Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
10.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Tulokset (päivitetty: 19:11 10.07.2021)
Pohjan Koitokset
10.07.2021

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Eerikki Pekkola                  IkaalU                    11,02             
2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   12,07             
3)   Lauri Manner-Raappana            HKV                       12,18             
4)   Nuutti Turkia                    KuusEV                    12,28             
5)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,12             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,69             
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   13,34             
3)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,54             
4)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   13,64             
5)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   13,80             
6)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   13,86             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   30,88             
     Eerikki Pekkola                  IkaalU                    DNS               


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   28,07             
2)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   28,54             
3)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   28,76             
     Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   DNS               


M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     54,96             
2)   Jukka Vaara                      RovanRR                   1.01,80           
3)   Aimo Määttä                      RovanRR                   1.08,01           
     Jari Ruonala                     RovanRR                   DNF               


M 3000m
Loppukilpailu
     Artturi Kangasmaa                RovanRR                   DNS               


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Lotta Malmivaara                 RunClub                   10.50,93          
2)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   11.12,65          


N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   341               
     300    310    320    330    341    351    
     xo     o      xxo    o      o      xxx    

2)   Eerika Rahko                     PohjKoi                   290               
     280    290    300    
     xo     xxo    xxx    



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
     Aino-Maria Ainasoja              HIFK                      NM                
     x      x      x      x      x      x      
                                               



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,65             
     x      x      14,65  x      x      x      

2)   Juuso Moilanen                   ArcticA                   12,58             
     x      x      x      12,57  x      12,58  



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 40,30             
     40,05  x      40,30  x      x      x      

2)   Jussi Syväniemi                  ArcticA                   29,76             
     x      27,79  x      x      x      29,76  

     Ville Posio                      ArcticA                   DNS               


N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Anni Liikanen                    KuusEV                    29,09             
     28,25  x      26,69  29,09  27,70  27,27  



N Keihäs
Loppukilpailu
     Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   NM                
     x      x      x      x      x      x      



P5 40m
1)   Lauri Muranen                    LapLu                     8,76              
2)   Saku Hyrkäs                      PohjKoi                   9,25              
3)   Benjamin Tekine                  LapLu                     9,33              
4)   Eemeli Ikäläinen                 PohjKoi                   9,45              
5)   Luka Klaavuniemi                 YliINa                    9,68              
6)   Eetu Mäkihannu                   PohjKoi                   11,79             
7)   Veikko Toropainen                PohjKoi                   12,30             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Saku Hyrkäs                      PohjKoi                   9,25              
2)   Luka Klaavuniemi                 YliINa                    9,68              
3)   Eetu Mäkihannu                   PohjKoi                   11,79             

Loppukilpailu erä 2
1)   Lauri Muranen                    LapLu                     8,76              
2)   Benjamin Tekine                  LapLu                     9,33              
3)   Eemeli Ikäläinen                 PohjKoi                   9,45              
4)   Veikko Toropainen                PohjKoi                   12,30             


T5 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jasmin Petrelius                 LapLu                     10,60             
2)   Kerttu Uuksulainen               PohjKoi                   11,71             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lauri Muranen                    LapLu                     13,44             
     13,44  

2)   Luka Klaavuniemi                 YliINa                    12,00             
     12,00  

3)   Eetu Mäkihannu                   PohjKoi                   9,43              
     9,43   

4)   Eemeli Ikäläinen                 PohjKoi                   7,77              
     7,77   

5)   Saku Hyrkäs                      PohjKoi                   7,02              
     7,02   

6)   Benjamin Tekine                  LapLu                     6,55              
     6,55   



T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Jasmin Petrelius                 LapLu                     5,00              
     5,00   

2)   Kerttu Uuksulainen               PohjKoi                   2,59              
     2,59   



P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   8,01              
2)   Nuutti Hietala                   PohjKoi                   8,07              
3)   Eemeli Muranen                   LapLu                     8,24              
4)   Joel Petrelius                   LapLu                     8,57              
5)   Roni Jurvelin                    LapLu                     9,39              
6)   Vilho Höynälänmaa                LapLu                     9,55              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    7,94              
2)   Lilja Lehtomaa                   LapLu                     8,21              
3)   Katri Luukkonen                  KuusEV                    8,67              
4)   Emma Höglund                     TuUL                      8,71              
5)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   10,51             
6)   Nevea Seitaniemi                 PohjKoi                   10,70             


P7 600m
Loppukilpailu
1)   Eemeli Muranen                   LapLu                     2.37,51           
2)   Nuutti Hietala                   PohjKoi                   2.42,43           
3)   Joel Petrelius                   LapLu                     2.57,52           
4)   Roni Jurvelin                    LapLu                     3.12,38           


T7 600m
Loppukilpailu
1)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   3.50,38           
     Nevea Seitaniemi                 PohjKoi                   DNS               


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eemeli Muranen                   LapLu                     2,36              
     2,21   2,12   2,36   
                          

2)   Juho Jarva                       MuurKV                    2,18              
     2,03   2,12   2,18   
                          

3)   Roni Jurvelin                    LapLu                     1,91              
     1,91   1,80   1,80   
                          

4)   Joel Petrelius                   LapLu                     1,88              
     1,88   x      1,77   
                          

5)   Vilho Höynälänmaa                LapLu                     1,80              
     1,57   x      1,80   
                          



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    2,71              
     2,71   2,59   2,43   
                          

2)   Lilja Lehtomaa                   LapLu                     2,53              
     2,53   2,33   1,80   
                          

3)   Katri Luukkonen                  KuusEV                    2,04              
     1,71   2,04   1,66   
                          

4)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   1,44              
     1,18   1,44   x      
                          



P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   19,45             
     19,45  

2)   Eemeli Muranen                   LapLu                     18,38             
     18,38  

3)   Joel Petrelius                   LapLu                     16,39             
     16,39  

4)   Juho Jarva                       MuurKV                    10,31             
     10,31  

5)   Roni Jurvelin                    LapLu                     10,00             
     10,00  

6)   Vilho Höynälänmaa                LapLu                     6,81              
     6,81   

7)   Uuno Syväniemi                   ArcticA                   4,63              
     4,63   



T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Emma Höglund                     TuUL                      6,44              
     6,44   

2)   Nanna Vaattovaara                PohjKoi                   3,83              
     3,83   



P9 40m
1)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    7,05              
2)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   7,08              
3)   Jere Kerola                      KuivAu                    7,24              
4)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   7,55              
5)   Ilmari Hietala                   PohjKoi                   7,58              
6)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   7,61              
7)   Julius Ikäläinen                 PohjKoi                   8,02              
8)   Ilari Luukkonen                  KuusEV                    8,15              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Jere Kerola                      KuivAu                    7,24              
2)   Ilmari Hietala                   PohjKoi                   7,58              
3)   Julius Ikäläinen                 PohjKoi                   8,02              
4)   Ilari Luukkonen                  KuusEV                    8,15              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    7,05              
2)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   7,08              
3)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   7,55              
4)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   7,61              


T9 40m
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,32              
2)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   7,41              
3)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    7,49              
4)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   7,76              
5)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    7,81              
6)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   7,82              
7)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   7,83              
8)   Siiri Luukkonen                  KuusEV                    7,87              
9)   Milja Hulkko                     LapLu                     7,94              
10)  Ellen Hovila                     LapLu                     8,24              
11)  Essi Jarva                       MuurKV                    8,27              
12)  Ellen Poikela                    PohjKoi                   8,30              
13)  Aava Kekkonen                    OulPy                     8,44              
14)  Saana Mäkelä                     OulPy                     8,45              
15)  Emina Romppainen                 PohjKoi                   8,49              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,32              
2)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    7,49              
3)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    7,81              
4)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   7,82              
5)   Saana Mäkelä                     OulPy                     8,45              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   7,76              
2)   Siiri Luukkonen                  KuusEV                    7,87              
3)   Milja Hulkko                     LapLu                     7,94              
4)   Ellen Hovila                     LapLu                     8,24              
5)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   8,30              

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   7,41              
2)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   7,83              
3)   Essi Jarva                       MuurKV                    8,27              
4)   Aava Kekkonen                    OulPy                     8,44              
5)   Emina Romppainen                 PohjKoi                   8,49              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Ilmari Hietala                   PohjKoi                   3.49,74           
2)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   3.51,84           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Fanni Takkula                    KuusEV                    4.14,74           
2)   Ellen Hovila                     LapLu                     4.17,79           
3)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    4.17,93           
4)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    4.23,65           
5)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   4.24,46           
6)   Ellen Poikela                    PohjKoi                   4.28,12           
7)   Nella Vaattovaara                PohjKoi                   4.53,70           
8)   Saana Mäkelä                     OulPy                     5.25,41           
     Seela Oinas                      PohjKoi                   DNS               


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Abel Sieppi                      PohjKoi                   3,58              
     3,51   3,42   3,58   
                          

2)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    3,36              
     3,30   3,21   3,36   
                          

3)   Jere Kerola                      KuivAu                    3,26              
     3,26   2,86   3,00   
                          

4)   Onni Syväniemi                   ArcticA                   3,19              
     3,18   3,07   3,19   
                          

5)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   3,19              
     3,15   3,19   3,07   
                          

6)   Oliver Huttunen                  LapLu                     3,09              
     x      3,09   x      
                          

7)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   3,05              
     3,05   2,89   x      
                          

8)   Ilmari Hietala                   PohjKoi                   3,04              
     x      3,00   3,04   
                          

9)   Julius Ikäläinen                 PohjKoi                   2,83              
     2,83   2,69   2,62   
                          

10)  Ilari Luukkonen                  KuusEV                    2,41              
     2,41   2,21   1,95   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   3,38              
     3,22   3,30   3,38   
                          

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   3,18              
     3,18   3,18   3,16   
                          

3)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    2,95              
     2,95   2,93   2,89   
                          

4)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   2,90              
     x      2,90   x      
                          

5)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   2,86              
     2,86   2,83   2,55   
                          

6)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    2,81              
     2,81   2,70   2,76   
                          

7)   Essi Jarva                       MuurKV                    2,76              
     2,76   2,52   2,46   
                          

8)   Milja Hulkko                     LapLu                     2,65              
     2,62   2,49   2,65   
                          

9)   Aava Kekkonen                    OulPy                     2,65              
     2,44   2,65   2,58   
                          

10)  Saana Mäkelä                     OulPy                     2,62              
     2,62   2,56   2,58   
                          

11)  Ellen Poikela                    PohjKoi                   2,58              
     2,51   2,58   2,58   
                          

12)  Siiri Luukkonen                  KuusEV                    2,55              
     2,28   2,55   2,18   
                          

13)  Ellen Hovila                     LapLu                     2,52              
     2,45   2,52   2,51   
                          

14)  Ebba Karhu                       PohjKoi                   2,49              
     2,46   2,49   2,33   
                          

15)  Nella Vaattovaara                PohjKoi                   2,45              
     2,45   2,32   2,44   
                          

16)  Fanni Takkula                    KuusEV                    2,35              
     2,32   2,35   2,25   
                          

17)  Emina Romppainen                 PohjKoi                   2,12              
     2,01   2,12   2,05   
                          



P9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Ilmari Hietala                   PohjKoi                   22,74             
     22,74  

2)   Julius Ikäläinen                 PohjKoi                   22,54             
     22,54  

3)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    20,57             
     20,57  

4)   Oliver Huttunen                  LapLu                     17,19             
     17,19  

5)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   14,08             
     14,08  

6)   Ilari Luukkonen                  KuusEV                    13,28             
     13,28  



T9 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Seela Oinas                      PohjKoi                   24,07             
     24,07  

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   18,00             
     18,00  

3)   Aava Kekkonen                    OulPy                     15,99             
     15,99  

4)   Saana Mäkelä                     OulPy                     14,82             
     14,82  

5)   Iisa Törmänen                    KuusEV                    13,57             
     13,57  

6)   Fanni Takkula                    KuusEV                    13,10             
     13,10  

7)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   11,47             
     11,47  

8)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   10,58             
     10,58  

9)   Essi Jarva                       MuurKV                    10,30             
     10,30  

10)  Emina Romppainen                 PohjKoi                   8,83              
     8,83   

11)  Nella Vaattovaara                PohjKoi                   8,40              
     8,40   



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,30              
2)   Roni Kerola                      KuivAu                    9,57              
3)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    9,65              
4)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   10,09             
5)   Aarni Kääriäinen                 OulPy                     10,11             
6)   Casper Moilanen                  RovanLa                   10,78             


T11 60m
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,40              
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,40              
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,47              
4)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   9,52              
5)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   9,70              
6)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     9,88              
7)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     9,89              
8)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   10,02             
9)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   10,17             
10)  Sara Määttä                      KuusEV                    10,54             
11)  Veera Pitkänen                   KuusEV                    10,56             
12)  Lilli Haataja                    PohjKoi                   10,77             
13)  Sanja Nevanperä                  KuusEV                    12,02                           
     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,1
1)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,40              
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,40              
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,47              
4)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   9,52              
5)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     9,89              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   9,70              
2)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     9,88              
3)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   10,02             
4)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    10,56                            

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,1
1)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   10,17             
2)   Sara Määttä                      KuusEV                    10,54             
3)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   10,77             
4)   Sanja Nevanperä                  KuusEV                    12,02             
     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   DNS               


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Aarni Kääriäinen                 OulPy                     3.37,31           
2)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   3.55,82           
3)   Veikka Takkula                   KuusEV                    4.01,83           
     Paulus Hinkkanen                 LapLu                     DNS               


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   3.39,82           
2)   Karin Hovila                     LapLu                     3.45,15           
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3.49,26           
4)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     3.49,63           
5)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3.53,72           
6)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    4.16,51           
7)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   4.17,02           
8)   Sanja Nevanperä                  KuusEV                    4.19,81           
9)   Emmi Hietanen                    PohjKoi                   4.21,72           
10)  Ilona Karhu                      PohjKoi                   4.28,17           
     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   DNS               


P11 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: -0,1
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 10,98             
2)   Aarni Kääriäinen                 OulPy                     11,73             


T11 60m aidat
1)   Tiina Jaakola                    KuivAu                    10,67             
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,99             
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   11,07             
4)   Elena Höglund                    TuUL                      11,53             
5)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     11,59             
6)   Karin Hovila                     LapLu                     13,13             
7)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    13,48             
     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   DNS               
     Marina Määttä                    KuusEV                    DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    13,48             
     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   DNS               
     Marina Määttä                    KuusEV                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Elena Höglund                    TuUL                      11,53             
2)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     11,59             
3)   Karin Hovila                     LapLu                     13,13             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,2
1)   Tiina Jaakola                    KuivAu                    10,67             
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   10,99             
3)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   11,07             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 130               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      xo     o      

2)   Aarni Kääriäinen                 OulPy                     125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   130               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    130    133    
     -      -      -      -      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   125               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     -      -      -      -      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   125               
     85     90     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     o      xo     o      xo     xxx    

4)   Elena Höglund                    TuUL                      95                
     85     90     95     100    
     -      -      o      xxx    

5)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    95                
     85     90     95     100    
     o      o      xo     xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 4,22              
     4,22   4,15   4,12   
                          

2)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     3,88              
     x      3,88   3,88   
                          

3)   Eeli Savukoski                   KeurKi                    3,58              
     3,46   3,49   3,58   
                          

4)   Roni Kerola                      KuivAu                    3,54              
     3,20   3,54   3,17   
                          

5)   Veikka Takkula                   KuusEV                    2,83              
     2,79   2,83   -      
                          

     Aarni Kääriäinen                 OulPy                     DNS               


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Tiina Jaakola                    KuivAu                    4,30              
     4,30   x      4,15   
                          

2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4,29              
     4,20   4,29   4,26   
                          

3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,96              
     x      3,78   3,96   
                          

4)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,95              
     3,81   3,91   3,95   
                          

5)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   3,88              
     3,80   3,62   3,88   
                          

6)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     3,85              
     3,54   3,66   3,85   
                          

7)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     3,51              
     3,51   3,23   3,36   
                          

8)   Ellen Vierimaa                   PohjKoi                   3,49              
     3,49   3,48   3,47   
                          

9)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   3,48              
     3,42   3,48   x      
                          

10)  Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   3,39              
     3,39   3,28   3,20   
                          

11)  Miia Laakkonen                   KuusEV                    3,35              
     3,33   3,28   3,35   
                          

12)  Sara Määttä                      KuusEV                    3,33              
     3,33   3,20   3,23   
                          

13)  Emmi Hietanen                    PohjKoi                   3,15              
     3,11   3,09   3,15   
                          

14)  Veera Pitkänen                   KuusEV                    3,09              
     x      3,09   3,04   
                          

15)  Ilona Syväniemi                  ArcticA                   2,59              
     2,59   -      -      
                          

16)  Sanja Nevanperä                  KuusEV                    2,46              
     2,46   2,26   2,45   
                          

     Aava Kuoksa                      PohjKoi                   DNS               
     Nella Väkeväinen                 OulPy                     DNS               
              


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Syväniemi                   ArcticA                   4,71              
     4,71   4,28   4,23   4,54   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   7,62              
     7,32   7,16   7,62   7,31   

2)   Elena Höglund                    TuUL                      7,35              
     6,89   7,35   7,20   7,09   

3)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    7,07              
     6,14   6,40   6,83   7,07   

4)   Veera Pitkänen                   KuusEV                    6,37              
     5,74   5,80   6,11   6,37   

5)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     6,21              
     5,45   5,62   5,96   6,21   

6)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     5,99              
     5,38   x      5,89   5,99   

7)   Marina Määttä                    KuusEV                    5,66              
     5,44   5,61   5,66   5,02   

8)   Sofianna Lassila                 PohjKoi                   4,73              
     4,73   4,62   4,48   4,58   

9)   Wilhelmina Juntto                OulPy                     4,60              
     4,60   4,15   4,20   4,25   

10)  Sara Määttä                      KuusEV                    4,36              
     4,17   x      4,36   3,77   

11)  Ilona Syväniemi                  ArcticA                   4,28              
     4,28   4,15   4,26   3,73   



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    20,48             
     20,48  18,88  19,37  19,12  

2)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     13,63             
     12,57  10,81  13,63  10,72  

3)   Ilona Syväniemi                  ArcticA                   9,54              
     x      x      9,54   9,46   



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 24,98             
     23,93  24,98  22,56  -      

2)   Veikka Takkula                   KuusEV                    12,80             
     x      12,80  11,91  11,68  

3)   Onni Syväniemi                   ArcticA                   9,12              
     7,95   9,12   -      -      



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    24,10             
     24,10  23,78  23,78  22,98  

2)   Enni Laakkonen                   KuusEV                    15,07             
     11,80  13,51  14,77  15,07  

3)   Aino Herranen                    PohjKoi                   14,23             
     12,14  13,80  12,32  14,23  

4)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     13,66             
     9,80   12,51  10,62  13,66  

5)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   11,62             
     10,40  11,62  8,49   10,53  

6)   Ilona Syväniemi                  ArcticA                   6,78              
     6,20   6,78   -      -      

     Marina Määttä                    KuusEV                    DNS               


P13 60m
1)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     8,65              
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     8,74              
3)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     9,17              
4)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     9,37              
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,45              
6)   Tomi Saukko                      PohjKoi                   9,72              
7)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     10,13             
8)   Alex Koivuranta                  OulPy                     10,18             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     9,37              
2)   Tomi Saukko                      PohjKoi                   9,72              
3)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     10,13             
4)   Alex Koivuranta                  OulPy                     10,18             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1
1)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     8,65              
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     8,74              
3)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     9,17              
4)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,45              


T13 60m
1)   Iina Hirsikorpi                  LimNM                     8,90              
2)   Petriina Määttä                  KuusEV                    9,13              
3)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   9,26              
4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,29              
5)   Milla Pasma                      KuivAu                    9,38              
6)   Stina Vaara                      OulPy                     9,50              
7)   Iida Mäkelä                      OulPy                     10,00             
8)   Minea Vierimaa                   PohjKoi                   10,26             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,1
1)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   9,26              
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,29              
3)   Iida Mäkelä                      OulPy                     10,00             
4)   Minea Vierimaa                   PohjKoi                   10,26             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Iina Hirsikorpi                  LimNM                     8,90              
2)   Petriina Määttä                  KuusEV                    9,13              
3)   Milla Pasma                      KuivAu                    9,38              
4)   Stina Vaara                      OulPy                     9,50              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Tomi Saukko                      PohjKoi                   3.37,88           
     Elia Seitaniemi                  OulPy                     DNS               
     Nooa Seitaniemi                  OulPy                     DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Minea Vierimaa                   PohjKoi                   3.47,85           
2)   Neela Luukkonen                  KuusEV                    3.48,89           
3)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   3.52,61           
4)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    3.59,01           
5)   Stina Vaara                      OulPy                     4.03,36           
     Titta Kovaniemi                  KuivAu                    DNS               


P13 60m aidat
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 10,24             
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     10,61             
3)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     10,98             
4)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     12,17             
5)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     13,52             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,5
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 10,24             
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     10,61             
3)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     12,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     10,98             
2)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     13,52             


T13 60m aidat
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    11,45             
2)   Iina Hirsikorpi                  LimNM                     11,48             
3)   Milla Pasma                      KuivAu                    11,54             
4)   Neela Luukkonen                  KuusEV                    12,49             
4)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     12,49             
6)   Iida Mäkelä                      OulPy                     12,54             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,9
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    11,45             
2)   Iina Hirsikorpi                  LimNM                     11,48             
3)   Milla Pasma                      KuivAu                    11,54             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,8
1)   Neela Luukkonen                  KuusEV                    12,49             
1)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     12,49             
3)   Iida Mäkelä                      OulPy                     12,54             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     135               
     115    120    125    130    135    140    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     130               
     115    120    125    130    135    
     -      o      xo     o      xxx    

3)   Leevi Partanen                   JoensKa                   125               
     115    120    125    130    
     -      o      o      xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Iina Hirsikorpi                  LimNM                     140               
     100    105    110    115    120    125    130    135    140    145    
     -      -      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Milla Pasma                      KuivAu                    140               
     100    105    110    115    120    125    130    135    140    145    
     -      o      o      o      o      xo     o      xo     xxo    xxx    

3)   Ea Kallunki                      KuusEV                    120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      xo     xo     o      o      xxx    

4)   Iida Mäkelä                      OulPy                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xo     xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     231               
     210    221    231    237    
     o      o      xo     xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   190               
     140    150    160    170    180    185    190    195    
     o      o      xo     o      o      xo     o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 5,11 +1,0          
     5,11   x      4,96   x      
     +1,0          +0,8          

2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     4,79 +0,9          
     4,55   x      x      4,79   
     +1,1                 +0,9   

3)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     4,42 +0,9          
     4,40   4,42   4,25   x      
     +1,2   +0,9   +1,1          

4)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     4,03 +0,3          
     3,51   3,93   x      4,03   
     +0,2   +0,7          +0,3   

5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,88 +0,7          
     3,83   x      3,78   3,88   
     +0,4          +0,2   +0,7   

6)   Leevi Partanen                   JoensKa                   3,86 +1,1          
     3,86   3,66   x      x      
     +1,1   +1,0                 

7)   Eetu Määttä                      KuusEV                    3,75 +0,5          
     3,57   3,75   3,44   x      
     +1,8   +0,5   +0,1          

8)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     3,72 +0,8          
     x      3,22   x      3,72   
            +0,1          +0,8   

9)   Alex Koivuranta                  OulPy                     3,20 +0,8          
     3,05   3,20   x      x      
     +1,2   +0,8                 

     Tomi Saukko                      PohjKoi                   DNS               
     Väinö Kekkonen                   OulPy                     NM                
     x      x      x      x      
                                 



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   4,31 +0,6          
     4,31   4,18   x      4,17   
     +0,6   -1,8          +1,0   

2)   Milla Pasma                      KuivAu                    4,11 +1,3          
     3,93   3,67   4,11   3,95   
     +0,8   -2,0   +1,3   +0,5   

3)   Janna Juujärvi                   PohjKoi                   3,71 +0,7          
     3,09   3,10   3,25   3,71   
     +0,5   -1,2   +0,3   +0,7   

4)   Iida Mäkelä                      OulPy                     3,52 +0,3          
     3,10   3,23   3,52   x      
     +0,0   -1,9   +0,3          

5)   Stina Vaara                      OulPy                     3,50 -0,3          
     3,31   3,38   3,50   3,31   
     -0,9   +0,2   -0,3   +0,6   

6)   Ea Kallunki                      KuusEV                    3,38 +0,6          
     x      2,55   3,35   3,38   
            +0,7   +0,9   +0,6   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eetu Määttä                      KuusEV                    8,38              
     6,99   7,42   7,04   7,47   7,33   8,38   

2)   Aleksi Pohjola                   OulPy                     7,94              
     7,90   7,94   7,90   x      -      -      

3)   Alex Koivuranta                  OulPy                     6,16              
     4,73   x      6,01   x      6,16   x      



T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Petriina Määttä                  KuusEV                    7,76              
     7,13   6,86   7,25   7,76   7,15   6,71   

2)   Stina Vaara                      OulPy                     6,72              
     6,38   6,31   5,87   6,72   6,12   6,49   

3)   Ea Kallunki                      KuusEV                    5,76              
     5,56   5,61   5,39   5,76   5,59   5,37   

4)   Titta Kovaniemi                  KuivAu                    4,32              
     4,19   3,92   4,15   4,32   4,18   4,25   



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    13,69             
     12,87  12,97  11,60  11,60  13,69  x      



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 33,92             
     33,92  32,29  33,28  33,19  31,98  33,22  

2)   Eino Sarajärvi                   PohjKoi                   29,15             
     29,15  27,25  27,32  28,83  26,06  27,97  

3)   Tomi Saukko                      PohjKoi                   21,43             
     20,67  20,80  21,43  -      -      -      

4)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     20,77             
     20,77  18,54  18,09  19,35  20,09  16,01  

5)   Viljami Raappana                 PohjKoi                   18,98             
     x      x      18,98  18,43  x      17,59  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   21,94             
     15,82  21,94  15,57  14,08  19,13  13,44  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    12,52             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Leanna Kesti                     PohjKoi                   14,30             
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   14,49             
3)   Maria Tikko                      PohjKoi                   15,22             


T15 80m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   14,06             
2)   Erica Höglund                    TuUL                      14,31             


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Eetu Ylikunnari                  KuivAu                    44,20             
2)   Armas Uusitalo                   OulPy                     45,56             
3)   Otso Kylmänen                    KuivAu                    48,34             


T15 300m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   50,07             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   51,81             


T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   145               
     135    140    145    150    
     o      o      xxo    xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eetu Ylikunnari                  KuivAu                    5,67 -0,5          
     x      x      x      5,49   5,67   x      
                          -1,2   -0,5          



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,86 -1,8          
     4,72   4,77   4,81   4,74   x      4,86   
     +1,0   +0,8   -0,4   +0,3          -1,8   

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   4,11 +0,6          
     3,63   4,09   4,07   4,11   -      -      
     -0,8   +0,4   -0,9   +0,6                 

3)   Maria Tikko                      PohjKoi                   3,74 +1,2          
     x      x      x      3,74   3,55   3,62   
                          +1,2   -1,0   +0,4   



T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,18 +0,5          
     9,46   10,10  9,99   x      9,82   10,18  
     -0,5   +0,9   -0,3          +0,1   +0,5   

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,95 +1,1          
     9,95   x      9,83   x      9,90   9,84   
     +1,1          -0,3          +0,8   +0,7   

3)   Erica Höglund                    TuUL                      9,52 +0,3          
     9,12   9,18   9,25   9,18   9,35   9,52   
     -1,7   +0,2   -0,4   +1,1   +0,4   +0,3   

4)   Petriina Määttä                  KuusEV                    9,44 +1,2          
     8,68   8,98   9,36   9,26   9,44   9,12   
     -0,7   +0,9   +0,2   +0,4   +1,2   -0,9   

5)   Milla Pasma                      KuivAu                    8,96 +0,6          
     x      8,46   8,58   8,48   8,77   8,96   
            +0,7   +0,8   +0,9   -1,0   +0,6   



T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   8,42              
     x      7,98   8,42   8,33   8,37   7,99   



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     42,59             
     42,59  x      x      39,92  35,54  42,14  



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   32,48             
     29,98  29,33  32,05  32,48  31,39  31,30  



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Waltteri Söderlund               LapLu                     31,52             
     x      31,52  x      x      29,39  x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   28,46             
     26,36  25,89  28,46  27,09  x      x      

2)   Lyra Rautio                      PohjKoi                   24,44             
     23,30  24,06  22,40  22,13  23,47  24,44  

3)   Taru Repo                        PohjKoi                   17,92             
     17,92  16,79  -      -      -      -      



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   54,99             
     x      46,72  51,29  x      x      54,99  

2)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   42,24             
     41,42  x      42,24  x      x      x