Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
23.09. klo 18:30 HämSY:n pm-sisulisämaastoviesti Tulokset (päivitetty: 11:38 26.09.2021)
Tulokset LeKi YU:n sivuilla:
http://lekiyu.net/home/node/3572

HämSY:n sisulisämaastoviesti 		TULOKSET		23.9.2021
Lempäälän Kisa Yleisurheilu					Lempäälä
				
	Sisulisämaastoviesti 8km			
Sija    Seura				Loppuaika	Ero kärkeen	
1.	Hämeenlinnan Tarmo 1		0:29:36		
2.	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	0:29:54		0:00:18	
3.	Tampereen Pyrintö 1		0:30:11		0:00:35	
4.	Urjalan Urheilijat 1		0:30:29		0:00:53	
5.	Nokian Urheilijat		0:30:30		0:00:54	
6.	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	0:31:20		0:01:44	
7.	Vehmaisten Urheilijat		0:31:35		0:01:59	
8.	Ikaalisten urheilijat		0:31:37		0:02:01	
9.	Hämeenlinnan Tarmo 2		0:31:51		0:02:15	
10.	Kangasalan Urheilijat-68	0:32:15		0:02:39	
11.	Viialan Valtti			0:32:57		0:03:21	
12.	Tampereen Pyrintö 2		0:32:57		0:03:21	
13.	Toijalan Vauhti			0:32:57		0:03:21	
14.	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	0:33:19		0:03:43	
15.	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	0:33:32		0:03:56	
16.	Tampereen Pyrintö 3		0:34:34		0:04:58	
17.	Urjalan Urheilijat 2		0:35:14		0:05:38	
18.	Ikaalisten Urheilijat 2		0:35:31		0:05:55	
				
				
	Osuus 1 T9 1km			
Sija	Nimi		Seura		        Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Sofie Vallinoja	Tampereen Pyrintö 1	03:58,1	
2.	Elsa Blomberg	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:59,3		00:01,2
3.	Aino Siivonen	Nokian Urheilijat	04:04,4		00:06,3
4.	Nanna Niittyaro	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	04:04,9	00:06,8
5.	Sissi Vesakoski	Urjalan Urheilijat 1	04:11,0		00:12,9
6.	Vilma Juntunen	Tampereen Pyrintö 2	04:11,7		00:13,6
7.	Hilla Knuuti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	04:24,4	00:26,3
8.	Viivi Pakkanen	Viialan Valtti		04:25,5		00:27,4
9.	Nella Jokinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	04:27,1	00:28,9
10.	Matilda Puolimatka Vehmaisten Urheilijat 04:29,1	00:31,0
11.	Eerika Lonka	Hämeenlinnan Tarmo 2	04:30,6		00:32,5
12.	Elli Siltanen	Tampereen Pyrintö 3	04:34,6		00:36,5
13.	Vilhelmiina Joenniemi Kangasalan Urheilijat-68  04:36,8	00:38,7
14.	Adalia Rautavaara Ikaalisten urheilijat	04:38,4		00:40,3
15.	Elli Toorikka	Urjalan Urheilijat 2	04:39,5		00:41,4
16.	Aino Ahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	04:40,8	00:42,7
17.	Anni Rantasalo	Toijalan Vauhti		04:53,0		00:54,9
18.	Saara Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat 2	05:19,8		01:21,7
				
				
	Osuus 2 P9 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Roni Puntala	Kangasalan Urheilijat-68 03:48,0	
2.	Vilho Mennala	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:49,3		00:01,3
3.	Lauri Tarhonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	04:01,7	00:13,7
4.	Aarni Kärkkäinen Ikaalisten urheilijat	04:09,6		00:21,7
5.	Hannes Outinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	04:10,9	00:23,0
6.	Oliver Luukkainen Tampereen Pyrintö 1	04:11,6		00:23,6
7.	Lenni Salminen	Vehmaisten Urheilijat	04:16,9		00:28,9
8.	Eino Vehmas	Urjalan Urheilijat 1	04:16,9		00:28,9
9.	Antti Isotalo	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	04:18,9	00:30,9
10.	Lukas Rantala	Viialan Valtti		04:22,5		00:34,5
11.	Joel Valli	Nokian Urheilijat	04:26,1		00:38,1
12.	Kalle Leinamo	Urjalan Urheilijat 2	04:26,5		00:38,5
13.	Anton Rokkanen	Hämeenlinnan Tarmo 2	04:32,4		00:44,4
14.	Eemeli Saarilahti Tampereen Pyrintö 2	04:35,3		00:47,3
15.	Julius Keränen	Ikaalisten Urheilijat 2	04:41,2		00:53,2
16.	Eelis Huovilainen Toijalan Vauhti	04:45,0		00:57,0
17.	Aapeli Kopponen	Tampereen Pyrintö 3	04:50,4		01:02,4
18.	Vilppu Eleinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	04:51,2	01:03,2
				
				
	Osuus 3 T11 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Iina Saranpää	Nokian Urheilijat	03:47,1	
2.	Minja Kautto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	03:48,1	00:01,0
3.	Anni Siivonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	03:52,5	00:05,4
4.	Eevi Kölhi	Hämeenlinnan Tarmo 2	03:53,6		00:06,5
5.	Aino Blomberg	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:58,3		00:11,3
6.	Emmi Vankka	Urjalan Urheilijat 1	03:58,8		00:11,8
7.	Ella Rajala	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3   03:59,0	00:12,0
8.	Silja Kemppainen Tampereen Pyrintö 1	04:02,7		00:15,6
9.	Oona Savolainen	Ikaalisten urheilijat	04:04,8		00:17,7
10.	Amanda Eskelinen Tampereen Pyrintö 2	04:10,0		00:22,9
11.	Lilia Järvinen	Tampereen Pyrintö 3	04:13,9		00:26,8
12.	Enni Sundström	Toijalan Vauhti		04:15,1		00:28,0
13.	Hertta Ikonen	Vehmaisten Urheilijat	04:18,9		00:31,8
14.	Emmi Lönnqvist	Viialan Valtti		04:19,8		00:32,8
15.	Stella Hillman	Ikaalisten Urheilijat 2	04:23,7		00:36
16.	Iina Puntala	Kangasalan Urheilijat-68 04:26,6	00:39,5
17.	Salla Ahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	04:49,8	01:02,7
18.	Kerttu Mäkinen	Urjalan Urheilijat 2	05:40,5		01:53,4
				
				
	Osuus 4 P11 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Saku Repo	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	03:41,3	
2.	Linus Kärkkäinen Ikaalisten urheilijat	03:42,0		00:00,7
3.	Sisu Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo 2	03:42,3		00:00,9
4.	Niilo Lappalainen Nokian Urheilijat	03:43,7		00:02,4
5.	Santeri Koskinen Tampereen Pyrintö 1	03:43,8		00:02,5
6.	Antti Mäkelä	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:46,3		00:05,0
7.	Onni Mäkinen	Urjalan Urheilijat 1	03:51,3		00:10,0
8.	Hermanni Joenniemi Kangasalan Urheilijat-68 03:56,3	00:14,9
9.	Samra Pohjonen	Ikaalisten Urheilijat 2	03:58,3		00:17,0
10.	Milo Giraut	Vehmaisten Urheilijat	03:59,6		00:18,3
11.	Eliel Bass	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	04:00,2	00:18,9
12.	Lauri Toivola	Tampereen Pyrintö 2	04:03,4		00:22,1
13.	Joel Mehtonen-Magnusson	Urjalan Urheilijat 2	04:06,0	00:24,7
14.	Akseli Kuusjärvi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	04:06,3	00:25,0
15.	Lauri-Ilari Laukkanen Viialan Valtti	04:06,7		00:25,4
16.	Miska Mänty	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	04:13,6	00:32,3
17.	Joona Ratilainen Toijalan Vauhti	04:25,8		00:44,5
18.	Emil Vuorio	Tampereen Pyrintö 3	04:28,7		00:47,4
				
				
	Osuus 5 T13 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Helmi Hyytiäinen Urjalan Urheilijat 1	03:38,9	
2.	Julia Suolaniemi Toijalan Vauhti	03:39,4		00:00,5
3.	Saana Ahti	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	03:43,1	00:04,2
4.	Emma Haka-Risku	Nokian Urheilijat	03:43,5		00:04,6
5.	Monika Pekkola	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:50,4		00:11,5
6.	Reea Hiitelä	Tampereen Pyrintö 1	03:51,5		00:12,6
7.	Kamilla Hillman	Ikaalisten urheilijat	03:57,1		00:18,2
8.	Fiona Giraut	Vehmaisten Urheilijat	03:58,3		00:19,4
9.	Silva Kulju	Hämeenlinnan Tarmo 2	03:59,2		00:20,3
10.	Cecilia Hievelä	Kangasalan Urheilijat-68 04:01,2	00:22,3
11.	Onerva Tauriainen Tampereen Pyrintö 3	04:04,6		00:25,7
12.	Helmi Rajamäki	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	04:05,9	00:27,0
13.	Mandi Viljamaa	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	04:12,4	00:33,5
14.	Iiris Helenius	Viialan Valtti		04:13,2		00:34,3
15.	Ethel Råtts	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	04:24,4	00:45,5
16.	Ella Kurula	Ikaalisten Urheilijat 2	04:24,8		00:45,9
17.	Erin Rajala	Tampereen Pyrintö 2	04:29,1		00:50,2
18.	Anni Kaleva	Urjalan Urheilijat 2	04:33,7		00:54,8
				
				
	Osuus 6 P13 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Jalmari Koskinen Tampereen Pyrintö 1	03:16,0	
2.	Valtteri Sinkkonen Toijalan Vauhti	03:21,6		00:05,7
3.	Olli Seppälä	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:27,2		00:11,3
4.	Joonas Kolehmainen Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2 03:32,0 00:16,1
5.	Eero Siivonen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	03:35,4	00:19,4
6.	Eliel Kärkkäinen Ikaalisten Urheilijat 2 03:35,4	00:19,5
7.	Vilho Peltotalo	Hämeenlinnan Tarmo 2	03:36,3		00:20,3
8.	Niilo Vehmas	Urjalan Urheilijat 1	03:37,5		00:21,5
9.	Viljami Kuusjärvi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	03:37,7	00:21,7
10.	Jussi Uusitalo	Kangasalan Urheilijat-68 03:38,3	00:22,4
11.	Tuomas Mäkelä	Ikaalisten urheilijat	03:40,4		00:24,4
12.	Samu Pentinniemi Viialan Valtti		03:45,7		00:29,8
13.	Lenni Jokinen	Urjalan Urheilijat 2	03:46,4		00:30,4
14.	Topias Hämäläinen Vehmaisten Urheilijat	03:48,1		00:32,1
15.	Jaakko Jartti	Nokian Urheilijat	03:50,3		00:34,4
16.	Bastian Setälä	Tampereen Pyrintö 2	03:51,9		00:36,0
17.	Toivo Eleinen	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	03:57,8	00:41,9
18.	Kaius Kantanen	Tampereen Pyrintö 3	04:05,4		00:49,4
				
				
	Osuus 7 T15 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Helmi Haavisto	Nokian Urheilijat	03:23,1	
2.	Venla Mennala	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:30,9		00:07,8
3.	Maija Oksa	Viialan Valtti		03:37,1		00:14,0
4.	Miina Paija	Urjalan Urheilijat 1	03:40,1		00:17,0
5.	Pinja Kykkänen	Vehmaisten Urheilijat	03:41,3		00:18,2
6.	Emilia Ylilehto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	03:43,6	00:20,5
7.	Teea Rajala	Tampereen Pyrintö 1	03:47,9		00:24,8
8.	Salla Lehtonen	Hämeenlinnan Tarmo 2	03:53,8		00:30,8
9.	Iina Niemelä	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	03:54,2	00:31,2
10.	Helmi Koskela	Ikaalisten urheilijat	03:54,3		00:31,2
11.	Laura Haarla	Tampereen Pyrintö 3	03:58,7		00:35,7
12.	Laura Ratilainen Toijalan Vauhti	03:59,9		00:36,8
13.	Hertta Hakala	Tampereen Pyrintö 2	04:05,5		00:42,5
14.	Aada Mantere	Kangasalan Urheilijat-68 04:08,5	00:45,4
15.	Feza Mbonabingi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	04:22,4	00:59,3
16.	Aino Aalto	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	04:27,8	01:04,7
17.	Milla Kulmala	Ikaalisten Urheilijat 2	04:37,3		01:14,2
18.	Enia Taipale	Urjalan Urheilijat 2	04:40,0		01:16,9
				
				
	Osuus 8 P15 1km			
Sija	Nimi		Seura			Loppuaika	Ero nopeimpaan
1.	Eero Ranta	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1	02:59,1	
2.	Akseli Aittoniemi Vehmaisten Urheilijat	03:03,0		00:03,9
3.	Joel Seppälä	Hämeenlinnan Tarmo 1	03:14,3		00:15,2
4.	Rasmus Vankka	Urjalan Urheilijat 1	03:14,4		00:15,3
5.	Jesse Salo	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2	03:17,2	00:18,2
6.	Marius Riihimäki Tampereen Pyrintö 1	03:19,4		00:20,3
7.	Otso Luodeslampi Lempäälän Kisa Yleisurheilu 4	03:20,3	00:21,2
8.	Vilho Vehmas	Urjalan Urheilijat 2	03:21,3		00:22,2
9.	Eelis Kuusjärvi	Lempäälän Kisa Yleisurheilu 3	03:22,0	00:22,9
10.	Jami Pesonen	Tampereen Pyrintö 2	03:30,2		00:31,1
11.	Oskari Savolainen Ikaalisten urheilijat	03:30,8		00:31,7
12.	Aku Järvelä	Nokian Urheilijat	03:31,2		00:32,2
13.	Arttu Viljanen	Toijalan Vauhti		03:37,6		00:38,5
14.	Eeli Ala-Lahti	Kangasalan Urheilijat-68 03:39,8	00:40,7
15.	Tuomas Rättö	Hämeenlinnan Tarmo 2	03:43,0		00:43,9
16.	Veli Lepo	Viialan Valtti		04:06,4		01:07,3
17.	Samu Tulasalo	Tampereen Pyrintö 3	04:18,1		01:19,1
18.	Samu Puolitaival Ikaalisten Urheilijat 2 04:30,8	01:31,7