Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
07.07. klo 18:10 SiiPon kuukausikisat Tulokset (päivitetty: 18:19 08.07.2021)
SiiPon kuukausikisat
Siilinjärven Ponnistus
07.07.2021

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Ville Korhonen                   SiilPo                    12,46             


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Tapio Eskelinen                  SiilPo                    7,05              
2)   Aapo Sahindal                    JyväskKU                  7,54              
3)   Elias Talvitie                   SiilPo                    7,83              
4)   Topi Kuosmanen                   SiilPo                    7,94              
5)   Julius Jalava                    SiilPo                    8,22              


T9 40m
1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    7,31              
2)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    7,38              
3)   Milka Montell                    SiilPo                    7,40              
4)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    7,48              
5)   Iida Sutinen                     SiilPo                    7,60              
6)   Stella Colliander                KuopRei                   7,64              
7)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    7,72              
8)   Ilona Vartiainen                 SiilPo                    8,42              
9)   Netta Heikkinen                  SiilPo                    8,88              
10)  Ellen Tossavainen                SiilPo                    9,09              
11)  Olivia Pulkkinen                 SiilPo                    9,21              
     Laura Korkalainen                SiilPo                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    7,31              
2)   Milka Montell                    SiilPo                    7,40              
3)   Iida Sutinen                     SiilPo                    7,60              
4)   Stella Colliander                KuopRei                   7,64              
5)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    7,72              
6)   Ilona Vartiainen                 SiilPo                    8,42              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    7,38              
2)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    7,48              
3)   Netta Heikkinen                  SiilPo                    8,88              
4)   Ellen Tossavainen                SiilPo                    9,09              
5)   Olivia Pulkkinen                 SiilPo                    9,21              
     Laura Korkalainen                SiilPo                    DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tapio Eskelinen                  SiilPo                    3,31              
     3,27   3,31   2,90   
                          

2)   Aapo Sahindal                    JyväskKU                  2,80              
     2,80   2,57   x      
                          

3)   Tuukka Tervo                     SiilPo                    2,75              
     2,75   x      2,73   
                          

4)   Topi Kuosmanen                   SiilPo                    2,72              
     2,72   2,46   2,06   
                          

5)   Julius Jalava                    SiilPo                    2,40              
     2,40   2,16   1,96   
                          

6)   Elias Talvitie                   SiilPo                    2,35              
     2,35   2,24   2,17   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Mette Korhonen                   SiilPo                    3,35              
     3,26   3,32   3,35   
                          

2)   Vilma Järvinen                   SiilPo                    3,22              
     3,10   3,22   x      
                          

3)   Milka Montell                    SiilPo                    3,03              
     2,71   2,80   3,03   
                          

4)   Jonna Sutinen                    SiilPo                    2,96              
     2,83   2,79   2,96   
                          

5)   Iida Sutinen                     SiilPo                    2,85              
     2,69   2,85   2,78   
                          

6)   Eevi Kuronen                     SiilPo                    2,75              
     2,70   2,75   2,48   
                          

7)   Stella Colliander                KuopRei                   2,67              
     2,67   2,67   2,50   
                          

8)   Ilona Vartiainen                 SiilPo                    2,54              
     2,47   2,38   2,54   
                          

9)   Netta Heikkinen                  SiilPo                    2,38              
     2,38   2,28   2,06   
                          

10)  Ellen Tossavainen                SiilPo                    2,23              
     2,23   2,19   2,05   
                          

     Laura Korkalainen                SiilPo                    DNS               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Tuomas Puolakka                  EsboIF                    9,75              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,3
1)   Tinja Jalava                     SiilPo                    9,50              
2)   Mette Montell                    SiilPo                    9,77              
3)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    9,83              
4)   Annika Sairanen                  SiilPo                    9,86              
5)   Anni Sahindal                    JyväskKU                  9,91              
6)   Essi Jelekäinen                  SiilPo                    10,81             
7)   Fanni Jokiniva                   SiilPo                    12,69             
     Siiri Sinisalo                   SiilPo                    DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Annika Sairanen                  SiilPo                    4,15              
     4,04   4,15   3,95   4,01   
                                 

2)   Mette Montell                    SiilPo                    4,05              
     3,88   3,99   4,01   4,05   
                                 

3)   Sofia Kokkonen                   SiilPo                    3,78              
     3,75   3,78   3,60   3,59   
                                 

4)   Tinja Jalava                     SiilPo                    3,64              
     3,64   3,04   3,28   3,57   
                                 

5)   Anni Sahindal                    JyväskKU                  3,55              
     3,55   3,45   3,45   3,47   
                                 

6)   Essi Jelekäinen                  SiilPo                    2,97              
     2,94   2,97   2,91   2,94   
                                 

7)   Siiri Sinisalo                   SiilPo                    2,79              
     x      2,77   x      2,79   
                                 

8)   Fanni Jokiniva                   SiilPo                    2,25              
     2,25   2,17   2,15   2,05   
                                 



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Aleksi Pasanen                   SiilPo                    9,36              
2)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    9,85              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Nea Puurunen                     SiilPo                    8,83              
2)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    8,93              
3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    9,11              
4)   Aada Rissanen                    MaanMa                    9,24              
5)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    9,40              
6)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    9,43              
     Aino Pitkänen                    SiilPo                    DNS               


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olavi Juvonen                    SiilPo                    3,83 -0,2          
     3,49   3,76   x      3,83   
     +0,5   -0,7          -0,2   

     Aleksi Pasanen                   SiilPo                    DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Nea Puurunen                     SiilPo                    4,17 +0,5          
     3,61   4,17   3,79   4,17   
     +0,4   +1,0   +0,3   +0,5   

2)   Venla Siekkinen                  KeitNu                    4,12 +1,2          
     4,12   3,76   3,38   x      
     +1,2   +0,4   +0,2          

3)   Jonna Vartiainen                 SiilPo                    4,10 +0,2          
     3,94   4,10   4,07   4,10   
     +0,1   -0,3   +0,2   +0,2   

4)   Aada Rissanen                    MaanMa                    4,02 -0,3          
     3,88   x      4,02   4,02   
     +0,2          +0,4   -0,3   

5)   Mimosa Karjalainen               SiilPo                    3,90 +1,2          
     3,90   3,85   3,29   3,58   
     +1,2   +0,7   +0,6   -0,1   

6)   Sanni Kokkonen                   SiilPo                    3,72 +0,5          
     3,30   3,72   3,52   3,29   
     +1,3   +0,5   +0,2   -0,6   

7)   Pihla Mölsä                      SiilPo                    3,12 +0,4          
     x      x      x      3,12   
                          +0,4   

     Aino Pitkänen                    SiilPo                    DNS               


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,8
1)   Samu Miettinen                   SiilPo                    12,92             
2)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    13,04             
3)   Artturi Rautio                   SiilPo                    14,47             
4)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    15,12             
     Niko Partala                     MaanMa                    DNS               


T15 100m
Loppukilpailu
     Anni Törrönen                    SiilPo                    DNS               
     Minja Korhonen                   SiilPo                    DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kaapo Korhonen                   SiilPo                    45,43             
     x      x      39,44  x      45,43  45,09  

2)   Samu Miettinen                   SiilPo                    31,85             
     28,78  31,60  29,43  31,36  29,34  31,85  

3)   Damien Voutilainen               NilsNu                    29,61             
     29,61  29,44  24,70  26,61  27,17  25,86  

4)   Lauri Juvonen                    SiilPo                    26,05             
     x      25,03  24,56  26,05  24,96  24,70  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sara-Marjut Kekkonen             SiilPo                    32,63             
     29,44  28,95  32,63  30,75  x      30,53  

     Anni Törrönen                    SiilPo                    DNS               
     Minja Korhonen                   SiilPo                    DNS               


N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Emma Kammonen                    SiilPo                    30,70             
     x      x      x      x      x      30,70  

2)   Netta Korhonen                   SiilPo                    30,00             
     28,14  29,94  x      29,22  x      30,00  


Seurakisat
Siilinjärven Ponnistus
07.07.2021

P5 40m
Loppukilpailu
1)   Aapo Laasanen                    SiilPo                    9,08              
2)   Eelis Vainikainen                SiilPo                    9,40              
3)   Aapo Kubin                       SiilPo                    9,92              
4)   Eeli Savolainen                  Riistavesi                10,90             
5)   Taito Heiskanen                  SiilPo                    12,42             
6)   Oskari Aliklaavu                 SiilPo                    12,52             
7)   Kaarlo Tenhunen                  SiilPo                    12,82             
8)   Väinö Korkalainen                SiilPo                    13,41             


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Isla Partala                     MaanMa                    11,73             
2)   Viola Vartiainen                 SiilPo                    11,85             
3)   Alisa Sahindal                   JyväskKU                  12,25             
4)   Martta Savolainen                SiilPo                    12,81             
5)   Milja Juvonen                    SiilPo                    14,80             


P5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aapo Kubin                       SiilPo                    1,76              
     1,53   1,63   1,76   
                          

2)   Eelis Vainikainen                SiilPo                    1,70              
     x      1,35   1,70   
                          

3)   Kaarlo Tenhunen                  SiilPo                    1,64              
     x      1,55   1,64   
                          

4)   Oskari Aliklaavu                 SiilPo                    1,28              
     x      1,28   1,18   
                          

5)   Aapo Laasanen                    SiilPo                    1,26              
     0,99   1,26   x      
                          

6)   Taito Heiskanen                  SiilPo                    1,19              
     0,38   0,49   1,19   
                          

7)   Väinö Korkalainen                SiilPo                    1,17              
     1,04   1,17   1,09   
                          



T5 Pituus
Loppukilpailu
1)   Alisa Sahindal                   JyväskKU                  1,23              
     1,23   x      0,60   
                          

2)   Viola Vartiainen                 SiilPo                    1,17              
     1,17   x      1,02   
                          

3)   Isla Partala                     MaanMa                    1,13              
     1,06   1,13   x      
                          

4)   Milja Juvonen                    SiilPo                    1,09              
     0,94   1,09   1,08   
                          

5)   Martta Savolainen                SiilPo                    0,88              
     0,88   0,50   x      
                          



P7 40m
1)   Neo Korhonen                     SiilPo                    8,22              
2)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    8,36              
3)   Sasu Hukkanen                    SiilPo                    8,47              
4)   Väinö Eskelinen                  SiilPo                    9,00              
5)   Jerry Tiilikainen                SiilPo                    9,24              
6)   Niilo Väänänen                   SiilPo                    9,47              
7)   Miro Peltokoski                  SiilPo                    10,45             
     Winski Mykkänen                  SiilPo                    DNS               
     Taisto Rantalainen               SiilPo                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Neo Korhonen                     SiilPo                    8,22              
2)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    8,36              
3)   Väinö Eskelinen                  SiilPo                    9,00              
4)   Niilo Väänänen                   SiilPo                    9,47              

Loppukilpailu erä 2
1)   Sasu Hukkanen                    SiilPo                    8,47              
2)   Jerry Tiilikainen                SiilPo                    9,24              
3)   Miro Peltokoski                  SiilPo                    10,45             
     Taisto Rantalainen               SiilPo                    DNS               
     Winski Mykkänen                  SiilPo                    DNS               


T7 40m
1)   Aino Airaksinen                  SiilPo                    8,33              
2)   Ella Katainen                    SiilPo                    8,82              
3)   Helmi Kekäläinen                 SiilPo                    9,21              
4)   Sofiia Yovenko                   SiilPo                    9,24              
5)   Fanni Lumiovaara                 SiilPo                    9,43              
6)   Maija Itkonen                    SiilPo                    9,59              
7)   Iitu Turunen                     SiilPo                    10,05             
8)   Isla Kuronen                     SiilPo                    10,08             
9)   Siiri Jokiniva                   SiilPo                    10,14             
10)  Aini Kääriäinen                  SiilPo                    15,84             

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi Kekäläinen                 SiilPo                    9,21              
2)   Fanni Lumiovaara                 SiilPo                    9,43              
3)   Maija Itkonen                    SiilPo                    9,59              
4)   Iitu Turunen                     SiilPo                    10,05             
5)   Isla Kuronen                     SiilPo                    10,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aino Airaksinen                  SiilPo                    8,33              
2)   Ella Katainen                    SiilPo                    8,82              
3)   Sofiia Yovenko                   SiilPo                    9,24              
4)   Siiri Jokiniva                   SiilPo                    10,14             
5)   Aini Kääriäinen                  SiilPo                    15,84             


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Neo Korhonen                     SiilPo                    2,54              
     2,54   2,53   2,48   
                          

2)   Eemil Tossavainen                SiilPo                    2,41              
     2,41   2,29   2,27   
                          

3)   Sasu Hukkanen                    SiilPo                    2,36              
     2,12   2,36   2,22   
                          

4)   Väinö Eskelinen                  SiilPo                    2,25              
     2,17   2,25   2,24   
                          

5)   Miro Peltokoski                  SiilPo                    1,61              
     x      1,45   1,61   
                          

6)   Niilo Väänänen                   SiilPo                    1,57              
     1,51   1,47   1,57   
                          

     Hugo Rautiainen                  SiilPo                    DNS               
     Jerry Tiilikainen                SiilPo                    NM                
     x      x      x      
                          

     Taisto Rantalainen               SiilPo                    DNS               
     Winski Mykkänen                  SiilPo                    DNS               


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aino Airaksinen                  SiilPo                    2,34              
     1,89   2,26   2,34   
                          

2)   Fanni Lumiovaara                 SiilPo                    1,89              
     1,73   1,72   1,89   
                          

3)   Iitu Turunen                     SiilPo                    1,81              
     x      1,81   1,71   
                          

4)   Sofiia Yovenko                   SiilPo                    1,78              
     1,66   1,47   1,78   
                          

5)   Siiri Jokiniva                   SiilPo                    1,73              
     1,73   1,20   1,44   
                          

6)   Aini Kääriäinen                  SiilPo                    1,70              
     1,38   1,66   1,70   
                          

7)   Ella Katainen                    SiilPo                    1,61              
     1,61   1,53   x      
                          

8)   Elli Korkalainen                 SiilPo                    1,43              
     1,14   1,26   1,43   
                          

9)   Helmi Kekäläinen                 SiilPo                    1,42              
     1,31   1,42   1,34   
                          

     Isla Kuronen                     SiilPo                    DNS               
     Maija Itkonen                    SiilPo                    DNS       


Tähdet 60m
Loppukilpailu

1)   Antti Rossi                      SiilPo                    12,32
2)   Elias Voutilainen                SiilPo                    13,87


Tähdet Pituus
Loppukilpailu

1)   Antti Rossi                     SiilPo                    2,73              
     2,36   2,12   2,73  
2)   Elias Voutilainen               SiilPo                    1,18              
     x   1,18   x