemäen Kova-Väki	7,38		
2	Lilli Virtanen	Vammalan seudun Voima	7,84		
3	Nelli Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,04
	Charlotta Suoniemi	Kiukaisten Kisailijat	DNS

	P9 40m, Loppukilpailu 1/2		
1	Aleksi Savolainen	Nokian Urheilijat	7,12
2	Jere Kankare 	Forssan Salama	7,62
3	Henri Hirvinen	Kankaanpään Seudun L	7,65
4	Aki Huhtala 	Ulvila Sport Team 	7,82
5	Juho Koivu	Porin Tarmo	9,57

	P9 40m, Loppukilpailu 2/2		
1	Arttu Syystö	Porin Yleisurheilu 	7,20
2	Olli Elo	Vaajakosken Kuohu	7,42
3	Atte Tuomela	Porin Yleisurheilu 	7,47
4	Iivari Willman	Noormarkun Nopsa	7,73

	T 11 60m, Loppukilpailu 1/5		
1	Iida Ounaslehto	Espoon Tapiot	9,35
2	Elsa Salminen	Porin Yleisurheilu	9,72
3	Annika Hohkuri	Kankaanpään Seudun L	10,12
4	Ann-Nina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	10,69
5	Elli Uusi-Rauva	Kiukaisten Kisailijat	DNS

	T 11 60m, Loppukilpailu 2/5		
1	Adeliina Herrala	Kokemäen Kova-Väki	9,71
2	Janita Leppäranta	Kauhajoen Karhu	9,73
3	Inka Heininen	Kankaanpään Seudun L	9,95
4	Anni Järvenpää	Noormarkun Nopsa	10,45
5	Jenniina Heikkilä	Noormarkun Nopsa	10,96

	T 11 60m, Loppukilpailu 3/5		
1	Nelli Rakkolainen	Kokemäen Kova-Väki	9,47
2	Manda Gullberg 	Vasa IS	9,85
3	Jerika Mäkipuro	Merikarvian Into	10,07
4	Minja Majasuo	Rauman Urheilijat	10,35
5	Jenny Virta Ulvila	Ulvila Sport Team 	10,89

	T 11 60m, Loppukilpailu 4/5		
1	Oona Hietala	Ylöjärven Urheilijat	9,52
2	Olivia Mäkinen 	Ylöjärven Urheilijat	9,59
3	Noora Tuomela	Porin Yleisurheilu	10,26
4	Pirkitta Marjanen	Porin Tarmo	10,35
5	Saara Tillqvist	Ulvila Sport Team 	10,81

	T 11 60m, Loppukilpailu 5/5		
1	Veera Matintalo	Lauttakylän Luja	9,71
2	Heidi Färm	Porin Yleisurheilu	10,15
3	Vilma Lindroos	Porin Tarmo	10,41
4	Sara Jylhänkoski 	Ulvila Sport Team 	11,45

	P 11 60m, Loppukilpailu 1/4		
1	Topias Nordberg	Euran Raiku	9,02
2	Pyry Willman	Noormarkun Nopsa	9,64
3	Matias Järvenpää	Ulvila Sport Team	10,64
4	Niko Peltola	Porin Yleisurheilu	11,20

	P 11 60m, Loppukilpailu 2/4		
1	Julle Virtanen	Vammalan seudun Vo	10,23
2	Jesse Salopää	Porin Tarmo	10,57
3	Julius Walli	Noormarkun Nopsa	10,93
4	Leevi Törölä	Ulvila Sport Team 	10,94

	P 11 60m, Loppukilpailu 3/4		
1	Leevi Vihtalahti	Noormarkun Nopsa	8,93
2	Eero Hirvinen	Kankaanpään Seudun Leisku	9,12		
3	Aleksi Nieminen	Turun Veikot	9,91		0,904
4	Asseri Välimäki	Noormarkun Nopsa	9,91		9,901
4	Aleksi Nurminen	Humppilan Yri	10,26		

	P 11 60m, Loppukilpailu 4/4				
1	Niko Nissilä	Ulvila Sport Team	9,85		
2	Akseli Lahin	Porin Tarmo	10,60		
3	Aleksi Kankare	Forssan Salama	10,75		
4	Aki Halme 	Noormarkun Nopsa	11,55		

	N  60m Loppukilpailu A				
1	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	7,92		
2	Minna Viljanen	Nakkilan Vire	8,16		
3	Suvi Seppälä	Kauhajoen Karhu	8,36		
4	Heidi Saarinen	Turun Urheiluliitto	8,42		
5	Anna Järvinen	IF Femman	8,49		

	N 60m Loppukilpailu B				
1	Marika Eko	Euran Raiku	8,33		
2	Jonna Kangasniemi	Porin Yleisurheilu	8,40		
3	Mari Iso-Koivisto	Kauhajoen Karhu	8,68		

	N 17 60m, Loppukilpailu A				
1	Ronja Revell	Koiviston Isku	8,44		
2	Elina Peltola	Noormarkun Nopsa	8,55		8,544
3	Elli Koivisto	Koiviston Isku	8,87		
4	Jessica Rönngren	IF Länken	9,06		
5	Sonjariina Ojalahti	Koiviston Isku	9,14		

	N 17 60m, Loppukilpailu B				
1	Aino Westerlund	Noormarkun Nopsa	8,55		8,541
2	Iida-Maria Ylitalo	Koiviston Isku	9,00
3	Rosariina Ojalahti	Koiviston Isku	9,76
4	Riikka Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	DNS

	Naiset 200m 1/4		
1	Anna Kohtamäki	Noormarkun Nopsa	25,64
2	Milja Kuikka	Porin Tarmo	25,85
	Nelli Toivo	Toijalan Vauhti 	DNS
	Naiset 200m 2/4		
1	Anna Järvinen	IF Femman	26,82
2	Minna Viljanen	Nakkilan Vire	27,20
3	Heidi Saarinen	Turun Urheiluliitto	27,63
	Naiset 200mm3/4		
1	Reetta Kohonen	Porin Yleisurheilu	27,14
2	Elina Peltola	Noormarkun Nopsa 	28,40
3	Sini Välilä	Porin Yleisurheilu 	29,10
	Naiset 200m 4/4		
1	Jessica Rönngren	IF Länken	30,97
2	Linda Lauste	Vammalan Seudun V	32,57
	Riikka Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	DNS

	Miehet 200m 1/7		
1	Mikko Laiho	Kangasalan Urh. -68	22,61
2	Juuso Heino	Noormarkun Nopsa	22,93
	Robert Bamm	IF VOM	DNS
	Miehet 200m 2/7		
1	Hannu Poussu	Noormarkun Nopsa	23,36
2	Juho Launto	Sauvon Urheilijat	23,56
3	Fredrik Mitts	Vasa IS	23,70
	Miehet 200m 3/7		
1	Eero Filppula	Euran Raiku	23,62
2	Kimmo Kero	Kankaanpään Seudun L	24,07
3	Heikki Välimäki	Noormarkun Nopsa	24,34
	Miehet 200m 4/7		
1	Sami Nieminen	Kankaanpään Seudun L	24,06
2	Einari Välimäki	Noormarkun Nopsa	24,30
3	Ville Leisten	Turun Urheiluliitto	24,55
	Miehet 200m 5/7		
1	Roni Hermo	Porin Yleisurheilu	24,86
2	Eerikki Pekkola	Tampereen Kisatoverit	24,95
3	Lauri Junnila	Noormarkun Nopsa	24,97
	Miehet 200m 6/7		
1	Valtteri Välimäki	Noormarkun Nopsa	24,60
2	Reijo Tähtinen	Kankaanpään Seudun L	25,96
	Miehet 200m 7/7		
	Teemu Luoma-Aho	Kangasalan Urh. -68 	DNS
	Tomi Nieminen	Kankaanpään Seudun L	DNS