Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
31.05. klo 17:30 58-Cup Tulokset (päivitetty: 22:37 31.05.2021)
58-Cup, 31.05.2021
Kenttäurheilijat -58


M 300m
1)   Ville Lampinen                   KU-58                     35,83             
2)   Jan Särömaa                      HKV                       41,45             
3)   Taisto Miettinen                 HKV                       42,15             
4)   Jari Pantzar                     HKV                       43,48             
5)   Christer Strömberg               HKV                       44,68             
6)   Veijo Kylmäpuro                  HKV                       46,69             
7)   Marko Kahilainen                 KU-58                     48,45             
8)   Jukka-Pekka Hassinen             KU-58                     54,61             

Loppukilpailu erä 1
1)   Jari Pantzar                     HKV                       43,48             
2)   Christer Strömberg               HKV                       44,68             
3)   Veijo Kylmäpuro                  HKV                       46,69             
4)   Marko Kahilainen                 KU-58                     48,45             
5)   Jukka-Pekka Hassinen             KU-58                     54,61             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ville Lampinen                   KU-58                     35,83             
2)   Jan Särömaa                      HKV                       41,45             
3)   Taisto Miettinen                 HKV                       42,15             


M 1000m
Loppukilpailu
1)   Markus Serenius                  LänsiUU                   2.39,28           
2)   Joona Heiskanen                  KU-58                     2.41,22           
3)   Antti Sakala                     SippKu                    2.41,32           
4)   Junnu Korvenpää                  KU-58                     2.47,35           
5)   Santtu Heiskanen                 KU-58                     2.48,29           
6)   Juhani Pietarinen                KU-58                     3.02,02           
7)   Niko Lindberg                    PorvU                     3.24,76           
8)   Marko Kahilainen                 KU-58                     3.32,53           
9)   Jukka-Pekka Hassinen             KU-58                     3.34,29           
10)  Jari Uusitalo                    PorvU                     3.42,53           
     Miska Koponen                    ViipU                     DNS               



P9 40m
1)   Martin Maula                     EspTa                     7,43              
2)   Nuutti Nurmi                     KU-58                     7,47              
3)   Riku Lahtinen                    KU-58                     7,52              
4)   Lauri Torro                      KU-58                     7,86              
5)   Joonatan Niemi                   KU-58                     7,94              
6)   Henri Häiväläinen                KU-58                     7,98              
7)   Eino Suokas                      KU-58                     8,03              
8)   Tuure Kinnunen                   KU-58                     8,09              
9)   Leo Seppälä                      KU-58                     8,40              
10)  Eeli Gürel                       KU-58                     8,75              
11)  Eeti Martikainen                 KU-58                     8,81              
12)  Otso Kosonen                     KU-58                     9,39              
     Leo Siitonen                     KU-58                                       
     Henri Häiväläinen                KU-58                                       
     Leo Savenius                     KU-58                                       

Loppukilpailu erä 1
1)   Martin Maula                     EspTa                     7,43              
2)   Riku Lahtinen                    KU-58                     7,52              
3)   Henri Häiväläinen                KU-58                     7,98              
4)   Tuure Kinnunen                   KU-58                     8,09              
5)   Eeli Gürel                       KU-58                     8,75              
6)   Otso Kosonen                     KU-58                     9,39              
     Henri Häiväläinen                KU-58                                       
     Leo Savenius                     KU-58                                       
     Leo Siitonen                     KU-58                                       

Loppukilpailu erä 2
1)   Nuutti Nurmi                     KU-58                     7,47              
2)   Lauri Torro                      KU-58                     7,86              
3)   Joonatan Niemi                   KU-58                     7,94              
4)   Eino Suokas                      KU-58                     8,03              
5)   Leo Seppälä                      KU-58                     8,40              
6)   Eeti Martikainen                 KU-58                     8,81              


T9 40m
1)   Viivi Erholtz                    HIFK                      7,35              
2)   Saana Pekkarinen                 HIFK                      7,44              
3)   Ada Ahlfors                      HIFK                      7,49              
4)   Siiri Katajisto                  KU-58                     7,66              
5)   Anna Rajavaara                   KU-58                     7,67              
6)   Hilda Palmén                     EspTa                     7,81              
7)   Oona Sievänen                    KU-58                     7,82              
8)   Saana Mäkynen                    KU-58                     7,98              
9)   Mikaela Karhapää                 KU-58                     8,02              
10)  Kaisla Lehtiö                    HIFK                      8,18              
11)  Tara Karhu                       HIFK                      8,24              
12)  Neea Luostarinen                 KU-58                     8,27              
13)  Veera Pulkkanen                  HKV                       8,39              
14)  Pihla Pekkala                    KU-58                     8,41              
15)  Netta Mörsäri                    KU-58                     8,54              
16)  Wilda Majanto                    KU-58                     8,67              
17)  Iiris Ylivaara                   KU-58                     8,79              
18)  Tinka Peltolehto                 KU-58                     9,60              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4
1)   Saana Pekkarinen                 HIFK                      7,44              
2)   Siiri Katajisto                  KU-58                     7,66              
3)   Anna Rajavaara                   KU-58                     7,67              
4)   Neea Luostarinen                 KU-58                     8,27              
5)   Wilda Majanto                    KU-58                     8,67              
6)   Iiris Ylivaara                   KU-58                     8,79              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Viivi Erholtz                    HIFK                      7,35              
2)   Hilda Palmén                     EspTa                     7,81              
3)   Mikaela Karhapää                 KU-58                     8,02              
4)   Tara Karhu                       HIFK                      8,24              
5)   Netta Mörsäri                    KU-58                     8,54              
6)   Tinka Peltolehto                 KU-58                     9,60              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,6
1)   Ada Ahlfors                      HIFK                      7,49              
2)   Oona Sievänen                    KU-58                     7,82              
3)   Saana Mäkynen                    KU-58                     7,98              
4)   Kaisla Lehtiö                    HIFK                      8,18              
5)   Veera Pulkkanen                  HKV                       8,39              
6)   Pihla Pekkala                    KU-58                     8,41              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Martin Maula                     EspTa                     3.47,95           
2)   Lauri Torro                      KU-58                     4.21,17           
3)   Eeli Gürel                       KU-58                     4.34,77           
4)   Elmo Rissanen                    KU-58                     4.39,42           
5)   Eino Suokas                      KU-58                     4.43,34           
     Joonatan Niemi                   KU-58                                       
     Leo Savenius                     KU-58                                       


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Felica Myllyniemi                HKV                       3.56,73           
2)   Saana Pekkarinen                 HIFK                      4.18,87           
3)   Wilda Majanto                    KU-58                     4.57,45           
4)   Netta Mörsäri                    KU-58                     5.15,54           
5)   Neea Luostarinen                 KU-58                     5.20,26           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lauri Torro                      KU-58                     2,88              
     2,88   2,84   2,88   2,83   
                                 

2)   Eino Suokas                      KU-58                     2,88              
     2,75   2,69   2,36   2,88   
                                 

3)   Riku Lahtinen                    KU-58                     2,71              
     2,42   2,71   2,54   2,70   
                                 

4)   Joonatan Niemi                   KU-58                     2,69              
     2,15   2,69   x      2,66   
                                 

5)   Tuure Kinnunen                   KU-58                     2,42              
     2,42   2,22   2,20   2,06   
                                 

6)   Eeli Gürel                       KU-58                     2,41              
     2,07   2,04   2,41   2,41   
                                 

7)   Elmo Rissanen                    KU-58                     2,21              
     x      2,21   2,21   x      
                                 

8)   Otso Kosonen                     KU-58                     2,13              
     2,13   1,81   1,83   1,80   
                                 

9)   Eeti Martikainen                 KU-58                     2,10              
     1,65   1,98   2,10   2,05   
                                 

     Leo Seppälä                      KU-58                                       
     Leo Siitonen                     KU-58                                       


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Felica Myllyniemi                HKV                       3,40              
     3,38   3,25   3,40   3,31   
                                 

2)   Siiri Katajisto                  KU-58                     3,27              
     3,27   3,10   3,10   x      
                                 

3)   Ada Ahlfors                      HIFK                      3,23              
     3,06   3,07   3,23   3,23   
                                 

4)   Viivi Erholtz                    HIFK                      3,23              
     3,23   3,09   3,02   3,16   
                                 

5)   Saana Pekkarinen                 HIFK                      3,23              
     3,23   2,92   2,44   2,95   
                                 

6)   Hilda Palmén                     EspTa                     3,12              
     3,07   3,12   3,05   2,94   
                                 

7)   Kaisla Lehtiö                    HIFK                      2,88              
     2,88   2,78   2,87   2,66   
                                 

8)   Saana Mäkynen                    KU-58                     2,88              
     2,85   2,88   2,79   2,77   
                                 

9)   Tara Karhu                       HIFK                      2,87              
     2,84   2,81   2,87   
                          

10)  Veera Pulkkanen                  HKV                       2,73              
     2,66   2,64   2,73   
                          

11)  Oona Sievänen                    KU-58                     2,70              
     2,70   2,25   2,46   
                          

12)  Mikaela Karhapää                 KU-58                     2,63              
     2,50   2,34   2,63   
                          

13)  Neea Luostarinen                 KU-58                     2,59              
     2,46   2,46   2,59   
                          

14)  Netta Mörsäri                    KU-58                     2,55              
     2,19   2,39   2,55   
                          

15)  Anna Rajavaara                   KU-58                     2,52              
     2,52   2,25   x      
                          

16)  Iiris Ylivaara                   KU-58                     2,46              
     2,46   2,23   2,25   
                          

17)  Wilda Majanto                    KU-58                     2,33              
     2,20   2,11   2,33   
                          

     Pihla Pekkala                    KU-58                                       
     Tinka Peltolehto                 KU-58                                       


P11 150m
1)   Anton Perttula                   HKV                       22,92             
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       23,02             
3)   Julius Kurppa                    VantSa                    23,12             
4)   Roope Suoniemi                   HKV                       23,60             
5)   Samuel Adun                      HKV                       24,09             
6)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     24,18             
7)   Eino Lindholm                    VantSa                    24,26             
8)   Elmo Rautio                      KerU                      24,60             
9)   Dani Timonen                     KU-58                     24,85             
10)  Milo Kauppinen                   KU-58                     25,12             
11)  Noa Merjovirta                   KU-58                     25,15             
12)  Osmo Rautio                      KerU                      25,25             
13)  Juho Andersson                   VantSa                    26,61             
14)  Eetu Tammelin                    KU-58                     28,53             
15)  Lauri Ahti                       VantSa                    28,68             

Loppukilpailu erä 1
1)   Eino Lindholm                    VantSa                    24,26             
2)   Elmo Rautio                      KerU                      24,60             
3)   Juho Andersson                   VantSa                    26,61             
4)   Eetu Tammelin                    KU-58                     28,53             
5)   Lauri Ahti                       VantSa                    28,68             

Loppukilpailu erä 2
1)   Roope Suoniemi                   HKV                       23,60             
2)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     24,18             
3)   Dani Timonen                     KU-58                     24,85             
4)   Milo Kauppinen                   KU-58                     25,12             
5)   Noa Merjovirta                   KU-58                     25,15             
6)   Osmo Rautio                      KerU                      25,25             

Loppukilpailu erä 3
1)   Anton Perttula                   HKV                       22,92             
2)   Aslan Aitolehti                  HKV                       23,02             
3)   Julius Kurppa                    VantSa                    23,12             
4)   Samuel Adun                      HKV                       24,09             


T11 150m
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     21,83             
2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       23,21             
3)   Inna Pirnes                      VantSa                    23,48             
4)   Miida Wasström                   KU-58                     23,61             
5)   Saara Torro                      KU-58                     24,20             
6)   Siina Haapala                    KU-58                     24,61             
7)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     24,74             
8)   Frida Palmén                     EspTa                     24,89             
9)   Salla Vakkilainen                VantSa                    25,05             
10)  Lea Martelin                     KU-58                     25,41             
11)  Medina Nieminen                  VantSa                    25,78             
12)  Emma Kotakallio                  KirkkonU                  26,12             
13)  Pihla Kilpiö                     KU-58                     26,49             
14)  Peppi Kempas                     ViipU                     27,90             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,2
1)   Frida Palmén                     EspTa                     24,89             
2)   Medina Nieminen                  VantSa                    25,78             
3)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  26,12             
4)   Pihla Kilpiö                     KU-58                     26,49             
5)   Peppi Kempas                     ViipU                     27,90             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Inna Pirnes                      VantSa                    23,48             
2)   Siina Haapala                    KU-58                     24,61             
3)   Salla Vakkilainen                VantSa                    25,05             
4)   Lea Martelin                     KU-58                     25,41             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,0
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     21,83             
2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       23,21             
3)   Miida Wasström                   KU-58                     23,61             
4)   Saara Torro                      KU-58                     24,20             
5)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     24,74             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Kevin Niittyviita                LahdA                     3.35,94           
2)   Osmo Rautio                      KerU                      3.48,95           
3)   Elmo Rautio                      KerU                      3.50,26           
4)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     4.15,08           
5)   Lauri Ahti                       VantSa                    4.16,12           
6)   Eetu Tammelin                    KU-58                     4.24,95           
7)   Dani Timonen                     KU-58                     4.30,76           
     Elmeri Harila                    IFSibboV                                    


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Saara Torro                      KU-58                     3.43,70           
2)   Miida Wasström                   KU-58                     3.51,49           
3)   Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     3.52,49           
4)   Siina Haapala                    KU-58                     3.55,97           
5)   Salla Vakkilainen                VantSa                    4.02,53           
6)   Viivi Siren                      VantSa                    4.06,83           
7)   Medina Nieminen                  VantSa                    4.14,13           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Adun                      HKV                       4,34              
     4,33   4,25   4,34   4,30   
                                 

2)   Julius Kurppa                    VantSa                    4,24              
     4,03   4,23   4,24   4,13   
                                 

3)   Milo Kauppinen                   KU-58                     4,00              
     3,89   4,00   3,95   3,75   
                                 

4)   Eino Lindholm                    VantSa                    3,95              
     3,58   3,92   3,95   3,83   
                                 

5)   Aslan Aitolehti                  HKV                       3,93              
     3,90   3,88   3,93   3,74   
                                 

6)   Noa Merjovirta                   KU-58                     3,92              
     3,83   3,92   3,65   3,66   
                                 

7)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     3,86              
     3,86   3,77   3,65   3,49   
                                 

8)   Osmo Rautio                      KerU                      3,85              
     3,80   3,35   3,70   3,85   
                                 

9)   Elmo Rautio                      KerU                      3,56              
     3,45   3,56   3,55   
                          

10)  Dani Timonen                     KU-58                     3,47              
     3,47   3,36   3,46   
                          

11)  Eetu Tammelin                    KU-58                     3,11              
     3,11   2,84   3,10   
                          

12)  Eetu Tilander                    KU-58                     2,95              
     x      x      2,95   
                          



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     4,27              
     4,02   4,27   3,98   x      
                                 

2)   Fianna Myllyniemi                HKV                       4,25              
     4,25   4,13   4,09   4,12   
                                 

3)   Vera Ahlfors                     HIFK                      4,05              
     3,83   3,82   4,05   3,83   
                                 

4)   Inna Pirnes                      VantSa                    3,99              
     3,95   3,91   3,99   3,75   
                                 

5)   Medina Nieminen                  VantSa                    3,91              
     3,91   3,78   3,75   3,81   
                                 

6)   Miida Wasström                   KU-58                     3,89              
     3,58   3,89   3,64   3,81   
                                 

7)   Saara Torro                      KU-58                     3,84              
     3,71   3,75   3,84   3,82   
                                 

8)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     3,70              
     3,54   3,56   3,70   3,53   
                                 

9)   Viivi Siren                      VantSa                    3,67              
     3,56   3,63   3,67   
                          

10)  Lea Martelin                     KU-58                     3,55              
     3,55   3,50   3,42   
                          

11)  Siina Haapala                    KU-58                     3,25              
     3,25   3,24   3,24   
                          

12)  Hertta-Liina Tuominen            LahdA                     3,22              
     3,00   3,15   3,22   
                          

13)  Nadine Suominen                  KU-58                     3,21              
     3,21   2,85   3,01   
                          

14)  Sofia Söderman                   ViipU                     3,20              
     3,11   3,10   3,20   
                          

15)  Emma Kotakallio                  KirkkonU                  3,18              
     3,18   3,14   2,88   
                          

16)  Salla Vakkilainen                VantSa                    3,15              
     3,08   2,92   3,15   
                          

17)  Frida Palmén                     EspTa                     3,09              
     2,99   2,96   3,09   
                          

18)  Peppi Kempas                     ViipU                     2,93              
     2,93   2,79   2,85   
                          

19)  Anni Muhonen                     KU-58                     2,84              
     2,78   2,84   2,76   
                          

20)  Minka Rissanen                   KU-58                     2,74              
     2,74   x      2,66   
                          



P13 200m
1)   Justus Korvenpää                 KU-58                     27,65             
2)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    28,37             
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     28,85             
4)   Aaron Adun                       HKV                       28,86             
5)   Karo Majuri                      VantSa                    30,51             
6)   Alexander Forsstedt              VantSa                    32,52             
7)   Rasmus Helasuo                   VantSa                    32,76             
8)   Julius Saarinen                  VantSa                    33,53             
     Torsti Visuri                    EsboIF                                      

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,5
1)   Alexander Forsstedt              VantSa                    32,52             
2)   Rasmus Helasuo                   VantSa                    32,76             
3)   Julius Saarinen                  VantSa                    33,53             
     Torsti Visuri                    EsboIF                                      

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +3,5
1)   Justus Korvenpää                 KU-58                     27,65             
2)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    28,37             
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     28,85             
4)   Aaron Adun                       HKV                       28,86             
5)   Karo Majuri                      VantSa                    30,51             


T13 200m
1)   Sara Söderman                    ViipU                     27,91             
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  29,66             
3)   Saina Lavi                       KirkkonU                  29,91             
4)   Usva Torro                       KU-58                     30,29             
5)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     30,33             
6)   Matilda Tuovinen                 ViipU                     30,45             
7)   Niina Lankinen                   VantSa                    31,17             
8)   Katja Hannén                     PorvU                     31,32             
9)   Nea Puiro                        KU-58                     31,44             
10)  Minna Tynkkynen                  KirkkonU                  31,46             
11)  Minttu Kanerva                   VantSa                    31,59             
12)  Sade Hyvärinen                   HKV                       31,67             
13)  Elle Kukkonen                    KirkkonU                  32,00             
14)  Lotta Larjava                    KirkkonU                  32,59             
15)  Viivi Paju                       VantSa                    32,79             
16)  Ronja Hannén                     PorvU                     33,38             
17)  Anna Larjava                     KirkkonU                  33,43             
18)  Helmi Luoto                      KU-58                     33,44             
19)  Emilia Myyrä                     VantSa                    34,00             
20)  Lotta Kärkkäinen                 KirkkonU                  34,19             
21)  Hilma Larvala                    KU-58                     34,52             
22)  Minea Junno                      VantSa                    35,82             
23)  Ia Huovinen                      KU-58                     36,28             
     Olivia Aaltonen                  HKV                                         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Minna Tynkkynen                  KirkkonU                  31,46             
2)   Viivi Paju                       VantSa                    32,79             
3)   Helmi Luoto                      KU-58                     33,44             
4)   Emilia Myyrä                     VantSa                    34,00             
5)   Lotta Kärkkäinen                 KirkkonU                  34,19             
6)   Ia Huovinen                      KU-58                     36,28             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,5
1)   Katja Hannén                     PorvU                     31,32             
2)   Minttu Kanerva                   VantSa                    31,59             
3)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  32,59             
4)   Ronja Hannén                     PorvU                     33,38             
5)   Anna Larjava                     KirkkonU                  33,43             
6)   Minea Junno                      VantSa                    35,82             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,1
1)   Matilda Tuovinen                 ViipU                     30,45             
2)   Niina Lankinen                   VantSa                    31,17             
3)   Nea Puiro                        KU-58                     31,44             
4)   Elle Kukkonen                    KirkkonU                  32,00             
5)   Hilma Larvala                    KU-58                     34,52             
     Olivia Aaltonen                  HKV                                         

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: +1,1
1)   Sara Söderman                    ViipU                     27,91             
2)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  29,66             
3)   Saina Lavi                       KirkkonU                  29,91             
4)   Usva Torro                       KU-58                     30,29             
5)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     30,33             
6)   Sade Hyvärinen                   HKV                       31,67             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Samuli Saarikoski                KerU                      3.06,31           
2)   Alex Ahlgren                     PorvU                     3.11,84           
3)   Filip Nyström                    PorvU                     3.25,03           
4)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     3.32,68           
5)   Leevi Piispanen                  KU-58                     3.35,31           
6)   Julius Saarinen                  VantSa                    3.40,43           
7)   Jesse Hirvonen                   EsboIF                    3.41,72           
8)   Alexander Forsstedt              VantSa                    4.01,98           
     Rasmus Helasuo                   VantSa                                      


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Hilla Tuominen                   LahdA                     3.14,85           
2)   Katja Hannén                     PorvU                     3.21,91           
3)   Miisa Mäittälä                   PorvU                     3.35,97           
4)   Ronja Hannén                     PorvU                     3.36,37           
5)   Nea Puiro                        KU-58                     3.43,88           
6)   Hilma Larvala                    KU-58                     3.47,27           
7)   Viivi Paju                       VantSa                    3.48,32           
8)   Minttu Kanerva                   VantSa                    3.48,97           
9)   Martta Haasanen                  KU-58                     3.58,70           
10)  Emilia Myyrä                     VantSa                    4.00,82           
11)  Niina Lankinen                   VantSa                    4.13,60           
12)  Minea Junno                      VantSa                    4.30,24           
     Usva Torro                       KU-58                                       


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Elmer Keinänen                   EsboIF                    158               
     134    137    140    143    146    149    152    155    158    160    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Aaron Adun                       HKV                       149               
     120    124    128    131    134    137    140    143    146    149    152    
     o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Torsti Visuri                    EsboIF                    143               
     134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     134               
     108    115    120    124    128    131    134    137    
     o      o      o      o      o      xo     xo     xxx    

5)   Rasmus Helasuo                   VantSa                    128               
     108    115    120    124    128    131    
     o      o      o      xo     o      xxx    

6)   Karo Majuri                      VantSa                    128               
     100    108    115    120    124    128    131    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

7)   Julius Saarinen                  VantSa                    128               
     100    108    115    120    124    128    131    
     o      o      o      xo     o      xxo    xxx    

8)   Alexander Forsstedt              VantSa                    120               
     100    108    115    120    124    
     o      o      xo     o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Hilla Tuominen                   LahdA                     146               
     124    128    131    134    137    140    143    146    149    
     o      -      o      -      xo     xo     o      o      xxx    

2)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  134               
     124    128    131    134    137    
     o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Minttu Kanerva                   VantSa                    131               
     108    115    120    124    128    131    134    
     o      o      o      o      xo     xo     xxx    

4)   Viivi Paju                       VantSa                    128               
     108    115    120    124    128    131    
     o      o      xo     o      o      xxx    

5)   Anna Larjava                     KirkkonU                  128               
     108    115    120    124    128    131    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Minna Tynkkynen                  KirkkonU                  124               
     108    115    120    124    128    
     o      o      o      o      xxx    

7)   Niina Lankinen                   VantSa                    124               
     108    115    120    124    128    
     o      o      o      xo     xxx    

8)   Elle Kukkonen                    KirkkonU                  120               
     100    108    115    120    124    
     o      o      o      o      x-     

9)   Emilia Myyrä                     VantSa                    100               
     100    108    
     xxo    xxx    



P15 300m
Loppukilpailu
1)   Niko Tilander                    KU-58                     47,43             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Jonna Jäkkö                      HIFK                      42,97             
2)   Jenni Hirvonen                   EsboIF                    45,99             
3)   Edit Palmén                      EspTa                     46,20             
4)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  49,17             


P15 2000m
Loppukilpailu
1)   Josue Perez Rosello              KU-58                     6.25,48           
2)   Anton Kemppi                     NurmijYU                  6.26,77           
3)   Jonne Mourujärvi                 NurmijYU                  6.27,21           
4)   Ukko Ikonen                      VantSa                    6.30,65           
5)   Niilo Mölsä                      PorvU                     6.35,35           
6)   Karri Kuusinen                   HKV                       6.35,66           
7)   Ville Korhonen                   KU-58                     6.36,66           
8)   Oiva Odiah                       PorvU                     6.45,32           
9)   Tuomas Kuusinen                  HKV                       6.57,88           
     Marius Riihimäki                 TampPy                                      


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Alisa Kiiski                     PorvU                     7.41,01           


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Niko Tilander                    KU-58                     153               
     133    137    141    144    147    150    153    156    
     o      o      xo     o      o      o      o      xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emma Lehtonen                    NurmijYU                  144               
     137    141    144    147    
     o      o      xxo    xxx    

2)   Edit Palmén                      EspTa                     137               
     116    123    128    133    137    141    
     o      o      o      o      xo     xxx    

     Sanni Lehtonen                   NurmijYU                  NH                
     133    
     xxx    



M17 300m
Loppukilpailu
1)   Aappo Thessler                   HKV                       38,26             


N17 300m

M17 1000m
Loppukilpailu
1)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   2.41,93           
2)   Veeti Savolainen                 KerU                      2.59,89           


N17 1000m
Loppukilpailu
     Nora Koskela-Koivisto            HIFK                      DNS               
     Sini-Minea Saarikoski            KerU                      DNS               



© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.31 - 31.05.2021 22.31.47