Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
14.08. klo 11:00 Satakunnan viestihuipentuma (T/P9-15) Tulokset (päivitetty: 17:06 14.08.2021)
Satakunnan viestihuipentuma
Parkanon
14.08.2021

P9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   5.51,76           
   1) Olavi Kangasniemi, 2) Eetu Sinervä, 
   3) Aarni Laurila, 4) Oskari Rajamäki
2)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     5.56,21           
   1) Verneri Viitanen, 2) Eino Raipala, 
   3) Matias Nikkola, 4) Toivo Lielahti
3)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   6.03,02           
   1) Niko Vanhala, 2) Matias Nieminen, 
   3) Horia Chirciu, 4) Jasper Piirtola


T9 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   5.27,56           
   1) Viivi Ritola, 2) Sara Lehtimäki, 
   3) Julia Sjöholm, 4) Aida Willman
2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  5.51,29           
   1) Sofia Karimäki, 2) Anni-Maija Myllymäki, 
   3) Elsa Hynnä, 4) Janna-Sofie Junkkala
3)   Noormarkun Nopsa 2.              NoormNo                   5.51,39           
   1) Henna Tamminen, 2) Aleksandra Haapala, 
   3) Kira Kiviluoma, 4) Iida Oksanen
4)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   5.56,62           
   1) Kiia Vanhala, 2) Hilda Hiekkapelto, 
   3) Jasmin Kuusiniemi, 4) Lotta Hytti
5)   Merikarvian Into                 MerikI                    6.26,37           
   1) Viivi Aaltonen, 2) Tinja Lindberg, 
   3) Amalia Luoma, 4) Ellen Rajamäki
6)   Noormarkun Nopsa 3.              NoormNo                   6.26,47           
   1) Melissa Lehto, 2) Hilma Koskinen, 
   3) Ilona Poussu, 4) Ellen-Aleksandra Nieminen
7)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     7.19,24           
   1) Saana Vainionpää, 2) Mariella Nikkola, 
   3) Anastasia Jahila, 4) Miisa-Liina Kuusikko


T/P9 8x40m viesti
Loppukilpailu
1)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   57,95             
   1) Lotta Hytti, 2) Jasmin Kuusiniemi, 
   3) Niko Vanhala, 4) Juhani Reunamo, 
   5) Kiia Vanhala, 6) Horia Chirciu, 
   7) Matias Nieminen, 8) Jasper Piirtola
2)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   59,42             
   1) Iida Oksanen, 2) Viivi Ritola, 
   3) Julia Sjöholm, 4) Henna Tamminen, 
   5) Sara Lehtimäki, 6) Kira Kiviluoma, 
   7) Aarni Laurila, 8) Aida Willman
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  1.01,20           
   1) Janna-Sofie Junkkala, 2) Anni-Maija Myllymäki, 
   3) Elsa Hynnä, 4) Sofia Karimäki, 
   5) Tammi Kilpiö, 6) Peetu Liukkonen, 
   7) Elsi Krapi, 8) Minttu Pääkkönen
4)   Merikarvian Into                 MerikI                    1.03,10           
   1) Viivi Aaltonen, 2) Niklas Hurtola, 
   3) Kerttu Laine, 4) Tinja Lindberg, 
   5) Amalia Luoma, 6) Ellen Rajamäki, 
   7) Nelli Salminen, 8) Oliver Tähkänen
5)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   1.04,55           
   1) Enni-Sofia Ihamäki, 2) Vilho Hytti, 
   3) Daniel Rosendahl, 4) Melissa Mäkinen, 
   5) Fiia Salminen, 6) Isla Riihiaho, 
   7) Oona Mäkelä, 8) Hilda Hiekkapelto
6)   Noormarkun Nopsa 2.              NoormNo                   1.04,90           
   1) Oskari Rajamäki, 2) Aleksandra Haapala, 
   3) Olavi Kangasniemi, 4) Ellen-Aleksandra Nieminen, 
   5) Eevi Pirttinen, 6) Ilona Poussu, 
   7) Hilma Koskinen, 8) Melissa Lehto
7)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     1.07,00           
   1) Eino Raipala, 2) Anastasia Jahila, 
   3) Verneri Viitanen, 4) Miro Jahila, 
   5) Matias Nikkola, 6) Miisa-Liina Kuusikko, 
   7) Toivo Lielahti, 8) Benjamin Marjamäki


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   30,98             
   1) Eemeli Poussu, 2) Eemeli Lindfors, 
   3) Lenni Korpela, 4) Jonni Pirttinen
2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  31,56             
   1) Oliver Mikkola, 2) Luca Peltonen, 
   3) Joel Kotomäki, 4) Verneri Luoma
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,19             
   1) Johannes Haavisto, 2) Ville Pyykkö, 
   3) Väinö Koivu, 4) Antti Tuomisto
4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    33,99             
   1) Kristian Ketonen, 2) Leo Kuusisalmi, 
   3) Veikka Saari, 4) Rasmus Majuri
5)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     35,33             
   1) Venni Viitaharju, 2) Benjamin Marjamäki, 
   3) Niilo Raipala, 4) Viljami Heino
     Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  DQ                
   1) Juho Viljanen, 2) Lenni Humala, 
   3) Jussi Ryynänen, 4) Otto Hietikko


T11 4x50m viesti
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   30,09             
   1) Iina Mansikka, 2) Iina Kause, 
   3) Mimmi Mäkelä, 4) Lotta Peltomäki
2)   Nakkilan Vire 1.                 NakkVire                  30,49             
   1) Peppi-Inkeri Seppänen, 2) Ilona Äärelä, 
   3) Neea Haapio, 4) Aisha Neziri
3)   Nakkilan Vire 2.                 NakkVire                  31,27             
   1) Milja Anttila, 2) Ilona Rantala, 
   3) Vilmiina Mattila, 4) Roosa Prihti
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,83             
   1) Ellen Rantanen, 2) Fiia Iltanen, 
   3) Nelli Touronen, 4) Milla Ritvonen
5)   Nakkilan Vire 3.                 NakkVire                  33,43             
   1) Oona Prihti, 2) Alissa Naski, 
   3) Elsa Taimi, 4) Siiri Kortesniemi
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,64             
   1) Eerika Kalli, 2) Hertta Kuusrainen, 
   3) Vilma Hakanperä, 4) Venla Lammila
7)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  33,74             
   1) Tilda Jaakkola, 2) Juulia Harjunen, 
   3) Martta Uusitalo, 4) Aliisa Ryynänen
8)   Rauman Urheilijat                RaumU                     33,92             
   1) Sohvi Repo, 2) Lumia Ihamäki, 
   3) Matilda Maarni, 4) Olga Kauko
9)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     35,15             
   1) Karla Koivisto, 2) Melissa Koskela, 
   3) Iida Perälä, 4) Miisa-Liina Kuusikko
     Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   DQ                
   1) Jenny Viitanen, 2) Miila Niittynen, 
   3) Miia Kallio, 4) Ella Vettenranta

Loppukilpailu erä 1
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   30,09             
   1) Iina Mansikka, 2) Iina Kause, 
   3) Mimmi Mäkelä, 4) Lotta Peltomäki
2)   Nakkilan Vire 1.                 NakkVire                  30,49             
   1) Peppi-Inkeri Seppänen, 2) Ilona Äärelä, 
   3) Neea Haapio, 4) Aisha Neziri
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,83             
   1) Ellen Rantanen, 2) Fiia Iltanen, 
   3) Nelli Touronen, 4) Milla Ritvonen
4)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,64             
   1) Eerika Kalli, 2) Hertta Kuusrainen, 
   3) Vilma Hakanperä, 4) Venla Lammila
5)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     35,15             
   1) Karla Koivisto, 2) Melissa Koskela, 
   3) Iida Perälä, 4) Miisa-Liina Kuusikko

Loppukilpailu erä 2
1)   Nakkilan Vire 2.                 NakkVire                  31,27             
   1) Milja Anttila, 2) Ilona Rantala, 
   3) Vilmiina Mattila, 4) Roosa Prihti
2)   Nakkilan Vire 3.                 NakkVire                  33,43             
   1) Oona Prihti, 2) Alissa Naski, 
   3) Elsa Taimi, 4) Siiri Kortesniemi
3)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  33,74             
   1) Tilda Jaakkola, 2) Juulia Harjunen, 
   3) Martta Uusitalo, 4) Aliisa Ryynänen
4)   Rauman Urheilijat                RaumU                     33,92             
   1) Sohvi Repo, 2) Lumia Ihamäki, 
   3) Matilda Maarni, 4) Olga Kauko
     Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   DQ                
   1) Jenny Viitanen, 2) Miila Niittynen, 
   3) Miia Kallio, 4) Ella Vettenranta


P11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.35,78           
   1) Eemeli Lindfors, 2) Frans Haapala, 
   3) Joonatan Renfors, 4) Eemeli Poussu
2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  8.47,99           
   1) Luca Peltonen, 2) Oliver Mikkola, 
   3) Verneri Luoma, 4) Joel Kotomäki
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.51,10           
   1) Ville Pyykkö, 2) Johannes Haavisto, 
   3) Antti Tuomisto, 4) Väinö Koivu
4)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     9.26,67           
   1) Venni Viitaharju, 2) Eino Myllymäki, 
   3) Niilo Raipala, 4) Viljami Heino
5)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    9.44,09           
   1) Kristian Ketonen, 2) Leo Kuusisalmi, 
   3) Veikka Saari, 4) Rasmus Majuri
6)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  9.48,16           
   1) Lenni Humala, 2) Luka Reponen, 
   3) Paavo Salomaa, 4) Luka Sten


T11 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Nakkilan Vire 1.                 NakkVire                  8.16,04           
   1) Milja Anttila, 2) Peppi-Inkeri Seppänen, 
   3) Neea Haapio, 4) Alissa Naski
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.23,42           
   1) Miila Niittynen, 2) Mirella Rajala, 
   3) Miia Kallio, 4) Jenny Viitanen
3)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   8.24,27           
   1) Iina Mansikka, 2) Iina Kause, 
   3) Mimmi Mäkelä, 4) Lotta Peltomäki
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.36,21           
   1) Ellen Rantanen, 2) Fiia Iltanen, 
   3) Nelli Touronen, 4) Milla Ritvonen
5)   Rauman Urheilijat                RaumU                     8.41,49           
   1) Matilda Maarni, 2) Lumia Ihamäki, 
   3) Olga Kauko, 4) Sohvi Repo
6)   Nakkilan Vire 2.                 NakkVire                  9.16,88           
   1) Ilona Äärelä, 2) Ilona Rantala, 
   3) Vilmiina Mattila, 4) Roosa Prihti
7)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      9.27,80           
   1) Eerika Kalli, 2) Hertta Kuusrainen, 
   3) Venla Lammila, 4) Vilma Hakanperä
8)   Nakkilan Vire 3.                 NakkVire                  9.56,17           
   1) Oona Prihti, 2) Elsa Taimi, 
   3) Aisha Neziri, 4) Siiri Kortesniemi
9)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  10.29,42          
   1) Fria Äpätti, 2) Tilda Jaakkola, 
   3) Frida-Liina Reponen, 4) Vilja Reho


P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   56,20             
   1) Mikael Saastamoinen, 2) Joakim Kujala, 
   3) Jeri Niinivirta, 4) Elias Ruusuvuori
2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  56,69             
   1) Arttu Rantala, 2) Tuukka Ketonen, 
   3) Santeri Rantala, 4) Valtteri Luoma
3)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   58,55             
   1) Einari Reunamo, 2) Santeri Rustari, 
   3) Joonatan Juntunen, 4) Onni Salminen
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,53             
   1) Hugo Salmi, 2) Lauri Pyykkö, 
   3) Miihkali Kerkkänen, 4) Janne Kärkkäinen
5)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     59,80             
   1) Kalle Kyösti, 2) Oula Kuusiluoma, 
   3) Riki Honkanen, 4) Arttu Perälä
6)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.02,17           
   1) Leevi Pein, 2) Jere Peltomäki, 
   3) Kristian Somelar, 4) Frans Jaakkola


T13 4x100m viesti
1)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   51,93             
   1) Lumia Rantala, 2) Vilma Koski, 
   3) Rauha Rajainmäki, 4) Milja Helin
2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     54,62             
   1) Alina Maarni, 2) Ilona Nordman, 
   3) Liinu Salmi, 4) Alexia Myllymäki
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  57,17             
   1) Fanni Harju, 2) Elea Nieminen, 
   3) Helmi Äärelä, 4) Venla Murto
4)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   57,91             
   1) Linnea Tuominen, 2) Märta Holappa, 
   3) Matleena Peltomäki, 4) Tinja-Sofia Saine
5)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   58,08             
   1) Emmi Prihti, 2) Daniela Snäll, 
   3) Minja Mäkelä, 4) Iina Poussu
6)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   58,22             
   1) Liina Laine, 2) Heidi Kaunistola, 
   3) Amanda Koivuranta, 4) Minttu Suomela
7)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  58,92             
   1) Essi Kinnanen, 2) Minttu Heinonen, 
   3) Nuppu Heinonen, 4) Sara Karimäki
8)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.00,20           
   1) Kerttu Reho, 2) Maija Junnila, 
   3) Aada Antila, 4) Leni Lehtinen
9)   Porin Yleisurheilu 3.            PorinYU                   1.00,39           
   1) Ida Luotonen, 2) Josefiina Saikko, 
   3) Hilda Asikainen, 4) Kiira Broman
10)  Noormarkun Nopsa 2.              NoormNo                   1.00,94           
   1) Amanda Uusitalo, 2) Ella Selivaara, 
   3) Fanni Jylhä, 4) Susanna Hakala

Loppukilpailu erä 1
1)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   51,93             
   1) Lumia Rantala, 2) Vilma Koski, 
   3) Rauha Rajainmäki, 4) Milja Helin
2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     54,62             
   1) Alina Maarni, 2) Ilona Nordman, 
   3) Liinu Salmi, 4) Alexia Myllymäki
3)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   58,08             
   1) Emmi Prihti, 2) Daniela Snäll, 
   3) Minja Mäkelä, 4) Iina Poussu
4)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   58,22             
   1) Liina Laine, 2) Heidi Kaunistola, 
   3) Amanda Koivuranta, 4) Minttu Suomela
5)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  58,92             
   1) Essi Kinnanen, 2) Minttu Heinonen, 
   3) Nuppu Heinonen, 4) Sara Karimäki

Loppukilpailu erä 2
1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  57,17             
   1) Fanni Harju, 2) Elea Nieminen, 
   3) Helmi Äärelä, 4) Venla Murto
2)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   57,91             
   1) Linnea Tuominen, 2) Märta Holappa, 
   3) Matleena Peltomäki, 4) Tinja-Sofia Saine
3)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.00,20           
   1) Kerttu Reho, 2) Maija Junnila, 
   3) Aada Antila, 4) Leni Lehtinen
4)   Porin Yleisurheilu 3.            PorinYU                   1.00,39           
   1) Ida Luotonen, 2) Josefiina Saikko, 
   3) Hilda Asikainen, 4) Kiira Broman
5)   Noormarkun Nopsa 2.              NoormNo                   1.00,94           
   1) Amanda Uusitalo, 2) Ella Selivaara, 
   3) Fanni Jylhä, 4) Susanna Hakala


P13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  7.44,68           
   1) Valtteri Luoma, 2) Arttu Rantala, 
   3) Onni Unkuri, 4) Kasper Naski
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   8.20,29           
   1) Vilho Willman, 2) Joakim Kujala, 
   3) Elias Ruusuvuori, 4) Mikael Saastamoinen
3)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   8.37,70           
   1) Einari Reunamo, 2) Pyry Heinilä, 
   3) Mikael Koskenvaara, 4) Onni Salminen
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.37,90           
   1) Olavi Tuomisto, 2) Hugo Salmi, 
   3) Miihkali Kerkkänen, 4) Lauri Pyykkö
5)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     8.44,32           
   1) Arttu Perälä, 2) Emil Oksanen, 
   3) Kalle Kyösti, 4) Oula Kuusiluoma
     Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  DNS               
   1) Leevi Pein, 2) Jere Peltomäki, 
   3) Kristian Somelar, 4) Frans Jaakkola


T13 4x600m viesti
Loppukilpailu
1)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  8.02,11           
   1) Essi Kinnanen, 2) Meea Iltanen, 
   3) Minttu Heinonen, 4) Sara Karimäki
2)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   8.02,46           
   1) Milja Helin, 2) Linnea Tuominen, 
   3) Vilma Koski, 4) Märta Holappa
3)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   8.05,86           
   1) Fanni Jylhä, 2) Daniela Snäll, 
   3) Susanna Hakala, 4) Iina Poussu
4)   Rauman Urheilijat                RaumU                     8.09,65           
   1) Ilona Nordman, 2) Fiia Ojala, 
   3) Aino Helkama, 4) Alexia Myllymäki
5)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  8.23,12           
   1) Elea Nieminen, 2) Fanni Harju, 
   3) Venla Murto, 4) Helmi Äärelä
6)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  8.42,19           
   1) Maija Junnila, 2) Kerttu Reho, 
   3) Leni Lehtinen, 4) Milla Ylilammi
7)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   8.47,57           
   1) Matleena Peltomäki, 2) Hilda Asikainen, 
   3) Josefiina Saikko, 4) Ida Luotonen
8)   Parkanon Urheilijat              ParkU                     9.03,09           
   1) Sofia Pulliainen, 2) Oona Heino, 
   3) Veera Hakala, 4) Inka Kuusiluoma
9)   Noormarkun Nopsa 2.              NoormNo                   9.34,66           
   1) Venla Pänkälä, 2) Emma Lindfors, 
   3) Minja Mäkelä, 4) Ella Selivaara


P13 4x60m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  46,20             
   1) Valtteri Luoma, 2) Arttu Rantala, 
   3) Onni Unkuri, 4) Kasper Naski
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   47,01             
   1) Vilho Willman, 2) Jeri Niinivirta, 
   3) Joakim Kujala, 4) Mikael Saastamoinen
3)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  50,17             
   1) Hugo Salmi, 2) Miihkali Kerkkänen, 
   3) Lauri Pyykkö, 4) Santeri Kärkkäinen


T13 4x60m aitaviesti
1)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   41,72             
   1) Rauha Rajainmäki, 2) Milja Helin, 
   3) Matleena Peltomäki, 4) Vilma Koski
2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     45,13             
   1) Ilona Nordman, 2) Alina Maarni, 
   3) Liinu Salmi, 4) Alexia Myllymäki
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  45,93             
   1) Helmi Äärelä, 2) Fanni Harju, 
   3) Elea Nieminen, 4) Venla Murto
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  48,28             
   1) Essi Kinnanen, 2) Sara Karimäki, 
   3) Nuppu Heinonen, 4) Minttu Heinonen
5)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   48,44             
   1) Daniela Snäll, 2) Minja Mäkelä, 
   3) Ella Selivaara, 4) Iina Poussu
6)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   49,98             
   1) Kiira Broman, 2) Linnea Tuominen, 
   3) Tinja-Sofia Saine, 4) Märta Holappa

Loppukilpailu erä 1
1)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   41,72             
   1) Rauha Rajainmäki, 2) Milja Helin, 
   3) Matleena Peltomäki, 4) Vilma Koski
2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  48,28             
   1) Essi Kinnanen, 2) Sara Karimäki, 
   3) Nuppu Heinonen, 4) Minttu Heinonen
3)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   49,98             
   1) Kiira Broman, 2) Linnea Tuominen, 
   3) Tinja-Sofia Saine, 4) Märta Holappa

Loppukilpailu erä 2
1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     45,13             
   1) Ilona Nordman, 2) Alina Maarni, 
   3) Liinu Salmi, 4) Alexia Myllymäki
2)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  45,93             
   1) Helmi Äärelä, 2) Fanni Harju, 
   3) Elea Nieminen, 4) Venla Murto
3)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   48,44             
   1) Daniela Snäll, 2) Minja Mäkelä, 
   3) Ella Selivaara, 4) Iina Poussu


P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     52,97             
   1) Lauri Anttila, 2) Manuel Ojala, 
   3) Alex Karjalainen, 4) Eino Länsipaltta
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   57,48             
   1) Lauri Meskanen, 2) Tino Mansikka, 
   3) Joel Luotola, 4) Joonas Gröndahl
3)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    59,88             
   1) Veikko Hesso, 2) Konsta Saari, 
   3) Leevi Hesso, 4) Lukas Kaupinsalo
     Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   DQ                
   1) Lauri Lehtisaari, 2) Ilmari Pakkasela, 
   3) Juho Kallio, 4) Samuel Jussila


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa 1.              NoormNo                   51,98             
   1) Frida Rantamäki, 2) Aada-Olivia Oksanen, 
   3) Hilla Tenho, 4) Nuppu Willman
2)   Rauman Urheilijat 1.             RaumU                     52,96             
   1) Sohvi Palomäki, 2) Lotta Salmi, 
   3) Siiri Palomäki, 4) Nelli Mäenpää
3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   53,19             
   1) Siiri Mäkelä, 2) Olivia Kärki, 
   3) Ellen Kaasalainen, 4) Elle Kariniemi
4)   Porin Yleisurheilu 1.            PorinYU                   54,08             
   1) Fiona Koskiranta, 2) Julia Gröndahl, 
   3) Petra Broman, 4) Milja Perälä
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  56,68             
   1) Sofia Kurumaa, 2) Oona Turunen, 
   3) Peppi Lehtinen, 4) Olivia Levula
6)   Porin Yleisurheilu 2.            PorinYU                   56,81             
   1) Nea-Kaisa Kataja, 2) Maisa Aarikka, 
   3) Aada Meskanen, 4) Milja Miikkulainen
7)   Rauman Urheilijat 2.             RaumU                     57,63             
   1) Ida Mäenpää, 2) Aurora Ihamäki, 
   3) Elli Mannila, 4) Anni Rohila
8)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  57,88             
   1) Maija Vuori, 2) Minea Pyykkö, 
   3) Mea Rosenvall, 4) Aino Anttila


P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     10.32,74          
   1) Alex Karjalainen, 2) Eino Länsipaltta, 
   3) Lauri Anttila, 4) Manuel Ojala
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   11.15,30          
   1) Lauri Meskanen, 2) Tino Mansikka, 
   3) Joel Luotola, 4) Joonas Gröndahl
3)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    12.01,30          
   1) Konsta Saari, 2) Leevi Hesso, 
   3) Lukas Kaupinsalo, 4) Veikko Hesso
     Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   DNS               
   1) Lauri Lehtisaari, 2) Juho Kallio, 
   3) Ilmari Pakkasela, 4) Samuel Jussila


T15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     11.11,11          
   1) Ida Mäenpää, 2) Aurora Ihamäki, 
   3) Anni Rohila, 4) Nelli Mäenpää
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   11.25,01          
   1) Hilla Tenho, 2) Frida Rantamäki, 
   3) Nuppu Willman, 4) Aada-Olivia Oksanen
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  11.34,71          
   1) Aino Anttila, 2) Maija Vuori, 
   3) Inka Männistö, 4) Kerttu Anttila
4)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   11.45,60          
   1) Petra Broman, 2) Fiona Koskiranta, 
   3) Maisa Aarikka, 4) Julia Gröndahl
     Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  DNF               
   1) Peppi Lehtinen, 2) Oona Turunen, 
   3) Sofia Kurumaa, 4) Olivia Levula


P15 4x80m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     58,08             
   1) Lauri Anttila, 2) Alex Karjalainen, 
   3) Eino Länsipaltta, 4) Manuel Ojala


T15 4x80m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   56,06             
   1) Nuppu Willman, 2) Frida Rantamäki, 
   3) Hilla Tenho, 4) Aada-Olivia Oksanen
2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     56,59             
   1) Lotta Salmi, 2) Siiri Palomäki, 
   3) Elli Mannila, 4) Sohvi Palomäki