Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.09. klo 17:00 Harju Cup 4 Tulokset (päivitetty: 21:57 01.09.2020)
Harju Cup 4
Jyväskylä, Harjun stadion
01.09.2020

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,2
1)   Joona Luotonen                   IFSibboV                  10,69             
2)   Viljami Hietaharju               JyväskKU                  10,82             
3)   Valtteri Louko                   LapVi                     10,93             
4)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  11,37             
5)   Daniel Savolainen                JyväskKU                  11,37             
6)   Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   11,55             
7)   Lassi Hakonen                    JyväskKU                  12,08             
8)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  12,87             


N 100m
1)   Sanni Mahonen                    JyväskKU                  12,16             
2)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  12,41             
3)   Janette Rinne                    HKV                       12,45             
4)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,58             
5)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  12,69             
6)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    12,70             
7)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,75             
8)   Ilona Luoma                      TampPy                    12,78             
9)   Riika Tirkkonen                  JoensKa                   12,91             
10)  Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  12,97             
11)  Siiri Rainio                     JyväskKU                  13,09             
12)  Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    13,18             
13)  Sini Lällä                       JyväskKU                  13,22             
14)  Kerttu Kinnunen                  JyväskKU                  13,29             
14)  Heta Rasinkangas                 JyväskKU                  13,29             
16)  Janina Jaatinen                  JyväskKU                  13,45             
17)  Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,47             
18)  Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  13,99             
19)  Jenna Tuominen                   IlmajKi                   14,77             
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Janette Rinne                    HKV                       12,45             
2)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    12,70             
3)   Ilona Luoma                      TampPy                    12,78             
4)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  13,09             
5)   Sini Lällä                       JyväskKU                  13,22             
6)   Pihla Tuhkanen                   JyväskKU                  13,99             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  12,97             
2)   Kerttu Kinnunen                  JyväskKU                  13,29             
3)   Janina Jaatinen                  JyväskKU                  13,45             
4)   Sonja Jääskeläinen               KarstKi                   13,47             
5)   Jenna Tuominen                   IlmajKi                   14,77             
     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,7
1)   Sanni Mahonen                    JyväskKU                  12,16             
2)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  12,41             
3)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,58             
4)   Laura Koivisto                   JyväskKU                  12,69             
5)   Gia Reinholm                     JyväskKU                  12,75             
6)   Riika Tirkkonen                  JoensKa                   12,91             
7)   Lotta Alasaukko-Oja              TampPy                    13,18             
8)   Heta Rasinkangas                 JyväskKU                  13,29             


M 400m
1)   Konsta Alatupa                   KokkTU                    50,73             
2)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  50,81             
3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    50,91             
4)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  52,44             
5)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  52,44             
6)   Lauri Hietaharju                 JoensKa                   52,84             
7)   Jani-Matti Tuomela               AlajA                     53,58             
8)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  59,08             
     Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lauri Hietaharju                 JoensKa                   52,84             
2)   Jani-Matti Tuomela               AlajA                     53,58             
3)   Juhani Lindholm                  JyväskKU                  59,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Konsta Alatupa                   KokkTU                    50,73             
2)   Iiro Surkka                      JyväskKU                  50,81             
3)   Lauri Hassi                      OrivPo                    50,91             
4)   Jarmo Eromäki                    HaukivKi                  52,44             
5)   Aleksi Lehto                     SeinäjSU                  52,44             
     Joonas Tikkanen                  PyhäjPo                   DNS               


N 400m
Loppukilpailu
1)   Siiri Rainio                     JyväskKU                  58,81             
2)   Venla Saari                      JyväskKU                  1.01,17           
3)   Jenna-Emilia Piirainen           PohjKoi                   1.01,83           


M 800m
1)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  1.51,80           
2)   Niko Viljola                     HKV                       1.52,22           
3)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.52,26           
4)   Niklas Heikkilä                  KuusUS                    1.52,42           
5)   Joni Virkkala                    GamlakIF                  1.54,40           
6)   Jussi Raittinen                  KurikRy                   1.55,22           
7)   Samu Heikkonen                   LappUM                    1.55,24           
8)   Mikko Hirvonen                   JoensKa                   1.56,31           
9)   Juho Savolainen                  JoensKa                   1.58,17           
10)  Lasse Minkkinen                  IFRaseb                   1.59,04           
11)  Otto Vilpponen                   JoensKa                   1.59,47           
12)  Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  1.59,60           
13)  Leevi Kallio                     LahdA                     1.59,90           
14)  Teemu Ruippo                     JoensKa                   2.00,10           
15)  Tuukka Mäkinen                   LauttLu                   2.00,46           
16)  Walte Hautala                    LahdA                     2.01,77           
17)  Antton Koivisto                  KU-58                     2.03,13           
18)  Onni Ikonen                      HankasHa                  2.03,71           
19)  Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.03,98           
20)  Aleksi Nokkanen                  ViipU                     2.04,68           
21)  Onni Huovinen                    JoensKa                   2.06,72           
22)  Leevi Tähtinen                   JyväskKU                  2.08,29           
     Lauri Hassi                      OrivPo                    DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Juho Savolainen                  JoensKa                   1.58,17           
2)   Otto Vilpponen                   JoensKa                   1.59,47           
3)   Teemu Ruippo                     JoensKa                   2.00,10           
4)   Tuukka Mäkinen                   LauttLu                   2.00,46           
5)   Walte Hautala                    LahdA                     2.01,77           
6)   Antton Koivisto                  KU-58                     2.03,13           
7)   Onni Ikonen                      HankasHa                  2.03,71           
8)   Luukas Kontro                    JyväskKU                  2.03,98           
9)   Aleksi Nokkanen                  ViipU                     2.04,68           
10)  Onni Huovinen                    JoensKa                   2.06,72           
11)  Leevi Tähtinen                   JyväskKU                  2.08,29           

Loppukilpailu erä 2
1)   Santtu Heikkinen                 LempKiYU                  1.51,80           
2)   Niko Viljola                     HKV                       1.52,22           
3)   Elias Tuominen                   NaantLöy                  1.52,26           
4)   Niklas Heikkilä                  KuusUS                    1.52,42           
5)   Joni Virkkala                    GamlakIF                  1.54,40           
6)   Jussi Raittinen                  KurikRy                   1.55,22           
7)   Samu Heikkonen                   LappUM                    1.55,24           
8)   Mikko Hirvonen                   JoensKa                   1.56,31           
9)   Lasse Minkkinen                  IFRaseb                   1.59,04           
10)  Jussi Huuskonen                  JyväskKU                  1.59,60           
11)  Leevi Kallio                     LahdA                     1.59,90           
     Lauri Hassi                      OrivPo                    DNF               


N 800m
Loppukilpailu
1)   Veera Perälä                     SeinäjSU                  2.16,34           
2)   Ida-Sofia Simola                 HämeenlTa                 2.30,33           
3)   Jenna Maukonen                   JyväskKU                  2.33,08           
4)   Pihla Aro                        TampPy                    2.36,38           


M 10000m
Loppukilpailu
1)   Antti Hyttinen                   VaajKuo                   33.24,18          
2)   Aleksi Niemelä                   JyväskKU                  34.20,56          
3)   Marko Palohuhta                  UllKi                     35.11,82          
4)   Valtteri Virtanen                TurWei                    36.53,53          


N 100m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +2,1
1)   Laura Ollikainen                 VarkKV                    14,50             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    14,52             
3)   Heta Rasinkangas                 JyväskKU                  14,55             
4)   Pinja Heinonen                   TampPy                    15,42             


M 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Elmo Lakka                       JyväskKU                  13,75             
2)   Juuso Peltola                    JyväskKU                  14,66             
3)   Joni Järvinen                    LahdA                     15,39             
4)   Valtteri Kalliokulju             LiedPa                    22,37             


M 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,2
1)   Vesa Kittilä                     PyhäjWi                   26,07             


N 200m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Heidi Salminen                   JyväskKU                  26,90             


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Daniel Kosonen                   TampPy                    210               
     200    205    210    215    
     o      o      xo     xxx    

2)   Aleksi Klemola                   UllKi                     190               
     185    190    194    
     o      xo     xxx    

2)   Mika Polku                       VirtU                     190               
     175    180    185    190    194    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Valtteri Mattila                 ÄänekU                    190               
     185    190    194    
     o      xo     xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sini Lällä                       JyväskKU                  187               
     169    175    178    183    187    190    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Venla Pulkkanen                  LahdA                     175               
     165    169    172    175    178    
     o      o      xo     o      xxx    

3)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    172               
     160    165    169    172    175    
     o      xxo    o      xxo    xxx    



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ilpo Kantanen                    KuopRei                   14,04 +1,5          
     x      x      x      14,04  13,90  x      
                          +1,5   +1,5          

2)   Niko Simola                      VammsVoi                  13,90 +0,9          
     x      x      x      x      x      13,90  
                                        +0,9   

3)   Oskari Käpyaho                   LapVi                     13,59 +1,1          
     13,27  12,93  13,59  13,22  13,54  13,50  
     +0,5   +0,6   +1,1   +1,2   +0,6   +1,3   

     Lassi Nalkki                     JyväskKU                                    


N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Sini Sanaslahti                  KaipVi                    12,94 +0,9          
     x      x      12,77  12,94  x      x      
                   +0,9   +0,9                 

2)   Roosa Mähönen                    JyväskKU                  11,70 +1,0          
     x      x      x      11,70  x      x      
                          +1,0                 

3)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  11,57 +1,1          
     x      11,36  11,52  11,41  x      11,57  
            +1,6   +1,3   +0,8          +1,1   

4)   Wilhelmiina Harju                JyväskKU                  11,42 +1,0          
     x      x      11,42  x      -      -      
                   +1,0                        

5)   Riina Palonen                    ViitVie                   10,26 +1,6          
     10,26  10,19  10,06  10,17  9,85   10,03  
     +1,6   +2,0   +1,7   +0,8   +1,3   +0,6   



M Kuula
Loppukilpailu
1)   Eero Ahola                       PorinYU                   17,92             
     17,44  16,99  17,38  x      17,62  17,92  

2)   Nico Oksanen                     TuUL                      17,12             
     x      16,75  17,12  x      16,94  x      



M Keihäs
Loppukilpailu
1)   Topias Laine                     HKV                       78,42             
     75,85  76,41  77,25  78,42  x      x      

2)   Jami Kinnunen                    ÄänekU                    75,63             
     75,63  x      73,84  72,31  -      72,24  

3)   Toni Keränen                     LimNM                     73,91             
     x      70,24  x      70,38  x      73,91  

4)   Teemu Wirkkala                   ToholU                    73,73             
     73,73  x      x      x      x      73,21  

5)   Janne Läspä                      KaustPV                   69,29             
     62,49  69,29  67,69  -      -      -      

6)   Taneli Juutinen                  KuopRei                   68,06             
     66,13  65,68  65,70  65,47  66,35  68,06  

7)   Leevi Lindi                      KeitKu                    67,86             
     64,81  65,86  64,37  67,86  65,53  x      

8)   Juho Järvinen                    KarstKi                   65,06             
     61,81  x      64,20  64,75  64,55  65,06  

9)   Jere Salo                        LauttLu                   63,94             
     x      63,94  62,99  -      -      -      

10)  Juho Takanen                     KuortKu                   61,58             
     60,46  61,29  61,58  -      -      -      

11)  Juuso Hassi                      OrivPo                    61,10             
     53,75  x      61,10  -      -      -      



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Julia Valtanen                   RaumU                     56,01             
     52,03  51,78  56,01  52,53  x      x      

2)   Jenni Kangas                     LahdA                     55,69             
     51,30  x      x      55,47  x      55,69  

3)   Jatta-Mari Jääskeläinen          TuUL                      54,73             
     51,88  54,73  51,83  50,95  51,80  x      

4)   Heidi Nokelainen                 JoensKa                   53,37             
     52,36  52,02  53,13  51,73  48,83  53,37  

5)   Siiri Elomaa                     TampPy                    52,38             
     50,15  47,82  47,50  50,65  49,50  52,38  

6)   Roosa Ylönen                     ÄänekU                    52,08             
     46,74  48,89  x      46,95  48,37  52,08  

7)   Suvi Kemppainen                  KajKi                     51,75             
     51,75  x      x      x      x      x      

8)   Jelena Jaakkola                  SoinSi                    50,36             
     x      50,10  49,82  50,36  x      x      

9)   Miia Makkonen                    SysmSi                    48,46             
     48,22  48,46  43,69  

10)  Saara Lipsanen                   LappUM                    48,32             
     x      48,32  x      

11)  Sanni Nokelainen                 JyväskKU                  43,07             
     40,73  41,27  43,07  

12)  Heli Pynnönen                    HankasHa                  41,93             
     41,93  x      x      

13)  Linda Huhtala                    YlänKi                    39,29             
     38,10  39,29  38,04  

14)  Inka Sinivuori                   JyväskKU                  35,23             
     31,76  34,38  35,23  

     Meri Elomaa                      TampPy                    NM                
     x      x      x      



N 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat N    JyväskKU                  45,43             
   1) Sanni Mahonen, 2) Aino Pulkkinen, 
   3) Anniina Kortetmaa, 4) Nooralotta Neziri
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat N55  JyväskKU                  1.01,55           
   1) Anne Virkalahti, 2) Johanna Kalho, 
   3) Jaana Saarinen, 4) Leena Tenhu


M 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat M    JyväskKU                  3.30,15           
   1) Daniel Savolainen, 2) Dani Lirkki, 
   3) Pietari Valoranta, 4) Jonatan Kinnunen
2)   Jyväskylän Kenttäurheilijat M19  JyväskKU                  3.33,63           
   1) Juuso Peltola, 2) Arttu Peltola, 
   3) Eemil Helander, 4) Kristian Peltola


N 4x400m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  4.02,75           
   1) Johanna Kulmala, 2) Siiri Rainio, 
   3) Pinja Hirvilahti, 4) Aino Pulkkinen


P9 3-ottelu  150m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,3
1)   Topias Koskiahde                 JyväskKU                  23,98             
2)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  24,37             
3)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  25,48             
4)   Sisu Savioja                     JyväskKU                  26,93             
5)   Ruben Hakkarainen                JyväskKU                  29,08             
     Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  DNS               


T9 3-ottelu  150m
1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  24,80             
2)   Miina Hänninen                   JyväskKU                  26,22             
3)   Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  26,56             
4)   Saana Brandt                     JyväskKU                  26,65             
5)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  28,26             
6)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   29,12             
7)   Lilja Lakanen                    JyväskKU                  31,09             
8)   Aada Hänninen                    JyväskKU                  35,62             
     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  DNS               
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,5
1)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  28,26             
2)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   29,12             
3)   Lilja Lakanen                    JyväskKU                  31,09             
4)   Aada Hänninen                    JyväskKU                  35,62             
     Fanni Virtanen                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,6
1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  24,80             
2)   Miina Hänninen                   JyväskKU                  26,22             
3)   Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  26,56             
4)   Saana Brandt                     JyväskKU                  26,65             
     Sylvia Manninen                  JyväskKU                  DNS               


P9 3-ottelu  Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,81              
     7,80   7,81   7,65   
                          

2)   Topias Koskiahde                 JyväskKU                  7,70              
     7,66   x      7,70   
                          

3)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  7,46              
     7,44   7,46   7,39   
                          

4)   Sisu Savioja                     JyväskKU                  7,21              
     6,92   6,22   7,21   
                          

5)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  7,05              
     7,05   6,90   6,66   
                          

6)   Ruben Hakkarainen                JyväskKU                  6,25              
     6,25   6,16   6,24   
                          



T9 3-ottelu  Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  7,47              
     7,39   7,41   7,47   
                          

2)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  6,98              
     6,98   x      6,78   
                          

3)   Miina Hänninen                   JyväskKU                  6,92              
     6,75   6,87   6,92   
                          

4)   Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  6,76              
     6,03   6,20   6,76   
                          

5)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  6,65              
     6,65   6,22   6,51   
                          

6)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   6,52              
     6,31   6,32   6,52   
                          

7)   Saana Brandt                     JyväskKU                  5,68              
     5,68   5,43   5,57   
                          

8)   Aada Hänninen                    JyväskKU                  3,31              
     x      x      3,31   
                          

                                   


P9 3-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  22,59             
     21,19  20,57  22,59  

2)   Sisu Savioja                     JyväskKU                  20,38             
     18,03  18,02  20,38  

3)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  13,45             
     13,45  13,23  9,12   

4)   Topias Koskiahde                 JyväskKU                  12,05             
     10,94  12,05  8,69   

5)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  11,61             
     11,61  11,21  11,51  

6)   Ruben Hakkarainen                JyväskKU                  11,36             
     7,02   9,80   11,36  



T9 3-ottelu  Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  15,58             
     -      15,58  15,47  

2)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  12,05             
     12,05  x      7,69   

3)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  11,49             
     7,14   11,49  9,17   

4)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   10,59             
     10,59  10,54  10,40  

5)   Miina Hänninen                   JyväskKU                  9,77              
     9,77   6,57   7,19   

6)   Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  7,79              
     4,65   x      7,79   

7)   Saana Brandt                     JyväskKU                  7,40              
     5,15   7,40   6,87   

8)   Aada Hänninen                    JyväskKU                  5,53              
     4,90   4,26   5,53   

9)   Lilja Lakanen                    JyväskKU                  4,51              
     4,51   4,51   2,22   

     Sylvia Manninen                  JyväskKU                                    


P9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Topias Koskiahde                 JyväskKU                  550               
2)   Eero Sinkkonen                   JyväskKU                  534               
3)   Sisu Savioja                     JyväskKU                  530               
4)   Paavo Hämäläinen                 JyväskKU                  474               
5)   Nuutti Hietala                   JyväskKU                  444               
6)   Ruben Hakkarainen                JyväskKU                  316               


T9 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Mirella Lundell                  JyväskKU                  502               
2)   Pinja Vienola                    JyväskKU                  405               
3)   Miina Hänninen                   JyväskKU                  393               
4)   Sara Myllyntaus                  JyväskKU                  352               
5)   Eerika Hokajärvi                 ViitVie                   321               
6)   Saana Brandt                     JyväskKU                  288               
7)   Fanni Virtanen                   JyväskKU                  273               
8)   Lilja Lakanen                    JyväskKU                  91                
9)   Aada Hänninen                    JyväskKU                  85                                


P11 3-ottelu  150m
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  21,71             
2)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  22,80             
3)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  22,93             
4)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  23,02             
5)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  23,14             
6)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  23,35             
7)   Topi Turpeinen                   LaukU                     24,00             
8)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  25,43             
9)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  28,64             
10)  Lenni Suomalainen                JyväskKU                  30,55             
     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  22,80             
2)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  23,02             
3)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  28,64             
4)   Lenni Suomalainen                JyväskKU                  30,55             
     Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  21,71             
2)   Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  22,93             
3)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  23,14             
4)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  23,35             
5)   Topi Turpeinen                   LaukU                     24,00             
6)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  25,43             


T11 3-ottelu  150m
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  21,56             
2)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    21,91             
3)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  22,41             
4)   Venla Salminen                   JyväskKU                  22,59             
5)   Emilia Jauhiainen                KiuruvU                   23,01             
6)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  23,34             
7)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  23,92             
8)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  24,04             
9)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,54             
10)  Lucinda Smith                    JyväskKU                  25,59             
11)  Anni Sahindal                    JyväskKU                  25,85             
12)  Venla Vienola                    JyväskKU                  28,26             
13)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  28,31             
14)  Lilja Rantanen                   JyväskKU                  33,99             
     Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  DNS               
     Stefania Novik                   JyväskKU                  DNS               
     Sofia Gavriliuk                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Emilia Jauhiainen                KiuruvU                   23,01             
2)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  23,92             
3)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  24,54             
     Peppi Hokkanen                   JyväskKU                  DNS               
     Stefania Novik                   JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Anna Njie                        JyväskKU                  21,56             
2)   Lucinda Smith                    JyväskKU                  25,59             
3)   Anni Sahindal                    JyväskKU                  25,85             
4)   Venla Vienola                    JyväskKU                  28,26             
5)   Inka Rautiainen                  JyväskKU                  28,31             
6)   Lilja Rantanen                   JyväskKU                  33,99             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,9
1)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    21,91             
2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  22,41             
3)   Venla Salminen                   JyväskKU                  22,59             
4)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  23,34             
5)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  24,04             
     Sofia Gavriliuk                  JyväskKU                  DNS               


P11 3-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  139               
     120    125    130    133    136    139    142    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  133               
     110    115    120    125    130    133    136    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  125               
     100    105    110    115    120    125    130    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  125               
     100    105    110    115    125    130    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Topi Turpeinen                   LaukU                     120               
     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

7)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  100               
     100    105    
     o      xxx    

7)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    

                                  


T11 3-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Emilia Jauhiainen                KiuruvU                   143               
     105    110    115    120    125    128    131    134    137    140    143    146    
     o      o      o      o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  137               
     120    125    128    131    134    137    140    
     o      xo     o      xo     xo     xxo    xxx    

3)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  125               
     100    105    110    115    120    125    128    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

4)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  120               
     90     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Lucinda Smith                    JyväskKU                  120               
     105    110    115    120    125    
     xo     xxo    xo     xxo    xxx    

7)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    110               
     100    105    110    115    
     o      o      o      xxx    

8)   Anni Sahindal                    JyväskKU                  105               
     80     85     90     95     100    105    110    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Venla Vienola                    JyväskKU                  105               
     95     100    105    110    
     o      o      o      xxx    

10)  Anna Njie                        JyväskKU                  100               
     90     95     100    105    
     o      o      o      xxx    

11)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     o      xxx    

12)  Lilja Rantanen                   JyväskKU                  90                
     80     85     90     95     
     o      o      o      xxx    

                                  


P11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  9,00              
     8,14   8,86   9,00   

2)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  7,89              
     7,88   7,89   7,42   

3)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  7,13              
     7,11   x      7,13   

4)   Topi Turpeinen                   LaukU                     7,07              
     6,21   6,99   7,07   

5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  6,04              
     5,68   5,84   6,04   

6)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  5,58              
     5,18   5,34   5,58   

7)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  5,40              
     5,40   5,40   4,57   

8)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  5,35              
     4,79   4,86   5,35   

                                   


T11 3-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Emilia Jauhiainen                KiuruvU                   11,38             
     10,72  9,97   11,38  

2)   Anna Njie                        JyväskKU                  8,38              
     7,75   8,38   8,14   

3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    8,15              
     8,15   7,24   7,48   

4)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  7,32              
     6,62   7,32   x      

5)   Venla Vienola                    JyväskKU                  7,06              
     6,80   6,92   7,06   

6)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  7,04              
     6,67   7,04   6,74   

7)   Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  6,85              
     6,28   5,32   6,85   

8)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  6,56              
     5,03   5,77   6,56   

9)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  6,38              
     x      6,14   6,38   

10)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  5,32              
     5,32   4,64   4,92   

11)  Stefania Novik                   JyväskKU                  5,04              
     x      5,04   x      

12)  Lucinda Smith                    JyväskKU                  4,72              
     x      4,72   4,32   

13)  Lilja Rantanen                   JyväskKU                  3,68              
     3,45   3,29   3,68   

14)  Anni Sahindal                    JyväskKU                  3,67              
     3,51   3,67   3,06   

                                   


P11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Onni Erkkilä                     JyväskKU                  1130              
2)   Kasperi Möttönen                 JyväskKU                  880               
3)   Topi Turpeinen                   LaukU                     761               
4)   Jiri Hokkanen                    JyväskKU                  676               
5)   Juho Suonsaari                   JyväskKU                  650               
6)   Niilo Hämäläinen                 JyväskKU                  617               
7)   Oskari Heinonen                  JyväskKU                  527               
8)   Julius Auvinen                   JyväskKU                  525               
9)   Samuli Kihlman                   JyväskKU                  442               
10)  Joonatan Kulmala                 JyväskKU                  272               
11)  Lenni Suomalainen                JyväskKU                  68                
12)  Arttu Vuorinen                   ÄänekU                    0                 


T11 3-ottelu
Loppukilpailu
1)   Emilia Jauhiainen                KiuruvU                   1222              
2)   Riina-Lotta Nalkki               JyväskKU                  972               
3)   Peppi Soiluaho                   ÄänekU                    881               
4)   Anna Njie                        JyväskKU                  872               
5)   Kiira Kahilainen                 JyväskKU                  820               
6)   Saimi Muhonen                    JyväskKU                  736               
7)   Enni Mustaparta                  JyväskKU                  721               
8)   Lucinda Smith                    JyväskKU                  580               
9)   Venla Vienola                    JyväskKU                  561               
10)  Elli Kärkkäinen                  JyväskKU                  493               
11)  Inka Rautiainen                  JyväskKU                  446               
12)  Anni Sahindal                    JyväskKU                  441               
13)  Venla Salminen                   JyväskKU                  291               
14)  Lilja Rantanen                   JyväskKU                  266               
15)  Stefania Novik                   JyväskKU                  199               
                 


P13 60m
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,48              
2)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,60              
3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,76              
4)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 8,76              
5)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  8,82              
6)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,95              
7)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    9,04              
8)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  9,32              
9)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  9,66              
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               
     Hannes Bottas                    JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,2
1)   Lauri Lakanen                    JyväskKU                  8,60              
2)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    9,04              
3)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  9,32              
4)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  9,66              
     Joel Myllyntaus                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,5
1)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  8,48              
2)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  8,76              
3)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 8,76              
4)   Juuso Tapanila                   JyväskKU                  8,82              
5)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  8,95              
     Hannes Bottas                    JyväskKU                  DNS               


T13 60m
1)   Alina Pentti                     JyväskKU                  8,63              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,77              
3)   Jade Kinnunen                    JyväskKU                  8,81              
4)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,90              
5)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  8,95              
6)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    9,01              
7)   Netta Postila                    JyväskKU                  9,08              
8)   Nelli Tuunanen                   JyväskKU                  9,12              
9)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,13              
10)  Meea Oikari                      SaarijPu                  9,23              
11)  Vilma Järvinen                   KarstKi                   9,34              
12)  Jenny Grönholm                   JyväskKU                  9,44              
13)  Mary Mehinen                     JyväskKU                  9,44              
14)  Matilda Pietiläinen              JyväskKU                  10,09             
     Lahja Vehkavuori                 JyväskKU                  DNS               
     Marikki Karsten                  JyväskKU                  DNS               
     Derja Dost                       JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,9
1)   Meea Oikari                      SaarijPu                  9,23              
2)   Vilma Järvinen                   KarstKi                   9,34              
3)   Jenny Grönholm                   JyväskKU                  9,44              
4)   Mary Mehinen                     JyväskKU                  9,44              
5)   Matilda Pietiläinen              JyväskKU                  10,09             
     Derja Dost                       JyväskKU                  DNS               
     Lahja Vehkavuori                 JyväskKU                  DNS               
     Marikki Karsten                  JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,4
1)   Alina Pentti                     JyväskKU                  8,63              
2)   Sofia Sauvala                    JyväskKU                  8,77              
3)   Jade Kinnunen                    JyväskKU                  8,81              
4)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  8,90              
5)   Fiona Saarukka                   JyväskKU                  8,95              
6)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    9,01              
7)   Netta Postila                    JyväskKU                  9,08              
8)   Nelli Tuunanen                   JyväskKU                  9,12              
9)   Erika Parkkonen                  JyväskKU                  9,13              


P13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Kasper Ekonoja                   JyväskKU                  3.24,67           
2)   Sauli Kovanen                    JyväskKU                  3.34,42           
3)   Miska Hokajärvi                  ViitVie                   3.36,27           
     Elias Tiihonen                   JyväskKU                  DNS               
     Lauri Lakanen                    JyväskKU                  DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Elli Taini                       KaipVi                    3.36,02           
2)   Ella Roimela                     JyväskKU                  3.42,89           
     Oona Venäläinen                  JyväskKU                  DNS               


P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Joona Viitala                    PetäjävPe                 4,53 +0,5          
     4,53   4,17   4,45   4,51   
     +0,5   +0,3   +0,2   -0,1   

2)   Vilho Ketonen                    JyväskKU                  4,13 +0,5          
     4,13   4,05   4,09   3,85   
     +0,5   +0,2   +0,3   +0,5   

3)   Max Laurinmaa                    JyväskKU                  4,06 +0,5          
     3,92   4,04   3,63   4,06   
     +0,3   +0,6   +0,4   +0,5   

4)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  4,05 +0,2          
     3,84   4,05   3,95   3,87   
     +0,5   +0,2   +0,4   +0,2   

5)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  3,95 +0,2          
     3,95   3,93   3,79   3,73   
     +0,2   +0,8   +0,2   +0,3   

6)   Ville Kankainen                  ÄänekU                    3,94 +0,4          
     3,66   3,82   3,83   3,94   
     +0,6   +0,4   +0,4   +0,4   

7)   Arsi Niskanen                    ÄänekU                    3,76 +0,5          
     x      3,76   3,70   x      
     +0,6   +0,5   +0,2   +0,3   

8)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  3,72 +0,6          
     3,39   3,72   3,49   x      
     +0,3   +0,6   +0,3   +0,3   

9)   Sauli Kovanen                    JyväskKU                  3,46 +0,5          
     3,46   3,27   3,44   3,32   
     +0,5   +0,6   +0,5   +0,2   

                                   


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Netta Postila                    JyväskKU                  4,81 +0,4          
     4,21   4,39   2,82   4,81   
     +0,5   +0,4   +0,7   +0,4   

2)   Alina Pentti                     JyväskKU                  4,38 +0,5          
     4,27   4,38   4,15   4,06   
     +0,6   +0,5   +0,8   +0,4   

3)   Nelli Tuunanen                   JyväskKU                  4,34 +0,8          
     4,34   x      4,15   4,09   
     +0,8          +0,6   +0,4   

4)   Essi Suni                        JyväskKU                  4,22 +0,8          
     4,22   4,15   4,03   4,12   
     +0,8   +0,4   +0,8   +0,9   

5)   Jade Kinnunen                    JyväskKU                  4,07 +0,5          
     3,66   3,84   4,07   3,71   
     +0,7   +0,6   +0,5   +0,4   

6)   Aino-Maria Valkola               SaarijPu                  4,04 +0,4          
     x      4,04   3,90   3,88   
            +0,4   +0,5   +0,7   

7)   Olivia Fagerholm                 JoutsPo                   4,04 +0,4          
     3,77   x      3,89   4,04   
     +0,7          +0,6   +0,4   

8)   Sini Issakainen                  ÄänekU                    4,01 +0,7          
     4,01   3,88   3,75   x      
     +0,7   +0,2   +0,6          

9)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  3,87 +0,5          
     3,68   3,87   3,85   3,80   
     +0,8   +0,5   +0,7   +0,5   

10)  Erika Parkkonen                  JyväskKU                  3,79 +0,8          
     x      3,79   3,59   3,30   
            +0,8   +0,8   +0,6   

11)  Iina Manner                      ÄänekU                    3,76 +0,6          
     3,57   3,69   3,76   3,69   
     +0,7   +0,2   +0,6   +0,5   

12)  Meea Oikari                      SaarijPu                  3,49 +0,8          
     x      3,37   3,49   3,45   
            +0,6   +0,8   +0,8   

13)  Ella Roimela                     JyväskKU                  3,38 +0,4          
     3,30   3,25   3,22   3,38   
     +0,7   +0,5   +0,6   +0,4   
                                   
     Sofia Sauvala                    JyväskKU                  NM                
     x      x      x      x      
                                 
                                   


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aleksi Kinnunen                  SuolU                     52,78             
     50,88  52,78  43,72  51,85  

2)   Valtteri Paksuniemi              JyväskKU                  41,77             
     41,40  41,60  41,77  x      

3)   Leevi Kumpumäki                  JyväskKU                  41,51             
     39,03  41,51  40,62  38,65  

4)   Santeri Manninen                 JyväskKU                  29,24             
     x      29,24  27,99  x      

5)   Daniel Pollari                   JyväskKU                  28,70             
     x      26,70  28,70  25,74  

6)   Lauri Sinkkonen                  JyväskKU                  22,44             
     17,62  22,44  20,57  21,86  

7)   Roope Jalasaho                   JyväskKU                  21,85             
     19,87  21,85  19,51  20,60  

8)   Olli Huttunen                    JyväskKU                  19,71             
     18,10  17,86  19,21  19,71  

9)   Vilho Hietala                    JyväskKU                  19,01             
     18,97  14,70  18,25  19,01  

     Hannes Bottas                    JyväskKU                                    
     Olli Mäkäläinen                  JyväskKU                                    
     Ville Kankainen                  ÄänekU                                      


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pinja Heino                      JyväskKU                  30,04             
     28,55  30,04  29,32  28,58  

2)   Viivi Jermoranta                 JyväskKU                  28,14             
     28,14  26,44  25,19  25,91  

3)   Iina Manner                      ÄänekU                    17,32             
     15,72  17,32  16,62  15,20  

4)   Hilla Savioja                    JyväskKU                  16,83             
     14,29  16,83  13,00  16,24  

5)   Jenny Björkberg                  JyväskKU                  16,15             
     x      x      x      16,15  

6)   Hilda Viikilä                    SaarijPu                  15,27             
     15,27  13,57  12,77  x      
                                   


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Aleksi Hirvonen                  JyväskKU                  12,08             
2)   Valtteri Kinnunen                JyväskKU                  12,50             
3)   Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  13,60             
4)   Oliver Koskinen                  JyväskKU                  13,85             


T15 100m
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  12,70             
2)   Veera Reponen                    JoutsPo                   12,71             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,10             
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,26             
5)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  13,47             
6)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  13,62             
7)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,79             
7)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,79             
9)   Alisa Lyyra                      JyväskKU                  14,24             
10)  Aurora Pollari                   JyväskKU                  15,39             
     Christine Kuusisto               JyväskKU                  DNS               
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0
1)   Justine Hämäläinen               JyväskKU                  13,62             
2)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,79             
3)   Alisa Lyyra                      JyväskKU                  14,24             
4)   Aurora Pollari                   JyväskKU                  15,39             
     Christine Kuusisto               JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  12,70             
2)   Veera Reponen                    JoutsPo                   12,71             
3)   Noora Salmi                      JyväskKU                  13,10             
4)   Siiri Kihlman                    JyväskKU                  13,26             
5)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  13,47             
6)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  13,79             
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Melina Vertala                   JyväskKU                  2.31,23           
2)   Matilda Ryyppö                   JyväskKU                  2.39,22           


T15 80m aidat
1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  12,81             
2)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  12,93             
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  13,16             
4)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  13,20             
5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,20             
6)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  13,24             
7)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  13,28             
8)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,69             
9)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  14,60             
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,4
1)   Aino Tyynysniemi                 JyväskKU                  13,24             
2)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  13,28             
     Justine Hämäläinen               JyväskKU                  DNS               
     Vilja Liimatainen                JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,8
1)   Saga Koppeli                     JyväskKU                  12,81             
2)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  12,93             
3)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  13,16             
4)   Nea Koppeli                      JyväskKU                  13,20             
5)   Eevi Ylitalo                     JyväskKU                  13,20             
6)   Pihla Tiihonen                   JyväskKU                  13,69             
7)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  14,60             


P15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tommi Järvenpää                  JyväskKU                  362               
     322    332    342    352    362    375    
     o      o      o      o      xo     xxx    



T15 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Järvinen                   KeurKi                    352               
     352    362    
     xxo    xxx    

2)   Jenna Tuomaala                   JyväskKU                  322               
     302    312    322    332    
     xo     o      o      xxx    

3)   Karoliina Hirvelä                JämsI                     292               
     262    272    282    292    302    
     xo     o      o      o      xxx    

4)   Essi Suni                        JyväskKU                  252               
     212    222    232    242    252    262    
     o      o      xo     o      xo     xxx    

5)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  222               
     182    192    202    212    222    232    
     o      xo     o      o      o      xxx    

6)   Aljona Karamzina                 JyväskKU                  202               
     182    192    202    212    
     o      o      o      xxx    

     Fiinu Puustinen                  JyväskKU                  NH                
     322    
     xxx    

     Oosa Siukonen                    JyväskKU                  352               
     322    332    342    352    362    
     o      -      xxo    xxo    xxx    
                                   


P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Otto Hautanen                    PylkönmY                  57,53             
     53,08  51,87  51,65  57,33  57,53  57,00  

2)   Matias Viikilä                   SaarijPu                  52,05             
     51,75  52,05  x      x      x      x      



T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuuli Summanen                   LappUM                    41,02             
     38,91  38,28  x      37,64  x      41,02  

2)   Iida Pajunen                     JyväskKU                  39,89             
     30,00  33,72  31,46  32,37  36,37  39,89  

3)   Mette Jermoranta                 JyväskKU                  38,42             
     36,32  38,42  35,09  33,56  38,38  37,38  

4)   Vilma Honkonen                   JyväskKU                  32,64             
     x      29,69  30,72  32,64  31,46  30,58  

5)   Minttu Järvinen                  KeurKi                    25,10             
     23,61  x      x      25,10  23,58  24,86  

6)   Christine Kuusisto               JyväskKU                  23,15             
     -      20,72  20,91  23,15  21,50  19,41  

7)   Aurora Pollari                   JyväskKU                  19,04             
     19,04  16,38  17,65  16,29  18,81  18,98  



P15 4x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  9.18,91           
   1) Konsta Vuorela, 2) Lauri Lakanen, 
   3) Kalle Tossavainen, 4) Luukas Kontro



M17 110m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Juho Koivisto                    JyväskKU                  14,33             
2)   Valtteri Louko                   LapVi                     14,36             
3)   Veeti Lettojärvi                 JyväskKU                  15,28             


N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Nelli Pajula                     JyväskKU                  36,66             
     32,97  x      36,66  x      x      31,71  

2)   Roosa Marin                      PihtipTui                 35,57             
     35,20  34,82  35,57  34,98  x      30,30  

3)   Minea Vertala                    JyväskKU                  28,97             
     x      23,29  28,97  25,47  24,33  23,23  

     Gea Zitting                      JyväskKU                                    
     Siiri Elomaa                     TampPy                                      


N17 3x800m viesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  7.19,02           
   1) Venla Saari, 2) Christine Kuusisto, 
   3) Heidi Salminen


M19 4x100m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  53,83             
   1) Juuso Peltola, 2) Veeti Lettojärvi, 
   3) Dani Lirkki, 4) Arttu Peltola


N19 4x100m aitaviesti
Loppukilpailu
1)   Jyväskylän Kenttäurheilijat      JyväskKU                  1.03,33           
   1) Wilhelmiina Harju, 2) Mimosa Teerijoki, 
   3) Laura Koivisto, 4) Kerttu Kinnunen


M30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Mikko Kinnunen                   JyväskKU                  13,03             
2)   Jukka Mononen                    JyväskKU                  13,64             
3)   Tapio Savolainen                 JyväskKU                  13,80             
4)   Sami Mönkölä                     JyväskKU                  16,13             
     Jorma Manninen                   MikkKV                    DNS               
     Veikko Nieminen                  JyväskKU                  DNS               


N30+ 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,8
1)   Tessa Tillgren                   JyväskKU                  13,47             
2)   Suvi Kuukkanen-Raaska            JyväskKU                  13,85             
3)   Katja Sillgren                   JyväskKU                  14,59             
4)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  14,64             
5)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  14,83             
6)   Leena Tenhu                      JyväskKU                  15,35             
7)   Johanna Kalho                    JyväskKU                  15,50             
8)   Anne Virkalahti                  JyväskKU                  16,11             


M30+ 800m
Loppukilpailu
1)   Mika Hyppönen                    HippMK                    2.38,47           


N30+ 800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Heidi Lindfors                   JyväskKU                  2.38,43           
2)   Jaana Kiminkinen                 JyväskKU                  3.07,47           


M30+ Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tuukka Vuorinen                  ÄänekU                    10,56 +1,9          
     10,32  10,31  10,29  10,56  x      x      
     +0,9   +0,2   +1,1   +1,9                 



N30+ Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tuire Mäki                       JyväskKU                  10,37 +1,3          
     x      10,37  10,20  10,09  9,94   10,06  
            +1,3   +1,3   +1,1   +1,1   +0,7   

2)   Katja Sillgren                   JyväskKU                  10,32 +1,1          
     x      x      10,04  9,77   x      10,32  
                   +1,0   +1,1          +1,1   

3)   Anette Mehtälä                   JyväskKU                  9,14 +1,2          
     x      x      9,01   9,14   x      x      
                   +1,2   +1,2                 

4)   Anne Yli-Olli                    JyväskKU                  8,86 +1,6          
     8,85   8,86   8,44   8,84   x      8,38   
     +1,0   +1,6   +0,9   +1,7          +1,2   

5)   Virpi Kämäräinen                 JyväskKU                  8,39 +0,9          
     x      8,39   8,13   7,82   8,04   x      
            +0,9   +0,7   +1,2   +0,9