Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
17.04. klo 10:30 SM-maantiejuoksut Tulokset (päivitetty: 23:05 17.04.2021)
SM Maantiejuoksut 2021  Pyhtää                 T U L O K S E T        17.4.2021
Pyhtään Yritys                             ---------------            17:16

Sija Nimi                     Seura                      Loppuaika          Ero

     Miehet 19 vuotta 10 km   
     =========================

  1. Tuure Haapanen           Turun Urheiluliitto            31.57
  2. Rasmus Krogell           Kenttäurheilijat-58            32.08           11
  3. Veikka Saren             Someron Esa                    32.26           29
  4. Matias Mononen           Lahden Ahkera                  32.45           48
  5. Oskari Kangasniemi       Ikaalisten Urheilijat          33.24         1.27
  6. Kristian Boström         IF Raseborg                    34.42         2.45
  7. Justus Luonela           Lahden Ahkera                  34.55         2.58
  8. Pyry Suojanen            Turun Urheiluliitto            35.13         3.16
  9. Onni Ikonen              Hankasalmen Hanka              36.08         4.11
 10. Veikko Huuskonen         Posion Pyrintö                 37.09         5.12
 11. Joona Heikkerö           Porvoon Urheilijat             39.00         7.03
 12. Elias Marjamäki          Tampereen Pyrintö              39.30         7.33
 --  Ahmad Arash              Lahden Ahkera                    DNS          --
 --  Junnu Korvenpää          Kenttäurheilijat-58              DNS          --
 --  Nuutti Lintunen          Tampereen Pyrintö                DNF          --
 --  Akseli Stark             Kenttäurheilijat-58              DNF          --
 --  Aleksi Rajamäki          Lahden Ahkera                    DNS          --

 Keskeyttäneitä   3
  - 118.            Nuutti Lintunen          Tampereen Pyrintö
  - 123.            Akseli Stark             Kenttäurheilijat-58
  - 126.            Aleksi Rajamäki          Lahden Ahkera


     Miehet 17 vuotta 10 km   
     =========================

  1. Karlos Kemppaala         Viipurin Urheilijat            33.42
  2. Luukas Kontro            Jyväskylän Kenttäurheilijat    33.49            7
  3. Miki Niemensivu          Rauman Urheilijat              34.09           27
  4. Jimi Alastalo            Joensuun Kataja                34.29           47
  5. Aarre Paukkeri           Limingan Niittomiehet          34.40           58
  6. Sisu Moilanen            Turun Urheiluliitto            35.11         1.29
  7. Joel Vuohtoniemi         Viipurin Urheilijat            35.15         1.33
  8. Eemeli Hirvonen          Liperin Taimi                  35.54         2.12
  9. Santtu Heiskanen         Kenttäurheilijat-58            36.15         2.33
 10. Joona Heiskanen          Kenttäurheilijat-58            36.42         3.00
 11. Elmeri Kero              Turun Urheiluliitto            37.36         3.54
 12. Niilo Kotiranta          Ylämaan Pyrkijät               39.54         6.12
 13. Kasper Lindeberg         Lahden Ahkera                  41.35         7.53
 --  Aarni Eijs               Salon Vilpas                     DNS          --
 --  Ilmari Lehmus            Joensuun Kataja                  DNF          --
 --  Joonas Palmu             Valkealan Kajo                   DNF          --

 Keskeyttäneitä   2
  -  94.            Ilmari Lehmus            Joensuun Kataja
  - 105.            Joonas Palmu             Valkealan Kajo



     Naiset 19 vuotta 10 km   
     =========================

  1. Ilona Mononen            Lahden Ahkera                  37.11
  2. Venla Saari              Jyväskylän Kenttäurheilijat    37.24           13
  3. Pinja Kotinurmi          Lahden Ahkera                  37.52           41
  4. Lotta-Maria Maine        Turun Urheiluliitto            38.19         1.08
  5. Emma Ranta               Lempäälän Kisa YU              38.29         1.18
  6. Alisa Virtanen           Jyväskylän Kenttäurheilijat    38.55         1.44
  7. Nelli Hiippavuori        Turun Urheiluliitto            41.05         3.54
  8. Emilia Tala              Viipurin Urheilijat            42.01         4.50
  9. Lotta Malmivaara         Runners Club                   42.09         4.58
 10. Sini Rahkonen            Polvijärven Urheilijat         43.28         6.17
 11. Ida Heikkinen            Karhulan Urheilijat            46.21         9.10
 12. Juulia Tala              Viipurin Urheilijat            48.14        11.03
 13. Ingrid Jalas             Helsingin Tarmo                49.28        12.17
 --  Emma Rainio              Jyväskylän Kenttäurheilijat      DNF          --
 --  Janette Vänttinen        Porvoon Urheilijat               DNS          --
 --  Moona Korkealaakso       Lappeenrannan Urheilu-Miehet     DNF          --

 Keskeyttäneitä   2
  - 153.            Emma Rainio              Jyväskylän Kenttäurheilijat
  - 161.            Moona Korkealaakso       Lappeenrannan Urheilu-Miehet


     Naiset 17 vuotta 10 km   
     =========================

  1. Petriina Niininen        Nokian Urheilijat              39.01
  2. Melissa Kykyri           Kälviän Tarmo                  39.27           26
  3. Elma Hannikainen         Helsingin Kisa-Veikot          39.33           32
  4. Pinja Laasanen           Siilinjärven Ponnistus         39.55           54
  5. Kiia Paavola             Jyväskylän Kenttäurheilijat    40.07         1.06
  6. Ea Vuori                 Lahden Ahkera                  41.39         2.38
  7. Helmi Karkiainen         Keuruun Kisailijat             42.26         3.25
  8. Eveliina Kujala          Limingan Niittomiehet          43.44         4.43
  9. Anni Mylläri             Heinolan Isku                  43.47         4.46
 10. Amalia Linden            Elimäen Vauhti                 44.06         5.05
 11. Heta Virkajärvi          Kaipolan Vire                  45.54         6.53
 12. Roosa Heikkinen          Karhulan Urheilijat            48.37         9.36
 13. Helmiemilia Malin        Heinolan Isku                  48.57         9.56
 --  Salla Isoherranen        Viipurin Urheilijat              DNS          --



     Miehet 21.1 km   
     =================

  1. Jarkko Järvenpää         Tampereen Pyrintö            1.05.23
  2. Antti Ihamäki            Alajärven Ankkurit           1.06.10           47
  3. Niklas Wihlman           Turun Urheiluliitto          1.06.43         1.20
  4. Ali Abdulrahman          Turun Urheiluliitto          1.07.35         2.12
  5. Jaakko Nieminen          Jyväskylän Kenttäurheilijat  1.07.47         2.24
  6. Björn Sandler            IK Falken                    1.08.04         2.41
  7. Aki Nummela              Helsingin Kisa-Veikot        1.08.44         3.21
  8. Tuomas Aho               Limingan Niittomiehet        1.09.12         3.49
  9. Tommi Hytönen            Nurmijärven Yleisurheilu     1.09.23         4.00
 10. Matti Rauma              Turun Urheiluliitto          1.09.56         4.33
 11. Jukka Kero               Turun Urheiluliitto          1.10.55         5.32
 12. Mikko Patana             Seinäjoen Seudun Urheilijat  1.10.56         5.33
 13. Otto Laitinen            Kuusamon Erä-Veikot          1.10.58         5.35
 14. Samu Heikkonen           Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1.11.00         5.37
 15. Juha Hellsten            Turun Toverit                1.11.04         5.41
 16. Miika Takala             Jyväskylän Kenttäurheilijat  1.11.07         5.44
 17. Antti Hyttinen           Vaajakosken Kuohu            1.11.15         5.52
 18. Tuomo Salonen            Espoon Tapiot                1.11.22         5.59
 19. Matti Taini              Seinäjoen Seudun Urheilijat  1.11.27         6.04
 20. Ossi Peltoniemi          Rovaniemen Roadrunners       1.11.29         6.06
 21. Simo-Pekka Fincke        Joensuun Kataja              1.12.00         6.37
 22. Sami Saku                IF Åland                     1.12.17         6.54
 23. Jaakko Kero              Turun Urheiluliitto          1.12.20         6.57
 24. Joonas Hytönen           Rauman Urheilijat            1.12.22         6.59
 25. Jukka Rahkonen           Polvijärven Urheilijat       1.12.41         7.18
 26. Thijs Feuth              Turun Urheiluliitto          1.12.49         7.26
 27. Lauri Palsa              Helsingin Juoksijat          1.13.03         7.40
 28. Maunu Toivari            Turun Urheiluliitto          1.13.29         8.06
 29. Toni Myllylä             Kajaanin Kipinä              1.13.59         8.36
 30. Jussi-Pekka Partanen     Runners Club                 1.14.04         8.41
 31. Juho-Kusti Sivosavi      Turun Weikot Yu              1.14.22         8.59
 32. Ravinder Kohtaniemi      Ykspihlajan Reima            1.14.33         9.10
 33. Pekka Kulpakko           Espoon Tapiot                1.15.47        10.24
 34. Antti Mikkonen           Oulun NMKY:n Urheilijat      1.16.14        10.51
 35. Remi Lindholm            Lovisa Tor                   1.16.25        11.02
 36. Timo Nikula              Runners Club                 1.16.30        11.07
 37. Juho Lehtoviita          Runners Club                 1.18.32        13.09
 38. Ilmari Siren             Oulun NMKY:n Urheilijat      1.18.41        13.18
 39. Tommi Kaartinen          Runners Club                 1.19.02        13.39
 40. Aapo Kinnunen            Runners Club                 1.19.12        13.49
 41. Joonas Kuisma            Teivo Stayers                1.20.33        15.10
 42. Mikko Sallinen           Endurance Ultrarunning Team F1.20.55        15.32
 43. Reijo Ronnila            Heinolan Isku                1.21.07        15.44
 44. Niko Lindberg            Porvoon Urheilijat           1.25.58        20.35
 --  Markus Hämäläinen        Espoon Tapiot                    DNF          --
 --  Juha Manninen            Runners Club                     DNF          --
 --  Kimmo Randelin           Iisalmen Visa                    DNF          --
 --  Kevin Sandell            IK Falken                        DNS          --
 --  Mikke Paajanen           Jyväskylän Kenttäurheilijat      DNF          --

 Keskeyttäneitä   4
  -  10.            Markus Hämäläinen        Espoon Tapiot
  -  34.            Juha Manninen            Runners Club
  -  35.            Kimmo Randelin           Iisalmen Visa
  -  48.            Mikke Paajanen           Jyväskylän Kenttäurheilijat


     Naiset 21.1 km   
     =================

  1. Laura Manninen           Kenttäurheilijat-58          1.16.33
  2. Klaara Leponiemi         Lempäälän Kisa YU            1.18.53         2.20
  3. Suvi Miettinen           Helsingin Kisa-Veikot        1.19.04         2.31
  4. Nina Chydenius           Gamlakarleby IF              1.19.15         2.42
  5. Taru Häyrinen            Mikkelin Kilpa-Veikot        1.19.43         3.10
  6. Tiina Alhonen            Vaajakosken Kuohu            1.21.53         5.20
  7. Laura Karkkulainen       Pyhäselän Urheilijat         1.23.16         6.43
  8. Natalia Nylund           Lahden Ahkera                1.23.42         7.09
Kirjallinen varoitus
  9. Laura Heikkilä           Runners Club                 1.24.17         7.44
 10. Anni Kuosmanen           Kuopion Reipas               1.24.42         8.09
 11. Satu Lipiäinen           Ultrajuoksuseura Sisu ry     1.25.06         8.33
 12. Emilia Siltanen          Jyväskylän Kenttäurheilijat  1.25.15         8.42
 13. Saara Malinen            Runners Club                 1.26.19         9.46
 14. Oona Hilkamo             Espoon Tapiot                1.26.45        10.12
 15. Johanna Lindholm         Lovisa Tor                   1.26.46        10.13
 16. Anna-Elina Heikkinen     Jyväskylän Kenttäurheilijat  1.27.09        10.36
 17. Helena Knaapi            Vasa IS                      1.29.20        12.47
 18. Mirja Vartiainen         Espoon Tapiot                1.30.41        14.08
 19. Aada Miskala             Mikkelin Kilpa-Veikot        1.32.21        15.48
 20. Laura Sunila             Runners Club                 1.35.39        19.06
 21. Sanna Lakoma             Runners Club                 1.36.51        20.18
 --  Annemari Kiekara         Pudasjärven Urheilijat           DNF          --
 --  Anne-Marika Partanen     Kuopion Reipas                   DNS          --
 --  Anna Toljamo             Mikkelin Kilpa-Veikot            DNF          --
 --  Alisa Vainio             Lappeenrannan Urheilu-Miehet     DNS          --
 --  Josefin Sjölind-KohtamäkiHelsingfors IFK                  DNF          --
 --  Virpi Taipale            Helsingin Juoksijat              DNF          --

 Keskeyttäneitä   4
  -  61.            Annemari Kiekara         Pudasjärven Urheilijat
  -  82.            Anna Toljamo             Mikkelin Kilpa-Veikot
  -  85.            Josefin Sjölind-KohtamäkiHelsingfors IFK
  -  88.            Virpi Taipale            Helsingin Juoksijat