Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
30.05. klo 13:00 Akaan Seudun Nuorisokisat Tulokset (päivitetty: 15:59 30.05.2021)
Akaan Seudun Nuorisokisat
Toijalan Vauhti
30.05.2021

P5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Verneri Wähä-Verkkomäki          Akaa                      9,95              
2)   Jalmar Pakkanen                  ViialVa                   10,15             
3)   Manu Holm                        ToijVau                   10,92             
4)   Justus Saari                     ViialVa                   12,77             
     Felix Näreikkö                   Akaa                      DNS               


T5 40m
1)   Vilja Kovero                     ToijVau                   9,50              
2)   Hilla Hokkanen                   ToijVau                   10,06             
3)   Anni Kovero                      ToijVau                   10,21             
4)   Iida Vilpas                      ViialVa                   10,24             
5)   Milla Sundström                  ToijVau                   10,71             
6)   Fanny Lisko                      ViialVa                   10,83             
7)   Moona Vuorinen                   ToijVau                   11,41             
8)   Elli Huovilainen                 Akaa                      13,96             
9)   Selina Pohjonen                  ViialVa                   14,67             
     Eveliina Pyötiö                  Akaa                      DNS               
     Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Anni Kovero                      ToijVau                   10,21             
2)   Iida Vilpas                      ViialVa                   10,24             
3)   Fanny Lisko                      ViialVa                   10,83             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Vilja Kovero                     ToijVau                   9,50              
2)   Moona Vuorinen                   ToijVau                   11,41             
3)   Elli Huovilainen                 Akaa                      13,96             
     Eveliina Pyötiö                  Akaa                      DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Hilla Hokkanen                   ToijVau                   10,06             
2)   Milla Sundström                  ToijVau                   10,71             
3)   Selina Pohjonen                  ViialVa                   14,67             
     Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 DNS               


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Verneri Wähä-Verkkomäki          Akaa                      5,71              
     4,35   5,71   

2)   Jalmar Pakkanen                  ViialVa                   4,65              
     4,32   4,65   

3)   Manu Holm                        ToijVau                   3,23              
     3,23   2,83   

4)   Justus Saari                     ViialVa                   3,03              
     3,03   2,86   

     Felix Näreikkö                   Akaa                      DNS               


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Milla Sundström                  ToijVau                   5,62              
     x      5,62   

2)   Anni Kovero                      ToijVau                   5,44              
     5,44   5,25   

3)   Vilja Kovero                     ToijVau                   4,88              
     4,81   4,88   

4)   Hilla Hokkanen                   ToijVau                   4,51              
     4,47   4,51   

5)   Fanny Lisko                      ViialVa                   3,08              
     2,74   3,08   

6)   Moona Vuorinen                   ToijVau                   3,07              
     3,07   2,76   

7)   Elli Huovilainen                 Akaa                      3,03              
     2,78   3,03   

8)   Iida Vilpas                      ViialVa                   2,93              
     2,93   2,51   

9)   Selina Pohjonen                  ViialVa                   2,52              
     2,52   1,81   

     Eveliina Pyötiö                  Akaa                      DNS               
     Lila Mäkinen                     HämeenlTa                 DNS               


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
     Oliver Lustig                    HämeenlTa                 DNS               


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   8,23              
2)   Inga Viherä                      ToijVau                   8,38              
3)   Kiti Vehmaa                      ToijVau                   8,71              
4)   Tinja Pohjonen                   ViialVa                   13,51             


P7 Pituus
Loppukilpailu
     Oliver Lustig                    HämeenlTa                                   


T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Laura Yli-Koivisto               ToijVau                   2,70              
     2,56   2,70   2,65   2,67   
                                 

2)   Inga Viherä                      ToijVau                   2,37              
     2,37   1,80   2,23   2,20   
                                 

3)   Kiti Vehmaa                      ToijVau                   2,14              
     x      2,06   2,14   2,05   
                                 

4)   Tinja Pohjonen                   ViialVa                   1,50              
     1,36   1,50   1,45   1,42   
                                 



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joonatan Löf                     TuUL                      7,11              
2)   Eppu Repo                        Akaa                      7,34              
3)   Severi Sainio                    NokU                      7,69              
4)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   7,78              
5)   Tatu Sundström                   ToijVau                   7,88              
6)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   8,06              
7)   Lenni Rajala                     ToijVau                   8,08              


T9 40m
1)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   7,16              
2)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,17              
3)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   7,22              
4)   Anukka Ikkala                    Aaa                       7,32              
5)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   7,39              
6)   Ruut Lisko                       ViialVa                   7,54              
7)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      7,54              
8)   Milla Reunanen                   ToijVau                   7,73              
9)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   7,76              
10)  Hilma Heino                      ToijVau                   7,78              
11)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   7,78              
12)  Viivi Pakkanen                   ViialVa                   8,02              
13)  Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,22              
14)  Miia Käpylä                      ViialVa                   8,46              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,6
1)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   7,22              
2)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      7,54              
3)   Milla Reunanen                   ToijVau                   7,73              
4)   Kerttu Kovero                    ToijVau                   7,76              
5)   Viivi Pakkanen                   ViialVa                   8,02              
6)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   8,22              
7)   Miia Käpylä                      ViialVa                   8,46              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   7,16              
2)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  7,17              
3)   Anukka Ikkala                    Aaa                       7,32              
4)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   7,39              
5)   Ruut Lisko                       ViialVa                   7,54              
6)   Hilma Heino                      ToijVau                   7,78              
7)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   7,78              


P9 400m
Loppukilpailu
1)   Eppu Repo                        Akaa                      1.28,03           
2)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   1.33,05           
3)   Lenni Rajala                     ToijVau                   1.33,60           
4)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   1.35,45           
5)   Tatu Sundström                   ToijVau                   1.37,99           


T9 400m
Loppukilpailu
1)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  1.22,55           
2)   Anukka Ikkala                    Aaa                       1.27,90           
3)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   1.30,77           
4)   Hilma Heino                      ToijVau                   1.32,57           
5)   Milla Reunanen                   ToijVau                   1.33,86           
6)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   1.34,37           
7)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   1.36,25           
8)   Ruut Lisko                       ViialVa                   1.37,51           
9)   Anni Rantasalo                   ToijVau                   1.38,56           
10)  Viivi Pakkanen                   ViialVa                   1.39,29           
11)  Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   1.39,70           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joonatan Löf                     TuUL                      3,36              
     3,36   3,31   3,09   3,17   
                                 

2)   Eppu Repo                        Akaa                      3,25              
     3,03   3,14   3,25   3,20   
                                 

3)   Severi Sainio                    NokU                      2,99              
     2,92   2,80   2,99   2,92   
                                 

4)   Eelis Huovilainen                ToijVau                   2,95              
     2,91   2,95   2,78   2,68   
                                 

5)   Lenni Rajala                     ToijVau                   2,73              
     2,55   2,67   2,73   2,54   
                                 

6)   Konsta Jokinen                   ToijVau                   2,68              
     2,68   2,49   2,26   2,45   
                                 

7)   Tatu Sundström                   ToijVau                   2,45              
     2,45   2,30   2,45   2,33   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ilona Rahkonen                   ToijVau                   3,35              
     3,33   x      3,35   3,33   
                                 

2)   Mette Häkkinen                   PunkalKu                  3,35              
     3,26   3,29   3,29   3,35   
                                 

3)   Anukka Ikkala                    Aaa                       3,14              
     3,14   2,99   x      2,98   
                                 

4)   Minea Kaukojärvi                 ViialVa                   3,09              
     2,97   3,09   x      2,96   
                                 

5)   Lyydia Toivonen                  UrjU                      3,00              
     3,00   2,89   2,75   2,80   
                                 

6)   Sofia Viitanen                   ViialVa                   2,99              
     2,99   x      2,79   x      
                                 

7)   Milla Reunanen                   ToijVau                   2,94              
     2,86   x      2,94   2,78   
                                 

8)   Ruut Lisko                       ViialVa                   2,88              
     2,75   2,88   2,59   2,73   
                                 

9)   Sini Kirkkomäki                  ToijVau                   2,85              
     2,77   2,85   2,22   2,40   
                                 

10)  Viivi Pakkanen                   ViialVa                   2,80              
     2,75   2,63   2,80   2,80   
                                 

11)  Hilma Heino                      ToijVau                   2,79              
     2,66   2,70   2,48   2,79   
                                 

12)  Kerttu Kovero                    ToijVau                   2,69              
     2,57   2,60   2,47   2,69   
                                 

13)  Anni Rantasalo                   ToijVau                   2,57              
     2,57   x      2,44   2,54   
                                 

14)  Miia Käpylä                      ViialVa                   2,32              
     2,32   2,22   2,10   2,16   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      9,35              
2)   Antti Oksa                       ViialVa                   9,37              
3)   Touko Korpela                    ValkHa                    9,47              
4)   Oskari Häkli                     RaisKu                    10,11             
5)   Niklas Hukka                     ToijVau                   10,40             
6)   Lukas Järvelä                    ToijVau                   10,88             
     Matias Viitanen                  ViialVa                   DNS               


T11 60m
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,71              
2)   Julia Sihvonen                   EspTa                     9,24              
3)   Meri Henttonen                   HKV                       9,32              
4)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    9,78              
5)   Sara Majamäki                    ViialVa                   10,01             
6)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    10,08             
7)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  10,29             
8)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    10,32             
9)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   10,65             
     Salka Koivula                    ViialVa                   DNS               
     Enni Sundström                   ToijVau                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    10,08             
2)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   10,65             
     Enni Sundström                   ToijVau                   DNS               
     Salka Koivula                    ViialVa                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,71              
2)   Julia Sihvonen                   EspTa                     9,24              
3)   Meri Henttonen                   HKV                       9,32              
4)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    9,78              
5)   Sara Majamäki                    ViialVa                   10,01             
6)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  10,29             
7)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    10,32             


P11 400m
Loppukilpailu
1)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      1.11,44           
2)   Oskari Häkli                     RaisKu                    1.23,92           
3)   Miska Mänty                      LempKiYU                  1.25,62           
4)   Lukas Järvelä                    ToijVau                   1.30,51           
     Antti Oksa                       ViialVa                   DNS               


T11 400m
Loppukilpailu
1)   Julia Sihvonen                   EspTa                     1.13,18           
2)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    1.17,35           
3)   Amanda Eskelinen                 TampPy                    1.17,92           
4)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    1.18,81           
5)   Oona Savolainen                  IkaalU                    1.18,87           
6)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  1.23,28           
7)   Sara Majamäki                    ViialVa                   1.23,66           
8)   Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   1.24,01           
     Enni Sundström                   ToijVau                   DNS               
     Meri Henttonen                   HKV                       DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Touko Korpela                    ValkHa                    3,76              
     3,69   3,45   3,76   x      
                                 

2)   Perttu Soikkeli                  Akaa                      3,66              
     3,66   3,61   3,62   3,59   
                                 

3)   Lukas Järvelä                    ToijVau                   2,93              
     2,76   2,68   2,93   2,32   
                                 

     Matias Viitanen                  ViialVa                   DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   4,66              
     4,59   4,58   4,47   4,66   
                                 

2)   Meri Henttonen                   HKV                       4,29              
     4,29   4,25   4,14   3,88   
                                 

3)   Julia Sihvonen                   EspTa                     4,13              
     3,92   4,13   4,07   3,98   
                                 

4)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    3,77              
     3,77   3,68   3,55   3,76   
                                 

5)   Lumi Pennanen                    TampPy                    3,67              
     3,61   3,56   3,67   x      
                                 

6)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    3,63              
     3,57   3,53   3,63   3,61   
                                 

7)   Jessi Saloniemi                  TampPy                    3,48              
     3,48   3,36   3,44   3,32   
                                 

8)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  3,43              
     3,43   3,28   3,04   3,25   
                                 

9)   Sara Majamäki                    ViialVa                   3,28              
     3,26   3,19   3,21   3,28   
                                 

10)  Vilma Yli-Koivisto               ToijVau                   3,15              
     2,98   3,15   2,90   3,05   
                                 

11)  Emmi Lönnqvist                   ViialVa                   3,10              
     3,10   2,90   2,99   3,00   
                                 

12)  Salka Koivula                    ViialVa                   3,01              
     3,01   2,96   2,90   2,92   
                                 

13)  Veera Haanpää                    ViialVa                   2,95              
     2,95   2,85   2,80   2,77   
                                 

     Enni Sundström                   ToijVau                                     


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Valtteri Haanpää                 ViialVa                   7,86              
     7,30   7,86   7,49   x      

2)   Rasmus Haanpää                   ViialVa                   6,00              
     5,47   5,90   6,00   5,58   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Julia Suolaniemi                 ToijVau                   8,40              
     6,21   7,88   7,33   8,40   

2)   Riina Taipale                    PälkLL                    7,89              
     7,60   7,68   7,89   7,53   

3)   Lumi Pennanen                    TampPy                    7,69              
     7,39   7,69   7,36   7,35   

4)   Amanda Eskelinen                 TampPy                    7,22              
     7,01   6,70   6,96   7,22   

5)   Elsa Kemppainen                  NastNa                    6,67              
     5,86   5,25   5,64   6,67   

6)   Ethel Råtts                      LempKiYU                  5,48              
     5,48   5,48   5,31   5,41   

7)   Amalia Hämäläinen                TampPy                    5,36              
     5,24   5,33   5,36   4,35   

8)   Sara Majamäki                    ViialVa                   5,28              
     4,70   4,63   5,28   4,48   

9)   Salka Koivula                    ViialVa                   5,22              
     5,22   4,60   4,36   4,04   

10)  Veera Haanpää                    ViialVa                   5,10              
     4,60   4,74   5,02   5,10   

11)  Enni Sundström                   ToijVau                   4,30              
     4,30   3,90   4,25   4,30   



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Juho Taavila                     LahdA                     8,26              
2)   Elias Kemppainen                 LahdA                     8,59              
3)   Eelis Numminen                   ToijVau                   8,86              
4)   Rasmus Salminen                  ForssSa                   9,14              
5)   Eerik Häkli                      RaisKu                    9,33              
6)   Elmo Härkönen                    NokU                      9,34              
7)   Niilo Kemppainen                 LahdA                     9,41              
8)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   9,43              


T13 60m
1)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,35              
2)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,39              
3)   Venla Mattila                    ToijVau                   8,81              
4)   Maija Santanen                   JanJa                     9,19              
5)   Taika Henttonen                  HKV                       9,24              
6)   Roosa Aulamo                     TampPy                    9,32              
7)   Janette Vähäoja                  TampPy                    9,34              
8)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    9,40              
9)   Onerva Tauriainen                TampPy                    9,54              
10)  Janina Vilpas                    Akaa                      13,92             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Taika Henttonen                  HKV                       9,24              
2)   Roosa Aulamo                     TampPy                    9,32              
3)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    9,40              
4)   Onerva Tauriainen                TampPy                    9,54              
5)   Janina Vilpas                    Akaa                      13,92             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,7
1)   Kristiina Tamski                 TampPy                    8,35              
2)   Vilma Luontila                   TampPy                    8,39              
3)   Venla Mattila                    ToijVau                   8,81              
4)   Maija Santanen                   JanJa                     9,19              
5)   Janette Vähäoja                  TampPy                    9,34              


P13 800m
Loppukilpailu
1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    2.28,00           
2)   Eelis Numminen                   ToijVau                   2.49,63           


T13 800m
Loppukilpailu
1)   Taika Henttonen                  HKV                       2.40,95           
2)   Emma Haka-Risku                  NokU                      2.47,20           
3)   Venla Mattila                    ToijVau                   2.55,86           
     Jenna Minkkinen                  PälkLL                    DNS               
     Nia Kytäjä                       ForssSa                   DNS               


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juho Taavila                     LahdA                     150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      xxo    xo     xxx    

2)   Elias Kemppainen                 LahdA                     150               
     135    138    141    147    150    153    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Rasmus Salminen                  ForssSa                   135               
     120    124    128    132    135    138    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

4)   Niilo Kemppainen                 LahdA                     132               
     120    124    128    132    135    
     o      xo     o      xo     xxx    

5)   Eelis Numminen                   ToijVau                   128               
     120    124    128    132    
     o      o      xo     xxx    



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Vilma Luontila                   TampPy                    4,95 +2,6  4,85 +1,5
     4,95   4,66   4,85   4,68   
     +2,6   +0,9   +1,5   +0,0   

2)   Maija Santanen                   JanJa                     4,18 +1,0          
     4,04   4,13   3,99   4,18   
     +1,0   +0,8   +0,0   +1,0   

3)   Onerva Tauriainen                TampPy                    4,09 +1,1          
     4,09   4,03   4,02   3,95   
     +1,1   +1,9   +1,1   +1,7   

4)   Jenna Minkkinen                  PälkLL                    4,09 +1,2          
     4,09   x      x      4,00   
     +1,2   +1,3   +0,0   +0,3   

5)   Taika Henttonen                  HKV                       4,09 +0,4          
     x      x      4,09   3,89   
     -0,1   +1,0   +0,4   +0,0   



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elias Kemppainen                 LahdA                     47,79             
     39,48  46,52  47,79  46,25  

2)   Juho Taavila                     LahdA                     45,59             
     37,22  41,85  45,59  41,58  

3)   Niilo Kemppainen                 LahdA                     36,62             
     35,57  29,72  x      36,62  

4)   Eelis Numminen                   ToijVau                   30,69             
     27,55  22,51  27,12  30,69  

5)   Eerik Häkli                      RaisKu                    29,77             
     27,03  27,25  29,77  28,23  

6)   Samu Pentinniemi                 ViialVa                   27,04             
     25,51  27,04  23,50  24,74  

7)   Oskari Häkli                     RaisKu                    22,91             
     22,83  22,50  22,91  19,46  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Piitu Tourunen                   LahdA                     35,05             
     35,05  34,77  31,53  30,07  

2)   Roosa Aulamo                     TampPy                    29,80             
     22,05  25,45  29,33  29,80  

3)   Janette Vähäoja                  TampPy                    23,20             
     22,65  23,20  21,21  21,52  

4)   Onerva Tauriainen                TampPy                    19,95             
     18,60  19,95  19,10  x      

5)   Jade Hukka                       ToijVau                   19,05             
     15,84  19,05  13,10  18,70  

6)   Jemina Nieminen                  TampPy                    18,98             
     18,98  x      x      18,97  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,5
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  13,24             
2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     13,70             
3)   Aapo Raunio                      TampU                     14,50             
4)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   14,85             
5)   Lauri Vilpas                     Akaa                      14,99             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   13,95             
2)   Miina Paija                      UrjU                      13,96             
3)   Jenna Pentinniemi                ViialVa                   14,46             
4)   Maija Oksa                       ViialVa                   14,91             
     Kristiina Tamski                 TampPy                    DNS               


P15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Aleksi Jokela                    TammRy                    39,56             
2)   Otso Luodeslampi                 LempKiYU                  40,19             
3)   Jasper Vilén                     EsboIF                    41,99             
4)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   53,84             
     Lauri Vilpas                     Akaa                      DQ                


T15 300m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    44,46             
2)   Maija Oksa                       ViialVa                   47,31             
     Jenna Pentinniemi                ViialVa                   DNS               


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Niemelä                     LempKiYU                  154               
     135    138    141    144    147    150    154    157    
     o      -      o      -      o      xo     xo     xxx    

2)   Vanessa Salminen                 ForssSa                   147               
     132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Niia Niemelä                     LempKiYU                  138               
     128    132    135    138    141    
     o      o      o      xxo    xxx    

4)   Monamaria Pyhältö                TampPy                    124               
     124    128    
     o      xxx    

     Jenni Laine                      ToijVau                   NH                
     135    
     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eelis Kuusjärvi                  LempKiYU                  5,18 -0,8          
     5,18   4,19   4,94   x      5,06   5,04   
     -0,8   -1,9   -2,1   -0,6   -1,3   -1,5   

2)   Samuel Ruohonen                  TampU                     4,88 -0,5          
     x      4,88   4,30   4,65   4,50   4,66   
     -0,9   -0,5   +0,0   -0,4   -2,2   -2,4   

3)   Aapo Raunio                      TampU                     4,11 -0,6          
     4,00   4,11   3,97   x      3,93   3,87   
     -0,8   -0,6   -1,9   -0,3   -1,3   -1,6   

4)   Arttu Viljanen                   ToijVau                   4,02 -0,9          
     3,77   3,78   4,02   3,96   3,84   3,86   
     -0,9   -0,7   -0,9   -0,9   -0,3   -1,2   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Roosa Haanpää                    ViialVa                   11,69             
     11,27  11,20  x      11,69  11,30  11,67  

2)   Peppi Vehmaa                     UrjU                      10,15             
     9,07   9,46   9,66   9,62   9,84   10,15  

3)   Eevi Vatka                       ToijVau                   8,17              
     7,86   7,82   7,95   7,97   8,17   7,87   

4)   Lotta Sannamo                    ToijVau                   5,94              
     5,04   5,94   5,77   5,49   5,31   5,77   

     Martta Laine                     ValkHa                    DNS               


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samuel Ruohonen                  TampU                     26,85             
     24,00  26,61  23,41  26,85  x      25,37  


N Lehtikeihäs	
Loppukilpailu
1)   Julia Talvitie                   ToijVau			15,88
2)   Ethel Råtts		      LempKiYU			 9,14	
3)   Edith Råtts		      LempKiYU			 6,80

M Lehtikeihä
Loppukilpailu
1)   Kai Råtts			      LempKiYU			19,92
2)   Juho Taavila		      LahdA			17,42
3)   Elias Kemppainen		      LahdA			14,79
4)   Sauli Saunamäki		      ToijVau			13,91
5)   Niilo Kemppainen		      LahdA			11,46
6)   Janne Taavila		      NastNa			 8,88