Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Piirin myöntämä kilpailu
18.12. klo 17:30 Joulusprintit Tulokset (päivitetty: 21:17 18.12.2019)
Joulusprintit
Kenttäurheilijat -58
18.12.2019

M 50m
Loppukilpailu
1)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    6,36              
2)   Veeti Katainen                   KU-58                     6,48              
3)   Timi Lankinen                    KU58                      6,57              
4)   Hadi Yousefi                     HelsTa                    6,70              
5)   Samuel Shams                     KU-58                     6,83              


N 50m

M 60m
1)   Hesse Tammi                      VU                        7,31              
2)   Arttu Tauriainen                 PernU                     7,42              
2)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    7,42              
4)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,49              
5)   Timi Lankinen                    KU58                      7,52              
6)   Simo Laine                       LänsiUU                   7,53              
7)   Petri Tauriainen                 PernU                     7,59              
8)   Hadi Yousefi                     HelsTa                    7,77              
9)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      8,74              
10)  Georg Dunkel                     HKV                       9,86              
11)  Jouko Teinilä                    PernU                     10,46             

Alkuerät erä 1
1)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      8,74              
2)   Georg Dunkel                     HKV                       9,86              
3)   Jouko Teinilä                    PernU                     10,46             

Alkuerät erä 2
1)   Hesse Tammi                      VU                        7,31              
2)   Petri Tauriainen                 PernU                     7,59              
3)   Hadi Yousefi                     HelsTa                    7,77              

Alkuerät erä 3
1)   Arttu Tauriainen                 PernU                     7,42              
1)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    7,42              
3)   Veeti Katainen                   KU-58                     7,49              
4)   Timi Lankinen                    KU58                      7,52              
5)   Simo Laine                       LänsiUU                   7,53              


N 60m

M 100m
Loppukilpailu
1)   Karim Jaiteh                     HelsTa                    11,52             
2)   Timi Lankinen                    KU58                      11,85             
3)   Simo Laine                       LänsiUU                   11,87             
4)   Hadi Yousefi                     HelsTa                    12,46             
5)   Veli-Matti Mannila               HeTa                      13,85             


N 100m

P9 60m
Loppukilpailu
1)   Samuel Adun                      HKV                       9,74              
2)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     10,15             
3)   Hugo Larvala                     KU-58                     11,91             
4)   Lauri Torro                      KU-58                     11,92             


T9 60m
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     9,44              
2)   Meri Henttonen                   HKV                       9,81              
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       9,86              
4)   Siiri Metsäranta                 KU-58                     10,03             
5)   Saara Torro                      KU-58                     10,43             
6)   Aino Tuhkanen                    HKV                       10,84             
7)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,85             
8)   Emilia Frösén                    HKV                       11,09             
9)   Mila Sistonen                    KU58                      11,63             

Loppukilpailu erä 1
1)   Siiri Metsäranta                 KU-58                     10,03             
2)   Saara Torro                      KU-58                     10,43             
3)   Aino Tuhkanen                    HKV                       10,84             
4)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,85             
5)   Mila Sistonen                    KU58                      11,63             

Loppukilpailu erä 2
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     9,44              
2)   Meri Henttonen                   HKV                       9,81              
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       9,86              
4)   Emilia Frösén                    HKV                       11,09             


T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Fianna Myllyniemi                HKV                       3,88              
     3,71   3,73   3,85   3,88   
                                 

2)   Taika Huttunen                   KU-58                     3,87              
     3,72   3,72   3,73   3,87   
                                 

3)   Meri Henttonen                   HKV                       3,76              
     3,68   3,76   3,74   3,66   
                                 

4)   Saara Torro                      KU-58                     3,48              
     3,48   3,36   3,38   3,24   
                                 

5)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     3,22              
     3,11   3,17   3,22   2,89   
                                 

6)   Emilia Frösén                    HKV                       3,13              
     3,13   2,96   3,08   3,08   
                                 

7)   Felica Myllyniemi                HKV                       2,93              
     2,93   2,72   x      2,88   
                                 

8)   Aino Tuhkanen                    HKV                       2,83              
     2,83   2,57   2,57   x      
                                 

9)   Mila Sistonen                    KU58                      2,71              
     2,66   2,71   2,63   2,18   
                                 



P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Samuel Adun                      HKV                       3,92              
     3,57   3,67   3,81   3,92   
                                 

2)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     3,40              
     3,20   3,20   3,40   2,78   
                                 

3)   Hugo Larvala                     KU-58                     2,63              
     x      2,63   2,41   1,80   
                                 

4)   Lauri Torro                      KU-58                     2,39              
     2,30   2,39   2,34   x      
                                 



P11 60m
1)   Aaron Adun                       HKV                       9,14              
2)   Samuel Blad                      KU-58                     9,22              
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     9,26              
4)   Joel Pellinen                    KU-58                     9,58              
5)   Urho Aro                         HKV                       9,60              
6)   Leevi Metsäranta                 KU-58                     9,87              
7)   Miio Sistonen                    KU58                      9,91              
8)   Leevi Piispanen                  KU-58                     10,76             

Loppukilpailu erä 1
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     9,58              
2)   Leevi Metsäranta                 KU-58                     9,87              
3)   Miio Sistonen                    KU58                      9,91              
4)   Leevi Piispanen                  KU-58                     10,76             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aaron Adun                       HKV                       9,14              
2)   Samuel Blad                      KU-58                     9,22              
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     9,26              
4)   Urho Aro                         HKV                       9,60              


T11 60m
1)   Henni Piirainen                  KUYU                      9,18              
2)   Taika Henttonen                  HKV                       9,49              
3)   Matilda Krause                   HKV                       9,66              
4)   Petra Pennanen                   HKV                       9,88              
5)   Usva Torro                       KU-58                     9,94              
6)   Hilma Larvala                    KU-58                     9,95              
7)   Sade Hyvärinen                   HKV                       10,60             
     Helmi Kuitunen                   KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Petra Pennanen                   HKV                       9,88              
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     9,95              
3)   Sade Hyvärinen                   HKV                       10,60             
     Helmi Kuitunen                   KU-58                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Henni Piirainen                  KUYU                      9,18              
2)   Taika Henttonen                  HKV                       9,49              
3)   Matilda Krause                   HKV                       9,66              
4)   Usva Torro                       KU-58                     9,94              


T11 60m aidat
1)   Petra Pennanen                   HKV                       11,34             
2)   Taika Henttonen                  HKV                       11,36             
3)   Meri Henttonen                   HKV                       11,42             
4)   Usva Torro                       KU-58                     11,57             
5)   Matilda Krause                   HKV                       11,60             
6)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     11,88             
7)   Hilma Larvala                    KU-58                     12,99             
8)   Sade Hyvärinen                   HKV                       13,09             
9)   Saara Torro                      KU-58                     13,35             
10)  Emilia Frösén                    HKV                       14,88             

Loppukilpailu erä 1
1)   Meri Henttonen                   HKV                       11,42             
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     12,99             
3)   Sade Hyvärinen                   HKV                       13,09             
4)   Saara Torro                      KU-58                     13,35             
5)   Emilia Frösén                    HKV                       14,88             

Loppukilpailu erä 2
1)   Petra Pennanen                   HKV                       11,34             
2)   Taika Henttonen                  HKV                       11,36             
3)   Usva Torro                       KU-58                     11,57             
4)   Matilda Krause                   HKV                       11,60             
5)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     11,88             


P11 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     11,48             
2)   Aaron Adun                       HKV                       11,96             
3)   Urho Aro                         HKV                       12,28             
4)   Leevi Piispanen                  KU-58                     14,90             


P13 60m
Loppukilpailu
     Jesse Kettunen                   LUU                       DNS               
     Vili Hahto                       KU-58                     DNS               


T13 60m
Loppukilpailu
1)   Olivia Backlund                  KU-58                     9,50              
2)   Silja Linna                      KU-58                     10,04             


P13 60m aidat

T13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Olivia Backlund                  KU-58                     11,04             
2)   Henni Piirainen                  KUYU                      11,15             
3)   Silja Linna                      KU-58                     12,47             


P15 60m
Loppukilpailu
1)   Samuel Shams                     KU-58                     7,95              
2)   Emil Hamström                    KU-58                     8,06              


T15 60m
Loppukilpailu
1)   Erika Tanninen                   KU-58                     9,13              
2)   Sara Juva                        KU-58                     9,63              


P15 100m
Loppukilpailu
1)   Emil Hamström                    KU-58                     12,74             


T15 100m



© 2019 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.18 - 18.12.2019 21.14.00