Kilpailukalenteri.fi
Etusivu
Selaus
Haku
Karttahaku


UKK / FAQ
Anna palautetta
Tietoa palvelusta

Tulospalveluohje

Piilota piirin myöntämät kilpailut

Näytä seurakilpailut
Paluu kilpailun tietoihin
Aluekisat
25.07. klo 11:00 Pohjan Koitokset Tulokset (päivitetty: 16:55 25.07.2020)
Pohjan Koitokset
Pohjan Koitto
25.07.2020

M 100m
1)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,19             
2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   12,50             
3)   Elias Saief Ennasser                                       12,55             
4)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,10             
5)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,87             
6)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,17             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,8
1)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    12,19             
2)   Mika Niskala                     PohjKoi                   12,50             
3)   Elias Saief Ennasser                                       12,55             
     Aleksi Huotari                   PohjKoi                   DQ                

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +2,5
1)   Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   13,10             
2)   Juha-Pekka Holm                  KivijKi                   14,87             
3)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     15,17             


N 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,0
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,02             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,31             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,66             
4)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,05             
5)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,09                         


Alkuerät erä 1, Tuuli: +1,0
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   14,09             
1)   Milla Nevalainen                 PohjKoi                   14,09             
3)   Amanda Hiltula                   VeitsilKV                 14,53             
3)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   14,53             
5)   Sonja Posio                      KuusEV                    14,59             

Alkuerät erä 2, Tuuli: +0,4
1)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    13,14             
2)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   13,17             
3)   Aino Rajanen                     PohjKoi                   13,26             
4)   Essi Kurtti                      OulPy                     13,50             
     Pinja Purola                     OulPy                     DNS               

Alkuerät erä 3, Tuuli: +0,8
1)   Jandeh Jallow                    OulPy                     12,31             
2)   Veera Pudas                      VeitsilKV                 12,47             
3)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   12,59             
4)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   12,86             
5)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 13,08             
6)   Suvi Heikkinen                   SuomRa                    13,19             


M 200m
Loppukilpailu
1)   Elias Saief Ennasser                                       26,24             
2)   Kai Koljonen                     HaukVei                   32,15             
3)   Pauli Rytilahti                  LapLu                     32,76             
     Tuukka Tuohino                   PohjKoi                   DNS               


N 200m
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 24,79             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,26             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   26,49             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,16             
     Essi Kurtti                      OulPy                     DNS               
     Emmi Heikkinen                   KajKi                     DNS               
     Suvi Heikkinen                   SuomRa                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
     Emmi Heikkinen                   KajKi                     DNS               
     Essi Kurtti                      OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,7
1)   Elisabet Salmela                 VeitsilKV                 24,79             
2)   Emma Mäkikallio                  PohjKoi                   25,26             
3)   Iida Pahtaja                     PohjKoi                   26,49             
4)   Ilona Kamunen                    KuivAu                    27,16             
     Suvi Heikkinen                   SuomRa                    DNS               


M 400m
Loppukilpailu
1)   Mikko Rahkola                    PudasjU                   53,49             
2)   Jukka Vaara                      RovanRR                   1.02,13           
3)   Kai Koljonen                     HaukVei                   1.23,25           
     Jari Ruonala                     RovanRR                   DNF               


N 400m
Loppukilpailu
1)   Iina Takkula                     KuivAu                    1.01,63           
2)   Marianne Myllylä                 KuusEV                    1.03,05           


M 800m
Loppukilpailu
1)   Roope Haapakangas                PyhäjPo                   2.02,00           
2)   Veikko Huuskonen                 PosPy                     2.09,09           
3)   Eero Vuollet                     PosPy                     2.09,22           
4)   Sami Karjalainen                 PosPy                     2.10,91           
5)   Aimo Määttä                      RovanRR                   2.40,39           
6)   Kai Koljonen                     HaukVei                   3.23,08           


M 3000m
Loppukilpailu
1)   Chapangwa Lubambo                KuusEV                    9.16,22           
2)   Ilkka-Petri Välitalo                                       10.33,60          
     Markus Isola                                               DNS               


N 3000m
Loppukilpailu
1)   Lotta Malmivaara                 RunClub                   10.33,21          
2)   Enni Petrelius                   PohjKoi                   10.42,77          
3)   Katariina Kärkkäinen             IisVi                     11.18,00          
4)   Jenni Ojala                      PohjKoi                   11.24,14          


M Korkeus
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                     HaukVei                   115               
     100    105    115    
     o      o      xo     



N Seiväs
Loppukilpailu
1)   Kiia Perkaus                     PohjKoi                   280               
     280    290    
     o      xxx    

     Milla Nevalainen                 PohjKoi                   NH                
     250    
     xxx    



M Pituus
Loppukilpailu
1)   Mikael Kangaskorte               KuivAu                    5,81 +1,9          
     5,75   5,81   5,44   5,51   -      5,73   
     +1,5   +1,9   +1,5   +0,9          -0,5   

2)   Kai Koljonen                     HaukVei                   3,02 +3,7          
     3,02   -      -      -      -      -      
     +3,7                                      



N Pituus
Loppukilpailu
1)   Katja Kangas                     PohjKoi                   5,85 +1,6          
     5,65   5,51   5,76   5,61   5,85   x      
     +0,9   +0,8   +1,1   +2,0   +1,6          

2)   Tiina Taskinen                   VeitsilKV                 5,16 +1,9          
     x      5,02   5,16   x      5,08   
            +0,4   +1,9          +2,3   

3)   Venla Rutanen                    KuivAu                    5,06 +0,9          
     5,06   x      x      4,87   5,06   
     +0,5                 +1,9   +0,9   

4)   Elmi-Liinu Mulari                PohjKoi                   4,49 +0,9          
     4,42   x      4,49   x      x      x      
     +0,1          +0,9                        

5)   Sonja Posio                      KuusEV                    4,30 +0,4          
     4,30   4,17   x      4,13   4,13   
     +0,4   -0,4          +3,2   +1,4   

     Sara Niukkanen                   PohjKoi                   DNS               


M Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Aaro Davidila                    LapLu                     15,38 +1,7          
     x      x      15,05  x      15,38  x      
                                 +1,7          

2)   Aleksi Huotari                   PohjKoi                   13,75 +2,0          
     x      x      13,75  x      x      13,52  
                   +2,0                 +1,2   

3)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  11,31 +2,3  11,31 +0,6
     11,12  11,31  11,31  11,24  11,17  x      
     +0,6   +0,6   +2,3   +1,9   +2,4          

4)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   10,41 +2,0          
     9,97   x      10,12  10,41  10,09  x      
     -0,5          +2,9   +2,0   +0,8          



N Kolmiloikka
Loppukilpailu
1)   Ella Nisula                      KuivAu                    12,84 +2,5  12,82 +1,0
     x      12,82  12,84  12,77  12,60  x      
            +1,0   +2,5   +2,8   +2,1          



M Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kai Koljonen                     HaukVei                   8,67              
     8,67   



N Kiekko
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   44,85             
     x      x      x      x      44,10  44,85  

2)   Anni Liikanen                    KuusEV                    28,79             
     28,24  x      28,12  28,79  24,76  x      



M Moukari
Loppukilpailu
1)   Jussi Syväniemi                  ArcticA                   47,96             
     x      x      x      47,68  46,49  47,96  



N Moukari
Loppukilpailu
1)   Tytti Oikarainen                 PosPy                     57,11             
     x      54,77  x      x      x      57,11  

2)   Anni Liikanen                    KuusEV                    40,59             
     x      x      40,59  x      x      x      

3)   Milla Koski-Vähälä               LimNM                     39,42             
     37,93  38,27  38,32  x      39,42  37,20  

4)   Jessica Preiman                  HSKT                      38,54             
     35,47  34,80  36,68  37,72  38,54  38,31  



N Keihäs
Loppukilpailu
1)   Merja Perätalo                   YlikNM                    43,53             
     42,43  40,07  43,53  41,25  42,85  x      

2)   Milla Koski-Vähälä               LimNM                     42,60             
     x      42,03  42,60  x      x      40,55  



P5 40m
Loppukilpailu
1)   Lauri Muranen                    LapLu                     9,86              
2)   Roni Jurvelin                                              10,57             
3)   Luka Klaavuniemi                                           10,87             
4)   Liam Väisänen                                              10,94             
5)   Saku Hyrkäs                                                11,13             
     Lauri Leisto                     LapLu                     DNS               


T5 40m
Loppukilpailu
1)   Maria Hyvönen                                              10,31             
2)   Alma Summanen                                              10,35             
3)   Vivienne Knutar                                            10,57             
4)   Nanna Vaattovaara                LapLu                     11,34             
5)   Mai-Marie Pitkänen                                         11,38             


P5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Lauri Muranen                    LapLu                     10,47             
     10,47  

2)   Roni Jurvelin                                              8,67              
     8,67   

3)   Liam Väisänen                                              8,34              
     8,34   

4)   Luka Klaavuniemi                                           7,88              
     7,88   

5)   Saku Hyrkäs                                                6,64              
     6,64   

     Lauri Leisto                     LapLu                     DNS               


T5 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Vivienne Knutar                                            8,74              
     8,74   

2)   Alma Summanen                                              6,91              
     6,91   

3)   Maria Hyvönen                                              5,48              
     5,48   

     Nanna Vaattovaara                LapLu                     DNS               


P7 40m
1)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   8,02              
2)   Nuutti Hietala                                             8,68              
3)   Luka Väisänen                                              8,70              
4)   Ilari Luukkonen                  KuusEV                    8,78              
5)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   8,90              
6)   Eemeli Muranen                   LapLu                     8,95              
7)   Juho Jarva                                                 12,79             
     Joel Petrelius                   LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   8,02              
2)   Nuutti Hietala                                             8,68              
3)   Ilari Luukkonen                  KuusEV                    8,78              
4)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   8,90              
5)   Juho Jarva                                                 12,79             
     Joel Petrelius                   LapLu                     DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Luka Väisänen                                              8,70              
2)   Eemeli Muranen                   LapLu                     8,95              


T7 40m
Loppukilpailu
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   7,77              
2)   Ellen Hovila                     LapLu                     8,54              
3)   Victoria Knutar                                            8,88              
4)   Nella Vaattovaara                LapLu                     8,90              


P7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Luka Väisänen                                              18,48             
     18,48  

2)   Eemeli Muranen                   LapLu                     14,67             
     14,67  

3)   Jasper Hämäläinen                PohjKoi                   10,86             
     10,86  

4)   Ilari Luukkonen                  KuusEV                    9,96              
     9,96   

5)   Peetu Saukko                     PohjKoi                   9,65              
     9,65   

6)   Juho Jarva                                                 7,70              
     7,70   

     Joel Petrelius                   LapLu                     DNS               


T7 Pallonheitto
Loppukilpailu
1)   Aada Hyrkäs                      PohjKoi                   10,02             
     10,02  

2)   Victoria Knutar                                            7,98              
     7,98   

     Nella Vaattovaara                LapLu                     DNS               


P9 40m
Loppukilpailu
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     7,06              
2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  7,10              
3)   Ilmari Hietala                                             7,63              
4)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    7,76              
5)   Antti Väisänen                   PohjKoi                   7,98              


T9 40m
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   7,12              
2)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   7,17              
3)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     7,18              
4)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   7,24              
5)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,32              
6)   Milka Ollila                     OulPy                     7,38              
7)   Karin Hovila                     LapLu                     7,46              
8)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,77              
9)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   7,94              
10)  Elma Klaavuniemi                 YliINa                    8,02              
11)  Ella Pesonen                     PohjKoi                   8,40              
12)  Milja Hulkko                     LapLu                     8,48              
13)  Essi Jarva                       MuurKV                    8,49              
14)  Aava Kekkonen                    OulPy                     8,58              
15)  Saana Mäkelä                     OulPy                     8,91              
16)  Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    8,97              
17)  Maria Hänninen                   KuusEV                    9,06              
     Ellen Poikela                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 1
1)   Ella Pesonen                     PohjKoi                   8,40              
2)   Essi Jarva                       MuurKV                    8,49              
3)   Saana Mäkelä                     OulPy                     8,91              
4)   Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    8,97              
5)   Maria Hänninen                   KuusEV                    9,06              
     Ellen Poikela                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2
1)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   7,17              
2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   7,77              
3)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   7,94              
4)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    8,02              
5)   Milja Hulkko                     LapLu                     8,48              
6)   Aava Kekkonen                    OulPy                     8,58              

Loppukilpailu erä 3
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   7,12              
2)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     7,18              
3)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   7,24              
4)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  7,32              
5)   Milka Ollila                     OulPy                     7,38              
6)   Karin Hovila                     LapLu                     7,46              


P9 1000m
Loppukilpailu
1)   Ilmari Hietala                                             3.57,14           
2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  4.07,95           
3)   Henrik Santavuori                NaantLöy                  4.12,25           


T9 1000m
Loppukilpailu
1)   Karin Hovila                     LapLu                     3.54,73           
2)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  4.12,21           
3)   Seela Oinas                      PohjKoi                   4.19,98           
4)   Ella Pesonen                     PohjKoi                   4.25,40           
5)   Iina Jurvelin                    PohjKoi                   4.29,53           
6)   Elma Klaavuniemi                 YliINa                    4.53,63           


P9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Rooney Ojo                       LapLu                     3,31              
     x      3,31   2,94   
                          

2)   Kevin Knutar                     GamlakIF                  3,20              
     3,20   2,96   2,98   
                          

3)   Ilmari Hietala                                             3,14              
     2,95   3,06   3,14   
                          

4)   Antti-Pentti Määttä              KuusEV                    2,74              
     2,71   2,67   2,74   
                          

5)   Onni Syväniemi                                             2,69              
     2,69   2,57   2,52   
                          



T9 Pituus
Loppukilpailu
1)   Kerttu Inkilä                    PohjKoi                   3,30              
     3,24   3,25   3,30   
                          

2)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     3,20              
     3,17   3,20   3,19   
                          

3)   Lyydia Kontiosalo                PohjKoi                   3,09              
     2,56   3,09   2,83   
                          

4)   Elle Pyhäjärvi                   PohjKoi                   3,08              
     2,56   2,89   3,08   
                          

5)   Karin Hovila                     LapLu                     3,03              
     2,80   3,03   2,74   
                          

6)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   2,97              
     2,78   2,82   2,97   
                          

7)   Enni Laakkonen                                             2,97              
     2,73   2,62   2,97   
                          

8)   Vanessa Knutar                   GamlakIF                  2,93              
     2,69   2,93   2,88   
                          

9)   Milka Ollila                     OulPy                     2,86              
     2,45   2,73   2,86   
                          

10)  Iina Jurvelin                    PohjKoi                   2,73              
     2,62   2,59   2,73   
                          

11)  Seela Oinas                      PohjKoi                   2,62              
     2,52   2,52   2,62   
                          

12)  Ilona Syväniemi                                            2,39              
     2,26   2,39   2,12   
                          

13)  Milja Hulkko                     LapLu                     2,38              
     2,38   2,26   2,25   
                          

14)  Elma Klaavuniemi                 YliINa                    2,34              
     2,34   2,29   2,01   
                          

15)  Essi Jarva                       MuurKV                    2,31              
     2,31   2,28   2,31   
                          

16)  Aava Kekkonen                    OulPy                     2,25              
     2,20   2,22   2,25   
                          

17)  Saana Mäkelä                     OulPy                     2,24              
     2,15   2,06   2,24   
                          

18)  Maria Hänninen                   KuusEV                    2,07              
     x      1,98   2,07   
                          

19)  Iisa Klaavuniemi                 YliINa                    2,05              
     2,03   2,05   1,99   
                          

     Ellen Poikela                    PohjKoi                   DNS               


P11 60m
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,75              
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     9,12              
3)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,24              
4)   Martti Ollila                    OulPy                     9,28              
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,55              
6)   Matias Forss                     LapLu                     9,56              
7)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,60              
8)   Eetu Määttä                      KuusEV                    9,64              
9)   Niko Vatanen                     LapLu                     9,71              
10)  Nooa Halme                       LapLu                     9,74              
11)  Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,80              
12)  Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,81              
13)  Eemil Poikela                    PohjKoi                   10,16             
14)  Nooa Seitaniemi                  OulPy                     10,25             
15)  Jouni Peltokumpu                 KuusEV                    10,53             
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               
     Joona Väkeväinen                 OulPy                     DNS               

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +2,6
1)   Matias Forss                     LapLu                     9,56              
2)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   10,16             
3)   Jouni Peltokumpu                 KuusEV                    10,53             
     Aamos Oinas                      PohjKoi                   DNS               
     Joona Väkeväinen                 OulPy                     DNS               
     Marius Pitkänen                  PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +1,0
1)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    9,60              
2)   Eetu Määttä                      KuusEV                    9,64              
3)   Niko Vatanen                     LapLu                     9,71              
4)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   9,80              
5)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     9,81              
6)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     10,25             

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +0,6
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     8,75              
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     9,12              
3)   Pete Karppinen                   LapLu                     9,24              
4)   Martti Ollila                    OulPy                     9,28              
5)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     9,55              
6)   Nooa Halme                       LapLu                     9,74              


T11 60m
1)   Saana Ollila                     LapVei                    9,44              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,67              
3)   Petriina Määttä                  KuusEV                    9,70              
4)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,74              
5)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,84              
6)   Milla Pasma                      KuivAu                    10,10             
7)   Justiina Aho                     PohjKoi                   10,11             
8)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,23             
9)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    10,34             
10)  Nella Väkeväinen                 OulPy                     10,53             
11)  Saana Posio                      KuusEV                    10,64             
12)  Miia Laakkonen                   KuusEV                    10,71             
13)  Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     10,87             
14)  Lumi Isokääntä                   KuusEV                    10,96             
15)  Ilona Kauppila                   OulPy                     11,13             
16)  Marina Määttä                    KuusEV                    11,23             
17)  Lilli Haataja                    PohjKoi                   11,49                         

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,1
1)   Saana Posio                      KuusEV                    10,64             
2)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    10,71             
3)   Lumi Isokääntä                   KuusEV                    10,96             
4)   Ilona Kauppila                   OulPy                     11,13             
5)   Marina Määttä                    KuusEV                    11,23             
6)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   11,49             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,1
1)   Milla Pasma                      KuivAu                    10,10             
2)   Helmi-Tuuli Heiskanen            KU-58                     10,23             
3)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    10,34             
4)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     10,53             
5)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     10,87             
     Elma Tiihonen                    PohjKoi                   DNS               

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: +1,1
1)   Saana Ollila                     LapVei                    9,44              
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   9,67              
3)   Petriina Määttä                  KuusEV                    9,70              
4)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   9,74              
5)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     9,84              
6)   Justiina Aho                     PohjKoi                   10,11             


P11 1000m
Loppukilpailu
1)   Marius Pitkänen                  PohjKoi                   3.21,48           
2)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3.30,33           
3)   Nooa Halme                       LapLu                     3.40,16           
4)   Joona Väkeväinen                 OulPy                     3.42,24           
5)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     3.59,25           
6)   Eemil Poikela                    PohjKoi                   4.03,45           


T11 1000m
Loppukilpailu
1)   Elsa Erkkilä                     KuivAu                    3.47,06           
2)   Saana Ollila                     LapVei                    3.57,59           
3)   Petriina Määttä                  KuusEV                    4.10,55           
4)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    4.15,66           
5)   Lumi Isokääntä                   KuusEV                    4.18,30           
6)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   4.20,62           
7)   Marina Määttä                    KuusEV                    4.52,32                        
     Iina-Emilia Häyry                LimNM                     DNS               


P11 60m aidat
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     10,40             
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     10,63             
3)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 11,16             
4)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     13,11             
     Martti Ollila                    OulPy                     DNS               
     Riko Mäntyranta                  KuivAu                    DNS               

Loppukilpailu erä 1
     Martti Ollila                    OulPy                     DNS               
     Riko Mäntyranta                  KuivAu                    DNS               

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,4
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     10,40             
2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     10,63             
3)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 11,16             
4)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     13,11             


T11 60m aidat
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   11,11             
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   11,24             
3)   Petriina Määttä                  KuusEV                    11,88             
4)   Elsa Erkkilä                     KuivAu                    11,92             
5)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     12,12             
6)   Milla Pasma                      KuivAu                    12,23             
7)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     12,46             
8)   Justiina Aho                     PohjKoi                   12,58             
9)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     14,10             
10)  Marina Määttä                    KuusEV                    14,50             
11)  Ilona Kauppila                   OulPy                     14,84             

Loppukilpailu erä 1
1)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     14,10             
2)   Marina Määttä                    KuusEV                    14,50             
3)   Ilona Kauppila                   OulPy                     14,84             

Loppukilpailu erä 2
1)   Nella Väkeväinen                 OulPy                     12,12             
2)   Milla Pasma                      KuivAu                    12,23             
3)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     12,46             
4)   Justiina Aho                     PohjKoi                   12,58             

Loppukilpailu erä 3
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   11,11             
2)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   11,24             
3)   Petriina Määttä                  KuusEV                    11,88             
4)   Elsa Erkkilä                     KuivAu                    11,92             


P11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Pete Karppinen                   LapLu                     125               
     110    115    120    125    130    
     o      o      xo     o      xxx    

2)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    125               
     95     100    105    110    115    120    125    130    
     o      xxo    xo     o      xo     xxo    xo     xxx    

3)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      o      o      xxx    



T11 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Milla Pasma                      KuivAu                    127               
     105    110    115    120    125    127    130    
     o      o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      xo     o      xo     xxx    

3)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   120               
     95     100    105    110    115    120    125    
     o      o      o      o      xo     xxo    xxx    

4)   Petriina Määttä                  KuusEV                    115               
     95     100    105    110    115    120    
     o      o      o      o      xo     xxx    

5)   Janna Juujärvi                   LapLu                     115               
     100    105    110    115    120    
     o      o      o      xxo    xxx    

6)   Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     110               
     90     95     100    105    110    115    
     o      o      o      o      xo     xxx    

7)   Senja Pesonen                    KuusEV                    90                
     90     95     
     o      xxx    



P11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Llyod Ojo                        LapLu                     4,73              
     4,63   4,47   4,27   4,73   
                                 

2)   Pyry Heiskanen                   KU-58                     4,41              
     4,41   4,41   4,15   4,34   
                                 

3)   Pete Karppinen                   LapLu                     4,28              
     4,28   4,17   4,16   3,84   
                                 

4)   Tobias Kylmänen                  LapLu                     3,88              
     3,88   3,72   3,59   -      
                                 

5)   Nooa Halme                       LapLu                     3,83              
     3,83   3,81   3,82   3,78   
                                 

6)   Matias Forss                     LapLu                     3,81              
     3,81   3,56   3,59   3,47   
                                 

7)   Justus Patosalmi                 KuusEV                    3,75              
     3,72   3,73   3,75   3,47   
                                 

8)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     3,57              
     3,57   3,53   3,45   3,56   
                                 

9)   Nooa Seitaniemi                  OulPy                     3,52              
     3,19   3,52   3,37   3,22   
                                 

10)  Martti Ollila                    OulPy                     3,50              
     3,19   3,36   x      3,50   
                                 

11)  Juho Daavittila                  PohjKoi                   3,12              
     3,12   2,86   2,95   x      
                                          


T11 Pituus
Loppukilpailu
1)   Eden Sieppi                      PohjKoi                   3,95              
     3,95   3,81   3,39   3,75   
                                 

2)   Petriina Määttä                  KuusEV                    3,90              
     3,82   3,89   3,90   3,85   
                                 

3)   Saana Ollila                     LapVei                    3,90              
     x      3,49   3,86   3,90   
                                 

4)   Iina-Emilia Häyry                LimNM                     3,68              
     3,51   3,68   3,52   3,60   
                                 

5)   Milla Pasma                      KuivAu                    3,65              
     3,51   x      3,58   3,65   
                                 

6)   Justiina Aho                     PohjKoi                   3,57              
     x      x      3,43   3,57   
                                 

7)   Saaga Saniola                    PohjKoi                   3,54              
     x      2,52   3,54   x      
                                 

8)   Alisa Luukkonen                  KuusEV                    3,30              
     x      3,17   3,30   3,25   
                                 

9)   Senja Pesonen                    KuusEV                    3,28              
     3,25   3,28   3,17   2,95   
                                 

10)  Miia Laakkonen                   KuusEV                    3,23              
     3,20   3,09   3,23   3,20   
                                 

11)  Tilda-Aliina Leiviskä            OulPy                     3,23              
     2,99   3,11   3,04   3,23   
                                 

12)  Saana Posio                      KuusEV                    3,20              
     3,12   2,99   3,12   3,20   
                                 

13)  Nella Väkeväinen                 OulPy                     3,14              
     3,13   x      3,13   3,14   
                                 

14)  Lumi Isokääntä                   KuusEV                    3,07              
     2,84   2,96   2,65   3,07   
                                 

15)  Ilona Kauppila                   OulPy                     2,88              
     2,86   2,73   2,88   2,86   
                                 

16)  Lilli Haataja                    PohjKoi                   2,84              
     2,84   2,70   2,71   2,75   
                                 

17)  Marina Määttä                    KuusEV                    2,80              
     2,80   2,63   2,78   2,73   
                                 



P11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 17,63             
     x      14,67  17,63  x      

2)   Juho Daavittila                  PohjKoi                   11,32             
     10,85  11,32  x      x      



T11 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Senja Pesonen                    KuusEV                    15,45             
     x      15,45  14,77  15,43  

2)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    13,39             
     13,39  11,20  12,68  13,15  

3)   Ilona Syväniemi                                            8,85              
     8,85   8,48   x      x      

4)   Ilona Kauppila                   OulPy                     7,97              
     7,97   x      x      x      



P11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Onni Syväniemi                                             10,68             
     10,68  x      x      9,77   



T11 Moukari
Loppukilpailu
1)   Senja Pesonen                    KuusEV                    17,16             
     17,16  13,87  15,03  15,97  



P11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Kalle Hirsivaara                 VeitsilKV                 21,44             
     20,85  21,44  20,76  20,65  

2)   Eetu Määttä                      KuusEV                    16,76             
     10,98  16,76  13,63  11,50  
            


T11 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Miia Laakkonen                   KuusEV                    18,70             
     12,59  18,70  17,00  16,29  

2)   Senja Pesonen                    KuusEV                    15,15             
     13,84  12,64  13,34  15,15  

3)   Ilona Kauppila                   OulPy                     14,29             
     14,29  11,94  13,47  12,93  

4)   Enni Jokkala                     PorvU                     11,90             
     10,67  10,29  11,90  10,43  

5)   Lilli Haataja                    PohjKoi                   9,94              
     x      7,05   9,94   -      



P13 60m
Loppukilpailu, Tuuli: +3,2
1)   Matias Maaninka                  KuusEV                    9,08              
2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 9,10              
3)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     9,49              
4)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   9,70              
5)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     10,15             


T13 60m
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,25              
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,17              
3)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   9,32              
4)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,48              
5)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,53              
6)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,76              
7)   Iida Peltokumpu                  KuusEV                    9,77              
8)   Pauliina Palosaari               KuusEV                    9,79              
9)   Vilma Summanen                                             9,99              

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +1,6
1)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   9,32              
2)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   9,76              
3)   Iida Peltokumpu                  KuusEV                    9,77              
4)   Pauliina Palosaari               KuusEV                    9,79              
5)   Vilma Summanen                                             9,99              

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,3
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 8,25              
2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   9,17              
3)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   9,48              
4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   9,53              


P13 1000m
Loppukilpailu
1)   Hannes Santavuori                NaantLöy                  3.11,72           
2)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   3.26,29           
3)   Matias Maaninka                  KuusEV                    3.30,58           


T13 1000m
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   3.15,32           
2)   Mona Pitkänen                    PohjKoi                   3.30,78           
3)   Aino Jokkala                     PorvU                     3.42,54           
4)   Asta Jarva                       MuurKV                    3.52,44           
5)   Pauliina Palosaari               KuusEV                    4.45,44           
     Laura Ojala                      PohjKoi                   DNS               


P13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +0,7
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 11,21             
2)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     12,05             


T13 60m aidat
Loppukilpailu, Tuuli: +1,5
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   10,07             
2)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   10,26             
3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   10,37             
4)   Anni Lintelä                     PohjKoi                   11,66             


P13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 135               
     110    115    120    125    130    135    138    
     o      o      o      o      o      o      xxx    

2)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     130               
     110    115    120    125    130    135    
     o      o      xo     xo     xo     xxx    

3)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     120               
     110    115    120    125    
     o      o      o      xxx    

4)   Erkka Petrelius                  PohjKoi                   120               
     110    115    120    125    
     o      o      xxo    xxx    



T13 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Olivia Laine                     PohjKoi                   145               
     120    125    130    135    140    145    150    
     o      o      o      o      xo     o      xxx    

2)   Ea Kallunki                      KuusEV                    100               
     80     85     90     95     100    105    
     o      o      o      xo     o      xxx    



P13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Niilo Höynälänmaa                LapLu                     170               
     150    160    170    180    190    
     o      -      o      -      xxx    



T13 Seiväs
Loppukilpailu
1)   Sointu Oinas                     PohjKoi                   265               
     230    240    250    260    265    270    
     o      o      o      o      xo     xxx    

2)   Saana Daavittila                 PohjKoi                   160               
     120    130    140    150    160    170    
     o      o      o      o      o      xxx    



P13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     3,98 +0,7          
     3,91   3,98   x      x      3,58   3,82   
     +2,2   +0,7                 +2,0   +1,4   

2)   Elia Seitaniemi                  OulPy                     3,31 +1,2          
     3,21   3,31   x      3,04   2,95   -      
     -2,5   +1,2          +2,9   +2,0          



T13 Pituus
Loppukilpailu
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 5,06 -0,3          
     4,81   5,06   5,06   x      x      4,94   
     +1,0   +0,8   -0,3                 +1,9   

2)   Olivia Laine                     PohjKoi                   4,79 +0,7          
     4,79   4,53   4,61   4,64   4,52   4,56   
     +0,7   -0,8   +3,7   +4,0   +2,1   +3,3   

3)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   4,40 +1,6          
     4,20   4,25   4,40   4,30   4,34   x      
     +1,0   +1,1   +1,6   +1,2   +2,5          

4)   Lidia Sieppi                     PohjKoi                   4,15 +2,5  4,06 -0,3
     4,03   4,15   4,06   x      3,46   x      
     +1,5   +2,5   -0,3   +2,6   +2,6          

5)   Sandra Öqvist                    PohjKoi                   3,98              
     x      3,93   3,95   x      x      3,98   
            +1,6   +2,8                        

6)   Dagmar Kontiosalo                PohjKoi                   3,92 +1,6          
     x      x      3,85   x      3,92   x      
                   +1,5          +1,6          

7)   Iida Peltokumpu                  KuusEV                    3,70 +2,1  3,63 +1,8
     x      x      x      3,70   3,62   3,63   
     +1,4                 +2,1   +1,2   +1,8   

8)   Pauliina Palosaari               KuusEV                    3,28 +2,1  3,20 +1,6
     2,96   3,20   3,28   3,07   3,20   3,00   
     -0,4   +1,6   +2,1   +1,7   +1,4          

9)   Ea Kallunki                      KuusEV                    2,88 +3,0  2,70 +1,7
     2,45   2,36   2,70   x      2,88   2,78   
     -0,3   +1,5   +1,7          +3,0   +3,2   



T13 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Minttu Korpua                    KuusEV                    23,24             
     21,75  x      19,32  x      23,24  22,85  



T13 Moukari
Loppukilpailu
1)   Minttu Korpua                    KuusEV                    24,36             
     24,36  24,16  20,05  22,50  23,39  20,42  



P13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Waltteri Söderlund               LapLu                     35,18             
     31,23  35,18  x      x      32,39  x      

2)   Onni Hirsivaara                  VeitsilKV                 32,64             
     29,10  32,40  30,19  32,64  32,01  -      

3)   Väinö Kekkonen                   OulPy                     22,61             
     21,49  20,73  x      22,61  x      -      

     Erkka Petrelius                  PohjKoi                   DNS               


T13 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Lyra Rautio                      PohjKoi                   21,76             
     20,63  20,32  21,76  21,75  21,05  21,69  

2)   Helmi Kunnari                    PohjKoi                   17,04             
     15,68  17,04  16,15  16,08  -      -      

3)   Minttu Korpua                    KuusEV                    16,99             
     16,99  16,36  15,00  13,95  15,06  16,56  

4)   Pauliina Palosaari               KuusEV                    13,65             
     12,82  10,48  11,83  11,98  13,65  x      

5)   Aino Jokkala                     PorvU                     13,32             
     x      13,32  12,69  -      -      -      

6)   Ea Kallunki                      KuusEV                    11,42             
     8,99   8,26   9,19   9,07   8,62   11,42  



P15 100m
Loppukilpailu, Tuuli: +2,5
1)   Nuutti Turkia                    KuusEV                    12,72             


T15 100m
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 13,06             
2)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     13,30             
3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,47             
4)   Anna Yrjänä                      HimU                      13,89             
5)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   13,92             
6)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 14,94             
7)   Veera Jarva                      MuurKV                    15,46             

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,2
1)   Anna Yrjänä                      HimU                      13,89             
2)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   13,92             
3)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 14,94             
4)   Veera Jarva                      MuurKV                    15,46             

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,8
1)   Anniina Piipponen                VeitsilKV                 13,06             
2)   Emmi Heikkinen                   KajKi                     13,30             
3)   Safia Mekki                      PohjKoi                   13,47             


T15 800m
Loppukilpailu
1)   Taru Repo                        PohjKoi                   2.44,32           


P15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Konsta Keijonen                  KeskiUYU                  44,50             
2)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   48,61             


T15 300m aidat
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 55,24             


P15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Juuso Mäkelä                     OulPy                     155               
     145    150    155    160    
     xo     o      xo     xxx    



T15 Korkeus
Loppukilpailu
1)   Anna-Sofia Orajärvi              VeitsilKV                 145               
     120    125    130    135    140    145    150    
     -      -      -      -      o      xo     xxx    

1)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     145               
     120    125    130    135    140    145    150    
     -      -      -      o      o      xo     xxx    

3)   Taru Repo                        PohjKoi                   140               
     120    125    130    135    140    145    
     o      o      o      o      xo     xxx    



P15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Topi Timonen                     OulPy                     5,47 +2,1          
     x      x      5,47   x      x      x      
                   +2,1                        

2)   Ronni Mäntyranta                 KuivAu                    5,17 +1,4          
     4,45   4,87   x      5,08   5,17   -      
     +1,0   +2,1   +1,0   +1,1   +1,4          

3)   Juuso Mäkelä                     OulPy                     5,08 +2,8  4,91 -0,1
     5,08   x      x      5,05   4,91   x      
     +2,8                 +2,3   -0,1          

4)   Aleksanteri Mursu                PohjKoi                   4,99 +0,6          
     4,99   4,95   4,99   4,99   4,85   
     +1,2   +3,8   +0,6   +0,6   -1,4   



T15 Pituus
Loppukilpailu
1)   Safia Mekki                      PohjKoi                   4,80 +1,8          
     4,48   4,62   4,80   4,61   4,77   4,68   
     +0,7   +0,9   +1,8   +1,3   +1,9   +0,6   

2)   Anna Yrjänä                      HimU                      4,68 +1,9          
     4,34   4,53   4,68   4,54   4,55   4,66   
     +0,1   +1,3   +1,9   +0,9   +0,4   -1,7   

3)   Iina-Reeta Kaikkonen             OulPy                     4,52 +1,7          
     4,36   4,40   4,23   4,52   4,32   4,01   
     -0,7   +0,1   +0,6   +1,7   +1,9   +1,3   

4)   Siiri Poikela                    PohjKoi                   4,26 +0,3          
     4,11   4,13   x      4,25   x      4,26   
     -0,7   -0,8          +2,1          +0,3   

5)   Lotta Saksi                      VeitsilKV                 3,60 -0,2          
     3,59   3,60   3,37   x      3,39   3,24   
     +0,8   -0,2   +0,7          +1,7   -0,7   



T15 Kiekko
Loppukilpailu
1)   Emma Lesharkole                  PohjKoi                   27,05             
     26,63  x      27,05  25,67  26,39  24,83  

2)   Ellinoora Ojala                  KuusEV                    25,27             
     24,55  25,27  x      x      22,21  x      

     Taru Repo                        PohjKoi                   DNS               


T15 Moukari
Loppukilpailu
1)   Ellinoora Ojala                  KuusEV                    30,46             
     x      27,29  x      30,46  x      x      



P15 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Samuel Lassila                   PohjKoi                   44,44             
     x      42,53  41,46  44,44  41,55  x      



N17 Moukari
Loppukilpailu
1)   Enni Aula                        PohjKoi                   42,79             
     40,52  41,55  x      x      42,79  x      



M17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Mika Niskala                     PohjKoi                   54,94             
     50,26  54,94  53,02  51,14  x      x      



N17 Keihäs
Loppukilpailu
1)   Sanni Hirttiö                    PohjKoi                   42,55             
     41,89  x      x      x      42,55  x