Satakunnan piirihuipentuma 9-15 vuotiaat
Porin Yleisurheilu
30.07.2022
P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,9
1) Matias Nieminen PorinYU 6,66
2) Leon Rantala PorinYU 6,71
3) Ano Heikkilä LauttLu 6,95
4) Miro Koskinen SiikSi 7,15
5) Leevi Korhonen PorinYU 7,18
6) Akseli Nikkanen PorinYU 7,22
7) Mikael Huppunen KokemKV 7,31
8) Veeti Pihlajamäki PorinYU 7,50
1) Matias Nieminen PorinYU 6,66
2) Leon Rantala PorinYU 6,71
3) Ano Heikkilä LauttLu 6,95
4) Miro Koskinen SiikSi 7,15
5) Leevi Korhonen PorinYU 7,18
6) Akseli Nikkanen PorinYU 7,22
7) Mikael Huppunen KokemKV 7,31
8) Veeti Pihlajamäki PorinYU 7,50
Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,4
1) Matias Nieminen PorinYU 7,05q
2) Miro Koskinen SiikSi 7,40q
3) Mikael Huppunen KokemKV 7,49q
4) Veeti Pihlajamäki PorinYU 7,63q
5) Niilo Peltomäki PorinYU 7,64
6) Iisak Holma MerikI 7,86
Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1) Leon Rantala PorinYU 7,03q
2) Ano Heikkilä LauttLu 7,09q
3) Nooa Häkkinen PorinYU 7,83
4) Aaro Halminen PorinYU 8,05
5) Bruno Peltonen PorinTa 8,27
6) Rasmus Räsänen PorinYU 8,28
Alkuerät erä 3, Tuuli: -0,1
1) Leevi Korhonen PorinYU 7,31q
2) Akseli Nikkanen PorinYU 7,53q
3) Kalle Rantapelkonen EurRai 7,80
4) Aapeli Toivola LauttLu 7,84
5) Aleksi Lahti PorinTa 8,32
6) Luukas Järvi PorinYU 9,32
T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 6,93
2) Ella Peltomaa PorinYU 7,06
3) Demi Fred UlvST 7,09
4) Sara Lehtimäki NoormNo 7,13
5) Henna Tamminen NoormNo 7,14
6) Oona Mäkelä PorinYU 7,23
7) Milja Kuusikorpi PorinYU 7,39
8) Kiira Koskela VammsVoi 7,43
1) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 6,93
2) Ella Peltomaa PorinYU 7,06
3) Demi Fred UlvST 7,09
4) Sara Lehtimäki NoormNo 7,13
5) Henna Tamminen NoormNo 7,14
6) Oona Mäkelä PorinYU 7,23
7) Milja Kuusikorpi PorinYU 7,39
8) Kiira Koskela VammsVoi 7,43
Alkuerät erä 1, Tuuli: NM
1) Sara Lehtimäki NoormNo 7,13q
2) Oona Mäkelä PorinYU 7,32q
3) Milja Kuusikorpi PorinYU 7,42q
4) Erin Rantanen VammsVoi 7,55
5) Hilma Koskinen NoormNo 7,92
6) Lotta Männistö NakkVire 7,98
7) Minka Ahola PorinYU 8,02
8) Sara Kulmala PorinYU 8,17
Alkuerät erä 2, Tuuli: NM
1) Henna Tamminen NoormNo 7,17q
2) Demi Fred UlvST 7,28q
3) Kiira Koskela VammsVoi 7,41q
4) Eevi Pirttinen NoormNo 7,48
5) Aura Heikkilä LauttLu 7,70
6) Melissa Lehto NoormNo 7,74
7) Isla Lahtinen PorinYU 7,83
8) Sofia Hurtola MerikI 9,09
Alkuerät erä 3, Tuuli: NM
1) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 6,88q
2) Ella Peltomaa PorinYU 7,30q
3) Melissa Mäkinen PorinYU 7,65
4) Elsi Krapi VammsVoi 7,69
5) Iisa Iltanen VammsVoi 7,95
6) Neea Marjamäki KanksLei 7,95
7) Venla Tamminen NoormNo 8,03
8) Elli Kulmala PorinYU 8,50
Alkuerät erä 4, Tuuli: NM
1) Ilona Poussu NoormNo 7,52
2) Enni-Sofia Ihamäki PorinYU 7,55
3) Armi Jaakohuhta NoormNo 7,89
4) Kaisla Grau PorinTa 7,93
5) Oona Vandell PorinYU 8,05
6) Fanni Keskinen LauttLu 8,21
7) Minea Hakanen PorinYU 8,38
8) Veera Leino PorinYU 8,46
P9 150m
1) Matias Nieminen PorinYU 23,38
2) Leon Rantala PorinYU 24,31
3) Joona Vuorinen PorinYU 24,33
4) Ano Heikkilä LauttLu 24,43
5) Leevi Korhonen PorinYU 26,12
6) Miro Koskinen SiikSi 26,45
7) Akseli Nikkanen PorinYU 26,74
8) Aaro Valkolumme PorinTa 28,21
9) Rasmus Auravalta PorinYU 28,53
10) Jasu Irri VammsVoi 28,61
11) Veeti Ketonen KiukKi 28,82
12) Aapeli Toivola LauttLu 29,00
13) Rasmus Räsänen PorinYU 29,45
14) Enska Kaija NakkVire 47,82
Joonas Tiainen NakkVire DNS
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1) Leevi Korhonen PorinYU 26,12
2) Akseli Nikkanen PorinYU 26,74
3) Aaro Valkolumme PorinTa 28,21
4) Veeti Ketonen KiukKi 28,82
5) Aapeli Toivola LauttLu 29,00
6) Rasmus Räsänen PorinYU 29,45
Joonas Tiainen NakkVire DNS
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1) Matias Nieminen PorinYU 23,38
2) Leon Rantala PorinYU 24,31
3) Joona Vuorinen PorinYU 24,33
4) Ano Heikkilä LauttLu 24,43
5) Miro Koskinen SiikSi 26,45
6) Rasmus Auravalta PorinYU 28,53
7) Jasu Irri VammsVoi 28,61
8) Enska Kaija NakkVire 47,82
T9 150m
1) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 23,99
2) Sara Lehtimäki NoormNo 25,11
3) Henna Tamminen NoormNo 25,47
4) Ella Peltomaa PorinYU 25,73
5) Demi Fred UlvST 25,93
6) Ilona Poussu NoormNo 27,24
7) Oona Mäkelä PorinYU 27,33
8) Aada Tuominen KiukKi 27,66
9) Isla Lahtinen PorinYU 27,93
10) Iisa Iltanen VammsVoi 28,43
11) Elsi Krapi VammsVoi 28,43
12) Venla Tamminen NoormNo 28,66
13) Oona Vandell PorinYU 28,90
14) Eevi Pirttinen NoormNo 29,28
15) Tilda Blomqvist PorinYU 29,49
16) Iiris Puputti KiukKi 29,63
17) Lila Kilkku PorinYU 30,08
18) Stella Kaija NakkVire 35,08
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 23,99
2) Henna Tamminen NoormNo 25,47
3) Demi Fred UlvST 25,93
4) Ilona Poussu NoormNo 27,24
5) Tilda Blomqvist PorinYU 29,49
6) Iiris Puputti KiukKi 29,63
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1) Ella Peltomaa PorinYU 25,73
2) Oona Mäkelä PorinYU 27,33
3) Elsi Krapi VammsVoi 28,43
4) Oona Vandell PorinYU 28,90
5) Eevi Pirttinen NoormNo 29,28
6) Stella Kaija NakkVire 35,08
Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1) Sara Lehtimäki NoormNo 25,11
2) Aada Tuominen KiukKi 27,66
3) Isla Lahtinen PorinYU 27,93
4) Iisa Iltanen VammsVoi 28,43
5) Venla Tamminen NoormNo 28,66
6) Lila Kilkku PorinYU 30,08
P9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Niilo Peltomäki PorinYU 3.47,38
2) Aatam Mykkänen NakkVire 3.47,75
3) Aaron Välimäki KanksLei 3.59,50
4) Joona Vuorinen PorinYU 4.04,51
5) Nooa Luoma MerikI 4.09,40
6) Jasu Irri VammsVoi 4.09,42
7) Leevi Korhonen PorinYU 4.10,68
8) Mikael Huppunen KokemKV 4.23,18
Vilho Hytti PorinYU
T9 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Kiira Koskela VammsVoi 4.09,75
2) Sara Kulmala PorinYU 4.28,42
3) Ella Peltomaa PorinYU 4.30,46
4) Lila Kilkku PorinYU 4.36,05
5) Tilda Blomqvist PorinYU 4.54,20
6) Aada Tuominen KiukKi 5.01,50
7) Iiris Puputti KiukKi 5.02,97
P9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Matias Nieminen PorinYU 124
100 105 110 115 120 124 126
o o o o xxo xo xxx
2) Niko Vanhala PorinYU 105
90 95 100 105 110
o o o o xxx
3) Veeti Pihlajamäki PorinYU 95
90 95 100
o xxo xxx
4) Lasse Mannila RaumU 90
90 95
o xxx
5) Akseli Nikkanen PorinYU 90
80 85 90 95
o o xxo xxx
T9 Korkeus
Loppukilpailu
1) Kiira Koskela VammsVoi 115
100 105 110 115 120
o o xo xo xxx
2) Sara Lehtimäki NoormNo 110
90 95 100 105 110 115
o o o xo xxo xxx
3) Elsi Krapi VammsVoi 105
90 95 100 105 110
o o o xo xxx
4) Isla Riihiaho PorinYU 105
85 90 95 100 105 110
o o o xo xxo xxx
5) Lotta Männistö NakkVire 100
80 85 90 95 100 105
o o o o o xxx
6) Enni-Sofia Ihamäki PorinYU 95
80 85 90 95 100
o o o o xxx
7) Melissa Mäkinen PorinYU 90
80 85 90 95
o o o xxx
8) Isla Lahtinen PorinYU 90
80 85 90 95
o o xo xxx
8) Oona Vandell PorinYU 90
80 85 90 95
o o xo xxx
10) Armi Jaakohuhta NoormNo 90
80 85 90 95
o o xxo xxx
T9 Pituus
Loppukilpailu
1) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 3,64
3,64 3,46 3,46 3,62 3,60 x
2) Sara Lehtimäki NoormNo 3,43
3,43 3,26 3,34 3,41 3,36 3,42
3) Demi Fred UlvST 3,32
3,01 x 3,12 3,13 3,29 3,32
4) Ella Peltomaa PorinYU 3,31
3,31 2,94 3,26 3,10 3,30 3,10
5) Kiira Koskela VammsVoi 3,28
3,08 3,17 2,84 2,19 3,23 3,28
6) Henna Tamminen NoormNo 3,27
2,90 3,10 3,27 3,07 3,00 2,99
7) Enni-Sofia Ihamäki PorinYU 3,26
3,21 3,26 3,24 3,14 3,18 3,17
8) Erin Rantanen VammsVoi 3,19
3,19 3,10 3,04 3,04 3,11 3,03
9) Isla Riihiaho PorinYU 3,05
2,82 3,05 3,03
10) Milja Kuusikorpi PorinYU 3,05
2,89 2,79 3,05
11) Ilona Poussu NoormNo 3,01
3,01 2,93 2,97
12) Isla Lahtinen PorinYU 3,00
3,00 2,90 2,92
13) Eevi Pirttinen NoormNo 3,00
2,82 3,00 x
14) Armi Jaakohuhta NoormNo 2,98
2,68 2,98 2,96
15) Oona Vandell PorinYU 2,90
2,55 2,83 2,90
16) Iisa Iltanen VammsVoi 2,85
2,75 2,85 2,78
17) Elsi Krapi VammsVoi 2,79
2,75 2,75 2,79
18) Lotta Männistö NakkVire 2,74
x 2,74 2,64
19) Kaisla Grau PorinTa 2,70
2,59 2,54 2,70
20) Neea Marjamäki KanksLei 2,67
2,67 2,52
21) Fanni Keskinen LauttLu 2,62
2,62 2,38 2,45
22) Minea Hakanen PorinYU 2,54
2,54 2,25 2,03
23) Sara Kulmala PorinYU 2,53
2,40 2,53 2,49
24) Venla Tamminen NoormNo 2,50
2,50 2,41 x
25) Veera Leino PorinYU 2,30
2,30 2,30 2,23
26) Elli Kulmala PorinYU 2,30
2,30 1,97 1,75
27) Neea Nurmilo PorinYU 0,00
0,00 0,00 0,00
P9 Pituus
Loppukilpailu
1) Matias Nieminen PorinYU 4,12
3,86 3,83 4,00 3,92 4,12 4,07
2) Joona Vuorinen PorinYU 3,87
3,68 x 3,74 x 3,87 x
3) Ano Heikkilä LauttLu 3,77
x 3,68 3,77 3,76 3,63 3,68
4) Mikael Huppunen KokemKV 3,41
3,41 3,29 x 3,20 x 3,33
5) Leevi Korhonen PorinYU 3,37
2,87 3,12 3,37 3,24 3,02 x
6) Miro Koskinen SiikSi 3,29
3,14 3,07 3,21 3,29 3,05 3,18
7) Akseli Nikkanen PorinYU 3,06
x x 3,06 2,82 3,00 x
8) Jasu Irri VammsVoi 2,86
2,86 2,81 2,63 2,66 2,85 2,74
9) Aapeli Toivola LauttLu 2,76
2,68 2,62 2,76
10) Rasmus Räsänen PorinYU 2,73
2,37 2,47 2,73
11) Iisak Holma MerikI 2,70
2,67 2,70 2,60
12) Kalle Rantapelkonen EurRai 2,70
2,70 2,62 2,60
Joonas Tiainen NakkVire
Vilho Hytti PorinYU
P9 Kuula
Loppukilpailu
1) Niko Vanhala PorinYU 7,06
6,56 6,71 6,97 7,06 6,91 7,05
2) Ano Heikkilä LauttLu 6,24
5,91 6,24 5,94 5,88 5,66 5,92
3) Lasse Mannila RaumU 5,92
5,92 5,39 5,83 5,48 5,50 5,46
4) Vilho Hytti PorinYU 5,33
5,07 4,97 4,90 5,02 5,33 x
5) Nooa Ilander PorinTa 4,89
4,89 x 4,51 4,77 4,62 4,18
6) Eetu Mäkelä PorinYU 4,81
4,29 4,43 4,44 4,81 4,43 4,56
7) Veeti Ketonen KiukKi 4,61
4,50 4,37 4,61 3,93 3,70 4,09
8) Aatam Mykkänen NakkVire 4,55
3,65 4,28 4,30 4,32 4,55 4,35
9) Rasmus Auravalta PorinYU 4,10
4,10 3,71 3,45
10) Kalle Rantapelkonen EurRai 3,99
3,93 3,99 3,41
11) Aapeli Toivola LauttLu 3,83
3,48 3,83 3,34
12) Niilo Peltomäki PorinYU 3,59
3,42 3,38 3,59
13) Bruno Peltonen PorinTa 3,18
3,09 3,18 3,17
14) Aleksi Lahti PorinTa 2,99
2,84 2,51 2,99
T9 Kuula
Loppukilpailu
1) Hennastiina Kallio VammsVoi 6,29
5,88 4,93 5,63 5,37 5,50 6,29
2) Armi Jaakohuhta NoormNo 5,16
4,68 5,16 4,55 4,56 4,37 4,32
3) Aada Tuominen KiukKi 4,79
4,38 4,27 4,64 4,52 4,66 4,79
4) Sofia Salminen MerikI 4,79
4,20 4,47 4,41 4,54 3,90 4,79
5) Isla Riihiaho PorinYU 4,68
3,69 3,76 4,68 4,18 3,92 3,91
6) Melissa Mäkinen PorinYU 4,66
3,77 3,70 4,39 3,74 3,79 4,66
7) Henna Tamminen NoormNo 4,55
4,43 4,39 4,35 3,89 4,55 4,07
8) Iiris Puputti KiukKi 4,32
4,32 4,32 4,27 x 4,06 3,94
9) Aada Toroska PorinYU 4,27
3,89 4,10 4,27
10) Enni-Sofia Ihamäki PorinYU 4,15
4,15 4,00 3,75
11) Ilona Poussu NoormNo 3,92
3,32 3,54 3,92
12) Stella Kaija NakkVire 3,46
3,17 3,46 3,43
13) Lila Kilkku PorinYU 3,45
3,19 3,00 3,45
14) Venla Tamminen NoormNo 3,33
3,30 3,33 3,20
P9 Kiekko
Loppukilpailu
1) Lasse Mannila RaumU 15,05
x 12,85 x 10,36 x 15,05
2) Eetu Mäkelä PorinYU 14,52
12,19 12,79 14,52 14,02 11,78 x
3) Niko Vanhala PorinYU 14,19
13,41 11,96 14,18 12,24 14,19 13,45
4) Jasu Irri VammsVoi 12,06
11,96 11,01 11,22 x 12,06 11,81
5) Veeti Pihlajamäki PorinYU 11,70
11,70 10,76 x 9,56 11,10 9,60
6) Niilo Peltomäki PorinYU 10,73
9,30 x 8,90 9,54 10,73 9,73
7) Werneri Nordberg NakkVire 6,77
4,79 4,08 5,35 6,49 6,77 5,90
T9 Kiekko
Loppukilpailu
1) Oona Mäkelä PorinYU 12,87
12,23 12,87 12,25 11,22 11,01 11,45
2) Hennastiina Kallio VammsVoi 12,16
12,16 x 11,57 x 11,02 x
3) Sofia Salminen MerikI 11,24
9,47 9,01 11,24 11,05 9,92 10,48
4) Jasmin Kuusiniemi PorinYU 10,71
9,97 x 8,76 10,71 x 9,27
Neea Nurmilo PorinYU DNS
P9 Moukari
Loppukilpailu
1) Werneri Nordberg NakkVire 1,91
1,91 x - - - -
T9 Moukari
Loppukilpailu
1) Hennastiina Kallio VammsVoi 14,89
14,79 13,72 14,89 13,88 10,84 x
2) Sofia Salminen MerikI 8,28
8,28 7,65 6,72 x 7,61 x
3) Tilda Blomqvist PorinYU 6,32
2,02 5,70 5,74 6,32 x 5,82
T9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Tilda Blomqvist PorinYU 14,66
14,66 13,85 11,25 13,20 13,00 11,09
2) Oona Mäkelä PorinYU 12,25
11,53 12,18 12,25 11,22 10,85 11,35
3) Hennastiina Kallio VammsVoi 12,20
10,05 10,35 10,25 11,26 10,61 12,20
4) Erin Rantanen VammsVoi 11,16
10,19 8,39 10,04 9,94 11,16 8,35
5) Demi Fred UlvST 10,70
x 8,71 10,42 8,92 9,78 10,70
6) Isla Riihiaho PorinYU 10,40
9,44 9,43 9,40 7,31 8,17 10,40
7) Eevi Pirttinen NoormNo 9,83
8,63 8,40 9,05 9,51 8,90 9,83
8) Fanni Keskinen LauttLu 8,90
6,15 x 7,07 8,90 x 8,02
9) Melissa Mäkinen PorinYU 7,26
7,26 x x 4,17 6,41 6,85
Neea Nurmilo PorinYU DNS
P9 Keihäs
Loppukilpailu
1) Aatam Mykkänen NakkVire 16,37
15,93 16,18 14,44 16,37 14,57 14,75
2) Niko Vanhala PorinYU 16,09
14,56 14,41 16,09 13,39 14,59 13,77
3) Joona Vuorinen PorinYU 15,93
15,05 14,88 13,17 15,93 13,81 x
4) Vilho Hytti PorinYU 13,89
12,49 11,61 13,64 13,89 10,94 11,18
5) Kalle Rantapelkonen EurRai 12,49
11,34 12,49 10,27 10,19 11,53 10,85
6) Aaro Valkolumme PorinTa 8,35
6,43 7,87 6,55 7,12 7,29 8,35
7) Rasmus Räsänen PorinYU 8,17
8,17 7,26 x x x 7,27
8) Nooa Ilander PorinTa 8,06
8,06 5,35 6,04 7,29 6,12 7,99
P10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1) Juho Viljanen KanksLei 8,98
2) Jasper Piirtola PorinYU 9,22
3) Tammi Kilpiö VammsVoi 9,60
4) Artem Nechepurenko LauttLu 10,00
5) Leo Iltanen VammsVoi 10,04
6) Niklas Hurtola MerikI 10,07
7) Jari Rantala PorinTa 10,66
T10 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,9
1) Viivi Ritola NoormNo 9,45
2) Julia Sjöholm NoormNo 9,46
3) Iida Oksanen NoormNo 9,93
4) Lotta Heininen KanksLei 10,10
5) Ida Jaakkola KanksLei 10,15
6) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 10,21
7) Kiia Vanhala PorinYU 10,27
8) Sara Sampolahti PorinTa 10,41
1) Viivi Ritola NoormNo 9,45
2) Julia Sjöholm NoormNo 9,46
3) Iida Oksanen NoormNo 9,93
4) Lotta Heininen KanksLei 10,10
5) Ida Jaakkola KanksLei 10,15
6) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 10,21
7) Kiia Vanhala PorinYU 10,27
8) Sara Sampolahti PorinTa 10,41
Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,5
1) Julia Sjöholm NoormNo 9,42q
2) Ida Jaakkola KanksLei 10,02q
3) Kiia Vanhala PorinYU 10,12q
4) Sara Sampolahti PorinTa 10,13q
5) Taimi Grau PorinTa 10,44
6) Sanni-Sofia Numminen PorinTa 11,32
Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,2
1) Viivi Ritola NoormNo 9,56q
2) Iida Oksanen NoormNo 9,90q
3) Lotta Heininen KanksLei 10,00q
4) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 10,07q
5) Hilda Hiekkapelto PorinYU 10,15
6) Ruska Mäkeläinen RaumU 10,68
7) Iina Lindfors PorinTa 11,03
P10 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Kristian Ketonen KiukKi 3.51,90
2) Niklas Hurtola MerikI 4.07,14
3) Leo Iltanen VammsVoi 4.07,66
T10 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Mette Häkkinen PunkalKu 3.32,04
2) Amalia Luoma MerikI 3.36,05
3) Aida Willman NoormNo 3.47,17
4) Lotta Heininen KanksLei 3.57,68
5) Hilda Hiekkapelto PorinYU 4.02,29
6) Viivi Ritola NoormNo 4.05,06
P10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Aaro Honkanen NoormNo 12,61
2) Tammi Kilpiö VammsVoi 13,47
T10 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Lotta Hytti PorinYU 11,23
2) Mette Häkkinen PunkalKu 11,24
3) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 12,72
4) Hilda Hiekkapelto PorinYU 13,16
5) Ruska Mäkeläinen RaumU 15,01
P10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Kristian Ketonen KiukKi 110
85 90 95 100 105 110 115
o xo o o o xo xxx
2) Artem Nechepurenko LauttLu 110
90 95 100 105 110 115
o o o o xxo xxx
3) Jari Rantala PorinTa 100
85 90 95 100 105
o o o xo xxx
T10 Korkeus
Loppukilpailu
1) Julia Sjöholm NoormNo 126
100 105 110 115 118 120 123 126 128
o o o o o xo xo xo xxx
2) Aida Willman NoormNo 110
90 95 100 105 110 115
o o o xxo xxo xxx
3) Helmi Repo UlvST 105
80 85 90 95 100 105 110
o o o o xo o xxx
Anni-Maija Myllymäki VammsVoi
T10 Seiväs
P10 Seiväs
T10 Pituus
Loppukilpailu
1) Mette Häkkinen PunkalKu 4,20
4,20 4,02 4,13 4,19 3,85 3,81
2) Julia Sjöholm NoormNo 4,02
3,86 4,02 3,70 3,78 3,85 3,70
3) Iida Oksanen NoormNo 3,83
3,46 3,27 3,83 3,15 3,42 3,11
4) Ida Jaakkola KanksLei 3,82
3,70 3,82 3,73 3,66 3,73 3,82
5) Lotta Hytti PorinYU 3,77
3,67 3,67 3,58 3,72 3,70 3,77
6) Viivi Ritola NoormNo 3,64
3,44 3,56 3,48 3,56 3,53 3,64
7) Kiia Vanhala PorinYU 3,50
3,44 3,50 3,42 3,31 3,40 3,37
8) Ea Ala-Erkkilä VammsVoi 3,47
3,35 3,47 3,32 3,38 3,24 3,32
9) Lotta Heininen KanksLei 3,35
3,32 3,23 3,35
10) Jenna Hautakorpi KarvKi 3,30
3,30 3,27 3,19
11) Taimi Grau PorinTa 3,25
3,21 3,11 3,25
12) Sara Sampolahti PorinTa 3,19
3,14 3,19 3,14
13) Iina Lindfors PorinTa 3,18
3,18 2,80 2,83
14) Ruska Mäkeläinen RaumU 3,03
3,03 2,90 2,95
15) Sanni-Sofia Numminen PorinTa 2,83
2,80 2,81 2,83
P10 Pituus
Loppukilpailu
1) Jasper Piirtola PorinYU 4,36
4,15 4,20 4,34 4,32 4,30 4,36
2) Juho Viljanen KanksLei 4,23
3,82 3,90 x 4,01 4,23 4,19
3) Oliver Tähkänen MerikI 3,30
3,14 3,26 x 3,21 3,30 3,27
4) Leo Iltanen VammsVoi 3,28
3,21 3,28 x 3,26 x 3,00
5) Jari Rantala PorinTa 2,88
2,88 2,67 2,72 x 2,80 2,53
P10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Kristian Ketonen KiukKi 7,14
x 7,14 7,00 6,96 6,91 6,79
T10 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Julia Sjöholm NoormNo 8,73
8,51 8,73 8,38 8,20 8,47 8,31
2) Mette Häkkinen PunkalKu 8,63
8,58 8,63 8,62 8,52 8,56 8,59
3) Viivi Ritola NoormNo 7,96
7,01 6,47 7,23 7,76 7,88 7,96
4) Lotta Hytti PorinYU 7,94
7,38 7,72 7,94 7,57 7,71 7,80
5) Hilda Hiekkapelto PorinYU 7,91
7,14 7,47 7,76 x 7,91 7,88
6) Iida Oksanen NoormNo 7,69
7,13 7,34 7,52 7,38 x 7,69
7) Anette Nelimarkka UlvST 7,53
7,47 7,53 7,44 7,37 7,30 7,43
8) Sara Sampolahti PorinTa 7,17
7,10 x 7,17 6,95 7,01 6,88
9) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 6,87
6,84 6,87 x
Taimi Grau PorinTa NM
x x x
T10 Kuula
Loppukilpailu
1) Jenna Hautakorpi KarvKi 8,25
7,82 7,95 8,20 8,09 8,11 8,25
2) Ea Ala-Erkkilä VammsVoi 7,52
7,52 7,01 6,91 6,93 6,89 7,40
3) Anette Nelimarkka UlvST 7,34
6,81 7,04 6,65 6,64 7,34 6,91
4) Lotta Hytti PorinYU 7,05
6,63 7,05 6,95 6,77 6,78 6,76
5) Kiia Vanhala PorinYU 6,45
6,17 6,14 5,96 6,28 6,23 6,45
6) Helmi Repo UlvST 5,70
5,59 5,70 5,35 5,58 4,91 4,92
7) Nelli Salminen MerikI 5,15
4,85 4,93 4,87 4,83 5,15 4,86
8) Aida Willman NoormNo 4,80
4,35 4,80 4,66 4,09 4,15 4,60
P10 Kuula
Loppukilpailu
1) Veikka Nordberg NakkVire 8,59
7,53 7,99 x 7,64 8,59 7,87
2) Juhani Reunamo PorinYU 7,03
6,89 6,87 6,65 x 6,73 7,03
3) Jasper Piirtola PorinYU 6,90
5,72 6,64 6,89 6,78 6,90 6,03
4) Oliver Tähkänen MerikI 6,87
6,75 6,83 6,79 6,32 6,87 x
5) Juho Viljanen KanksLei 6,75
6,62 6,45 6,05 6,64 6,75 6,53
6) Kristian Ketonen KiukKi 5,55
5,55 x 5,36 5,06 5,34 5,20
7) Jari Rantala PorinTa 4,66
4,42 4,40 4,30 4,63 4,35 4,66
P10 Kiekko
Loppukilpailu
1) Veikka Nordberg NakkVire 33,89
29,04 27,29 x 33,19 32,05 33,89
2) Juhani Reunamo PorinYU 21,74
19,74 x 19,80 21,74 x 19,30
3) Tammi Kilpiö VammsVoi 20,86
18,27 18,69 19,82 18,19 19,17 20,86
4) Otto Hietikko KanksLei 18,69
18,21 16,41 18,32 18,69 13,84 x
5) Artem Nechepurenko LauttLu 8,94
8,94 8,57 x x 8,23 x
T10 Kiekko
Loppukilpailu
1) Anette Nelimarkka UlvST 17,96
x 16,27 17,96 17,77 16,26 16,81
2) Helmi Repo UlvST 12,78
12,08 10,44 11,76 12,78 10,62 x
3) Nelli Salminen MerikI 10,44
9,32 10,44 x x 9,54 10,16
P10 Moukari
Loppukilpailu
1) Veikka Nordberg NakkVire 30,79
30,79 x x 30,14 x x
2) Otto Hietikko KanksLei 15,95
14,25 14,99 15,95 x 14,89 10,83
T10 Moukari
Loppukilpailu
1) Nelli Salminen MerikI 14,50
12,51 13,23 14,50 14,48 10,87 13,72
T10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Anette Nelimarkka UlvST 20,10
16,64 16,64 15,20 20,10 17,98 18,21
2) Kiia Vanhala PorinYU 16,09
14,02 14,76 14,30 16,09 14,31 15,75
3) Janna-Sofie Junkkala VammsVoi 15,97
12,74 15,50 13,57 15,97 13,05 13,61
4) Iida Oksanen NoormNo 13,95
9,42 10,17 12,37 12,03 13,95 11,04
P10 Keihäs
Loppukilpailu
1) Veikka Nordberg NakkVire 30,24
25,98 28,42 28,64 28,30 29,09 30,24
2) Tammi Kilpiö VammsVoi 24,35
23,75 24,35 23,91 x 23,59 23,62
3) Leo Iltanen VammsVoi 16,69
13,29 12,92 12,75 16,69 15,62 11,98
P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Niklas Kouvo VampU 8,92
2) Väinö Vuorinen PorinYU 9,10
3) Eemeli Poussu NoormNo 9,14
4) Johannes Haavisto VammsVoi 9,15
5) Viljami Ruuskanen KanksLei 9,39
6) Jonni Pirttinen NoormNo 9,74
7) Nestori Ruuskanen KanksLei 10,21
8) Veikka Reho KanksLei 11,06
T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1) Neela Mast VammsVoi 9,25
2) Aada Lehtinen LauttLu 9,39
3) Vilja Reho KanksLei 9,50
4) Ilona Rantala NakkVire 9,52
5) Tilda Jaakkola KanksLei 9,67
6) Neea Haapio NakkVire 9,83
7) Aliisa Ryynänen KanksLei 10,03
8) Elsa Taimi NakkVire 10,31
1) Neela Mast VammsVoi 9,25
2) Aada Lehtinen LauttLu 9,39
3) Vilja Reho KanksLei 9,50
4) Ilona Rantala NakkVire 9,52
5) Tilda Jaakkola KanksLei 9,67
6) Neea Haapio NakkVire 9,83
7) Aliisa Ryynänen KanksLei 10,03
8) Elsa Taimi NakkVire 10,31
Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,5
1) Neela Mast VammsVoi 9,16q
2) Aada Lehtinen LauttLu 9,24q
3) Neea Haapio NakkVire 9,64q
4) Elsa Taimi NakkVire 10,08q
5) Neea Irri VammsVoi 12,13
Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,3
1) Vilja Reho KanksLei 9,43q
2) Tilda Jaakkola KanksLei 9,61q
3) Ilona Rantala NakkVire 9,76q
4) Aliisa Ryynänen KanksLei 10,10q
5) Venla Kaupinsalo KiukKi 10,91
6) Hilma Mäntylä MerikI 11,11
P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Aleksi Koskela VammsVoi 3.43,58
2) Jaakko Hynnä SäkU 3.48,10
3) Nestori Ruuskanen KanksLei 3.53,34
4) Viljami Ruuskanen KanksLei 4.04,64
5) Frans Haapala NoormNo 4.09,50
6) Veikka Reho KanksLei 4.24,67
Samu Sivunen PorinYU DNS
T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Alissa Naski NakkVire 3.43,75
2) Neela Mast VammsVoi 3.47,32
3) Tilda Jaakkola KanksLei 4.07,68
4) Senni Krapi VammsVoi 4.28,05
5) Neea Irri VammsVoi 4.35,12
Vilja Reho KanksLei DNS
P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1) Niklas Kouvo VampU 11,22
2) Väinö Vuorinen PorinYU 11,71
3) Verneri Luoma NakkVire 14,27
4) Frans Haapala NoormNo 21,91
T11 60m aidat
1) Milja Anttila NakkVire 11,06
2) Neea Haapio NakkVire 11,19
3) Siiri Välimäki NoormNo 11,40
4) Lotta Peltomäki PorinYU 11,60
5) Ilona Rantala NakkVire 11,62
6) Ellen Rantanen VammsVoi 11,78
7) Elsa Taimi NakkVire 12,27
8) Alissa Naski NakkVire 12,28
9) Tilda Jaakkola KanksLei 12,50
10) Senni Krapi VammsVoi 12,63
11) Miia Kallio NoormNo 12,70
Vilja Reho KanksLei DNS
Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1) Siiri Välimäki NoormNo 11,40
2) Ilona Rantala NakkVire 11,62
3) Elsa Taimi NakkVire 12,27
Vilja Reho KanksLei DNS
Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1) Neea Haapio NakkVire 11,19
2) Alissa Naski NakkVire 12,28
3) Tilda Jaakkola KanksLei 12,50
4) Senni Krapi VammsVoi 12,63
Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,8
1) Milja Anttila NakkVire 11,06
2) Lotta Peltomäki PorinYU 11,60
3) Ellen Rantanen VammsVoi 11,78
4) Miia Kallio NoormNo 12,70
P11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Aleksi Koskela VammsVoi 125
105 110 115 120 125 130
o o o o o xxx
2) Konsta Höysniemi KanksLei 120
95 100 105 110 115 120 125
o o o o o xo xxx
3) Verneri Luoma NakkVire 110
95 100 105 110 115
o o o xo xxx
Samu Sivunen PorinYU
T11 Korkeus
Loppukilpailu
1) Alissa Naski NakkVire 140
115 120 125 130 133 136 138 140 142
o o o o o xo xxo o xxx
2) Lotta Peltomäki PorinYU 133
110 115 120 125 130 133 136
o o o o o xo xxx
3) Ellen Rantanen VammsVoi 125
105 110 115 120 125 130
o o o xo o xxx
4) Senni Krapi VammsVoi 115
95 100 105 110 115 120
o o o xo xo xx-
5) Venla Kaupinsalo KiukKi 105
90 95 100 105 110
o o o o xxx
T11 Seiväs
Loppukilpailu
1) Senni Krapi VammsVoi 170
120 130 140 150 160 170 180
o o o o xo xxo xxx
2) Siiri Välimäki NoormNo 160
130 140 150 160 170
o o o xxo xxx
P11 Seiväs
T11 Pituus
Loppukilpailu
1) Siiri Välimäki NoormNo 4,10
3,90 3,81 3,89 3,91 3,85 4,10
2) Neela Mast VammsVoi 4,03
3,85 3,95 4,03 3,83 4,00 4,02
3) Ilona Rantala NakkVire 3,90
3,56 x 3,66 3,60 x 3,90
4) Vilja Reho KanksLei 3,69
3,69 3,56 3,48 3,46 x 3,68
5) Ellen Rantanen VammsVoi 3,59
3,42 3,59 3,54 3,58 3,52 3,48
6) Elsa Taimi NakkVire 3,58
3,32 3,26 3,40 3,40 3,58 x
7) Lotta Peltomäki PorinYU 3,56
3,56 3,11 3,47 3,48 3,53 3,39
8) Neea Haapio NakkVire 3,55
3,53 3,55 3,50 3,49 3,43 x
9) Aliisa Ryynänen KanksLei 3,36
3,25 3,09 3,36
10) Venla Kaupinsalo KiukKi 3,16
3,16 2,98 3,13
11) Hilma Mäntylä MerikI 2,91
2,82 2,91 2,82
12) Neea Irri VammsVoi 2,60
2,55 2,60 2,56
P11 Pituus
Loppukilpailu
1) Niklas Kouvo VampU 4,18
4,18 4,17 x x x 3,87
2) Eemeli Poussu NoormNo 4,16
4,16 4,04 3,94 4,00 4,03 3,98
3) Johannes Haavisto VammsVoi 4,04
3,66 2,26 2,62 4,04 3,64 3,84
4) Valtteri Koskinen SiikSi 3,87
3,87 3,62 3,49 3,78 3,70 3,76
5) Jonni Pirttinen NoormNo 3,80
3,60 3,45 3,54 x 3,80 x
6) Aleksi Koskela VammsVoi 3,34
3,17 3,00 3,34 3,22 2,31 3,14
7) Lauri Kallionpää PorinYU 3,12
2,98 2,90 3,09 3,12 3,06 3,00
8) Veikka Saari KiukKi 2,85
1,90 2,08 2,72 1,96 1,96 2,85
P11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Eemeli Poussu NoormNo 9,15
9,15 8,82 9,03 9,10 8,97 8,68
2) Johannes Haavisto VammsVoi 8,59
8,07 8,12 8,10 8,12 8,09 8,59
3) Viljami Ruuskanen KanksLei 8,30
x 8,05 8,30 8,16 7,91 8,23
4) Jonni Pirttinen NoormNo 8,30
7,88 7,93 7,96 7,85 7,90 8,30
5) Väinö Vuorinen PorinYU 8,14
7,93 8,00 7,96 8,14 7,98 8,06
6) Joel Kotomäki NakkVire 7,97
7,45 7,79 7,80 7,75 7,82 7,97
7) Verneri Luoma NakkVire 6,69
6,65 x x 6,53 6,57 6,69
T11 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Neea Haapio NakkVire 8,75
x 8,51 8,75 8,39 8,48 8,53
2) Siiri Välimäki NoormNo 8,58
8,24 8,40 8,34 x x 8,58
3) Venla Kaupinsalo KiukKi 7,89
7,16 6,31 7,58 7,55 7,67 7,89
4) Tilda Jaakkola KanksLei 7,68
7,41 7,49 7,44 7,44 7,65 7,68
T11 Kuula
Loppukilpailu
1) Milja Anttila NakkVire 8,10
5,44 7,21 8,10 6,45 7,26 6,92
2) Lotta Peltomäki PorinYU 6,90
6,90 6,70 6,87 6,51 6,25 6,55
3) Miia Kallio NoormNo 6,80
6,61 6,80 x 6,78 6,37 6,72
P11 Kuula
Loppukilpailu
1) Niklas Kouvo VampU 9,74
9,21 9,74 9,11 x 9,36 x
2) Emil Isometsä KanksLei 7,86
7,44 7,60 7,72 7,86 7,73 7,82
3) Frans Haapala NoormNo 7,50
6,66 6,39 6,93 6,75 7,29 7,50
4) Joel Kotomäki NakkVire 7,43
6,83 6,56 6,86 7,43 7,10 6,98
5) Jaakko Hynnä SäkU 7,34
7,00 7,34 6,09 6,48 6,48 6,99
6) Veikka Mäkinen VammsVoi 7,23
7,23 6,52 6,66 7,15 6,97 6,79
7) Aapeli Myllymaa PorinYU 6,27
5,56 5,99 6,27 x x x
8) Väinö Vuorinen PorinYU 6,19
5,21 5,38 6,19 5,70 x x
9) Veikka Saari KiukKi 5,80
5,43 5,59 5,32 5,80 5,73 5,34
P11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Joel Kotomäki NakkVire 25,79
x 15,08 23,01 25,79 23,30 x
2) Viljami Ruuskanen KanksLei 21,08
x x 21,08 17,00 x 17,50
3) Jonni Pirttinen NoormNo 19,65
x x 14,39 19,09 19,65 19,15
4) Jaakko Hynnä SäkU 17,50
16,75 17,50 x x 15,05 x
5) Emil Isometsä KanksLei 17,05
16,01 16,18 14,69 15,22 17,05 x
6) Veikka Saari KiukKi 16,08
14,52 14,68 x 15,46 x 16,08
7) Veikka Reho KanksLei 15,44
15,10 14,07 14,45 15,44 14,44 13,67
8) Verneri Luoma NakkVire 10,39
x 10,39 x 10,01 x 9,76
T11 Kiekko
Loppukilpailu
1) Ilona Rantala NakkVire 20,56
20,56 19,65 x 16,52 x 17,64
2) Miia Kallio NoormNo 19,89
19,86 19,89 x x 15,47 16,43
3) Alissa Naski NakkVire 15,04
12,53 x 12,09 x 10,97 15,04
4) Neea Irri VammsVoi 8,78
8,49 7,92 8,45 8,26 8,46 8,78
P11 Moukari
Loppukilpailu
1) Emil Isometsä KanksLei 20,92
x 20,84 17,89 x 19,56 20,92
2) Konsta Höysniemi KanksLei 19,46
19,18 19,01 17,42 x 16,72 19,46
T11 Moukari
Loppukilpailu
1) Milja Anttila NakkVire 22,12
21,76 x 20,67 x 22,12 x
T11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Miia Kallio NoormNo 24,01
24,01 x 23,06 22,85 22,38 22,85
2) Ellen Rantanen VammsVoi 18,93
17,00 16,98 17,02 18,93 18,64 16,08
3) Milja Anttila NakkVire 17,34
17,09 17,33 16,90 14,09 17,34 15,10
P11 Keihäs
Loppukilpailu
1) Joel Kotomäki NakkVire 33,23
33,23 29,35 30,97 x 28,39 28,92
2) Eemeli Poussu NoormNo 30,28
19,64 23,94 26,41 27,27 30,28 26,50
3) Jaakko Hynnä SäkU 28,39
28,39 x 25,07 x x x
4) Veikka Mäkinen VammsVoi 27,45
27,45 25,41 25,62 25,51 23,44 24,32
5) Frans Haapala NoormNo 21,65
18,69 21,65 x x 16,76 17,33
6) Valtteri Koskinen SiikSi 18,92
13,43 17,91 15,68 18,92 18,63 17,59
7) Aapeli Myllymaa PorinYU 16,94
x x 16,94 13,13 14,08 11,05
P12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1) Oliver Mikkola NakkVire 8,47
2) Luca Peltonen NakkVire 9,03
3) Ville Pyykkö VammsVoi 9,04
4) Veeti Korkeakoski SäkU 9,46
5) Lenni Korpela NoormNo 9,48
T12 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1) Iina Mansikka PorinYU 8,76
2) Mirella Tuominen NoormNo 8,86
3) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 8,89
4) Milla Ritvonen VammsVoi 9,00
5) Roosa Prihti NakkVire 9,49
6) Säde Ahvenjärvi UlvST 9,66
7) Mila Luukkala PorinTa 9,72
8) Miila Niittynen NoormNo 9,80
1) Iina Mansikka PorinYU 8,76
2) Mirella Tuominen NoormNo 8,86
3) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 8,89
4) Milla Ritvonen VammsVoi 9,00
5) Roosa Prihti NakkVire 9,49
6) Säde Ahvenjärvi UlvST 9,66
7) Mila Luukkala PorinTa 9,72
8) Miila Niittynen NoormNo 9,80
Alkuerät erä 1, Tuuli: +2,8
1) Milla Ritvonen VammsVoi 8,89q
2) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 9,13q
3) Roosa Prihti NakkVire 9,42q
4) Miila Niittynen NoormNo 9,59q
Alkuerät erä 2, Tuuli: +1,6
1) Iina Mansikka PorinYU 8,77q
2) Mirella Tuominen NoormNo 8,84q
3) Mila Luukkala PorinTa 9,53q
4) Säde Ahvenjärvi UlvST 9,69q
5) Oona Prihti NakkVire 9,75
P12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Jami Nummi KiukKi 28,92
2) Luca Peltonen NakkVire 31,28
T12 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1) Milla Ritvonen VammsVoi 30,11
2) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 30,18
3) Mirella Tuominen NoormNo 31,55
4) Roosa Prihti NakkVire 32,43
5) Säde Ahvenjärvi UlvST 32,78
6) Mila Luukkala PorinTa 33,07
P12 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Joonas Gröndahl PorinYU 3.18,54
2) Veeti Korkeakoski SäkU 3.36,83
3) Daniel Huppunen KokemKV 3.38,27
T12 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Peppi-Inkeri Seppänen NakkVire 3.34,85
2) Milla Ritvonen VammsVoi 3.39,21
3) Miila Niittynen NoormNo 3.42,89
4) Fiia Iltanen VammsVoi 3.46,69
5) Roosa Prihti NakkVire 3.52,36
P12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1) Oliver Mikkola NakkVire 10,05
2) Luca Peltonen NakkVire 12,51
3) Lenni Korpela NoormNo 14,06
T12 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1) Jenny Viitanen NoormNo 10,54
2) Iina Mansikka PorinYU 10,74
3) Roosa Prihti NakkVire 12,56
Ilona Äärelä NakkVire DNF
P12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1) Oliver Mikkola NakkVire 32,13
2) Luca Peltonen NakkVire 37,67
3) Joonatan Renfors NoormNo 44,42
T12 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1) Iina Kause PorinYU 37,19
2) Mimmi Mäkelä PorinYU 39,98
3) Oona Prihti NakkVire 41,05
P12 Korkeus
Loppukilpailu
1) Jami Nummi KiukKi 120
100 105 110 115 120 125
o o xo xxo o xxx
2) Joonatan Renfors NoormNo 120
105 110 115 120 125
o o o xo xxx
2) Lenni Korpela NoormNo 120
105 110 115 120 125
o o o xo xxx
T12 Korkeus
Loppukilpailu
1) Fiia Iltanen VammsVoi 148
125 130 135 140 145 148 150
o o o o xo o xxx
2) Iina Mansikka PorinYU 130
115 120 125 130 135
o o o xo xxx
3) Mimmi Mäkelä PorinYU 125
110 115 120 125 130
o o o o xxx
4) Oona Prihti NakkVire 115
105 110 115 120
o o xo xxx
5) Mila Luukkala PorinTa 115
105 110 115 120
o o xxo xxx
T12 Seiväs
Loppukilpailu
1) Jenny Viitanen NoormNo 200
150 160 170 180 190 200 210
o o o o o xxo xxx
P12 Seiväs
T12 Pituus
Loppukilpailu
1) Iina Mansikka PorinYU 4,66
4,35 x 4,31 4,60 4,44 4,66
2) Iina Kause PorinYU 4,48
4,17 4,38 4,38 4,47 x 4,48
3) Milla Ritvonen VammsVoi 4,43
4,11 4,43 4,42 4,01 4,12 4,30
4) Jenny Viitanen NoormNo 4,26
4,10 3,98 x 3,91 x 4,26
5) Mimmi Mäkelä PorinYU 3,92
3,92 3,82 3,90 3,85 x x
6) Ilona Äärelä NakkVire 3,85
3,74 x 3,14 3,75 x 3,85
7) Fiia Iltanen VammsVoi 3,82
3,52 3,74 3,76 3,63 3,82 3,74
8) Miila Niittynen NoormNo 3,50
3,45 x x 3,28 3,50 3,34
9) Oona Prihti NakkVire 3,43
3,08 3,29 3,43
P12 Pituus
Loppukilpailu
1) Oliver Mikkola NakkVire 4,84
4,42 4,84 4,63 - 4,60 4,78
2) Ville Pyykkö VammsVoi 4,31
3,91 3,80 3,81 3,81 4,01 4,31
3) Rasmus Majuri KiukKi 4,18
4,18 3,69 3,78 x 3,97 3,98
4) Heikki Järvenpää SiikSi 3,88
3,77 x 3,73 3,88 x x
5) Lenni Korpela NoormNo 3,45
3,45 1,99 1,49 2,92 x 1,70
P12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Rasmus Majuri KiukKi 8,78 +2,8 8,62 +1,6
8,09 8,78 8,46 8,43 8,55 8,62
+2,1 +2,8 +3,0 +1,4 +2,2 +1,6
2) Veeti Korkeakoski SäkU 7,43 +1,7
7,38 6,52 7,34 7,43 x 7,27
+2,4 +2,4 +1,5 +1,7 +2,4 +4,5
T12 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Iina Kause PorinYU 9,86
9,14 9,19 9,65 9,70 9,86 9,60
2) Mimmi Mäkelä PorinYU 8,56
8,22 8,27 8,49 8,56 8,44 8,30
3) Säde Ahvenjärvi UlvST 8,34
7,97 8,33 8,20 8,34 8,17 8,34
4) Rosaliina Nelimarkka UlvST 7,95
x 7,58 7,70 7,50 7,95 x
P12 Kuula
Loppukilpailu
1) Tuomas Saarijoki KanksLei 11,41
11,26 10,22 11,10 11,16 x 11,41
2) Veeti Korkeakoski SäkU 7,99
7,85 7,99 7,68 7,74 7,89 7,93
3) Joonatan Renfors NoormNo 5,87
4,70 5,17 5,83 5,86 5,74 5,87
T12 Kuula
Loppukilpailu
1) Iina Kause PorinYU 11,21
10,67 11,21 10,91 11,11 11,03 11,18
2) Mila Mäkinen PorinYU 10,22
9,90 10,10 x 10,11 x 10,22
3) Ilona Äärelä NakkVire 9,04
9,04 8,53 8,34 8,59 8,27 8,37
4) Rosaliina Nelimarkka UlvST 7,38
6,88 6,59 6,52 6,90 7,07 7,38
5) Säde Ahvenjärvi UlvST 7,23
7,23 7,03 6,91 7,17 6,28 6,61
6) Fiia Iltanen VammsVoi 6,98
6,98 6,13 6,32 6,92 6,32 6,73
T12 Kiekko
Loppukilpailu
1) Mila Mäkinen PorinYU 41,69
40,20 41,69 40,71 39,15 x x
2) Vilmiina Mattila NakkVire 27,35
x x 24,96 26,62 x 27,35
3) Rosaliina Nelimarkka UlvST 25,68
x x 23,66 x x 25,68
P12 Kiekko
Loppukilpailu
1) Tuomas Saarijoki KanksLei 36,85
33,98 35,04 36,85 x 35,41 33,64
2) Jami Nummi KiukKi 28,11
25,33 26,42 x 28,11 x x
3) Valtteri Nordberg NakkVire 10,61
9,49 4,79 7,07 10,61 10,26 9,54
T12 Moukari
Loppukilpailu
1) Mila Mäkinen PorinYU 37,41
34,64 37,41 36,33 36,18 36,74 x
2) Senja Kärhä NoormNo 33,72
x x 33,72 x x x
3) Vilmiina Mattila NakkVire 25,59
25,59 x x 24,21 x x
P12 Moukari
Loppukilpailu
1) Valtteri Nordberg NakkVire 12,32
10,38 10,53 11,62 11,56 12,32 9,68
P12 Keihäs
Loppukilpailu
1) Jami Nummi KiukKi 31,39
28,10 30,00 30,84 31,39 x 29,12
2) Joonatan Renfors NoormNo 23,89
19,46 21,72 x 23,89 21,56 x
T12 Keihäs
Loppukilpailu
1) Mila Mäkinen PorinYU 28,76
27,32 28,19 28,76 28,32 x x
2) Jenny Viitanen NoormNo 27,88
25,89 27,88 26,85 23,88 24,80 26,17
3) Ilona Äärelä NakkVire 25,13
24,72 25,13 24,41 21,52 23,30 23,51
4) Rosaliina Nelimarkka UlvST 23,20
20,51 21,45 21,00 21,13 23,20 22,54
5) Elisabeth Suoniemi KiukKi 22,98
x 18,17 22,70 22,98 x 21,94
6) Vilmiina Mattila NakkVire 22,03
20,09 22,03 18,14 20,59 20,50 x
P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1) Leevi Pein KanksLei 8,14
2) Aarni Holma MerikI 8,34
3) Lukas Kaupinsalo KiukKi 9,02
T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,3
1) Fanni Harju NakkVire 8,46q
2) Liinu Salmi RaumU 8,49q
3) Lumia Rantala PorinYU 8,50q
4) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 8,84q
5) Meea Iltanen VammsVoi 9,15q
6) Nuppu Heinonen VammsVoi 9,20q
7) Milja Tähkänen MerikI 9,31q
8) Anni Mäkitalo KanksLei 9,44q
P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1) Joonatan Juntunen PorinYU 26,42
2) Leevi Pein KanksLei 26,78
3) Valtteri Luoma NakkVire 27,76
4) Aarni Holma MerikI 27,95
5) Lukas Kaupinsalo KiukKi 29,64
T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1) Lumia Rantala PorinYU 28,54
2) Fanni Harju NakkVire 28,55
3) Liinu Salmi RaumU 29,12
4) Matleena Peltomäki PorinYU 30,45
5) Meea Iltanen VammsVoi 30,95
6) Nuppu Heinonen VammsVoi 32,23
7) Anni Mäkitalo KanksLei 32,78
Maija Wallenius KiukKi DNS
P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Niklas Lehtinen LapSa 3.08,23
2) Arttu Rantala NakkVire 3.17,72
3) Onni Unkuri NakkVire 3.33,30
Kasper Naski NakkVire DNS
T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Anni Mäkitalo KanksLei 3.48,09
P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1) Mikael Saastamoinen NoormNo 10,51
2) Valtteri Luoma NakkVire 10,54
3) Hugo Salmi VammsVoi 10,70
4) Arttu Rantala NakkVire 10,80
T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1) Elea Nieminen NakkVire 10,08
2) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 10,27
3) Matleena Peltomäki PorinYU 10,50
4) Fanni Harju NakkVire 10,65
5) Helmi Äärelä NakkVire 11,21
P13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,0
1) Vilho Willman NoormNo 35,29
2) Onni Unkuri NakkVire 36,13
3) Arttu Rantala NakkVire 50,15
T13 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1) Matleena Peltomäki PorinYU 33,38
2) Iina Poussu NoormNo 33,58
3) Elea Nieminen NakkVire 34,26
4) Maija Wallenius KiukKi 38,64
P13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Valtteri Luoma NakkVire 145
130 135 140 145 148
o o o xxo xxx
2) Mikael Saastamoinen NoormNo 140
130 135 140 145
o o o xxx
3) Vilho Willman NoormNo 140
125 130 135 140 145
o xo xxo o xxx
4) Hugo Salmi VammsVoi 130
125 130 135
xo o xxx
4) Santeri Rustari PorinYU 130
105 110 115 120 125 130 135
o o o o xo o xxx
T13 Korkeus
Loppukilpailu
1) Iina Poussu NoormNo 158
140 145 150 155 158 162
o o xo xo xxo xxx
2) Venla Murto NakkVire 150
135 140 145 150 155
o o o o xxx
3) Essi Kinnanen VammsVoi 145
120 125 130 135 140 145 150
o o o o xo o xxx
4) Elea Nieminen NakkVire 140
135 140 145
o o xx-
T13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Helmi Äärelä NakkVire 245
200 210 220 245 255
o o o xo xxx
2) Oona Männistö NakkVire 210
160 170 180 190 200 210 220
o o o o o xo xxx
3) Leni Lehtinen KanksLei 160
140 150 160 170
xo o xo xxx
P13 Seiväs
Loppukilpailu
1) Vilho Willman NoormNo 265
230 240 250 265 280
o o o xo xxx
2) Kasper Naski NakkVire 240
220 230 240 250
o xo o xxx
T13 Pituus
Loppukilpailu
1) Liinu Salmi RaumU 4,80 +1,5
4,64 3,81 4,78 4,77 4,80 4,79
+1,1 +1,3 +2,2 +0,9 +1,5 -0,5
2) Iina Poussu NoormNo 4,71 +0,4
4,68 4,37 4,35 4,29 4,57 4,71
+1,1 -0,6 +2,9 +1,6 +1,1 +0,4
3) Fanni Harju NakkVire 4,67 +1,3
4,22 4,26 4,66 4,16 4,54 4,67
+2,9 +1,0 +2,2 +1,6 +3,2 +1,3
4) Helmi Äärelä NakkVire 4,53 +3,2 4,30 +1,1
4,28 4,30 4,22 4,30 4,30 4,53
+3,4 +1,1 +2,1 +1,9 +2,0 +3,2
5) Elea Nieminen NakkVire 4,46 +2,2 4,44 +1,3
4,41 4,30 4,46 4,32 4,44 x
+2,3 +0,1 +2,2 +2,1 +1,3 +1,5
6) Matleena Peltomäki PorinYU 4,43 +0,5
4,12 4,10 4,12 4,29 4,43 x
+2,3 +1,3 +2,0 +1,5 +0,5
7) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 4,30 +1,3
4,30 3,90 4,23 4,14 4,21 x
+1,3 +0,7 +2,3 +1,1 +1,7 +4,2
8) Minja Mäkelä NoormNo 4,26 +3,3 4,18 +1,6
4,15 4,18 4,26 3,98 x x
+2,1 +1,6 +3,3 +2,0 +1,0 +3,3
9) Maija Wallenius KiukKi 4,01 +2,1 3,98 +0,4
4,01 3,98 x
+2,1 +0,4 +0,0
10) Helmi Mäntylä PorinTa 3,84 +2,3 3,82 +1,7
3,84 x 3,82
+2,3 +1,6 +1,7
Alma Mikkola KanksLei NM
- - -
P13 Pituus
Loppukilpailu
1) Mikael Saastamoinen NoormNo 4,86 -0,4
3,27 4,86 x x x x
-0,5 -0,4
2) Hugo Salmi VammsVoi 4,44 -1,1
4,41 4,34 4,37 4,38 x 4,44
-1,4 -0,6 -1,3 -0,1 -1,1
3) Lukas Kaupinsalo KiukKi 4,26 +0,2
x 4,09 4,11 - 4,26 4,01
-1,4 -1,8 +0,2 -0,4
4) Arttu Rantala NakkVire 4,17 +1,9
x x x x 4,17 1,71
+1,9
P13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Mikael Saastamoinen NoormNo 10,84 +2,6 10,78 +1,7
10,19 10,59 10,81 10,84 x 10,78
+2,5 +3,1 +2,3 +2,6 +1,7 +1,7
2) Valtteri Luoma NakkVire 10,01 +3,0 9,82 +1,6
9,66 x x 9,82 10,01 9,77
+4,7 +2,2 +1,1 +1,6 +3,0 +1,6
3) Hugo Salmi VammsVoi 8,72 +1,7
x 8,61 8,72 x - -
+2,3 +2,7 +1,7 +1,9
T13 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Iina Poussu NoormNo 10,79 +0,9
10,14 10,41 10,18 10,44 10,78 10,79
+1,0 +0,5 +1,1 +0,6 +0,8 +0,9
2) Liinu Salmi RaumU 10,09 +0,5
9,08 x 9,73 9,83 10,08 10,09
-0,1 +1,1 +0,6 +0,6 +1,1 +0,5
3) Minja Mäkelä NoormNo 9,13 +0,7
8,62 8,98 x 9,13 8,87 x
+1,7 -0,2 +0,4 +0,7 +0,1 -0,4
Maija Wallenius KiukKi DNS
P13 Kuula
Loppukilpailu
1) Leevi Pein KanksLei 11,53
11,31 11,40 11,39 11,26 10,39 11,53
2) Paavo Jaakkola NakkVire 10,89
10,72 10,62 10,88 10,80 x 10,89
3) Niklas Lehtinen LapSa 10,29
x 10,11 x 10,29 x x
4) Einari Reunamo PorinYU 9,77
x 9,52 x x 9,77 9,71
5) Eino Isometsä KanksLei 8,71
7,60 8,06 7,43 8,19 8,69 8,71
6) Lukas Kaupinsalo KiukKi 7,80
7,30 7,49 7,19 7,75 7,80 x
T13 Kuula
Loppukilpailu
1) Helmi Äärelä NakkVire 11,12
10,49 10,40 10,84 10,93 11,12 10,89
2) Essi Kinnanen VammsVoi 9,93
9,52 8,63 9,64 x 9,30 9,93
3) Leni Lehtinen KanksLei 9,48
8,84 9,48 8,74 9,00 9,14 8,73
4) Venla-Maria Ihamäki PorinYU 8,95
8,88 8,95 8,95 8,68 8,22 8,06
5) Meea Iltanen VammsVoi 8,31
8,31 7,91 7,84 7,95 7,96 7,78
T13 Kiekko
Loppukilpailu
1) Anna Saine PorinYU 38,22
35,35 36,46 35,45 38,22 x 34,29
2) Oona Männistö NakkVire 33,19
28,55 32,94 x 33,19 x x
3) Minja Mäkelä NoormNo 30,25
29,43 x 30,09 30,25 28,20 27,69
P13 Kiekko
Loppukilpailu
1) Leevi Pein KanksLei 41,55
38,69 x 41,27 x 35,65 41,55
2) Paavo Jaakkola NakkVire 39,39
37,27 x 39,39 37,43 x 38,43
3) Niklas Lehtinen LapSa 36,09
36,09 34,19 x 34,28 35,32 x
4) Einari Reunamo PorinYU 34,51
x x 30,98 34,51 x 32,57
T13 Moukari
Loppukilpailu
1) Oona Männistö NakkVire 36,29
32,42 33,69 32,80 36,29 34,07 30,62
P13 Moukari
Loppukilpailu
1) Paavo Jaakkola NakkVire 41,12
x 39,82 40,55 x 38,98 41,12
2) Santeri Rantala NakkVire 29,93
29,93 x 26,52 x x 29,15
P13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Niklas Lehtinen LapSa 42,30
42,12 42,30 40,40 x - -
2) Eino Isometsä KanksLei 34,13
x 24,07 31,50 29,98 34,13 32,53
3) Einari Reunamo PorinYU 28,43
20,90 27,09 28,43 x x -
T13 Keihäs
Loppukilpailu
1) Minja Mäkelä NoormNo 28,30
28,30 26,32 x 26,44 28,06 25,60
2) Oona Männistö NakkVire 25,49
21,73 23,38 23,63 25,49 22,94 21,33
3) Meea Iltanen VammsVoi 22,89
21,93 22,06 20,83 22,89 20,38 19,46
4) Nuppu Heinonen VammsVoi 18,78
15,82 15,19 16,22 18,40 17,69 18,78
P14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1) Manuel Ojala RaumU 12,23
2) Jere Peltomäki KanksLei 13,55
3) Robert Saarela RaumU 13,59
4) Juho Viitanen NoormNo 14,32
5) Miihkali Kerkkänen VammsVoi 14,52
T14 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1) Vilma Koski PorinYU 12,35
2) Rauha Rajainmäki PorinYU 12,88
3) Alexia Myllymäki RaumU 13,08
4) Daniela Snäll NoormNo 13,92
5) Linnea Tuominen PorinYU 13,98
6) Sofia Sampolahti PorinTa 14,13
7) Maija Junnila KanksLei 14,23
8) Minttu Heinonen VammsVoi 14,54
1) Vilma Koski PorinYU 12,35
2) Rauha Rajainmäki PorinYU 12,88
3) Alexia Myllymäki RaumU 13,08
4) Daniela Snäll NoormNo 13,92
5) Linnea Tuominen PorinYU 13,98
6) Sofia Sampolahti PorinTa 14,13
7) Maija Junnila KanksLei 14,23
8) Minttu Heinonen VammsVoi 14,54
Alkuerät erä 1, Tuuli: -0,1
1) Rauha Rajainmäki PorinYU 13,27q
2) Daniela Snäll NoormNo 14,17q
3) Linnea Tuominen PorinYU 14,39q
4) Kerttu Reho KanksLei 14,81
5) Aada Antila KanksLei 14,94
Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,8
1) Vilma Koski PorinYU 12,67q
2) Alexia Myllymäki RaumU 13,28q
3) Sofia Sampolahti PorinTa 13,72q
4) Maija Junnila KanksLei 14,32q
5) Minttu Heinonen VammsVoi 14,62q
P14 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Manuel Ojala RaumU 40,52
2) Joel Luotola PorinYU 40,80
T14 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Ilona Nordman RaumU 45,84
2) Linnea Tuominen PorinYU 45,90
3) Maija Junnila KanksLei 46,93
Liina Laine LauttLu
Rauha Rajainmäki PorinYU
P14 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Robert Saarela RaumU 2.39,93
2) Niklas Nuorsaari PorinYU 2.43,76
Konsta Saari KiukKi DNS
T14 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Netta Nummi KiukKi 3.13,02
Daniela Snäll NoormNo DNS
P14 2000m
Loppukilpailu
T14 2000m
T14 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1) Vilma Koski PorinYU 12,25
2) Ilona Nordman RaumU 13,19
3) Alexia Myllymäki RaumU 13,24
4) Maija Junnila KanksLei 14,23
5) Minttu Heinonen VammsVoi 16,41
Liina Laine LauttLu DNS
P14 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1) Juho Viitanen NoormNo 19,87
P14 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Niklas Nuorsaari PorinYU 51,45
T14 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Milja Helin PorinYU 49,06
2) Minttu Heinonen VammsVoi 58,19
Liina Laine LauttLu DNS
P14 Korkeus
Loppukilpailu
1) Manuel Ojala RaumU 167
147 152 157 162 167 172
o o o o o xxx
2) Leo Pakkasela NoormNo 162
132 137 142 147 152 157 162 167
o o o o o o xxo xxx
3) Juho Viitanen NoormNo 147
132 137 142 147 152
o o xo o xxx
4) Kalle Kyösti ParkU 142
127 132 137 142 147
o o o xxo xxx
T14 Korkeus
Loppukilpailu
1) Maija Junnila KanksLei 147
120 125 130 135 140 143 147 150
o o o o xxo o xxo xxx
2) Minttu Heinonen VammsVoi 140
120 125 130 135 140 143
o o o o xo xxx
3) Netta Nummi KiukKi 110
105 110
o xo
T14 Seiväs
Loppukilpailu
Liina Laine LauttLu
120
DNS
P14 Seiväs
T14 Pituus
Loppukilpailu
1) Rauha Rajainmäki PorinYU 5,22 +1,8
4,78 5,22 4,84 4,81 4,89 4,70
+1,7 +1,8 +2,3 +2,9 +2,4 -1,3
2) Vilma Koski PorinYU 5,11 +1,9
5,11 4,91 4,98 4,87 5,07 5,11
+5,5 +2,8 +3,3 +1,6 +2,5 +1,9
3) Ilona Nordman RaumU 5,09 +1,1
4,51 x x 5,03 5,03 5,09
+2,0 +4,7 +5,0 +1,1
4) Alexia Myllymäki RaumU 5,09 +3,6
4,64 x 4,94 x 5,09 4,98
+2,4 +3,0 +3,6 +2,4
5) Daniela Snäll NoormNo 4,24 +2,3
4,24 x x 3,77 x 3,86
+2,3 +3,8 +5,1
6) Aada Antila KanksLei 4,12 +1,1
3,91 4,12 3,73 3,59 3,88 3,97
+3,3 +1,1 +4,4 +2,9 +3,1 +3,9
7) Kerttu Reho KanksLei 4,00 +2,2 3,95 +1,8
3,79 x 4,00 x 3,99 3,95
+1,7 +2,2 +2,1 +1,8
8) Senja Pakkanen KanksLei 3,99 +2,1 3,88 +1,7
3,88 3,99 3,93 3,85 3,92 3,72
+1,7 +2,1 +3,9 +3,6 +3,7 +0,0
9) Julia Koskinen PorinYU 3,93 +2,1
x 3,93 3,82
+2,1 +2,5
10) Linnea Tuominen PorinYU 3,90 +2,4
3,90 3,66 3,79
+2,4 +3,6 +3,2
P14 Pituus
Loppukilpailu
1) Jere Peltomäki KanksLei 4,62 +4,8 4,42 -3,0
4,62 4,55 4,36 4,38 4,42 x
+4,8 +4,6 +2,4 -1,1 -3,0
2) Lauri Pyykkö VammsVoi 4,22 +2,2 4,06 +0,9
4,22 4,06 3,94 3,81 3,93 3,98
+2,2 +0,9 +1,6 +0,6 -1,1 +0,0
3) Niklas Nuorsaari PorinYU 3,84 +0,0
3,77 3,80 3,82 3,69 3,67 3,84
+5,1 +1,3 +3,2 +1,1 +0,7 +0,0
4) Leo Pakkasela NoormNo 0,00
0,00 0,00 0,00
P14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Robert Saarela RaumU 10,23 +0,4
9,46 9,45 10,23 - 9,97 10,00
+0,0 +0,7 +0,4 -0,4 +0,0
2) Leo Pakkasela NoormNo 9,29 +0,6
x 9,03 9,04 9,29 - -
-0,1 +1,4 +0,6
3) Kalle Kyösti ParkU 9,18 -0,6
8,62 8,88 x 9,18 x x
+0,1 +1,3 +0,0 -0,6 -0,6 +1,3
4) Miihkali Kerkkänen VammsVoi 8,72 +0,5
8,32 8,58 8,48 x 8,53 8,72
+0,9 -0,9 +0,1 -0,6 +0,0 +0,5
Konsta Saari KiukKi NM
- - - - -
T14 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Rauha Rajainmäki PorinYU 10,14 +4,8 9,96 -0,7
9,84 9,93 9,96 9,93 9,60 10,14
-3,0 -1,1 -0,7 -0,3 +2,5 +4,8
2) Milja Helin PorinYU 9,64 +2,0
9,15 9,27 9,51 x 9,45 9,64
-2,6 -0,6 +0,4 -0,7 +2,0
3) Julia Koskinen PorinYU 8,84 -0,5
8,71 8,81 8,69 x x 8,84
+0,6 +1,8 +0,5 -0,5
4) Netta Nummi KiukKi 8,24 -1,3
8,24 8,16 8,20 8,18 8,21 8,23
-1,3 -0,3 +0,0 +1,6 +1,3 +0,3
5) Senja Pakkanen KanksLei 7,86 +0,4
7,77 7,86 x 7,79 7,45 7,65
+1,1 +0,4 +0,6 -1,3 +1,7
6) Daniela Snäll NoormNo 0,00
0,00 0,00 0,00
6) Sofia Sampolahti PorinTa 0,00
0,00 0,00 0,00
P14 Kuula
Loppukilpailu
1) Riki Honkanen ParkU 13,11
12,05 13,11 12,71 12,88 11,93 12,07
2) Artturi Erkkilä MerikI 11,97
11,97 x x 10,88 11,22 x
3) Jeri Niinivirta NoormNo 10,07
9,60 x 10,07 9,70 9,98 x
4) Sakari Mäkelä LauttLu 8,33
7,70 7,37 x 7,87 7,87 8,33
5) Aapo Manner NoormNo 7,78
6,21 7,44 7,27 7,64 7,78 x
T14 Kuula
Loppukilpailu
1) Kiia Mäkinen PorinYU 12,62
11,98 x x 12,62 12,27 x
2) Vilma Koski PorinYU 10,11
9,76 9,36 9,63 10,11 9,85 8,59
3) Armi Partanen KanksLei 8,94
8,81 8,73 x 8,94 x 8,86
4) Milja Kaapu PunkalKu 8,94
8,68 x x 8,57 x 8,94
5) Iida Saariola PorinTa 8,85
8,79 x 8,21 8,85 8,64 8,37
6) Kerttu Anttila NakkVire 8,22
8,05 8,22 7,86 x 7,96 8,07
7) Senja Pakkanen KanksLei 7,72
7,29 7,11 7,54 x 7,72 7,62
T14 Kiekko
Loppukilpailu
1) Kiia Mäkinen PorinYU 42,13
x x 41,32 40,26 42,13 x
2) Milja Kaapu PunkalKu 35,29
35,29 27,24 x 32,34 27,71 x
3) Armi Partanen KanksLei 26,97
26,97 22,87 20,52 26,19 23,72 x
4) Kerttu Anttila NakkVire 24,20
x x 22,07 24,20 x 18,51
P14 Kiekko
Loppukilpailu
1) Riki Honkanen ParkU 41,83
x 41,83 38,26 x x x
2) Artturi Erkkilä MerikI 40,86
x x x x 38,79 40,86
3) Jeri Niinivirta NoormNo 35,88
30,03 34,98 35,88 x 33,85 x
4) Sakari Mäkelä LauttLu 25,21
23,35 25,21 25,16 x x x
T14 Moukari
Loppukilpailu
1) Kiia Mäkinen PorinYU 42,36
37,65 x 37,36 x 42,36 x
2) Armi Partanen KanksLei 34,83
28,63 31,38 32,68 x 34,83 x
3) Milja Kaapu PunkalKu 33,33
x 32,23 33,33 31,30 31,95 x
4) Kerttu Anttila NakkVire 28,77
x 28,77 x 28,74 24,37 x
P14 Moukari
Loppukilpailu
1) Riki Honkanen ParkU 48,82
x 48,82 48,30 x x x
2) Jeri Niinivirta NoormNo 35,42
32,20 35,00 34,74 35,42 x x
3) Aapo Manner NoormNo 33,33
x x 33,33 x x 28,83
P14 Keihäs
Loppukilpailu
1) Jeri Niinivirta NoormNo 34,32
34,32 32,56 x x 31,98 x
2) Aapo Manner NoormNo 28,10
24,38 28,10 25,98 25,84 25,70 25,02
3) Sakari Mäkelä LauttLu 27,24
27,24 x 26,39 16,63 x 23,13
4) Juho Viitanen NoormNo 20,34
20,34 18,85 19,49 19,90 20,32 18,10
Manuel Ojala RaumU DNS
T14 Keihäs
Loppukilpailu
1) Kiia Mäkinen PorinYU 35,38
35,38 x 35,34 34,32 35,00 x
2) Netta Nummi KiukKi 33,63
30,70 25,70 31,01 33,63 30,72 30,46
3) Ilona Nordman RaumU 31,62
28,24 28,82 31,62 26,85 28,96 30,09
4) Kerttu Anttila NakkVire 31,29
22,16 24,86 29,64 27,38 27,80 31,29
5) Iida Saariola PorinTa 20,12
20,12 17,66 x 18,78 18,86 17,50
P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1) Tomi Mäkitalo KanksLei 11,37
2) Miiro Tähkänen MerikI 12,44
3) Martti Wallenius KiukKi 13,23
4) Juho Kallio NoormNo 13,32
T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,7
1) Milja Miikkulainen PorinYU 12,99
2) Janita Kinnanen VammsVoi 13,38
3) Petra Broman PorinYU 13,69
Peppi Lehtinen KanksLei
P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Tomi Mäkitalo KanksLei 37,94
2) Juho Kallio NoormNo 43,04
3) Oliver Paattimäki PorinTa 45,97
T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Janita Kinnanen VammsVoi 46,28
Milja Miikkulainen PorinYU DNS
P15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Aleksi Ahlfors RaumU 2.15,50
2) Joel Peltonen PorinTa 2.16,09
3) Oliver Paattimäki PorinTa 2.55,75
T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Maija Vuori NakkVire 2.39,32
2) Emilia Palomäki NakkVire 2.50,31
P15 2000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Aleksi Ahlfors RaumU 6.19,75
2) Joel Peltonen PorinTa 6.34,47
T15 2000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Maija Vuori NakkVire 7.49,80
2) Emilia Palomäki NakkVire 8.20,31
T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -1,9
1) Siiri Mäkelä LauttLu 12,58
P15 100m aidat
P15 300m aidat
T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1) Siiri Mäkelä LauttLu 49,14
2) Inka Männistö NakkVire 1.02,32
P15 Korkeus
Loppukilpailu
1) Samuel Jussila NoormNo 172
147 152 157 162 167 172 175
o o o o o xxo xxx
T15 Korkeus
T15 Seiväs
Loppukilpailu
Inka Männistö NakkVire NH
160
xxx
P15 Seiväs
T15 Pituus
Loppukilpailu
1) Siiri Mäkelä LauttLu 4,86 +2,9
4,62 4,86 x 4,76 4,48 x
+3,0 +2,9 +3,4 +2,2
2) Janita Kinnanen VammsVoi 4,53 +1,6
x 4,31 4,43 4,53 4,39 x
+0,1 +3,2 +1,6 +1,3
3) Nea-Kaisa Kataja PorinYU 4,33 +4,5
x x 4,33 4,16 x x
+4,5 +4,1
Ella Kause PorinYU DNS
Peppi Lehtinen KanksLei DNS
P15 Pituus
Loppukilpailu
1) Samuel Jussila NoormNo 0,00
0,00 0,00 0,00
P15 Kolmiloikka
T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1) Siiri Mäkelä LauttLu 10,04 +2,4 10,01 -0,7
9,82 9,87 10,01 9,90 x 10,04
+1,2 -0,6 -0,7 +0,4 +2,4
2) Milja Miikkulainen PorinYU 9,86 +1,1
9,73 9,86 9,46 x 9,52 9,80
+0,2 +1,1 -1,6 -0,1 +2,6
3) Petra Broman PorinYU 9,37 -0,2
9,25 9,37 x 8,98 x 9,11
+0,4 -0,2 +4,8 +2,1
P15 Kuula
Loppukilpailu
1) Roni Mikkilä NakkVire 13,19
12,71 x 12,71 x 13,19 x
2) Martti Wallenius KiukKi 11,14
10,76 11,02 x 11,14 x x
T15 Kuula
Loppukilpailu
1) Pinja Kärhä NoormNo 14,08
x 14,00 x 14,08 x 14,03
2) Elli Isometsä KanksLei 10,36
9,77 9,49 x 10,36 x 10,22
Ella Kause PorinYU DNS
T15 Kiekko
Loppukilpailu
1) Inka Männistö NakkVire 35,51
33,09 x x 32,97 30,82 35,51
2) Ella Kause PorinYU 28,03
24,45 27,69 28,03 25,45 x 25,44
P15 Kiekko
Loppukilpailu
1) Roni Mikkilä NakkVire 51,81
49,30 x 48,85 x 49,42 51,81
2) Miiro Tähkänen MerikI 43,40
x x x 42,09 43,40 x
3) Juho Kallio NoormNo 37,44
x 36,45 x 37,44 x x
4) Oliver Ovaskainen NoormNo 36,84
36,84 35,69 - 34,17 x 36,40
T15 Moukari
Loppukilpailu
1) Pinja Kärhä NoormNo 62,74
x x x 62,74 x x
2) Venla Kärhä NoormNo 54,01
x 54,01 x - x -
3) Elli Isometsä KanksLei 33,55
32,48 x 31,95 30,72 x 33,55
4) Inka Männistö NakkVire 33,25
x 32,95 33,25 32,15 29,56 x
P15 Moukari
Loppukilpailu
1) Roni Mikkilä NakkVire 41,83
x x x 38,32 41,83 x
P15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Roni Mikkilä NakkVire 51,52
x x x 51,30 51,52 x
2) Juho Kallio NoormNo 48,41
44,46 48,41 x x 46,90 x
3) Oliver Ovaskainen NoormNo 43,85
x x 41,80 43,85 38,55 -
T15 Keihäs
Loppukilpailu
1) Ella Kause PorinYU 42,20
41,06 38,82 41,23 41,78 42,20 41,45 |