Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
27.02. klo 19:30 Pohjan koiton iltakisat Tulokset (päivitetty: 19:44 28.02.2020)
Pohjan koiton iltakisat

27.02.2020

P9 200m
Loppukilpailu
1)   Paulus Hinkkanen                 LapLu                     36,13             
2)   Kevin Knutar                     GIF                       37,31             


T9 200m
Loppukilpailu
1)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  36,01             
2)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   36,67             
     Ella Pesonen                     PohjKoi                   DNS               


P11 200m
Loppukilpailu
1)   Eetu Juopperi                    PohjKoi                   32,87             
2)   Nikolai Mursu                    PohjKoi                   33,23             
3)   Santeri Puljula                  LapLu                     34,23             


T11 200m
Loppukilpailu
1)   Janna Juujärvi                   LapLu                     34,31             
2)   Elma Tiihonen                    PohjKoi                   34,37             
3)   Iina Soudunsaari                 LapLu                     36,47             


T13 300m
1)   Jonna Jäkkö                      LänsiUU                   45,20             
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   47,35             
3)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   51,72             
4)   Hilda Tuovinen                   PohjKoi                   53,42             
5)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   53,97             
6)   Nelli Poikela                    PohjKoi                   56,91             
7)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   57,04             
8)   Sara Nevalainen                  LapLu                     58,89             
9)   Ainu Tölli                       PohjKoi                   59,21             
10)  Sohvi Shemeikka                  PohjKoi                   1.01,21                                                        


P15 300m
Loppukilpailu
1)   Sampo Peltovuoma                 PohjKoi                   42,47             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   44,68             


T15 300m
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   45,36             
2)   Taru Repo                        PohjKoi                   51,12   



28.02.2020

M Kuula
Loppukilpailu
1)   Matti Kahilainen                 PihtipTui                 14,70             
     14,39  14,70  14,57  x      14,50  x      


T13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   7,88              
     7,21   7,88   x      7,44   7,20   7,79   

2)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   7,62              
     x      7,62   x      7,53   6,56   7,52   

3)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   6,85              
     6,68   6,42   6,85   6,74   6,58   6,56   



P13 Kuula
Loppukilpailu
1)   Paulus Spets                     LapLu                     7,31              
     7,10   7,03   7,31   x      5,69   6,50   



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Waltteri Söderlund               LapLu                     31,62             
     29,09  29,44  29,40  28,01  28,93  31,62  



T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Senja Sotaheimo                  PohjKoi                   26,20             
     24,98  26,20  x      22,64  23,12  23,23  

2)   Lyra Rautio                      PohjKoi                   22,90             
     20,18  20,81  19,36  22,73  22,90  

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   18,88             
     17,93  18,88  15,83  17,63  14,85  15,97  
           


T15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   6,79              
     6,33   6,69   6,79   6,77   6,69   6,69   



P15 Kuula
Loppukilpailu
1)   Aaron Rissanen                   LapLu                     9,26              
     9,08   9,26   8,72   8,73   x      8,72   

2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   7,08              
     x      x      7,08   6,98   x      6,90   



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mikke Liikanen                   TyrnTe                    53,45             
     47,12  50,58  48,79  50,25  50,89  53,45  

2)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   40,32             
     40,32  39,50  37,88  x      39,00  39,96  

3)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   29,82             
     29,82  27,88  29,46  x      x      27,39  


T15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Veera Sauna-Aho                  KuortKu                   38,29    
         
     38,29  x      36,47  -      -      -      


N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   13,32             
     13,08  13,09  13,32  x      x      x      

2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   11,28             
     11,27  11,08  11,26  10,56  11,08  11,28  



M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Elia Rissanen                    LapLu                     7,86              
     7,86   6,85   6,99   x      7,65   x      



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   51,91             
     50,42  49,84  50,32  49,39  50,31  51,91