Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
01.02. klo 10:00 Avoimet Satakunnan Hallimestaruuskisat Tulokset (päivitetty: 19:08 01.02.2020)
M 60m
Loppukilpailu
1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  6,98              
2)   Eero Helppolainen                PorinTa                   7,02              
3)   Pyry Santahuhta                  KanksLei                  7,28              
4)   Robert Silenko                   LauttLu                   7,29              
5)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,33              

Alkuerät erä 1
1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  7,09q             
2)   Pyry Santahuhta                  KanksLei                  7,27q             
3)   Aleksi Nieminen                  PorinTa                   7,41              
4)   Joonatan Huila                   SäkU                      7,44              
5)   Samuli Losoi                     TampPy                    7,59              

Alkuerät erä 2
1)   Eero Helppolainen                PorinTa                   7,12q             
2)   Robert Silenko                   LauttLu                   7,32q             
3)   Taavi Leppänen                   IkaalU                    7,36q             
4)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      7,55              
5)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   7,59              

N 60m
Loppukilpailu
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,82              
2)   Martta Rautala                   ViipU                     8,07              
3)   Saara Vahtokari                  RauU                      8,63              
4)   Anni Vähäkoski                   TampU                     8,65              
5)   Emilia Määttä                    EurajVei                  8,85              

Alkuerät erä 1
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   7,99q             
2)   Saara Vahtokari                  RauU                      8,63q             
3)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   8,75              

Alkuerät erä 2
1)   Martta Rautala                   ViipU                     8,06q             
2)   Anni Vähäkoski                   TampU                     8,70q             
3)   Emilia Määttä                    EurajVei                  8,71q             
     Vilma Lindroos                   PorinTa                   DQ                

M 200m
1)   Eero Helppolainen                PorinTa                   22,16             
2)   Robert Silenko                   LauttLu                   23,35             
3)   Joonatan Huila                   SäkU                      23,45             
4)   Aleksi Nieminen                  PorinTa                   24,07             
5)   Jere Haapalainen                 TampPy                    24,19             
6)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      24,36             
7)   Eino Perämaa                     TampPy                    24,57             
8)   Pyry Iltanen                     TampPy                    25,11             

Loppukilpailu erä 1
1)   Robert Silenko                   LauttLu                   23,35             
2)   Joonatan Huila                   SäkU                      23,45             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aleksi Nieminen                  PorinTa                   24,07             
2)   Kalle Kompuinen                  SäkU                      24,36             
3)   Pyry Iltanen                     TampPy                    25,11             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eero Helppolainen                PorinTa                   22,16             
2)   Jere Haapalainen                 TampPy                    24,19             
3)   Eino Perämaa                     TampPy                    24,57             

N 200m
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   25,05             
2)   Martta Rautala                   ViipU                     25,60             
3)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   25,93             
4)   Stiina Kokkonen                  TampU                     27,17             
5)   Nathalie Nystrand                IFFy                      27,26             
6)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   28,13             
7)   Saara Vahtokari                  RauU                      28,45             
8)   Emilia Määttä                    EurajVei                  28,96             
9)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   29,81             
10)  Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   37,50             

Loppukilpailu erä 1
1)   Emilia Määttä                    EurajVei                  28,96             
2)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   29,81             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nathalie Nystrand                IFFy                      27,26             
2)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   37,50             

Loppukilpailu erä 3
1)   Stiina Kokkonen                  TampU                     27,17             
2)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   28,13             
3)   Saara Vahtokari                  RauU                      28,45             

Loppukilpailu erä 4
1)   Pirkitta Marjanen                PorinYU                   25,05             
2)   Martta Rautala                   ViipU                     25,60             
3)   Vilma Lindroos                   PorinTa                   25,93             

M 400m
Loppukilpailu
1)   Nuutti Kokko                     TuUL                      51,81             
2)   Jarkko Kujamäki                  NakV                      57,06             

N 400m
Loppukilpailu
1)   Veera Mattila                    VammsVoi                  59,12             
2)   Jonna Kangasniemi                NoormNo                   1.03,80           

M 800m
Loppukilpailu
1)   Valtteri Sillanpää               NoormNo                   2.04,76           
2)   Thomas Sandberg                  ÅIFK                      2.19,24           
3)   Sakari Vatunen                   PorinTa                   2.23,45           

N 800m
Loppukilpailu
1)   Lotta-Maria Maine                LauttLu                   2.23,48           
2)   Riina Kokkonen                   TampU                     3.02,44           
3)   Päivi Mäkelä                     VammsVoi                  3.16,25           

M 3000m
Loppukilpailu
1)   Joonas Hytönen                   RauU                      9.31,81           
2)   Samuli Kero                      VammsVoi                  9.35,81           
3)   Jouko Mahlamäki                  LauttLu                   9.38,21           

N 3000m
Loppukilpailu
1)   Tuija Kuusela                    NoormNo                   11.39,44          

M 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Pyry Santahuhta                  KanksLei                  8,35              
2)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   9,00              

N 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Stiina Kokkonen                  TampU                     9,51              

M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Heikki Pärnä                     TuUL                      192               
     180    185    190    192    195    
     o      o      xo     xo     xxx    

2)   Theo Mbangue                     PorinYU                   190               
     180    185    190    192    195    
     o      o      xo     -      xxx    

M Pituus
Loppukilpailu
1)   Patrik Jakonen                   NakkVire                  6,31              
     x      x      x      4,69   6,31   -      
                                               
2)   Mikko Mäkipää                    IkaalU                    5,87              
     5,87   5,69   x      5,73   x      x      
                                               
3)   Esa Hakala                       TampPy                    5,47              
     5,03   5,31   5,29   x      5,47   5,12   
                                               
4)   Kimmo Mäkeläinen                 RTU                       5,33              
     4,95   5,09   5,33   5,11   5,12   5,15   
                                               
N Pituus
Loppukilpailu
1)   Paula Vihtalahti                 NoormNo                   5,38              
     x      5,38   5,31   5,36   5,28   x      
                                               
2)   Anni Vähäkoski                   TampU                     4,66              
     x      4,43   4,66   4,61   4,60   x      
                                               
3)   Henna Kaunistola                 LauttLu                   4,59              
     4,49   4,57   4,46   4,30   4,59   x      
                                               
M Kuula
Loppukilpailu
1)   Jonas Solvin                     IKFalken                  14,86             
     14,49  x      14,78  14,59  13,97  14,86  

2)   Aki Nurminen                     SiiS                      12,52             
     12,18  11,47  11,60  11,78  12,52  12,45  

3)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   11,46             
     11,30  11,46  x      x      10,82  11,42  

4)   Petteri Peitso                   SeSU                      11,11             
     9,88   10,81  11,11  10,76  10,56  10,61  

5)   Karri Kulmala                    SeSU                      9,84              
     9,84   x      x      x      x      x      

6)   Esa Hakala                       TampPy                    8,34              
     -      -      7,56   7,60   8,34   -      

N Kuula
Loppukilpailu
1)   Minna-Marjatta Liimatainen       HimU                      12,27             
     11,93  11,76  12,27  12,18  x      12,03  

M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Juuso Sillanpää                  JyväskKU                  46,02             
     46,02  37,42  45,89  44,88  45,42  44,27  

2)   Jonas Solvin                     IKFalken                  40,99             
     39,65  40,99  x      40,67  x      40,14  

3)   Heikki Leveelahti                VirU                      39,57             
     37,21  38,20  37,94  x      x      39,57  

4)   Pyry Nikkanen                    NaaL                      37,81             
     x      34,78  37,81  35,31  x      x      

5)   Petteri Peitso                   SeSU                      34,81             
     33,53  34,02  33,78  33,22  34,81  29,99  

6)   Karri Kulmala                    SeSU                      34,74             
     33,37  x      x      31,81  34,74  32,47  

7)   Aleksi Hakanen                   LauttLu                   32,66             
     29,67  32,66  31,72  30,66  31,20  32,24  

8)   Aki Nurminen                     SiiS                      29,93             
     29,93  x      x      x      x      x      
              
     Timo Mustikkamaa                 TampPy                    34,92             
     32,80  x      x      34,92  30,43  32,25  

N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Lotta-Kaisa Eliander             TuUL                      53,99             
     50,23  53,99  52,53  51,00  53,28  52,59  

2)   Sanna Kämäräinen                 LalV                      53,11             
     x      52,95  x      x      x      53,11  

3)   Vilma Paakkala                   EspTa                     51,81             
     x      50,45  51,81  51,06  x      49,80  

4)   Tuula Penttinen                  PuumVi                    47,75             
     44,35  47,75  x      42,78  43,33  44,40  

5)   Elina Mattila                    TuUL                      47,61             
     x      47,61  45,43  45,81  46,75  45,68  

6)   Hanna Rintamäki                  IFFemman                  42,84             
     x      41,07  41,66  42,84  42,57  x      

7)   Petra Valkama                    IlmK                      37,46             
     x      37,46  36,41  37,29  x      x      
             
M17 60m
Loppukilpailu
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   7,33              
2)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,68              
3)   Juho Kivistö                     PorinYU                   7,75              
4)   Pietari Kiviranta                KsL                       7,82              
     Oliver Oksanen                   NoormNo                   DQ                

Alkuerät erä 1
1)   Lauri Weckström                  PorinYU                   7,73q             
2)   Oliver Oksanen                   NoormNo                   7,77q             
3)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  8,12              
4)   Eero Saariola                    PorinTa                   8,35              

Alkuerät erä 2
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   7,61q             
2)   Pietari Kiviranta                KsL                       7,82q             
3)   Aatu Pelli                       NakkVire                  7,85              
4)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  8,53              

Alkuerät erä 3
1)   Juho Kivistö                     PorinYU                   7,76q             
2)   Onni Mannila                     RauU                      7,91              
3)   Niko Mikkola                     PorinYU                   7,98              
4)   Pyry Iltanen                     TampPy                    8,06              

N17 60m
Loppukilpailu
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,04              
2)   Sofia Määttä                     EurajVei                  8,14              
3)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   8,19              
4)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,45              
5)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,54              

Alkuerät erä 1
1)   Aada-Olivia Oksanen              NoormNo                   8,09q             
2)   Sofia Määttä                     EurajVei                  8,16q             
3)   Sani Rajala                      EurajVei                  8,72              
4)   Jenina Karppinen                 PorinYU                   8,96              
              
Alkuerät erä 2
1)   Ella Tuohiniemi                  PorinTa                   8,25q             
2)   Charlotta Suoniemi               KiuK                      8,56              
3)   Heini Mäenpää                    TampPy                    8,71              
4)   Ella Salminen                    PorinYU                   9,23              
5)   Milja Perälä                     PorinYU                   9,40              

Alkuerät erä 3
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   8,45q             
2)   Jenni Kahri                      SiiS                      8,73              
3)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     8,81              
4)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   8,83              
5)   Oona Turunen                     KanksLei                  8,94              

Alkuerät erä 4
1)   Venla Poikonen                   KiuK                      8,61              
2)   Aada Juhala                      PorinTa                   8,79              
3)   Maisa Aarikka                    PorinYU                   9,09              
4)   Eeva Heikkilä                    KanksLei                  9,26              
5)   Sofia Kurumaa                    KanksLei                  9,26              

Alkuerät erä 5
1)   Josefina Salmi                   IkaalU                    8,35q             
2)   Olivia Kärki                     LauL                      8,51              
3)   Ella Leino                       TP                        8,98              
                 
Alkuerät erä 6
1)   Vera Karttunen                   PorinYU                   8,68              
2)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   8,96              

M17 300m
Loppukilpailu
1)   Oliver Oksanen                   NoormNo                   38,53             
2)   Aatu Pelli                       NakkVire                  40,23             

N17 300m
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  43,88             
2)   Aada Puosi                       EurajVei                  44,15             
3)   Venla Poikonen                   KiuK                      46,25             
4)   Maria Pukkila                    PorinTa                   46,38             
5)   Liinu Karjala                    PorinYU                   47,65             
6)   Inari Leppäniemi                 KKV                       48,14             
7)   Ella Leino                       TP                        48,31             

Loppukilpailu erä 1
1)   Maria Pukkila                    PorinTa                   46,38             
2)   Inari Leppäniemi                 KKV                       48,14             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aada Puosi                       EurajVei                  44,15             
2)   Ella Leino                       TP                        48,31             

Loppukilpailu erä 3
1)   Sani Rajala                      EurajVei                  43,88             
2)   Venla Poikonen                   KiuK                      46,25             
3)   Liinu Karjala                    PorinYU                   47,65             

M17 800m
Loppukilpailu
1)   Jere Haapalainen                 TampPy                    2.03,23           
2)   Niko Mikkola                     PorinYU                   2.10,91           
3)   Miki Niemensivu                  RauU                      2.13,56           
4)   Eino Perämaa                     TampPy                    2.18,63           
5)   Pyry Iltanen                     TampPy                    2.25,53           

N17 800m
Loppukilpailu
1)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   2.29,47           
2)   Ella Kause                       PorinYU                   2.31,58           
3)   Hanna Kyösti                     HimU                      2.32,13           
4)   Aleksandra Huhtala               PorinYU                   2.40,82           
5)   Pauliina Koivuniemi              VammsVoi                  2.53,60           
6)   Ella Salminen                    PorinYU                   3.07,02           
               
N17 60m aidat
1)   Aada Puosi                       EurajVei                  9,18              
2)   Anni Kantola                     TampPy                    9,66              
3)   Liinu Karjala                    PorinYU                   10,11             
4)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   10,55                                
     Ella Leino                       TP                        DNF               

Loppukilpailu erä 1
1)   Aada Puosi                       EurajVei                  9,18              
2)   Anni Kantola                     TampPy                    9,66              
3)   Helmiina Kivilahti               PorinYU                   10,55             

Loppukilpailu erä 2
1)   Liinu Karjala                    PorinYU                   10,11             
     Ella Leino                       TP                        DNF               
                  
M17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Oskari Henttinen                 KKV                       180               
     175    180    185    
     o      xo     xxx    

N17 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Sofie Latva-Risku                PorinTa                   163               
     135    140    145    150    155    160    163    165    
     -      -      -      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Sofia Sivunen                    PorinYU                   145               
     135    140    145    150    
     o      xxo    o      xxx    

3)   Nuppu Willman                    NoormNo                   145               
     135    140    145    150    
     -      xo     xxo    xx-    

M17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   5,57              
     5,49   5,57   5,42   5,56   5,56   5,56   
                                               
2)   Mikael Lähteenmäki               KanksLei                  5,51              
     5,47   x      5,38   5,51   5,35   x      
                                               
3)   Juho Kivistö                     PorinYU                   5,38              
     5,38   x      x      4,92   x      5,22   
                                               
4)   Veeti Vainionpää                 IkaalU                    5,35              
     5,29   5,09   5,35   x      x      x      
                                               
5)   Niko Mikkola                     PorinYU                   5,18              
     x      5,18   x      4,98   x      x      
                                               
6)   Eero Saariola                    PorinTa                   4,92              
     4,49   4,56   4,85   4,92   4,36   4,66   
                                               
7)   Onni Mannila                     RauU                      4,75              
     4,75   4,54   4,72   4,58   4,49   4,53   
                                               
8)   Janne Pajunen                    PorinYU                   4,73              
     4,60   4,62   4,58   4,73   4,68   4,29   
                                               
9)   Jasper Hakala                    PorinTa                   4,36              
     4,14   4,36   4,36   
                          
N17 Pituus
Loppukilpailu
1)   Sofia Määttä                     EurajVei                  5,48              
     5,42   5,48   5,27   5,15   5,22   5,30   
                                               
2)   Vera Karttunen                   PorinYU                   4,93              
     x      4,43   4,93   x      4,77   x      
                                               
3)   Heini Mäenpää                    TampPy                    4,78              
     4,28   4,41   4,78   4,51   4,77   4,31   
                                               
4)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  4,73              
     4,63   4,39   4,63   4,73   4,23   4,49   
                                               
5)   Sohvi Palomäki                   RaumU                     4,68              
     4,54   4,62   4,59   4,55   4,50   4,68   
                                               
6)   Josefina Salmi                   IkaalU                    4,58              
     x      4,43   4,58   4,53   x      4,34   
                                               
7)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  4,58              
     x      4,15   4,51   4,30   4,45   4,58   
                                               
8)   Charlotta Suoniemi               KiuK                      4,52              
     4,25   x      4,52   x      x      x      
                                               
9)   Anni Kantola                     TampPy                    4,38              
     4,38   4,29   4,33   
                          
10)  Eeva Kari                        NakkVire                  4,27              
     3,91   4,27   4,00   
                          
11)  Eerika Heiskala                  TampPy                    4,27              
     4,27   x      x      
                          
12)  Eeva Heikkilä                    KanksLei                  4,24              
     4,16   x      4,24   
                          
13)  Jenni Kahri                      SiiS                      4,11              
     4,11   4,09   3,92   
                          
14)  Oona Turunen                     KanksLei                  3,99              
     3,96   3,99   3,81   
                          
15)  Sofia Kurumaa                    KanksLei                  3,65              
     3,10   3,46   3,65   
                          
     Olivia Kärki                     LauL                      NM                
     x      x      x      
                          
M17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Miika Lahtonen                   MynämI                    16,56             
     16,15  16,42  14,63  15,78  16,19  16,56  

2)   Mico Ekman                       PiKe                      13,98             
     13,69  13,98  x      x      13,35  12,94  

3)   Henrik Lehtinen                  LauttLu                   13,12             
     13,12  12,62  12,96  12,80  x      12,88  

4)   Otto Hiivola                     KalV                      12,79             
     x      12,38  x      12,49  12,55  12,79  

5)   Eino Perämaa                     TampPy                    11,48             
     x      11,48  11,36  x      x      11,11  

6)   Elias Kurumaa                    KanksLei                  11,15             
     x      10,69  10,97  10,40  10,72  11,15  

7)   Onni Mannila                     RauU                      8,56              
     x      8,14   8,50   8,37   8,45   8,56   

N17 Kuula
Loppukilpailu
1)   Siiri Elomaa                     TampPy                    12,15             
     11,87  11,80  12,15  11,96  11,69  11,91  

2)   Silja Rossi                      TampPy                    11,82             
     11,05  10,98  10,92  11,82  11,29  11,07  

3)   Charlotta Pettersson             TampPy                    11,62             
     11,62  11,44  11,05  11,08  11,56  11,41  

4)   Sanni Krapi                      LoiJ                      11,15             
     11,01  10,61  10,75  x      10,97  11,15  

5)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,35             
     10,35  9,86   9,95   10,21  x      10,05  

6)   Pinja Nieminen                   PorinYU                   10,06             
     x      10,06  9,42   x      x      8,96   

7)   Heini Mäenpää                    TampPy                    9,70              
     9,70   9,40   9,48   9,31   x      9,70   

M17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Miika Lahtonen                   MynämI                    51,40             
     x      39,19  50,42  51,40  x      48,32  

2)   Kosti Saine                      KanksLei                  45,99             
     45,99  x      44,48  x      x      x      

3)   Juho-Joel Mäenpää                LajV                      44,33             
     43,67  43,60  x      44,10  44,33  43,07  

4)   Juho Leveelahti                  VirU                      44,08             
     42,23  44,08  42,49  42,14  x      x      

5)   Mico Lampinen                    SomE                      43,28             
     43,28  41,94  x      42,65  x      x      

6)   Lari Nikkanen                    NaaL                      42,08             
     39,43  42,08  38,78  x      x      39,44  

7)   Mico Ekman                       PiKe                      41,91             
     41,91  40,73  41,84  x      41,46  39,66  

8)   Eliel Mulari                     KrhK                      40,38             
     28,91  32,32  40,38  39,80  37,27  x      

9)   Otto Hiivola                     KalV                      37,94             
     x      37,94  x      

10)  Henrik Lehtinen                  LauttLu                   37,08             
     x      37,08  x      

11)  Elias Sairio                     KanksLei                  34,55             
     34,10  33,80  34,55  

     Mikko Huhta                      NurmijYU                  NM                
     x      x      x      

N17 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Pinja Naula                      TuUL                      36,62             
     35,42  x      36,62  x      x      36,16  

2)   Silja Rossi                      TampPy                    33,09             
     x      x      33,09  32,94  x      x      

3)   Siiri Elomaa                     TampPy                    32,54             
     x      x      x      32,54  x      x      

M19 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Eero Hirvinen                    KanksLei                  8,27              

M19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Ilmari Ohristo                   KanksLei                  10,78             
     9,36   10,05  10,25  10,40  9,98   10,78  

2)   Manu Kurri                       NakkVire                  10,17             
     9,69   x      9,35   10,17  9,19   9,28   

3)   Joonatan Huila                   SäkU                      9,55              
     x      9,20   9,33   9,25   9,21   9,55   

N19 Kuula
Loppukilpailu
1)   Linn Sund                        VasaIS                    12,34             
     11,85  11,78  11,59  12,26  11,96  12,34  

2)   Meri Elomaa                      TampPy                    10,94             
     x      x      x      x      10,60  10,94  

3)   Jane Lember                      NoormNo                   10,08             
     9,74   9,58   9,46   10,03  9,64   10,08  

4)   Anni Vähäkoski                   TampU                     8,94              
     8,53   x      8,53   8,38   x      8,94   

M19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Johannes Kiviranta               KanksLei                  39,82             
     39,50  x      39,82  x      x      x      

2)   Ilmari Ohristo                   KanksLei                  27,92             
     x      27,92  27,82  x      26,47  26,34  

N19 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Silja Ahonen                     ParkU                     44,10             
     42,63  x      43,44  42,74  43,44  44,10  

2)   Linn Sund                        VasaIS                    38,90             
     38,90  38,64  37,29  x      38,30  37,16  

3)   Camilla Forsberg                 JyväskKU                  37,15             
     37,15  36,25  x      x      x      35,73  

4)   Jane Lember                      NoormNo                   30,46             
     x      x      27,58  29,49  x      30,46