Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
13.09. klo 13:00 Kurikan Ryhdin Yu-kisat Tulokset (päivitetty: 17:02 13.09.2020)
Kurikan Ryhdin Yu-kisat
Kurikan Ryhti
13.09.2020

M 400m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Viktor Björkell                  VasaIS                    58,91             


P7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,3
1)   Joona Jämbäck                    KurikRy                   8,85              
2)   Aleksi Piirto                    KurikRy                   9,09              


T7 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Malviina Oja-Nisula              KurikRy                   7,69              
2)   Serafiina Heinäheimo             LapVi                     7,83              
3)   Eevi Finnilä                     SeinäjSU                  7,91              
4)   Nia Piirto                       KurikRy                   8,33              


P7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Jämbäck                                              2,57              
     1,78   2,34   2,57   2,47   2,35   2,27   
                                               

2)   Aleksi Piirto                    KurikRy                   2,04              
     1,92   1,56   1,78   2,04   2,01   2,04   
                                               



T7 Pituus
Loppukilpailu
1)   Malviina Oja-Nisula              KurikRy                   3,33              
     3,13   3,06   3,18   3,09   3,22   3,33   
                                               

2)   Serafiina Heinäheimo             LapVi                     3,13              
     3,02   3,13   2,99   2,97   3,08   3,13   
                                               

3)   Eevi Finnilä                     SeinäjSU                  2,68              
     2,22   2,56   2,40   2,66   2,41   2,68   
                                               

4)   Nia Piirto                       KurikRy                   2,50              
     2,50   2,42   2,11   2,27   2,22   2,33   
                                               



P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Miko Alho                        SeinäjSU                  6,89              


T9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,7
1)   Fanny Heinäheimo                 LapVi                     7,03              
2)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  7,40              
3)   Henni Tuomisto                   IlmajKi                   8,81              


P9 Pituus

T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Fanny Heinäheimo                 LapVi                     3,68              
     3,36   3,64   3,68   3,58   3,60   x      
                                               

2)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  2,91              
     2,63   2,59   2,91   2,79   2,55   2,75   
                                               

3)   Henni Tuomisto                   IlmajKi                   2,11              
     1,97   2,11   2,08   1,85   1,88   2,06   
                                               



P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,4
1)   Niko Kytöharju                   KauhajKa                  9,54              


T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,1
1)   Iida Yli-Nisula                  KurikRy                   9,08              
2)   Ella Kotimäki                    PalosUS                   9,60              
3)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     9,60              


P11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Johannes Orhanen                 KurikRy                   3.35,16           
2)   Kaarlo Orhanen                   KurikRy                   3.49,12           
3)   Vilho Pentilä                    KauhajKa                  3.57,67           


T11 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Vilma Pentilä                    KauhajKa                  3.36,37           
2)   Netta Kallio                     KauhajKa                  3.49,85           
3)   Siiri Latva-Hirvelä              KurikRy                   3.59,22           
4)   Elli Pihlaja                     KurikRy                   4.00,63           
5)   Neela Kallio                     KauhajKa                  4.01,73           


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Johannes Orhanen                 KurikRy                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     139               
     110    115    120    125    130    133    136    139    144    
     o      o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Lilja Metsäranta                 SeinäjSU                  110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xxo    xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niko Kytöharju                   KauhajKa                  4,05              
     4,05   3,56   3,79   3,57   3,80   3,67   
                                               



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Iida Yli-Nisula                  KurikRy                   4,49              
     x      4,19   4,49   x      4,16   x      
                                               

2)   Angelina Heinäheimo              LapVi                     4,23              
     4,23   4,22   4,21   3,96   4,21   4,20   
                                               

3)   Ella Kotimäki                    PalosUS                   4,02              
     4,02   3,84   3,80   3,92   3,76   3,96   
                                               

4)   Lilja Metsäranta                 SeinäjSU                  3,59              
     3,57   3,51   3,59   3,17   3,47   3,45   
                                               



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sumu Haatainen                   LapVi                     23,05             
     22,15  23,05  21,47  17,51  18,76  20,07  

2)   Hermanni Huhta-Koivisto          KurikRy                   18,92             
     x      18,92  x      18,92  18,31  x      

3)   Vilho Pentilä                    KauhajKa                  14,98             
     14,62  14,98  12,87  9,20   11,46  x      



T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Elviira Latomäki                 KauhajKa                  11,33             
     x      9,87   11,33  10,14  9,94   10,54  

T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Essi Kytöharju                   KauhajKa                  9,41              
2)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  10,46             


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Hilma Peura                      KauhajKa                  3.32,72           


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  7,65              
     7,40   7,42   7,65   7,13   x      x      


T15 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lotta Hulkko                     JalasjJa                  2.45,06           
2)   Ella Huuskonen                   KurikRy                   2.45,23           
3)   Elli Peura                       KauhajKa                  2.58,40           

T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Molly Forslund                   VasaIS                    145               
     135    140    145    149    
     o      xo     o      xxx    

2)   Elli Peura                       KauhajKa                  135               
     130    135    140    
     o      xxo    xxx    

3)   Aamu Lehtonen                    KurikRy                   130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      o      o      xo     xxx    


T15 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sanni Rajala                     KurikRy                   9,89 +0,7          
     x      x      9,50   9,45   9,42   9,89   
                   +5,2   +1,6   +1,4   +0,7   

T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Joanna Kangas                    SeinäjSU                  11,30             
     10,79  10,67  10,73  11,15  x      11,30  



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Cecilia Österberg                IFFemman                  51,06             
     49,45  51,06  47,43  44,97  47,65  48,15  

2)   Fanny Taira                      KurikRy                   42,96             
     x      x      42,07  42,96  40,08  x      

3)   Hertta Turja                     LaihLu                    40,61             
     39,12  x      35,46  35,93  38,37  40,61  

4)   Joanna Kangas                    SeinäjSU                  39,22             
     38,69  x      39,22  x      38,45  38,46  

5)   Siiri Latomäki                   KauhajKa                  21,28             
     20,89  21,28  x      16,87  20,36  20,18