Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
pm-kilpailut
05.02. klo 17:30 Öppna hallDM Tulokset (päivitetty: 21:26 05.02.2020)
Öppna Hall DM | Avoimet Halli PM
Vasa IS
05.02.2020

M 60m
1)   Alexander Björkgren              IFDr                      7,08              
2)   Tha Ta                           LarsmoIF                  7,17              
3)   Jeremi Siimes                    TuUL                      7,18              
4)   Ive Ntumba                       VasaIS                    7,25              
5)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 7,29              
6)   Elias Rintanen                   VaIS                      7,30              
7)   Johannes Åhman                   IFDrott                   7,44              
8)   Christoffer Pått                 VasaIS                    7,48              
9)   Rasmus Envall                    IKFalken                  7,48              
10)  Kabongu Tshibangu                VasaIS                    7,72              
11)  Mahance Muisa                    VasaIS                    7,73              
12)  Prince Tshibangu                 VasaIS                    8,08              

Loppukilpailu erä 1
1)   Elias Rintanen                   VaIS                      7,30              
2)   Christoffer Pått                 VasaIS                    7,48              
3)   Rasmus Envall                    IKFalken                  7,48              
4)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    7,72              
5)   Mahance Muisa                    VasaIS                    7,73              
6)   Prince Tshibangu                 VasaIS                    8,08              

Loppukilpailu erä 2
1)   Alexander Björkgren              IFDr                      7,08              
2)   Tha Ta                           LarsmoIF                  7,17              
3)   Jeremi Siimes                    TuUL                      7,18              
4)   Ive Ntumba                       VasaIS                    7,25              
5)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 7,29              
6)   Johannes Åhman                   IFDrott                   7,44              


Alkuerät erä 1
1)   Sebastian Björkman               SjundeåIF                 7,24Q             
2)   Jeremi Siimes                    TuUL                      7,25Q             
3)   Rasmus Envall                    IKFalken                  7,50Q             
4)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    7,66Q             
5)   Prince Tshibangu                 VasaIS                    8,05Q             

Alkuerät erä 2
1)   Tha Ta                           LarsmoIF                  7,21Q             
2)   Ive Ntumba                       VasaIS                    7,25Q             
3)   Elias Rintanen                   VaIS                      7,50Q             
     Albin Lundberg                   VasaIS                    DQ                

Alkuerät erä 3
1)   Alexander Björkgren              IFDr                      7,22Q             
2)   Johannes Åhman                   IFDrott                   7,47Q             
3)   Christoffer Pått                 VasaIS                    7,51Q             
4)   Mahance Muisa                    VasaIS                    7,72Q             
     Adrian Björkgren                 IFDr                      DNS               


N 60m
1)   Henriikka Parpala                HIFK                      7,75              
2)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    7,98              
3)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    8,12              
4)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    8,23              
5)   Nathalie Nystrand                IFFy                      8,25              
6)   Fina Backholm                    VasaIS                    8,48              
7)   Ida Wiklund                      VasaIS                    8,59              
8)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   9,01              

Loppukilpailu erä 1
1)   Ida Wiklund                      VasaIS                    8,59              
2)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   9,01              

Loppukilpailu erä 2
1)   Henriikka Parpala                HIFK                      7,75              
2)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    7,98              
3)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    8,12              
4)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    8,23              
5)   Nathalie Nystrand                IFFy                      8,25              
6)   Fina Backholm                    VasaIS                    8,48              


Alkuerät erä 1
1)   Henriikka Parpala                HIFK                      7,69Q             
2)   Belinda Stenroos                 IFNykn                    8,27Q             
3)   Fina Backholm                    VasaIS                    8,47Q             
4)   Jenna Nevanperä                  IlmajKi                   9,09Q             
     Maisa Laakso                     VaIS                      8,01              

Alkuerät erä 2
1)   Madeleine Glasberg               VasaIS                    8,05Q             
2)   Mathilda Kvist                   VasaIS                    8,12Q             
3)   Nathalie Nystrand                IFFy                      8,28Q             
4)   Ida Wiklund                      VasaIS                    8,65Q             


M 200m
1)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  21,84             
2)   Ive Ntumba                       VasaIS                    22,89             
3)   Alexander Björkgren              IFDr                      23,15             
4)   Viljami Parpala                  SeSU                      23,16             
5)   Elias Rintanen                   VaIS                      23,36             
6)   Johannes Åhman                   IFDrott                   23,43             
7)   Benjamin Olli                    VaIS                      23,49             
8)   Alfons Söderman                  IFDrott                   24,00             
9)   Juho Seppälä                     SeSU                      25,18             
10)  Kabongu Tshibangu                VasaIS                    25,19             
11)  Mikael Söderman                  IF Drott                  25,85             
     Sebastian Björkman               SjundeåIF                 DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Benjamin Olli                    VaIS                      23,49             
2)   Juho Seppälä                     SeSU                      25,18             
3)   Kabongu Tshibangu                VasaIS                    25,19             
4)   Mikael Söderman                  IF Drott                  25,85             

Loppukilpailu erä 2
1)   Ive Ntumba                       VasaIS                    22,89             
2)   Elias Rintanen                   VaIS                      23,36             
3)   Johannes Åhman                   IFDrott                   23,43             
4)   Alfons Söderman                  IFDrott                   24,00             

Loppukilpailu erä 3
1)   Filiph Johansson                 GamlakIF                  21,84             
2)   Alexander Björkgren              IFDr                      23,15             
3)   Viljami Parpala                  SeSU                      23,16             
     Sebastian Björkman               SjundeåIF                 DNS               


N 200m
Loppukilpailu
1)   Maisa Laakso                     VaIS                      26,34             
2)   Felicia Åbacka                   IFFy                      26,85             
3)   Nathalie Nystrand                IFFy                      27,12             
4)   Ida Wiklund                      VasaIS                    28,19             


M 800m

N 800m

M 3000m
Loppukilpailu
1)   Martti Siikaluoma                LahA                      8.17,28           
2)   Ossi Kekki                       LahA                      8.22,44           
3)   Harri Hietamäki                  VasaIS                    9.01,84           
4)   Antti Ranta-Aho                  VasaIS                    9.08,57           
5)   Joakim Träskelin                 VasaIS                    9.12,91           
6)   Eemeli Kumara                    LLU                       9.46,41           
     Jaakko Piesanen                  SaarijPu                  DNF               


N 3000m

M 60m aidat (jää pois)

N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Fina Backholm                    VasaIS                    9,75              


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Aleksi Klemola                   UllK                      194               
     185    190    194    198    
     o      o      xo     xxx    

2)   Sebastian Widjeskog              IFÅs                      190               
     165    170    175    180    185    190    194    
     o      o      o      o      xxo    o      xxx    

3)   Max Myntti                       VasaIS                    180               
     165    170    175    180    185    
     o      o      xo     xo     xxx    

4)   Christoffer Westman              GamlakIF                  175               
     170    175    180    
     o      o      x--    

     Anton Grönroos                   SjundeåIF                 NH                
     165    
     xxx    



N Korkeus
Loppukilpailu
1)   Janna Siegfrids                  VasaIS                    158               
     145    150    155    158    161    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   150               
     150    155    
     xo     xxx    



M Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jere Keskinen                    VaaT                      500               
     470    485    500    510    
     o      xo     xo     xxx    

2)   Albin Lundberg                   VasaIS                    440               
     400    420    440    460    
     o      o      o      xxx    

3)   Christian Westö                  IFFemman                  420               
     400    420    440    
     o      o      xxx    

4)   Eero Aaltonen                    VasaIS                    220               
     160    170    180    190    200    210    220    230    
     o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

5)   Samuli Melender                  VaasVa                    160               
     120    130    140    150    160    170    
     o      o      o      o      o      xxx    



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sofie Westerlund                 VasaIS                    360               
     300    310    320    330    340    350    360    370    
     o      -      o      -      o      o      xxo    xx-    

2)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      320               
     280    290    300    310    320    330    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Heidi Nyrhinen                   VähV                      310               
     280    290    300    310    320    
     o      o      xxo    o      xxx    

4)   Edith Carlsson                   VasaIS                    280               
     210    220    230    240    250    260    270    280    290    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    o      xxx    

5)   Fanny Ojala                      SeSU                      280               
     250    260    270    280    290    
     o      o      xo     xo     xxx    

6)   Jenna-Justiina Mäenpää           LajV                      180               
     150    160    170    180    190    
     o      o      o      o      xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Adrian Björkgren                 IFDr                      6,61              
     x      x      6,58   x      6,45   6,61   
                                               

2)   Frans Häggblom                   IKFalken                  6,53              
     x      x      6,33   x      x      6,53   
                                               

3)   Benjamin Olli                    VaIS                      6,21              
     x      6,21   x      x      x      6,19   
                                               

4)   Anton Sandvik                    VasaIS                    5,68              
     5,65   x      5,51   x      5,68   5,65   
                                               



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Kaisa Pukkinen                   VaaT                      5,23              
     x      x      5,23   x      5,13   x      
                                               

2)   Hanna Lindberg                   IFFemman                  4,72              
     4,71   x      x      x      x      4,72   
                                               



M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Michael Rännar                   IFVom                     12,30             
     12,30  12,03  x      x      x      x      
                                               



N Kolmiloikka

M Kuula
Loppukilpailu
1)   Niklas Loukola                   SeSU                      15,72             
     x      15,18  x      x      15,72  x      

2)   Jonas Solvin                     IKFalken                  15,10             
     14,56  x      15,03  14,88  15,10  14,80  

3)   Victor Högholm                   IFFemman                  12,20             
     12,00  11,48  12,20  12,02  11,57  11,68  

4)   Mahance Muisa                    VasaIS                    9,04              
     x      8,97   8,50   8,52   8,20   9,04   

     Michael Jokiranta                KaIK                      DNS               


N Kuula
Loppukilpailu
1)   Minna-Marjatta Liimatainen       HimU                      12,29             
     x      x      x      x      x      12,29  

2)   Linn Sund                        VasaIS                    12,12             
     12,12  x      x      x      x      x      

3)   Leila Hellström                  KaIK                      8,80              
     8,25   8,74   8,52   8,24   8,48   8,80   

     Fina Backholm                    VasaIS                    DNS               


P15 60m
Loppukilpailu
1)   Nico Källberg                    VasaIS                    7,75              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    9,01              
2)   Ella Wallin                      VaIS                      9,17              
3)   Tilda Åberg                      VasaIS                    9,39              
4)   Julia Åbro                       IFNykn                    9,48              
5)   Linn Bergström                   IFNykn                    9,80              


P15 200m
Loppukilpailu
1)   Nico Källberg                    VasaIS                    24,72             
2)   Albin Söderman                   IFDrott                   27,49             


T15 200m
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   27,21             
2)   Jamira Suarez                    IFDrott                   27,23             
3)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      27,76             
4)   Nea Hassila                      IFDr                      28,04             
5)   Lina Lithén                      VasaIS                    28,40             
6)   Amanda Bertula                   VasaIS                    29,35             
7)   Sofia Mattila                    LaVi                      29,60             
8)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    30,15             
     Heidi Nyrhinen                   VähV                      DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Lina Lithén                      VasaIS                    28,40             
2)   Amanda Bertula                   VasaIS                    29,35             
3)   Sofia Mattila                    LaVi                      29,60             

Loppukilpailu erä 2
1)   Jamira Suarez                    IFDrott                   27,23             
2)   Janna-Juulia Mäenpää             LajV                      27,76             
     Heidi Nyrhinen                   VähV                      DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   27,21             
2)   Nea Hassila                      IFDr                      28,04             
3)   Elvira Åbrandt                   VasaIS                    30,15