Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
seuracup
16.06. klo 17:00 Seuracup 1.osakilpailu Tulokset (päivitetty: 22:37 16.06.2021)
Seuracup 1.osakilpailu
Lauttakylän Luja
16.06.2021

P11 60m
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   8,83              
2)   Luca Peltonen                    NakkVire                  9,41              
3)   Ville Pyykkö                     VammsVoi                  9,43              
4)   Vertti Ruuskanen                 KanksLei                  9,50              
5)   Joonas Gröndahl                  PorinYU                   9,52              
6)   Frans Olbert                     PorinYU                   9,83              
7)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  9,84              
8)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   9,89              
9)   Artem Nechepurenko               LauttLu                   10,12             
10)  Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  10,34             
11)  Lasse Mannila                    RaumU                     10,60             
12)  Severi Vormisto                  KanksLei                  10,75             
13)  Kristian Ketonen                 KiukKi                    10,76             
14)  Taito Aoki                       VammsVoi                  10,79             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Joonas Gröndahl                  PorinYU                   9,52              
2)   Elmeri Hakanurmi                 VammsVoi                  9,84              
3)   Tammi Kilpiö                     VammsVoi                  10,34             
4)   Severi Vormisto                  KanksLei                  10,75             
5)   Kristian Ketonen                 KiukKi                    10,76             
6)   Taito Aoki                       VammsVoi                  10,79             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,1
1)   Teemu Kosonen                    PorinTa                   8,83              
2)   Luca Peltonen                    NakkVire                  9,41              
3)   Ville Pyykkö                     VammsVoi                  9,43              
4)   Vertti Ruuskanen                 KanksLei                  9,50              
5)   Frans Olbert                     PorinYU                   9,83              
6)   Jonni Pirttinen                  NoormNo                   9,89              
7)   Artem Nechepurenko               LauttLu                   10,12             
8)   Lasse Mannila                    RaumU                     10,60             


T11 60m
1)   Aada Lehtinen                    LauttLu                   9,10              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  9,25              
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,38              
4)   Anniina Ollila                   VammsVoi                  9,48              
5)   Mimmi Mäkelä                     PorinYU                   9,71              
6)   Tilda Jaakkola                   KanksLei                  9,85              
7)   Milja Salonen                    RaumU                     9,99              
8)   Lotta Hytti                      PorinYU                   10,16             
9)   Senni Krapi                      VammsVoi                  10,21             
10)  Venla Lammila                    SäkU                      10,37             
11)  Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  10,44             
12)  Kerttu Olin                      KiukKi                    10,49             
13)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    10,95             
     Lumia Ihamäki                    RauU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Anniina Ollila                   VammsVoi                  9,48              
2)   Milja Salonen                    RaumU                     9,99              
3)   Venla Lammila                    SäkU                      10,37             
4)   Kerttu Olin                      KiukKi                    10,49             
5)   Vilma Lehtonen                   KiukKi                    10,95             
     Lumia Ihamäki                    RauU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Aada Lehtinen                    LauttLu                   9,10              
2)   Peppi-Inkeri Seppänen            NakkVire                  9,25              
3)   Jenny Viitanen                   NoormNo                   9,38              
4)   Mimmi Mäkelä                     PorinYU                   9,71              
5)   Tilda Jaakkola                   KanksLei                  9,85              
6)   Lotta Hytti                      PorinYU                   10,16             
7)   Senni Krapi                      VammsVoi                  10,21             
8)   Aliisa Ryynänen                  KanksLei                  10,44             


P11 1000m
Loppukilpailu,
1)   Oliver Mikkola                   NakkVire                  3.34,99           
2)   Väinö Koivu                      VammsVoi                  3.44,26           
3)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   3.49,19           
4)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      3.49,67           
5)   Joonatan Renfors                 NoormNo                   3.54,61           
6)   Leo Kuusisalmi                   KiukKi                    3.55,41           
7)   Nestori Ruuskanen                KanksLei                  3.58,87           
8)   Vilho Grönman                    PorinYU                   3.59,27           
9)   Antti Tuomisto                   VammsVoi                  3.59,43           
10)  Petrus Joensuu                   VammsVoi                  3.59,75           
11)  Nuutti Ruusunen                  RaumU                     4.02,28           
12)  Juho Uusitalo                    LauttLu                   4.04,13           
13)  Samu Sivunen                     PorinYU                   4.09,77           


T11 1000m
Loppukilpailu,
1)   Miila Niittynen                  NoormNo                   3.40,96           
2)   Milja Anttila                    NakkVire                  3.41,42           
3)   Lotta Peltomäki                  PorinYU                   3.51,86           
4)   Janna-Sofie Junkkala             VammsVoi                  3.54,51           
5)   Matilda Maarni                   RaumU                     3.55,34           
6)   Alissa Naski                     NakkVire                  4.06,89           
7)   Sofianna Paavilainen             KiukKi                    4.07,77           
8)   Hertta Kuusrainen                SäkU                      4.12,35           
9)   Vilja Reho                       KanksLei                  4.14,88           
10)  Anni Lehtoranta                  LauttLu                   4.36,34           
     Mila Luukkala                    PorinTa                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rasmus Majuri                    KiukKi                    4,50              
     4,35   4,50   4,38   4,45   
                                 

2)   Eemeli Poussu                    NoormNo                   4,00              
     3,95   3,97   3,96   4,00   
                                 

3)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   3,92              
     3,87   3,92   3,78   3,89   
                                 

4)   Akseli Halme                     RaumU                     3,84              
     3,84   x      x      x      
                                 

5)   Johannes Haavisto                VammsVoi                  3,62              
     3,60   3,62   -      -      
                                 

6)   Joel Kotomäki                    NakkVire                  3,57              
     3,45   3,45   3,57   3,48   
                                 

7)   Elias Mikkola                    RaumU                     3,46              
     3,42   3,46   3,35   3,32   
                                 

8)   Samuli Torpo                     LauttLu                   3,17              
     2,93   2,90   2,90   3,17   
                                 

9)   Kosti Nieminen                   NakkVire                  2,96              
     2,92   2,96   x      x      
                                 

10)  Eevertti Vormisto                KanksLei                  2,75              
     2,38   2,75   2,47   x      
                                 

     Samuel Jalo                      LauttLu                   3,42              
     3,19   3,41   3,42   3,32   
                                 



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina Mansikka                    PorinYU                   4,23              
     4,17   4,05   4,07   4,23   
                                 

2)   Anni Hakasuo                     LauttLu                   4,16              
     4,16   3,75   4,01   3,95   
                                 

3)   Siiri Välimäki                   NoormNo                   3,85              
     3,66   3,48   3,85   3,77   
                                 

4)   Ilona Rantala                    NakkVire                  3,82              
     3,82   3,50   3,70   3,70   
                                 

5)   Ellen Rantanen                   VammsVoi                  3,77              
     3,64   3,77   3,42   3,71   
                                 

6)   Niina Paasikas                   KiukKi                    3,74              
     3,64   3,74   3,70   3,60   
                                 

7)   Sohvi Repo                       RaumU                     3,72              
     3,66   x      3,72   3,58   
                                 

8)   Nelli Touronen                   VammsVoi                  3,60              
     3,60   3,51   3,51   3,55   
                                 

9)   Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    3,51              
     3,39   3,51   3,51   3,37   
                                 

10)  Ida Jaakkola                     KanksLei                  3,38              
     3,28   3,06   3,38   3,12   
                                 

11)  Milja Heinonen                   VammsVoi                  3,23              
     3,19   3,23   3,18   2,95   
                                 

12)  Venla Kaupinsalo                 KiukKi                    3,12              
     2,96   2,99   3,12   2,93   
                                 

13)  Sara Sampolahti                  PorinTa                   3,09              
     3,09   2,96   2,93   2,90   
                                 

14)  Aada Laksi                       KiukKi                    3,07              
     3,07   2,95   3,07   2,71   
                                 

15)  Martta Uusitalo                  KanksLei                  3,00              
     x      x      3,00   3,00   
                                 

16)  Elisa Alasmaa                    KiukKi                    2,97              
     2,85   2,97   2,96   2,48   
                                 

17)  Eerika Kalli                     SäkU                      2,95              
     2,95   2,80   x      x      
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuomas Saarijoki                 KanksLei                  31,15             
     x      23,66  31,15  x      

2)   Veikka Nordberg                  NakkVire                  24,52             
     24,52  23,37  x      22,89  

3)   Jami Nummi                       KiukKi                    24,36             
     24,36  23,03  x      20,75  

4)   Emil Isometsä                    KanksLei                  19,76             
     18,91  18,84  13,94  19,76  

5)   Juhani Reunamo                   PorinYU                   17,76             
     x      x      11,93  17,76  

6)   Lenni Korpela                    NoormNo                   16,08             
     15,51  15,75  16,08  x      

7)   Aapeli Myllymaa                  PorinYU                   14,65             
     x      x      13,83  14,65  

8)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   13,34             
     13,34  x      13,24  x      

     Topi Alin                        SäkU                      NM                
     -      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mila Mäkinen                     KiukKi                    32,96             
     32,03  x      x      32,96  

2)   Vilmiina Mattila                 NakkVire                  24,08             
     21,12  21,55  22,81  24,08  

3)   Iina Kause                       PorinYU                   23,35             
     19,06  18,79  19,98  23,35  

4)   Senja Kärhä                      NoormNo                   21,92             
     x      21,92  x      x      

5)   Minttu Huhtala                   NoormNo                   18,88             
     x      15,79  18,88  12,51  

6)   Miia Kallio                      NoormNo                   14,75             
     14,75  x      x      x      

7)   Iisa Äpätti                      KanksLei                  13,93             
     x      13,93  13,26  x      

8)   Hennastiina Kallio               VammsVoi                  10,31             
     x      9,51   x      10,31  



P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  31,69             
   1) Oliver Mikkola, 2) Luca Peltonen, 
   3) Joel Kotomäki, 4) Kosti Nieminen
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   31,95             
   1) Jasper Piirtola, 2) Vilho Grönman, 
   3) Joonas Gröndahl, 4) Frans Olbert
3)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   31,96             
   1) Eemeli Poussu, 2) Joonatan Renfors, 
   3) Lenni Korpela, 4) Jonni Pirttinen
4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    32,75             
   1) Jami Nummi, 2) Kristian Ketonen, 
   3) Leo Kuusisalmi, 4) Rasmus Majuri
5)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  33,74             
6)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  34,01             
7)   Rauman Urheilijat                RaumU                     35,12             
   1) Nuutti Ruusunen, 2) Elias Mikkola, 
   3) Akseli Halme, 4) Lasse Mannila


T11 4x50m viesti
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   30,69             
   1) Iina Kause, 2) Iina Mansikka, 
   3) Mimmi Mäkelä, 4) Lotta Hytti
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   31,09             
   1) Jenny Viitanen, 2) Miila Niittynen, 
   3) Siiri Välimäki, 4) Miia Kallio
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  31,39             
   1) Peppi-Inkeri Seppänen, 2) Ilona Rantala, 
   3) Vilmiina Mattila, 4) Milja Anttila
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,79             
5)   Kiukaisten Kisailijat I          KiukKi                    32,98             
   1) Sofianna Paavilainen, 2) Elisabeth Suoniemi, 
   3) Vilma Lehtonen, 4) Niina Paasikas
6)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,62             
   1) Eerika Kalli, 2) Hertta Kuusrainen, 
   3) Vilma Hakanperä, 4) Venla Lammila
7)   Rauman Urheilijat                RaumU                     33,65             
   1) Milja Salonen, 2) Sohvi Repo, 
   3) Lumia Ihamäki, 4) Matilda Maarni
8)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  33,97             
9)   Kiukaisten Kisailijat II         KiukKi                    36,20             
   1) Kerttu Olin, 2) Venla Kaupinsalo, 
   3) Elisa Alasmaa, 4) Aada Laksi

Loppukilpailu erä 1
1)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  31,39             
   1) Peppi-Inkeri Seppänen, 2) Ilona Rantala, 
   3) Vilmiina Mattila, 4) Milja Anttila
2)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  32,79             
3)   Kiukaisten Kisailijat I          KiukKi                    32,98             
   1) Sofianna Paavilainen, 2) Elisabeth Suoniemi, 
   3) Vilma Lehtonen, 4) Niina Paasikas
4)   Säkylän Urheilijat               SäkU                      33,62             
   1) Eerika Kalli, 2) Hertta Kuusrainen, 
   3) Vilma Hakanperä, 4) Venla Lammila
5)   Kiukaisten Kisailijat II         KiukKi                    36,20             
   1) Kerttu Olin, 2) Venla Kaupinsalo, 
   3) Elisa Alasmaa, 4) Aada Laksi

Loppukilpailu erä 2
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   30,69             
   1) Iina Kause, 2) Iina Mansikka, 
   3) Mimmi Mäkelä, 4) Lotta Hytti
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   31,09             
   1) Jenny Viitanen, 2) Miila Niittynen, 
   3) Siiri Välimäki, 4) Miia Kallio
3)   Rauman Urheilijat                RaumU                     33,65             
   1) Milja Salonen, 2) Sohvi Repo, 
   3) Lumia Ihamäki, 4) Matilda Maarni
4)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  33,97             


P13 60m
1)   Manuel Ojala                     RaumU                     8,29              
2)   Leevi Pein                       KanksLei                  8,40              
3)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   8,64              
4)   Robert Palmroth                  PorinYU                   8,76              
5)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   8,78              
6)   Leevi Hesso                      KiukKi                    8,92              
7)   Tuukka Ketonen                   NakkVire                  9,05              
8)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,05              
9)   Lauri Pyykkö                     VammsVoi                  9,75              
10)  Jussi Ylilammi                   KanksLei                  10,02             
11)  Rafael Kivimäki                  LauttLu                   10,14             
     Juho Peltola                     SäkU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Manuel Ojala                     RaumU                     8,29              
2)   Robert Palmroth                  PorinYU                   8,76              
3)   Tuukka Ketonen                   NakkVire                  9,05              
4)   Lauri Pyykkö                     VammsVoi                  9,75              
5)   Rafael Kivimäki                  LauttLu                   10,14             
     Juho Peltola                     SäkU                      DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,7
1)   Leevi Pein                       KanksLei                  8,40              
2)   Mikael Saastamoinen              NoormNo                   8,64              
3)   Elias Ruusuvuori                 NoormNo                   8,78              
4)   Leevi Hesso                      KiukKi                    8,92              
5)   Hugo Salmi                       VammsVoi                  9,05              
6)   Jussi Ylilammi                   KanksLei                  10,02             


T13 60m
1)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   8,14              
2)   Lumia Rantala                    PorinYU                   8,66              
3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  8,72              
4)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   8,85              
5)   Daniela Snäll                    NoormNo                   8,86              
6)   Alina Maarni                     RaumU                     8,93              
7)   Ninni Pajukoski                  KanksLei                  8,96              
8)   Elea Nieminen                    NakkVire                  8,99              
9)   Aada Antila                      KanksLei                  9,26              
10)  Matleena Peltomäki               PorinYU                   9,27              
11)  Testiurheilija     		NoormNo              9,36              
12)  Caroline Kivisoo                 KiukKi                    9,46              
13)  Venla Kalli                      SäkU                      9,61              
14)  Janette Torpo                    LauttLu                   10,11             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Daniela Snäll                    NoormNo                   8,86              
2)   Alina Maarni                     RaumU                     8,93              
3)   Aada Antila                      KanksLei                  9,26              
4)   Caroline Kivisoo                 KiukKi                    9,46              
5)   Venla Kalli                      SäkU                      9,61              
6)   Janette Torpo                    LauttLu                   10,11             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Rauha Rajainmäki                 PorinYU                   8,14              
2)   Lumia Rantala                    PorinYU                   8,66              
3)   Essi Kinnanen                    VammsVoi                  8,72              
4)   Sofia Sampolahti                 PorinTa                   8,85              
5)   Ninni Pajukoski                  KanksLei                  8,96              
6)   Elea Nieminen                    NakkVire                  8,99              
7)   Matleena Peltomäki               PorinYU                   9,27              
8)   Testiurheilija                  	NoormNo9,36              


P13 1000m
Loppukilpailu,
1)   Sakarja Koivisto                 NoormNo                   3.15,48           
2)   Toivo Koivu                      VammsVoi                  3.16,30           
3)   Onni Unkuri                      NakkVire                  3.29,00           
4)   Niklas Nuorsaari                 PorinYU                   3.32,89           
5)   Pyry Heinilä                     PorinYU                   3.42,85           
6)   Niilo Lindberg                   KiukKi                    3.48,03           
7)   Olavi Tuomisto                   VammsVoi                  3.48,74           
8)   Mikael Koskenvaara               PorinYU                   3.56,82           
9)   Niklas Riitaoja                  NoormNo                   3.58,14           
     Kristian Somelar                 KanksLei                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu,
1)   Sara Karimäki                    VammsVoi                  3.32,07           
2)   Aurora Ihamäki                   RauU                      3.38,51           
3)   Fanni Harju                      NakkVire                  3.39,08           
4)   Märta Holappa                    PorinYU                   3.40,32           
5)   Venla Saari                      KiukKi                    3.48,92           
6)   Pihla Joensuu                    VammsVoi                  3.52,40           
7)   Fanni Jylhä                      NoormNo                   4.00,82           
8)   Milla Ylilammi                   KanksLei                  4.01,92           
9)   Linnea Tuominen                  PorinYU                   4.07,25           
10)  Elsa Mäkinen                     VammsVoi                  4.11,20           
11)  Senja Pakkanen                   KanksLei                  4.13,10           
12)  Venla Pänkälä                    NoormNo                   4.23,11           
     Ada Ollonqvist                   SäkU                      DNS               
     Sara Penttilä                    PorinYU                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joel Luotola                     PorinYU                   141               
     115    120    123    126    129    132    135    138    141    145    
     o      o      o      o      xo     o      o      o      xo     xxx    

2)   Leo Pakkasela                    NoormNo                   138               
     100    105    110    115    120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Joakim Kujala                    NoormNo                   138               
     100    105    110    115    120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Valtteri Luoma                   NakkVire                  129               
     115    120    123    126    129    132    
     o      o      xo     xo     o      xxx    

5)   Sakari Mäkelä                    LauttLu                   129               
     115    120    123    126    129    132    
     o      xo     o      xxo    o      xxx    

6)   Santeri Rustari                  PorinYU                   126               
     110    115    120    123    126    129    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Jere Peltomäki                   KanksLei                  123               
     100    105    110    115    120    123    126    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Veikka Saari                     KiukKi                    90                
     80     85     90     
     o      o      o      



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ilona Nordman                    RaumU                     150               
     100    105    110    115    120    129    135    138    141    144    147    150    152    
     -      -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Venla Murto                      NakkVire                  150               
     100    105    110    123    129    135    138    141    144    147    150    152    
     -      -      -      o      o      xo     o      o      xxo    o      xxo    xxx    

3)   Iina Poussu                      NoormNo                   147               
     100    105    110    115    126    129    132    135    138    141    144    147    150    
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

4)   Milja Helin                      PorinYU                   141               
     123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Maija Junnila                    KanksLei                  141               
     100    115    120    123    126    129    132    135    138    141    144    
     -      o      o      o      o      xo     xo     xxo    o      xo     xxx    

6)   Venla Koponen                    PorinTa                   138               
     100    105    110    115    126    129    132    135    138    141    
     -      -      -      -      o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Minttu Heinonen                  VammsVoi                  135               
     110    115    120    123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

8)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    132               
     115    120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Tinja-Sofia Saine                PorinYU                   132               
     100    105    110    123    126    129    132    135    
     -      -      -      o      o      o      o      xxx    

10)  Amanda Koivuranta                LauttLu                   126               
     100    105    110    115    120    123    126    129    
     o      o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jimi Salo                        NoormNo                   39,76             
     36,63  39,76  38,99  38,50  

2)   Eino Isometsä                    KanksLei                  34,42             
     31,25  34,42  x      30,23  

3)   Paavo Jaakkola                   NakkVire                  33,25             
     30,48  28,23  x      33,25  

4)   Jeri Niinivirta                  NoormNo                   32,98             
     31,96  32,98  x      30,98  

5)   Santeri Rantala                  NakkVire                  32,70             
     29,60  30,96  x      32,70  

6)   Aapo Manner                      NoormNo                   29,21             
     29,21  28,02  x      28,40  

7)   Veikka Mäkinen                   VammsVoi                  21,92             
     21,92  19,89  21,26  21,68  

8)   Einari Reunamo                   PorinYU                   19,64             
     17,14  17,95  19,64  x      

9)   Lukas Kaupinsalo                 KiukKi                    15,82             
     11,87  11,02  15,82  15,21  

10)  Roma Laamanen                    LauttLu                   13,64             
     13,64  12,76  13,59  11,66  

     Jatro Tapio                      VammsVoi                  NM                
     -      -      -      -      



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   31,06             
     31,06  28,91  28,57  x      

2)   Netta Nummi                      KiukKi                    27,93             
     24,83  x      24,13  27,93  

3)   Kerttu Anttila                   NakkVire                  27,68             
     27,68  24,51  26,46  25,97  

4)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     26,65             
     24,55  26,65  22,39  23,22  

5)   Anna Saine                       PorinYU                   25,24             
     23,57  21,69  23,80  25,24  

6)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   22,58             
     22,58  21,11  x      19,20  

7)   Neea Valtonen                    PorinYU                   20,18             
     x      16,50  20,18  16,98  

8)   Liina Valkama                    VammsVoi                  16,80             
     16,80  14,93  14,64  15,16  

9)   Armi Partanen                    KanksLei                  13,53             
     11,47  12,09  x      13,53  

     Kaisa Luoto                      SäkU                      NM                
     -      -      -      -      

     Vilma Koski                      PorinYU                   NM                
     -      -      -      -      



P13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   55,40             
   1) Mikael Saastamoinen, 2) Joakim Kujala, 
   3) Jeri Niinivirta, 4) Elias Ruusuvuori
2)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   56,50             
   1) Robert Palmroth, 2) Niklas Nuorsaari, 
   3) Joel Luotola, 4) Einari Reunamo
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  59,09             
   1) Tuukka Ketonen, 2) Onni Unkuri, 
   3) Santeri Rantala, 4) Valtteri Luoma
4)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  59,10             
5)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    1.03,91           
   1) Niilo Lindberg, 2) Veikka Saari, 
   3) Lukas Kaupinsalo, 4) Leevi Hesso
6)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  1.04,76           


T13 4x100m viesti
1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   54,33             
   1) Lumia Rantala, 2) Rauha Rajainmäki, 
   3) Linnea Tuominen
2)   Rauman Urheilijat                RaumU                     56,47             
   1) Alina Maarni, 2) Ilona Nordman, 
   3) Aurora Ihamäki, 4) Alexia Myllymäki
3)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   57,36             
   1) Milja Helin, 2) Tinja-Sofia Saine, 
   3) Matleena Peltomäki, 4) Märta Holappa
4)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  58,42             
   1) Elea Nieminen, 2) Fanni Harju, 
   3) Kerttu Anttila, 4) Venla Murto
5)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   58,81             
   1) Daniela Snäll, 2) Iina Poussu, 
   3) Minja Mäkelä, 4) Testiurheilija
6)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   59,31             
   1) Amanda Koivuranta, 2) Heidi Kaunistola, 
   3) Janette Torpo, 4) Eevi Pohjolainen
7)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,50             
8)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    1.00,62           
   1) Venla Saari, 2) Caroline Kivisoo, 
   3) Jenna Pelkonen, 4) Netta Nummi
9)   Porin Tarmo                      PorinTa                   1.00,98           
10)  Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.01,16           

Loppukilpailu erä 1
1)   Rauman Urheilijat                RaumU                     56,47             
   1) Alina Maarni, 2) Ilona Nordman, 
   3) Aurora Ihamäki, 4) Alexia Myllymäki
2)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   57,36             
   1) Milja Helin, 2) Tinja-Sofia Saine, 
   3) Matleena Peltomäki, 4) Märta Holappa
3)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  58,42             
   1) Elea Nieminen, 2) Fanni Harju, 
   3) Kerttu Anttila, 4) Venla Murto
4)   Vammalan seudun Voima            VammsVoi                  59,50             
5)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  1.01,16           

Loppukilpailu erä 2
1)   Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   54,33             
   1) Lumia Rantala, 2) Rauha Rajainmäki, 
   3) Linnea Tuominen
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   58,81             
   1) Daniela Snäll, 2) Iina Poussu, 
   3) Minja Mäkelä, 4) Testiurheilija
3)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   59,31             
   1) Amanda Koivuranta, 2) Heidi Kaunistola, 
   3) Janette Torpo, 4) Eevi Pohjolainen
4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    1.00,62           
   1) Venla Saari, 2) Caroline Kivisoo, 
   3) Jenna Pelkonen, 4) Netta Nummi
5)   Porin Tarmo                      PorinTa                   1.00,98           


P15 100m
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  11,66             
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   12,53             
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    12,74             
4)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  12,80             
5)   Esko Falck                       NakkVire                  13,08             
6)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   13,33             
7)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  13,88             
     Eeli Heikelä                     RaumU                     DNS               
     Oliver Paattimäki                PorinTa                   DNS               
     Kasper Ylitalo                   SäkU                      DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,7
1)   Esko Falck                       NakkVire                  13,08             
2)   Ilmari Pakkasela                 NoormNo                   13,33             
     Eeli Heikelä                     RaumU                     DNS               
     Kasper Ylitalo                   SäkU                      DNS               
     Oliver Paattimäki                PorinTa                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1)   Tomi Mäkitalo                    KanksLei                  11,66             
2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   12,53             
3)   Martti Wallenius                 KiukKi                    12,74             
4)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  12,80             
5)   Aaro Silvennoinen                VammsVoi                  13,88             


T15 100m
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   12,38             
2)   Olivia Kärki                     LauttLu                   13,07             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    13,31             
4)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  13,54             
5)   Fiona Koskiranta                 PorinYU                   13,63             
6)   Lotta Salmi                      RaumU                     13,72             
7)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,80             
8)   Oona Turunen                     KanksLei                  13,90             
9)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   14,05             
10)  Peppi Lehtinen                   KanksLei                  14,05             
11)  Maija Vuori                      NakkVire                  14,38             
12)  Maija Vandell                    KiukKi                    14,56             
13)  Elli Mannila                     RaumU                     14,78             
     Susanna Rantala                  PorinTa                   DNS               
     Sofia Kurumaa                    KanksLei                  DNS               
     Frida Rantamäki                  NoormNo                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,4
1)   Maija Vuori                      NakkVire                  14,38             
2)   Maija Vandell                    KiukKi                    14,56             
     Susanna Rantala                  PorinTa                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Nea-Kaisa Kataja                 PorinYU                   14,05             
2)   Peppi Lehtinen                   KanksLei                  14,05             
3)   Elli Mannila                     RaumU                     14,78             
     Frida Rantamäki                  NoormNo                   DNS               
     Sofia Kurumaa                    KanksLei                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,5
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   12,38             
2)   Olivia Kärki                     LauttLu                   13,07             
3)   Neea Nummi                       KiukKi                    13,31             
4)   Janita Kinnanen                  VammsVoi                  13,54             
5)   Fiona Koskiranta                 PorinYU                   13,63             
6)   Lotta Salmi                      RaumU                     13,72             
7)   Milja Perälä                     PorinYU                   13,80             
8)   Oona Turunen                     KanksLei                  13,90             


P15 2000m
Loppukilpailu,
1)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7.10,47           
2)   Konsta Saari                     KiukKi                    7.15,43           
3)   Joel Peltonen                    PorinTa                   7.17,80           
4)   Lauri Lehtisaari                 NoormNo                   7.19,87           
5)   Henri Saunaluoma                 KanksLei                  7.22,22           
6)   Alex Karjalainen                 RaumU                     7.25,28           
7)   Lauri Aaltonen                   VammsVoi                  7.34,57           
8)   Tino Mansikka                    PorinYU                   7.50,57           
9)   Severi Laine                     LauttLu                   8.11,32           
     Tino Knuutila                    KanksLei                  DNS               


T15 2000m
Loppukilpailu,
1)   Netta Nieminen                   VammsVoi                  7.37,64           
2)   Aino Anttila                     NakkVire                  7.53,79           
3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   8.09,41           
4)   Petra Broman                     PorinYU                   8.11,00           
5)   Julia Gröndahl                   PorinYU                   8.20,51           
6)   Susanna Hakala                   NoormNo                   8.34,55           
7)   Maija Wallenius                  KiukKi                    9.03,97           


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Oliver Ovaskainen                NoormNo                   255               
     215    225    235    245    255    265    
     o      o      o      xo     xo     xxx    

2)   Samuel Jussila                   NoormNo                   255               
     205    215    225    235    245    255    265    
     xxo    o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Vilho Willman                    NoormNo                   235               
     205    215    225    235    245    
     o      o      xxo    xo     xxx    

4)   Lauri Meskanen                   PorinYU                   225               
     125    135    145    155    165    175    185    195    205    215    225    235    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Juuso Alasmaa                    KiukKi                    195               
     145    155    165    175    185    195    205    
     o      -      o      -      o      xo     xxx    

6)   Kasper Naski                     NakkVire                  185               
     165    175    185    195    205    
     o      -      o      -      xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Nuppu Willman                    NoormNo                   300               
     235    245    255    265    280    290    300    311    
     o      o      xo     o      o      o      xo     xxx    

2)   Liina Laine                      LauttLu                   245               
     205    215    225    235    245    255    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   215               
     155    165    175    185    195    205    215    225    
     o      o      -      o      o      o      o      xxx    

4)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  195               
     145    165    185    195    205    
     o      o      o      xxo    xxx    

5)   Aada Meskanen                    PorinYU                   185               
     125    135    145    155    165    175    185    195    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Roni Mikkilä                     NakkVire                  12,58             
     x      x      11,78  12,58  

2)   Lauri Weckström                  PorinYU                   10,98             
     9,94   10,84  10,24  10,98  

3)   Eerik Lehtinen                   LauttLu                   10,88             
     10,88  -      -      -      

4)   Lauri Anttila                    RaumU                     9,41              
     8,11   8,85   8,88   9,41   

5)   Juho Kallio                      NoormNo                   9,33              
     8,78   9,10   9,33   x      

6)   Veikko Hesso                     KiukKi                    8,39              
     7,60   8,32   8,39   8,31   

     Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  DNS               
     Veikka Loikas                    PorinYU                   DNS               
     Veikko Koski                     PorinYU                   DNS               


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Venla Kärhä                      NoormNo                   10,03             
     10,03  9,95   x      x      

2)   Kiia Mäkinen                     KiukKi                    9,97              
     9,97   x      9,28   x      

3)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   9,95              
     9,76   9,39   9,95   9,28   

4)   Elle Kariniemi                   LauttLu                   9,80              
     9,55   9,13   9,21   9,80   

5)   Pinja Pakkanen                   KanksLei                  8,71              
     8,46   7,92   8,71   8,24   

6)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  8,46              
     7,68   8,46   7,74   7,86   

7)   Carla Peltoniemi                 PorinYU                   7,46              
     6,41   7,34   7,46   7,42   



P15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Porin Yleisurheilu               PorinYU                   52,51             
   1) Lauri Meskanen, 2) Lauri Weckström, 
   3) Tino Mansikka, 4) Niklas Ranne
2)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   52,54             
   1) Samuel Jussila, 2) Ilmari Pakkasela, 
   3) Juho Kallio, 4) Oliver Ovaskainen
3)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    55,52             
   1) Veikko Hesso, 2) Konsta Saari, 
   3) Juuso Alasmaa, 4) Martti Wallenius
4)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  55,80             
   1) Arttu Rantala, 2) Kasper Naski, 
   3) Roni Mikkilä, 4) Esko Falck
     Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  DNF               


T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Noormarkun Nopsa                 NoormNo                   53,74             
   1) Aada-Olivia Oksanen, 2) Susanna Hakala, 
   3) Nuppu Willman, 4) Pinja Kärhä
2)   Lauttakylän Luja                 LauttLu                   54,84             
   1) Liina Laine, 2) Olivia Kärki, 
   3) Siiri Mäkelä, 4) Ellen Kaasalainen
3)   Kankaanpään Seudun Leisku        KanksLei                  55,98             
4)   Kiukaisten Kisailijat            KiukKi                    56,31             
   1) Maija Wallenius, 2) Janni Majuri, 
   3) Maija Vandell, 4) Neea Nummi
5)   Porin Yleisurheilu II            PorinYU                   57,34             
   1) Petra Broman, 2) Julia Gröndahl, 
   3) Carla Peltoniemi, 4) Aada Meskanen
6)   Nakkilan Vire                    NakkVire                  58,96             
   1) Helmi Äärelä, 2) Maija Vuori, 
   3) Mea Rosenvall, 4) Aino Anttila
     Porin Yleisurheilu I             PorinYU                   DQ                
   1) Fiona Koskiranta, 2) Sofia Sivunen, 
   3) Nea-Kaisa Kataja, 4) Milja Perälä


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   22,43             
2)   Leo Vanhanen                     RaumU                     23,93             
3)   Aleksi Miikkulainen              PorinYU                   24,05             
4)   Pietari Kiviranta                KanksLei                  24,10             
5)   Daniel Jalo                      LauttLu                   24,62             
     Samuel Jalo                      LauttLu                   DNS               


N17 200m
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   25,23             
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   26,97             
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   27,84             
4)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     28,12             
5)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   28,41             
6)   Ronja Poikonen                   KiukKi                    28,51             
7)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  28,58             
8)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  29,20             
9)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  29,21             
10)  Aino Manner                      NoormNo                   30,56             
11)  Julia Kaasalainen                LauttLu                   30,66             
12)  Pauliina Koivuniemi              VammsVoi                  31,30             
13)  Leni Lehtinen                    KanksLei                  32,81             
     Veera Mattila                    VammsVoi                  26,22             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Ronja Poikonen                   KiukKi                    28,51             
2)   Mila Jokinen                     VammsVoi                  29,21             
3)   Julia Kaasalainen                LauttLu                   30,66             
4)   Pauliina Koivuniemi              VammsVoi                  31,30             
5)   Leni Lehtinen                    KanksLei                  32,81             
     Veera Mattila                    VammsVoi                  26,22             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,5
1)   Inkeri Ahokas                    PorinYU                   25,23             
2)   Maria Pukkila                    PorinTa                   26,97             
3)   Aada Juhala                      PorinTa                   27,84             
4)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     28,12             
5)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   28,41             
6)   Emmi Patrikainen                 NakkVire                  28,58             
7)   Ilona Lampila                    VammsVoi                  29,20             
8)   Aino Manner                      NoormNo                   30,56             


M17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  13,01 -1,1          
     12,88  12,96  13,01  12,90  
     -0,9   +0,4   -1,1   -1,8   

2)   Aatu Pelli                       NakkVire                  11,74 -1,5          
     11,44  11,45  11,74  11,65  
     -1,1   -0,8   -1,5   -0,7   

3)   Joona Nurmi                      NoormNo                   11,31 -1,3          
     11,11  11,31  10,98  x      
     -1,2   -1,3   -1,0   -0,6   

4)   Janne Pajunen                    PorinYU                   11,21 -0,7          
     11,06  11,21  11,16  x      
     -1,3   -0,7   -1,2   -1,2   

5)   Henri Hynnä                      SäkU                      10,63 -1,1          
     10,30  10,44  9,97   10,63  
     -1,5   -0,5   -1,5   -1,1   

6)   Jasper Hakala                    PorinTa                   10,34 -0,8          
     9,63   10,34  10,34  x      
     -2,6   -0,8   -0,8   -2,1   

     Niklas Mattila                   LauttLu                   DNS               


N17 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,48 -1,2          
     x      x      10,48  x      
     -1,1   -1,1   -1,2   -0,4   

2)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   10,06 -1,2          
     9,41   10,06  x      x      
     -0,6   -1,2   -0,7   -0,6   

3)   Jenny Karttunen                  PorinYU                   9,99 -0,4          
     x      9,63   9,92   9,99   
     -2,3   -0,5   -1,9   -0,4   

4)   Siiri Palomäki                   RaumU                     9,90 -1,1          
     x      9,65   9,90   9,70   
     -1,4   -0,8   -1,1   -2,2   

5)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  9,43 -1,2          
     x      9,36   x      9,43   
     -2,8   -1,5   -0,9   -1,2   

6)   Jessi Lope                       NoormNo                   8,93 -4,0          
     8,85   x      8,67   8,93   
     -1,5   -2,5   -0,9   -4,0   

7)   Inkeri Rantapelkonen             KiukKi                    8,90 -0,8          
     8,33   8,79   8,90   8,65   
     -3,3   -0,8   -0,8   -0,8   



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petrus Jakonen                   NakkVire                  15,35             
     15,32  x      15,35  x      

2)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   14,62             
     x      14,21  14,62  x      

3)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  12,17             
     11,76  12,09  x      12,17  

4)   Jose Rekola                      PorinYU                   10,00             
     10,00  x      x      9,22   

     Niko Mikkola                     PorinYU                   DNS               


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rebecca Nelimarkka               NakkVire                  12,69             
     12,69  12,42  12,25  12,54  

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   12,15             
     12,00  12,15  12,09  x      

3)   Emilia Muuvila                   KiukKi                    12,15             
     10,99  11,89  x      12,15  

4)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   10,71             
     9,86   10,71  9,55   x      

5)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   10,67             
     10,67  x      10,57  x      

6)   Elli Isometsä                    KanksLei                  9,86              
     9,40   9,33   9,86   9,45   

7)   Jasmin Pajunen                   PorinYU                   9,60              
     9,60   9,33   9,50   9,02   

8)   Jessica Junkkala                 VammsVoi                  9,18              
     x      8,73   9,18   8,81   





© 2021 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.4.8 - 16.06.2021 21.27.22