Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
15.06. klo 17:00 Seuracup I Tulokset (päivitetty: 21:29 15.06.2021)
Seuracup I
Pohjan Koitto
15.06.2021

Huom! Tuloksissa osa näkyy kilpailun ulkopuolisina ilman sijoitusta, koska Seuracupin pisteisiin lasketaan jokaiselta vain yksi
henkilökohtainen laji ja muut ovat seuracupin ulkopuolisia lajeja.

P11 60m
Loppukilpailu
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,24              
     Casper Moilanen                  RovanLa                   DNS               
     Peetu Saukko                     PohjKoi                   10,74             


T11 60m
Loppukilpailu
1)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   10,03             
2)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   10,45             
     Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,51              
     Iina Jurvelin                    PohjKoi                   11,33             
     Lilli Haataja                    PohjKoi                   11,47             
     Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,84              


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3.36,14           
2)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   3.55,15           
     Peetu Saukko                     PohjKoi                   4.02,94           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     3.41,85           
2)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   3.42,85           
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3.54,85           
4)   Seela Oinas                      PohjKoi                   4.12,25           
5)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   4.20,35           
     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   4.16,52           
     Iina Jurvelin                    PohjKoi                   4.26,09           


P11 Pituus
Loppukilpailu
     Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,74              
     3,74   3,60   3,74   3,72   
                                 

     Peetu Saukko                     PohjKoi                   DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4,03              
     3,94   4,03   3,89   3,98   
                                 

2)   Aava Kuoksa                      PohjKoi                   3,25              
     3,25   3,16   3,24   3,10   
                                 

3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,98              
     2,78   2,82   2,98   2,90   
                                 

4)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   2,86              
     2,70   2,59   2,68   2,86   
                                 

     Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   3,20              
     3,08   3,03   3,20   3,18   
                                 

     Lilli Haataja                    PohjKoi                   2,78              
     x      2,58   2,78   2,67   
                                 

     Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,96              
     x      3,67   3,73   3,96   
                                 



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,99              
     x      8,35   8,97   9,99   



P11 4x50m viesti

T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   32,61             
   1) Telle Lempinen, 2) Elle Pyhäjärvi, 
   3) Saana Daavittila, 4) Seela Oinas
     Pohjan Koitto                    PohjKoi                   DQ                
   1) Elma Tiihonen, 2) Saaga Saniola, 
   3) Eden Sieppi, 4) Justiina Aho


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,6
1)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,03              
2)   Niko Vatanen                     LapLu                     9,11              
3)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,47              
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   9,95              
5)   Tomi Saukko                      PohjKoi                   10,10             
     Pete Karppinen                   LapLu                     9,04              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   9,50              
     Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,50              
     Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,54              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   3.19,49           
     Tomi Saukko                      PohjKoi                   3.44,26           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   4.02,29           
     Lidia Sieppi                     PohjKoi                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     135               
     120    125    130    135    141    
     o      o      o      o      xxx    
                                 


T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      xxo    xxo    xo     xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   28,14             
     x      28,14  27,72  26,26  

2)   Eino Sarajärvi                   PohjKoi                   27,90             
     27,20  25,89  26,66  27,90  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Iina Soudunsaari                 PohjKoi                   14,15             
     11,42  13,88  14,15  12,19  



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Lapin Lukko                      LapLu                     57,48             
   1) Niko Vatanen, 2) Pete Karppinen, 
   3) Niilo Höynälänmaa, 4) Nuutti Säily
2)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   1.02,79           
   1) Marius Pitkänen, 2) Nikolai Mursu, 
   3) Aamos Oinas, 4) Hugo Mattila


T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   59,44             
   1) Lidia Sieppi, 2) Dagmar Kontiosalo, 
   3) Iina Soudunsaari, 4) Janna Juujärvi


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
     Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   13,22             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,47             
2)   Maria Tikko                      PohjKoi                   15,51             
3)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   15,84                         
     Sointu Oinas                     PohjKoi                   13,87             
     Taru Repo                        PohjKoi                   14,99             


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   7.24,44           
2)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   7.46,43           
3)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   8.01,18           
     Aino Jokkala                     PorvU                     DNS               


T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   280               
     250    260    270    280    290    
     xxo    o      xo     xo     xxx    

     Saana Daavittila                 PohjKoi                   170               
     140    150    160    170    180    
     o      o      xo     o      xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Oliver Mattila                   PohjKoi                   9,09              
     8,98   8,69   9,09   8,82   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   7,77              
     7,08   7,77   x      7,76   

2)   Lyra Rautio                      PohjKoi                   7,56              
     7,56   7,05   7,40   6,06   

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   7,32              
     6,07   6,62   7,10   7,32   
              


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   54,94             
   1) Leanna Kesti, 2) Safia Mekki, 
   3) Sointu Oinas, 4) Helmi Kunnari
2)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   59,72             
   1) Taru Repo, 2) Senja Sotaheimo, 
   3) Anni Lintelä, 4) Hilda Tuovinen


N17 200m

M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,74 -0,3          
     x      x      x      10,74  
                          -0,3   



N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   9,24 -0,2          
     9,02   9,24   9,16   8,82   
     -0,2   -0,2   +0,6          
             


M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   10,29             
     8,94   10,29  -      -      



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   7,48              
     x      6,26   7,48   6,63