Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
20.06. klo 13:00 Parkano Games Tulokset (päivitetty: 17:40 20.06.2021)
Parkano Games
Parkanon Urheilijat
20.06.2021

M 200m
Loppukilpailu
1)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  23,43             
     Sakari Vatunen                   PorinTa                                     


M 5000m
Loppukilpailu
1)   Jarkko Järvenpää                 TampPy                    14.29,39          
2)   Jonas Ingo                       VasaIS                    16.01,98          
3)   Joonatan Oporta                  TuUL                      16.13,27          
4)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   16.18,67          
5)   Juha Järvelä                     KurikRy                   16.55,90          
6)   Joonas Kuisma                    TeivoSt                   17.20,53          


N 5000m
Loppukilpailu
     Nerea Abrego                     HelsJuo                   DNF               


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Matti Saunanen                   IkaalU                    135               
     125    130    135    138    
     o      o      xo     xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Jennifer Storrank                VasaIS                    155               
     150    155    163    
     xo     o      xxx    



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Olli Niemi                       KangKi                    13,88             
     13,35  13,51  13,84  13,88  13,77  13,55  

2)   Hannu Jalonen                    ParkU                     13,68             
     13,03  13,68  13,47  13,37  13,64  13,68  

3)   Aki Nurminen                     SiikSi                    12,85             
     12,32  12,49  12,82  12,75  12,85  12,63  

4)   Karri Kulmala                    SeinäjSU                  11,62             
     10,90  11,12  10,76  10,88  11,62  11,24  

     Matti Saunanen                   IkaalU                    DNS               


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Minna-Marjatta Liimatainen       HimU                      13,29             
     12,85  13,29  x      12,88  12,72  x      

2)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  10,04             
     9,85   9,65   9,52   10,04  x      9,53   

3)   Kirsi Koro                       VirtU                     9,76              
     9,76   x      x      9,60   x      x      

4)   Roosa Kukkumäki                  KanksLei                  4,63              
     4,38   4,36   4,24   3,84   4,63   4,54   



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Petri Lätti                      JalasjJa                  58,22             
     51,45  58,22  x      57,86  56,87  57,15  

2)   Aki Nurminen                     SiikSi                    57,00             
     x      52,10  55,51  57,00  x      55,02  

3)   Elias Kauppi                     LaihLu                    51,18             
     49,57  51,18  50,20  49,47  45,49  48,53  

4)   Karri Kulmala                    SeinäjSU                  47,61             
     39,86  x      46,14  42,77  x      47,61  

5)   Matti Saunanen                   IkaalU                    30,11             
     30,11  28,44  27,32  27,90  29,25  27,83  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Inka Sinivuori                   JyväskKU                  35,22             
     30,63  35,22  34,59  32,44  32,76  31,73  

2)   Jenny Virta                      UlvST                     32,28             
     30,22  31,44  31,60  32,03  28,97  32,28  

3)   Roosa Kukkumäki                  KanksLei                  9,29              
     x      9,29   8,63   9,29   8,61   8,17   

     Siiri Elomaa                     TampPy                    NM                
     x      x      x      x      x      x      



P9 40m
Loppukilpailu
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   6,98              
2)   Juha Kahari                      IkaalU                    7,34              
3)   Julius Keränen                   IkaalU                    7,92              
4)   Vilperi Koskela                  ParkU                     8,00              
5)   Toivo Lielahti                   ParkU                     8,06              
6)   Jesperi Koskela                  ParkU                     14,20             


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Miisa-Liina Kuusikko             ParkU                     7,71              
2)   Minea Sipilä                     VirtU                     7,83              
3)   Saara Pohjonen                   IkaalU                    8,46              
4)   Anna Kahari                      IkaalU                    8,75              
5)   Safiina Koskela                  ParkU                     8,92              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Aarni Kärkkäinen                 IkaalU                    4.17,09           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Jasper Piirtola                  PorinYU                   4,01              
     x      x      3,90   4,01   
                                 

2)   Julius Keränen                   IkaalU                    3,36              
     3,00   3,08   3,23   3,36   
                                 

3)   Juha Kahari                      IkaalU                    2,97              
     2,89   2,75   2,97   2,79   
                                 

4)   Vilperi Koskela                  ParkU                     2,90              
     2,90   2,74   2,76   x      
                                 

5)   Toivo Lielahti                   ParkU                     2,81              
     2,63   2,33   2,81   2,71   
                                 

6)   Jesperi Koskela                  ParkU                     1,02              
     1,02   x      1,01   x      
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Ida Jaakkola                     KanksLei                  3,68              
     3,67   3,68   3,50   3,51   
                                 

2)   Miisa-Liina Kuusikko             ParkU                     3,01              
     2,76   3,01   2,66   2,84   
                                 

3)   Minea Sipilä                     VirtU                     2,71              
     2,65   2,71   x      x      
                                 

4)   Anna Kahari                      IkaalU                    2,44              
     2,32   x      2,44   2,39   
                                 

5)   Saara Pohjonen                   IkaalU                    2,28              
     2,26   2,28   2,16   1,97   
                                 

6)   Safiina Koskela                  ParkU                     2,20              
     2,04   2,11   2,20   1,85   
                                 



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Samra Pohjonen                   IkaalU                    9,64              
2)   Viljami Heino                    ParkU                     10,25             


T11 60m
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,13              
2)   Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     9,88              
3)   Iida Perälä                      ParkU                     10,00             
4)   Oona Savolainen                  IkaalU                    10,08             
5)   Tilda Jaakkola                   KanksLei                  10,10             
6)   Stella Hillman                   IkaalU                    10,27             
7)   Melissa Koskela                  ParkU                     10,34             
8)   Milja Heinonen                   VammsVoi                  10,37             
9)   Karla Koivisto                   ParkU                     10,93             
10)  Kenza Abdelouhab                 VirtU                     10,98             
11)  Vilma Lehtonen                   KiukKi                    11,07             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Stella Hillman                   IkaalU                    10,27             
2)   Milja Heinonen                   VammsVoi                  10,37             
3)   Karla Koivisto                   ParkU                     10,93             
4)   Kenza Abdelouhab                 VirtU                     10,98             
5)   Vilma Lehtonen                   KiukKi                    11,07             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  9,13              
2)   Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     9,88              
3)   Iida Perälä                      ParkU                     10,00             
4)   Oona Savolainen                  IkaalU                    10,08             
5)   Tilda Jaakkola                   KanksLei                  10,10             
6)   Melissa Koskela                  ParkU                     10,34             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Linus Kärkkäinen                 IkaalU                    3.49,04           
2)   Samra Pohjonen                   IkaalU                    3.58,36           
3)   Viljami Heino                    ParkU                     4.15,88           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Tilda Jaakkola                   KanksLei                  4.33,40           
2)   Karla Koivisto                   ParkU                     4.42,44           
3)   Melissa Koskela                  ParkU                     5.00,00           
4)   Kenza Abdelouhab                 VirtU                     5.01,03           


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samra Pohjonen                   IkaalU                    3,76              
     3,57   3,25   3,65   x      x      3,76   
                                               

2)   Viljami Heino                    ParkU                     3,52              
     3,44   3,41   2,92   3,20   2,93   3,52   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  4,24              
     4,05   4,06   3,99   4,19   4,24   4,21   
                                               

2)   Tilda Jaakkola                   KanksLei                  3,65              
     3,31   3,52   3,34   3,40   x      3,65   
                                               

3)   Iida Perälä                      ParkU                     3,62              
     3,62   3,28   3,53   3,52   3,47   3,39   
                                               

4)   Stella Hillman                   IkaalU                    3,60              
     3,46   3,44   3,44   3,53   3,47   3,60   
                                               

5)   Melissa Koskela                  ParkU                     3,39              
     3,39   3,39   3,24   3,32   3,15   3,04   
                                               

6)   Victoria Yli-Kärkelä             ParkU                     3,36              
     3,14   3,35   x      x      3,36   3,32   
                                               

7)   Vilma Lehtonen                   KiukKi                    3,11              
     2,74   2,93   3,01   3,11   3,03   2,96   
                                               

8)   Karla Koivisto                   ParkU                     3,07              
     2,58   3,04   2,90   3,07   2,85   2,84   
                                               

9)   Milja Heinonen                   VammsVoi                  2,96              
     x      2,96   x      
                          

10)  Kenza Abdelouhab                 VirtU                     2,93              
     2,91   2,89   2,93   
                          



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,2
1)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    8,24              
2)   Oskari Savolainen                IkaalU                    8,62              
3)   Aarni Elomaa                     TampPy                    8,86              
4)   Arttu Perälä                     ParkU                     9,01              
5)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     9,39              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   9,47              
2)   Sanni Peltonen                   VirtU                     9,68              
3)   Lilli Virtanen                   NokPy                     9,97              
4)   Oona Heino                       ParkU                     10,18             


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     3.35,24           
2)   Eliel Kärkkäinen                 IkaalU                    3.37,81           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     3.48,82           
2)   Oona Heino                       ParkU                     3.55,93           
3)   Sofia Pulliainen                 ParkU                     4.16,54           


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    135               
     125    130    135    145    
     o      o      o      xxx    

2)   Artturi Erkkilä                  MerikI                    130               
     120    125    130    135    
     o      o      xo     xxx    

3)   Kalle Kyösti                     ParkU                     125               
     115    120    125    130    
     o      o      xo     xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sanni Peltonen                   VirtU                     125               
     115    120    125    130    
     o      xo     o      xxx    

2)   Inka Kuusiluoma                  ParkU                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xxx    

3)   Lilli Virtanen                   NokPy                     110               
     100    105    110    115    
     o      o      xo     xxx    



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuomas Mäkelä                    IkaalU                    12,16             
     11,03  12,16  x      x      11,74  11,67  

2)   Aarni Elomaa                     TampPy                    11,69             
     10,74  x      x      11,30  11,69  11,30  

3)   Riki Honkanen                    ParkU                     11,23             
     11,23  11,05  9,60   x      10,62  -      

4)   Artturi Erkkilä                  MerikI                    10,40             
     10,26  10,26  10,32  x      x      10,40  

5)   Nuutti Nisukangas                IkaalU                    8,95              
     8,62   x      x      8,95   x      x      

6)   Arttu Perälä                     ParkU                     7,29              
     7,27   7,29   7,09   6,56   x      7,09   



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kamilla Hillman                  IkaalU                    9,71              
     8,63   9,12   9,71   9,31   9,35   9,09   

2)   Armi Partanen                    KanksLei                  8,67              
     x      8,63   7,89   8,41   8,67   8,48   

3)   Sanni Peltonen                   VirtU                     6,87              
     6,79   6,50   6,31   6,87   6,06   6,56   

4)   Sofia Pulliainen                 ParkU                     6,67              
     6,67   6,37   6,35   6,47   6,03   6,17   

5)   Lilli Virtanen                   NokPy                     6,10              
     6,10   5,78   6,01   5,72   5,84   5,88   

6)   Oona Heino                       ParkU                     5,07              
     4,90   5,07   4,66   x      x      4,72   



P15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,6
1)   Oskari Savolainen                IkaalU                    28,09             
2)   Oula Kuusiluoma                  ParkU                     30,77             


T15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   30,50             
2)   Jasmiina Koskela                 ParkU                     39,21             


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iina Poussu                      NoormNo                   4,42 +0,4          
     4,21   3,95   3,70   4,28   3,57   4,42   
     +1,1   -0,7   -1,5   +1,2   -2,6   +0,4   

2)   Minja Mäkelä                     NoormNo                   4,26 -0,7          
     3,88   x      4,26   4,13   4,08   4,11   
     -1,3   +1,4   -0,7   +1,4   -1,2   +0,4   

3)   Jasmiina Koskela                 ParkU                     3,13 -1,2          
     3,13   2,93   x      2,80   3,03   x      
     -1,2   -1,8   +0,8   -1,0   +2,4   +0,7   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Jasmiina Koskela                 ParkU                     5,14              
     4,68   4,67   4,19   4,19   4,29   5,14   



N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    26,50             
2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    26,80             
3)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    27,36             
4)   Johanna Välimäki                 IkaalU                    28,14             
5)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  30,02             


M17 Pituus
Loppukilpailu
     Carlos Peltonen                  LahdA                     DNS               


N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sari Rantoja                     AlavU                     5,39 +1,0          
     5,15   x      x      5,39   5,01   5,10   
     -0,7   -0,8   +0,7   +1,0   -1,7   -1,8   

2)   Josefina Salmi                   IkaalU                    5,25 -1,4          
     5,25   5,02   4,84   4,72   -      5,11   
     -1,4   +0,6   +0,4   +3,3          +2,5   

3)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    5,02 +0,4          
     5,02   4,85   -      -      -      -      
     +0,4   +1,5                               

4)   Johanna Välimäki                 IkaalU                    4,92 +2,1  4,65 +0,7
     4,46   4,92   4,45   4,41   x      4,65   
     +1,1   +2,1   +0,6   +0,7   +3,3   +0,7   

5)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    4,81 +0,5          
     4,39   4,69   4,81   4,64   x      4,58   
     -0,3   -1,0   +0,5   -2,6   +1,6   +0,7   

6)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  4,68 -0,7          
     4,52   4,59   4,65   4,56   4,65   4,68   
     -1,3   -2,9   +1,1   -1,3   -0,6   -0,7   



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Johanna Välimäki                 IkaalU                    32,45             
     0,00   29,68  29,41  23,56  0,00   32,45  

2)   Carita Kivimäki                  IkaalU                    24,64             
     20,17  17,15  24,64  22,01  22,85  19,09  

3)   Jenni Sormunen                   IkaalU                    22,93             
     17,59  20,29  22,93  21,09  20,94  18,92