Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Metsä-seurakisat
19.06. klo 18:00 Seurakisat Tulokset (päivitetty: 10:52 24.06.2023)
KIVINIITTY GAMES 19.6.2023


T3 40m
1) Saaga Murtonen 17.61 ,2) Sofia Lehtinen 17.85 ,3) Meela Koistinen 17.87 ,4) Mea Mäkinen 22.10 ,5) Kerttu Innanmaa 28.37 ,6) Vanessa Ritala
29.06 ,7) Aava Ketola 30.71 ,8) Mimmi Lehtinen 35.10 ,9) Salli Helenius 43.78 ,10) Tuuli Tapiola 47.65

P3 40m
1) Arvo Ryömä 13.21 ,2) Valtteri Kaasalainen 13.72 ,3) Eemil Kranni 14.14 ,4) Teemu Vakkari 15.11 ,5) Joonatan Tuominen 16.73 ,6) Touko
Kiviniitty 17.90 ,7) Teo Kernen 21.01 ,8) Aston Siltala 21.50 ,9) Tauno Tuomisto 27.61 ,10) Jami Helminen 33.21 ,11) Elias Karvonen 34.75

T4 40m aidat
1) Nella Ranta-aho 15.18 ,2) Enni Helminen 15.83 ,3) Miina Saarela 38.23

P4 40m aidat
1) Matias Rantanen 12.94 ,2) Eemil Innanmaa 13.79 ,3) Julius Krankkala 15.06 ,4) Viljami Penttilä 18.06 ,5) Luka Lehtinen 19.03 ,6) Aapo
Kiiskinen 19.40 ,7) Lauri Salonsaari 20.16 ,8) Jaro Irri 21.03 ,9) Niklas Naskali 21.85 ,10) Max Mäkinen 22.71 ,11) Erik Ylipaino 23.02 ,12)
Valtteri Hieta-aho 28.65

T5 40m aidat
1) Elli Kranni 11.03 ,2) Aino Ketola 11.49 ,3) Alessia Siltala 11.79 ,4) Tira Koivula 12.45 ,5) Aino Rinne 12.96 ,6) Elise Haapaniemi 14.73 ,7) Elsa
Murtonen 15.44

T5 Pallo
1) Tira Koivula 7.92 ,2) Elsa Murtonen 6.87 ,3) Aino Rinne 6.51 ,4) Alessia Siltala 6.21 ,5) Aino Ketola 5.34 ,6) Elli Kranni 5.27 ,7) Elise
Haapaniemi 3.56

P5 40m aidat
1) Eeli Saarela 10.14 ,2) Paulus Joensuu 13.64 ,3) Jerry Määttä  16.20

P5 Pallo
1) Eeli Saarela 9.00 ,2) Paulus Joensuu 7.33

T6 40m aidat
1) Eevi Salonsaari 10.46 ,2) Iina Irri 11.02 ,3) Tuuli Tuomisto 11.18 ,4) Lyyti Saksi 11.59 ,5) Petra Samula 13.28 ,6) Lilja Kallio 13.79 ,7) Elina
Selin 13.88 ,8) Sofia Koistinen 14.16 ,9) Julia Korpela 14.56

T6 Pituus
1) Tuuli Tuomisto 2.03 ,2) Eevi Salonsaari 1.93 ,3) Petra Samula 1.89 ,4) Lyyti Saksi 1.81 ,5) Iina Irri 1.81 ,6) Sofia Koistinen 1.77 ,7) Elina Selin
1.33 ,8) Lilja Kallio 1.14

P6 40m aidat
1) Feeli Ala-Erkkilä 9.33 ,2) Niklas Innanmaa 9.45 ,3) Aapo Tapiola 9.78 ,4) Kalle Rajala 10.00 ,5) Julius Tuominen 12.34 ,6) Robin Rantaniitty
13.07

P6 Pituus
1) Feeli Ala-Erkkilä 2.39 ,2) Aapo Tapiola 2.31 ,3) Kalle Raijala 2.24 ,4) Niklas Innanmaa 1.89 ,5) Julius Tuominen 1.58 ,6) Robin Rantaniitty
1.32

T7 40m aidat
1) Tytti Tuomisto 9.14 ,2) Hawa B 9.48 ,3) Sofia Krankkala 10.26 ,4) Maisa Sillanpää 10.67 ,5) Iiris Haakana 11.52 ,6) Iira Kaasalainen
12.08

T7 Pituus
1) Hawa B 2.50 ,2) Tytti Tuomisto 2.42 ,3) Sofia Krankkala 2.38 ,4) Iira Kaasalainen 1.80 ,5) Iiris Haakana 1.77 ,6) Maisa Sillanpää 1.70

P7 40m aidat
1) Niilo Ranta-Aho 8.88 ,2) Väinö Kranni ja Väinö Ritala 9.86 ,4) Sisu Irri 10.21 ,5) Kristof Nieminen 10.24 ,6) Elias Widberg
10.51 ,7) Väinö Penttilä 10.59 ,8) Väinö Hieta-Aho 10.70 ,9) Eero Saari 11.74 ,10) Viljo Nieminen 12.12

P7 Pituus
1) Niilo Ranta-Aho 2.40 ,2) Väinö Ritala 2.17 ,3) Väinö Kranni 2.01 ,4) Väinö Penttilä 2.00 ,5) Eero Saari 1.93 ,6)
Sisu Irri 1.91 ,7) Elias Widberg 1.91 ,8) Kristof Nieminen 1.78 ,9) Viljo Nieminen 1.70 ,10) Väinö Hieta-Aho 1.67

T8-9 40m aidat
1) Anna Laakso 8.42 ,2) Selma Krapi 8.44 ,3) Anni Nyyssönen 8.58 ,4) Lotta Rinne 8.76 ,5) Eini Raijala 9.09 ,6) Lotta  Widberg 9.33 ,7) Aada
Tapiola 9.37 ,8) Mette Haapaniemi 9.70

T8-9 Keihäs
1) Anna Laakso 11.31 ,2) Lotta Widberg 6.94 ,3) Eini Raijala 6.80 ,4) Aada Tapiola 6.63 ,5) Selma Krapi 5.79 ,6) Mette Haapaniemi 4.46
(junnukeihäs)

P8-9 40m aidat
1) Eeli Kuusisto 8.04 ,2) Elmo Nieminen 8.69 ,3) Kaapo Kivioja 8.93 ,4) Luukas Heinonen 9.20 ,5) Leo Kiviniitty 10.60

P8-9 Keihäs
1) Eeli Kuusisto 9.40 ,2) Leo Kiviniitty 6.74 (junnukeihäs),3) Luukas Heinonen 6.13 (junnukeihäs), 4) Kaapo Kivioja 5.50 ,5) Elmo Nieminen
4.38

T10-11 60m
1) Janna-Sofie Junkkala 9.69 ,2) Kiira Koskela 9.77 ,3) Anni-Maija Myllymäki 10.08 ,4) Sofia Karimäki 10.32 ,5) Lotta Kuokkanen 11.32 ,6)
Elsi Krapi 11.36 ,7) Iina Kiviniitty 11.40 ,8) Hennastiina Kallio 12.53

T10-11 Korkeus
1) Kiira Koskela 115 ,2) Janna-Sofie Junkkala ja Anni-Maija Myllymäki 105 ,4) Elsi Krapi 100 ,5) Sofia Karimäki 95 ,6) Lotta Kuokkanen 85

P10-11 60m
1) Elmeri Hakanurmi 8.71 ,2) Tammi Kilpiö 9.09 ,3) Kalle Anttila 10.10 ,4) Akusti Kiiskinen 10.28 ,5) Leevi Rinne 10.90

P10-11 Korkeus
1) Elmeri Hakanurmi 110 ,2) Akusti Kiiskinen 105 ,3) Tammi Kilpiö 100 ,4) Rasmus Rantanen 100

T12-13 60m
1) Neela Mast 8.86 ,2) Fiia Iltanen 9.07 ,3) Senni Krapi 9.64 ,4) Kristiina Nieminen 9.78 ,5) Milja Heinonen 10.24 ,6) Aleksandra Salonsaari 10.69 ,7)
Neea Irri 12.25

T12-13 kuula
1) Fiia Iltanen 7.57 ,2) Hennastiina Kallio 5.93 ,3) Neela Mast 5.66 ,4) Kristiina Nieminen 4.84 ,5) Senni Krapi 4.60 ,6) Aleksandra Salonsaari 4.32
,7) Milja Heinonen 3.78

P12-13 60m
1) Kasperi Kivioja 10.28

P12-13 kuula
1) Niklas Rantanen 6.39 ,2) Kasperi Kivioja 5.51

T15 kuula
1) Meea Iltanen 8.88