Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.07. klo 18:00 yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul Tulokset (päivitetty: 17:35 28.07.2020)
yu veteraanien pm kilpailut ja lujan kansalliset yu veteraanikisat saul
Laihian Luja
27.07.2020


M30 Kuula
Loppukilpailu
1)   Olli Juvonen                     JanakJa                   11,11             
     10,22  x      10,59  10,63  x      11,11  

M30 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Olli Juvonen                     JanakJa                   31,60             
     x      x      31,60  x      30,13  -      

M30 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Olli Juvonen                     JanakJa                   27,68             
     27,37  x      27,68  27,63  -      -      

M35 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Daniel Strandvall                IKFalken                  7,98              

N35 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Cecilia Österlund                IFNykn                    9,82              

M35 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Teemu Jokela                     LapVi                     24,47             

N 35 korkeus 
Loppukilpailu
1)   Cecilia Österlund                IFNykn                    113               
     110    113    116    
     o      o      xxx    

M35 Pituus
Loppukilpailu
1)   Daniel Strandvall                IKFalken                  5,69 +0,8          
     5,69   x      x      -      -      -      
     +0,8                                      

M35 Kuula
Loppukilpailu
1)   Teemu Jokela                     LapVi                     11,53             
     x      11,31  11,04  11,47  11,38  11,53  

N35 Kuula
Loppukilpailu
1)   Cecilia Österlund                IFNykn                    9,54              
     8,68   8,89   8,97   8,77   9,54   x      

N35 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Cecilia Österlund                IFNykn                    25,87             
     20,87  24,10  x      x      25,60  25,87  


N40 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Anita Metsälä                    SeinäjSu                  9,31              
2)   Johanna Kujala                   EvijU                     9,42              

N40 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Anita Metsälä                    SeinäjSu                  31,87             
2)   Johanna Kujala                   EvijU                     32,57             

N40 800m
Loppukilpailu
1)   Pia Siltala                      LaihLu                    2.51,45           

N40 3000m
Loppukilpailu
1)   Pia Siltala                      LaihLu                    12.30,66          

M40 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Kari Majuri                      PorUv                     12,02 +0,0          
     11,65  11,96  12,02  12,00  x      x      
     +0,0   +0,1   +0,0   +0,0                 

M40 Kuula
Loppukilpailu
1)   Karri Kulmala                    EPohjUv                   11,27             
     11,27  x      x      x      x      x      

2)   Mika Kangasmäki                  LaihLu                    11,21             
     10,53  10,82  10,87  11,21  x      x      

N40 Kuula
Loppukilpailu
1)   Piia Siikala                     EPohjUv                   8,79              
     8,45   8,07   8,39   8,35   8,79   8,60   

2)   Anita Metsälä                    SeinäjSu                  7,99              
     7,75   7,12   7,99   7,88   7,89   7,24   

3)   Heli Saari                       EvijU                     7,61              
     6,76   7,38   7,16   7,57   7,49   7,61   

M40 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Karri Kulmala                    EPohjUv                   35,81             
     30,74  35,81  35,13  x      34,95  33,40  

2)   Tommi Koskela                    LaihLu                    34,68             
     32,45  x      33,64  x      34,68  x      

3)   Mika Kangasmäki                  LaihLu                    28,65             
     x      x      x      28,65  x      x      

N40 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Piia Siikala                     EPohjUv                   29,52             
     29,52  29,18  x      x      28,01  26,19  

M40 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pasi Mäkipelto                   LehtimJy                  65,06             
     62,42  65,06  61,53  -      -      -      

2)   Pekka Poikus                     LaihLu                    49,59             
     x      45,48  46,44  x      49,59  47,71  

3)   Karri Kulmala                    EPohjUv                   48,70             
     37,53  40,85  40,47  44,73  44,21  48,70  

4)   Antti Kumara                     LaihLu                    33,53             
     33,53  31,23  30,60  -      -      -      

N40 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Johanna Sirviö                   VampU                     30,25             
     28,25  26,71  29,68  30,25  28,60  29,37  

M45 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Janne Liimatainen                TurUL                     7,87              
2)   Jarmo Peräkangas                 LapVi                     8,44              

M45 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Janne Liimatainen                TurUL                     26,79             

M45 800m
Loppukilpailu
1)   Tapio Karppi                     LaihLu                    2.31,48           
2)   Eero Koski                       LaihLu                    2.38,90           

N45 800m
Loppukilpailu
1)   Susanna Karppi                   LaihLu                    3.00,98           

M45 Pituus
Loppukilpailu
1)   Janne Liimatainen                TurUL                     4,79 +0,2          
     4,79   4,53   4,63   4,57   4,69   4,57   
     +0,2   +0,1   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

2)   Tero Willamo                     HKV                       4,48 +0,1          
     4,43   4,17   4,29   4,42   4,48   4,42   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,1   +0,1   +0,0   

M45 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Tero Willamo                     HKV                       9,47 +0,0          
     9,22   9,02   9,44   9,30   9,47   9,46   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,1   

M45 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jarmo Peräkangas                 LapVi                     22,21             
     -      -      20,45  22,21  21,55  x      

N50 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Kirsi Levä                       HämeenlTa                 15,18             

N50 800m
Loppukilpailu
1)   Kirsi Levä                       HämeenlTa                 4.22,27           

M50 3000m
Loppukilpailu
1)   Kimmo Levä                       HämeenlTa                 12.19,17          

N 50 3-loikka
Loppukilpailu
     Kirsi Spoof-Tuomi                JKU                       NM                
     x      -      -      -      -      -      
                                               
M50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mika Parkkali                    PorUv                     14,92             
     14,71  14,31  14,63  14,65  14,92  14,76  

2)   Michael Jokiranta                KasköIK                   10,61             
     10,61  x      10,04  x      x      x      

N50 Kuula
Loppukilpailu
1)   Inka Juvonen                     JanakJa                   6,39              
     x      x      x      6,06   6,22   6,39   

N50 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Inka Juvonen                     JanakJa                   19,84             
     17,97  x      19,84  x      x      17,63  

M50 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tommi Piensoho                   KälvTa                    39,60             
     34,24  37,12  37,28  39,59  38,43  39,60  

N50 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kirsi Yijälä                     JyväskKU                  27,50             
     27,50  25,87  x      25,50  25,67  24,22  

N55 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Tiina Hakomäki                   YlihJu                    9,05              
2)   Anne Virkalahti                  JKU                       9,98              

N55 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Tiina Hakomäki                   YlihJu                    29,86
2)   Anne Virkalahti                  JKU                       35,21             
                                         

M55 800m
Loppukilpailu
1)   Markku Ainali                    YlistKV                   2.32,93           

N55 Kuula
Loppukilpailu
1)   Leila Hellström                  KasköIK                   9,85              
     9,09   8,95   9,19   9,08   9,36   9,85   

M55 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juha Vuori                       PorUv                     30,20             
     27,50  x      30,20  x      30,05  29,39  

N55 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Jaana Kivistö                    TeuvRi                    31,05             
     31,05  30,58  30,17  29,43  30,91  30,33  

2)   Leila Hellström                  KasköIK                   23,52             
     18,94  18,13  21,78  21,74  20,15  23,52  



M55 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tapio Leppälä                    JalasjJa                  40,80             
     x      40,80  40,44  39,72  36,07  39,98  

2)   Bo-Göran Ljung                   VasaIS                    39,30             
     x      38,62  37,94  39,30  37,94  37,30  

N60 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Tarja Kummelus                   LahtiS                    10,11             

N60 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Tarja Kummelus                   LahtiS                    36,54             

M60 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Per-Henry Westerlund             LaihLu                    137               
     125    128    131    134    137    
     o      o      o      xo     xo    

M60 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Pauli Jokinen                    EPohjUv                   8,17 +0,0          
     7,16   7,82   8,17   7,86   8,08   
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   +0,1   

2)   Per-Henry Westerlund             LaihLu                    6,30 +0,1          
     6,30   6,03   -      -      -      -      
     +0,1   +0,0                               

M60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Hannu Oksanen                    IkaalU                    9,33              
     x      8,58   8,65   9,04   9,33   9,27   

2)   Jouko Jussila                    YlihJ                     8,92              
     8,38   8,55   x      8,54   8,32   8,92   

N60 Kuula
Loppukilpailu
1)   Virve Lännistö                   VSVU                      9,23              
     9,08   8,88   9,06   9,23   x      x      

M60 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juha Hietala                     YppärU                    45,07             
     x      x      x      42,42  45,07  41,92  

2)   Hannu Oksanen                    IkaalU                    29,01             
     24,34  23,19  29,01  25,13  23,57  

3)   Pauli Jokinen                    EPohjUv                   24,18             
     x      x      x      x      24,18  x      

N60 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Virve Lännistö                   VSVU                      18,49             
     18,49  18,21  x      x      x      16,53  

M60 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Pasi Peura                       KuntoP                    44,59             
     44,59  42,48  42,12  40,16  42,92  43,77  

2)   Juha Hietala                     YppärU                    43,14             
     42,10  x      41,65  x      43,14  x      

M65 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Jouko Nikula                     KuntoP                    9,65 +0,1          
     9,48   x      9,60   9,65   9,53   9,39   
     +0,0          +0,1   +0,1   +0,0   +0,0   

M65 Kuula
Loppukilpailu
1)   Vesa Leino                       LaihLu                    9,95              
     9,31   9,20   9,78   9,63   x      9,95   

2)   Jouni Kultalahti                 EvijU                     9,57              
     8,85   9,29   9,57   9,31   x      x      

3)   Erkki Tanttu                     IkaalU                    9,18              
     8,71   x      9,09   9,18   x      x      

4)   Heino Heikkilä                   AlahKi                    8,29              
     7,89   8,29   x      8,05   7,88   x      

M65 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Heino Heikkilä                   AlahKi                    34,58             
     34,58  x      33,10  x      32,50  x      

2)   Jouni Kultalahti                 EvijU                     33,72             
     33,42  33,72  x      x      x      32,16  

3)   Aimo Keto                        EvijU                     29,31             
     29,31  x      x      26,90  26,12  25,94  

4)   Erkki Tanttu                     IkaalU                    28,67             
     28,34  x      x      x      28,67  x      

5)   Seppo Kivimäki                   VaasVa                    27,94             
     x      x      x      x      27,94  x      

N65 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Riitta Rajamäki                  VirtU                     18,86             
     17,73  16,64  x      18,86  x      x      

M65 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Jouni Kultalahti                 EvijU                     32,91             
     29,77  32,91  x      31,26  -      -      

2)   Juhani Tikkalahti                EvijU                     28,48             
     27,26  28,48  27,56  27,37  26,28  28,20  

3)   Pentti Vatka                     IlmajKi                   28,38             
     28,38  25,33  25,70  x      24,89  -      

4)   Vesa Leino                       LaihLu                    27,58             
     26,00  25,17  27,58  26,62  25,41  26,38  

5)   Heino Heikkilä                   AlahKi                    24,67             
     22,80  19,50  24,67  -      -      -      



N65 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Riitta Rajamäki                  VirtU                     23,77             
     21,95  23,17  23,77  23,60  22,40  22,86  

M70 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Jari Pykilä                      PorUv                     9,28              
2)   Pentti Hänninen                  OulunIl                   10,46             

M70 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,0
1)   Jari Pykilä                      PorUv                     32,05             
2)   Pentti Hänninen                  OulunIl                   35,02             

M70 800m
Loppukilpailu
1)   Pekka Puukkoniemi                VirtU                     3.10,98           

M70 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Tapani Leppälä                   KuntoP                    128               
     116    120    128    131    
     o      o      o      xxx    

M70 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tapani Leppälä                   KuntoP                    11,90             
     11,14  11,20  x      11,76  11,90  11,57  

2)   Kari Hakomäki                    YlihJu                    7,75              
     7,12   7,30   7,72   7,53   7,75   7,58   

N70 Kuula
Loppukilpailu
1)   Tuula Alho                       EPohjUv                   8,00              
     7,69   7,68   7,64   8,00   7,70   x      

M70 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mauri Matilainen                 VilpVei                   32,91             
     x      32,51  32,91  32,22  31,92  

2)   Tapani Leppälä                   KuntoP                    26,41             
     20,37  22,18  23,63  26,41  -      -      

N70 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Tuula Alho                       EPohjUv                   18,77             
     16,60  18,77  18,06  17,65  x      x      

M70 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tapani Leppälä                   KuntoP                    24,89             
     23,90  x      24,89  -      -      -      

N70 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Tuula Alho                       EPohjUv                   17,44             
     13,44  15,70  x      16,86  17,44  17,23  



M75 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Arvi Kangastie                   LappVei                   10,00             
2)   Antero Markunsalo                KuopRei                   10,62             
3)   Aimo Järvelä                     EvijU                     14,90             

M75 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Aimo Järvelä                     EvijU                     54,59             

M75 3000m
Loppukilpailu
     Aimo Järvelä                     EvijU                    25.00,25                   

M75 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Antero Markunsalo                KuopRei                   113               
     98     104    110    113    116    
     o      o      o      xxo    -      

N75 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Helinä Pihlaja                   EPohjUv                   107               
     92     98     101    104    107    110    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

M75 Pituus
Loppukilpailu
1)   Antero Markunsalo                KuopRei                   3,58 +0,0          
     3,39   3,38   3,48   3,54   3,48   3,58   
     +0,0   +0,1   +0,0   +0,0   +0,0   +0,0   

M75 Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Antero Markunsalo                KuopRei                   7,30 +0,1          
     7,00   x      7,20   7,17   7,12   7,30   
     +0,1          +0,0   +0,1   +0,0   +0,1   

M75 Kuula
Loppukilpailu
1)   Mauri Uitto                      TeuvRi                    9,22              
     9,03   x      x      x      x      9,22   

N75 Kuula
Loppukilpailu
1)   Rauha Ervalahti                  KuntoP                    9,08              
     8,64   x      9,08   x      8,49   x      

2)   Helinä Pihlaja                   EPohjUv                   7,99              
     7,70   7,97   x      7,99   7,68   x      

M75 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Timo Korpi-Kokko                 JalasjJa                  33,45             
     33,45  x      x      31,61  x      x      

2)   Mauri Uitto                      TeuvRi                    26,80             
     x      24,34  26,21  x      25,58  26,80  

N75 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Rauha Ervalahti                  KuntoP                    22,80             
     22,80  x      x      x      x      x      

2)   Helinä Pihlaja                   EPohjUv                   16,10             
     13,06  x      16,10  15,25  14,41  13,37  



M75 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Arvi Kangastie                   LappVei                   28,89             
     28,89  27,94  24,50  28,30  26,06  23,57  

2)   Kari Hietanen                    EPohjUv                   18,43             
     17,27  17,02  17,20  18,13  18,43  17,65  

N75 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Rauha Ervalahti                  KuntoP                    16,10             
     16,10  14,80  13,44  13,98  15,61  14,67  

     Helinä Pihlaja                   EPohjUv                   NM                
     x      -      -      -      -      -      

M80 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,4
1)   Aimo Mikkola                     KarvKi                    9,97              
2)   Timo Suvanto                     AlavU                     10,93             
3)   Kauno Anttila                    SpoVe                     11,80             
4)   Aarne Haapala                    LaihLu                    12,47             

M80 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Aimo Mikkola                     KarvKi                    36,74             
2)   Markus Karlsson                  Häjyt                     2.42,98           

M80 800m
Loppukilpailu
1)   Markus Karlsson                  Häjyt                     11.34,28          

M80 3000m
Loppukilpailu
1)   Markus Karlsson                  Häjyt                     50.10,65          

M80 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Timo Suvanto                     AlavU                     113               
     98     101    104    107    110    113    116    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

2)   Aarne Haapala                    LaihLu                    113               
     98     101    104    107    110    113    116    
     xo     o      o      o      o      xo     xxx    

3)   Aimo Salmi                       LaihLu                    101               
     98     101    104    
     -      o      -    

M80 Pituus
Loppukilpailu
1)   Timo Suvanto                     AlavU                     3,13 +0,0          
     x      2,59   3,13   2,98   x      -      
            +0,1   +0,0   +0,0                 

2)   Aarne Haapala                    LaihLu                    2,85 +0,0          
     2,62   2,79   2,85   2,79   x      -      
     +0,0   +0,0   +0,0   +0,1                 

N80 Kuula
Loppukilpailu
1)   Kerttu Kangasmäki                LaihLu                    5,20              
     4,43   4,74   4,67   5,20   x      x      

M80 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Aarne Haapala                    LaihLu                    20,08             
     x      18,67  18,15  19,48  20,08  19,70  

N80 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kerttu Kangasmäki                LaihLu                    11,01             
     10,07  10,46  10,63  9,92   10,73  11,01  

M80 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Aimo Salmi                       LaihLu                    27,94             
     27,94  25,53  -      -      -      -      

2)   Kauno Anttila                    SpoVe                     25,90             
     22,28  21,84  25,74  24,52  25,90  23,10  

N80 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kerttu Kangasmäki                LaihLu                    10,00             
     8,45   9,54   10,00  9,68   9,40   9,80   

M85 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,2
1)   Matti Parkkari                   LaihLu                    16,04             
2)   Mauno Marjamäki                  Häjyt                     27,02             

M85 200m
Loppukilpailu, Tuuli: +0,1
1)   Matti Parkkari                   LaihLu                    1.00,75           
2)   Mauno Marjamäki                  Häjyt                     1.56,88           

M85 800m
Loppukilpailu
1)   Mauno Marjamäki                  Häjyt                     9.28,30           

M85 3000m
Loppukilpailu
1)   Mauno Marjamäki                  Häjyt                     31.50,68          

M85 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Mauno Marjamäki                  Häjyt                     9,56              
     -      -      -      -      -      9,56 

M90 Kuula
Loppukilpailu
1)   Martti Mäkelä                    LappVei                   7,03              
     6,06   6,50   6,56   6,66   6,96   7,03   

M90 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Martti Mäkelä                    LappVei                   14,92             
     13,25  13,71  14,33  14,44  14,67  14,92  


M90 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Martti Mäkelä                    LappVei                   11,85             
     9,15   11,25  11,62  11,07  10,65  11,85