Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
14.02. klo 18:30 Pommisuojajuoksut 2 - kutsukilpailu Tulokset (päivitetty: 21:31 14.02.2021)
Pommisuojajuoksut 2 - kutsukilpailu
Kenttäurheilijat -58
14.02.2021

M 60m
1)   Joakim Karmitsa                  EspTa                     7,08              
2)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       7,17              
3)   Sampo Väyrynen                   EspTa                     7,29              
4)   Ilari Mäkinen                    HIFK                      7,31              
5)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,35              
6)   Johannes Hakala                  EspTa                     7,49              

Loppukilpailu erä 1
1)   Sampo Väyrynen                   EspTa                     7,29              
2)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,35              
3)   Johannes Hakala                  EspTa                     7,49              

Loppukilpailu erä 2
1)   Joakim Karmitsa                  EspTa                     7,08              
2)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       7,17              
3)   Ilari Mäkinen                    HIFK                      7,31              


Alkuerät erä 1
1)   Joakim Karmitsa                  EspTa                     7,08q             
2)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       7,17q             
3)   Ilari Mäkinen                    HIFK                      7,20q             
     Mike Changala                    BorgåAk                   DNS               

Alkuerät erä 2
1)   Sampo Väyrynen                   EspTa                     7,29q             
2)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,33q             
3)   Johannes Hakala                  EspTa                     7,54q             


N 60m
1)   Katja Luukkola                   LeppSi                    7,82              
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    7,89              
3)   Elmiina Siikala                  EspTa                     7,99              
4)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  8,13              
5)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     8,41              
5)   Kiia Äikää                       HIFK                      8,41              
7)   Hilda Mäkelä                     KU-58                     8,48              
8)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      8,55              
9)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      8,66              
     Jasmin Showlah                   HIFK                      DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     8,41              
1)   Kiia Äikää                       HIFK                      8,41              
3)   Hilda Mäkelä                     KU-58                     8,48              
4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      8,55              
5)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      8,66              

Loppukilpailu erä 2
1)   Katja Luukkola                   LeppSi                    7,82              
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    7,89              
3)   Elmiina Siikala                  EspTa                     7,99              
4)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  8,13              
     Jasmin Showlah                   HIFK                      DNF               


Alkuerät erä 1
1)   Katja Luukkola                   LeppSi                    7,86q             
2)   Jasmin Showlah                   HIFK                      7,91q             
3)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    7,98q             
4)   Elmiina Siikala                  EspTa                     8,06q             
5)   Iina-Kaisa Mäkelä                KU-58                     8,58q             

Alkuerät erä 2
1)   Mila Heikkonen                   KeskiUYU                  8,24q             
2)   Kiia Äikää                       HIFK                      8,35q             
3)   Hilda Mäkelä                     KU-58                     8,49q             
4)   Adriana Kalymialaris             HIFK                      8,60q             
5)   Sini-Minea Saarikoski            KerU                      8,69q