Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
11.08. klo 17:00 Pohjan Koiton iltakisat Tulokset (päivitetty: 19:43 11.08.2020)
Pohjan Koiton iltakisat
11.08.2020

M 100m
1)   Joonas Jyrkkä                    VetU                      11,43             
2)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,15             
3)   Joona Rissanen                   LapLu                     12,41             
4)   Janne Keskikastari               OulHui                    12,48             
5)   Mika Niskala                     PohjKoi                   12,76             
6)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,18             
7)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,89             
8)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,60             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,7
1)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,18             
2)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,89             
3)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,60             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3
1)   Joonas Jyrkkä                    VetU                      11,43             
2)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,15             
3)   Joona Rissanen                   LapLu                     12,41             
4)   Janne Keskikastari               OulHui                    12,48             
5)   Mika Niskala                     PohjKoi                   12,76             


N 100m
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,74             
2)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,15             
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,18             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,22             
5)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,36             
6)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,57             
7)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   14,12             
8)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   14,46             
     Milla Nevalainen                 PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,3
1)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,57             
2)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   14,12             
3)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   14,46             
     Milla Nevalainen                 PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,9
1)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    12,74             
2)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,15             
3)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    13,18             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   13,22             
5)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,36             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,3
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     24,29             
2)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    24,39             
3)   Janne Keskikastari               OulHui                    27,90             
4)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   31,30             
5)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,65             
     Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   DNS               


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,4
1)   Karoliina Bogdanoff              KuivAu                    26,50             
2)   Eveliina Bogdanoff               KuivAu                    26,69             
3)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    26,98             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,25             


M Kuula
Loppukilpailu
1)   Juuso Moilanen                   ArcticA                   14,26             
     x      13,79  14,06  14,26  x      x      



P9 40m
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     7,42              
2)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   8,05              


T9 40m
1)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   7,41              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,73              
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   7,83              
4)   Aino Lepola                      PohjKoi                   8,06              
5)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   8,09              
6)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   8,22              
     Milja Hulkko                     LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aino Lepola                      PohjKoi                   8,06              
2)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   8,09              
3)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   8,22              
     Milja Hulkko                     LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   7,41              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,73              
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   7,83              


P9 150m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     26,16             
2)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   30,27             


T9 150m
1)   Karin Hovila                     LapLu                     26,69             
2)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   27,44             
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   27,85             
4)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   28,56             
5)   Aino Lepola                      PohjKoi                   31,02             
6)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   31,10             
7)   Ellen Hovila                     LapLu                     31,97             
     Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   28,56             
2)   Aino Lepola                      PohjKoi                   31,02             
3)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   31,10             
4)   Ellen Hovila                     LapLu                     31,97             
     Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Karin Hovila                     LapLu                     26,69             
2)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   27,44             
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   27,85             


P9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     5,12              
     4,89   x      4,25   5,12   

2)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   3,55              
     3,41   x      3,55   2,93   



T9 Kuula
Loppukilpailu
1)   Sofianna Lassila                 PohjKoi                   5,05              
     5,05   4,64   4,78   4,56   

2)   Karin Hovila                     LapLu                     3,73              
     3,73   3,48   3,73   3,62   

3)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   3,49              
     3,16   2,90   3,19   3,49   

4)   Ebba Karhu                       PohjKoi                   3,10              
     2,89   2,60   2,80   3,10   



P11 60m
1)   Matias Forss                     LapLu                     9,50              
2)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   9,81              
3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,99              
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,07             


T11 60m
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,71              
2)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   9,82              
3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    10,34             
4)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   10,46             
5)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   11,51                                      


P11 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   32,93             
2)   Matias Forss                     LapLu                     33,11             
3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   34,21             


T11 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,2
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   32,76             
2)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   33,31             
3)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    35,47             
4)   Alva Sieppi                      PohjKoi                   37,01             
5)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   37,17             
6)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   39,65             


P11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   6,64              
     6,64   5,39   6,26   6,43   

2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   5,47              
     x      5,34   4,91   5,47   



T11 Kuula
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   6,54              
     6,54   6,01   6,14   x      

2)   Janna Juujärvi                   LapLu                     6,40              
     6,40   5,53   5,94   5,22   

3)   Ilona Karhu                      PohjKoi                   5,42              
     4,81   5,42   5,35   4,38   

4)   Alva Sieppi                      PohjKoi                   5,41              
     4,64   5,41   5,23   5,19   

5)   Lotta Saloniemi                  AlatPi                    5,27              
     5,27   x      4,48   5,01   

6)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   4,07              
     3,94   3,95   4,07   3,96   



T13 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,5
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   14,18             
2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   14,21             
3)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   15,33             
4)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   15,62             
5)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   16,17             


T13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   29,04             


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   8,88              
     7,57   8,75   8,19   7,67   8,88   8,22   

2)   Lyra Rautio                      PohjKoi                   8,22              
     7,67   7,94   7,67   8,22   7,55   7,68   

3)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   7,11              
     7,11   6,56   6,70   6,50   6,36   x      



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   13,96             


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,3
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,43             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   15,10             


P15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   27,76             


T15 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   27,94             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   31,63             


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   7,60              
     6,76   x      7,21   7,19   7,31   7,60   



N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   12,68             
     x      12,57  12,68  12,63  x      12,25