Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
22.07. klo 18:00 Säästöpankki Games Tulokset (päivitetty: 22:09 22.07.2021)
Lehdistömuotoinen tuloslistaus

Säästöpankki Games 22.7.2021

N Kolmiloikka 1) Saana Takala SeinäjSU 11,80, 2) Jonna Peritalo EvijU 10,95, 3) Aada Mikkilä SeinäjSU 10,33, Jutta Latvala KuortKu.

N Kuula 1) Johanna Tikkala IFKraft 11,28, 2) Leila Hellström KasköIK 8,23, Linn Sund VasaIS.

M 100m (-1,8) 1) Viljami Parpala SeinäjSU 11,27.

T9 40m (-3,8) 1) Josefine Nyman IFKraft 7,64, 2) Anni Forsman IFKraft 8,08.

P9 40m 1) Melvin Böling IFLänken 7,05, 2) Juhani Reunamo PorinYU 7,73, 3) Alexander Koivisto VasaIS 8,30, 4) Elvin Ek TjöcIK 8,42, 5)
Elias Iisakkala KristU 8,68, 6) Jari VÄhämaa KristU 9,22, 7) Viljjam Wisander IFLänken 9,82, Lenni Backholm IFFyren, Karl-Axel Wiklund
TjöcIK
Erä 1 (-2,5) 1) Melvin Böling IFLänken 7,05, 2) Juhani Reunamo PorinYU 7,73, 3) Jari VÄhämaa KristU 9,22, Lenni Backholm
IFFyren, Karl-Axel Wiklund TjöcIK. Erä 2 (-2,1) 1) Alexander Koivisto VasaIS 8,30, 2) Elvin Ek TjöcIK 8,42, 3) Elias Iisakkala KristU
8,68, 4) Viljjam Wisander IFLänken 9,82.

P9 Pallonheitto 1) Juhani Reunamo PorinYU 21,53, 2) Alexander Koivisto VasaIS 19,95, 3) Karl-Axel Wiklund TjöcIK 17,53, 4) Elias Iisakkala KristU
15,00, 5) Elvin Ek TjöcIK 14,61, 6) Viljam Wissander IFLänken 12,50, 7) Jari Vähämaa KristU 11,46, 8) Lenni Backholm IFFyren
10,75.

T11 60m (-0,7) 1) Oona Lähdes TeuvRi 9,62, 2) Lithea Ek TjöcIK 9,72, 3) Julia Hietanen TeuvRi 9,73, 4) Josefiina Alen KristU 11,19,
Josefiina Alen KristU.

T11 Korkeus 1) Lithea Ek TjöcIK 130.

T11 Pituus 1) Oona Lähdes TeuvRi 3,82, 2) Lithea Ek TjöcIK 3,70, 3) Julia Hietanen TeuvRi 3,50, 4) Josefiina Alen KristU 2,79.

P11 60m (-0,7) 1) Liam Wide IFFyren 9,68, 2) Leevi Perälä TeuvRi 10,26, 3) Elias Vesterback IFFyren 10,96, Eddie Wallin VasaIS.

P11 Pituus 1) Eddie Wallin VasaIS 4,50, 2) Leevi Perälä TeuvRi 3,70, 3) Liam Wide IFFyren 3,46, 4) Elias Vesterback IFFyren 3,15.

T13 60m 1) Ella Wallin VasaIS 9,02, 2) Siiri Perälä TeuvRi 9,09, 3) Amanda Vesterback IFFyren 9,32, 4) Annika Ekola TeuvRi 9,37, 5) Adriana
Fonseca Rodrigues TeuvRi 9,70, 6) Sabine Lillkaas TjöcIK 9,88, 7) Tilde Bergström IFLänken 10,00, 8) Wilma Backholm IFFyren 10,49
Erä 1 (-1,3) 1) Siiri Perälä TeuvRi 9,09, 2) Annika Ekola TeuvRi 9,37, 3) Tilde Bergström IFLänken 10,00, 4) Wilma Backholm
IFFyren 10,49. Erä 2 (-1,3) 1) Ella Wallin VasaIS 9,02, 2) Amanda Vesterback IFFyren 9,32, 3) Adriana Fonseca Rodrigues TeuvRi 9,70, 4) Sabine
Lillkaas TjöcIK 9,88.

T13 Kolmiloikka 1) Siiri Perälä TeuvRi 8,11, 2) Annika Ekola TeuvRi 8,10, 3) Amanda Vesterback IFFyren 8,07, 4) Tilde Bergström
IFLänken 7,97, 5) Wilma Backholm IFFyren 7,09.

P13 60m (-1,0) 1) Einari Reunamo PorinYU 9,36.

P13 Pituus 1) Einari Reunamo PorinYU 3,75.

P15 Kuula 1) Emil Groop IFKraft 11,30.

M17 Kolmiloikka 1) Johannes Jokela KristU 12,51.

M17 Kuula 1) Markus Salovaara IlmajKi 15,51, 2) Antti Ekola TeuvRi 10,75.

N17 100m (-2,6) 1) Tilda Korhonen SiilPo 13,70, 2) Elin Holm IFÅsar 13,73, 3) Julia Groop IFKraft 13,80.

N17 Moukari 1) Tilda Korhonen SiilPo 40,57, 2) Julia Nurminen KristU 37,93, 3) Mea Rosenvall NakkVire 36,65, Sandra Hongell IFÅsar.

M19 Kuula 1) Linus Nurminen KristU 12,77.



© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.4.11 - 22.07.2021 22.08.35