Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
23.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Tulokset (päivitetty: 18:39 23.07.2022)
Pohjan Koitokset
Pohjan Koitto
23.07.2022

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +4,0
1)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    11,50             
2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   11,93             
3)   Oliver Ratcliffe                 PosPy                     11,99             
4)   Nuutti Turkia                    KuusEV                    12,20             
5)   Veeti Purola                     OulPy                     12,39             
6)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,40                         

Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Oliver Ratcliffe                 PosPy                     12,20             
2)   Janne Kokkonen                   LapLu                     13,72             
3)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,37             
4)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     16,11             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +2,9
1)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    11,59             
2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   11,98             
3)   Nuutti Turkia                    KuusEV                    12,38             
4)   Veeti Purola                     OulPy                     12,42             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Sonja Stång                      KuivAu                    11,89             
2)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    12,01             
3)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,15             
4)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,45             
5)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   12,68             
6)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   12,83             
            

Alkuerät erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   12,82             
2)   Iiris Törrönen                   OulPy                     13,03             
3)   Taru Väisänen                    OulPy                     13,19             
4)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    13,37             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,60             
2)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    12,80             
3)   Lotta Lahtinen                   IFRaseb                   12,86             
4)   Saana Peura                      TervTe                    12,92             

Alkuerät erä 3, Tuuli: +0,2
1)   Sonja Stång                      KuivAu                    12,12             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,16             
3)   Ida Ravaska                      VeitsilKV                 12,17             
4)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,37             
5)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    12,38             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Janne Kokkonen                   LapLu                     29,04             


N 200m
1)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    25,22             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,40             
3)   Sandra-Sofia Nieminen            OulPy                     25,49             
4)   Taru Väisänen                    OulPy                     27,47             
5)   Iiris Törrönen                   OulPy                     27,48             
6)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    28,08             
     Ella Soinilehto                  OulPy                     DNS               
     Anna-Sofia Orajärvi              KuivAu                    DNS               
     Siiri Poikela                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Taru Väisänen                    OulPy                     27,47             
2)   Tiia Heikkinen                   TampPy                    28,08             
     Anna-Sofia Orajärvi              KuivAu                    DNS               
     Ella Soinilehto                  OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,2
1)   Aino Vuorjoki                    KuivAu                    25,22             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,40             
3)   Sandra-Sofia Nieminen            OulPy                     25,49             
4)   Iiris Törrönen                   OulPy                     27,48             
     Siiri Poikela                    PohjKoi                   DNS               


M 400m
Loppukilpailu
1)   Aimo Määttä                      RovanRR                   1.09,91           
     Markku Vihersalo                 PohjKoi                   DNS               


N 400m
Loppukilpailu
1)   Rosa Kilpi                       KuivAu                    1.01,34           
2)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    1.02,02           
3)   Eveliina Arvola                  KuivAu                    1.03,61           
4)   Taru Repo                        PohjKoi                   1.04,66           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Chapangwa Lubambo                KuusEV                    9.20,07           
2)   Artturi Kangasmaa                RovanRR                   9.52,39           
3)   Veijo Honkaniemi                 RovanRR                   9.53,54           
4)   Markus Isola                     LapLu                     10.12,96          
5)   Ilkka-Petri Välitalo             LapLu                     10.14,88          


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Lotta Malmivaara                 RunClub                   11.09,80          
     Mari Ulkuniemi                   RunClub                   DNS               


N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ella Soinilehto                  OulPy                     155               
     140    145    150    155    158    
     o      o      o      xxo    xxx    

2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 150               
     135    140    145    150    155    
     o      o      o      o      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Olivia Härkönen                  VeitsilKV                 350               
     320    330    340    350    360    
     xo     xo     o      xxo    xxx    

2)   Emilia Tuomaala                  SalSa                     340               
     310    320    330    340    350    
     o      -      o      o      xxx    

3)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   330               
     300    310    320    330    340    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Ellinor Hannerfors               HSKT                      320               
     300    310    320    330    
     o      xxo    xxo    xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    5,89 +1,4          
     5,28   5,36   5,47   5,77   5,89   5,63   
     +0,5   +0,8   +0,6   +1,7   +1,4   +0,8   



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Minja Kurtti                     OulPy                     5,83 +1,1          
     5,76   5,67   5,69   5,72   x      5,83   
     +1,2   +0,2   +1,5   +1,9          +1,1   

2)   Katja Kangas                     PohjKoi                   5,82 -0,4          
     x      5,45   5,75   5,82   5,60   
            -0,3   +2,1   -0,4   +2,3   

3)   Saana Peura                      TervTe                    5,77 +3,2  5,75 +1,6
     x      x      5,67   5,75   5,73   5,77   
                   +1,3   +1,6   +3,1   +3,2   

4)   Olivia Veneskoski                OulPy                     4,95 +0,5          
     4,85   4,95   x      x      x      x      
     +2,0   +0,5                               



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Nuutti Turkia                    KuusEV                    10,87 +2,3  10,75 +1,1
     10,75  10,85  10,87  10,55  10,44  -      
     +1,1   +3,0   +2,3   +1,9   +0,5          



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aino-Maria Ainasoja              HIFK                      10,91 +0,6          
     x      x      x      x      10,91  x      
                                 +0,6          

2)   Eeva Nurkkala                    OulPy                     10,62 +1,5          
     10,62  x      1,40   x      x      x      
     +1,5   +10,7                              

3)   Krista Sjögren                   OulPy                     10,28 +2,5  10,26 +1,0
     10,26  x      10,00  10,28  9,97   9,96   
     +1,0          +0,8   +2,5   +0,9   +1,1   

4)   Anna-Sofia Orajärvi              KuivAu                    9,89 +1,6          
     9,89   9,75   9,87   -      -      -      
     +1,6   +1,9   +0,6                        



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,96             
     x      x      14,61  14,96  14,84  x      

2)   Kalle Yrjänä                     KajKi                     12,04             
     11,15  x      11,53  12,04  11,89  11,76  

3)   Jouni Lohi                       PosPy                     10,13             
     x      x      9,97   9,68   10,13  10,01  

     Jussi Syväniemi                  ArcticA                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



N Kuula
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   10,97             
     10,41  10,37  10,44  10,27  x      10,97  

2)   Ella Soinilehto                  OulPy                     8,49              
     8,49   8,44   x      7,92   x      7,48   



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Yrjänä                     KajKi                     32,04             
     31,44  x      32,04  x      x      x      

2)   Jussi Syväniemi                  ArcticA                   30,82             
     30,82  x      x      x      x      x      



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   46,78             
     x      x      x      46,78  x      x      

2)   Jussi Syväniemi                  ArcticA                   35,07             
     31,43  32,64  35,07  33,78  x      34,13  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Merja Perätalo                   YlikNM                    44,33             
     44,33  41,26  x      x      x      x      

2)   Julia Kivinen                    KaustPV                   40,10             
     x      40,10  x      x      x      x      

3)   Krista Sjögren                   OulPy                     26,81             
     25,96  x      23,78  26,81  26,59  26,21  



P5 40m
1)   Luka Klaavuniemi                 YliINa                    9,05              
2)   Iivo Pulju                       Ei seuraa                 9,74              
3)   Vilho Pallari                    PohjKoi                   10,55             
4)   Aatos Muranen                    Ei seuraa                 10,59             
5)   Matti Hyvönen                    PohjKoi                   10,65             
6)   Ola Sieppi                       Ei seuraa                 10,75             
7)   Milo Rintapukka                  Ei seuraa                 11,61             
8)   Oskari Lehtinen                  PohjKoi                   11,77             
9)   Elias Kurvinen                   PohjKoi                   13,72             

Loppukilpailu erä 1
1)   Luka Klaavuniemi                 YliINa                    9,05              
2)   Aatos Muranen                    Ei seuraa                 10,59             
3)   Matti Hyvönen                    PohjKoi                   10,65             
4)   Elias Kurvinen                   PohjKoi                   13,72             

Loppukilpailu erä 2
1)   Iivo Pulju                       Ei seuraa                 9,74              
2)   Vilho Pallari                    PohjKoi                   10,55             
3)   Ola Sieppi                       Ei seuraa                 10,75             
4)   Milo Rintapukka                  Ei seuraa                 11,61             
5)   Oskari Lehtinen                  PohjKoi                   11,77             


T5 40m
1)   Ella Kyllönen                    PohjKoi                   9,40              
2)   Ella Hiltunen                    Ei seuraa                 10,38             
3)   Kerttu Uuksulainen               PohjKoi                   10,43             
4)   Pihla Kylmäniemi                 PohjKoi                   11,68             
5)   Helka Hanhirova                  LapLu                     12,41             
6)   Pinja Flink                      PohjKoi                   13,44             
7)   Hilda Tossavainen                PohjKoi                   16,86             

Loppukilpailu erä 1
1)   Ella Hiltunen                    Ei seuraa                 10,38             
2)   Pihla Kylmäniemi                 PohjKoi                   11,68             
3)   Helka Hanhirova                  LapLu                     12,41             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ella Kyllönen                    PohjKoi                   9,40              
2)   Kerttu Uuksulainen               PohjKoi                   10,43             
3)   Pinja Flink                      PohjKoi                   13,44             
4)   Hilda Tossavainen                PohjKoi                   16,86             


P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Luka Klaavuniemi                 YliINa                    2,15              
     1,95   2,01   2,15   
                          

2)   Aatos Muranen                    Ei seuraa                 1,73              
     1,66   1,70   1,73   
                          

3)   Iivo Pulju                       Ei seuraa                 1,73              
     1,63   1,73   1,26   
                          

4)   Matti Hyvönen                    PohjKoi                   1,31              
     1,31   x      x      
                          

5)   Vilho Pallari                    PohjKoi                   1,18              
     1,15   1,18   x      
                          

6)   Oskari Lehtinen                  PohjKoi                   1,16              
     0,59   1,16   -      
                          



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ella Kyllönen                    PohjKoi                   1,80              
     1,52   x      1,80   
                          

2)   Kerttu Uuksulainen               PohjKoi                   1,78              
     1,78   1,49   x      
                          

3)   Pihla Kylmäniemi                 PohjKoi                   1,55              
     1,55   x      1,50   
                          

4)   Ella Hiltunen                    Ei seuraa                 1,52              
     1,52   1,48   1,45   
                          

5)   Helka Hanhirova                  LapLu                     0,96              
     0,70   0,96   x      
                          

6)   Pinja Flink                      PohjKoi                   0,89              
     0,89   0,72   x      
                          

7)   Hilda Tossavainen                PohjKoi                   0,30              
     -      0,30   -      
                          



P7 40m
1)   Lauri Muranen                    PohjKoi                   8,06              
2)   Lenni Perälä                     ValkHa                    8,39              
3)   Saku Hyrkäs                      Ei seuraa                 8,57              
4)   Roni Jurvelin                    PohjKoi                   8,98              
5)   Eetvi Tossavainen                PohjKoi                   8,99              
6)   Oiva Summanen                    Ei seuraa                 9,09              
7)   Miro Saukko                      Ei seuraa                 9,85              
8)   Nils Pekkala                     PohjKoi                   10,02             
9)   Pyry Flink                       PohjKoi                   14,87             
     Uuno Syväniemi                   ArcticA                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lauri Muranen                    PohjKoi                   8,06              
2)   Saku Hyrkäs                      Ei seuraa                 8,57              
3)   Eetvi Tossavainen                PohjKoi                   8,99              
4)   Nils Pekkala                     PohjKoi                   10,02             
5)   Pyry Flink                       PohjKoi                   14,87             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lenni Perälä                     ValkHa                    8,39              
2)   Roni Jurvelin                    PohjKoi                   8,98              
3)   Oiva Summanen                    Ei seuraa                 9,09              
4)   Miro Saukko                      Ei seuraa                 9,85              
     Uuno Syväniemi                   ArcticA                   DNS               


T7 40m
1)   Maria Hyvönen                    PohjKoi                   8,06              
2)   Hertta Pallari                   PohjKoi                   8,34              
3)   Isla Teppo                       PohjKoi                   8,41              
4)   Miili Merkkiniemi                LapLu                     8,47              
5)   Hilkka Hanhirova                 LapLu                     8,70              
6)   Aada Junnola                     PohjKoi                   8,86              
7)   Enni Kantolainen                 PohjKoi                   8,89              
8)   Ilona Lindgren                   PohjKoi                   8,92              
9)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   9,15              
10)  Maija Eteläaho                   PohjKoi                   9,41              
11)  Maria Turpeenniemi               PohjKoi                   9,71              
12)  Satu Repo                        PohjKoi                   9,76              

Loppukilpailu erä 1
1)   Maria Hyvönen                    PohjKoi                   8,06              
2)   Isla Teppo                       PohjKoi                   8,41              
3)   Enni Kantolainen                 PohjKoi                   8,89              
4)   Ilona Lindgren                   PohjKoi                   8,92              
5)   Maria Turpeenniemi               PohjKoi                   9,71              
6)   Satu Repo                        PohjKoi                   9,76              

Loppukilpailu erä 2
1)   Hertta Pallari                   PohjKoi                   8,34              
2)   Miili Merkkiniemi                LapLu                     8,47              
3)   Hilkka Hanhirova                 LapLu                     8,70              
4)   Aada Junnola                     PohjKoi                   8,86              
5)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   9,15              
6)   Maija Eteläaho                   PohjKoi                   9,41              


P7 600m
Loppukilpailu
1)   Lenni Perälä                     ValkHa                    2.34,93           
2)   Lauri Muranen                    PohjKoi                   2.37,53           
3)   Saku Hyrkäs                      Ei seuraa                 2.38,94           
4)   Roni Jurvelin                    PohjKoi                   2.53,60           
5)   Nils Pekkala                     PohjKoi                   3.33,99           


T7 600m
Loppukilpailu
1)   Maria Hyvönen                    PohjKoi                   2.36,71           
2)   Hertta Pallari                   PohjKoi                   2.45,71           
3)   Hilkka Hanhirova                 LapLu                     2.48,10           
4)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   2.52,43           
5)   Ilona Lindgren                   PohjKoi                   3.08,01           
6)   Maria Turpeenniemi               PohjKoi                   3.12,34           


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Muranen                    PohjKoi                   2,55              
     2,51   2,55   x      
                          

2)   Lenni Perälä                     ValkHa                    2,28              
     2,28   1,82   2,04   
                          

3)   Roni Jurvelin                    PohjKoi                   2,20              
     2,18   2,20   2,15   
                          

4)   Oiva Summanen                    Ei seuraa                 2,08              
     1,97   2,08   x      
                          

5)   Eetvi Tossavainen                PohjKoi                   1,99              
     1,99   x      x      
                          

6)   Nils Pekkala                     PohjKoi                   1,94              
     1,94   x      x      
                          

7)   Saku Hyrkäs                      Ei seuraa                 1,92              
     1,88   1,92   1,66   
                          

8)   Miro Saukko                      Ei seuraa                 1,82              
     1,60   x      1,82   
                          

9)   Pyry Flink                       PohjKoi                   0,96              
     x      0,96   x      
                          

     Uuno Syväniemi                   ArcticA                   DNS               


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Hyvönen                    PohjKoi                   2,50              
     2,50   2,43   2,50   
                          

2)   Hertta Pallari                   PohjKoi                   2,39              
     2,39   2,15   x      
                          

3)   Enni Kantolainen                 PohjKoi                   2,32              
     2,11   2,15   2,32   
                          

4)   Hilkka Hanhirova                 LapLu                     2,27              
     2,26   2,08   2,27   
                          

5)   Miili Merkkiniemi                LapLu                     2,17              
     x      2,17   1,98   
                          

6)   Ilona Lindgren                   PohjKoi                   2,06              
     1,79   2,06   2,03   
                          

7)   Satu Repo                        PohjKoi                   2,05              
     2,02   2,05   1,91   
                          

8)   Isla Teppo                       PohjKoi                   2,01              
     2,01   1,88   1,94   
                          

9)   Maija Eteläaho                   PohjKoi                   2,01              
     2,01   1,77   1,80   
                          

10)  Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   1,98              
     1,91   1,74   1,98   
                          

11)  Aada Junnola                     PohjKoi                   1,95              
     1,95   1,91   x      
                          

12)  Maria Turpeenniemi               PohjKoi                   1,77              
     1,71   1,77   1,76   
                          



P9 40m
1)   Jere Kerola                      KuivAu                    7,10              
2)   Jimi Juujärvi                    PohjKoi                   7,27              
3)   Elias Hiltunen                   Ei seuraa                 7,34              
4)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   7,45              
5)   Martti Pulju                     LapLu                     7,50              
6)   Eemeli Muranen                   PohjKoi                   7,75              
7)   Algot Koskiniemi                 PohjKoi                   7,91              
8)   Reeti Mäntyranta                 KuivAu                    8,03              
9)   Aku Oksa                         LapLu                     8,12              
10)  Otso Kuusela                     PohjKoi                   8,19              
11)  Peetu Marjeta                    PohjKoi                   8,96              

Loppukilpailu erä 1
1)   Jere Kerola                      KuivAu                    7,10              
2)   Jimi Juujärvi                    PohjKoi                   7,27              
3)   Elias Hiltunen                   Ei seuraa                 7,34              
4)   Algot Koskiniemi                 PohjKoi                   7,91              
5)   Reeti Mäntyranta                 KuivAu                    8,03              
6)   Otso Kuusela                     PohjKoi                   8,19              

Loppukilpailu erä 2
1)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   7,45              
2)   Martti Pulju                     LapLu                     7,50              
3)   Eemeli Muranen                   PohjKoi                   7,75              
4)   Aku Oksa                         LapLu                     8,12              
5)   Peetu Marjeta                    PohjKoi                   8,96              


T9 40m
1)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    7,07              
2)   Aada Hyrkäs                      LapLu                     7,11              
3)   Sigrid Koskiniemi                PohjKoi                   7,17              
4)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   7,43              
5)   Selma Bojang                     HSKT                      7,56              
6)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    7,63              
7)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   7,71              
8)   Katri Luukkonen                  KuusEV                    8,19              
9)   Helmi Eteläaho                   PohjKoi                   8,26              
     Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   DNS               
     Miisa Merkkiniemi                LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    7,07              
2)   Aada Hyrkäs                      LapLu                     7,11              
3)   Sigrid Koskiniemi                PohjKoi                   7,17              
4)   Selma Bojang                     HSKT                      7,56              
5)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   7,71              
6)   Helmi Eteläaho                   PohjKoi                   8,26              

Loppukilpailu erä 2
1)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   7,43              
2)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    7,63              
3)   Katri Luukkonen                  KuusEV                    8,19              
     Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   DNS               
     Miisa Merkkiniemi                LapLu                     DNS               


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Elias Hiltunen                   Ei seuraa                 3.59,01           
2)   Eemeli Muranen                   PohjKoi                   4.06,66           
3)   Martti Pulju                     LapLu                     4.30,86           
     Otso Kuusela                     PohjKoi                   DNS               


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Fanni Takkula                    KuusEV                    4.03,21           
2)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    4.04,55           
3)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    4.08,97           
4)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   4.25,37           
5)   Aada Hyrkäs                      LapLu                     4.33,53           
6)   Selma Bojang                     HSKT                      4.50,20           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jere Kerola                      KuivAu                    3,36              
     3,36   3,19   2,95   
                          

2)   Jimi Juujärvi                    PohjKoi                   3,04              
     2,95   3,02   3,04   
                          

3)   Eemil Hinkkanen                  LapLu                     2,98              
     2,98   2,69   2,59   
                          

4)   Martti Pulju                     LapLu                     2,90              
     2,59   2,58   2,90   
                          

5)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   2,86              
     2,75   2,86   2,69   
                          

6)   Elias Hiltunen                   Ei seuraa                 2,82              
     2,56   2,82   -      
                          

7)   Eemeli Muranen                   PohjKoi                   2,73              
     2,65   2,42   2,73   
                          

8)   Reeti Mäntyranta                 KuivAu                    2,68 NM           
     2,68   2,45   2,37   
                          

9)   Algot Koskiniemi                 PohjKoi                   2,65              
     2,63   2,65   2,49   
                          

10)  Aku Oksa                         LapLu                     2,54              
     2,54   2,46   2,51   
                          

11)  Otso Kuusela                     PohjKoi                   2,01              
     1,98   1,85   2,01   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    3,30              
     3,24   3,20   3,30   
                          

2)   Selma Bojang                     HSKT                      3,20              
     3,20   3,08   3,17   
                          

3)   Sigrid Koskiniemi                PohjKoi                   3,14              
     2,75   3,14   3,01   
                          

4)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    3,08              
     3,08   3,00   2,95   
                          

5)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   2,82              
     2,79   2,82   2,80   
                          

6)   Katri Luukkonen                  KuusEV                    2,81              
     2,81   2,24   2,43   
                          

7)   Fanni Takkula                    KuusEV                    2,71              
     2,71   2,65   2,65   
                          

8)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   2,52              
     2,52   2,52   2,35   
                          

9)   Matilda Edwards                  PohjKoi                   2,15              
     1,97   2,15   -      
                          

10)  Helmi Eteläaho                   PohjKoi                   1,86              
     1,86   1,68   1,81   
                          

     Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   DNS               
     Miisa Merkkiniemi                LapLu                     DNS               


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eemeli Muranen                   PohjKoi                   4,77              
     4,19   4,77   4,34   

2)   Martti Pulju                     LapLu                     4,62              
     4,43   4,40   4,62   

3)   Algot Koskiniemi                 PohjKoi                   4,61              
     4,50   4,61   4,30   

4)   Elias Hiltunen                   Ei seuraa                 4,50              
     3,53   3,95   4,50   

5)   Reeti Mäntyranta                 KuivAu                    4,07              
     4,07   3,87   4,07   

6)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   4,07              
     -      3,47   4,07   

7)   Peetu Marjeta                    PohjKoi                   3,68              
     3,68   3,26   3,31   

     Otso Kuusela                     PohjKoi                   DNS               


T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Selma Bojang                     HSKT                      4,88              
     3,57   3,75   4,88   

2)   Matilda Edwards                  PohjKoi                   4,29              
     3,39   3,83   4,29   

3)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    3,80              
     3,80   3,66   3,68   

4)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   3,70              
     3,66   3,49   3,70   

5)   Amanda Nikkarinen                PohjKoi                   3,29              
     3,29   3,28   x      

6)   Katri Luukkonen                  KuusEV                    3,22              
     3,22   x      x      

     Aurora Nikkarinen                PohjKoi                   DNS               
     Miisa Merkkiniemi                LapLu                     DNS               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Roni Kerola                      KuivAu                    9,11              
2)   Leo Sabat                        KuopRei                   9,37              
3)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   10,03             
4)   Henrik Luokkanen                 PosPy                     10,17             
5)   Mikael Juujärvi                  PohjKoi                   10,37             
6)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   10,38             


T11 60m
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   9,03              
2)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   9,28              
3)   Loore Põldre                     Viro                      9,54              
4)   Peppi Heikkilä                   LapLu                     9,64              
5)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   9,77              
6)   Jenni Haapanen                   EspTa                     9,79              
7)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    9,85              
8)   Sara Määttä                      KuusEV                    10,22             
9)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   10,37             
10)  Saana Daavittila                 PohjKoi                   10,41             
11)  Milka Montell                    SiilPo                    10,45             
12)  Ebba Karhu                       PohjKoi                   10,86             
13)  Siiri Luukkonen                  KuusEV                    11,05             
14)  Sanja Nevanperä                  KuusEV                    11,20             
15)  Ellen Poikela                    PohjKoi                   11,28             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   10,37             
2)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   10,86             
3)   Siiri Luukkonen                  KuusEV                    11,05             
4)   Sanja Nevanperä                  KuusEV                    11,20             
5)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   11,28             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   9,77              
2)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    9,85              
3)   Sara Määttä                      KuusEV                    10,22             
4)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   10,41             
5)   Milka Montell                    SiilPo                    10,45             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +3,1
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   9,03              
2)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   9,28              
3)   Loore Põldre                     Viro                      9,54              
4)   Peppi Heikkilä                   LapLu                     9,64              
5)   Jenni Haapanen                   EspTa                     9,79              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3.27,48           
2)   Leo Sabat                        KuopRei                   3.43,78           
3)   Henrik Luokkanen                 PosPy                     3.58,52           
4)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   3.58,59           


T11 1000m
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   3.58,96           
2)   Elsa Hammar                      Ei seuraa                 4.02,60           
3)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   4.04,20           
4)   Sara Määttä                      KuusEV                    4.04,42           
5)   Peppi Heikkilä                   LapLu                     4.05,68           
6)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    4.08,79           
7)   Sanja Nevanperä                  KuusEV                    4.11,74           
8)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   4.18,66           
     Jenni Haapanen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Elsa Hammar                      Ei seuraa                 4.02,60           
2)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   4.04,20           
3)   Peppi Heikkilä                   LapLu                     4.05,68           
4)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    4.08,79           
     Jenni Haapanen                   EspTa                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   3.58,96           
2)   Sara Määttä                      KuusEV                    4.04,42           
3)   Sanja Nevanperä                  KuusEV                    4.11,74           
4)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   4.18,66           


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   12,37             
2)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   13,92             


T11 60m aidat
1)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   11,09             
2)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    12,32             
3)   Milka Montell                    SiilPo                    12,49             
4)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    12,67             
5)   Jenni Haapanen                   EspTa                     13,10             
6)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   13,52             
7)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   13,60             
8)   Saana Mäkelä                     OulPy                     13,82             
9)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   13,85             
10)  Ellen Poikela                    PohjKoi                   14,66             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   13,52             
2)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   13,60             
3)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   13,85             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    12,32             
2)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    12,67             
3)   Saana Mäkelä                     OulPy                     13,82             
4)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   14,66             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   11,09             
2)   Milka Montell                    SiilPo                    12,49             
3)   Jenni Haapanen                   EspTa                     13,10             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Leo Sabat                        KuopRei                   125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     xo     o      o      o      o      xo     xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    125               
     105    110    115    120    125    130    
     xo     xo     o      o      o      xxx    

2)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    110               
     95     100    105    110    115    
     o      o      xxo    o      xxx    

3)   Milka Montell                    SiilPo                    105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

4)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   90                
     80     85     90     95     
     o      o      xxo    xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Roni Kerola                      KuivAu                    4,11              
     4,04   4,11   3,98   
                          

2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     4,10              
     4,09   4,03   4,10   
                          

3)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   3,68              
     3,65   x      3,68   
                          

4)   Mikael Juujärvi                  PohjKoi                   3,40              
     x      3,40   3,34   
                          

5)   Onni Syväniemi                   ArcticA                   3,30              
     3,19   3,30   2,91   
                          

6)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   3,28              
     3,28   3,18   3,28   
                          

7)   Henrik Luokkanen                 PosPy                     3,28              
     3,26   3,28   3,24   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   4,25              
     4,23   4,13   4,25   
                          

2)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   4,22              
     4,21   4,22   4,06   
                          

3)   Loore Põldre                     Viro                      3,86              
     3,86   3,78   3,77   
                          

4)   Sara Määttä                      KuusEV                    3,53              
     3,53   3,48   3,36   
                          

5)   Peppi Heikkilä                   LapLu                     3,52              
     3,31   3,52   3,47   
                          

6)   Jenni Haapanen                   EspTa                     3,52              
     3,44   3,44   3,52   
                          

7)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   3,43              
     x      3,39   3,43   
                          

8)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    3,42              
     3,38   3,18   3,42   
                          

9)   Seela Oinas                      PohjKoi                   3,37              
     3,30   3,35   3,37   
                          

10)  Saana Daavittila                 PohjKoi                   3,36              
     3,36   3,22   3,33   
                          

11)  Ebba Karhu                       PohjKoi                   3,20              
     x      3,06   3,20   
                          

12)  Siiri Luukkonen                  KuusEV                    3,10              
     2,86   2,96   3,10   
                          

13)  Ellen Poikela                    PohjKoi                   2,96              
     2,95   2,96   2,22   
                          

14)  Sanja Nevanperä                  KuusEV                    2,96              
     x      2,96   2,95   
                          

15)  Saana Mäkelä                     OulPy                     2,95              
     2,73   2,81   2,95   
                          



P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   5,34              
     4,24   5,34   x      

2)   Onni Syväniemi                   ArcticA                   4,97              
     4,97   4,71   4,79   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    6,96              
     6,09   6,61   6,96   

2)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   6,84              
     6,11   6,84   5,90   

3)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   6,36              
     5,52   6,36   5,80   

4)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    6,09              
     5,71   6,09   5,21   

5)   Jenni Haapanen                   EspTa                     5,47              
     5,25   5,47   4,40   

6)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   4,95              
     4,47   4,58   4,95   

7)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   4,92              
     4,92   4,82   4,85   

8)   Saana Mäkelä                     OulPy                     4,32              
     4,31   4,32   4,18   



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mikael Juujärvi                  PohjKoi                   19,68             
     x      14,08  19,68  

2)   Onni Syväniemi                   ArcticA                   13,15             
     13,15  11,31  9,12   

3)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   8,22              
     8,22   x      7,17   



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    17,36             
     17,36  13,50  14,06  

2)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    10,48             
     10,48  6,41   9,20   

3)   Siiri Luukkonen                  KuusEV                    6,16              
     6,15   6,16   x      



P13 60m
1)   Valtteri Järvelä                 OulPy                     8,50              
2)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,56              
3)   Torbjørn Russell                 LapLu                     8,70              
4)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    8,85              
5)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     8,89              
6)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     8,94              
7)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   9,31              
     Nuutti Säily                     LapLu                     DNS               
     Pete Karppinen                   LapLu                     DNS               
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,9
1)   Valtteri Järvelä                 OulPy                     8,50              
2)   Torbjørn Russell                 LapLu                     8,70              
3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     8,94              
4)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   9,31              
     Nuutti Säily                     LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   8,56              
2)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    8,85              
3)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     8,89              
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               
     Pete Karppinen                   LapLu                     DNS               


T13 60m
1)   Olga Hokkanen                    KuivAu                    8,50              
2)   Iina-Emilia Häyry                OulPy                     8,85              
3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    8,87              
4)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   8,90              
5)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,05              
6)   Mette Montell                    SiilPo                    9,10              
7)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     9,27              
8)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   9,31              
9)   Minja Siltakoski                 OulPy                     9,40              
10)  Iida Mäkelä                      OulPy                     9,41              
11)  Ilona Karhu                      PohjKoi                   9,84              
12)  Ilona Kauppila                   OulPy                     10,38             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Mette Montell                    SiilPo                    9,10              
2)   Iida Mäkelä                      OulPy                     9,41              
3)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   9,84              
4)   Ilona Kauppila                   OulPy                     10,38             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Iina-Emilia Häyry                OulPy                     8,85              
2)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    8,87              
3)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     9,27              
4)   Minja Siltakoski                 OulPy                     9,40              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,5
1)   Olga Hokkanen                    KuivAu                    8,50              
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   8,90              
3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,05              
4)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   9,31              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Järvelä                 OulPy                     3.26,79           
2)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   3.44,89           
3)   Veikka Takkula                   KuusEV                    4.00,43           
     Kaapo Heikkilä                   LapLu                     DNS               
     Pete Karppinen                   LapLu                     DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Iina-Emilia Häyry                OulPy                     3.41,98           
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3.51,64           
3)   Neela Luukkonen                  KuusEV                    3.56,23           


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Riko Mäntyranta                  KuivAu                    12,23             
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               


T13 60m aidat
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,53             
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   10,68             
3)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     10,69             
4)   Iida Mäkelä                      OulPy                     11,38             
5)   Neela Luukkonen                  KuusEV                    11,51             
6)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   11,82             
7)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   12,01             
8)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     12,03             
     Tiina Jaakola                    KuivAu                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Neela Luukkonen                  KuusEV                    11,51             
2)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   12,01             
3)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     12,03             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   10,68             
2)   Iida Mäkelä                      OulPy                     11,38             
3)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   11,82             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,53             
2)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     10,69             
     Tiina Jaakola                    KuivAu                    DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Valtteri Järvelä                 OulPy                     135               
     110    115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    130               
     115    120    125    130    135    
     o      xxo    o      xxo    xxx    

     Aarni Kääriäinen                 OulPy                                       


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   140               
     115    120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      o      xxo    xx-    

2)   Mette Montell                    SiilPo                    135               
     120    125    130    135    140    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Ilona Kauppila                   OulPy                     115               
     105    110    115    120    
     o      o      xo     xxx    

5)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     110               
     105    110    115    
     o      o      -      

6)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   105               
     105    110    
     xxo    xxx    

     Tiina Jaakola                    KuivAu                                      


P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     260               
     250    260    270    
     o      xo     xxx    

2)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     250               
     250    260    
     o      x-     



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   190               
     130    140    150    160    170    180    190    201    
     o      xo     o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Iida Mäkelä                      OulPy                     180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      xxo    xxx    

3)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   150               
     120    130    140    150    160    
     o      o      o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     4,58 +1,9          
     3,40   4,58   -      -      
     +1,0   +1,9                 

2)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    4,18 +1,7          
     4,18   3,99   x      x      
     +1,7   +1,1                 

3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     4,02 +0,7          
     x      x      4,02   -      
                   +0,7          

4)   Riko Mäntyranta                  KuivAu                    3,99 -0,3          
     3,85   3,83   3,92   3,99   
     +2,8   +1,0   +0,9   -0,3   

5)   Torbjørn Russell                 LapLu                     3,96 +0,6          
     3,92   3,89   3,74   3,96   
     +2,1   +0,7   -0,1   +0,6   

     Aarni Kääriäinen                 OulPy                     DNS               
     Llyod Ojo                        LapLu                     DNS               
     Nuutti Säily                     LapLu                     DNS               
     Pete Karppinen                   LapLu                     DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4,53 +0,5          
     x      4,53   4,50   4,49   
            +0,5   +0,7   +0,6   

2)   Olga Hokkanen                    KuivAu                    4,42 +1,4          
     4,25   x      x      4,42   
     +2,0                 +1,4   

3)   Mette Montell                    SiilPo                    4,39 +0,2          
     x      x      x      4,39   
                          +0,2   

4)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     4,37 +1,3          
     4,08   4,25   4,18   4,37   
     +1,1   +1,9   +0,8   +1,3   

5)   Iina-Emilia Häyry                OulPy                     4,20 +1,8          
     x      4,11   x      4,20   
            +1,6          +1,8   

6)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   3,84 +2,3  3,63 -1,2
     x      3,84   3,46   3,63   
            +2,3   +0,9   -1,2   

7)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   3,78 +1,3          
     3,78   x      x      3,47   
     +1,3                 +2,5   

8)   Iida Mäkelä                      OulPy                     3,76 +1,9          
     x      3,76   x      3,72   
            +1,9          +1,1   

9)   Ilona Kauppila                   OulPy                     3,28 +0,5          
     3,06   3,28   -      -      
     +0,2   +0,5                 

     Nella Väkeväinen                 OulPy                     DNS               
     Tiina Jaakola                    KuivAu                    DNS               


P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    8,24              
     8,00   7,69   7,94   8,24   

2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 7,56              
     7,30   7,14   7,31   7,56   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,96              
     7,12   6,45   6,99   7,96   

2)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    7,62              
     7,38   7,62   7,41   x      

3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    7,14              
     5,72   6,93   7,14   x      

4)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     6,88              
     6,38   6,36   6,44   6,88   

5)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     6,66              
     6,45   6,07   6,66   6,30   

     Nella Väkeväinen                 OulPy                     DNS               


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    31,75             
     x      29,09  31,75  27,16  

2)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 30,39             
     29,39  x      x      30,39  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    32,70             
     31,85  30,97  32,70  x      

2)   Ilona Kauppila                   OulPy                     18,29             
     17,15  18,29  17,43  x      

3)   Eveliina Keskinarkaus            OulPy                     17,41             
     16,84  12,18  14,05  17,41  

     Nella Väkeväinen                 OulPy                     DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,9
1)   Karl Põldre                      Viro                      13,21             
     Juho Daavittila                  PohjKoi                   DNS               


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,4
1)   Minea Perttu                     YlivKu                    13,51             
2)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    13,78             
3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    14,12             
4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   14,59             
5)   Sohvi Shemeikka                  PohjKoi                   15,03             
6)   Aino Halttu                      PohjKoi                   15,74             


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Minea Perttu                     YlivKu                    45,85             
2)   Aurora Aalto                     PohjKoi                   48,27             
3)   Sohvi Shemeikka                  PohjKoi                   51,30             
4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   51,34             


P15 800m
Loppukilpailu
1)   Karl Põldre                      Viro                      2.39,89           
     Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Anni Hammar                      LahdA                     2.44,59           
2)   Minea Vierimaa                   PohjKoi                   2.54,35           


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   12,73             


P15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 47,67             


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   46,46             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   HSKT                      145               
     135    140    145    150    
     o      xo     xxo    xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 5,46 +0,4          
     5,15   x      5,18   5,20   5,31   5,46   
     +0,8          +1,3   +1,4   +2,0   +0,4   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Fanni Hokkanen                   KuivAu                    4,66 +3,6  3,96 -0,2
     x      3,96   x      x      x      4,66   
            -0,2                        +3,6   

2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   4,65 +1,1          
     x      4,34   4,41   4,41   4,43   4,65   
            -0,6   +1,4   +0,9   +0,3   +1,1   

3)   Felicia Bojang                   HSKT                      4,63 +1,4          
     4,30   4,30   4,63   4,31   4,59   
     +1,4   -0,3   +1,4   +1,1   +0,7   

4)   Sohvi Shemeikka                  PohjKoi                   4,13 +1,4          
     4,12   x      4,13   x      x      x      
     +1,2          +1,4                        



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Felicia Bojang                   HSKT                      9,63              
     9,38   8,97   9,63   9,08   9,05   x      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Waltteri Söderlund               LapLu                     43,44             
     41,93  x      42,90  43,44  42,06  x      

2)   Eino Sarajärvi                   PohjKoi                   34,56             
     30,67  x      31,63  x      32,01  34,56  

     Viljami Raappana                 PohjKoi                   DNS               


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara Suhonen                     ValkKa                    30,67             
     28,90  28,34  27,38  x      28,20  30,67  



N17 Kuula
Loppukilpailu
     Aino-Maria Ainasoja              HIFK                      NM                
     x      x      x      x      x      x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jenna Oikarinen                  SotkJy                    34,88             
     34,88  34,61  x      x      33,88  33,55