Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
15.07. klo 17:00 Pm-sisulisäottelut, Pojat 9-15 Tulokset (päivitetty: 08:25 16.07.2021)
Pm-sisulisäottelut, Pojat 9-15
Naantalin Löyly
Kuparivuoren urheilukenttä Naantali 15.7.2021

P15 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   2.50,26           
2)   Samuel Rantapaju                 LittTU                    3.29,80           

P15 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   14,89             
2)   Samuel Rantapaju                 LittTU                    17,08             
3)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    17,78             

P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   290
     250    260    270    280    290    300    
     o      o      o      o      xxo    xxx    
2)   Samuel Rantapaju                 LittTU                    230
     200    220    230    240    210    
     xo     o      xxo    xxx    -      
     Oluwashina Onilude               RaisKu                    DNS

P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   5,12 +1,2
     4,98   5,12   5,04   
     +1,9   +1,2   +0,9   
2)   Samuel Rantapaju                 LittTU                    4,93 +1,3
     4,93   x      x      
     +1,3                 
3)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    4,92 +1,3          
     4,90   x      4,92   
     +0,7          +1,3   

P15 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   32,41             
     29,03  30,20  32,41  
2)   Samuel Rantapaju                 LittTU                    27,94             
     23,84  22,70  27,94  
3)   Oluwashina Onilude               RaisKu                    25,81             
     25,08  x      25,81  

P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Hannu Sjöblom                    LoimLei                   2803              
2)   Samuel Rantapaju                 LittTU                    1844              
     Oluwashina Onilude               RaisKu                    DNF

P14 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu
1)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  3.35,77           
2)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    3.36,90           

P14 5-ottelu  100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,4
1)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  15,61             
2)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    17,23             
3)   Elmo Kuorilehto                  RaisKu                    17,34             

P14 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    300               
     280    300    320    290    310    
     o      o      xxx    -      -      
     Niko Kaunisto                    NaantLöy                  NH                
     220    
     xxx    

P14 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    4,66 +0,6          
     4,39   4,52   4,66   
     -0,2   -0,7   +0,6   
2)   Elmo Kuorilehto                  RaisKu                    3,37 +0,6          
     3,37   -      -      
     +0,6                 
3)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  2,99 -0,6          
     x      x      2,99   
                   -0,6   

P14 5-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  31,56             
     28,27  31,56  28,79  
2)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    30,98             
     23,25  30,98  28,86  
     Elmo Kuorilehto                  RaisKu                    DNS

P14 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Elias Hyytiä                     LaitJy                    1971              
2)   Niko Kaunisto                    NaantLöy                  1418              
     Elmo Kuorilehto                  RaisKu                    DNF     

P13 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  2.26,16           
2)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  2.35,65           
3)   Eero Hakola                      LiedPa                    2.39,08           
4)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  2.41,72           
5)   Carlos Mattsson                  TuUL                      2.42,29           
6)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   2.47,15           
7)   Noah Laapio                      TurTo                     2.53,27           
8)   Eelis Eskola                     NousSu                    3.05,12           

P13 4-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,1
1)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  10,05             
2)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  10,22             
3)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  10,56             
4)   Eelis Eskola                     NousSu                    10,73             
5)   Eero Hakola                      LiedPa                    10,86             
6)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   11,16             
7)   Carlos Mattsson                  TuUL                      11,65             
8)   Noah Laapio                      TurTo                     12,00             

P13 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  156               
     138    141    144    147    150    153    156    159    
     xo     o      o      o      o      o      xo     xxx    
2)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  144               
     138    141    144    147    
     o      o      o      xxx    
3)   Eero Hakola                      LiedPa                    141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    
4)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  141               
     135    138    141    144    
     o      o      xxo    xxx    
5)   Eelis Eskola                     NousSu                    132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      -      o      o      o      xxx    
6)   Carlos Mattsson                  TuUL                      132               
     129    132    135    
     o      xo     xxx    
7)   Noah Laapio                      TurTo                     129               
     114    117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    
8)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   129               
     117    120    123    126    129    132    
     o      xo     o      o      xxo    xxx    

P13 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  11,27             
     11,00  10,96  11,27  
2)   Eero Hakola                      LiedPa                    11,00             
     10,26  11,00  10,76  
3)   Eelis Eskola                     NousSu                    10,08             
     9,63   10,08  9,10   
4)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  9,18              
     8,42   8,26   9,18   
5)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  9,12              
     8,77   9,12   8,70   
6)   Carlos Mattsson                  TuUL                      7,76              
     7,08   7,76   7,39   
7)   Noah Laapio                      TurTo                     7,58              
     6,98   x      7,58   
8)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   6,15              
     5,95   6,15   5,86   

P13 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Lukas Brandt                     NaantLöy                  1921              
2)   Viljami Launonen                 NaantLöy                  1810              
3)   Lauri Tahkola                    NaantLöy                  1754              
4)   Eero Hakola                      LiedPa                    1701              
5)   Eelis Eskola                     NousSu                    1443              
6)   Carlos Mattsson                  TuUL                      1323              
7)   Nikolas Lindén                   LoimLei                   1234              
8)   Noah Laapio                      TurTo                     1185  

P12 4-ottelu  800m
Loppukilpailu
1)   Antti Ristanen                   LoimLei                   2.31,62           
2)   Richard Lindqvist                TuUL                      2.36,46           
3)   Niklas Ojanen                    TuUL                      2.38,09           
4)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  2.39,72           
5)   Eemi Marttila                    MaskKa                    2.40,14           
6)   Paavo Virkki                     SomE                      2.41,15           
7)   Pauli Kallio                     LittTU                    2.49,77           
8)   Frans Nummi                      TuUL                      2.50,60           
9)   Lauri Niiranen                   TurWei                    2.52,56           

P12 4-ottelu  60m aidat
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      10,55             
2)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  10,66             
3)   Eemi Marttila                    MaskKa                    11,12             
4)   Niklas Ojanen                    TuUL                      11,73             
5)   Antti Ristanen                   LoimLei                   12,21             
6)   Paavo Virkki                     SomE                      12,26             
7)   Pauli Kallio                     LittTU                    12,80             
8)   Lauri Niiranen                   TurWei                    13,04             
9)   Frans Nummi                      TuUL                      13,05             
10)  Aapo Metsäranta                  LittTU                    14,14             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,4
1)   Eemi Marttila                    MaskKa                    11,12             
2)   Pauli Kallio                     LittTU                    12,80             
3)   Lauri Niiranen                   TurWei                    13,04             
4)   Frans Nummi                      TuUL                      13,05             
5)   Aapo Metsäranta                  LittTU                    14,14             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Richard Lindqvist                TuUL                      10,55             
2)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  10,66             
3)   Niklas Ojanen                    TuUL                      11,73             
4)   Antti Ristanen                   LoimLei                   12,21             
5)   Paavo Virkki                     SomE                      12,26             

P12 4-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eemi Marttila                    MaskKa                    150               
     117    120    123    126    129    132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      -      o      o      o      o      o      xo     xo     xxo    o      xxx    
2)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  144               
     135    138    141    144    147    
     o      o      xo     o      xxx    
3)   Richard Lindqvist                TuUL                      141               
     132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xxx    
4)   Paavo Virkki                     SomE                      132               
     114    117    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    
5)   Antti Ristanen                   LoimLei                   129               
     111    114    117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      xo     xo     o      xxx    
6)   Pauli Kallio                     LittTU                    129               
     111    114    117    120    123    126    129    132    
     o      o      o      o      o      xxo    xo     xxx    
7)   Niklas Ojanen                    TuUL                      126               
     120    123    126    129    
     xo     o      xxo    xxx    
8)   Lauri Niiranen                   TurWei                    108               
     105    108    111    
     o      o      xxx
     Frans Nummi                      TuUL                      NH                
     111    
     xxx    
     Aapo Metsäranta                  LittTU                    DNS         

P12 4-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Ojanen                    TuUL                      9,25              
     x      x      9,25   
2)   Eemi Marttila                    MaskKa                    8,97              
     8,17   8,97   8,37   
3)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  7,82              
     6,89   7,16   7,82   
4)   Richard Lindqvist                TuUL                      7,60              
     7,42   7,60   7,49   
5)   Antti Ristanen                   LoimLei                   6,90              
     5,86   6,90   6,57   
6)   Paavo Virkki                     SomE                      6,65              
     6,12   6,65   5,65   
7)   Pauli Kallio                     LittTU                    6,22              
     6,22   6,21   x      
8)   Frans Nummi                      TuUL                      5,79              
     5,79   5,59   5,40   
9)   Lauri Niiranen                   TurWei                    5,77              
     5,77   5,64   5,59   

P12 4-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eemi Marttila                    MaskKa                    1615              
2)   Richard Lindqvist                TuUL                      1573              
3)   Eero Kaunisto                    NaantLöy                  1564              
4)   Niklas Ojanen                    TuUL                      1391              
5)   Antti Ristanen                   LoimLei                   1298              
6)   Paavo Virkki                     SomE                      1214              
7)   Pauli Kallio                     LittTU                    1068              
8)   Lauri Niiranen                   TurWei                    888               
9)   Frans Nummi                      TuUL                      732               
     Aapo Metsäranta                  LittTU                    DNF     

P11 3-ottelu  60m
1)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    9,02              
2)   Iisak Vainio                     UudKK                     9,27              
3)   Vincent Mattsson                 TuUL                      9,28              
4)   Jasper Rantanen                  KaarUra                   9,29              
5)   Lukas Lehtokannel                MaarMa                    9,33              
6)   Eeli Heiska                      TuUL                      9,40              
7)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  9,41              
8)   Joona Lintula                    KaarUra                   9,73              
9)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  9,79              
10)  Niki Sirén                       RaisKu                    10,06             
11)  Artturi Lievonen                 MaskKa                    10,08             
12)  Joonas Jäntti                    TuUL                      10,14             
13)  Vilho Helenius                   TuUL                      10,58             
14)  Kalle Suomalainen                TurTo                     11,39             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  9,79              
2)   Niki Sirén                       RaisKu                    10,06             
3)   Artturi Lievonen                 MaskKa                    10,08             
4)   Joonas Jäntti                    TuUL                      10,14             
5)   Vilho Helenius                   TuUL                      10,58             
6)   Kalle Suomalainen                TurTo                     11,39             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    9,02              
2)   Iisak Vainio                     UudKK                     9,27              
3)   Vincent Mattsson                 TuUL                      9,28              
4)   Jasper Rantanen                  KaarUra                   9,29              
5)   Lukas Lehtokannel                MaarMa                    9,33              
6)   Eeli Heiska                      TuUL                      9,40              
7)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  9,41              
8)   Joona Lintula                    KaarUra                   9,73              

P11 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eeli Heiska                      TuUL                      4,45              
     4,18   3,98   4,45   
2)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    4,36              
     4,23   4,20   4,36   
3)   Vincent Mattsson                 TuUL                      4,34              
     4,12   4,34   4,20   
4)   Lukas Lehtokannel                MaarMa                    4,21              
     2,22   4,21   x      
5)   Iisak Vainio                     UudKK                     4,00              
     3,63   3,85   4,00   
6)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  3,97              
     3,97   3,87   3,88   
7)   Jasper Rantanen                  KaarUra                   3,85              
     3,85   3,77   3,85   
8)   Joona Lintula                    KaarUra                   3,79              
     3,78   3,79   3,73   
9)   Niki Sirén                       RaisKu                    3,71              
     3,59   3,71   3,66   
10)  Artturi Lievonen                 MaskKa                    3,67              
     3,65   3,67   3,54   
11)  Alex Lehtonen                    NaantLöy                  3,40              
     3,28   3,31   3,40   
12)  Joonas Jäntti                    TuUL                      3,39              
     3,39   3,30   3,22   
13)  Vilho Helenius                   TuUL                      3,28              
     3,07   3,28   3,21   
14)  Kalle Suomalainen                TurTo                     2,90              
     2,90   2,76   2,84   

P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Vincent Mattsson                 TuUL                      8,60              
     8,40   8,60   x      
2)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    7,90              
     7,64   7,90   6,79   
3)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  7,33              
     x      x      7,33   
4)   Eeli Heiska                      TuUL                      7,28              
     7,06   7,21   7,28   
5)   Artturi Lievonen                 MaskKa                    7,08              
     7,08   7,07   6,48   
6)   Iisak Vainio                     UudKK                     6,84              
     6,06   6,39   6,84   
7)   Lukas Lehtokannel                MaarMa                    6,80              
     6,25   6,80   6,14   
8)   Niki Sirén                       RaisKu                    6,75              
     6,40   6,75   6,21   
9)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  6,71              
     5,25   x      6,71   
10)  Jasper Rantanen                  KaarUra                   6,55              
     x      6,41   6,55   
11)  Joonas Jäntti                    TuUL                      6,50              
     6,24   6,50   6,20   
12)  Joona Lintula                    KaarUra                   6,39              
     5,65   6,39   6,16   
13)  Kalle Suomalainen                TurTo                     6,12              
     5,87   6,08   6,12   
14)  Vilho Helenius                   TuUL                      5,83              
     x      5,83   x      

P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Noel Raiskinmäki                 LaitJy                    1066              
2)   Vincent Mattsson                 TuUL                      1053              
3)   Eeli Heiska                      TuUL                      980               
4)   Lukas Lehtokannel                MaarMa                    919               
5)   Iisak Vainio                     UudKK                     895               
6)   Aamos Tuhkala                    NaantLöy                  859               
7)   Jasper Rantanen                  KaarUra                   850               
8)   Joona Lintula                    KaarUra                   765               
9)   Alex Lehtonen                    NaantLöy                  751               
10)  Artturi Lievonen                 MaskKa                    742               
11)  Niki Sirén                       RaisKu                    733               
12)  Joonas Jäntti                    TuUL                      665               
13)  Vilho Helenius                   TuUL                      573               
14)  Kalle Suomalainen                TurTo                     489          

P10 3-ottelu  60m
1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      9,16              
2)   Viljo Vuorinen                   LittTU                    9,54              
3)   Eemil Tito                       SalVil                    9,57              
4)   Patrik Rantala                   LittTU                    9,78              
5)   Walter Holmberg                  PaimU                     9,90              
6)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   9,92              
7)   Axel Vorselman                   NaantLöy                  10,00             
8)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    10,07             
9)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   10,45             
10)  Samuel Mäenpää                   KaarUra                   11,03             
11)  Ukko Silanto                     SalVil                    11,13             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Patrik Rantala                   LittTU                    9,78              
2)   Walter Holmberg                  PaimU                     9,90              
3)   Axel Vorselman                   NaantLöy                  10,00             
4)   Samuel Mäenpää                   KaarUra                   11,03             
5)   Ukko Silanto                     SalVil                    11,13             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      9,16              
2)   Viljo Vuorinen                   LittTU                    9,54              
3)   Eemil Tito                       SalVil                    9,57              
4)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   9,92              
5)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    10,07             
6)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   10,45             

P10 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      4,21              
     4,21   4,05   4,20   
2)   Eemil Tito                       SalVil                    4,06              
     4,06   3,48   3,61   
3)   Viljo Vuorinen                   LittTU                    3,95              
     3,91   3,95   3,95   
4)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    3,88              
     3,76   3,88   3,83   
5)   Patrik Rantala                   LittTU                    3,85              
     3,62   3,57   3,85   
6)   Axel Vorselman                   NaantLöy                  3,56              
     3,56   3,38   3,35   
7)   Walter Holmberg                  PaimU                     3,53              
     3,31   3,53   3,35   
8)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   3,53              
     -      3,21   3,53   
9)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   3,38              
     3,38   3,33   3,33   
10)  Samuel Mäenpää                   KaarUra                   3,20              
     3,20   3,16   3,05   
11)  Ukko Silanto                     SalVil                    3,07              
     2,98   3,07   2,80   

P10 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      7,53              
     6,75   7,53   7,11   
2)   Viljo Vuorinen                   LittTU                    7,48              
     6,97   7,48   6,82   
3)   Ukko Silanto                     SalVil                    7,13              
     7,13   6,62   6,98   
4)   Patrik Rantala                   LittTU                    6,59              
     6,19   6,59   6,57   
5)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    6,52              
     6,32   6,52   6,26   
6)   Samuel Mäenpää                   KaarUra                   5,95              
     5,95   5,79   5,93   
7)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   5,50              
     x      5,50   5,13   
8)   Walter Holmberg                  PaimU                     5,40              
     4,55   4,90   5,40   
9)   Eemil Tito                       SalVil                    5,32              
     5,32   4,95   4,97   
10)  Alpo Rauhala                     KuusjHu                   5,21              
     5,02   4,80   5,21   
11)  Axel Vorselman                   NaantLöy                  4,67              
     4,67   x      x      

P10 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Eemeli Haikio                    TuUL                      989               
2)   Viljo Vuorinen                   LittTU                    877               
3)   Patrik Rantala                   LittTU                    780               
4)   Eemil Tito                       SalVil                    777               
5)   Eemeli Rönnemaa                  LiedPa                    746               
6)   Walter Holmberg                  PaimU                     653               
7)   Eliel Huhtala                    PiikkKe                   634               
8)   Axel Vorselman                   NaantLöy                  609               
9)   Alpo Rauhala                     KuusjHu                   586               
10)  Ukko Silanto                     SalVil                    579               
11)  Samuel Mäenpää                   KaarUra                   537      

P9 3-ottelu  40m
1)   Ilkka Kaittila                   KaarUra                   6,78              
2)   Joel Santaluoto                  RaisKu                    7,00              
3)   Julius Tenovuo                   KaarUra                   7,02              
4)   Valo Kaitaniemi                  NaantLöy                  7,05              
5)   Toivo Laurila                    VehmKi                    7,14              
6)   Severi Salonen                   RaisKu                    7,27              
7)   Johannes Vuoristo                NaantLöy                  7,31              
8)   Vilho Virjonen                   TuUL                      7,37              
9)   Väinö Salonen                    RaisKu                    7,46              
10)  Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     7,51              
11)  Oliver Aalto                     UudKK                     7,56              
11)  Casper Nieminen                  RaisKu                    7,56              
13)  Anton Lindén                     LoimLei                   7,58              
13)  Eino Salvi                       TuUL                      7,58              
15)  Topias Savolainen                TuUL                      7,61              
16)  Oiva Arasmaa                     TurWei                    7,72              
17)  Damian Kujatt                    TurWei                    7,79              
18)  Matias Vainio                    RaisKu                    7,80              
19)  Onni Nummi                       TurTo                     7,81              
20)  Akseli Mäenpää                   KaarUra                   7,87              
21)  Akseli Vahtera                   KuusjHu                   7,93              
21)  Mikko Elovaara                   SalVil                    7,93              
23)  Atte Nylund                      PiikkKe                   7,94              
24)  Rasmus Risti                     NaantLöy                  8,07              
25)  Elmo Vuohijoki                   MaarMa                    8,35              
26)  Pentti Huppunen                  MaarMa                    8,37              
27)  Roope Vahtera                    KuusjHu                   8,79              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Väinö Salonen                    RaisKu                    7,46              
2)   Oliver Aalto                     UudKK                     7,56              
3)   Topias Savolainen                TuUL                      7,61              
4)   Akseli Mäenpää                   KaarUra                   7,87              
5)   Roope Vahtera                    KuusjHu                   8,79              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Joel Santaluoto                  RaisKu                    7,00              
2)   Oiva Arasmaa                     TurWei                    7,72              
3)   Matias Vainio                    RaisKu                    7,80              
4)   Onni Nummi                       TurTo                     7,81              
5)   Akseli Vahtera                   KuusjHu                   7,93              
6)   Rasmus Risti                     NaantLöy                  8,07              
7)   Elmo Vuohijoki                   MaarMa                    8,35              
8)   Pentti Huppunen                  MaarMa                    8,37              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Johannes Vuoristo                NaantLöy                  7,31
2)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     7,51
3)   Casper Nieminen                  RaisKu                    7,56
4)   Anton Lindén                     LoimLei                   7,58
5)   Damian Kujatt                    TurWei                    7,79
6)   Mikko Elovaara                   SalVil                    7,93
7)   Atte Nylund                      PiikkKe                   7,94

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Ilkka Kaittila                   KaarUra                   6,78              
2)   Julius Tenovuo                   KaarUra                   7,02              
3)   Valo Kaitaniemi                  NaantLöy                  7,05              
4)   Toivo Laurila                    VehmKi                    7,14              
5)   Severi Salonen                   RaisKu                    7,27              
6)   Vilho Virjonen                   TuUL                      7,37              
7)   Eino Salvi                       TuUL                      7,58              

P9 3-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Julius Tenovuo                   KaarUra                   3,47              
     3,23   3,37   3,47   
2)   Vilho Virjonen                   TuUL                      3,47              
     3,36   3,47   3,36   
3)   Ilkka Kaittila                   KaarUra                   3,43              
     3,43   3,39   3,37   
4)   Toivo Laurila                    VehmKi                    3,37              
     3,34   3,37   3,32   
5)   Joel Santaluoto                  RaisKu                    3,31              
     3,26   3,31   3,11   
6)   Severi Salonen                   RaisKu                    3,24              
     3,10   3,24   2,93   
7)   Casper Nieminen                  RaisKu                    3,21              
     3,21   3,02   3,20   
8)   Johannes Vuoristo                NaantLöy                  3,15              
     3,11   3,15   3,11   
9)   Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     3,14              
     3,10   3,14   x      
10)  Valo Kaitaniemi                  NaantLöy                  3,14              
     x      3,05   3,14   
11)  Atte Nylund                      PiikkKe                   3,07              
     3,07   2,86   2,93   
12)  Eino Salvi                       TuUL                      3,00              
     2,85   3,00   2,90   
13)  Anton Lindén                     LoimLei                   3,00              
     2,90   2,74   3,00   
14)  Väinö Salonen                    RaisKu                    2,96              
     2,75   2,74   2,96   
15)  Matias Vainio                    RaisKu                    2,93              
     x      2,93   2,92   
16)  Rasmus Risti                     NaantLöy                  2,92              
     2,92   2,68   x      
17)  Oiva Arasmaa                     TurWei                    2,84              
     2,83   2,84   2,64   
18)  Oliver Aalto                     UudKK                     2,82              
     2,82   2,82   2,78   
19)  Mikko Elovaara                   SalVil                    2,77              
     2,77   2,71   x      
20)  Topias Savolainen                TuUL                      2,66              
     2,65   2,63   2,66   
21)  Pentti Huppunen                  MaarMa                    2,64              
     2,64   x      2,63   
22)  Roope Vahtera                    KuusjHu                   2,60              
     2,53   2,36   2,60   
23)  Akseli Mäenpää                   KaarUra                   2,60              
     2,45   2,60   2,39   
24)  Elmo Vuohijoki                   MaarMa                    2,59              
     2,59   2,33   2,52   
25)  Akseli Vahtera                   KuusjHu                   2,59              
     2,59   2,43   2,44   
26)  Onni Nummi                       TurTo                     2,57              
     2,52   2,26   2,57   
27)  Damian Kujatt                    TurWei                    2,26              
     2,26   2,09   1,98   

P9 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Vilho Virjonen                   TuUL                      7,55              
     6,87   7,06   7,55   
2)   Valo Kaitaniemi                  NaantLöy                  6,84              
     6,08   6,79   6,84   
3)   Severi Salonen                   RaisKu                    6,38              
     5,42   6,29   6,38   
4)   Julius Tenovuo                   KaarUra                   6,21              
     x      5,61   6,21   
5)   Topias Savolainen                TuUL                      6,19              
     6,19   5,99   5,75   
6)   Ilkka Kaittila                   KaarUra                   6,18              
     5,73   5,54   6,18   
7)   Toivo Laurila                    VehmKi                    6,17              
     6,17   5,36   6,07   
8)   Joel Santaluoto                  RaisKu                    6,06              
     5,24   5,44   6,06   
9)   Oliver Aalto                     UudKK                     5,86              
     5,62   5,86   5,57   
10)  Casper Nieminen                  RaisKu                    5,85              
     4,88   5,50   5,85   
11)  Rasmus Risti                     NaantLöy                  5,81              
     4,94   5,81   5,40   
12)  Atte Nylund                      PiikkKe                   5,78              
     5,78   5,62   5,51   
13)  Anton Lindén                     LoimLei                   5,64              
     5,05   5,64   5,59   
14)  Väinö Salonen                    RaisKu                    5,53              
     5,53   4,81   5,25   
15)  Johannes Vuoristo                NaantLöy                  5,34              
     5,34   4,99   x      
16)  Eino Salvi                       TuUL                      4,48              
     3,55   3,77   4,48   
17)  Elmo Vuohijoki                   MaarMa                    4,46              
     4,46   4,04   3,28   
18)  Matias Vainio                    RaisKu                    4,39              
     4,39   4,02   4,10   
19)  Onni Nummi                       TurTo                     4,36              
     3,81   4,36   x      
20)  Oiva Arasmaa                     TurWei                    4,17              
     4,09   4,07   4,17   
21)  Damian Kujatt                    TurWei                    4,17              
     3,45   3,65   4,17   
22)  Pentti Huppunen                  MaarMa                    4,16              
     4,16   3,94   4,00   
23)  Roope Vahtera                    KuusjHu                   3,90              
     3,42   3,86   3,90   
24)  Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     3,87              
     x      3,04   3,87   
25)  Akseli Vahtera                   KuusjHu                   3,57              
     3,32   3,57   3,34   
26)  Mikko Elovaara                   SalVil                    3,54              
     3,54   3,33   3,40   
27)  Akseli Mäenpää                   KaarUra                   3,38              
     3,38   x      x      

P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Ilkka Kaittila                   KaarUra                   724               
2)   Vilho Virjonen                   TuUL                      699               
3)   Julius Tenovuo                   KaarUra                   682               
4)   Valo Kaitaniemi                  NaantLöy                  667               
5)   Joel Santaluoto                  RaisKu                    655               
6)   Toivo Laurila                    VehmKi                    645               
7)   Severi Salonen                   RaisKu                    619               
8)   Casper Nieminen                  RaisKu                    549               
9)   Johannes Vuoristo                NaantLöy                  548               
10)  Väinö Salonen                    RaisKu                    516               
11)  Anton Lindén                     LoimLei                   510               
12)  Oliver Aalto                     UudKK                     506               
13)  Topias Savolainen                TuUL                      501               
14)  Atte Nylund                      PiikkKe                   492               
15)  Rasmus Risti                     NaantLöy                  466               
16)  Eino Salvi                       TuUL                      451               
17)  Aaron Lehtoruusu                 UudKK                     448               
18)  Matias Vainio                    RaisKu                    418               
19)  Oiva Arasmaa                     TurWei                    405               
20)  Onni Nummi                       TurTo                     379               
21)  Mikko Elovaara                   SalVil                    348               
22)  Damian Kujatt                    TurWei                    346               
23)  Elmo Vuohijoki                   MaarMa                    344               
24)  Pentti Huppunen                  MaarMa                    333               
25)  Akseli Vahtera                   KuusjHu                   332               
26)  Akseli Mäenpää                   KaarUra                   329               
27)  Roope Vahtera                    KuusjHu                   295