Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
22.05. klo 11:00 pm-junnuviestit (9-15v.) Tulokset (päivitetty: 21:14 22.05.2022)
Uudyn pm-junnuviestit (9-15v.)
Nurmijärven Yleisurheilu
22.05.2022

P9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   5.57,88           
   1) Aleksi Riikonen, 2) Oliver Hautaviita, 
   3) Kasper Taavitsainen, 4) Eino Toivanen
2)   Nummen Kipinä 1                  NummKip                   6.08,75           
   1) Topias Tuomisto, 2) Onni Ojanen, 
   3) Aron Kitinmäki, 4) Juho Vesikkala
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  6.29,08           
   1) Severi Selvenius, 2) Eetu Pallaspuro, 
   3) Roope Korhonen, 4) Tuukka Lehtonen


T9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Hausjärven Urheilijat 1          HausjU                    6.00,90           
   1) Elsa-Marie Palmu, 2) Taimi Pokkinen, 
   3) Tiana Kuusento, 4) Sanni Leppälä
2)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   6.05,79           
   1) Leeni Suominen, 2) Sarlotta Höylä, 
   3) Alina Kaskioja, 4) Maija Harju
3)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     6.15,68           
   1) Siiri Vilenius, 2) Ellen Kekki, 
   3) Elsi Palola, 4) Nala Lassenius
4)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  6.15,87           
   1) Lotta Montonen, 2) Eevi Mäenpää, 
   3) Ada Turunen, 4) Ella Kuusela
5)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  6.28,51           
   1) Silja Nummela, 2) Kerttu Pöllänen, 
   3) Suvi Walldén, 4) Emmi Niemi


P/T9 8x40m sukkulaviesti
Loppukilpailu
1)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   59,85             
   1) Oliver Hautaviita, 2) Leeni Suominen, 
   3) Aleksi Riikonen, 4) Sarlotta Höylä, 
   5) Kasper Taavitsainen, 6) Alina Kaskioja, 
   7) Eino Toivanen, 8) Elmo Hyrsylä
2)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     1.02,85           
   1) Joonatan Palomäki, 2) Ellen Kekki, 
   3) Vilja Kimpimäki, 4) Mila Lassenius, 
   5) Nala Lassenius, 6) Elsi Palola, 
   7) Mea Pulkkinen, 8) Siiri Vilenius
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  1.02,99           
   1) Lotta Montonen, 2) Eetu Pallaspuro, 
   3) Oona Saarinen, 4) Sara Henriksson, 
   5) Severi Selvenius, 6) Saana Kivistö, 
   7) Ella Kuusela, 8) Eevi Mäenpää
4)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  1.03,90           
   1) Jasper Pohjoisaho, 2) Silja Nummela, 
   3) Elias Ghazali, 4) Kerttu Pöllänen, 
   5) Suvi Walldén, 6) Sanni Räihä, 
   7) Niklas Herukka, 8) Emmi Niemi


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  31,17             
   1) Jimi Nykänen, 2) Olli Auranen, 
   3) Vili-Petteri Lammi, 4) Jyri Korhonen
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  32,03             
   1) Johannes Tuominen, 2) Tobias Wunsch, 
   3) Onni Nummela, 4) Jyvä-Kasperi Koskela
3)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   33,03             
   1) Eetu Toivanen, 2) Eerikki Luokkanen, 
   3) Akseli Lähdeniemi, 4) Otso Muittari
4)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  34,63             
   1) Aarni Heikkinen, 2) Max Tynkkynen, 
   3) Juuso Vuorela, 4) Väinö Lyytinen
5)   Riihimäen Kisko 2                RiihimKi                  35,00             
   1) Santtu Pöllänen, 2) Patric Elovaara, 
   3) Jarkko Naumanen, 4) Sampsa Grönberg
6)   Mäntsälän Urheilijat 1           MäntsU                    41,61             
   1) Sisu Mäenpää, 2) Vili Mäenpää, 
   3) Daniel Koskinen, 4) Alexander Aiello


T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  30,33             
   1) Jenni Vuorinen, 2) Aada Vähätalo, 
   3) Lilja Hyvönen, 4) Kristiina Pöllänen
2)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  30,94             
   1) Alexandria Suomi, 2) Lotta Parviainen, 
   3) Sofia Vesterinen, 4) Vivian Niemi
3)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   31,56             
   1) Hanna-Sofia Luokkanen, 2) Saana Muittari, 
   3) Sade Malvela, 4) Kira Linnakoski
4)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     32,08             
   1) Serafia Piirainen, 2) Alisa Rikkonen, 
   3) Ella Tuparinne, 4) Sira Nieminen
5)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     32,55             
   1) Miisa Virtanen, 2) Seela Pasma, 
   3) Kiia Salo, 4) Sara Poikolainen
6)   Porvoon Urheilijat 2             PorvU                     33,17             
   1) Minea Haapsalo, 2) Vera Hamina, 
   3) Sini Knoop, 4) Lilian Kuismanen
7)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   33,64             
   1) Beea Lehtovuori, 2) Saana Kouva, 
   3) Saara Dillström, 4) Aliina Korpiaho
8)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  34,96             
   1) Aliisa Kemppainen, 2) Anna Ollikainen, 
   3) Maya Lydman, 4) Pinja Lucas


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  8.43,45           
   1) Jarkko Naumanen, 2) Johannes Tuominen, 
   3) Patric Elovaara, 4) Onni Nummela
2)   Mäntsälän Urheilijat 1           MäntsU                    8.47,35           
   1) Daniel Koskinen, 2) Alexander Aiello, 
   3) Sisu Mäenpää, 4) Vili Mäenpää
3)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   8.47,74           
   1) Eetu Toivanen, 2) Eerikki Luokkanen, 
   3) Akseli Lähdeniemi, 4) Otso Muittari
4)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  8.50,99           
   1) Jyri Korhonen, 2) Väinö Lyytinen, 
   3) Juuso Vuorela, 4) Vili-Petteri Lammi
5)   Riihimäen Kisko 2                RiihimKi                  9.31,24           
   1) Jyvä-Kasperi Koskela, 2) Tobias Wunsch, 
   3) Sampsa Grönberg, 4) Santtu Pöllänen
6)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  9.49,25           
   1) Jimi Nykänen, 2) Aarni Heikkinen, 
   3) Lauri Honkanen, 4) Max Tynkkynen


T11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     8.45,53           
   1) Serafia Piirainen, 2) Minea Haapsalo, 
   3) Sira Nieminen, 4) Ella Tuparinne
2)   Karkkilan Pojat 1                KarkkPo                   8.53,17           
   1) Kaisla Salo, 2) Laura Tallgren, 
   3) Kielo Salo, 4) Jasmin Hallenberg
3)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   9.11,28           
   1) Saana Muittari, 2) Sade Malvela, 
   3) Hanna-Sofia Luokkanen, 4) Pinja Paajala
4)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  9.20,78           
   1) Lotta Parviainen, 2) Anna Ollikainen, 
   3) Sofia Vesterinen, 4) Alexandria Suomi
5)   Porvoon Urheilijat 2             PorvU                     9.22,64           
   1) Alisa Rikkonen, 2) Vera Hamina, 
   3) Sini Knoop, 4) Lilian Kuismanen
6)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   10.09,31          
   1) Saara Dillström, 2) Beea Lehtovuori, 
   3) Aliina Korpiaho, 4) Saana Kouva
     Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  DNF               
   1) Vivian Niemi, 2) Aliisa Kemppainen, 
   3) Tilda Jokitalo, 4) Maya Lydman


P11 4x60m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  48,69             
   1) Jyvä-Kasperi Koskela, 2) Onni Nummela, 
   3) Jarkko Naumanen, 4) Johannes Tuominen
2)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  50,18             
   1) Jimi Nykänen, 2) Jyri Korhonen, 
   3) Juuso Vuorela, 4) Vili-Petteri Lammi
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  58,95             
   1) Max Tynkkynen, 2) Aarni Heikkinen, 
   3) Lauri Honkanen, 4) Väinö Lyytinen


T11 4x60m aitaviesti
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  45,60             
   1) Sofia Vesterinen, 2) Alexandria Suomi, 
   3) Anna Ollikainen, 4) Lotta Parviainen
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  47,39             
   1) Lilja Hyvönen, 2) Aada Vähätalo, 
   3) Hilma Rintala, 4) Jenni Vuorinen
3)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     49,20             
   1) Miisa Virtanen, 2) Seela Pasma, 
   3) Kiia Salo, 4) Sara Poikolainen
4)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   50,38             
   1) Saana Muittari, 2) Kira Linnakoski, 
   3) Hanna-Sofia Luokkanen, 4) Pinja Paajala
5)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  57,24             
   1) Vivian Niemi, 2) Maya Lydman, 
   3) Lotta Montonen, 4) Pinja Lucas

Loppukilpailu erä 1
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  45,60             
   1) Sofia Vesterinen, 2) Alexandria Suomi, 
   3) Anna Ollikainen, 4) Lotta Parviainen
2)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   50,38             
   1) Saana Muittari, 2) Kira Linnakoski, 
   3) Hanna-Sofia Luokkanen, 4) Pinja Paajala
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  57,24             
   1) Vivian Niemi, 2) Maya Lydman, 
   3) Lotta Montonen, 4) Pinja Lucas

Loppukilpailu erä 2
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  47,39             
   1) Lilja Hyvönen, 2) Aada Vähätalo, 
   3) Hilma Rintala, 4) Jenni Vuorinen
2)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     49,20             
   1) Miisa Virtanen, 2) Seela Pasma, 
   3) Kiia Salo, 4) Sara Poikolainen


P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  57,78             
   1) Paavo Jokitalo, 2) Otso Kivistö, 
   3) Riku Korhonen, 4) Vesa Lyytinen
2)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   57,96             
   1) Aatu Kantola, 2) Otto Järvinen, 
   3) Artturi Kajeniemi, 4) Joa Härmä
3)   Keravan Urheilijat 1             KerU                      58,81             
   1) Osmo Rautio, 2) Samuel Vartiovaara, 
   3) Elmo Rautio, 4) Eetu Pekkala
4)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  1.04,10           
   1) Andres Istsuk, 2) Helmer Riihelä, 
   3) Matthias Wunsch, 4) Vertti Salminen


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  53,92             
   1) Minja Toivanen, 2) Mea Scepanovic, 
   3) Jenna Pyykkö, 4) Liia Lehiö
2)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     56,49             
   1) Venla Repo, 2) Amanda Ahlgren, 
   3) Kajsa Sillman, 4) Ninni Penttinen
3)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  57,31             
   1) Eevi Aarnio, 2) Kaisa Alastalo, 
   3) Isabella Lindberg, 4) Maiju Miikkulainen
4)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   57,97             
   1) Nella Sosala, 2) Veera Keskinen, 
   3) Peppi Haaparanta, 4) Oivi Heikinaho
5)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  1.00,22           
   1) Enni Kenealy-Wirta, 2) Liisa Kerttunen, 
   3) Ilona Heikkilä, 4) Elea Leppänen
6)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  1.00,54           
   1) Peppi Lucas, 2) Pihla Peltoniemi, 
   3) Martta Mösö, 4) Nella Pursiainen
7)   Hausjärven Urheilijat 1          HausjU                    1.01,60           
   1) Johanna Kuusento, 2) Aino Teppola, 
   3) Katri Niklander, 4) Helmi-Sofia Palmu
     Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     DQ                
   1) Janina Vuorenmaa, 2) Senni Koski, 
   3) Elle Niklander, 4) Velma Peiponen


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   7.43,90           
   1) Aatu Kantola, 2) Oscar Skytte, 
   3) Joa Härmä, 4) Otto Järvinen
2)   Keravan Urheilijat 1             KerU                      7.44,70           
   1) Osmo Rautio, 2) Samuel Vartiovaara, 
   3) Elmo Rautio, 4) Eetu Pekkala
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  8.25,66           
   1) Paavo Jokitalo, 2) Riku Korhonen, 
   3) Jere Mourujärvi, 4) Elis Köpsi
4)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  8.42,47           
   1) Andres Istsuk, 2) Matthias Wunsch, 
   3) Vertti Salminen, 4) Helmer Riihelä


T13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     7.54,13           
   1) Amanda Ahlgren, 2) Kajsa Sillman, 
   3) Kaisla Rouvila, 4) Katja Hannén
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  8.07,37           
   1) Isabella Lindberg, 2) Maiju Miikkulainen, 
   3) Jenni Vuorinen, 4) Kaisa Alastalo
3)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   8.22,75           
   1) Veera Keskinen, 2) Oivi Heikinaho, 
   3) Nella Sosala, 4) Peppi Haaparanta
4)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  8.41,53           
   1) Minja Toivanen, 2) Martta Mösö, 
   3) Nella Pursiainen, 4) Peppi Lucas


P13 4x60m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  47,30             
   1) Otso Kivistö, 2) Riku Korhonen, 
   3) Vesa Lyytinen, 4) Jere Paananen


T13 4x60m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  44,77             
   1) Minja Toivanen, 2) Jenna Pyykkö, 
   3) Mea Scepanovic, 4) Liia Lehiö
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  47,23             
   1) Eevi Aarnio, 2) Isabella Lindberg, 
   3) Aada Nummela, 4) Maiju Miikkulainen
3)   Nurmijärven Yleisurheilu 2       NurmijYU                  54,43             
   1) Peppi Lucas, 2) Martta Mösö, 
   3) Nella Pursiainen, 4) Pihla Peltoniemi
     Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   DQ                
   1) Veera Keskinen, 2) Peppi Haaparanta, 
   3) Nella Sosala, 4) Oivi Heikinaho


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  48,65             
   1) Haiku Lassila, 2) Rasmus Kortesoja, 
   3) Nuutti Leppänen, 4) Joona Rauha
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  49,11             
   1) Vilho Haaksluoto, 2) Ville Mattila, 
   3) Ossi Niemi, 4) Arttu Haaksluoto
3)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   51,58             
   1) Lauri Loikkanen, 2) Jesse Kettunen, 
   3) Lenni Lindgren, 4) Santeri Knuutinen
4)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     51,95             
   1) Oiva Odiah, 2) Anton Myrtenblad, 
   3) Aaro Jaakkola, 4) Oskari Piirainen
5)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  53,32             
   1) Anton Ylärakkola, 2) Kasperi Kontola, 
   3) Jere Paananen, 4) Joona Paananen
6)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 2   KeskiUYU                  53,48             
   1) Olli Rauha, 2) Eemeli Makkonen, 
   3) Jesse Kaipiainen, 4) Mico Kärki
7)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     54,01             
   1) Elias Oksanen, 2) Toivo Halonen, 
   3) Jimy Nikkinen, 4) Samuel Hurmerinta
8)   Hyvinkään seudun Urheilijat 2    HyvsU                     57,51             
   1) Vilho Laaksonen, 2) Vilho Meriläinen, 
   3) Matias Martikainen, 4) Henri Kovanen


T15 4x100m viesti
1)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   53,23             
   1) Liisi Halén, 2) Elli Paananen, 
   3) Alisa Salminiemi, 4) Anniina Varis
2)   Janakkalan Jana 1                JanJa                     54,19             
   1) Nelli Nurminen, 2) Maija Santanen, 
   3) Emma Pellikka, 4) Inka Hämäläinen
3)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  54,82             
   1) Tähkä-Alina Koskela, 2) Olivia Lindholm, 
   3) Annika Piiroinen, 4) Laura Mantila
4)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   55,52             
   1) Olivia Bouquet, 2) Minea Rahikkala, 
   3) Kiia Hyrsylä, 4) Nea Hyrsylä
5)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     56,44             
   1) Catarine Billingham, 2) Neela Jakonen, 
   3) Kia Niklander, 4) Iisa Aramo
6)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 2     LänsiUU                   56,80             
   1) Nelli Kronvall, 2) Lilli Lindgren, 
   3) Helli-Noora Poutiainen, 4) Veera Joutlahti
7)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 3     LänsiUU                   1.00,62           
   1) Anni-Sofia Rinne, 2) Emmiina Nordström, 
   3) Roosa Salmela, 4) Helmi Paananen
     Keravan Urheilijat 1             KerU                      DQ                
   1) Veera Kallijärvi, 2) Milja Niemi, 
   3) Jenna Niemi, 4) Siiri Kotamäki
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  DQ                
   1) Iris Nygård, 2) Matilda Mainio, 
   3) Niia Hietala, 4) Lumi Simonen

Loppukilpailu erä 1
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  54,82             
   1) Tähkä-Alina Koskela, 2) Olivia Lindholm, 
   3) Annika Piiroinen, 4) Laura Mantila
2)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     56,44             
   1) Catarine Billingham, 2) Neela Jakonen, 
   3) Kia Niklander, 4) Iisa Aramo
3)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 3     LänsiUU                   1.00,62           
   1) Anni-Sofia Rinne, 2) Emmiina Nordström, 
   3) Roosa Salmela, 4) Helmi Paananen
     Keravan Urheilijat 1             KerU                      DQ                
   1) Veera Kallijärvi, 2) Milja Niemi, 
   3) Jenna Niemi, 4) Siiri Kotamäki

Loppukilpailu erä 2
1)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   53,23             
   1) Liisi Halén, 2) Elli Paananen, 
   3) Alisa Salminiemi, 4) Anniina Varis
2)   Janakkalan Jana 1                JanJa                     54,19             
   1) Nelli Nurminen, 2) Maija Santanen, 
   3) Emma Pellikka, 4) Inka Hämäläinen
3)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   55,52             
   1) Olivia Bouquet, 2) Minea Rahikkala, 
   3) Kiia Hyrsylä, 4) Nea Hyrsylä
4)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 2     LänsiUU                   56,80             
   1) Nelli Kronvall, 2) Lilli Lindgren, 
   3) Helli-Noora Poutiainen, 4) Veera Joutlahti
     Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  DQ                
   1) Iris Nygård, 2) Matilda Mainio, 
   3) Niia Hietala, 4) Lumi Simonen


P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  9.11,84           
   1) Topi Niemi, 2) Vilho Haaksluoto, 
   3) Ossi Niemi, 4) Arttu Haaksluoto
2)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     9.55,32           
   1) Oskari Piirainen, 2) Oiva Odiah, 
   3) Filip Nyström, 4) Alex Ahlgren
3)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  10.04,00          
   1) Olli Rauha, 2) Mico Kärki, 
   3) Joona Rauha, 4) Nuutti Leppänen
4)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  10.06,61          
   1) Otso Leinonen, 2) Jonne Mourujärvi, 
   3) Joona Paananen, 4) Anton Kemppi
5)   Porvoon Urheilijat 2             PorvU                     10.18,87          
   1) Anton Myrtenblad, 2) Jaakko Kankkonen, 
   3) Aaro Jaakkola, 4) Luka Soiramo
6)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     10.39,45          
   1) Vilho Laaksonen, 2) Elias Oksanen, 
   3) Vilho Meriläinen, 4) Henri Kovanen


T15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Porvoon Urheilijat 1             PorvU                     10.38,27          
   1) Aino Jokkala, 2) Pinja Lindstedt, 
   3) Alisa Kiiski, 4) Miisa Mäittälä
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  11.18,34          
   1) Tähkä-Alina Koskela, 2) Aada Nummela, 
   3) Olivia Lindholm, 4) Kia Sairanen
3)   Keravan Urheilijat 1             KerU                      11.35,60          
   1) Veera Kallijärvi, 2) Milja Niemi, 
   3) Jenna Niemi, 4) Siiri Kotamäki
4)   Janakkalan Jana 1                JanJa                     12.05,73          
   1) Emma Pellikka, 2) Maija Santanen, 
   3) Salene Razi, 4) Nelli Nurminen
5)   Nurmijärven Yleisurheilu 1       NurmijYU                  12.10,66          
   1) Pihla Jaakola-Siimes, 2) Oona Korhonen, 
   3) Milla Pihlava, 4) Heta Mösö


P15 4x80m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1   KeskiUYU                  48,22             
   1) Rasmus Kortesoja, 2) Nuutti Leppänen, 
   3) Jesse Kaipiainen, 4) Haiku Lassila
2)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  48,29             
   1) Vilho Haaksluoto, 2) Ville Mattila, 
   3) Topi Niemi, 4) Arttu Haaksluoto
3)   Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1     LänsiUU                   58,00             
   1) Lauri Loikkanen, 2) Jesse Kettunen, 
   3) Lenni Lindgren, 4) Santeri Knuutinen


T15 4x80m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Riihimäen Kisko 1                RiihimKi                  55,88             
   1) Tähkä-Alina Koskela, 2) Laura Mantila, 
   3) Annika Piiroinen, 4) Olivia Lindholm
2)   Vihdin Viesti 1                  VihdVie                   1.00,53           
   1) Nea Hyrsylä, 2) Minea Rahikkala, 
   3) Olivia Bouquet, 4) Kiia Hyrsylä
3)   Hyvinkään seudun Urheilijat 1    HyvsU                     1.04,15           
   1) Neela Jakonen, 2) Iisa Aramo, 
   3) Venla Peltomäki, 4) Kia Niklander