Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Hallikilpailu
05.02. klo 17:30 Luolasprintit 2/3 Tulokset (päivitetty: 12:08 06.02.2020)
Luolasprintit 2/3
Kenttäurheilijat -58
05.02.2020

M 60m
1)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       7,29              
2)   Timi Lankinen                    KU58                      7,51              
3)   Matti Hyyppä                     EspTa                     7,60              
4)   Juha Tuomainen                   VU                        7,90              
5)   Samuel Shams                     KU-58                     8,01              
6)   Emil Hamström                    KU-58                     8,12              
7)   Mats Skön                        KorsKa                    8,58              
8)   Kimmo Ahvenainen                 KU-58                     8,73              
9)   Petteri Sahakangas               HKV                       8,95              
10)  Georg Dunkel                     HKV                       9,73              
11)  Kauno Anttila                    SPOVE                     11,12             

Loppukilpailu erä 1
1)   Georg Dunkel                     HKV                       9,73              
2)   Kauno Anttila                    SPOVE                     11,12             

Loppukilpailu erä 2
1)   Emil Hamström                    KU-58                     8,12              
2)   Mats Skön                        KorsKa                    8,58              
3)   Kimmo Ahvenainen                 KU-58                     8,73              
4)   Petteri Sahakangas               HKV                       8,95              

Loppukilpailu erä 3
1)   Jonathan Hyvärinen               HKV                       7,29              
2)   Timi Lankinen                    KU58                      7,51              
3)   Matti Hyyppä                     EspTa                     7,60              
4)   Juha Tuomainen                   VU                        7,90              
5)   Samuel Shams                     KU-58                     8,01              


N 60m
1)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  8,14              
2)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,53              
3)   Fanni Jokinen                    EspTa                     8,69              
4)   Lotta Koivulehto                 VantSa                    8,90              
5)   Virpi Vähäkangas                 KerU                      9,08              
6)   Taija Takanen                    SomE                      9,39              
7)   Kati Oikarinen                   HKV                       9,47              
8)   Sinikka Illaru                   VihV                      10,41             

Loppukilpailu erä 1
1)   Virpi Vähäkangas                 KerU                      9,08              
2)   Taija Takanen                    SomE                      9,39              
3)   Kati Oikarinen                   HKV                       9,47              
4)   Sinikka Illaru                   VihV                      10,41             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nelli Järvinen                   KeskiUYU                  8,14              
2)   Ella Perälä                      KeskiUYU                  8,53              
3)   Fanni Jokinen                    EspTa                     8,69              
4)   Lotta Koivulehto                 VantSa                    8,90              


M 100m
1)   Veeti Katainen                   KU-58                     11,55             
2)   Timi Lankinen                    KU58                      11,80             
3)   Matti Hyyppä                     EspTa                     12,00             
4)   Juha Tuomainen                   VU                        12,63             
5)   Kimmo Ahvenainen                 KU-58                     13,98             
6)   Risto Karasmaa                   HelsTa                    16,47             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kimmo Ahvenainen                 KU-58                     13,98             
2)   Risto Karasmaa                   HelsTa                    16,47             

Loppukilpailu erä 2
1)   Veeti Katainen                   KU-58                     11,55             
2)   Timi Lankinen                    KU58                      11,80             
3)   Matti Hyyppä                     EspTa                     12,00             
4)   Juha Tuomainen                   VU                        12,63             


N 100m
1)   Fanni Jokinen                    EspTa                     13,57             
2)   Lotta Koivulehto                 VantSa                    14,34             
3)   Kati Oikarinen                   HKV                       15,10             
4)   Sinikka Illaru                   VihV                      17,08             

Loppukilpailu erä 1
1)   Kati Oikarinen                   HKV                       15,10             
2)   Sinikka Illaru                   VihV                      17,08             

Loppukilpailu erä 2
1)   Fanni Jokinen                    EspTa                     13,57             
2)   Lotta Koivulehto                 VantSa                    14,34             


P9 40m
1)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     7,29              
2)   Milo Kauppinen                   KU-58                     7,30              
3)   Malik Ismail                     HKV                       7,33              
4)   Hugo Larvala                     KU-58                     8,10              
5)   Lauri Torro                      KU-58                     8,29              
6)   Tarmo Aro                        HKV                       8,54              
7)   Riku Lahtinen                    KU58                      8,57              

Loppukilpailu erä 1
1)   Hugo Larvala                     KU-58                     8,10              
2)   Lauri Torro                      KU-58                     8,29              
3)   Tarmo Aro                        HKV                       8,54              

Loppukilpailu erä 2
1)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     7,29              
2)   Milo Kauppinen                   KU-58                     7,30              
3)   Malik Ismail                     HKV                       7,33              
4)   Riku Lahtinen                    KU58                      8,57              


T9 40m
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     6,66              
2)   Enia Gürler                      HKV                       7,11              
3)   Mila Sistonen                    KU58                      7,70              
4)   Siiri Levomäki                   HKV                       8,10              
5)   Ea Panschin                      KU58                      8,16              
6)   Meeri Aro                        HKV                       8,34              
7)   Alice Panschin                   KU58                      8,67              
8)   Lumi Gürler                      HKV                       8,99              
     Felica Myllyniemi                HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ea Panschin                      KU58                      8,16              
2)   Meeri Aro                        HKV                       8,34              
3)   Alice Panschin                   KU58                      8,67              
4)   Lumi Gürler                      HKV                       8,99              
     Felica Myllyniemi                HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Taika Huttunen                   KU-58                     6,66              
2)   Enia Gürler                      HKV                       7,11              
3)   Mila Sistonen                    KU58                      7,70              
4)   Siiri Levomäki                   HKV                       8,10              


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Malik Ismail                     HKV                       3,16              
     3,16   3,07   2,93   2,97   
                                 

2)   Ossi Alanaatu                    KU-58                     3,10              
     3,10   3,07   2,74   2,99   
                                 

3)   Milo Kauppinen                   KU-58                     3,02              
     3,00   2,97   3,02   2,86   
                                 

4)   Tarmo Aro                        HKV                       2,60              
     2,60   2,40   2,59   2,47   
                                 

5)   Hugo Larvala                     KU-58                     2,56              
     2,25   2,49   2,46   2,56   
                                 

6)   Lauri Torro                      KU-58                     2,40              
     x      -      2,40   2,25   
                                 

7)   Riku Lahtinen                    KU58                      2,25              
     1,89   1,75   2,25   2,10   
                                 



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Enia Gürler                      HKV                       3,51              
     3,51   3,44   3,44   3,51   
                                 

2)   Saara Torro                      KU-58                     3,33              
     3,14   3,26   3,27   3,33   
                                 

3)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     3,22              
     3,22   3,12   2,96   3,08   
                                 

4)   Mila Sistonen                    KU58                      2,97              
     2,87   2,71   x      2,97   
                                 

5)   Siiri Levomäki                   HKV                       2,64              
     2,64   2,43   2,58   2,58   
                                 

6)   Meeri Aro                        HKV                       2,47              
     2,38   2,29   2,47   2,25   
                                 

7)   Ea Panschin                      KU58                      2,38              
     2,13   2,38   2,02   2,25   
                                 

8)   Alice Panschin                   KU58                      2,20              
     1,68   1,67   1,82   2,20   
                                 

9)   Lumi Gürler                      HKV                       2,16              
     2,16   2,09   1,82   -      
                                 

     Felica Myllyniemi                HKV                       DNS               


P11 60m
1)   Simeon Sivonen                   HKV                       9,11              
2)   Aaron Adun                       HKV                       9,18              
3)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     9,25              
4)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  9,30              
5)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,34              
6)   Elis Sundholm                    HKV                       9,64              
7)   Aslan Aitolehti                  HKV                       9,65              
8)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    9,69              
9)   Miio Sistonen                    KU58                      9,79              
10)  Santeri Perkkiö                  KU-58                     9,83              
11)  Urho Aro                         HKV                       10,10             
12)  Alex Panschin                    KU-58                     12,35             
     Vili Hyytiäinen                  MäntsU                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Miio Sistonen                    KU58                      9,79              
2)   Santeri Perkkiö                  KU-58                     9,83              
3)   Urho Aro                         HKV                       10,10             
4)   Alex Panschin                    KU-58                     12,35             

Loppukilpailu erä 2
1)   Simeon Sivonen                   HKV                       9,11              
2)   Elis Sundholm                    HKV                       9,64              
3)   Aslan Aitolehti                  HKV                       9,65              
     Vili Hyytiäinen                  MäntsU                    DNS               

Loppukilpailu erä 3
1)   Aaron Adun                       HKV                       9,18              
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     9,25              
3)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  9,30              
4)   Jussi Wesanko                    HKV                       9,34              
5)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    9,69              


T11 60m
1)   Isabella Tuulari                 EspTa                     9,56              
2)   Usva Torro                       KU-58                     9,69              
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       9,73              
4)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     9,76              
5)   Petra Pennanen                   HKV                       9,82              
6)   Siiri Lehti                      HKV                       10,11             
7)   Emmi Riutankoski                 HKV                       10,19             
8)   Luna Lee                         HKV                       10,30             
9)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,31             
10)  Peppi Turunen                    KU-58                     10,43             
11)  Hilma Larvala                    KU-58                     10,45             
12)  Hanan Ismail                     HKV                       10,73             
13)  Emilia Frösén                    HKV                       10,81             
14)  Emma Valkila                     HKV                       10,93             

Loppukilpailu erä 1
1)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,31             
2)   Peppi Turunen                    KU-58                     10,43             
3)   Emilia Frösén                    HKV                       10,81             
4)   Emma Valkila                     HKV                       10,93             

Loppukilpailu erä 2
1)   Siiri Lehti                      HKV                       10,11             
2)   Emmi Riutankoski                 HKV                       10,19             
3)   Luna Lee                         HKV                       10,30             
4)   Hilma Larvala                    KU-58                     10,45             
5)   Hanan Ismail                     HKV                       10,73             

Loppukilpailu erä 3
1)   Isabella Tuulari                 EspTa                     9,56              
2)   Usva Torro                       KU-58                     9,69              
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       9,73              
4)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     9,76              
5)   Petra Pennanen                   HKV                       9,82              


P11 60m aidat
1)   Aaron Adun                       HKV                       10,83             
2)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  11,06             
3)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    11,21             
4)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     11,33             
5)   Jussi Wesanko                    HKV                       11,49             
6)   Simeon Sivonen                   HKV                       11,99             
7)   Elis Sundholm                    HKV                       12,09             
8)   Aslan Aitolehti                  HKV                       12,29             
9)   Urho Aro                         HKV                       12,55             

Loppukilpailu erä 1
1)   Simeon Sivonen                   HKV                       11,99             
2)   Elis Sundholm                    HKV                       12,09             
3)   Aslan Aitolehti                  HKV                       12,29             
4)   Urho Aro                         HKV                       12,55             

Loppukilpailu erä 2
1)   Aaron Adun                       HKV                       10,83             
2)   Eemeli Makkonen                  KeskiUYU                  11,06             
3)   Adrian Jakobsson                 EsboIF                    11,21             
4)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     11,33             
5)   Jussi Wesanko                    HKV                       11,49             


T11 60m aidat
1)   Iida Perttula                    HKV                       11,10             
2)   Petra Pennanen                   HKV                       11,18             
3)   Usva Torro                       KU-58                     11,38             
4)   Isabella Tuulari                 EspTa                     11,48             
5)   Emmi Riutankoski                 HKV                       11,72             
6)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     11,92             
7)   Fianna Myllyniemi                HKV                       12,07             
8)   Taika Huttunen                   KU-58                     12,53             
9)   Peppi Turunen                    KU-58                     12,80             
10)  Emilia Frösén                    HKV                       12,99             
11)  Emma Valkila                     HKV                       13,08             
12)  Luna Lee                         HKV                       13,11             
13)  Saara Torro                      KU-58                     13,45             
14)  Hilma Larvala                    KU-58                     13,72             
15)  Anni Roine                       KU58                      13,78             
16)  Hanan Ismail                     HKV                       14,06             

Loppukilpailu erä 1
1)   Emilia Frösén                    HKV                       12,99             
2)   Hilma Larvala                    KU-58                     13,72             
3)   Anni Roine                       KU58                      13,78             
4)   Hanan Ismail                     HKV                       14,06             

Loppukilpailu erä 2
1)   Peppi Turunen                    KU-58                     12,80             
2)   Emma Valkila                     HKV                       13,08             
3)   Luna Lee                         HKV                       13,11             
4)   Saara Torro                      KU-58                     13,45             

Loppukilpailu erä 3
1)   Usva Torro                       KU-58                     11,38             
2)   Emmi Riutankoski                 HKV                       11,72             
3)   Fianna Myllyniemi                HKV                       12,07             
4)   Taika Huttunen                   KU-58                     12,53             

Loppukilpailu erä 4
1)   Iida Perttula                    HKV                       11,10             
2)   Petra Pennanen                   HKV                       11,18             
3)   Isabella Tuulari                 EspTa                     11,48             
4)   Helmi Kuitunen                   KU-58                     11,92             


P13 60m
Loppukilpailu
1)   Vili Hahto                       KU-58                     8,92              
2)   Samuel Blad                      KU-58                     9,42              
3)   Joel Pellinen                    KU-58                     9,70              
4)   Leevi Piispanen                  KU-58                     10,87             


T13 60m
1)   Rebecka Smedman                  EsboIF                    8,82              
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,88              
3)   Elle Saari                       EspTa                     9,28              
4)   Tara Sohlo                       EspTa                     9,30              
4)   Camilla Junes                    EspTa                     9,30              
6)   Maija Santanen                   JanJa                     9,50              
7)   Olivia Backlund                  KU-58                     9,54              
8)   Aino Rajanen                     MänU                      9,71              
9)   Emilia Lindström                 KU-58                     9,99              
10)  Salene Razi                      JanJ                      10,15             

Loppukilpailu erä 1
1)   Maija Santanen                   JanJa                     9,50              
2)   Olivia Backlund                  KU-58                     9,54              
3)   Aino Rajanen                     MänU                      9,71              
4)   Emilia Lindström                 KU-58                     9,99              
5)   Salene Razi                      JanJ                      10,15             

Loppukilpailu erä 2
1)   Rebecka Smedman                  EsboIF                    8,82              
2)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    8,88              
3)   Elle Saari                       EspTa                     9,28              
4)   Camilla Junes                    EspTa                     9,30              
4)   Tara Sohlo                       EspTa                     9,30              


P13 60m aidat
Loppukilpailu
1)   Joel Pellinen                    KU-58                     12,02             
2)   Vili Hahto                       KU-58                     12,62             
3)   Leevi Piispanen                  KU-58                     14,82             


T13 60m aidat
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    10,97             
2)   Olivia Backlund                  KU-58                     11,19             
3)   Elle Saari                       EspTa                     11,29             
4)   Tara Sohlo                       EspTa                     11,50             
5)   Camilla Junes                    EspTa                     12,30             
6)   Aino Rajanen                     MänU                      13,10             

Loppukilpailu erä 1
1)   Olivia Backlund                  KU-58                     11,19             
2)   Camilla Junes                    EspTa                     12,30             
3)   Aino Rajanen                     MänU                      13,10             

Loppukilpailu erä 2
1)   Anni Pakkanen                    MäntsU                    10,97             
2)   Elle Saari                       EspTa                     11,29             
3)   Tara Sohlo                       EspTa                     11,50             


P15 60m

T15 60m
Loppukilpailu
1)   Nathalie Jakobsson               EsboIF                    8,39              
2)   Emilia Chandras                  EspTa                     8,46              
3)   Nea Nummenpää                    JanJa                     8,57              


P15 100m

T15 100m
Loppukilpailu
1)   Nathalie Jakobsson               EsboIF                    13,45             
2)   Emilia Chandras                  EspTa                     13,59             
3)   Nea Nummenpää                    JanJa                     14,00             




© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.19 - 06.02.2020 12.10.05