Kymijoki-Kymppi 21.7.2022
Miehet yleinen 10
km
1) Lari Takanen, Team Liikup, 32:52, 2) Ole Halonen, 33:22, 3) Markus Hämäläinen, Vehkalahden Veikot, 34:18, 4) Juho Lehtoviita,
Lappeenrannan Urheilu-Miehet, 34:27, 5) Pekka Kulpakko, Espoon Tapiot, 36:47, 6) Markus Lommi, Vehkalahden veikot, 37:39, 7) Joonas Notkola,
Miehikkälän Vilkas, 40:50, 8) Jukka Ahokas, Kenttäurheilijat-58, 41:06, 9) Teemu Heikkilä, Hirvihaaran Verso, 41:13, 10) Toomas
Ristola, Anjalan Liitto, 43:59, 11) Anton Talka, 46:43, 12) Pekka Kouvo, Metsäkylän Kurssi, 50:50, 13) Antti Vuorinen, 53:27, 14) Lauri
Paronen, Pohjois-Iitin Kiri, 53:46, Hannu Vento, Dnf, Juho Ylipekkala, Lappeenrannan Urheilu-Miehet, Dnf, Mikael Linden, Anjalan Liitto, Dnf, Juha
Jyräs, KPU, Dnf, Jere Ruutikainen, Double Fault, Dnf,
Naiset yleinen 10
km
1) Nella Paronen, Karhulan Katajaiset, 40:39, 2) Iina Lohvansuu, KU -58, 41:25, 3) Johanna Mertanen, Karhka juoksuklubi, 42:48, 4) Leena
Mäkäräinen, Kenttäurheilijat-58, 43:39, 5) Aino Niemi, Sippolan Kunto, 44:59, 6) Alisa Tikkunen, , 49:59, 7) Hanna Lyyra, Kouvolan
Suunnistajat, 50:16, Emma Syväoja, LUM, Dnf,
Miehet 40 10
km
1) Heikki Vento, Taipalsaaren Veikot, 35:18, 2) Timo Nikula, Runner’s Club, 37:21, 3) Jussi Soini, Soiviini, 37:48, 4) Marko Härmä,
Härmän Tila, 44:12, Pasi Tiisanoja, , Dnf,
Miehet 50 10
km
1) Petri Svärd, Porvoo, 45:14, 2) Esa Katajamäki, Elimäen Vauhti, 45:29, 3) Jyri Syväoja, Juoksuakatemia, 48:34,
Miehet 60 10
km
1) Esko Suomalainen, Lahden Ahkera, 41:17, 2) Veikko Niemi, Anjalan Liitto, 50:08, 3) Reino Uusitalo, Pyroll Areena, 1:12:51,
Naiset 40 10
km
1) Janna Niemi, Iitin Pyrintö, 46:48, 2) Nina Salmela-Mäkelä, Valkealan Kajo, 49:37,
Naiset 50 10
km
1) Seija Nurmi, Kerkkoon Urheilijat, 46:55, 2) Katri Pylvänen, Valkealan Kajo, 48:56, 3) Pirjo Hämäläinen, 52:43,
Miehet 5
km
1) Antti Sakala, SiKu, 17:54, 2) Juhani Pietarinen, Kenttäurheilijat-58, 18:20, 3) Henri Turunen, Viitakummun Kasvatit, 18:52, 4) Teemu Lojamo,
20:23, 5) Tuomas Tonteri, AkimaSport, 20:41, 6) Pasi Pöntinen, Kypa, 21:35, 7) Heikki Tonteri, AkimaSport, 21:40, 8) Juho Autere, 22:28, 9) Eetu
Karjalainen, Viitakummun Kasvatit, 23:07, 10) Ari Kitunen, AkimaSport, 24:01,
Naiset 5
km
1) Nea Närhi, Iitin Soutajat, 24:30, 2) Tiina Korhonen, Kajo Triathlon, 27:21,
Miehet 15 5
km
1) Eemil Kiintola, Liikuntaseura JPS-75, 23:57, 2) Elmo Karvonen, Liikuntaseura JPS-75, 24:35, 3) Tatu Karvonen, Liikuntaseura JPS-75, 24:51, 4) Aapo
Sydänmaa, Liikuntaseura JPS-75, 28:18,
Pojat 13 2
km
1) Elmo Karvonen, Liikuntaseura JPS-75, 9:15,
Tytöt 13 2
km
1) Inka Kuningas, Keiteleen Nuju, 8:15,
Pojat 11 2
km
1) Eelis Nikula, 9:44, Onni Soini, Kouvot, Dnf,
Tytöt 11 2
km
1) Saara Nikula, HTA, 9:22,
Pojat 9 1
km
1) Sasu Soini, Soiviini, 8:13, 2) Sebastian Soini, Soiviini, 10:06,
Tytöt 9 1
km
1) Hilda Lavonen, Anjalan Liitto, 5:12, 2) Ellen Taussi, 5:34, 2) Ria-Matilda Niemi, Hirvelän Hirvet, 5:34, 4) Minttu Myllylä, Hirvelän
Hirvet, 5:35, 5) Hilma Mäkinen, Liikuntaseura JPS-75, 6:57,
Hölkkäsarja
7
osallistujaa
|