Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
09.06. klo 18:00 Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2 Tulokset (päivitetty: 10:41 16.06.2020)
Veikkolan Veikkojen viikkokisa 2
Veikkolan Veikot
09.06.2020

M 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -2,4
1)   Paavo Reilson                    LänsiUU                   12,73             
2)   Taisto Miettinen                 HKV                       13,15             
2)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    13,15             
4)   Mikko Uittamo                    LänsiUU                   13,63             
5)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    14,18             
6)   Kauno Anttila                    Spove                     19,57             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Judit Schwarz                    VeikkVei                  13,61             
2)   Anni Ruotsalainen                HKV                       14,91             
3)   Kati Oikarinen                   HKV                       15,13             
4)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     15,48             
5)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   16,90             


M 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,0
1)   Paavo Reilson                    LänsiUU                   25,81             
2)   Ville Ryhänen                    EsboIF                    26,35             
3)   Veli-Matti Mannila               HelsTa                    29,18             


N 200m
1)   Judit Schwarz                    VeikkVei                  28,36             
2)   Tanja Liski                      LänsiUU                   29,04             
3)   Ida Hellman                      LänsiUU                   30,02             
4)   Anni Ruotsalainen                HKV                       30,35             
5)   Kati Oikarinen                   HKV                       31,32             
6)   Sara Lehtovuori                  LänsiUU                   32,15             
7)   Vilma Berg                       HKV                       32,21             
8)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     33,08             
9)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   35,59             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0
1)   Tanja Liski                      LänsiUU                   29,04             
2)   Anni Ruotsalainen                HKV                       30,35             
3)   Sara Lehtovuori                  LänsiUU                   32,15             
4)   Sinikka Illaru                   VihdVie                   35,59             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0
1)   Judit Schwarz                    VeikkVei                  28,36             
2)   Ida Hellman                      LänsiUU                   30,02             
3)   Kati Oikarinen                   HKV                       31,32             
4)   Vilma Berg                       HKV                       32,21             
5)   Sari Pikkarainen                 JanJa                     33,08             


P9 40m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Niko Tuominen                    VeikkVei                  7,05              
2)   Emil Rautiainen                  EspTa                     7,06              
3)   Serafim Tsubarev                 SjundeåIF                 7,24              
4)   Elvin Glad/schreven              VeikkVei                  7,87              
5)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  8,51              
6)   Jefim Orlov                      SjundeåIF                 8,88              


T9 40m
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,64              
2)   Mila Sistonen                    KU-58                     7,77              
3)   Sigrid Lindström                 SjundeåIF                 8,11              
3)   Elise Hellström                  SjundeåIF                 8,11              
5)   Elin Bagger                      SjundeåIF                 8,27              
6)   Victoria Forsström               VeikkVei                  8,31              
7)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  8,37              
     Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Mila Sistonen                    KU-58                     7,77              
2)   Elise Hellström                  SjundeåIF                 8,11              
2)   Sigrid Lindström                 SjundeåIF                 8,11              
4)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  8,37              

Loppukilpailu erä 2
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  7,64              
2)   Elin Bagger                      SjundeåIF                 8,27              
3)   Victoria Forsström               VeikkVei                  8,31              
     Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   DNS               


P9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emil Rautiainen                  EspTa                     24,60             
2)   Serafim Tsubarev                 SjundeåIF                 26,85             
3)   Elvin Glad/schreven              VeikkVei                  28,57             
4)   Niilo Aalto                      VeikkVei                  30,75             
5)   Jefim Orlov                      SjundeåIF                 35,51             


T9 150m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Emma Kotakallio                  KirkkonU                  27,29             
2)   Elise Hellström                  SjundeåIF                 28,43             
3)   Sigrid Lindström                 SjundeåIF                 29,24             
4)   Elin Bagger                      SjundeåIF                 30,11             
5)   Emma Ihrcke                      VeikkVei                  30,94             
6)   Victoria Forsström               VeikkVei                  31,97             
     Beea Lehtovuori                  LänsiUU                   DNS               


P11 60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 10,47             
2)   Erik Boije                       SjundeåIF                 11,47             
3)   Alvin Hertzman                   SjundeåIF                 12,04             


T11 60m
1)   Isabella Tuulari                 EspTa                     9,66              
1)   Emilia Tulokas                   EspTa                     9,66              
3)   Minttu Honka                     VeikkVei                  10,29             
4)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 10,44             
5)   Linnea Lindström                 SjundeåIF                 11,36             
6)   Signe Skog                       SjundeåIF                 11,44             
7)   Alina Lundqvist                  SjundeåIF                 11,45             
8)   Emma Barlow                      VeikkVei                  12,15             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Linnea Lindström                 SjundeåIF                 11,36             
2)   Signe Skog                       SjundeåIF                 11,44             
3)   Alina Lundqvist                  SjundeåIF                 11,45             
4)   Emma Barlow                      VeikkVei                  12,15             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Emilia Tulokas                   EspTa                     9,66              
1)   Isabella Tuulari                 EspTa                     9,66              
3)   Minttu Honka                     VeikkVei                  10,29             
4)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 10,44             


P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anton Karell                     SjundeåIF                 3,46 -2,4          
     3,36   3,46   3,43   3,25   3,44   3,33   
     -3,5   -2,4   -2,1   -1,8   -1,0   -2,9   

2)   Erik Boije                       SjundeåIF                 2,77 -1,6          
     2,75   2,47   x      2,71   2,69   2,77   
     -2,2   -1,7          -2,2   -1,9   -1,6   

3)   Alvin Hertzman                   SjundeåIF                 2,55 -2,9          
     2,47   2,55   2,55   2,54   x      2,38   
     -2,6   -1,6   -2,9   -2,5          -1,5   



T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Isabella Tuulari                 EspTa                     3,71 -0,8          
     3,71   3,69   3,69   3,48   2,56   3,45   
     -0,8   -0,4   -0,9   -3,7   -1,1   -2,8   

2)   Emma Pelli                       SjundeåIF                 3,58 -0,2          
     3,58   3,11   3,41   3,37   3,42   3,24   
     -0,2   -0,9   -1,2   -3,0   -1,3   -1,4   

3)   Meea Kettunen                    LänsiUU                   3,31 -1,0          
     3,21   3,31   2,25   -      -      -      
     -0,7   -1,0   -1,4                        

4)   Linnea Lindström                 SjundeåIF                 3,04 -2,5          
     3,03   3,03   3,04   3,02   3,00   3,00   
     -1,6   -1,9   -2,5   -2,6   -2,2   -1,3   

5)   Signe Skog                       SjundeåIF                 2,95 -1,1          
     2,95   x      2,70   2,92   2,73   2,87   
     -1,1          -1,9   -1,8   -3,0   -2,5   

6)   Mila Sistonen                    KU-58                     2,94 -0,6          
     2,78   2,77   2,94   2,80   2,78   2,63   
     -2,4   -1,2   -0,6   -1,3   -1,0   -2,2   

7)   Alina Lundqvist                  SjundeåIF                 2,84 -2,2          
     2,79   2,78   2,76   2,84   2,36   2,73   
     -0,7   -2,6   -2,0   -2,2   -1,8   -1,5   

8)   Emma Barlow                      VeikkVei                  2,72 -2,2          
     2,71   x      2,67   2,72   2,62   2,66   
     -1,7          -2,6   -2,2   -3,3   -1,7   

     Minttu Honka                     VeikkVei                  DNS               


P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,9
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   8,23              
2)   Toni Konsin                      EsboIF                    8,77              
3)   Aapeli Nikkarila                 VeikkVei                  9,62              


T13 60m
1)   Olivia Rautiainen                EspTa                     8,86              
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,07              
3)   Elle Saari                       EspTa                     9,13              
4)   Tara Sohlo                       EspTa                     9,18              
4)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  9,18              
6)   Camilla Junes                    EspTa                     9,19              
7)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,24              
8)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,27              
9)   Viiu Liski                       NummKip                   9,49              
10)  Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  9,51              
11)  Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 9,61              
12)  Livia Kytömaa                    EspTa                     9,76              
13)  Liia Liski                       NummKip                   9,78              
14)  Lotta Larjava                    KirkkonU                  9,80              
15)  Mea Barlow                       VeikkVei                  9,86              
16)  Emmi Grönroos                    VeikkVei                  10,10             
17)  Silja Pylkkänen                  SIF                       10,98             
18)  Ronja Tuominen                   VeikkVei                  11,10             
     Merell Sarjas                    KirkkonU                  DNS               
     Ida Tötterman                    SIF                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -2,1
1)   Emmi Grönroos                    VeikkVei                  10,10             
2)   Ronja Tuominen                   VeikkVei                  11,10             
     Ida Tötterman                    SIF                       DNS               
     Merell Sarjas                    KirkkonU                  DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6
1)   Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 9,61              
2)   Lotta Larjava                    KirkkonU                  9,80              
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  9,86              
4)   Silja Pylkkänen                  SIF                       10,98             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,4
1)   Tara Sohlo                       EspTa                     9,18              
2)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    9,27              
3)   Viiu Liski                       NummKip                   9,49              
4)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  9,51              
5)   Livia Kytömaa                    EspTa                     9,76              
6)   Liia Liski                       NummKip                   9,78              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: -1,3
1)   Olivia Rautiainen                EspTa                     8,86              
2)   Saina Lavi                       KirkkonU                  9,07              
3)   Elle Saari                       EspTa                     9,13              
4)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  9,18              
5)   Camilla Junes                    EspTa                     9,19              
6)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  9,24              


P13 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -3,0
1)   Jesse Kettunen                   LänsiUU                   27,39             
2)   Toni Konsin                      EsboIF                    29,61             
3)   Aapeli Nikkarila                 VeikkVei                  33,52             


T13 200m
1)   Naima Sainio                     HKV                       29,39             
2)   Olivia Rautiainen                EspTa                     30,62             
3)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  30,63             
4)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    31,01             
5)   Saina Lavi                       KirkkonU                  31,18             
6)   Elle Saari                       EspTa                     31,57             
7)   Livia Kytömaa                    EspTa                     31,71             
8)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  31,73             
9)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  31,97             
10)  Ellen Telen                      LänsiUU                   32,06             
11)  Tara Sohlo                       EspTa                     32,22             
12)  Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 33,23             
13)  Mea Barlow                       VeikkVei                  33,67             
     Merell Sarjas                    KirkkonU                  DNS               
     Silja Pylkkänen                  SIF                       DNS               
     Lotta Larjava                    KirkkonU                  DNS               
     Ida Tötterman                    SIF                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4
1)   Tuuli Miettinen                  VeikkVei                  31,97             
2)   Cessi Hagelberg                  SjundeåIF                 33,23             
3)   Mea Barlow                       VeikkVei                  33,67             
     Merell Sarjas                    KirkkonU                  DNS               
     Silja Pylkkänen                  SIF                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -3,0
1)   Fanny-Amanda Seppälä             KeskiUYU                  30,63             
2)   Elle Saari                       EspTa                     31,57             
3)   Hanna Kotakallio                 KirkkonU                  31,73             
4)   Ellen Telen                      LänsiUU                   32,06             
     Ida Tötterman                    SIF                       DNS               
     Lotta Larjava                    KirkkonU                  DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -2,7
1)   Naima Sainio                     HKV                       29,39             
2)   Olivia Rautiainen                EspTa                     30,62             
3)   Frida Blomfelt                   EsboIF                    31,01             
4)   Saina Lavi                       KirkkonU                  31,18             
5)   Livia Kytömaa                    EspTa                     31,71             
6)   Tara Sohlo                       EspTa                     32,22             


P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,3
1)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  12,16             
2)   Benjamin Stenbacka               VeikkVei                  13,46             
3)   Joa Järvenkylä                   EspTa                     13,48             
4)   Ilari Ala-Harja                  EspTa                     14,29             
5)   Anton Bagger                     SjundeåIF                 14,49             
6)   Lauri Leivonen                   EspTa                     14,87             


T15 100m
1)   Maggie Hollo                     EspTa                     13,69             
2)   Charlotte Kajander               HIFK                      13,85             
3)   Kia Suni                         EspT                      13,92             
4)   Olivia Siitarinen                EspTa                     14,27             
5)   Aliisa Saarinen                  LänsiUU                   14,39             
6)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     14,40             
7)   Jenna Tarvo                      EspTa                     14,43             
8)   Emmi Hilkku                      SjundeåIF                 14,47             
9)   Helmi Eklund                     EspTa                     14,48             
10)  Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 14,70             
11)  Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   15,00             
12)  Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 15,03             
13)  Veera Mikkonen                   KirkkonU                  15,07             
14)  Sara Wiik                        KirkkonU                  15,10             
15)  Iina Arvonen                     EspTa                     15,47             
16)  Tara Hatakka                     VantSa                    15,50             
17)  Silja Heiskanen                  EspTa                     15,56             
18)  Kira Koskiniemi                  HKV                       15,68             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,7
1)   Charlotte Kajander               HIFK                      13,85             
2)   Olivia Siitarinen                EspTa                     14,27             
3)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 15,03             
4)   Sara Wiik                        KirkkonU                  15,10             
5)   Silja Heiskanen                  EspTa                     15,56             
6)   Kira Koskiniemi                  HKV                       15,68             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Maggie Hollo                     EspTa                     13,69             
2)   Emmi Hilkku                      SjundeåIF                 14,47             
3)   Helmi Eklund                     EspTa                     14,48             
4)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   15,00             
5)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  15,07             
6)   Tara Hatakka                     VantSa                    15,50             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -2,1
1)   Kia Suni                         EspT                      13,92             
2)   Aliisa Saarinen                  LänsiUU                   14,39             
3)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     14,40             
4)   Jenna Tarvo                      EspTa                     14,43             
5)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 14,70             
6)   Iina Arvonen                     EspTa                     15,47             


T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Helmi Eklund                     EspTa                     4,86 -1,0          
     4,86   4,34   4,36   x      4,38   4,37   
     -1,0   -2,0   -1,7          -1,2   -1,2   

2)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     4,51 -1,0          
     4,51   4,12   4,48   4,29   x      4,29   
     -1,0   -2,1   -0,9   -0,9          -0,5   

3)   Olivia Siitarinen                EspTa                     4,38 -0,7          
     4,33   x      3,77   x      4,38   x      
     -1,0          -1,6          -0,7          

4)   Maggie Hollo                     EspTa                     4,36 -1,3          
     4,25   4,02   4,36   4,08   4,21   4,36   
     -1,7   -0,7   -1,5   -3,1   -1,3   -1,3   

5)   Ylva Sivaro                      SjundeåIF                 4,26 -0,3          
     4,26   4,22   4,22   4,26   4,25   4,25   
     -1,3   -1,7   -1,4   -0,3   -1,1   -0,7   

6)   Emmi Hilkku                      SjundeåIF                 4,18 -1,3          
     3,92   3,92   3,93   4,04   3,92   4,18   
     -1,8   -1,2   -2,6   -0,9   -0,7   -1,3   

7)   Birgitta Östberg                 SjundeåIF                 4,16 -0,6          
     3,98   3,97   x      3,76   4,16   4,04   
     -1,4   -2,7          -1,5   -0,6   -1,0   

8)   Veera Mikkonen                   KirkkonU                  4,09 -0,9          
     x      3,75   3,91   3,85   3,97   4,09   
            -2,7   -2,2   -1,1   -1,0   -0,9   

9)   Iina Arvonen                     EspTa                     3,99 -2,6          
     x      3,94   3,99   3,98   x      3,94   
            -1,8   -2,6   -0,7          -1,0   

10)  Sara Wiik                        KirkkonU                  3,89 -1,0          
     3,89   3,77   3,80   3,76   -      -      
     -1,0   -1,1   -1,3   -0,8                 

11)  Silja Heiskanen                  EspTa                     3,84 -0,8          
     3,60   3,72   3,75   3,84   3,70   3,78   
     -1,1   -1,4   -1,6   -0,8   -1,7   -0,7   

12)  Tara Hatakka                     VantSa                    3,82 -1,3          
     3,82   3,42   x      x      x      x      
     -1,3   -1,5                               

13)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3,43 -1,2          
     3,43   3,25   2,97   3,40   3,16   3,24   
     -1,2   -2,4   -1,2   -1,4   -1,3   -0,7   

14)  Kiia Korander                    VihdVie                   3,18 -1,9          
     x      x      3,18   x      x      x      
                   -1,9                        



P15 Pituus
Loppukilpailu
     Anton Bagger                     SjundeåIF                                   


M17 100m

N17 100m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,1
1)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   13,64             
2)   Venla Sarvilinna                 EspTa                     14,09             
3)   Ida Hilkku                       SjundeåIF                 14,74             
4)   Iina Honka                       VeikkVei                  14,75             
5)   Iiris Mikonen                    KirkkonU                  15,05             
     Katja Luukkola                   LeppSi                    DNS               


M17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -0,7
1)   Simo Laine                       LänsiUU                   23,39             
2)   Kalle Hirvi                      KirkkonU                  24,71             


N17 200m
Loppukilpailu, Tuuli: -1,6
1)   Saimi Lupala                     IFRaseb                   28,60             
2)   Vilhelmiina Saukkola             NummKip                   31,09             
3)   Ida Hilkku                       SjundeåIF                 31,51             
4)   Iiris Mikonen                    KirkkonU                  33,58             
     Iina Honka                       VeikkVei                  DNS