Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
am-kilpailut
07.07. klo 17:30 Aluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue Tulokset (päivitetty: 21:22 07.07.2021)
Aluemestaruus-Esteet, Eteläinen- ja Kaakkoinen alue
Kenttäurheilijat -58
07.07.2021

M 3000m esteet
Loppukilpailu
1)   Eero Heinonen                    TuUL                      9.45,30           
2)   Juho Ylipekkala                  HKV                       10.37,29          
3)   Jukka-Pekka Hassinen             KU-58                     13.08,32          
4)   Juha Heininen                    PorvU                     13.16,27          
     Tomi Kanto                       KU-58                     DNF               


N 3000m esteet
Loppukilpailu
1)   Oona-Mari Hakulinen              JyväskKU                  11.12,42          
2)   Nina Leivo                       NurmijYU                  11.14,13          
3)   Emma Hakala                      EspTa                     11.24,56          
4)   Mona Af Forselles                RekRai                    11.42,37          


P15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Rasmus Laapas                    NurmijYU                  4.58,86           
2)   Eino Mannonen                    KarhKa                    5.02,02           
3)   Aleksi Karvo                     VantSa                    5.27,46           
4)   Jerry Vilenius                   HKV                       5.30,46           


T15 1500m esteet
Loppukilpailu
1)   Venla Virrantuomi                HKV                       5.11,75           
2)   Elle Ceder                       HKV                       5.32,21           
3)   Ilona Takala                     AlajA                     5.44,11           
4)   Pihla Jaakola-Siimes             NurmijYU                  5.56,37           
5)   Maiju Mäkelä                     VantSa                    5.59,88           
6)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   6.04,04           
7)   Veronica Lindberg                IFSibboV                  6.37,82           
8)   Cinja Borgström                  IFSibboV                  6.44,92           
     Marianne Salmi                   HKV                       DNF               


M17 2000m esteet
Loppukilpailu
1)   Oscar Nyholm                     BorgåAk                   6.26,48           
2)   Oiva Ylä-Jarkko                  LänsiUU                   6.37,49           
3)   Eeli Jauhiainen                  KuusKi                    7.18,76           


N17 2000m esteet
Loppukilpailu
1)   Eva Peltopuro                    VantSa                    7.16,41           
2)   Aliisa Kiiski                    KarhKa                    8.01,45           
3)   Jessica Ljungberg                HelsTa                    8.58,80           


M19 3000m esteet
Loppukilpailu
1)   Joona Heikkerö                   PorvU                     12.15,69          


N19 3000m esteet
Loppukilpailu
1)   Aino Tengvall                    RekRai                    12.12,02