Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
02.06. klo 17:00 Kesäkoitokset Tulokset (päivitetty: 21:04 02.06.2020)
Kesäkoitokset
Pohjan Koitto
02.06.2020

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   11,73             


N 100m
1)   Taru Väisänen                    OulPy                     12,49             
2)   Maria Peura                      TervTe                    13,17             
3)   Saana Peura                      TervTe                    13,47             
4)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,58             
5)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,94             
6)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   14,49             
7)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,55             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,7
1)   Taru Väisänen                    OulPy                     12,49             
2)   Maria Peura                      TervTe                    13,17             
3)   Saana Peura                      TervTe                    13,47             
4)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,58             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,2
1)   Adeliina Kemppainen              PohjKoi                   13,94             
2)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   14,49             
3)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,55             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,4
1)   Niko Kangasoja                   OulPy                     23,05             
2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   24,08             


N 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Taru Väisänen                    OulPy                     25,44             
2)   Laura Loponen                    OulPy                     25,59             
3)   Pinja Purola                     OulPy                     28,26             
4)   Veera Paasovaara                 OulPy                     28,32             
     Maria Peura                      TervTe                    DNS               
     Saana Peura                      TervTe                    DNS               


M 400m
Loppukilpailu
1)   Joona Rissanen                   LapLu                     53,14             
2)   Jukka Vaara                      RovanRR                   1.01,72           


N Pituus
Loppukilpailu
1)   Maria Peura                      TervTe                    5,59 +1,2          
     5,28   5,59   5,31   5,52   5,52   5,53   
     +1,2   +1,2   +0,8   +2,9   +2,9   +0,5   

2)   Saana Peura                      TervTe                    5,29 +1,2          
     5,21   5,26   5,29   5,26   5,24   x      
     +1,1   +1,8   +1,2   +1,5   +1,5          



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   45,79             
     x      45,04  x      45,79  x      x      



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen                 PosPy                     56,72             
     x      x      56,72  54,05  x      x      



T11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,6
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,68              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,84              
3)   Janna Juujärvi                   LapLu                     9,89              
4)   Justiina Aho                     PohjKoi                   10,33             
5)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  10,62             
6)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   11,40             


P11 60m
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,35              
2)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     9,53              
3)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,56              
4)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,72              
5)   Nooa Halme                       LapLu                     9,80              
6)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,83              
7)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,84              
8)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   10,20             
9)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,25             
10)  Kevin Knutar                     GamlakIF                  10,31             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,1
1)   Nuutti Säily                     LapLu                     9,56              
2)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,84              
3)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   10,20             
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   10,25             
5)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  10,31             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -2,5
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,35              
2)   Kaapo Heikkilä                   LapLu                     9,53              
3)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,72              
4)   Nooa Halme                       LapLu                     9,80              
5)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,83              


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   4.08,78           
2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  4.14,45           


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3.30,76           
2)   Nooa Halme                       LapLu                     3.43,86           
3)   Aamos Oinas                      PohjKoi                   3.44,12           
4)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   4.19,51           
5)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  4.19,64           


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   4,05              
     4,05   3,89   3,77   3,84   
                                 

2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,68              
     3,60   3,68   3,45   3,46   
                                 

3)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  3,13              
     3,13   3,06   2,94   2,96   
                                 

4)   Justiina Aho                     PohjKoi                   2,81              
     2,81   2,18   2,70   2,77   
                                 

5)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,68              
     2,45   x      2,43   2,68   
                                 

     Seela Oinas                      PohjKoi                   DNS               


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,91              
     3,80   3,70   3,91   3,65   
                                 

2)   Nooa Halme                       LapLu                     3,86              
     3,86   3,86   3,25   3,70   
                                 

3)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   3,54              
     3,45   3,54   3,33   x      
                                 

4)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,29              
     3,29   3,10   x      2,89   
                                 

5)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   2,93              
     2,82   2,93   2,79   x      
                                 



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  12,89             
     x      12,64  x      12,89  

2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,90              
     8,61   8,47   9,90   x      

     Justiina Aho                     PohjKoi                   DNS               


P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   11,57             
     9,39   x      9,41   11,57  

2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  10,28             
     9,18   10,28  9,81   x      



T11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   31,51             
   1) Elma Tiihonen, 2) Saaga Saniola, 
   3) Eden Sieppi, 4) Justiina Aho


P11 4x50m viesti
Loppukilpailu
1)   Lapin Lukko                      LapLu                     30,02
   1) Kaapo Heikkilä, 2) Pete Karppinen
   3) Nooa Halme, 4) Nuutti Säily             
2)   Pohjan Koitto/GIF                PohjKoi/GamlakIF          32,14             
   1) Aamos Oinas, 2) Nikolai Mursu, 
   3) Juho Daavittila, 4) Kevin Knutar


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Veeti Purola                     OulPy                     8,89              


T13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   8,81              
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,27              
3)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,61              
4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   10,07             
     Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   DNS               


P13 1000m
Loppukilpailu
     Erkka Petrelius                  PohjKoi                   DNS               


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.23,68           
2)   Laura Ojala                      PohjKoi                   3.55,06           
     Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   DNS               


T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,68 +1,8          
     4,60   4,60   4,32   4,64   4,68   4,59   
     +1,2   +1,0   +1,2   +1,4   +1,8   +1,0   

2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   4,55 +1,9          
     4,46   4,52   4,55   -      -      -      
     +1,4   +0,5   +1,9                        

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   4,40 +0,8          
     4,40   x      4,10   x      4,14   x      
     +0,8          +1,0          +0,8          

     Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   DNS               
     Lidia Sieppi                     PohjKoi                   DNS               


P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Waltteri Söderlund               LapLu                     33,20             
     29,66  31,10  32,58  30,75  33,08  33,20  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   28,63             
     25,23  24,94  28,13  28,63  x      27,94  

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   17,28             
     13,53  17,28  -      -      -      -      



T13 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   57,65             
   1) Dagmar Kontiosalo, 2) Helmi Kunnari, 
   3) Olivia Laine, 4) Anni Lintelä
2)   Pohjan Koitto 2                  PohjKoi                   1.02,70           
   1) Senja Sotaheimo, 2) Lidia Sieppi, 
   3) Sandra Öqvist, 4) Laura Ojala


T15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   14,06             


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   14,44             


T15 2000m
Loppukilpailu
1)   Elma Hannikainen                 HKV                       6.35,59           
2)   Hilpi Ruotsala                   PohjKoi                   8.03,85           
3)   Heta Ruotsala                    PohjKoi                   8.04,67           
     Taru Repo                        PohjKoi                   DNS               


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,72 +2,3  4,69 +1,8
     4,58   4,69   4,65   4,57   4,72   4,49   
     +1,0   +1,8   +1,0   +0,9   +2,3   +0,7   

2)   Taru Repo                        PohjKoi                   4,15 +1,8          
     4,15   x      4,10   x      4,00   3,74   
     +1,8          +0,2          +2,2   +0,8   



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,37 +3,3          
     x      x      x      4,37   x      -      
                          +3,3                 



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   26,40             
     24,63  26,40  21,88  24,27  24,25  22,10  



P15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   25,22             
     25,22  24,47  22,29  20,40  24,64  x      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   43,13             
     x      39,44  x      x      38,93  43,13  

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   30,89             
     28,27  30,00  30,89  27,50  29,09  x      



T15 4x100m viesti
Loppukilpailu
1)   Pohjan Koitto                    PohjKoi                   55,08             
   1) Siiri Poikela, 2) Safia Mekki, 
   3) Sointu Oinas, 4) Taru Repo


M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   54,42             
     49,87  52,49  48,62  54,42  x      x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   44,29             
     37,52  38,59  40,25  42,41  44,29  40,05