Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.07. klo 17:00 Pohjan Koiton iltakisat Tulokset (päivitetty: 20:49 27.07.2021)
Pohjan Koiton iltakisat
Pohjan Koitto
27.07.2021

N 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    19,79             
2)   Saana Peura                      TervTe                    20,05             
3)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   20,78             


N 300m
Loppukilpailu
1)   Iina Takkula                     KuivAu                    43,05             
     Iida Pahtaja                     PohjKoi                   DNS               
     Ilona Kamunen                    KuivAu                    DNS               


M 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    58,77             


N 400m aidat
Loppukilpailu
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   1.16,49           
     Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    DNF               


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   320               
     300    310    320    330    
     o      xo     xo     xxx    

     Eerika Rahko                     PohjKoi                   NH                
     290    
     xx-    



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jussi Syväniemi                  ArcticA                   32,52             
     x      32,52  31,44  x      31,65  x      



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   46,25             
     x      x      x      x      42,92  46,25  



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jussi Syväniemi                  ArcticA                   37,41             
     x      x      37,41  x      x      x      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    36,18             
     33,10  35,43  35,26  33,09  36,18  x      

2)   Saana Peura                      TervTe                    31,21             
     30,75  30,01  28,96  29,07  31,21  30,18  



T11 150m
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   22,72             
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   23,03             
3)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   24,98             
4)   Aava Kuoksa                      PohjKoi                   25,56             
5)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   26,03             
6)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   27,84             
7)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   27,87             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Aava Kuoksa                      PohjKoi                   25,56             
2)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   26,03             
3)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   27,84             
4)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   27,87             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,7
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   22,72             
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   23,03             
3)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   24,98             


T11 300m
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   49,93             
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   51,35             
3)   Karin Hovila                     LapLu                     56,31             
4)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   57,32             
5)   Aava Kuoksa                      PohjKoi                   58,41             
6)   Seela Oinas                      PohjKoi                   1.00,00           
7)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   1.01,98           
8)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   1.06,75           

Loppukilpailu erä 1
1)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   57,32             
2)   Aava Kuoksa                      PohjKoi                   58,41             
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   1.00,00           
4)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   1.01,98           
5)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   1.06,75           

Loppukilpailu erä 2
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   49,93             
2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   51,35             
3)   Karin Hovila                     LapLu                     56,31             


T13 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   24,18             
2)   Sohvi Shemeikka                  PohjKoi                   24,94             


P13 300m
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   49,40             


T15 150m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,2
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   21,31             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   22,51             
3)   Aurora Aalto                     PohjKoi                   23,95             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   47,83             
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   49,80             
3)   Taru Repo                        PohjKoi                   52,27             


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   175               
     155    165    175    185    
     xo     o      o      xxx    



T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   56,27             
   1) Sointu Oinas, 2) Leanna Kesti, 
   3) Taru Repo, 4) Janna Juujärvi


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   51,92             
     x      51,50  x      x      -      51,92  

2)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   42,08             
     x      x      x      40,36  41,47  42,08