Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
15.05. klo 14:00 Jompen Rataraasto Tulokset (päivitetty: 06:49 17.05.2021)
Jompen rataraasto 15.5.2021 tulokset.
				
1000 m 				
	T9:			
	Saana Tulppo		Oulun Pyrintö		4.03,0	1.
	Milda Talonen		Kuivasjärven Aura	4.20,3	2.
	Elma Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		4.23,3	3.
	Iisa Klaavuniemi	Yli-Iin Naseva		4.27,8	4.
				
1000 m 				
		
	P9:			
	Sauli Uutinen		Limingan Niittomiehet	4.09,9	1.
	Viljami Niemelä		Oulun Pyrintö		4.16,0	2.
				
1000 m 		
	T11:			
	Sophie Lopes		ulun Pyrintö		3.39,2	1.
	Wilhelmiina Juntto 	Oulun Pyrintö 		3.45,5	2.
	Olivia Ukonmaanaho	Oulun Pyrintö 		3.50,5	3.
	Eevi Juka		Laitasaaren Veto	3.56,9 	4.
	Ilona Kauppila		Oulun Pyrintö		4.06,1	5.
	Iina-Emilia Häyry	Limingan Niittomiehet	DNS	
	Silja Majava		Pudasjärven Urheilijat	DNS	
				
1000 m 		
	P11:			
	Iiro Niemikorpi		Limingan Niittomiehet	3.40,3	1.
	Urho Kipinä		Limingan Niittomiehet	3.43,6	2.
				
1000 m 		
	T13:			
	Elsa Erkkilä 		Kuivasjärven Aura	3.41,8	1.
	Stina Vaara		Oulun Pyrintö 		3.55,2	2.
				
1000 m 		
	P13:			
	Aleksi Vuorma		Pudasjärven Urheilijat	3.34,6	1.
	Alex Koivuranta		Alatornion Pirkat	4.01,8	2.
				
1000 m 		
	T15:			
	Anessa Kisner		Kuivasjärven Aura	3.19,9	1.
				
1000 m 		
	P15:			
	Otto Passoja		Kuivasjärven Aura 	3.11,6	1.
	Iisakki Siira		Limingan Niittomiehet	3.19,4	2.
	Aapo Mäkiniemi		Limingan Niittomiehet	DNS	
	Veeti Rahkolin		Limingan Niittomiehet	DNS	
				
1000 m 		
	T17:			
	Eveliina Arvola 	Kuivasjärven Aura	3.27,0	1.
	Eveliina Kujala		Limingan Niittomiehet	DNS	
				
1000 m 		
	P17: 			
	Niklas Moilanen		Kuivasjärven Aura	2.44,5	1.
	Aarre Paukkeri		Limingan Niittomiehet	2.51,9	2.
	Emil Huomo		Oulun Pyrintö		2.47,7	kilpailun up. 
				
10 000 m	
	Naiset:			
	Raija Poutiainen	Pudasjärven Urheilijat	39.31,4	1.
	Marika Krohns		Pudasjärven Urheilijat	42.21,6	2.
	Suvi Lämsä 		Limingan Niittomiehet	49.09,4	3.
	Iida Haataja 		Oulun Pyrintö 		DNS	
	Lumi Laitinen 		Oulun Pyrintö 		DNS	
				
10 000 m	
	Miehet:			
	Tuomas Aho		Limingan Niittomiehet	32.18,1	1.
	Jani Tulppo		Limingan Niittomiehet	35.13,7	2. 
	Jesse Kuokkanen		Varkauden Kenttä-Veikot	35.43,3	3.
	Veeti-Valtteri Soikkeli	Oulun Pyrintö		36.07,2	4.
	Jaakko Kotajärvi	Limingan Niittomiehet	36.26,4	5.
	Markku Nikkanen		Limingan Niittomiehet	36.47,0	6.
	Janne Eskelinen 	Limingan Niittomiehet	38.05,1	7.
	Jani Määttä		Limingan Niittomiehet	38.18,1	8.
	Hannu Laurila 		Rovaniemen Roadrunners	39.35,9	9.
	Marko Mattila		Veitsiluodon Kisaveikot	39.58,7	10.
	Samuli Hussa 		Limingan Niittomiehet	kesk.	
	Jani Juntunen		Limingan Niittomiehet	DNS	
	Kari Poutiainen		Limingan Niittomiehet	kesk.	
				
10 000 m	
	M50:			
	Veijo Honkaniemi 	Rovaniemen Roadrunners	36.22,3	1.
	Jukka Palokangas	Oulunsuun Heitto	47.08,6	2.
				
	M65:			
	Esko Takalo		Oulunsuun Heitto	47.56,3	1.