Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
29.06. klo 18:00 Metalli Cup 2 Tulokset (päivitetty: 09:34 21.07.2021)
Metalli Cup 2
Alatornion Pirkat
29.06.2021
             
N 5000m
Loppukilpailu
1)   Venla Taulavuori                 AlatPi                    19.07,45          
2)   Anni Taulavuori                  AlatPi                    23.13,99          
3)   Iina Jauhola                     AlatPi                    25.36,83          


P9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Roope Mustajärvi                 Ei seuraa                 10,33             
2)   Joonatan Torkell                                           10,40             
3)   Paavo Kolehmainen                Ei seuraa                 10,76             
4)   Maiko Ndegeya                    Ei seuraa                 11,43             
5)   Sebastian Syrjälä                AlatPi                    12,03             
6)   Oskar Mustajärvi                 Ei seuraa                 12,37             
                   


T9 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Meri Wähä                        Ei seuraa                 11,37             
                 


P9 800m
Loppukilpailu
1)   Joonatan Torkell                                           2.53,66           
2)   Roope Mustajärvi                 Ei seuraa                 3.16,05           
3)   Maiko Ndegeya                    Ei seuraa                 3.22,57           
4)   Oskar Mustajärvi                 Ei seuraa                 3.58,53           
                  


T9 800m
Loppukilpailu
1)   Meri Wähä                        Ei seuraa                 3.49,27           
2)   Enni Okkonen                     VeitsilKV                 3.59,02           


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jesper Torkell                                             9,18              
2)   Niclas Saukkoriipi                                         9,88              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    9,26              
2)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     9,61              
3)   Ella Kolehmainen                 Ei seuraa                 10,38             
4)   Janina Nummela                                             12,73             
                   


P11 800m
Loppukilpailu
1)   Jesper Torkell                                             2.41,83           
2)   Niclas Saukkoriipi                                         3.07,48           


T11 800m
Loppukilpailu
1)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     2.56,19           
2)   Ella Kolehmainen                 Ei seuraa                 3.08,63           
                    

P13 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    15,17             
2)   Alex Koivuranta                  AlatPi                    16,29             
3)   Ilari Salminen                   Ei seuraa                 16,53             
4)   Miro Virkkala                    Ei seuraa                 17,48             
     Eeli Keskitalo                   Ei seuraa                 DNS               
     Veeti Marttila                   Ei seuraa                 DNS               


T13 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Stina Vaara                      OulPy                     15,80             
2)   Madeleine Koivisto               AlatPi                    16,26             


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Henrik Kulju                     AlatPi                    2.36,76           
2)   Ilari Salminen                   Ei seuraa                 3.13,47           
3)   Alex Koivuranta                  AlatPi                    3.16,39           
4)   Miro Virkkala                    Ei seuraa                 3.17,20           
                    

T13 800m
Loppukilpailu
1)   Stina Vaara                      OulPy                     3.03,21           
2)   Madeleine Koivisto               AlatPi                    3.16,14           


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 13,34             
2)   Lotta Pudas                      VeitsilKV                 13,79             


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Jonna Perkkiö                    AlatPi                    2.43,26           
2)   Tilda Junnonnaho                 VeitsilKV                 2.50,88           


M40 800m
Loppukilpailu
     Arvi Kolehmainen                 AlatPi                    2.13,85           


M40 5000m
Loppukilpailu
1)   Arvi Kolehmainen                 AlatPi                    17.52,32          
2)   Marko Mattila                    VeitsilKV                 18.56,13          
3)   Tuomas Perkkiö                   AlatPi                    19.26,39          


N40 5000m
Loppukilpailu
1)   Pia Pohjola                      LohiKuo                   19.04,93          
2)   Miia Heikura                                               20.35,93          
3)   Marika Kittilä                   RovanRR                   21.30,83          
4)   Päivi Jauhola                    AlatPi                    27.28,59          


M50 5000m
Loppukilpailu
1)   Veijo Honkaniemi                 RovanRR                   17.38,40          
2)   Hannu Laurila                    RovanRR                   17.56,29          
3)   Teuvo Kuusela                                              20.00,47          
4)   Jukka Kunnari                    AlatPi                    20.27,81          
5)   Tero Taulavuori                  AlatPi                    20.29,30          
6)   Reima Viiri                      LohiKuo                   21.20,95          


N50 5000m
Loppukilpailu
1)   Sari Hilli                       RovanRR                   21.55,71          


M60 800m
Loppukilpailu
1)   Jari Ruonala                     RovanRR                   2.32,32           


M60 5000m
Loppukilpailu
1)   Jarmo Rundgren                   AlatPi                    18.56,13          
2)   Pertti Lapinkangas               OulNMKY                   20.15,93          
3)   Matti Tennilä                    RovanRR                   20.19,09          
4)   Heimo Springare                  RovanRR                   21.06,11          
5)   Markus Hast                      Ei seuraa                 22.43,96          


N60 5000m
Loppukilpailu
1)   Elli-Tarja Hallikainen           AlatPi                    24.16,34          


M70 5000m
Loppukilpailu
1)   Reijo Naalisvaara                AlatPi                    25.22,89