Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
SM-kilpailut
29.02. klo 10:00 SM-hallimoniottelut Tulokset (päivitetty: 19:35 01.03.2020)
SM-hallimoniottelut
Helsingin Seudun Yleisurheilu
29.02.2020

M 7-ottelu  60m
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     6,93              
2)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  7,08              
3)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   7,11              
4)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  7,23              
5)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     7,25              
6)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,32              
7)   Victor Fagerholm                 BorgåAk                   7,47              
     Hans-Christian Hausenberg        EST                       6,83              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  7,23              
2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     7,25              
3)   Ville Kattelus                   YlihJu                    7,32              
4)   Victor Fagerholm                 BorgåAk                   7,47              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     6,93              
2)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  7,08              
3)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   7,11              
     Hans-Christian Hausenberg        EST                       6,83              


N 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    2.20,89           
2)   María Rún Gunnlaugsdóttir        ISL                       2.22,29           
3)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  2.34,89           


M 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     2.44,45           
2)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  2.51,13           
3)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  2.56,92           
4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     3.04,63           
5)   Ville Kattelus                   YlihJu                    3.04,81           
     Hans-Christian Hausenberg        EST                       3.15,26           


M 7-ottelu  60m aidat
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     8,26              
2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     8,55              
3)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  8,62              
4)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  8,71              
5)   Ville Kattelus                   YlihJu                    9,25              
     Viktor Kantele                   BorgåAk                   DNS               
     Hans-Christian Hausenberg        EST                       8,07              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  8,62              
2)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  8,71              
3)   Ville Kattelus                   YlihJu                    9,25              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     8,26              
2)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     8,55              
     Hans-Christian Hausenberg        EST                       8,07              
     Viktor Kantele                   BorgåAk                   DNS               


N 5-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    8,78              
2)   María Rún Gunnlaugsdóttir        ISL                       9,06              
3)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  9,20              


M 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  183               
     171    174    177    180    183    186    
     o      -      o      xo     o      xxx    

2)   Ville Kattelus                   YlihJu                    183               
     168    171    174    177    180    183    186    
     o      -      o      o      o      xxo    xxx    

3)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  180               
     171    174    177    180    183    
     o      -      o      xxo    xxx    

4)   Leo Uusimäki                     KU-58                     177               
     171    174    177    180    
     o      o      o      xxx    

4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     177               
     165    168    171    174    177    180    
     o      -      o      o      o      xxx    

6)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   171               
     171    174    177    
     xo     -      xxx    

     Hans-Christian Hausenberg        EST                       198               
     183    186    189    192    195    198    201    
     o      -      o      o      xo     xo     xxx    

     Victor Fagerholm                 BorgåAk                                     


N 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   María Rún Gunnlaugsdóttir        ISL                       169               
     160    163    166    169    172    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    163               
     154    157    160    163    166    
     o      o      xo     xo     xxx    

3)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  157               
     154    157    160    
     xo     xxo    xxx    



M 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     490               
     460    470    480    490    500    
     o      -      xo     xxo    xxx    

2)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  470               
     420    430    440    450    460    470    480    
     o      -      o      -      o      xo     xxx    

3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     450               
     400    410    420    430    440    450    460    
     o      -      xo     o      xxo    o      xxx    

4)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  440               
     420    430    440    450    
     o      o      o      xxx    

5)   Ville Kattelus                   YlihJu                    400               
     370    380    390    400    410    
     o      o      -      xo     xxx    

     Hans-Christian Hausenberg        EST                       NH                
     480    
     xxx    



M 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  6,83              
     6,65   6,83   5,49   
                          

2)   Leo Uusimäki                     KU-58                     6,82              
     6,71   6,82   x      
                          

3)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  6,74              
     6,52   6,48   6,74   
                          

4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     6,61              
     6,46   6,49   6,61   
                          

5)   Ville Kattelus                   YlihJu                    6,41              
     6,27   6,33   6,41   
                          

6)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   6,02              
     5,65   6,02   x      
                          

     Hans-Christian Hausenberg        EST                       7,38              
     7,37   7,38   7,33   
                          

     Victor Fagerholm                 BorgåAk                   NM                
     x      x      x      
                          



N 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    5,43              
     5,37   5,43   5,43   
                          

2)   María Rún Gunnlaugsdóttir        ISL                       5,31              
     x      5,31   x      
                          

3)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  5,14              
     5,14   4,87   4,84   
                          



M 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Kattelus                   YlihJu                    13,56             
     13,26  12,99  13,56  

2)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  13,29             
     12,85  13,29  x      

3)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     13,08             
     12,90  13,08  12,55  

4)   Leo Uusimäki                     KU-58                     12,13             
     11,91  12,13  12,06  

5)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  12,06             
     10,91  12,06  x      

6)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   10,76             
     10,20  10,75  10,76  

     Hans-Christian Hausenberg        EST                       13,53             
     12,26  x      13,53  

     Victor Fagerholm                 BorgåAk                                     


N 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    12,39             
     11,49  11,30  12,39  

2)   María Rún Gunnlaugsdóttir        ISL                       11,86             
     x      11,86  11,53  

3)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  10,62             
     10,62  10,57  10,49  



N 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jessica Rautelin                 EsboIF                    3905              
2)   María Rún Gunnlaugsdóttir        ISL                       3829              
3)   Elisa Oksanen                    JyväskKU                  3371              


M 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Leo Uusimäki                     KU-58                     5516              
2)   Otto Ylöstalo                    IFSibboV                  5210              
3)   Petri Ihander                    KeskiUYU                  5190              
4)   Petri Lemmetyinen                KU-58                     5021              
5)   Hans-Christian Hausenberg        EST                       4820              
6)   Ville Kattelus                   YlihJu                    4730              
7)   Viktor Kantele                   BorgåAk                   2518              
8)   Victor Fagerholm                 BorgåAk                   723               


T15 5-ottelu  800m
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      2.23,74           
2)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     2.27,68           
3)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2.36,34           
4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2.36,52           
5)   Neela Notkonen                   LahdA                     2.37,17           
6)   Iina Rantonen                    ViipU                     2.38,51           
7)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 2.41,65           
8)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   2.42,28           
9)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   2.43,03           
10)  Aava Lajunen                     VantSa                    2.44,34           
11)  Sara Ahlfors                     HIFK                      2.44,37           
12)  Elinda Koivula                   HIFK                      2.44,45           
13)  Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    2.45,87           
14)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.47,70           
15)  Lotta Metsärinta                 LaitJy                    2.48,31           
16)  Terhi Vehko                      HKV                       2.48,37           
17)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     2.49,29           
18)  Alisa Rauhamaa                   LahdA                     2.49,92           
19)  Aino Aalto                       HämeenlTa                 2.50,57           
20)  Siiri Siirtola                   HKV                       2.51,67           
21)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  2.55,70           
22)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    2.57,79           
23)  Emma Väänänen                    VantSa                    2.57,96           
24)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     2.58,45           
25)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  2.58,67           
26)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    2.58,80           
27)  Alisa Koivukangas                EvijU                     2.58,81           
28)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 3.05,40           
29)  Ella Råstedt                     EsboIF                    3.06,70           
30)  Saimi Lithovius                  LimNM                     3.07,49           
31)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  3.09,32           
32)  Annika Vilen                     RiihimKi                  3.09,50           
33)  Anni Kantola                     TampPy                    3.20,14           
34)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  3.23,07           
35)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3.31,18           
     Edesa Gashi                      HKV                       DNS               
     Kerttu Niemi                     HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Neela Notkonen                   LahdA                     2.37,17           
2)   Terhi Vehko                      HKV                       2.48,37           
3)   Ella Råstedt                     EsboIF                    3.06,70           
4)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  3.09,32           
5)   Annika Vilen                     RiihimKi                  3.09,50           
6)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  3.23,07           
7)   Kira Koskiniemi                  HKV                       3.31,18           
     Edesa Gashi                      HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     2.49,29           
2)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     2.49,92           
3)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    2.57,79           
4)   Emma Väänänen                    VantSa                    2.57,96           
5)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     2.58,45           
6)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  2.58,67           
7)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    2.58,80           
8)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 3.05,40           

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Iina Rantonen                    ViipU                     2.38,51           
2)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   2.42,28           
3)   Sara Ahlfors                     HIFK                      2.44,37           
4)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  2.55,70           
5)   Alisa Koivukangas                EvijU                     2.58,81           
6)   Anni Kantola                     TampPy                    3.20,14           
     Kerttu Niemi                     HKV                       DNS               

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      2.23,74           
2)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     2.27,68           
3)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 2.41,65           
4)   Aava Lajunen                     VantSa                    2.44,34           
5)   Elinda Koivula                   HIFK                      2.44,45           
6)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    2.45,87           
7)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    2.48,31           

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2.36,34           
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2.36,52           
3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   2.43,03           
4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2.47,70           
5)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 2.50,57           
6)   Siiri Siirtola                   HKV                       2.51,67           
7)   Saimi Lithovius                  LimNM                     3.07,49           


P15 5-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  3.00,63           
2)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    3.03,23           
3)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    3.15,80           
4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  3.16,88           
5)   Juho Mantila                     RiihimKi                  3.19,43           
6)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   3.19,48           
7)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    3.21,16           
8)   Aleksi Hilska                    LappUM                    3.24,07           
9)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  3.24,79           
10)  Tumi Siranko                     VantSa                    3.27,41           
11)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  3.40,16           


T15 5-ottelu  60m aidat
1)   Siiri Siirtola                   HKV                       8,89              
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    8,97              
3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,22              
4)   Aava Lajunen                     VantSa                    9,28              
5)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     9,32              
6)   Iida Kujanpää                    TampPy                    9,36              
7)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    9,40              
8)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,43              
9)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   9,45              
10)  Saimi Lithovius                  LimNM                     9,47              
11)  Saima Kossa                      SauvU                     9,47              
12)  Anni Kantola                     TampPy                    9,57              
13)  Teresa Perttilä                  HIFK                      9,58              
14)  Iina Rantonen                    ViipU                     9,64              
15)  Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    9,65              
16)  Elinda Koivula                   HIFK                      9,71              
17)  Aino Aalto                       HämeenlTa                 9,88              
18)  Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 9,89              
19)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     10,00             
20)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,05             
21)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   10,08             
22)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 10,10             
23)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    10,21             
24)  Alisa Koivukangas                EvijU                     10,33             
25)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,41             
26)  Alisa Rauhamaa                   LahdA                     10,47             
27)  Emma Väänänen                    VantSa                    10,48             
28)  Neela Notkonen                   LahdA                     10,63             
29)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  10,65             
30)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     10,70             
31)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    10,71             
32)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  10,84             
33)  Sara Ahlfors                     HIFK                      10,91             
34)  Annika Vilen                     RiihimKi                  11,24             
35)  Ella Råstedt                     EsboIF                    11,74             
36)  Terhi Vehko                      HKV                       11,94             
37)  Kira Koskiniemi                  HKV                       13,17             
     Edesa Gashi                      HKV                       DNF               
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  10,65             
2)   Annika Vilen                     RiihimKi                  11,24             
3)   Terhi Vehko                      HKV                       11,94             
4)   Kira Koskiniemi                  HKV                       13,17             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Neela Notkonen                   LahdA                     10,63             
2)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  10,84             
3)   Ella Råstedt                     EsboIF                    11,74             
     Edesa Gashi                      HKV                       DNF               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  10,41             
2)   Emma Väänänen                    VantSa                    10,48             
3)   Vilja Hautaniemi                 LahdA                     10,70             
4)   Sara Ahlfors                     HIFK                      10,91             

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     10,00             
2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  10,05             
3)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   10,08             
4)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     10,47             
5)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    10,71             

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    9,40              
2)   Teresa Perttilä                  HIFK                      9,58              
3)   Elinda Koivula                   HIFK                      9,71              

Loppukilpailu erä 6, Tuuli: NM
1)   Aava Lajunen                     VantSa                    9,28              
2)   Kerttu Niemi                     HKV                       9,43              
3)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    10,21             
4)   Alisa Koivukangas                EvijU                     10,33             

Loppukilpailu erä 7, Tuuli: NM
1)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     9,32              
2)   Anni Kantola                     TampPy                    9,57              
3)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    9,65              
4)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 9,88              
     Iida Pajunen                     JyväskKU                  DNS               

Loppukilpailu erä 8, Tuuli: NM
1)   Siiri Siirtola                   HKV                       8,89              
2)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    8,97              
3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   9,45              
4)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 9,89              
5)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 10,10             

Loppukilpailu erä 9, Tuuli: NM
1)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 9,22              
2)   Iida Kujanpää                    TampPy                    9,36              
3)   Saimi Lithovius                  LimNM                     9,47              
4)   Saima Kossa                      SauvU                     9,47              
5)   Iina Rantonen                    ViipU                     9,64              


P15 5-ottelu  60m aidat
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,38              
2)   Tumi Siranko                     VantSa                    9,08              
3)   Aleksi Hilska                    LappUM                    9,30              
4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  9,35              
5)   Juho Mantila                     RiihimKi                  9,37              
6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,57              
7)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   9,63              
8)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    10,09             
9)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    10,13             
10)  Taavi Tuominen                   RaisKu                    11,04             
11)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  11,09             
12)  René-Peter Vuorio                MaarMa                    11,15             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Juho Mantila                     RiihimKi                  9,37              
2)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    10,09             
3)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    10,13             
4)   Taavi Tuominen                   RaisKu                    11,04             
5)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  11,09             
6)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    11,15             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  8,38              
2)   Tumi Siranko                     VantSa                    9,08              
3)   Aleksi Hilska                    LappUM                    9,30              
4)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  9,35              
5)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  9,57              
6)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   9,63              


T15 5-ottelu  Korkeus
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 165               
     150    153    156    159    162    165    168    
     xo     o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     162               
     150    153    156    159    162    165    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   159               
     150    153    156    159    162    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    159               
     132    135    138    141    144    147    150    153    156    159    162    
     o      -      o      -      o      xo     xo     o      o      xxo    xxx    

5)   Iida Kujanpää                    TampPy                    156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

6)   Saima Kossa                      SauvU                     153               
     150    153    156    
     o      o      x-     

7)   Siiri Siirtola                   HKV                       153               
     147    150    153    156    
     xo     o      o      xxx    

8)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

9)   Kerttu Niemi                     HKV                       150               
     132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     xxo    o      xxo    xxo    xxx    

10)  Helmiina Saarikunnas             LahdA                     147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

10)  Iina Rantonen                    ViipU                     147               
     141    144    147    150    
     o      -      o      xxx    

12)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      -      o      -      xo     o      o      xxx    

13)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 147               
     138    141    144    147    150    
     o      o      o      xo     xxx    

14)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  147               
     135    138    141    144    147    150    
     o      o      xo     xxo    xo     xxx    

15)  Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

16)  Teresa Perttilä                  HIFK                      144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     xo     o      o      o      xo     o      xxx    

17)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    144               
     135    138    141    144    147    
     xxo    o      xo     o      xxx    

18)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  141               
     120    123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

18)  Lotta Metsärinta                 LaitJy                    141               
     135    138    141    144    
     o      o      o      xxx    

20)  Aava Lajunen                     VantSa                    141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

21)  Emma Väänänen                    VantSa                    141               
     123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      xo     o      o      xo     o      xo     xxx    

22)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

23)  Elinda Koivula                   HIFK                      138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

24)  Ella Råstedt                     EsboIF                    138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xo     xxo    xxo    o      xxx    

25)  Annika Vilen                     RiihimKi                  138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

25)  Alisa Koivukangas                EvijU                     138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

27)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

28)  Sara Ahlfors                     HIFK                      138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

29)  Anni Kantola                     TampPy                    135               
     132    135    138    
     o      o      xxx    

30)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    135               
     123    126    129    132    135    138    
     xo     o      o      xo     o      xxx    

31)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     135               
     123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

32)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

33)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     132               
     123    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      xxx    

34)  Neela Notkonen                   LahdA                     132               
     123    126    129    132    135    
     o      o      xo     xo     xxx    

35)  Edesa Gashi                      HKV                       129               
     120    123    126    129    132    
     xo     o      xo     o      xxx    

36)  Alisa Rauhamaa                   LahdA                     129               
     123    126    129    132    
     o      o      xo     xxx    

37)  Terhi Vehko                      HKV                       120               
     105    108    111    114    117    120    123    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

38)  Kira Koskiniemi                  HKV                       108               
     105    108    111    
     o      o      xxx    

     Iida Pajunen                     JyväskKU                                    

Loppukilpailu erä 1
1)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  141               
     120    123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Elinda Koivula                   HIFK                      138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

3)   Ella Råstedt                     EsboIF                    138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xo     xxo    xxo    o      xxx    

4)   Annika Vilen                     RiihimKi                  138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  132               
     120    123    126    129    132    135    
     o      o      o      o      o      xxx    

6)   Neela Notkonen                   LahdA                     132               
     123    126    129    132    135    
     o      o      xo     xo     xxx    

7)   Edesa Gashi                      HKV                       129               
     120    123    126    129    132    
     xo     o      xo     o      xxx    

8)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     129               
     123    126    129    132    
     o      o      xo     xxx    

9)   Terhi Vehko                      HKV                       120               
     105    108    111    114    117    120    123    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

10)  Kira Koskiniemi                  HKV                       108               
     105    108    111    
     o      o      xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Kerttu Niemi                     HKV                       150               
     132    135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      xo     xxo    o      xxo    xxo    xxx    

2)   Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  147               
     135    138    141    144    147    150    
     o      o      xo     xxo    xo     xxx    

3)   Teresa Perttilä                  HIFK                      144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     xo     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Ronja Huppunen                   MaarMa                    144               
     135    138    141    144    147    
     xxo    o      xo     o      xxx    

5)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    141               
     135    138    141    144    
     o      o      o      xxx    

6)   Aava Lajunen                     VantSa                    141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

7)   Emma Väänänen                    VantSa                    141               
     123    126    129    132    135    138    141    144    
     o      xo     o      o      xo     o      xo     xxx    

8)   Vilja Liimatainen                JyväskKU                  141               
     126    129    132    135    138    141    144    
     o      o      o      o      xxo    xxo    xxx    

9)   Alisa Koivukangas                EvijU                     138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

10)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   138               
     123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      xo     xo     xo     xxx    

11)  Sara Ahlfors                     HIFK                      138               
     120    123    126    129    132    135    138    141    
     o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

12)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    135               
     123    126    129    132    135    138    
     xo     o      o      xo     o      xxx    

13)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     135               
     123    126    129    132    135    138    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

14)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     132               
     123    126    129    132    135    
     o      o      xo     o      xxx    


Loppukilpailu erä 3
1)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 165               
     150    153    156    159    162    165    168    
     xo     o      o      xo     o      o      xxx    

2)   Saimi Lithovius                  LimNM                     162               
     150    153    156    159    162    165    
     o      o      o      o      o      xxx    

3)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   159               
     150    153    156    159    162    
     o      o      xo     o      xxx    

4)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    159               
     132    135    138    141    144    147    150    153    156    159    162    
     o      -      o      -      o      xo     xo     o      o      xxo    xxx    

5)   Iida Kujanpää                    TampPy                    156               
     141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

6)   Saima Kossa                      SauvU                     153               
     150    153    156    
     o      o      x-     

7)   Siiri Siirtola                   HKV                       153               
     147    150    153    156    
     xo     o      o      xxx    

8)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    150               
     135    138    141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

9)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      o      o      o      o      o      o      xxx    

9)   Iina Rantonen                    ViipU                     147               
     141    144    147    150    
     o      -      o      xxx    

11)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 147               
     129    132    135    138    141    144    147    150    
     o      -      o      -      xo     o      o      xxx    

12)  Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 147               
     138    141    144    147    150    
     o      o      o      xo     xxx    

13)  Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 144               
     129    132    135    138    141    144    147    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

14)  Anni Kantola                     TampPy                    135               
     132    135    138    
     o      o      xxx    

     Iida Pajunen                     JyväskKU                                    


P15 5-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  350               
     300    310    320    340    350    360    370    
     o      -      o      xxo    xxo    xx-    x      

2)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  310               
     260    270    280    290    300    310    320    
     xxo    o      o      o      o      o      xxx    

3)   Aleksi Hilska                    LappUM                    290               
     220    230    240    250    260    270    280    290    300    
     xo     -      xo     xo     xxo    o      xxo    xo     xxx    

4)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   280               
     220    230    240    250    260    270    280    290    
     o      -      o      -      o      o      xxo    xxx    

5)   Jusa Niemi                       RiihimKi                  260               
     230    240    250    260    270    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Tumi Siranko                     VantSa                    240               
     200    210    220    230    240    250    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   René-Peter Vuorio                MaarMa                    230               
     180    190    200    210    220    230    240    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

8)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  220               
     190    200    210    220    230    
     o      o      o      o      xxx    

9)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    220               
     190    200    210    220    230    
     xo     xo     xo     o      xxx    

10)  Sami Porrasoja                   RaisKu                    210               
     200    210    220    
     o      o      xxx    

     Juho Mantila                     RiihimKi                  NH                
     220    
     xxx    



T15 5-ottelu  Pituus
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    5,57              
     5,30   5,57   5,38   
                          

2)   Siiri Siirtola                   HKV                       5,27              
     5,27   5,12   5,23   
                          

3)   Teresa Perttilä                  HIFK                      5,27              
     5,27   5,17   5,16   
                          

4)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 5,18              
     5,02   x      5,18   
                          

5)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   5,17              
     5,17   5,13   5,13   
                          

6)   Elinda Koivula                   HIFK                      5,14              
     4,83   4,93   5,14   
                          

7)   Iida Kujanpää                    TampPy                    5,04              
     5,03   x      5,04   
                          

8)   Saimi Lithovius                  LimNM                     5,03              
     4,98   5,03   4,68   
                          

9)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     5,03              
     4,75   4,82   5,03   
                          

10)  Sara Ahlfors                     HIFK                      4,83              
     4,83   4,50   3,10   
                          

11)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   4,79              
     4,57   4,79   4,73   
                          

12)  Aino Aalto                       HämeenlTa                 4,74              
     x      4,74   4,54   
                          

13)  Aava Lajunen                     VantSa                    4,71              
     4,62   4,71   4,60   
                          

14)  Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 4,70              
     4,56   4,70   4,56   
                          

15)  Lotta Metsärinta                 LaitJy                    4,69              
     4,54   4,50   4,69   
                          

16)  Alisa Koivukangas                EvijU                     4,67              
     4,49   4,67   4,56   
                          

17)  Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    4,61              
     x      4,51   4,61   
                          

18)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    4,57              
     4,15   4,23   4,57   
                          

19)  Anni Kantola                     TampPy                    4,53              
     x      4,53   x      
                          

20)  Kerttu Niemi                     HKV                       4,52              
     4,45   4,52   4,18   
                          

21)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     4,48              
     4,48   4,41   4,46   
                          

22)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  4,48              
     4,39   4,48   4,38   
                          

23)  Iina Rantonen                    ViipU                     4,45              
     4,16   4,32   4,45   
                          

24)  Emma Väänänen                    VantSa                    4,41              
     2,65   4,38   4,41   
                          

25)  Edesa Gashi                      HKV                       4,38              
     4,38   x      4,27   
                          

26)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    4,37              
     3,78   4,37   x      
                          

27)  Alisa Rauhamaa                   LahdA                     4,35              
     4,32   4,35   4,31   
                          

28)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,25              
     4,04   x      4,25   
                          

29)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  4,25              
     3,98   3,96   4,25   
                          

30)  Neela Notkonen                   LahdA                     4,22              
     4,22   4,15   4,15   
                          

31)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     4,21              
     4,21   3,86   4,02   
                          

32)  Terhi Vehko                      HKV                       4,12              
     4,07   4,12   3,85   
                          

33)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,08              
     4,08   4,02   3,98   
                          

34)  Annika Vilen                     RiihimKi                  4,02              
     3,68   4,02   3,49   
                          

35)  Kira Koskiniemi                  HKV                       3,89              
     3,69   3,76   3,89   
                          

36)  Ella Råstedt                     EsboIF                    3,79              
     x      x      3,79   
                          

37)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  3,73              
     3,68   3,73   3,18   
                          

     Saima Kossa                      SauvU                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Elinda Koivula                   HIFK                      5,14              
     4,83   4,93   5,14   
                          

2)   Lumia Laakso                     KeskiUYU                  4,48              
     4,39   4,48   4,38   
                          

3)   Edesa Gashi                      HKV                       4,38              
     4,38   x      4,27   
                          

4)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     4,35              
     4,32   4,35   4,31   
                          

5)   Moona Heikkinen                  JyväskKU                  4,25              
     3,98   3,96   4,25   
                          

6)   Neela Notkonen                   LahdA                     4,22              
     4,22   4,15   4,15   
                          

7)   Terhi Vehko                      HKV                       4,12              
     4,07   4,12   3,85   
                          

8)   Annika Vilen                     RiihimKi                  4,02              
     3,68   4,02   3,49   
                          

9)   Kira Koskiniemi                  HKV                       3,89              
     3,69   3,76   3,89   
                          

10)  Ella Råstedt                     EsboIF                    3,79              
     x      x      3,79   
                          


Loppukilpailu erä 2
1)   Teresa Perttilä                  HIFK                      5,27              
     5,27   5,17   5,16   
                          

2)   Sara Ahlfors                     HIFK                      4,83              
     4,83   4,50   3,10   
                          

3)   Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   4,79              
     4,57   4,79   4,73   
                          

4)   Aava Lajunen                     VantSa                    4,71              
     4,62   4,71   4,60   
                          

5)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    4,69              
     4,54   4,50   4,69   
                          

6)   Alisa Koivukangas                EvijU                     4,67              
     4,49   4,67   4,56   
                          

7)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    4,57              
     4,15   4,23   4,57   
                          

8)   Kerttu Niemi                     HKV                       4,52              
     4,45   4,52   4,18   
                          

9)   Kaisa Kivinen                    EspTa                     4,48              
     4,48   4,41   4,46   
                          

10)  Emma Väänänen                    VantSa                    4,41              
     2,65   4,38   4,41   
                          

11)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    4,37              
     3,78   4,37   x      
                          

12)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     4,21              
     4,21   3,86   4,02   
                          

13)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  4,08              
     4,08   4,02   3,98   
                          

14)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  3,73              
     3,68   3,73   3,18   
                          


Loppukilpailu erä 3
1)   Saimi Lithovius                  LimNM                     5,03              
     4,98   5,03   4,68   
                          

2)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 4,70              
     4,56   4,70   4,56   
                          

3)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    4,61              
     x      4,51   4,61   
                          

4)   Anni Kantola                     TampPy                    4,53              
     x      4,53   x      
                          

5)   Iina Rantonen                    ViipU                     4,45              
     4,16   4,32   4,45   
                          

6)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 4,25              
     4,04   x      4,25   
                          

     Saima Kossa                      SauvU                     DNS               

Loppukilpailu erä 4
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    5,57              
     5,30   5,57   5,38   
                          

2)   Siiri Siirtola                   HKV                       5,27              
     5,27   5,12   5,23   
                          

3)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 5,18              
     5,02   x      5,18   
                          

4)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   5,17              
     5,17   5,13   5,13   
                          

5)   Iida Kujanpää                    TampPy                    5,04              
     5,03   x      5,04   
                          

6)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     5,03              
     4,75   4,82   5,03   
                          

7)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 4,74              
     x      4,74   4,54   
                          



P15 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  6,07              
     5,71   6,07   6,04   
                          

2)   Aleksi Hilska                    LappUM                    5,59              
     x      5,59   x      
                          

3)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    5,58              
     5,17   5,51   5,58   
                          

4)   Tumi Siranko                     VantSa                    5,09              
     4,91   5,03   5,09   
                          

5)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  4,92              
     4,92   4,88   4,90   
                          

6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  4,92              
     4,84   x      4,92   
                          

7)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   4,82              
     4,44   4,49   4,82   
                          

8)   Juho Mantila                     RiihimKi                  4,70              
     x      4,70   3,29   
                          

9)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    4,68              
     x      4,68   x      
                          

10)  René-Peter Vuorio                MaarMa                    4,22              
     3,95   4,22   3,61   
                          

11)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  3,89              
     3,89   x      3,69   
                          

     Taavi Tuominen                   RaisKu                                      


T15 5-ottelu  Kuula
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    11,93             
     11,64  11,92  11,93  

2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 11,65             
     11,15  11,07  11,65  

3)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    11,49             
     11,01  x      11,49  

4)   Alisa Koivukangas                EvijU                     11,37             
     10,48  11,37  11,17  

5)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 11,25             
     10,24  11,25  10,41  

6)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    11,16             
     9,68   10,71  11,16  

7)   Siiri Siirtola                   HKV                       10,98             
     9,92   10,98  10,44  

8)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   10,48             
     10,08  10,48  x      

9)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,33             
     9,16   x      10,33  

10)  Sara Ahlfors                     HIFK                      10,17             
     10,17  x      9,72   

11)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    9,43              
     9,14   8,96   9,43   

12)  Teresa Perttilä                  HIFK                      9,40              
     9,13   9,40   x      

13)  Anni Kantola                     TampPy                    9,37              
     8,17   x      9,37   

14)  Aava Lajunen                     VantSa                    9,17              
     9,17   8,53   8,99   

15)  Iina Rantonen                    ViipU                     9,15              
     9,15   8,38   8,39   

16)  Elinda Koivula                   HIFK                      9,02              
     8,89   9,02   8,70   

17)  Lotta Metsärinta                 LaitJy                    8,82              
     8,25   x      8,82   

18)  Alisa Rauhamaa                   LahdA                     8,79              
     8,38   x      8,79   

19)  Emma Väänänen                    VantSa                    8,76              
     8,37   8,43   8,76   

20)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  8,67              
     8,67   8,05   x      

21)  Helmiina Saarikunnas             LahdA                     8,52              
     8,35   8,52   8,20   

22)  Saimi Lithovius                  LimNM                     8,44              
     8,20   8,44   7,84   

23)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    8,24              
     8,24   7,95   x      

24)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,20              
     8,09   8,20   7,86   

25)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,19              
     x      8,19   7,88   

26)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     8,19              
     7,45   7,80   8,19   

27)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,18              
     7,61   x      8,18   

28)  Ella Råstedt                     EsboIF                    8,16              
     7,84   8,12   8,16   

29)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     8,05              
     8,05   x      7,63   

30)  Kerttu Niemi                     HKV                       8,04              
     8,04   7,98   8,01   

31)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,02              
     8,02   x      

32)  Edesa Gashi                      HKV                       7,69              
     7,60   7,69   7,54   

33)  Annika Vilen                     RiihimKi                  7,62              
     x      7,20   7,62   

34)  Neela Notkonen                   LahdA                     6,91              
     6,91   6,31   6,83   

35)  Kira Koskiniemi                  HKV                       6,68              
     6,68   6,66   6,14   

36)  Terhi Vehko                      HKV                       6,60              
     6,50   6,60   x      

37)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  5,99              
     x      x      5,99   

     Saima Kossa                      SauvU                     DNS               
     Iida Pajunen                     JyväskKU                                    

Loppukilpailu erä 1
1)   Alisa Koivukangas                EvijU                     11,37             
     10,48  11,37  11,17  

2)   Sara Ahlfors                     HIFK                      10,17             
     10,17  x      9,72   

3)   Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    9,43              
     9,14   8,96   9,43   

4)   Teresa Perttilä                  HIFK                      9,40              
     9,13   9,40   x      

5)   Aava Lajunen                     VantSa                    9,17              
     9,17   8,53   8,99   

6)   Elinda Koivula                   HIFK                      9,02              
     8,89   9,02   8,70   

7)   Lotta Metsärinta                 LaitJy                    8,82              
     8,25   x      8,82   

8)   Alisa Rauhamaa                   LahdA                     8,79              
     8,38   x      8,79   

9)   Emma Väänänen                    VantSa                    8,76              
     8,37   8,43   8,76   

10)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  8,67              
     8,67   8,05   x      

11)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    8,24              
     8,24   7,95   x      

12)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   8,20              
     8,09   8,20   7,86   

13)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     8,19              
     7,45   7,80   8,19   

14)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  8,18              
     7,61   x      8,18   

15)  Ella Råstedt                     EsboIF                    8,16              
     7,84   8,12   8,16   

16)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     8,05              
     8,05   x      7,63   

17)  Kerttu Niemi                     HKV                       8,04              
     8,04   7,98   8,01   

18)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  8,02              
     8,02   x      

19)  Edesa Gashi                      HKV                       7,69              
     7,60   7,69   7,54   

20)  Annika Vilen                     RiihimKi                  7,62              
     x      7,20   7,62   

21)  Neela Notkonen                   LahdA                     6,91              
     6,91   6,31   6,83   

22)  Kira Koskiniemi                  HKV                       6,68              
     6,68   6,66   6,14   

23)  Terhi Vehko                      HKV                       6,60              
     6,50   6,60   x      

24)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  5,99              
     x      x      5,99   


Loppukilpailu erä 3
1)   Iida Kujanpää                    TampPy                    11,93             
     11,64  11,92  11,93  

2)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 11,65             
     11,15  11,07  11,65  

3)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    11,49             
     11,01  x      11,49  

4)   Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 11,25             
     10,24  11,25  10,41  

5)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    11,16             
     9,68   10,71  11,16  

6)   Siiri Siirtola                   HKV                       10,98             
     9,92   10,98  10,44  

7)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   10,48             
     10,08  10,48  x      

8)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 10,33             
     9,16   x      10,33  

9)   Anni Kantola                     TampPy                    9,37              
     8,17   x      9,37   

10)  Iina Rantonen                    ViipU                     9,15              
     9,15   8,38   8,39   

11)  Helmiina Saarikunnas             LahdA                     8,52              
     8,35   8,52   8,20   

12)  Saimi Lithovius                  LimNM                     8,44              
     8,20   8,44   7,84   

13)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 8,19              
     x      8,19   7,88   

     Iida Pajunen                     JyväskKU                                    
     Saima Kossa                      SauvU                     DNS               


P15 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    12,61             
     12,46  12,52  12,61  

2)   Aleksi Hilska                    LappUM                    12,47             
     11,18  11,09  12,47  

3)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  12,23             
     12,23  11,32  12,19  

4)   Tumi Siranko                     VantSa                    11,58             
     10,38  10,25  11,58  

5)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    9,82              
     x      9,82   x      

6)   Juho Mantila                     RiihimKi                  9,66              
     9,12   9,30   9,66   

7)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   9,35              
     9,34   x      9,35   

8)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  8,42              
     8,42   8,18   8,37   

9)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  7,70              
     7,70   x      x      

10)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  7,52              
     7,48   7,38   7,52   

11)  René-Peter Vuorio                MaarMa                    6,83              
     6,69   6,83   6,74   

     Taavi Tuominen                   RaisKu                    DNS               


T15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Jenna Vakkilainen                VantSa                    2918              
2)   Iida Kujanpää                    TampPy                    2689              
3)   Siiri Siirtola                   HKV                       2683              
4)   Elizabeth Fogde                  MalaxIF                   2584              
5)   Teresa Perttilä                  HIFK                      2573              
6)   Helmiina Saarikunnas             LahdA                     2503              
7)   Aino Ojaniemi                    HämeenlTa                 2491              
8)   Aino Aalto                       HämeenlTa                 2472              
9)   Sara-Sofia Hyvönen               PyhäsU                    2361              
10)  Saimi Lithovius                  LimNM                     2328              
11)  Vilma Kerälä                     HämeenlTa                 2291              
12)  Aava Lajunen                     VantSa                    2270              
13)  Elinda Koivula                   HIFK                      2229              
14)  Iina Rantonen                    ViipU                     2222              
15)  Lotta Metsärinta                 LaitJy                    2187              
16)  Alisa Koivukangas                EvijU                     2055              
17)  Janna-Juulia Mäenpää             LappVei                   2040              
18)  Sara Ahlfors                     HIFK                      2013              
19)  Anni Kantola                     TampPy                    1962              
20)  Kerttu Niemi                     HKV                       1918              
20)  Lumia Laakso                     KeskiUYU                  1918              
22)  Kaisa Kivinen                    EspTa                     1888              
23)  Ronja Huppunen                   MaarMa                    1885              
24)  Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 1873              
25)  Emma Väänänen                    VantSa                    1849              
26)  Vilma Rönnemaa                   LiedPa                    1835              
27)  Pirkko Järvikylä                 JyväskKU                  1806              
28)  Alisa Rauhamaa                   LahdA                     1796              
29)  Neela Notkonen                   LahdA                     1756              
30)  Vilja Hautaniemi                 LahdA                     1696              
31)  Moona Heikkinen                  JyväskKU                  1644              
32)  Annika Vilen                     RiihimKi                  1535              
33)  Ella Råstedt                     EsboIF                    1482              
34)  Vilja Liimatainen                JyväskKU                  1464              
35)  Terhi Vehko                      HKV                       1399              
36)  Saima Kossa                      SauvU                     1209              
37)  Kira Koskiniemi                  HKV                       1045              
38)  Edesa Gashi                      HKV                       972               
39)  Iida Pajunen                     JyväskKU                  0                 


P15 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Lassi Nalkki                     JyväskKU                  3658              
2)   Aleksi Hilska                    LappUM                    2799              
3)   Konsta Tynkkynen                 TampPy                    2620              
4)   Tumi Siranko                     VantSa                    2515              
5)   Samuel Puustinen                 BorgåAk                   2340              
6)   Luukas Kyrönlahti                JyväskKU                  2337              
7)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  2241              
8)   Sami Porrasoja                   RaisKu                    2046              
9)   Juho Mantila                     RiihimKi                  1983              
10)  René-Peter Vuorio                MaarMa                    1711              
11)  Jusa Niemi                       RiihimKi                  1619              
12)  Taavi Tuominen                   RaisKu                    436               


M17 7-ottelu  60m
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,36              
2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  7,49              
3)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    7,58              
4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  7,67              
5)   Otto Hiivola                     KalVa                     7,74              
6)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    7,80              
7)   Jonathan Lindroos                EspTa                     7,83              
8)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  7,98              
9)   Paavo Niinikoski                 HKV                       8,00              
10)  Johannes Mäkelä                  HKV                       8,45              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Otto Hiivola                     KalVa                     7,74              
2)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    7,80              
3)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  7,98              
4)   Johannes Mäkelä                  HKV                       8,45              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     7,36              
2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  7,49              
3)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    7,58              
4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  7,67              
5)   Jonathan Lindroos                EspTa                     7,83              
6)   Paavo Niinikoski                 HKV                       8,00              


N17 5-ottelu  800m
1)   Aino Koskela                     HIFK                      2.24,14           
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2.26,98           
3)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2.33,20           
4)   Saga Vanninen                    TampPy                    2.37,73           
5)   Iina Holopainen                  HIFK                      2.37,76           
6)   Ella Paukku                      EsboIF                    2.38,36           
7)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    2.38,36           
8)   Vilma Itälinna                   TampPy                    2.40,07           
9)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  2.40,67           
10)  Tessa Moisio                     KaipVi                    2.41,02           
11)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     2.43,61           
12)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2.43,66           
13)  Carolina Grönroos                LaitJy                    2.43,68           
14)  Saana Peura                      TervTe                    2.44,93           
15)  Maria Suntio                     KarhKa                    2.45,46           
16)  Takwa Adam                       VantSa                    2.46,85           
17)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.48,53           
18)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  2.50,74           
19)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  2.50,75           
20)  Reetta Ryynänen                  JoensKa                   2.51,40           
21)  Sanni Lento                      TampPy                    2.51,49           
22)  Milja Mahlavuori                 LappUM                    2.52,13           
23)  Henni Liimatta                   MaskKa                    2.56,13           
24)  Veera Koskinen                   LahdA                     3.01,45           
25)  Juulia Inkinen                   LahdA                     3.01,90           
26)  Emma Kammonen                    SiilPo                    3.08,91           
27)  Gita Reinholm                    KarhKa                    3.30,28           

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Carolina Grönroos                LaitJy                    2.43,68           
2)   Maria Suntio                     KarhKa                    2.45,46           
3)   Takwa Adam                       VantSa                    2.46,85           
4)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    2.48,53           
5)   Veera Koskinen                   LahdA                     3.01,45           
6)   Emma Kammonen                    SiilPo                    3.08,91           
7)   Gita Reinholm                    KarhKa                    3.30,28           

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Ella Paukku                      EsboIF                    2.38,36           
2)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    2.38,36           
3)   Reetta Ryynänen                  JoensKa                   2.51,40           
4)   Sanni Lento                      TampPy                    2.51,49           
5)   Milja Mahlavuori                 LappUM                    2.52,13           
6)   Henni Liimatta                   MaskKa                    2.56,13           
7)   Juulia Inkinen                   LahdA                     3.01,90           

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 2.33,20           
2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  2.40,67           
3)   Tessa Moisio                     KaipVi                    2.41,02           
4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   2.43,66           
5)   Saana Peura                      TervTe                    2.44,93           
6)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  2.50,74           
7)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  2.50,75           

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Aino Koskela                     HIFK                      2.24,14           
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    2.26,98           
3)   Saga Vanninen                    TampPy                    2.37,73           
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      2.37,76           
5)   Vilma Itälinna                   TampPy                    2.40,07           
6)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     2.43,61           


M17 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     2.55,02           
2)   Johannes Mäkelä                  HKV                       2.58,39           
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  2.58,79           
4)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  3.06,38           
5)   Otto Hiivola                     KalVa                     3.08,33           
6)   Paavo Niinikoski                 HKV                       3.15,00           
7)   Jonathan Lindroos                EspTa                     3.15,41           
8)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    3.15,65           
9)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    3.35,64           
     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  DNS               


M17 7-ottelu  60m aidat
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     8,33              
2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,71              
3)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    8,79              
4)   Jonathan Lindroos                EspTa                     9,01              
5)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  9,11              
6)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    9,46              
7)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,46              
8)   Otto Hiivola                     KalVa                     9,49              
9)   Paavo Niinikoski                 HKV                       9,76              
10)  Johannes Mäkelä                  HKV                       10,27             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    8,79              
2)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,46              
3)   Otto Hiivola                     KalVa                     9,49              
4)   Johannes Mäkelä                  HKV                       10,27             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     8,33              
2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  8,71              
3)   Jonathan Lindroos                EspTa                     9,01              
4)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  9,11              
5)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    9,46              
6)   Paavo Niinikoski                 HKV                       9,76              


N17 5-ottelu  60m aidat
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,31              
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,50              
3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    8,69              
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      8,86              
5)   Aino Koskela                     HIFK                      8,96              
6)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     8,97              
7)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,07              
8)   Milja Mahlavuori                 LappUM                    9,24              
9)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  9,28              
10)  Reetta Ryynänen                  JoensKa                   9,36              
11)  Ella Paukku                      EsboIF                    9,38              
12)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  9,40              
12)  Takwa Adam                       VantSa                    9,40              
14)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,40              
15)  Sanni Lento                      TampPy                    9,45              
16)  Tessa Moisio                     KaipVi                    9,46              
17)  Juulia Inkinen                   LahdA                     9,68              
18)  Saana Peura                      TervTe                    9,71              
19)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,71              
20)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    9,73              
21)  Carolina Grönroos                LaitJy                    9,73              
22)  Henni Liimatta                   MaskKa                    10,02             
23)  Maria Suntio                     KarhKa                    10,13             
24)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,40             
25)  Emma Kammonen                    SiilPo                    10,49             
26)  Ina Appelqvist                   EsboIF                    10,56             
27)  Veera Koskinen                   LahdA                     10,87             
28)  Gita Reinholm                    KarhKa                    11,08             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Henni Liimatta                   MaskKa                    10,02             
2)   Lotta Mäkelä                     TampPy                    10,40             
3)   Ina Appelqvist                   EsboIF                    10,56             
4)   Veera Koskinen                   LahdA                     10,87             
5)   Gita Reinholm                    KarhKa                    11,08             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  9,28              
2)   Juulia Inkinen                   LahdA                     9,68              
3)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    9,73              
4)   Maria Suntio                     KarhKa                    10,13             
5)   Emma Kammonen                    SiilPo                    10,49             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: NM
1)   Reetta Ryynänen                  JoensKa                   9,36              
2)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  9,40              
3)   Sanni Lento                      TampPy                    9,45              
4)   Saana Peura                      TervTe                    9,71              
5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,71              
6)   Carolina Grönroos                LaitJy                    9,73              

Loppukilpailu erä 4, Tuuli: NM
1)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  9,07              
2)   Milja Mahlavuori                 LappUM                    9,24              
3)   Ella Paukku                      EsboIF                    9,38              
4)   Takwa Adam                       VantSa                    9,40              
5)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 9,40              
6)   Tessa Moisio                     KaipVi                    9,46              

Loppukilpailu erä 5, Tuuli: NM
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    8,31              
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    8,50              
3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    8,69              
4)   Iina Holopainen                  HIFK                      8,86              
5)   Aino Koskela                     HIFK                      8,96              
6)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     8,97              


M17 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     186               
     165    168    171    174    177    180    183    186    189    
     o      -      o      o      xo     o      o      xxo    xxx    

1)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  186               
     171    174    177    180    183    186    189    
     o      -      o      xo     o      xxo    xxx    

3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  174               
     162    165    168    171    174    177    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Jonathan Lindroos                EspTa                     171               
     162    165    168    171    174    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Otto Hiivola                     KalVa                     165               
     150    153    156    159    162    165    168    
     o      o      xo     o      xxo    xxo    xxx    

6)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    159               
     144    147    150    153    156    159    162    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

7)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  156               
     156    159    
     o      xxx    

8)   Johannes Mäkelä                  HKV                       156               
     135    138    141    144    147    150    153    156    159    
     o      o      o      o      xo     o      o      o      xxx    

9)   Paavo Niinikoski                 HKV                       156               
     150    153    156    159    
     o      xo     xxo    xxx    

10)  Akseli Hyytiä                    LaitJy                    150               
     141    144    147    150    153    
     o      o      o      o      xxx    



N17 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    172               
     154    157    160    163    166    169    172    175    
     o      -      o      o      o      o      xo     xx     

2)   Iina Holopainen                  HIFK                      169               
     154    157    160    163    166    169    172    
     o      o      o      xo     xo     xxo    xxx    

3)   Vilma Itälinna                   TampPy                    166               
     151    154    157    160    163    166    169    
     xo     o      xo     o      xo     o      xxx    

4)   Aino Koskela                     HIFK                      163               
     148    151    154    157    160    163    166    
     o      o      o      o      xxo    o      x      

5)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  160               
     151    154    157    160    163    
     o      o      o      o      xxx    

5)   Vilma Väliharju                  TampPy                    160               
     148    151    154    157    160    163    
     o      o      o      o      o      xxx    

7)   Saana Peura                      TervTe                    160               
     151    154    157    160    163    
     xo     xo     xo     o      xxx    

8)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  160               
     145    148    151    154    157    160    163    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

9)   Henni Liimatta                   MaskKa                    157               
     142    145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      o      o      xxo    xxx    

10)  Ella Paukku                      EsboIF                    157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      xxo    xxo    xxx    

11)  Emma Kammonen                    SiilPo                    154               
     145    148    151    154    157    
     o      xo     xxo    o      xxx    

12)  Milja Mahlavuori                 LappUM                    148               
     127    130    133    136    139    142    145    148    151    
     o      o      -      o      o      o      o      o      xxx    

13)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    148               
     136    139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      xo     xxx    

13)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  148               
     130    133    136    139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      o      o      xo     xxx    

15)  Juulia Inkinen                   LahdA                     148               
     130    133    136    139    142    145    148    151    
     o      -      o      o      o      xxo    xxo    xx     

16)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   145               
     136    139    142    145    148    
     o      o      o      o      xxx    

16)  Sanni Lento                      TampPy                    145               
     136    139    142    145    148    
     o      o      o      o      xxx    

18)  Gita Reinholm                    KarhKa                    145               
     124    127    130    133    136    139    142    145    148    
     o      o      o      o      o      o      xo     o      xxx    

18)  Tessa Moisio                     KaipVi                    145               
     136    139    142    145    148    
     o      o      xo     o      xxx    

20)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     145               
     136    139    142    145    148    
     xo     o      xo     o      xxx    

21)  Ina Appelqvist                   EsboIF                    145               
     139    142    145    148    
     o      o      xxo    xxx    

22)  Carolina Grönroos                LaitJy                    142               
     130    133    136    139    142    145    
     o      o      o      o      o      xxx    

22)  Jasmin Salenius                  KangasnKa                 142               
     136    139    142    145    
     o      o      o      xxx    

24)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    142               
     136    139    142    145    
     o      xo     xxo    xxx    

25)  Maria Suntio                     KarhKa                    139               
     124    127    130    133    136    139    142    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

25)  Reetta Ryynänen                  JoensKa                   139               
     127    130    133    136    139    142    
     o      -      o      o      o      xxx    

27)  Takwa Adam                       VantSa                    133               
     124    127    130    133    136    
     o      o      xo     xo     xxx    

28)  Veera Koskinen                   LahdA                     130               
     118    121    124    127    130    133    
     o      o      o      o      o      xxx    



M17 7-ottelu  Seiväs
1)   Otto Hiivola                     KalVa                     430               
     390    400    410    420    430    440    
     xxo    o      o      o      xxo    xxx    

2)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    410               
     370    380    390    400    410    420    
     o      -      o      o      xo     xxx    

3)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  380               
     340    350    360    370    380    390    
     o      -      xo     o      xxo    xxx    

4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  370               
     300    310    320    330    340    350    360    370    380    
     o      -      o      o      o      o      o      o      xxx    

5)   Leo Rautiainen                   KU-58                     370               
     320    330    340    350    360    370    380    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

6)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    370               
     350    360    370    380    
     o      -      xxo    xxx    

7)   Johannes Mäkelä                  HKV                       350               
     330    340    350    360    
     o      xo     xo     xxx    

8)   Paavo Niinikoski                 HKV                       290               
     240    250    260    270    280    290    300    
     o      o      -      o      o      o      xxx    

9)   Jonathan Lindroos                EspTa                     280               
     260    270    280    290    
     o      o      o      xxx    

     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  NH                
     280    
     xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Otto Hiivola                     KalVa                     430               
     390    400    410    420    430    440    
     xxo    o      o      o      xxo    xxx    

2)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    410               
     370    380    390    400    410    420    
     o      -      o      o      xo     xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  380               
     340    350    360    370    380    390    
     o      -      xo     o      xxo    xxx    

2)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  370               
     300    310    320    330    340    350    360    370    380    
     o      -      o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Leo Rautiainen                   KU-58                     370               
     320    330    340    350    360    370    380    
     o      o      o      xo     o      o      xxx    

4)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    370               
     350    360    370    380    
     o      -      xxo    xxx    

5)   Johannes Mäkelä                  HKV                       350               
     330    340    350    360    
     o      xo     xo     xxx    

6)   Paavo Niinikoski                 HKV                       290               
     240    250    260    270    280    290    300    
     o      o      -      o      o      o      xxx    

7)   Jonathan Lindroos                EspTa                     280               
     260    270    280    290    
     o      o      o      xxx    

     Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  NH                
     280    
     xxx    



M17 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     6,56              
     6,49   6,56   x      
                          

2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  6,07              
     5,64   5,69   6,07   
                          

3)   Jonathan Lindroos                EspTa                     5,92              
     5,68   5,77   5,92   
                          

4)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  5,74              
     5,60   5,74   5,68   
                          

5)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    5,71              
     5,64   5,70   5,71   
                          

6)   Otto Hiivola                     KalVa                     5,64              
     5,36   5,46   5,64   
                          

7)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  5,35              
     4,95   x      5,35   
                          

8)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    5,29              
     5,27   5,19   5,29   
                          

9)   Johannes Mäkelä                  HKV                       5,24              
     5,24   5,23   x      
                          

10)  Paavo Niinikoski                 HKV                       5,23              
     5,23   4,87   3,02   
                          



N17 5-ottelu  Pituus
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,68              
     5,28   5,63   5,68   
                          

2)   Vilma Itälinna                   TampPy                    5,52              
     x      5,52   5,20   
                          

3)   Aino Koskela                     HIFK                      5,33              
     5,30   5,27   5,33   
                          

4)   Saana Peura                      TervTe                    5,33              
     5,33   5,25   x      
                          

5)   Vilma Väliharju                  TampPy                    5,33              
     x      5,07   5,33   
                          

6)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  5,27              
     x      x      5,27   
                          

7)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 5,19              
     5,19   5,06   5,05   
                          

8)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,18              
     5,18   4,82   x      
                          

9)   Iina Holopainen                  HIFK                      5,16              
     5,00   4,86   5,16   
                          

10)  Tessa Moisio                     KaipVi                    5,11              
     5,06   5,11   5,05   
                          

11)  Eveliina Lehtola                 OulPy                     5,07              
     4,68   x      5,07   
                          

12)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  4,89              
     4,70   4,79   4,89   
                          

13)  Sanni Lento                      TampPy                    4,87              
     x      4,87   4,60   
                          

14)  Milja Mahlavuori                 LappUM                    4,85              
     4,67   4,73   4,85   
                          

15)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,77              
     4,67   4,77   4,77   
                          

16)  Maria Suntio                     KarhKa                    4,75              
     4,75   4,59   4,68   
                          

17)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,73              
     4,71   4,73   4,70   
                          

18)  Juulia Inkinen                   LahdA                     4,67              
     4,50   4,67   4,65   
                          

19)  Reetta Ryynänen                  JoensKa                   4,65              
     4,65   4,38   4,42   
                          

20)  Ella Paukku                      EsboIF                    4,54              
     4,54   4,39   4,54   
                          

21)  Emma Kammonen                    SiilPo                    4,46              
     4,30   x      4,46   
                          

22)  Gita Reinholm                    KarhKa                    4,46              
     x      4,46   4,27   
                          

23)  Carolina Grönroos                LaitJy                    4,45              
     4,41   4,45   4,37   
                          

24)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,36              
     3,88   4,27   4,36   
                          

25)  Henni Liimatta                   MaskKa                    4,21              
     4,03   4,16   4,21   
                          

26)  Veera Koskinen                   LahdA                     4,20              
     4,20   4,02   x      
                          

27)  Takwa Adam                       VantSa                    4,12              
     4,12   4,01   4,10   
                          


Loppukilpailu erä 1
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    5,68              
     5,28   5,63   5,68   
                          

2)   Vilma Itälinna                   TampPy                    5,52              
     x      5,52   5,20   
                          

3)   Aino Koskela                     HIFK                      5,33              
     5,30   5,27   5,33   
                          

4)   Saana Peura                      TervTe                    5,33              
     5,33   5,25   x      
                          

5)   Vilma Väliharju                  TampPy                    5,33              
     x      5,07   5,33   
                          

6)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  5,27              
     x      x      5,27   
                          

7)   Iina Holopainen                  HIFK                      5,16              
     5,00   4,86   5,16   
                          

8)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     5,07              
     4,68   x      5,07   
                          

9)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  4,89              
     4,70   4,79   4,89   
                          

10)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   4,73              
     4,71   4,73   4,70   
                          

11)  Juulia Inkinen                   LahdA                     4,67              
     4,50   4,67   4,65   
                          

12)  Ella Paukku                      EsboIF                    4,54              
     4,54   4,39   4,54   
                          

13)  Henni Liimatta                   MaskKa                    4,21              
     4,03   4,16   4,21   
                          


Loppukilpailu erä 2
1)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 5,19              
     5,19   5,06   5,05   
                          

2)   Riikka Savolainen                JyväskKU                  5,18              
     5,18   4,82   x      
                          

3)   Tessa Moisio                     KaipVi                    5,11              
     5,06   5,11   5,05   
                          

4)   Sanni Lento                      TampPy                    4,87              
     x      4,87   4,60   
                          

5)   Milja Mahlavuori                 LappUM                    4,85              
     4,67   4,73   4,85   
                          

6)   Jenna Saarilahti                 TampPy                    4,77              
     4,67   4,77   4,77   
                          

7)   Maria Suntio                     KarhKa                    4,75              
     4,75   4,59   4,68   
                          

8)   Reetta Ryynänen                  JoensKa                   4,65              
     4,65   4,38   4,42   
                          

9)   Emma Kammonen                    SiilPo                    4,46              
     4,30   x      4,46   
                          

10)  Gita Reinholm                    KarhKa                    4,46              
     x      4,46   4,27   
                          

11)  Carolina Grönroos                LaitJy                    4,45              
     4,41   4,45   4,37   
                          

12)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    4,36              
     3,88   4,27   4,36   
                          

13)  Veera Koskinen                   LahdA                     4,20              
     4,20   4,02   x      
                          

14)  Takwa Adam                       VantSa                    4,12              
     4,12   4,01   4,10   
                          



M17 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     14,37             
     x      13,37  14,37  

2)   Otto Hiivola                     KalVa                     13,22             
     x      13,05  13,22  

3)   Jonathan Lindroos                EspTa                     12,37             
     11,54  x      12,37  

4)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  11,91             
     11,91  x      x      

5)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    11,28             
     10,88  x      11,28  

6)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  11,16             
     10,58  11,16  10,80  

7)   Paavo Niinikoski                 HKV                       10,65             
     10,61  10,65  10,50  

8)   Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  9,91              
     9,01   9,09   9,91   

9)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    9,24              
     x      9,24   9,15   

10)  Johannes Mäkelä                  HKV                       8,75              
     8,53   8,75   x      



N17 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    16,09             
     16,09  15,57  14,78  

2)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     13,43             
     12,79  13,43  12,67  

3)   Gita Reinholm                    KarhKa                    12,60             
     11,93  12,60  12,48  

4)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   12,17             
     12,17  11,85  12,10  

5)   Juulia Inkinen                   LahdA                     11,38             
     11,38  x      10,99  

6)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 11,28             
     11,28  10,83  10,09  

7)   Vilma Väliharju                  TampPy                    11,27             
     11,27  x      10,77  

8)   Veera Koskinen                   LahdA                     11,13             
     10,83  10,72  11,13  

9)   Henni Liimatta                   MaskKa                    10,85             
     9,77   10,81  10,85  

10)  Vilma Itälinna                   TampPy                    10,68             
     10,56  10,68  10,53  

11)  Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  10,68             
     10,45  10,17  10,68  

12)  Aino Koskela                     HIFK                      10,45             
     10,45  10,15  10,15  

13)  Emma Kammonen                    SiilPo                    10,30             
     9,54   10,30  x      

14)  Johanna Nieminen                 JyväskKU                  10,02             
     9,10   10,02  9,89   

15)  Iina Holopainen                  HIFK                      9,87              
     9,74   9,12   9,87   

16)  Saana Peura                      TervTe                    9,84              
     8,56   9,84   9,51   

17)  Reetta Ryynänen                  JoensKa                   9,81              
     x      9,81   9,44   

18)  Sanni Lento                      TampPy                    9,61              
     9,15   9,61   x      

19)  Maria Suntio                     KarhKa                    9,56              
     x      9,11   9,56   

20)  Tessa Moisio                     KaipVi                    9,53              
     9,03   9,53   8,47   

21)  Takwa Adam                       VantSa                    9,50              
     8,63   x      9,50   

22)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  9,45              
     8,75   9,45   8,76   

23)  Ella Paukku                      EsboIF                    9,31              
     8,12   x      9,31   

24)  Carolina Grönroos                LaitJy                    9,11              
     9,11   8,38   8,71   

25)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    9,02              
     8,83   9,02   7,86   

26)  Milja Mahlavuori                 LappUM                    7,69              
     7,69   x      x      

27)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    6,92              
     6,46   6,44   6,92   

     Ina Appelqvist                   EsboIF                    DNS               


N17 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Saga Vanninen                    TampPy                    4224              
2)   Vilma Väliharju                  TampPy                    3748              
3)   Aino Koskela                     HIFK                      3667              
4)   Vilma Itälinna                   TampPy                    3634              
5)   Iina Holopainen                  HIFK                      3504              
6)   Eveliina Lehtola                 OulPy                     3348              
7)   Johanna Nieminen                 JyväskKU                  3252              
8)   Jasmin Salenius                  KangasnKa                 3241              
9)   Vanessa Lindberg                 RiihimKi                  3233              
10)  Saana Peura                      TervTe                    3191              
11)  Ella Paukku                      EsboIF                    3047              
12)  Tessa Moisio                     KaipVi                    3031              
13)  Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   3024              
14)  Riikka Savolainen                JyväskKU                  3010              
15)  Sanni Lento                      TampPy                    2860              
16)  Jenna Saarilahti                 TampPy                    2852              
17)  Juulia Inkinen                   LahdA                     2812              
18)  Milja Mahlavuori                 LappUM                    2799              
19)  Reetta Ryynänen                  JoensKa                   2770              
20)  Henni Liimatta                   MaskKa                    2753              
21)  Carolina Grönroos                LaitJy                    2715              
22)  Maria Suntio                     KarhKa                    2695              
23)  Takwa Adam                       VantSa                    2597              
24)  Emma Kammonen                    SiilPo                    2543              
25)  Lotta Mäkelä                     TampPy                    2440              
26)  Gita Reinholm                    KarhKa                    2343              
27)  Veera Koskinen                   LahdA                     2278              
28)  Ina Appelqvist                   EsboIF                    1177              


M17 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Leo Rautiainen                   KU-58                     5049              
2)   Manu Mäenpää                     LempKiYU                  4485              
3)   Joonas Lapinkero                 JyväskKU                  4345              
4)   Otto Hiivola                     KalVa                     4261              
5)   Akseli Hyytiä                    LaitJy                    3976              
6)   Jonathan Lindroos                EspTa                     3934              
7)   Väinö Vähä-Kouvola               VehmKi                    3641              
8)   Paavo Niinikoski                 HKV                       3391              
9)   Johannes Mäkelä                  HKV                       3363              
10)  Miro Heikkonen                   KeskiUYU                  2578              


M19 7-ottelu  60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      7,35              
2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  7,36              
3)   Juho Kahelin                     TampPy                    7,48              


N19 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 2.33,45           
2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   2.39,81           
3)   Hilla Mikkilä                    ImU                       2.41,50           
4)   Venla Väliharju                  TampPy                    2.43,06           
5)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    2.44,59           
6)   Maria Peura                      TervTe                    2.44,68           
7)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  2.53,46           
8)   Siiri Lithovius                  LimNM                     3.15,76           


M19 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  3.04,89           
2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      3.06,49           
3)   Juho Kahelin                     TampPy                    3.33,34           


M19 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      8,48              
2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  8,86              
3)   Juho Kahelin                     TampPy                    8,90              


N19 5-ottelu  60m aidat
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 8,76              
2)   Venla Väliharju                  TampPy                    9,09              
3)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    9,40              
4)   Siiri Lithovius                  LimNM                     9,45              
5)   Laura Lepistö                    PorinYU                   9,49              
6)   Maria Peura                      TervTe                    9,57              
7)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  9,94              
8)   Hilla Mikkilä                    ImU                       10,34             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    9,40              
2)   Maria Peura                      TervTe                    9,57              
3)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  9,94              
4)   Hilla Mikkilä                    ImU                       10,34             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 8,76              
2)   Venla Väliharju                  TampPy                    9,09              
3)   Siiri Lithovius                  LimNM                     9,45              
4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   9,49              


M19 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      180               
     171    174    177    180    183    
     o      o      o      o      xxx    

2)   Juho Kahelin                     TampPy                    168               
     168    171    174    
     o      -      xxx    

3)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  165               
     165    168    
     o      xxx    



N19 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 169               
     157    160    163    166    169    172    
     o      o      o      xxo    o      xx-    

2)   Maria Peura                      TervTe                    166               
     151    154    157    160    163    166    169    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

3)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      xo     o      xxx    

4)   Laura Lepistö                    PorinYU                   157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

5)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  151               
     139    142    145    148    151    154    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

6)   Hilla Mikkilä                    ImU                       148               
     145    148    151    
     o      o      xxx    

6)   Siiri Lithovius                  LimNM                     148               
     139    142    145    148    151    
     o      o      o      o      xxx    

6)   Venla Väliharju                  TampPy                    148               
     145    148    151    
     o      o      xxx    



M19 7-ottelu  Seiväs
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      430               
     360    370    380    390    400    410    420    430    440    
     xxo    o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  340               
     300    310    320    330    340    350    
     xo     -      xo     xxo    xxo    xxx    

3)   Juho Kahelin                     TampPy                    250               
     220    240    250    260    
     o      o      o      xxx    


Loppukilpailu erä 1
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      430               
     360    370    380    390    400    410    420    430    440    
     xxo    o      o      o      o      o      xo     xxo    xxx    


Loppukilpailu erä 2
1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  340               
     300    310    320    330    340    350    
     xo     -      xo     xxo    xxo    xxx    

2)   Juho Kahelin                     TampPy                    250               
     220    240    250    260    
     o      o      o      xxx    



M19 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  6,65              
     6,14   x      6,65   
                          

2)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      6,54              
     6,17   6,54   6,51   
                          

3)   Juho Kahelin                     TampPy                    6,27              
     6,27   6,01   6,15   
                          



N19 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 5,80              
     5,70   5,80   5,73   
                          

2)   Maria Peura                      TervTe                    5,66              
     x      5,62   5,66   
                          

3)   Laura Lepistö                    PorinYU                   5,53              
     5,38   5,53   5,41   
                          

4)   Venla Väliharju                  TampPy                    5,36              
     5,29   5,33   5,36   
                          

5)   Siiri Lithovius                  LimNM                     4,99              
     4,90   4,93   4,99   
                          

6)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    4,92              
     4,70   4,92   4,73   
                          

7)   Hilla Mikkilä                    ImU                       4,53              
     4,50   4,53   4,42   
                          

8)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  4,52              
     4,35   4,52   4,40   
                          



M19 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      13,43             
     12,72  13,43  x      

2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  12,96             
     12,64  12,96  x      

3)   Juho Kahelin                     TampPy                    10,31             
     8,40   9,46   10,31  



N19 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Laura Lepistö                    PorinYU                   11,69             
     11,69  x      11,17  

2)   Venla Väliharju                  TampPy                    10,25             
     10,15  x      10,25  

3)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 9,72              
     9,67   9,72   x      

4)   Siiri Lithovius                  LimNM                     9,38              
     8,94   9,38   9,07   

5)   Maria Peura                      TervTe                    9,36              
     9,36   9,02   9,27   

6)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    8,73              
     8,25   x      8,73   

7)   Hilla Mikkilä                    ImU                       8,40              
     8,40   7,90   7,89   

8)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  7,47              
     7,47   7,47   6,90   



N19 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Neea Käyhkö                      SavonlRie                 3753              
2)   Laura Lepistö                    PorinYU                   3436              
3)   Maria Peura                      TervTe                    3355              
4)   Venla Väliharju                  TampPy                    3234              
5)   Maiju Saukkosaari                TampPy                    3035              
6)   Siiri Lithovius                  LimNM                     2696              
7)   Hilla Mikkilä                    ImU                       2666              
8)   Henna Jalovaara                  RiihimKi                  2581              


M19 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Ville Toivonen                   ÄhtU                      4958              
2)   Jonatan Kinnunen                 JyväskKU                  4511              
3)   Juho Kahelin                     TampPy                    3782              


M22 7-ottelu  60m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     7,28              
2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    7,52              


N22 5-ottelu  800m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Janette Hanski                   KarhU                     2.25,28           
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    2.34,30           
3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   2.34,59           
4)   Miina Palonen                    ViitVie                   2.35,60           
5)   Veera Möttönen                   RaahVe                    2.41,97           
6)   Wera Hudd                        VaasTo                    3.07,23           
     Olivia Mäkinen                   TampPy                    DNS               


M22 7-ottelu  1000m
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     2.47,19           
2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    2.54,98           


M22 7-ottelu  60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: NM
1)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    8,70              
2)   Joni Heikkinen                   OulPy                     8,94              


N22 5-ottelu  60m aidat
1)   Veera Möttönen                   RaahVe                    9,06              
2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   9,06              
3)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,08              
4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,09              
5)   Janette Hanski                   KarhU                     9,11              
6)   Miina Palonen                    ViitVie                   9,12              
7)   Nathalie Westman                 GamlakIF                  9,21              
8)   Wera Hudd                        VaasTo                    10,13             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: NM
1)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   9,06              
2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,09              
3)   Miina Palonen                    ViitVie                   9,12              
4)   Wera Hudd                        VaasTo                    10,13             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: NM
1)   Veera Möttönen                   RaahVe                    9,06              
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    9,08              
3)   Janette Hanski                   KarhU                     9,11              
4)   Nathalie Westman                 GamlakIF                  9,21              


M22 7-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     180               
     171    174    177    180    183    
     o      o      o      xo     xxx    

2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    174               
     165    168    171    174    177    
     o      o      o      xxo    xxx    



N22 5-ottelu  Korkeus
Loppukilpailu
1)   Minttu Mattinen                  LappUM                    163               
     151    154    157    160    163    166    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

2)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    163               
     151    154    157    160    163    166    
     o      o      o      xo     xxo    xxx    

3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   157               
     148    151    154    157    160    
     o      o      o      o      xxx    

4)   Veera Möttönen                   RaahVe                    157               
     142    145    148    151    154    157    160    
     o      o      xxo    o      xo     o      xxx    

5)   Nathalie Westman                 GamlakIF                  157               
     145    148    151    154    157    160    
     o      o      o      o      xxo    xxx    

6)   Miina Palonen                    ViitVie                   154               
     142    145    148    151    154    157    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Janette Hanski                   KarhU                     151               
     136    139    142    145    148    151    154    
     o      -      o      o      o      o      xxx    

8)   Wera Hudd                        VaasTo                    148               
     145    148    151    
     xo     o      xxx    



M22 7-ottelu  Seiväs
Loppukilpailu
1)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    450               
     400    410    420    430    440    450    460    
     o      -      xo     o      o      o      xxx    

2)   Joni Heikkinen                   OulPy                     410               
     380    390    400    410    420    
     o      o      xo     o      xxx    



M22 7-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     6,73              
     6,73   6,70   6,31   
                          

2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    6,36              
     6,10   6,28   6,36   
                          



N22 5-ottelu  Pituus
Loppukilpailu
1)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    5,58              
     5,58   -      -      
                          

2)   Miina Palonen                    ViitVie                   5,43              
     5,27   5,40   5,43   
                          

3)   Janette Hanski                   KarhU                     5,37              
     5,25   x      5,37   
                          

4)   Minttu Mattinen                  LappUM                    5,35              
     5,19   5,35   5,35   
                          

5)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   5,34              
     5,34   5,16   5,33   
                          

6)   Veera Möttönen                   RaahVe                    5,27              
     5,15   5,27   5,06   
                          

7)   Wera Hudd                        VaasTo                    4,79              
     4,79   x      x      
                          

     Nathalie Westman                 GamlakIF                  DNS               


M22 7-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     12,69             
     12,17  11,95  12,69  

2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    11,62             
     11,43  11,43  11,62  



N22 5-ottelu  Kuula
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     12,80             
     12,02  12,80  12,73  

2)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   12,70             
     12,59  12,70  12,33  

3)   Minttu Mattinen                  LappUM                    12,02             
     11,45  12,02  11,68  

4)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    9,70              
     9,70   9,57   9,44   

5)   Miina Palonen                    ViitVie                   9,67              
     9,13   9,67   x      

6)   Wera Hudd                        VaasTo                    8,73              
     x      8,73   8,35   

7)   Veera Möttönen                   RaahVe                    8,51              
     8,18   8,41   8,51   

     Nathalie Westman                 GamlakIF                  DNS               


N22 5-ottelu
Loppukilpailu
1)   Janette Hanski                   KarhU                     3649              
2)   Minttu Mattinen                  LappUM                    3623              
3)   Amanda Liljendal                 BorgåAk                   3595              
4)   Miina Palonen                    ViitVie                   3363              
5)   Veera Möttönen                   RaahVe                    3214              
6)   Olivia Mäkinen                   TampPy                    2895              
7)   Wera Hudd                        VaasTo                    2538              
8)   Nathalie Westman                 GamlakIF                  1568              


M22 7-ottelu
Loppukilpailu
1)   Joni Heikkinen                   OulPy                     5009              
2)   Jere Liskojärvi                  HelsTa                    4819              




© 2020 - Amptech Oy - Tuloslista 1.1.3.20 - 01.03.2020 19.38.07